31% de meest gebruikte koffiemelk in nederland FRIESCHE VLAG GOUDBAND ^maj!®3§Jl2e HET WOORD IS AAN U Zwak begin voor Maleisië Keurslagerij Simmers 'de fles waar méér in zit" f. 16.000,- aan prijzen in de kroonkurken-lotto: A VASTE MEUKSMUOKUN d.w.i. méér voedzame opbouwstoffen waar u niet dik van wordt en zuinig in het gebruik dank zij de hoge concentratie. Ky-^DAM2l ZIERIKZEE Wij bieden u Deze Playtex bru is wereldberoemd om zijn ideale pas vorm en ongekende bewegingsvrijheid door de geraffi neerde coupe èn Wonderlastic®hct elastische weefsel zonder rubber: verrukkelijk licht, bestand tegen transpira tie, elastisch als rubber èn 3 x maal langere levensduur. De maagband van de Longline verlengt uw slank sil houet tot aan de taille. De Living bra is in alle gangbare maten verkrijg baar in zwart en wit: Longline en 3/4 Longline: A, Ben C cup f26.75 D cup f29.75 kort model: A, B en C cup f 16.75 D cup f 19.75 Wegens vakantie GESLOTEN vanaf maandag 23 september t/m dinsdag 1 oktober a.s. -W- Woensdag 2 oktober zgn we weer geheel tot uw dienst! Ring - Haamstede H.H. LANDBOUWERS Nu staan wij weer voor U klaar met: 2 bietenrooiers 2 zelflossende wagens 1 hydr. kipwagen met aangedreven as en 3 Atlas grijpers Loonbedrijf fa. Gebr. Boot, Haamstede Telefoon (01115) 257 en 229 Technische school-overalls Kleding voor de bakkerscursus FIRMA KOEVOETS meding en Sport Havenpark 5 - Zierikzee Elke fles "Friesche Vlag" koffiemelk is voorzien van een kroonkurk waarop een WOORD staat afgedrukt. Spaar deze kroonkurken en vorm van de (tientallen verschillende!) woorden een slagzin over "Friesche Vlag" koffiemelk. Staat op de kroonkurken een joker afgebeeld, dan mag U die gebruiken voor een willekeurig eigenbedacht woord. Dat zijn de énige spelregels ZESDE RONDE. De "Friesche Vlag" kroonkurken lotto wordt, gespeeld over zeven ronden, elk van één maand. Totaal zestienduizend gulden aan geldprijzen Voor de zesde ronde kunt U tot uiterlijk 17 oktober Uw kroonkurken met de daarvan geformuleerde slagzin zenden aan: "Het woord is aan U", Postbus 275, Leeuwarden. In zendingen die na die datum binnenkomen dingen mee in de volgende ronde. Voor ronde no. 6 wor den de volgende prijzen beschikbaar gesteld: eerste prijs f 500,tien prijzen van f 100,en... tweehonderdvijftig prachtige, verchroomde fles- houders voor de V2 literfles Goudband. De in zendingen worden beoordeeld doof een onpar tijdige, deskundige jury. Zend alleen DIE kroonkurken, die U voor het vormen van Uw op EEN BRIEFJE VERMELDE SLAGZIN nodig had, zorg voor voldoende fran kering en vermeld duidelijk Uw naam adres De uitslag wordt 31 oktober in dit blad bekend gemaakt UITSLAG Sc RONDE: Hoofdprijs f. 500.-: 'Mevr. M. van Eijk, Wethouder Venteweg 76, Gouda. 1 O Prijzen a f. 1 00.-: Mevr. A. W. Molhoek, Hoefstraat 228, Tilburg; Mevr. Th. Habets, Jonkerstraat 11, Heerlen (L.); Mevr. C. Steinmann, Javaplein 15, Nijmegen; Mevr. R. Bos, Hotel "Cornelis", Dalen (Dr.); N. Nijdam, Op de Bouwen 3, Joure; P. Voskuilen, van Boetzelaerstraat 105, Alphen a/d Rijn; E. de Louw, Pater Chevalier- straat 34, Sittard; Mevr. P. de Kruijf, van Eechoudlaan 87, Utrecht; Mevr. B. Dekker, Brinkgreverweg 73, Deventer; Mevr. A. Schanssema, Koningstraat 30a, Appingedam. Dg 250 winnaars van de fleshouder ontvangen schriftelijk bericht. Er zijn veel soorten koffiemelk! Maarniet voor niets is „Friesche Vlag" GOUDBAND de meest gebruikte koffiemelk in Nederland. Een klein scheutje in het heerlijke kopje koffie, zoals U dat zet, Mevrouw, en proef maar: dat is een Zondags kopje koffie waarmee U Uw man en Uw gasten echt kunt verwennen! Voor elk gezin de juiste flesgrootte: 1/4 liter (270 gr.) 1/2 liter (540 gr.) 1/1 liter (1080 gr.) Het feest bij de twee weken ver late uitroeping van de nieuwe staat Maleisië kan niet camoufleren dat hiermee toch een vrij wankel bouw werk is ingewijd. Dat Djakarta u>ei- gert Maleisië te erkennen, althans in deze vorm en dat Manilla daartoe ook geen aanstalten schynt te ma ken, is in principe niet zo erg. Men zou het slechts absurd kun nen achten iets niet te erkennen dat er zo duidelijk is. in de vooral door toengkoe Abdoel Rachman nage streefde vorm. Het bedenkelijke is, dat deze weigering en aarzeling om de federatie te erkennen, tekenend is voor de slechte betrekkingen die tussen Koeala Loempoer en de hoofd steden van zijn voornaamste buur landen bestaan. Als Maleisië in zichzelf zo sterk was, zou dat op zijn hoogst iets ver velends zijn, nu is het een regelrecht gevaar. Iedere aktie in Maleisië te gen de nieuwe federatie vindt hechte morele steun en waarschijnlijk meer in de twee buurlanden. En in de Borneose delen van Maleisië is het al enige malen tot gevechten geko men met lieden die de gedachte hul digen dat deze gebieden bij Indone sië horen. Een gedachte die Djakarta weliswaar met ufjtcieel steunt, maar die Soekarno niet bepaald onaange naam is. Het rode gevaar Een tweede onaangename faklor is dat bij het opinie-onder zoek, door de Verenigde Naties waarvan Oe Thant de voor Rachman gunstige uitslag sanctioneerde ook is ge bleken dat althans de Chinese min derheden hier allerminst óp de' fe deratie gesteld zijn. In zekere zin te begrijpen want juist een der redenen om de logische federatie van Singa pore met Malakka uit te breiden met de Borneose gebieden was, er voor te zorgen dat de Chinezen in het ge heel niet een te grote invloed kregen. Vooral de vele Chinezen in Singa pore zit dit wel dwars en van hun kant kan premier Rachman nog moeilijkheden verwachten. Maar wat wil men, Londen kan er moeilijk aan meewerken, dat de Chinese meerder heid daar bij zelfbestuur van deze belangrijke basis een rood bolwerk maakt. Geen sterke buffer Dit zijn twee aspelcten die niet al te veel goeds doen verwachten voor de toekomst van deze aan de hand van statistieken en de utlas uitge dokterde federatie, die voorlopig zijn voornaamste kracht nog vindt in de Britse troepen. En dat op zijn beurt geeft de staat weer een kwade naam want het bevestigt min of meer wat Djakarta Koeala Loempoer verivijt: dat het in feite geen zelfstandige staat is, maar een verlengstuk van het kolonialisme, in dit geval van Britse makelij. Vandaar ook dat in de Indonesi sche hoofdstad de Britse ambassade werd belaagd en met stenen beko geld,, niet die van Maleisië. Hoe on der deze omstandigheden een sterke buffer, moet ontstaan op een punt waar de expansie van het commu nistische China moet worden weer staan,'is bepaald niet duidelijk. Echtpaar omgekomen door kolendamp GRONINGEN, 18-9. Hel eohtpoar A. R. en M. R.-S., béiden 68 jaar, is dood aangetroffen in hun woning te Groningen. Uit het politieonderzoek fs gebleken, dal het echtpaar tijdens een middagslaapje door kolendamp vergiftiging om hel leven is geko men. De man zat in een leunstoel in de kamer en de vrouw lag gekleed 'op de divan. SPORT VOETBAL Renesse II-BUrgh II 3-0 Tegen de verwachting in is Renes se II er in geslaagd met afgetekende cijfers van hun collega's van Burgh te winnen. Beide teams hadden een oudgediende op de spilplaats, name lijk P. Jonker en M. Dijkman, die in hun elftallen nog steeds domineer den. De Renesse-spil Jonker be schikte evenwel over betere secon danten wat uiteindelijk de doorslag heeft gegeven. Reeds na vier minu ten spelen wist Renesse de leiding te nemen 'toen M. Everaerts een ko gel op het doel afvuurde die Dijk man neg tradhtle te onderscheppen met als resultaat dat deze onhoud baar voor doelman Kloosterman in het net verdween. 1-0. Bij Blirgh moest het in de voorhoede in hoofd zaak van de linkervleugel De Meij- De .Jonge afkomen. De verdediging van de thuisclub weet mot de mees te aanvallen evenwel raad, terwijl in laatste instantie doelman Matthijsse voor zijn laak blijkt berekend. Na dat een doelpunt van Moermond we gens buitenspel is afgekeurd weet Hoogerhuis met een effectvol schot de ruststand op 2-0 te brengen. Na eeti aanvankelijk Bur.gh-over- wieht, weet Renesse na de hervat ting hot spel weer in handen te ne men. D,e voorhoede krijgt hierbij zelfs een aantal goede kansen welke om zeep worden gebracht. In do twintigste minuut laat Kloosterman een ingeschoten bal slippen waarna Moermond geen moeite heeft num mer drie in -het net te deponeren. Met het verstrijken van de tijd gaat de wedstrijd hierna uit als de be kende nachtkaars. KORFBAL Renesse-Velocitas 13-2 Door deze wedstrijd -te winnen heeft Renesse zijn aanspraken op het kampioenschap van de vierde klas-behouden. Al spoedig wist de thuisclub een 2-0 voorsprong te ne men door treffers van Jac. Dorre man. In de volgende opstelling had Wim Hoogerhuis tweemaal succes, 4-0. waarna Leni en Ina v. d. Slikke het 'halve dozijn volmaakten. Joop Verboom liet nummer zeven noteren waarna Jan Kloet de ruststand op 7-1 bracht. Na de hervatting eet'te Renesse haai* doelpuntenmachine weer spoe dig in werking. Wim Hoogerhuis 8-1. Hans Simons 9-1 en Lcni v. d. Slikke 10-1. Nog bleef Renesse hier na doorgaan door Adric Lemsom, 11-1, waarna Joop Verboom neg tweemaal de 'korf wist te doorboren, 13-1. Tenslotte slaagde Dick de Rij ke er in de eindstand op 13-2 te brengen. MOTORSPORT Avond-oriënfcringsrit en feestavond m.fc. „Sparta" Zaterdagavond 21 september aan- Mviundo eigcpijscvjT .de motorclub. Sparta" een avond-oriënteringsrit, welke tevens de laatste is voor het kampioenschap van Schouwen-Dui- véland van dit seizoen. De rit is open gesteld voor auto's, motoren en scoo ters. De start zal plaats vintien bij het restaurant ,.De Vier Bannen" te Ouwerkerk om half acht. Gereden wordt met een snelheid van gemid deld dertig kilometer per uur. onder toepassing van 'het Iv.N.M.V.-regle- ment. De route is plm. vijftig kilo meter lang en uitgezet over goede wegen. Voor deze rit zijn weer dag prijzen beschikbaar gesteld. Ter gelegenheid van het 30-jarig bestaan van de vereniging wondt za terdagavond na afloop van de rit in de Graanbeurs van het „Huis van Nassau" een feestavond georgani seerd voor de leden' en donateurs met hun dames, de deelnemers aan de avondrit en de controleurs die in het. afgelopen seizoen aktief zijn ge weest. Voor de dansmuziek wordt deze avond gezorgd- door „Wilco's Band". Tijdens deze feestavond zul len de dog- en kampioensprijzen uit gereikt worden en verschillende at- traklies worden geboden. MAARSBERGEN. Vrijdag 4 okto ber neemt „Valkenhcidc", opvoe- dingsccntrum 'voor jongens te Maars- bergen na 51 jaar eindelijk een eigon kurk .In.gebruik.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1963 | | pagina 7