Vergeet het meer! Raad van Bruinisse koopt nog geen pand voor Oudheidskamer EXTRA PRIJS ZONDAG DUBBELE POT Lijm kunststofplaat, Ultrapas, Formica etc.metn&tSNELFIX ^0 V.V.V. zond brieven aan college van b. en w. ADVERTENTIE doet het beter! ISKUIMSSE, 28-9 Op üe jongste vergadering van de gemeenteraad van liruinisse. is - gelijk gemeld - ter sprake gekomen de ontstemming van de woning-adviescommissie over de gang van zaken bij de toedeling van woningen in plan-West. Het raadslid S. A. Jumelet, voor zitter van deze adviescommissie wijst op de eenstemmigheid1 die in de commissie heerste en waarmee- het besluit om zich niet voor herbe noeming beschikbaar te stellen is ge nomen. Slechts bij één lid was er in dit opzicht enige aarzeling. Als vijf volwassen personen, waaronder een lid dat vanaf 1945 zitting heeft, on afhankelijk van elkaar en zonder el kaar daarvoor te hebben opge warmd, tot de conclusie komen, dat de adviescommissie telkens gepas seerd wordt, dan zal er toch wel iets aan de hand zijn. Nogmaals voeren b. en w. aan, dat het beleid in deze zeker geen blaam treft. Het raadslid van de Velde meente, naar aanleiding van de ver dediging van b. en w. dat de heer Jumélet als voorzitter van de com missie zijn taak niet heeft verstaan. Besloten wordt het benoemen van een adviescommissie woonruimtewet aan te 'houden tot een volgende ver gadering. Het volgende punt is de herbenoe ming van leden voor de Instelling Sociale Zorg te Bruinisse. Herbe noemd werden de heren W. Jumelet met algemene stemmen en S. A. Ju melet (5 stemmen). Eén stem wordt uitgebracht op de heer D. de Koning. Voor de aanleg van brandpaden in plan-We9t wordt een krediet ver leend van f 7000. Eveneens f 7000 wordt gevraagd voor aankoop van het pand erven Zondervan aan de Oudestraat, waar in het gemeentebestuur een oudheid kamer wil vestigen. Dit is ook onge veer het bedrag dat bij openbare inschrijving door de Coöp. Boeren leenbank is geboden. De Boerenleen bank wilde 'het pand afbreken c.q. zodanig veranderen dat de oudheid kundige waarde verloren ging. Stelt men prijs op behoud van het ge bouw, dat indertijd op voorstel van de raad op de voorlopige lijst van gebouwen die vallen onder Monu mentenzorg. gekomen is, dan zal de gemeente het nu moeten aankopen. De 'heer Hoogerheide zegt bij nader inzicht tot dc conclusie te zijn ge komen, dat f 7000 voor aankoop van dit 'gebouw toch eigenlijk een onver antwoorde uitgave is. Bruinisse heeft geen behoefte aan een oud heidkamer. Hij zag ter plaatse veel Liever een moderne boerenleenbank. Ook de heer de Koning vindt de uit gave niet verantwoord, evenmin als de heer v. d. Velde, Iets anders zóu het zijn als Monumentenzorg een flinke subsidie zou geven voor de aankoop, zoals men aanvankelijk dacht. Burgemeester van de Linde meent dat het jammer zou zijn, als het panfd zou worden afgebroken of dat het zodanig werd veranderd dat de historische waarde verloren ging. Hij wijst op wat daarvan in het stuik van Monumentenzorg wordt gezegd. Na ampele discussie wordt besloten aan Monumentenzorg te verzoeken het pand van de lijst van bescherm de monumenten af te voeren. De raad besluit tevens het pand in af wachting daarvan niet aan te kopen. Godsdienstonderwijs In het voorstel tot wijziging van de rechtspositieregeling van het ge- meentepersoneel juicht de heer van de Velde het toe, dat aan het ge- meentepersoneel indien dat nodig is, studieverlof wordt gegeven voor het volgen van onderwijs, speciaal vak onderwijs. Hij is echter tegengeko men dat dlit ook geldt voor gods dienstonderwijs. Hiertegen heeft hij ernstig bezwaar. Wanneer iemand dominee wil worden, moet hij niet studeren in gemeen tetijd, maar in zijn eigen tijd. Het bevreemdt hem dat de gezamenlijke bonden, die waarschijnlijk deze regels hebben samengesteld dit er in hebben 'gezet. De heren Jumelet en Hoogerheide zeggen er prijs op te stellen dat de faciliteit die gegeven wordt ook voor godsdienstonderwijs zal gelden. In stemming gebracht het voors'tel-v. d. Velde om het woord godsdienston derwijs te schrappen staken de stem men (3-3). Behalve de heren Hoo gerheide en Jumelet wil ook wethou der van Gilst geen verandering aan gebracht zien. In een volgende vol tallige vergadering zal hierover na der worden beslist. Bij het punt „mededelingen" zegt de voorzitter dat Ged. Staten hun goedkeuring hebben onthouden aan het besluit van de raad om uit de Centrale Dienst voor Bouw en Wo ningtoezicht te treden. Dit betekent dus. dat men gedwongen is om in de Centrale Dienst te blijven en wel om financiële redenen. De begroting 1963-64 sluit met een tekort van f 11.000. In deze 'begroting is met de uittreding nog geen rekening gehou den, maar aantrekking van een eigen ambtenaar en meebetalen in het wachtgeld van de heer Argelo zal zéker meer dan f 9.000 gaan kosten. Het tekort voor de gemeen'te op de begroting 1963-'64 groeit dan dan tot f 20/000 of meer. Bruinisse bond de kat de bel aan. Het eigenaardige is nu, dat Brui nisse de eerste gemeente op 'het eiland is geweest, die over uittreding is begonnen en 'die dus eigenlijk de kat de bel heeft aangebonden. Het was destijds de bedoeling samen met Sint Philtpsland een bouwkundig op zichter aan te stellen. Dan waren de lasten voor Bruinisse minder zwaar geweest. St. Pbilipslan'd trok echter zijn aanvankelijke toezegging van samenwerking later in, pogingen daarna om samen met de gemeente Duivcland een dienst te creëren stuitten bij het gemeentebestuur ook op bezwaren, daar men van mening was dat opzichter SChuiling reeds een volledige dagtaak had. 'Zierik- zue was tot op zekere 'hoogte wel tot samenwerking bereid, maar de brief van het gemeentebestuur, die bij de ingekomen stukken is gevoegd, heeft nu geen waarde meer. De heer Jumelet zou contact wil len zoeken met naburige gemeenten op het eiland Goeree-Overflakkee. Wellicht is het na gereedkoming van de Grevelingendam mogelijk daar mee samen te werken. De raad kan echter momenteel niet anders dan in de beschikking van Ged. Staten in deze berusten. Door grondruil kan achter de wo ningen in de Julianastraat nog grond beschikbaar komen voor de bouw van 3 garages naast de 9 die aanne mer A. Schilperoort daar zal bou wen. De bergplaats die de heer J. H. Jumelet daar indertijd heeft neer gezet, zal dan echter moeten ver dwijnen. Besloten wordt de grond ruil met de heer Abraihamse aan te gaan. De betonnen schuur in de Padjes, achter het voormalige landbouwbe drijf Verkarrvman, voorheen in ge bruik bij molenaar Joh. van Dijke, kan worden verhuurd aan de heer J. W. Hanse. De andere schuur is verhuurd aan de heer J. M. Giljam. Aan 'het 'bedrijf van der Marei te Viane is opdracht gegeven1 voor het plaatsen van palen voor roeibootza- ten in het reparatiehaventje. De schade door caféhouder v. d. Velde voor het gebruik van de voetbalkeet is geregeld. Aankoop wagentje De heer v. d. Velde toont zieh een fel tegenstander van het voorstel tot aankoop van het wagentje van de heer H. Aarnoudse, dat men wil ge bruiken achter de Holdertrekker. Het karretje is tweewielig en daar om voor zijn doel ongeschikt, aldus v. d. Velde. Van de zijde van b. en w. wordt daartegen aangevoerd dat het karretje al jaren bij de gemeen te gebruikt wordt. Het werd van de heer Aarnoudse gehuurd. Gepro beerd is een betere oplossing te vin den, een vierwielig vervoermiddel, maar dan wordt de aanschaf veel duurder. Beide partijen blijven op hun standpunt 9taan, maar met 4-2 stemmen wordt het voorstel van b. en w. aangenomen. De voorzitter 'doet enkele medede lingen over uitgevoerd werk in plan- West (drainagewerk enz.), waarvoor hem door alle raadsleden lof wordt toegezwaaid. Een volgendpunt is de aanleg van een ijsbaan aldaar. Gedacht is aan een baan van. 130 bij 30 meter. De besprekingen hiervoor en de plannen met de Ned. Heide Mij. zijn in een vergevorderd stadium van voorbereiding. De houders van volkstuintjes daar zullen een ander stuk grond ontvan gen, veel meer onkruidvrij dan dat wat thans door hen bewerkt wordt. De scheur in, de muur dn de Beurs straat, die gezet is om de Beurs straat breder te maken, waarvoor toen een stuk dijk is weggegraven, heeft de aandacht van het college. Felle debatten. Bij de rondvraag vraagt de heer Hoogerheide naar het plaatsen van palen in de haven om voor enkele vaartuigen nog zaten te maken. Ver der meent de heer Hoogerheide dat het grote licht aan de Lange dam, dat eertijds daar is gezet om de ha veningang van de oude haven dui delijk kenbaar ite maken, kan wor den vervangen door een kleiner lioht dat minder stroomverbruik kost. De oude haven ds toch alleen maar voor reparatieschepen in ge bruik, dus veel minder druk dan vroeger. De heer de Koning vraagt inaar het gebruik van 'een bepaald soort te gels voor de trottoirs in plan-West. Waarom zijn deze tegels niet afgeno men van de plaatselijke industrie. De voorzitter zegt dat de thans gebruik te tegels een aanzienlijke kostenbe sparing gaven, dit zijn tegels waar op de fabrikant octrooi heeft en die door geen andere fabriek -kunnen worden gemaakt. Verder spreekt de heer de Koning er zijn verwondering over uit. dat bij de ingekomen stukken de brie ven niet zijn opgenomen, die door het 'bestuur van V.V.V. i.o. aan de raad zijn gezonden. De voorzitter zegt dat wel brieven zijn ontvangen, maar dat deze bestemd waren voor b. en -w. De heer de Koning ontkent dit, daarin bijgevallen door de an dere leden. Het blijkt namelijk dat door 'het V.V.V.-bestuur afschriften aan alle raadsleden zijn gezonden. In de brieven wordt aandacht ge vraagd voor diverse zaken, de re creatie en de industrievestiging be treffende. De voorzitter zegt uit het schrijven de indruk 'gekregen te heb ben, dat 'het V.V.V.-bestuur meent, dat alle opgesomde punten niet ge noeg aandacht 'krijgen van het ge meentebestuur, terwijl juist al deze punten wel de aandacht hébben en ook de laatste jaren steeds hebben gehad. Er ontstaat dan een fel debat tus sen de voorzitter en wethouder v.an Glist enerzijds en de heren de Ko ning en v. d. Velde anderzijds. Als de voorzitter aanvoert dat alles ge daan wordt om de punten door het V.V.V.-Jbcstuur opgesomd, te verwe zenlijken, roept de heer de Koning met verheffing va-n stem uit: „Jullie 'hebben nog nooit iets gedaan. Ik heb reeds jaren geleden aangedrongen op het opnemen van contact met een bepaalde firma en dat is nog steeds niet gebeurd". Dc heer v. d. Velde zit het bijzonder hoog, dat ecri schrij ven gedateerd 15 augustus niet bij de ingekomen stukken was, het col lege zeer fel 'beschuldigend van het achterhouden van brieven, die zijn ingekomen. De voorzitter zegt dat hij vol lof is over de aktiviteiten van het V.V.V.-bestuur. Zij moet echter niet treden in het beleid van to. en w„ maar dit 'is alleen olie op het vuur. B. cn w. doen en deden te wei nig, aldus dc heren de Koning cn v. d. Velde, daarin bijgevallen dooi de heer Jumelet. De voorzitter ligt dan een tipje op van de sluier, die over de werkzaamheden van b. en w. in doze blijkt te liggen. Besloten wordt dat in de eerstvolgende ver gadering, die half oktober zal wor den gehouden, door b. en w. nader zal worden ingegaan op de brieven van V.V.V. De industrievestiging De heer Jumelet, nog even inha kend? op wat gezegd is over indus trievestiging, zegt dat waar men enerzijds door b. en w. hoort bewe ren, dat vanwege de pendel naar Rotterdam en elders er toch geen mensen over zullen schieten voor een te vestigen plaatselijke indus trie, men op andere bijeenkomsten door datzelfde college hoort pleiten voor industrievestiging, dit werkt een vertrouwenscrisis in de hand. Het geeft in elk geval geen hoge dunk van het industriebeleid. Hij dringt aan op het instellen van een commissie voor deze materie en zal er over 14 dagen nader op terugko men. Op voorstel van wethouder van Gilst is indertijd besloten, dat iedere afgevaardigde die zitting 'heeft in een bepaalde commissie, daarvan verslag zou uitbrengen aan de raad voor wat bijgewoonde vergaderingen betreft. Daaraan is nooit uitvcsxnng gegeven. Hij dringt ér op aan dat dit nu eindelijk zal gaan gebeuren. Verder heeft hij gehoord dat de rentmeester van de polder Grijsoord aanspraak maakte op de Krammer plaat, toen de gemeente er badhok jes ging plaatsen. De voorzitter be vestigt dit. Hij zal trachten de zaak in der minne te regelen met de Am- bachtsvrouwe. gravin de Chambuu- ren-Kuipers als en zodra mocht blij ken, dat de aanspraken van de Am- bachtsvrouwe van Grijsoord enige rechtsgrond 'hebben. Een onderhoud is reeds aangevraagd. Verder meent de heer Jumelet, dat door b. en w. benoemingen zijn ge daan, die aan de raad toekomen, ter wijl van een andere benoeming door b. en w. geen mededeling is gedaan aan de raad. Uit 'het antwoord blijkt, dat een vaste aanstelling van een school- sohoonmaa'kster nog moet plaats vinden en te zijne tijd de raad' zal bereiken. Wethouder Van Gilst kl'aagt daarbij over 'te weinig sa menwerking tussen het gemeentebe stuur c.q. hem persoonlijk enerzijds en; het bestuur van de Vereniging tot Bevordering van Gereformeerd Schoolonderwijs anderzijds, waar men eveneens een schoonmaakster nodig hall. De heer van d'e Velde vraagt drin gend aandacht voor 'het wegdek van de Padjes, vanaf de woning van de heer Becu tot aan de woning van 'de heer L. van der Werf. Bijzonder fel wordt de heer van de Veldö wanneer hij het college verwijt, dat zij niet genoeg doet om te 'bevorderen, dat de woningen in plan-West op tijd zijn opgeleverd'. Het verweer van de zijde van b. en' w. is niet minder fel. Ook het twee de punt door de heer v. d. Vel'd'e aangeroerd', het leggen van een te gelpad langs dé voetbal'keet pp het sportterrein, reeds een jaar geledén beloofd, is aanleiding tot een spran kelend debat. Nadat de heer v. d. Velde tenslotte nog op een derde belofte heeft ge wezen, die nog nooit is ingewilligd, sl/uüt de voorzitter de vergadering. Ingezonden mededeling Voor 45 jaar.... KERKWERVE. In een land onder deze gemeente toerden in het Engels en Frans gestelde strooibiljetten ge vonden, met als opschrift: „Het Duitse volk wil vrede". HAAMSTEDE. Wegens het heer sen van de Spaanse griep zijn alle scholen in deze gemeente gesloten. Z1ERIKZEE. Gisteravond huppelde een eekhoorntje over de daken van de huizen in de Lange Nobelstraat. Het diertje trok veel bekijks. Het werd na enige tijd gevangen. SCHARENDIJKE. Onder de schoolgaande jeugd alhier komen zeer talrijke gevallen van mazelen voor. ZIERIKZEE. Een dolgeworden koe op weg naar Dreischor, ontsnap te en rende het Slingerbos door. Op de Nieuwe Haven werd het dier op gevangen en geboeid. ZIERIKZEE. In de Concertzaal werd het bekende stuk „Rooie Sien" opgevoerd. NOORDWELLE. Met aanvankelijk veertig leden is opgericht de dorps vereniging „Dorpsbelang". REN ESSE. Niet minder dan 25 deelneemsters hebben zich aange meld voor de cursus koken- en voe dingsleer. MORIAANSHOOFD. Dc wegwer ker W. controleertondanks zijn 80 jaar, nog geregeld de metallieke mo len in de Prunje. ZIERIKZEE. Door de Oud Ger. gemeente is aangekocht een lokaal in de Lange Nobelstraat, thans in gebruik als militair hospitaal. Het Algerijnse persbureau APS meldt, dat men zich in Algerijnse regeringskringen zorgen maakt over de toestand aan de grens Algerië en Marokko. DEN HAAG. De stakingen van een uur bij de bedrijven van Standard Electric N.V. in Den Haag en Hoo- geveen zullen niet worden voort - gezet, hangende het overleg tussen een bemiddelingscomité, waarin vijf personen zitting 'hebben genomen en de directie. Van spijkerschrift tot normschrift AMSTERDAM, 30-9. Ter gelegen- heid van haar vijftig jarig bestaan zal de stichting ter verbetering van het handschrift van 3 tot en met 5 oktober in het jaarbeursgebouw te Utrecht een tentoonstelling houden onder de ititel „Van spijkerschrift tot normschrift". De tentoonstelling zal een overzicht geven van de hand schrift verbetering bij het (bedrijfs leven en 'tonen wat reeds werd be reikt door middel van de door de stichting georganiseerde cursussen en uitgegeven geschriften. Ook beoogt de Stichting met de tentoonstelling verdere 'belangstelling te wekken „voor een Vlot en duidelijk, kosten besparend handschrift, bij een ieder die schrijft in 'het algemeen en 'bij hen 'die bij 'het schrijfonderwijs be trokken zijn in het bijzondei'". Haven van Harlingen in een „noodtoestand" DEN HAAG, 30-9. De minister van landbouw en visserij ovei'legt met zijn betrokken ambtgenoten of, en zo ja, op welke wijze en binnen wel ke termijn verbetering in de „nood toestand" van,1 de Harlinger haven kan worden gebracht. Dit blijkt uit (het antwoord van minister mr. B. W. Biesheuvel, mlinister van landbouw en visserij op de schriftelijke vragen over d'e toestand in de haven van Harlingen, gesteld door het Tweede Kamerlid ir. S. A. Posthumus (P.v.d.A.). In het antwoord wordt er o.m. op gewezen dat gedurende de weekein den of in sledht-weerperioden in voor- en najaar zich een concentra tie van mossélvaartuigen in de Har linger 'haven voordoet, die het ver loop van.de normale activiteiten in derdaad belemmert. Films van komende staatsbezoek aan Iran DEN HAAG, 30-9. De filméquipe van Polygoon Profilti zal onder lei ding van de cineast Piet Buis en met 'medewerking van de cameraman C. Kerkhof kleurenfilms en filmjour naals verwaardigen van de komehde staatsbezoeken van H.M. de Konin gin, Z.K.H. de Prins der Nederlan den en H.K.H. Pi'inses Beati'ix. In Iran zal vooral het bezoek van H.K.H. Prinses Beatrix aan Dousadj worden gefilmd. In Thailand staat het .bezoek aan de Nederlandse oorlogsgraven als een van de belangrijkste punten op het programma van de filmers. Meisje na val door ruit overleden STREEFKERK, 30-9. Het 7-jarig dochtertje van de heer J. Donk uit Streefkerk is maandagmiddag na een val door een ruit overleden. Op dc Lekdijk, op wég van school naar huis, was zij gestruikeld cn van dc 'dijk met haar hoofd door een ruit van een boerderij gevallen. Hierbij werd een halsslagader doorgesne den. Bij haar overbrenging naar het ziekenhuis in Gouda overleed het meisje aan bloedverlies. De tijd dat de ouden van dagen voor van alles en nog wat door de dokter afgescheept moesten worden met: „dat is de oude dag!" ligt ge lukkig al weer ver achter ons. De moderne geneeskunde van de ouderdom legt zich met succes toe op het verhelpen van allerlei stoor nissen, die het leven van bejaarde mensen dreigen te bederven. Toch blijven er vanzelfsprekend onge makken en kivaaltjes, waarvoor nog steeds geen kruid gewassen is, maar ook daar heeft de huidige weten schap toch nog iets op gevonden. KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND DEN HAAG. Het landelijk prijsin dexcijfer van het levensonderhoud voor gezinnen van hand- en hoofd arbeiders, zoals dat maandelijks wordt vastgesteld door het Centraal Bureau voor de Statistiek op basis 1959-'60 is 100, onderging van medio juli tot medio augustus 1963 geen wijziging en bleef staan op 107. DEN HAAG. In samenwerking met de rijkspolitie te Didam, hebben op sporingsambtenaren van P.T.T. zon dag de clandestiene zenders: „Bo nanza" en „Diana" opgespoord en in beslag genomen. Daarbij is proces verbaal opgemaakt tegen respectie velijk de 17-jarige electricien A. E. W. en de 18-jarige radio-monteur W. H. M. Th., beiden te Didam. DEN HAAG. Dr's. R. Zijlstra is in de buitengewone algemene vergade ring van de Christelijke Boeren- en Tuinderbond bij acclamatie tot voor zitter gekozen. DEN HAAG. P.T.T. begint op 1 ok tober onder de 5300 gezinnen van het Haagse Bezuidenhoutkwartier de werving van abonnees op het „cen trale t.v.-antennesysteem". De tech nische voorzieningen 'hiertoe zijn reeds getroffen, waardoor aanslui ting in een oogwenk kan geschieden. HEERLEN. De waarnemend direc teur-generaal der mijnen ,ir. Pique, heeft meegedeeld dat zeven perso neelsleden van de dömaniale mijn in Kerkrade zijn ontslagen. In totaal hebben vijftig personen bekend in de mijn te hebben 'gerookt. N.S.-personeel vraagt gratificatie van f 175,- UTRECHT, 30-9. Het bestuur van de federatie van spoorwegvakvereni gingen heeft ide directie van de Ne derlandse spoorwegen een telegram gezonden, waarin gesteld wordt dat de loonpolitieke situatie van het ogenblik geleid heeft tot een verdere achterstand in de beloning van het personeel van de Nederlandse spoor wegen. Het indexcijfer der kosten van onderhoud zal, aldus het tele gram, een stijgende ontwikkeling vertonen. Hét bestuur zegt voprts dat het een afwachtende houding van dc door de directie der Nederlandse spoorwegen erkende gesprekspart ners bij hét óverleg inzake arbeids voorwaarden niet langer verant woord acht. De federatie, waarbij volgens het telegram 3000 werkne mers van de Nederlandse spoorwe gen zijn aangesloten, verzoekt de N.S.-directie tenslotte in ovcnvegign tc nemen, vooruitlopende op een te verwachten loonsverhoging bij de aanstaande herziening van het regle ment dienst voorwaarden, aan het personeel een eenmalige gratificatie toe te kennen van tenminste f 175. Moderne psychologie komt ook tieners te hulp Ervaringsfeiten Zo is het mogelijk dat iemand op leeftijd van z'n dokter de raad krijgt, dat hij of zij er het beste aan doet de klachten maar te vergeten. Dat klinkt natuurlijk onwijs, maar de ervaring heeft geleerd dat men din gen, waardoor men bij voortduring wordt gehinderd met enige goede wil een heel eind kan kwijtraken. „Er gewoon niet op letten" is een recept, dat in de praktijk van het leven aan vele bejaarden uitsteken de dienst blijkt te kunnen bewijzen. Niks aan tc doen In dat „vergeet het maar" zit soms ook een heel goede raad voor onze teenagers, al zijn die dan ook hele maal nog niét bejaard. Wij zullen uïtldggen 'hoe we dat bedoelen. Vanzelfsprekend gaat iedereen, ook de teenager, met vreemde ver schijnselen en voortdurende klach ten eerst naar de dokter, dat mag niet worden verzuimd. Maar als deze medicus nu van oordeel is dat er niets aan gedaan kan worden of dat er geen termen aanivezig zijn om in te grijpen, dan komt dat vergeten aan de beurt. Veel verdriet De teenager is in een zeer gevoe lige leeftijd. Hij kan heel diep in de put zitten over allerlei betrekkelijk kleine lichamelijke bijzonderheden, die zijn leven bederven. Wij denken daarbij aan de wat grote neus, de iets afstaande oren, de lichtelijk kromme benen, de overmatige be haring van een of meer lichaams delen. Anderen transpireren naar hun gevoel teveel, soms wordt er ge klaagd over spoedig blozen, weer anderen kunnen op de goede mo menten de juiste ivoorden niet vin den. Veel zelfbewuster Heel vaak worden deze dingen door de omgeving van „het slacht offer" d.w.z. de jongen of het meisje in kwestie, helemaal n'iet opgemerkt, althans niet in die mate als zij den ken. Omdat zij er zelf voortdurend over lopen te tobben, zijn ze vaak bezig van een mug een Olifant te maken: 'het resultaat is dat zij er steeds meer onder gaan lijden. Met precies dezelfde dikte, met precies dezelfde haarkleur zouden zij heel anders en heel wat zelfbe wuster in het leven kunnen staan als zij wat minder aan het vermeen de gebrek dachten. Van deze tijd Natuurlijk is dit gemakkelijker gezegd dan gedaan, in de meeste ge vallen zal het ook nooit volledig ge lukken om de klachten kwijt tc ra ken. Maar het is nu eenmaal een erva ringsfeit dat het sommige mensen toch ivel een heel eind gelukt en daarom loont liet de moeite om het serieus te proberen. Heeft de dokter gezegd dat 't allemaal tvel losloopt en dat hij er echt niets aan kan of teil doen,, geef dan inhoud aan de slagzin van deze tijd: „Vergeet het maar!" Dr. H. G. van der Klaauw. Plattelands Jongeren Gemeenschap Nederland ZEVENBERGEN. 30-9. Dc wed- strijddag van de Plattelands Jonge ren Gemeenschap Nederland wordt woensdag 2 oktober in Zevenbergen gehouden. Er zijn wedstrijden op het gebied van zuivél. vingerverven, wo ninginrichting, kaas, trekkerbehen digheid. ploegen en vrije wedstrijden. Ingozonden mededeling

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1963 | | pagina 3