Adverteren is verkopen W 25 cent Sunil"'met ultra-was werking doorbreekt de witheidsgrens SunilHF geeft het hoogste wit Stand landbouwgewassen op 10 september Probeer Sunil™ nu extra voordelig. Tijdelijk 50 cent korting op het voordeelpak en op het groot pak Nieuw SunilHr heeft een ongekend wasvermogen SunilHF doorbreekt de witheidsgrens Onze hartelijke dank, mede namens onze kinderen, voor de ontvangen gelukwensen op 7 dezer. J. ADRIAANSE J. P. ADRIAANSE- WAGEMAKER Drelschor, 26 september 1963 Ring 12 teenagerïlats 2ijn ontvangen bij Verton's schoenen Meelstraat 3 - Zierikzee Telefoon 2488 Geniet van de herfst in kleding van Koevoets! Aparte, sportieve collecties Havenpark 5 - Zierikzee SUCCESJES Te koop gevraagd: Lompen, ijzer, accu's, oude zakken, enz. Alles wordt bij u afgehaald, ook in Zierikzee. U kunt óók bellen: tel. 2167. J. F. Kaashoek, d'Aillystr. 24, Zierikzee. Diversen: Voor houten poten, ronde stokken, sier- en afdeklatten: Mol, Nieuwe Boogerdstraat, Zierikzee. Draaibare televisie-antennes m. rotor en bedieningskastje, geheel elektrisch en voorzien van het tweede t.v.-net. - Techn. Bureau v. d. Berge, Zierikzee. Voor verf, beits en schilders benodigdheden: Mol, Nieuwe Boogerdstraat. Zierikzee- Succes - Succes - Succes Kies voor Uw rijles een goed adres: Autorijschool .Succes' Hogekerkstraat 16, Nieuwer. kerk, telefoon 01114-518. Voor grote sortering behang: Mol, Nieuwe Boogerdstraat, Zierikzee. Kettingen en colliers, arm banden en ds. manchetkno pen, in grote verscheiden heid. Geschenkenhuis R. den Boer, Dam 11, Zierikzee, tel. 2174. Voor inlijsten van foto, plaat of schilderij: Mol, Nieuwe Boogerdstraat, Zierikzee. Het is leuk. die rokende pop petjes f 1,Ook losse ci- garetjes voor de poppetjes f 0,30 per 10 stuks. Sigm. D. C. Viergever, Zierikzee en Haamstede. Regenkleding verkrijgbaar bij fa. Boone-v. d. Have, Korte Ring 13, Bruinisse, telef. 378. Zaterdag oliebollen. Caféta- ria „De Koepel", Scharen- dijke. „Vervetal" biedt u alles wat u voor het schilderen nodig hebt.' Hoogglans voor bin nen- en buitenwerk, grond- lakverf voor binnen .en bui ten, enz. „Verf en Kleur", tel. 2100, Zierikzee. Kiemremmingsmiddel voor uw aardappelen! Uw aard appelen blijven scheutvrij. Uw adres: W. van Sluijs to Haamstede; Abr. de Rijke te Renesse. Herenkapsalon gesloten van 30-9 t/m 8-10. I. Moerland, Renesse. De dameskapsalon is normaal geopend. Reparatie kan onbeperkt aan genomen worden! 's Maan dags brengen vóór 6 uur. Fa. Boone-v. d. Have, Korte Ring no. 13, Bruinisse, telef. 378. Geoogste graan heeft abnormaal hoog vochtgehalte DEN HAAG, 24-9. In het Land- bouwoogstberlcht van 10 september 1963 deelt dc directie akker- en weidebouw van het ministerie van landbouw en visserij mede, dat voor het binnenhalen van de reeds rijpe gewassen het weer bijzonder ongun stig was. Ongeveer 20 a 25 procent van het totale graanareaal stond nog op het veld, waarvan ongeveer de hel ft nog op stam. De overvloedige regenbuien gedu rende de verslagperiode veroorzaak ten nog meer legering in het gewas, terwijl schot vrij algemeen voor kwam. Zelfs trad veelvuldig schot op in de nog op stam staande ge wassen. Het reeds geoogste graan had een abnormaal hoog vochtgehalte. Een percentage van 30 a 35 procent was niet zeldzaam. Veel graan moest dan ook worden gedroogd. De kwaliteit van het produkt liet in het algemeen veel te wensen over. De oogst van de late grassoorten ondervond veel stagnatie. De per celen die niet geruiterd waren, moes ten door het optreden van rot en schot als verloren worden beschouwd. De aardappelen De stand van de aardappelen was op 10 september belangrijk achter uitgegaan. De aardappelen op de zandgronden stonden er beter voor dan die op de klei. Door het natte en vochtige weer had de fytofthora zich sterk uitgebreid en overal viel reeds knolaantasting waar te nemen. Met de oogst van de fabrieksaard appelen is tegen het einde van aug. oen begin gemaakt. De hectare-op brengsten bleken mee te vallen. Bij de suikerbieten viel per 10 sep tember de wortelontwikkeling erg tegen. De vergel in gsziek te trad hier en daar nogal op. Het grasbestand was aanmerkelijk achteruitgegaan door stuktrappen van de zode door het vee. Vooral op de lagere percelen had men met wa teroverlast te kampen. Ondanks het natte weer werd toch nog veel gras ingekuild. Het nog te velde staande hooi kon voor een groot deel als .waardeloos worden beschouwd. DE ONEERLIJKE RECHTER 14. „Dacht je nou heus, dat ik dat sprookje geloof?" zegt de rechter met een ironisch lachje. „Jullie zouden gevangenschap ris keren om een paar vrouwen en kinderen in de Nieuwe Wereld een goudschat in de schoot te werpen? Komkom „Toch zijn dat onze plannen", zegt Aram kalm „En jij zult ons niet in de weg staan, misterIk zal genoodzaakt zijn jullie op reis mee te nemen.als mijn gevan genen!" Op dal moment werpt Bentley's knecht de drinkkruik met een geweldige zwaai naar Aram toe De kruik treft met een luide slag het pistool in Arams hand. Een schot knal en de kogel boort zich in het plafond. Eén moment is Aram overdon derd door deze plotselinge aanval. Reeds springt Bentley's knecht naar voren en grijpt de tafelrand Nieuw SunilHF maakt U een waservaring rijker. Dit is pas wassen! SunilHF met ultra-waswerking geeft een sop dat bewéégt en dat diep in de vezels doordringt. Geen vlekje, geen vuildeeltje krijgt meer een kans. SunilHF heeft zo'n reserve aan wasvermogen dat de krachtin het sop blijft tot en met de laatste was. Ook al wast U in het hardste water. SunilHF kaatst de onzichtbare ultraviolette lichtstralen die op het wasgoed vallen terug als het hoogste wit. Zó doorbreekt Sunil™ de witheidsgrens. Kijk..kijk naar het resultaat! Voelde U ooit zo'n voldoening op wasdag? Nog nooit had U een was zo helder, zo volmaakt wit. En let eens op Uw nylon en andere moderne stoffen. U ziet het...ook zij worden schitterend wit dankzij Sunil™. f f y MET ULTRA-WASWERKING

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1963 | | pagina 6