BOELE'S winterweelde Warme ARBEIDSKRACHTEN baby- en kleutergoed plisé Terlenkarokken „DE MAGNEET" vraagt jonge 9 IJzerwerker 9 Bankwerker O Brander-Lasser Ketelmaker warm „ingepakt" maar vóór alles gracieus en elegant.... zó wilt u de winter in, juist vindt u in al onze mantels en costuums. Behaaglijk Enkele voorbeelden de nieuwe wintercollectie Met grote vreugde geven wij kennis van de geboorte van onze zoon en broertje JACKO A. VAN HESE M. J. VAN HESE-VERLOO ELSKE en JVJAJA Zierikzee, 30 september 1963 Tijdelijk: Cornelia-Stiehting, kamer 107. Daar het ons onmogelijk is om ieder persoonlijk te dan ken, voor de vele hulp aan ons verleend bij de brand op 28 september j.l., betuigen wij langs deze weg onze harte lijke dank. Fam. D. VAN DEN HOEK Serooskerke, 1 oktober 1963 GEMEENTE BRUINISSE De burgemeester van Brui- nisse maakt bekend dat met ingang van 1 oktober 1963 het badhuis op vrijdagmid dag gesloten zal zijn. Bruinisse, 30 september 1963. De burgemeester voornoemd, C. H. VAN DE LINDE. SUCCESJES Te koop: „Adler"-Sport, 2 cyl., 250 c c. Te bevragen: Poststraat 6 te Zierikzee. Personeel aangeboden: Administrateur heelt nog enkele avonden beschikbaar voor het bijhouden van uw boeken of andere administra tieve werkzaamheden. Type- en telmachine aanwezig. Re delijke vergoeding. Brieven worden gaarne ingewacht on der nr. 1874 aan het bureau van dit blad. Diversen: Voor grote sortering behang: Mol, Nieuwe Boogerdstraat, Zierikzee. Nieuw! Recreatie vakantie huisje! Import uit Polen. Met een paar man in één dag in elkaar te zetten. Kant en klaar-delen, geschilderd en met vloerbedekking; staat op acht poten; afm. 3.60 X 4.80 meter; dubbelwandig; prijs f 3.500,Te bevr.: M.B.P., postbus 122, Amstelveen. Voor houten poten, ronde stokken, sier- en afdeklatten: Mol, Nieuwe Boogerdstraat, Zierikzee. Zo juist weer ontvangen: schitterende collectie in draion en wol, o.a. ook nylon ba by jasjes m. capuchon „DE MAGNEET" Nieuwerkerk - Telefoon 265 Bruinisse - Telefoon 470 „Vapo", onze natuurperma- nent, geeft voldoening; zit steeds patent! - Kapsalon Murk, telefoon 2767. Voor verf, beits en schilders benodigdheden: Mol, Nieuwe Boogerdstraat. Zierikzee. 4 oktober 1963: Werelddieren dag. Gedenk de dieren! So- phia-Vereniging tot Bescher ming van Dieren, Esdoorn straat 33, telef. 583, Nieuwer kerk. Voor inlijsten van foto, plaat of schilderij: Mol, Nieuwe Boogerdstraat, Zierikzee. Vermager zonder moeite met Gracial. 50 dragees f 1,98. Bij apoth. en drogist. Marokkaanse tassen, -porte feuilles en -pantoffels, in di verse maten en kleuren. Ge schenkenhuis R. den Boer, Dam 11, Zierikzee, tel. 2174. H.H. landbouwers! Wij kun nen u leveren: zwart afdek- plastic, breedte 6 meter. W. van Sluijs, Haamstede. Verloren: tussen Oosterland en Omver- kerk: een zo goed als nieuw oliepak (broek en jas). Gaarne terug bij P. L. Bolijn, Sand- strömstraat 30, Oosterland. tussen Zierikzee en Ouwer- kerk: een mondstuk basblok fluit (verchroomd, slang mo del buisje met klein houten mondstukje). Poststation te Ouwerkerk, tel. (01114) 330. Een pracht sortering (effen en geruit) vindt U in: Buitengewone maten zijn met 14 dagen te leveren met 10 procent verhoging A. S. Flikweert Nieuwerkerk - Telef. 265 Bruinisse - Telef. '170 SCHEEPSWERVEN EN MACHINEFABRIEK N.V. TE BOLNES (BIJ ROTTERDAM) die geplaatst of opgeleid willen worden in één der volgende beroepen: Huisvesting vindt plaats in één van onze logiesgebouwen met uitste kende verzorging, terwijl er een gunstige regeling is voor vergoeding van reiskosten. Voor hen die trouwplannen hebben kan een woning in het vooruitzicht worden gesteld. Op aanvraag volgt huisbezoek voor het verstrekken van nadere inlichtingen. STAD EN PROVINCIE BURGH Vogelwacht Schouwen-Duiveland Op 9 oktober a.s. wordt in hotel Bakker -te Burgh een dia-avond ge organiseerd door de Vogelwacht Sohouwen-Duivelarud. Vertoond zal worden een filmstrip over natiiur- bescherming. In samenwerking met The World Wildlife Fund en zijn Nederlandse afdeling van 'het Na- tuur-Nood Fonds is deze filmstrip samengesteld. Deze strip' staat ook ter beschikking voor het onderwijs op Schouwen-Duiveland. WESTERSCHOUWEN Vergadering gemeenteraad Volgende week woensdag 9 okto ber vergadert de gemeenteraad des avonds om 19.30 uur in de raads zaal van het gemeentehuis. Op de agenda staan een 16-tal punten ver meld. De gemeenteraad zal deze ver gadering uit haar midden een derde wethouder benoemen. Door het over lijden van burgemeester RÖell zal de raad een aantal bestuursfuncties moeten herzien. B. en w. komen met een voorstel om medewerking te verlenen bij de aanschaffing van het meubilair der Chr. Nat. school te Haamstede. Opnieuw gaat de ge meente weer wat grond verkopen, ook nu weer voor de bouw van per manente woningen. Door periodieke aftreding van een bestuurslid der „Stichting Renesse" kan de raad een keuze maken uit een door b. en w. opgemaakte voordracht. Dezelfde keus kunnen de raadsleden maken uit een aanbeveling van b. en w. be treffende de leden der woonruimte commissie. Voor de nieuwbouw van het ge meentehuis is het nodig dat het pand Ring 8 (eig. de fam. Evertse) aange kocht wordt. B. en w. hebben hier een voorstel van gemaakt. Tevens volgt dan de vaststelling van het plan tot bouw van een nieuw ge meentehuis. Een verder voorstel van het college van b. en w. voorziet in de vaststelling van het uitbreidings plan in voorbereiding. Eveneens komt aan de orde de vaststelling van de 5e wijziging der gemeentebegro ting 1963. De raad zal verder gepolst worden over de verkoop van het pan'd Dorpsring 29 in Noordwelle (voorheen 'bewoond door de heer K. H. Zevering). Een reeds eerder aan de orde geweest zijnd punt van be spreking vormt de vaststelling van de organisaitieverordening der brand weer Wester schouwen. Tot slot komt in bespreking een voorstel van b. en w. om garant te zijn voor een geldlening Stichting Rusthuizen „Westelijk Schouwen". ELLEMEET Lees-seizoen begonnen Nu de avonden weer langer wor den, komt er meer tijd vrij voor het lezen. Voor goede boeken zorgt reedis meer dan twintig jaar de vereniging De Reizende Bibliotheken, doe ook dit jaar een kist met honderd boe ken naar ELlemeet zond. Na het in zien van de catalogus konden we vaststellen, dat er voor ieders smaak wel wat te vinden is. Van vrijdag a.s, af lean men deze boeken huren in de o.l.'S. na de middagschooTtijd, d.i. van half vier tot vier uur. ZONNEMAIRE Reclasseringscojlecte De alhier gehouden reclasserings- collecte heeft een bedrag opgebracht van f 56,17. OOSTERLAND Bestelwagen in botsing met personenauto Maandagmiddag had alhier een aanrijding plaats tussen twee auto's, welke gelukkig zonder persoonlijke ongelukken is afgelopen. De bestel auto van de Gruyter uit Zierikzee kwam juist uit het doorgangslaantje gereder, dat, verbolgen in het groen, de Oud Heiligeweg met de Sand- strömstraat verbindt, toen een per sonenwagen van het dorp naderde, bestuurd 'door de te Den Haag wo-' nende mevr. Euijsse-Stoutjesdijk afkomstig van hier. Een vrij hevige botsing was onvermijdelijk, waar door beide wagens deerlijk werden gehavend. In feite had de bestelwa gen voorrang, omdat deze van rechts kwam, doch vreemdelingen weten niet, en kunnen ook nergens aan zien dat hier een dwarsweg je uit komt. Het is 'dezelfde gevaarlijke doorgang, waar onlangs op de laatst gehouden raadsvergadering het raadslid de heer M. Booger.t op heeft gewezen, en toen het voorstel deed dit onoverzichtelijke laantje voor autoverkeer te sluiten. Dit bleek echter niet mogelijk, omdat het de verbinding vormt tussen de twee ge noemde wégen. Wenselijk was het echter wel dat door middel van bor den vooral de vreemdelingen gewe zen werd op deze gevaarlijke door- rit. BRUINISSE G er. Jeugdclub baby-sit centra Ie De Gereformeerde Jeugdclub te Bruinisse zal ook dit jaar weer fun geren als baby-sit centrale. Vorig jaar hebben leden van deze clu'b, met veel genoegen voor beide par tijen, ook deze functie uitgeoefend. De opbrengst is voor een goed doel bestemd. Aanvragen te lichten tot mejuffrouw Rie Griep, Rijksweg. Raadsleden aten ,,verbroederings"-mosseien De leden van de gemeenteraad van Bruinisse kunnen, dit is bekend, elkaar geducht in de haren zitten. Maar dit belet niet, dat men ook ge zamenlijk kan eten en het is even eens bekend, dat gezamenlijk eten verbroedert. Burgemeester van de Lin'de wilde zijn broer in Middelburg wel eens op mosselen tractoren, maar het was wel wat onvoorzichtig deze mosselen op te bergen in de hal van het gemeentehuis. Want toen het vrijdagavond wat laat werd, kregen enkele léden honger én het duurde niet lang, of de mosselen, door ver schillende vaardige handen schoon gemaakt en door de expert op dit gebied, de vertegenwoordiger van „Angemeen Belang", dé heer D. de Koning, vakkundig toebereid ston den te dampen in de raadszaal en vonden hun weg naar de grage ma gen der raadsleden. Zo eerden de afgevaardigden van het vissersdorp 't prödukt waaraan het dorp z oveel te danken heeft. Ook dat kan in Bru. De in de Ned. He'rv. kerk te Bruinisse gehouden collecte voor *de medische zending bracht f 313,90 op. De te Bruinisse gehouden re- Classeringscollecte bracht f 118,19 op. SPORT VOETBAL Kapcllc-Bruse Boys 7-0 Bruse Boys zijn zaterdag 28 sep tember in hun wedstrijd tegen het sterke Kapelle, het slachtoffer ge worden van de weersomstandighe den. Er was in de Bruse gelederen weinig hoop op de overwinning, waint men wist dat Kapelle op eigen veld moeilijk te verslaan is. In 1962 was het 5-0 en in 1961 6-0, waarmee Kapelle de Boys naar huis stuurde. Maar dat dit puntenaantal in 1963 nog zou worden overtroffen, had niemand zaterdagmorgen toch ge dacht. De weersomstandigheden heb ben hieraan ook wel eni'ge schuld, want de overtocht per provinciale boot over de ruwe Oosterschelde be kwam enkele spelers zo slecht, dat ze wee werden in de maag en niet in staat een goede partij te spelen. Daarbij kwam dan ook nog dat de aanvoerder van de gasten de toss won en men in de eerste helft met de wind mee en met de zon in de rug wenste te spelen. Dat betekende dat 'keeper van den Ouden op drie manieren gedupeerd was. Zeeziekte, het moeten kijken tegen de zon in en het stoppen van ballen die dooi de storm een nog groter snelheid kregen dan ze door de Kapelse spe lers wei-den ingetrapt. Dit beteken de in de eerste helft een 3-0 voor- spipng voor de Kapellenaren, die (dit zij gezegd) ook veel beter speel den 'dan de Boys. De ster van 'het veld werd in de tweede helft de linksbuiten Kousemaker, een speler van een behoorlijke lengte, die zich gespecialiseerd heeft in het kopwerk. Vier keer was 'hij op die manier de baCk van de Boys, Otto Kostense, te slim af. Vier maal zette hij het hoofd onder de bal, een taktiek waartegen Kostense evenmin was opgewassen als keeper van den Ouden, want hij bracht op deze manier de stand voor zijn oliïb op 7-0. Dit puntenaantal op deze zwarte dag voor de Boys betekende een degradatie naar de 7e plaats op de ranglijst, vijf plaat sen omlaag. H. L. O. De H.L.O.-proeven werden voor de zesde maal afgelegd door de heer P. H. C. Dogger te Zierikzee. Voor de tweede maal werd aan de eisen voldaan door de heer E. W. Smit te Zierikzee. |i Oude standbeelden Oudheidkundigen hebben in 11 de Franse plaats Dijon 40 hou- ten standbeelden uit de twee- de eeuw nabij de bron van de Seine opgegraven. Professor Raoul Martin van de univer- silext van Dijon, die de leiding bü de opgravingen had, zei dat de standbeelden aanmerkelijk t goed bewaard zijxx gebleven. Zij werden gevonden op een heilige plaatstoegewijd aan 1 de Gallisch-Romeinse godin 1 Sequana en waaraan een ge- neeskrachtige werking werd toegeschreven. Warm winterse mantel van zwart-wit diagonaal tweed. Smaakvol gecompleteerd met een kraag van white- coat. Met drie klepzakjes, origineel geplaatst en een kwiek split achter. 109- Chic mantelcostuum van multicolor kamgaren mei een zachte glans. De taille is vaag aangegeven. De kraag van white-coai bont is ook als col-kraag te dragen. 129-

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1963 | | pagina 4