VUISTJE mm Scheidsrechter N. Speelman gehuldigd 4-voudige combinatie inderdaad t*eel beter! Chefarine 4 PLECHTIGHK1 D.IK TE SCHARENDIJKE Huis aan Kuijerdamseweg kree« naam „Mari-X' (Van onze redakteur) ZIER1KZEE, 21-9. - Een diffuus herfstzonnetje scheen zaterdagmid dag miiilelijk neer op een kring van llotterdamse studenten, die naar Scharendijke waren getogen om aan wezig te zyn b(j de onthulling van het naambord „Mari-10", aan het pand Kuüerdamseweg G6, bewoond door de president van de lustrum- commissie, de heer J. Wertheim. Het huis is bjj wijze van spreken - door deze karakteristeike naamgeving - met een lijntje verbonden aan de Maasstad, waar - gelijk gemeld - de studenten in november het Xe lus trum gaan vieren met een groot aan tal festiviteiten. De onthulling van het naambordje werd verricht door de rector van de Senaat van het Rotterdamsch Stu denten Corps, de heer M. G. Tiede- mann. Uiteraard was er een studentikoos accentje gezet op deze plechtigheid, want de onthullende rector had plaats genomen op een kruiwagen, die zijn jeugdige schoonheid reeds lang geleden in de Schouwse dreven verloor. Toen na een aangename toe spraak het doek werd weggetrokken, werd eerst een slip afgescheurd (vol gens de mededeling was dit onder deel niet geënsceneerd, hoewel wij toch wagen het tegendeel te bewe ren), waarna met het doek tenslotte een soort puinwaterv^l mee omlaag kwam, die de onthuller door een fiks sprongetje van de kruiwagen geluk kig juist misliep. Woorden van lof Tevoren had de heer Tiedemann uitbundige lof toegezwaaid aan de heer Wertheim, aan wiens fantas tisch brein talrijke ideeën zijn ont sproten, die straks in november in houd zullen geven aan de Xe lus trumfeesten. Spreker zag verband tussen het „knollenland" en Rotter dam. In beide immers gaat het om voedsel en werk. Over het Xe lus trum is uiteraard in de Senaat al me nig woordje gesproken, overtuigd als men is van de grootsheid der plan nen die op stapel staan, mede dank zij een zeer goed funktionerende lustrumcommissie. Na de onthulling van „Mari-10" (men leest er gemakkelijk mari tiem uit en dan is de band tussen universiteit en de zeehaven Rotter dam evident genoeg), strekten stu dentes (één van hen ontwierp de blikvanger Mari-10 - een charmante zeemeermin) en studenten zich, ken nelijk vermoeid van de onthullings inspanning, terug op suberbe luie ligstoelen en werden er frekwent glaasjes sherry ingeschonken en leeg gedronken ook. Dit gaf een wat doe zelige intimiteit aan dit merkwaar dig festijntje, niet ver van de plaats waar de golven stuk breken op het strand van de „baai van Scharen dijke". Ingezonden mededeling Varieer ook eens niet jonge, belegenoude GoudseLeidse of Edammer kaas! Trefpunt voor corpsleden Het huis dat nu de naam „Mari- 10" draagt, bleek een geriefelijk zo merhuis, waar de heer Wertheim heel wat aan heeft gesjouwd. Boven dien zijn er lollige antieke dingen naar binnen gedragen en het huis - met bijgebouwen - zal wel aan zijn zomerse trekken komen. Na de lustrumfeesten voert de heer Wertheim in dit huis zijn jonge bruid binnen en door deze gang van zaken is het wel zeker dat deze „Rotter damse woning" te Scharendijke tref punt gaat worden voor de leden van het Corpes. Het is allemaal intelli gent verzonnen en een appetijtelijke tegenwicht voor de studies, die - met uitzondering van die in november dan - best zwaar zullen zijn. kleintjes uit, het binn.er BRUMMEN. De rijkspolitie te Brummen heeft in vijf maanden 678 maal proces 'verbaal opgemaakt we gens overtredingen van maximum snelheden. De snelste automobilist reed 120 km. (toegestaan 70), de snel ste brommer 62 km. Ondanks haar st'herpe toezicht wordt er nog steeds te hard' gereden op de zeer drukke rijksweg Arnhem-Zutphen, zo zegt de politie. ROTTERDAM. Te Rotterdam is, in aanwezigheid van ruim 300 Rotter damse havenarbeiders, een federa tieve 'ha ven vakvereniging (G.H.V.) opgericht, waarin volgens de plan nen van het actiecomité iedere ha- venanbeider, ongeacht geloof of po- litiëke overtuiging, plaats kan vin den. TILBURG. Op de rijksweg Til- burg-Breda ter hoogte van de ge meente Rijen heeft zich «en ketting botsing voorgedaan; waarbij in to taal tien mensen werden gewond. Van een van 'hen is de toestand ern stig. Het ongeluk gebeurde tijdens een inhaalpoging, van twee auto's op een driebaanswëg. HILVERSUM. Drs. F. J. M. Wij- sen, directeur-generaal voor de mid denstand en het toerisme van het ministerie van economische zaken, heeft in de Expo-hal te Hilversum de viêrde internationale drogisten- beurs „Indro 4" geopend. BRUMMEN. Het echtpaar Hen- driksen uit de buurtschap Leuven- heim (gemeente Brummen) is door kolendampvergiftiging bewusteloos geraakt. Door snel medisch ingrijpen konden man en vrouw weer bij be wustzijn worden gebracht. BERGEN OP ZOOM. Een gezel schap van 79 personen, onder wie 62 nabestaanden van gesneuvelde geallieerde militairen, die op de Ca nadese begraafplaats in Bergen op Zoom zijn begraven, heeft een be zoek aan deze begraafplaats gebracht DEN HAAG. De 81-jarige C. Kub- binga is door de politie levenloos aangetroffen onder aan de trap van zijn woning aan de Ribesstraat in Den Haag. De benedenbuurvrouw had 's nachts lawaai gehoord. Toen zij de volgende .morgen door de brie venbus keek zag ze de heer Kub- binga 'liggen. Zij waarschuwde daar op de politie. LEEUWARDEN. De (heer H. H. Buisman, firmant van de boter- groothandel R. Buisman in Leeu warden, is in de Valeriuskliniek in Amsterdam, waar hij de laatste tijd werd verpleegd, op 59-jarige leef tijd plotseling overleden. Hij werd getroffen door een hartaanval. DEN HAAG. Deze week wordt een inschrijving gehouden voor le vering van aardappelen aan het Britse leger in west-Duitsland. Naar verluidt moeten de offertes reeds vndaag (dinsdag) 24 september, inge diend zijn. ZEIST. Bij een aanrijding op de Eerste Dorpsstraat in Zeist is de 59- jarige heer W. Viezee uit Zeist zo zwaar gewond, dat hij op weg naar het ziekenhuis is overleden. HEDEL. Bij een gecompliceerde botsing op de weg tussen 's-Herto- genbosCh en Zaltbommel in de ge meente Hedel, zijn twee personen om het leven gekomen. Bij de bot sing waren twee personenauto's be trokken en een Belgische truck met oplegger, waarop zich twee kalk- ■tanks bevonden. STADSKANAAL. De 24-jarige on gehuwde heer J. Kuipers uit Stads kanaal is bij Dedburg in west-Duits land om het leven gekomen. De heer Kuipers verongelukte tijdens de Sauerland-rally van de R.A.C.-Oost. NIJMEGEN. De politie te Nijme gen heeft zich bezig gehouden met klaarheid te brengen in een auto- origeluk, dat het leven heeft gekost aan de 52-jarige G. Kip, zonder vas- te woon- of verblijfplaats. De heer Kip zat in een auto, die onder onge wone omstandigheden tegen een boom 'is 'gereden. Soldaat schoot makker vergissing dood ii In een kazerne nabij Cervignano in Noord-Italië heeft een schild wacht van het Italiaanse leger een andere bij vergissing doodgeschoten. De mannen wisten van elkaar niet dat zij dienst hadden. Toen de ene schildwacht tijdens een onweer een verdachte beweging meende te be speuren, sommeerde hij de ander stil te staan, waarna hij schoot, toen bij enkele treden van een trap afging. De man werd door een kogel dode lijk getroffen. SPORT VOETBAL K.N.V.B. District Zuid I Het programma voor zondag 29 september a.s. luidt: 4e klasse G: Burgh-De Schutters. Afdeling Zeeland 2e klasse C: Zierikzee III-Zonne- maire I (half 3, scheidsr. P. Polfliet); Brouwershaven I-Renesse II (half 3. scheidsr. A. Dorst). Zaterdageompetitie Het programma voor zaterdag 28 september a.s. luidt: le klasse: Wemeldinge I-MEVO I (kwart over 4, scheidsr. T. Taekema); Kapelle I-Bruse Boys I (kwart over 4, soheidsr. S. v. d. Hooft); Kats I- Yerseke III; Nieuwdorp I-Hoek I; Wolfaartsdijk I-Nieuwland I; AZVV II-Krabbendijke II. 2e klasse B: WIK I-SKNWK I (4.15 uur, scheidsr. J. Lubbers); Duiveland I-Beren I (kwart over 3, scheidsr. J. Haringman); Kloetinge I-Brouwers haven II (kwart over 2, scheidsr. A. Wijgman); SVD I-Zeemeeuwen I (half 3, scheidsr. J. Gabriëlse Sr.); Heinkenszand I-Colijnsplaatse Boys I 3e klasse D: MEVO U-Zwaluwen '61 I (kwart over 4. soheidsr. J. C. de Bilde): SKNWK II-Cortgene II (3.15 uur. scheidsr. N. speelman); Bruse Boys li-Zwaluwen '61 II (kwartover 4, scheidsr. A. Dorst). Juniorencompetitie Groep A IV: ZiStfkzee A I-Bereij A I (3 uur. sc!ie:t" a\ Th. Sies); Goes A II-MEVO A I (kwart over 3, P. de Nooijer scheidsr.); Robur A I-Kloe- tinge A I; Wolfaartsdijk A I-Lewe- dorpse Boys A I. Groep B VII: Brouwershaven B I- WIK B I (half 5. scheidsr. J. Thiery) Zwaluwen '61 B I-Burgh B I (half 3, scheidsr. Th. Kramer). Groep B VIII: Dreischor B I-Zie- rikzee B I (2 uur, scheidsr. M. Krij ger); SKNWK B I-Zierikzee B II (2 uur, scheidsr. N. Speelman): Duive land B I-Bruse Boys B I (2 uur, J. Haringman scheidsr.) Renesse-Patrijzen 2-2 Tot 10 min. voor tijd heeft Re- nesse in deze wedstrijd een 2-0 voor sprong gehad om tenslotte toch maar met de helft van de inzet ge noegen te moeten nemen. In het bin- nentrio mist Renesse nog steeds een speler 'die vain de geboden kansen weet te profiteren. Ware deze wei aanwezig geweest dan waren beide puntjes zeker in de duinstreek ge bleven. In de 7e min. wist Boerma op de linker vleugel door te breken maar zijn keiharde schot belandde op de staander waarna het leder werd weggewerkt. De rood-witten zijn voortdurend voor het doel van Patrijzen te vinden. In de 16e min. nemen zij de leiding als een door J. Verboom genomen corner door J. Geleijnse via een achterspeler wordt ingeschoten (1-0). 2 min. later krijgt Bakker een praktisch niet te missen kans, die door te lang treuzelen nog verloren gaat. Een terugspeelbal van A. Jonker wordt Renesse bijna nood lottig, maar met veel moeite weet doelman Everaers het gevaar nog te keren. Uit een dieptepass van Jon ker weet Boerma door te breken maar zijn schot gaat langs de ver keerde kant van de staander. Even voor het verstrijken van de le helft pl'aatst L. Wandel een corner uitste kend voor doel maar na herhaalde lijk inschieten weet de Patrijzen- achterhoede het gevaar toch te ke ren. Na de hervatting breekt Boer ma twee maal achtereen door de verdediging maar beide malen gaat zijn schot naast. Bij een 'gevaarlijke aanval van Partijzen gaat Ihet leder rakelings naast. Na een kwartier plaatst Boerma het leder naar Wan del, waarna A. Kooman inschiet (2-0) Renesse 'krijgt hierna nog enige goe de kansen de score op te voeren. Met nog 10 min. te spelen ontstaat na een slecht genomen doeltrap een corner voor het Renesse-doel. Deze wordt goed voor doel 'geplaatst en fraai door P. Traas ingekopt (2-1). 2 min. later volgt een snelle aanval over links waarna midvoor M. Traas de voorzet onhoudbaar inschiet (2-2). Zierikzee—N VS 3—4 Zierikzee kwam in deze wedstrijd heel wat beter voor de dag dan vo rige week tegen SC Gastel. Ondanks het aardige veldkerik dat werd ver toond bleef de voorhoede, eenmaal aangeland in het strafschopgebied! van 'de tegenpartij, beneden de maat Steeds weer trachtte men door het centrum met korte combinaties de weg naar 'het doel te vinden. Prompt liepen bijna al deze aanvallen te pletter op het verdediigingsblok van NVS en slechts sporadisdh kwam het tot een redelijke kans. Open spel met dieptepasses over de vleugels is nog steeds de aangewezen weg naar succes, maar dan moet men over vleugelspelers met snelheid in de benen (beschikken. Bij de ballen die zij -nog kregen maakten zowel Jon ker als Krips de indruk over sprint capaciteiten 'te beschikken al deed laatstgenoemde nog wel eens aardige dingen met de bal. Tot overmaat van ramp werden er in de verdediging een aantal kostbare fouten gemaakt welke drie doelpunten ten gevolge hadden. Zierikzee begon veelbelo vend door direct vanaf de aftrap een serie goede aanvallen op te zetten. Alle goede voornemens kregen na 5 min. al een domper toen v. Ham een aanval van NVS goed wist te onder scheppen om vervolgens hel leder in de voeten van de r.buiten van NVS te plaatsen. Deze plaatste de bal voor doel waar Stoutjesdijk half misgreep waardoor Clarijs maar voor het inschieten had (0-1). Ei- ontwikkelde zich hierna een gelijk opgaande strijd waarbij Snoeij nog al eens in de buitenspelval liep. Bij een solo-akite van de Zeeuw ging diens sahot rakelings over de krui sing. Met enige verre schoten van Jonker had de NVS-doelman niet veel moeite. Aan de andere kant wist de Zierikzee-defensie goed meester van 'haar terrein te blijven. Krips werd tweemaal uitstekend ge lanceerd maar beide malen beland de zijn schot in het zijnet. Met ge lijke kansen werd aan de 2e helft begonnen, maar de papieren van de thuisclub daalden aanzienlijk in waarde toen Roseboom in de 13e min. de starïd op 0-2 bracht. Een mooi schot van Willemse wist de NVS-doelman hierna uitstekend te stoppen. Na 20 min. had een pass door het centrum eindelijk eens suc ces toen Jonker hierbij vrij voor doel kwam en de doelman \geen kans gaf (1-2). Al'les scheen 'hierna nog mo gelijk maar in de 26e min. werd een zwak moment bij een corner Zierik zee weer noodlottig, toen v. Gurp na een serie van halve mistrappen kon scoren (1-3). Het pleit voor de rood zwarten dat zij zich nog niet ge wonnen gaven. Krips ging naar ach ter, terwijl Koevoets de Ubuiten- plaats (ging bezetten wat wel meer vaart in de voorhoede bracht als hij in (het spel werd betrokken. 8 min. voor tijd kon Zierikzee weer juichen toen de Zeeuw na enige spelers te hebben gepasseerd fraai inschoot (2-3). Zierikzee bleef aanvallen en alles scheen -nog niet verloren. 3 min. later werd het vonnis geveld toen Roseboom een ver schot loste waar Stoutjesdijk op misgreep (2-4). Met nog 3 min. te spelen maakte een NVS-speler in het strafschopgebied han'ds waarna de Zeeuw de penalty inschoot (3-4). Met Zierikzee in de aanval brak zo het einde aan. MEVO-Wolfaartsdyk 1-3 Het was een bijzonder matige ver toning wat beide partijen zaterdag middag op hét sportpark „Bannink" het publiek voorschotelden. Een doelpuntloos gelijkspel had nog de beste weergave geweest van deze krachtmeting. De bezoekers hadden bij twee van de drie doelpunten Vrouwe Fortuna wel bijzonder op hun hand en dit 'gaf uiteindelijk de doorslag. MEVO mist ook nu weer een schutter in 'de voorhoede die de aanvallen wist af te werken. Het eerste vermeldenswaardige feit was een solo van F. de Oiide waarbij zijn schc't op de lat belandde. In de 37e min. weer een scihot op de lat bij een MEVO-aaraval, maar nu stond K. de Oude klaar om hard en on houdbaar 'in te schieten (1-0). Direct na de hervatting bleef de MEVO- verdedi'ging als aan de grond' gena geld staan, waardoor de r.binnen ge makkelijk kon scoren (1-1). Bij een schijnbaar ongevaarlijke voorzet van links ha'd l.achter J. van Burg de peCh 'het leder langs zijn doel man in eigen doel te plaatsen (1-2). Het drama werd voor MEVO volle dig toen doelman Bij de Vaate het leder via de paal in eigen doel schoot (1-3). MEVO deed hierna nog vele vertwijfelde pogingen een nog wat gunstiger resultaat te bereiken maar al Ihaar pogingen bleven zonder suc ces. Bij een bomontploffing in een zoutmijn te Eber.see aan het Traun- meer in Opper-Oostenrijk is maan dagmorgen een inspecteur van de Oostenrijkse gendarmerie gedood en zijn twee gendarmes gewond. Verkeer en Waterstaat vraagt ruim 1,2 miljard DEN HAAG, 19-9. Voor verkeer en waterstaat 'in 1964 vraagt minister van Aartsen ruim f 1,2 miljard op gewone dienst en buitengewone dienst samen. Dit is f 117,2 miljoen meer dan voor 1963. Hiervan is voor waterkeringen en Deltawerken be stemd f 13,5 miljoen. De Deltawer ken verlopen volgens plan, aldus de minister. De „afvalwaterleiding ka naalzone Zeeuwsch-Vlaanderen" krijgt een half miljoen subsidie. Aan de bestrijding van waterverontreini ging zal 'bijna f 3,5 miljoen worden besteed. Aan onderhoud en verbete ring van landwegen en oeververbin dingen wordt in 1964 ruim f 61 mil joen besteed, waarvan voor bescher ming van middenbermen f 5 miljoen. Aan het kanaal Gent-Terneuzen wordt f 37 miljoen voor grond, slui zen, bruggen enz. bes'teed. De af damming met sluizencomplexen van 'het Haringvliet gaat ruim f 61 mil joen kosten. De werken in het Voke- rak vergen f 23 miljoen. Begonnen zal voorts worden met verbetering van de veerhavens Kruiningen- Perkpolder. Ingezonden mededeling Geheime overeenkomst tussen partijen in Koreaanse oorlog? NEW YORK. 23-9. Tijdens dc Ko- reaansc oorlog bestond er een niet op schrift vastgelegde overeenkomst tussen de V.S. en communistisch China - zo weet het tijdschrift „Pa rade" te melden. De Amerikanen zouden de Chinese bases in Mand- sjoerye niet bombarderen als China geen aanvallen deed op de kwets bare Amerikaanse bases in Zuid- Korca, aldus „Parade", dat zegt deze gegevens uit geheime documenten te hebben verkregen. De Amerikanen hadden tijdens de oorlog in Korea „ernstig overwogen" of zij toch maar niet de kernbom zouden gebruiken. Zij hadden- hier echter vanaf gezien omdat de mili taire doelen niet groot genoeg waren. Uit de documenten was verder ge bleken, dat de Chinezen toen de be schikking hadden over 75 bommen werpers. Toch werden deze niet ge bruikt voor aanvallen op de kwets bare aanvoerlijnen van de Amerika nen in Zuid-Korea. Voorts had generaal MacArthur, destijds opperbevelhebber in Korea, er bij de Amerikaanse stafchefs op aangedrongen om de troepen van Tsjiang Kai-Sjek mee te laten doen aan de strijd. Maar de Amerikaanse regering was hier tegen geweest, om dat zij er bang voor was dat een aan val van de Chinese communisten op Taiwan (Formosa) uitbreiding van de oorlog tengevolge zou hebben. INTERNATIONALE CONSUMENTENBEURS De vakbeurs voor bet gezin Europa's grootste miniatuur spoorweg-emplacement, opper vlakte 120 m- in vol bedrijf. Dagelijks 4 MODESHOWS „Mode uit de Lijnbaan" Geopend van 10-17 en 19-23 i Zondags gesloten. AHOY'-GEBOUW - Rotterdam t/m 3 Okt. Een zilveren jubilaris BURGH, 23-9. Bijna elke zondag, indien het weer wat meewerkt, trekt nu al 25 jaar lang een der burgers van Burgh naar de Schouwse en an dere Zeouwse sportvelden, om aldaar leiding te geven bü een voetbalwed strijd. Was het vroeger met de fiets, later ging dat wat gemakkelijker toen het bromfietsprodukt op de markt verscheen. Overal op de Zeeuwse sportvelden is de heer N. Speelman, die dit jaar 25 jaar lang arbiter is voor de afdeling Zeeland van de K.N.V.B., een bekende figuur, die ontzag inboezemt door zijn rus tige wijze van fluiten. Het is wel eens heet toegegaan in verschillende wedstrijden, doch hij bleef de gang van zaken baas en bracht de wed strijd tot een goed einde. Vijf en twintig jaar geleden begon hij zijn loopbaan in de wedstrijd Dreischor II-Zierikzee II en daarna heeft hij ontelbare wedstrijden ge floten. In de zondagmiddag gespeelde wedstrijd tussen Burgh II en Drei schor II werd hem het eremetaal van de K.N.V.B., bestaande uit de zilve ren speld, door de voorzitter der af deling Zeeland van de K.N.V.B., de heer I. W. Bakker, opgespeld. Vlak voor het begin van de wedstrijd, toen scheidsrechter Speelman de aanvoer ders naar het midden floot, kwamen eveneens' enkele autoriteiten aange stapt, waaronder de heer I. W. Bak ker, de heer v. d. Wielen namens de seheidsrechtersvereniging Schouwen- Duiveland, en enige Burgh-bestuurs- leden. De heer Bakker voerde daarop het woord en huldigde de jubilaris als een zeer gewaardeerd fluitist en sportman, die nog steeds de voetbal lerij dient. Af en toe was het een zware taak en bleek de opgave moei lijk, doch hij diende al die jaren de jeugd op een voortreffelijke wijze. De spelregels veranderen af en toe en dan moet de scheidsrechter zor gen dat hij bij blijft op het voetbal veld. Fouten maken is voor een scheidsrechter niet onmogelijk en dan komt het publiek in opstand, ge volgd door de spelers. Daarom moet een scheidsrechter ook innerlijk op gewassen zijn tegen zware wedstrij den. Vier vrienden De heer Bakker speldde hem daarop het eremetaal op de borst en haalde nog wat herinneringen op uit de oude tijd, toen hij met de jubilaris in de Burghse schoolbanken zat. In deze Hoogste klasse zaten maar vier jongens, die allen op de een of an dere manier in de voetbalvereniging „Burgh" terecht kwamen. Dit waren de heer P. Rademaker, na actief voetballer nog steeds terreinconsul voor „Burgh"; de heer N. Speelman, de huidige jubilerende scheidsrech ter; dè heer Cor Boot, die zich, in dien Het nodig was als knokploegen „verdienstelijk" maakte (later werd hij scheidsrechter en vertrok naar Den Haag) en als laatste de spreker zelf, nu voorzitter van de afdeling Zeeland van de K.N.V.B. Al deze vier jeugdvrienden waren als het ware verliefd op de voetballerij. De heer Speelman verzocht de heer Bakker de Bond te bedanken voor deze onderscheiding. Hij vertelde verder over zijn wederwaardigheden uit zijn 25-jarige loopbaan, waarin hij slechts twee protesten tegen zijn leiding te verwerken kreeg. Namens de sportver. „Burgh" sprak de heer N. Schrier waarde rende woorden en hoopte zeer bin nenkort een meer tastbaar geschenk te kunnen overhandigen. De heer G. van der Wielen wenste de jubilaris namens de eilandelijke seheidsrechtersvereniging geluk. Ook aanvoerder M. Dijkman van Burgh II feliciteerde scheidsrechter Speelman, waarna de wedstrijd een aanvang nam. Ingezonden mededeling Vier betrouwbare middelen in 1 tablet doen wonderen tegen pijn en griep I Elk der vier bestanddelen van Chefarine „4" is wereldberoemd. De combinatie in één tablet werkt nog krachtiger. Bovendien zorgt één der bestanddelen, dat ook een gevoelige maag niet Yan streek raakt. Scliouwen-Duivelandse Sportspiegel Geen winst voor Zierikzee tegen NVS Burgh leverde verdienste lijk werk tegen RKFC Dreischor wist Zierikzee II te verslaan Bruse Boys verloor eerste puntje Bü MEVO wil het nog steeds niet VOETBAL K.N.V.B. Het is Zierik zee, in de 4e klas G, ook in de thuis wedstrijd tegen NVS niet gelukt eni ge winst te boeken. Toch was het veldspel dat werd getoond aanmer kelijk beter dan vorige week, al werd ook nu weer de fout gemaakt de vleugels niet met lange passes aan het werk te zetten. Opmerkelijk is dat r.half de Zeeuw twee van de drie doelpunten voor zijn rekening nam. In de achterhoede waren nog te veel zwakke momenten waar drie van de vier doelpunten van NVS het gevolg van waren. Burgh leverde lang geen onverdienstelijk werk door in Bergen op Zoom bij RKFC een kostbaar puntje weg te kapen (2-2). SC Gastel, vorige week tegen Zie rikzee nog zo produktief, kwam in de thuiswedstrijd tegen Vosmeer geen enkele maal tot scoren waar door de bezoekers aan één doelpunt genoeg hadden om beslag op de winst te leggen. DIVO kreeg zijn eerste nederlaag te slikken bij het bezoek aan Halsteren (3-1), terwijl De Schutters te Oudenbosch bij VES '35 hun eerste nederlaag moesten in- kasseren (3-0).. Kruisland zorgde voor een verrassing door Cluzona, nog wel in Wouw, met 4-0 te klop pen. Patrijzen Luctor Hansw. Boys Dreischor Zierikzee II Renesse Kruiningen Robur 3 2 1 0 10- 6 5 2 2 0 0 8- 4 4 3 2 0 1 18- 7 4 3 2 0 1 7- 8 4 2 10 1 2 0 11 3 0 12 3 0 12 5-4 2 3- 5 1 4-10 1 6-10 1 Kwadendamme 10 0 1 2-9 0 In de 2e klasse C leverden Zonne- maire en Brouwershaven in de cor ridor een spannende strijd welke met 3-2 door de rood-gelen werd ge wonnen. Renesse II bleef baas tn eigen huis tegen Zierikzee III (6-4), terwijl Burgh 11 het bezoekende Dreischor II geen schijn van kans gaf (6-1). Renesse 11 Zonnemaire Burgh II Br.haven Zierikzee III Dreischor II SVOWK 2 2 0 0 9- 4 4 2 2 0 0 6- 4 4 2 10 1 6-4 2 2 10 1 5-5 2 3 10 2 13-15 2 3 0 0 3 9-16 0 0 0 0 0 0- 0 0 NVS 3 3 0 0 11- 6 6 VES '35 3 2 0 1 11- 5 4 Vosmeer 3 2 0 1 6- 5 4 Halsteren 3 2 0 1 8- 6 4 Kruisland 3 2 0 1 8- 9 4 DIVO 3 1 1 1 7- 6 3 De Schutters 2 1 0 1 6- 7 2 SC Gastel 3 1 0 2 8- 4 2 RKFC 3 0 2 1 8-10 2 Burgh 2 0 1 1 3- 6 1 Cluzona 3 0 1 2 3- 8 1 Zierikzee 3 0 1 2 4-11 1 AFD. ZEELAND. ZONDAGCOM PETITIE. In de le klas B zorgde Dreischor voor eigen publiek voor een fraaie prestatie door de dit sei zoen toch niet zo zwakke Zierikzee- reserves met '2-0 te verslaan. Het zou ons niets verwonderen als Drei schor ons best geplaatste elftal in de le klas gaat worden. Renesse be zorgde Pariijzen haar eerste verlies- puntje (2-2). Toch waren de duinbe woners niet volledig content met dit resultaat daar met een wat schot- vaardiger voorhoede de overwinning zeker binnen hun bereik had gele gen. Hansiveertse Boys had weinig moeite met het bezoekende Kwaden damme (9-2), terivijl Robur en Krui ningen de puntjes met elkaar deel den (1-1). ZATERDAGCOMPETITIE. In de le klas verloor Bruse Boys in de thuiswedstrijd tegen Hoek haar eer ste puntje. In deze wedstrijd keken de Boys bijzonder snel tegen een 2-0 achterstand aan en het was een verdienste dat zij hierna niet vol ledig ineenstortten. Het moreel bleef ongeschokt en na een boeiende strijd kon de wedstrijd met een verdiend 2-2 gelijk spel worden afgesloten. Minder best gaat het nog steeds met MEVO dat le Zierikzee met 3-1 van Wolfaartsdijk verloor. MEVO zit momenteel in het sukkelstraatje met haar voorhoede, want beslist nodig was deze nederlaag beslist niet. Ka pelle kon haar eerste overwinning boeken door een 3-1 zege bij Yer- seke II. Ook Wemeldinge kwam tot een zege door Krabbcndijke II in eigen huis met 7-0 te kloppen. Hel gepromoveerde Nieuwland blijft het intussen uitstekend doen want nu werd Nieuwdorp met lege handen naar huis gestuurd (5-1). Kats bleef door een 2-0 overwinning op AZVV II nog zonder verliespunten. Nieuwland 3 3 0 0 17- 6 6 Kats 3 3 0 0 7- 1 6 Bruse Boys 3 2 1 0 8-5 5 Hoek 3 1 2 0 11- 6 4 Wolfaartsdijk 3 2 0 1 8-5 4 Kapelle 3 1 1 1 7-6 3 Wemeldinge 3 1 1 1 10- 4 3 Nieuwdorp 3 1 0 2 9-10 2 AZVV 11 3 1 0 2 4-10 2 Ycrseke III 3 0 1 2 4- 9 1 MEVO 3 0 0 3 4-11 0 Krabbendijke II 3 0 0 0 5-21 0

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1963 | | pagina 3