Plan voor bouw van nieuwe kleuterschool te Scharendijke Zo begon de anti-Engelse actie in Djakarta De lyceum-Brugklasse en de voorbereidende klas 0.1. - school Derde lustrum van Plattelandsvrouwenbond werd gevierd Gemeenteraad Middeiisehouwen SCHARENDIJKE. 18-9. De raad van Middenschcuwen kwam woens dagmiddag in openbare vergadering bijeen onder voorzitterschap van bur gemeester S. Francke. Wegens drukke werkzaamheden in de landbouw wa ren afwezig de leden J. N. Viergever. W. J. de Vrieze en J. der Weduwen. Onder de ingekomen stukken be vonden zich diverse stukken betref fende gehouden vergaderingen in het kader van gemeenschappelijke rege lingen, waaraan de gemeente deel neemt. De gemeentebegroting voor 1963, inclusief de eerste tct en met de derde wijziging en de begroting 1963 voor het gemeentelijk woningbedrijf zijn zonder opmerkingen goedge keurd. Met betrekking tot de begroting 1964 van de Stichting Rusthuizen Westelijk Schouwen deelt de voor zitter mede, dat de financiële basis thans gezond 'is. Te beginnen met 1963 zal aan de gemeenten Wester- schouvven en Middenschouwen rente worden vergoed over de betaalde rente en aflossing, terwijl te begin nen met 1964 zal worden begonnen met aflossing aan deze gemeenten. Aan Gebr. Dalebout te Scharen dijke wordt een strook gemeente grond langs de Elkerzeeseweg in ge bruik gegeven tegen betaling van een jaarlijkse recognitie van f 2,50. Op verzoek van de Kamer van Koophandel voor Midden- en Noord- Zeeland wordt de tweede wijziging der verordening op de heffing van havengeld enz. vastgesteld. Hierdoor wordt het mogelijk, dat een abonne ment op de eerste van elke maanld kan ingaan. Naar aanleiding van enkele op merkingen van Gedeputeerde Staten van Zeeland wordt besloten tot vast stelling van een wijziging der Alge mene Politieverordening. Het delegatiebesluit voor verpach ting van gronlden door burgemeester en wethouder^ wordt gewijzigd, waar door het 'in verband met bijzondere omstandigheden mogelijk zal zijn om voor sommige percelen een 'hogere pachtprijs 'dan de uniforme prijs van drie cent per vierkante meter voor tuingrond vast te stellen. De gemeenterekening over 1961 wordt 'door de raad voorlopig vast gesteld als volgt: inkomsten gewone dienst f 1.268.197.47; uitgaven f 1.229.438,22; batig slot f 38.759,25. Inkomsten kapitaald. f 2.340.221,87; uitgaven f 2.747.525,82; nadelig slot f 407.303,95. De raad verleent een krediet voor de aanschaffing van een nieuwe motormaaier. Nieuwe kleuterschool? Door de Christelijke Nationale Kleuterschoolvereniging te Scharen dijke is verzocht om gelden beschik baar te stellen voor een nieuwe kleu terschool. Thans wordt kleuterschool gehouden in een houten noodschoot, welke door de gemeente in bruikleen is gegeven. Dit noodgebouw voldoet op verschillende punten niet aan de eisen van het Bouwbesluit Kleuter onderwijs, terwijl 'de levensduur van het gebouw beperkt is. De verwach ting bestaat, dat voor het verkrijgen van een rijksgoedkeuring een vrij lange wachttijd zal gelden. Conform het voorstel van burgemeester en wethouders besluit de raad de ge vraagde medewerking te verlenen. De raad -besluit tot het garanderen van rente en aflossing van een door de N.V. Bouwfonds Nederlandse Ge meenten te verstrekken hypothecaire lening aan de heer J. M. van Lange- raad te Kerkwerve voor Ihet bouwen van een woning. Vooruitlopend op een vast te stel len uitbreidingsplan, kan de raad zich verenigen met inrichting van een 'kampeerterrein bij de woning Weelweg 18 (eigenaar de heer F. J. de Groot) te Scharendijke. Voor commissaris voor de N.V. Brugverbind'ing „Haringvliét" zal de volgende voordracht worden inge diend: 1. Si Francke; 2. M. L. Hoo- genboom. De commies ter secretarie, Üe heer M. A. van de Velde, wordt vervol gens beëdigd tot waarnemend ge meente-ontvanger. Aan de heer L. J. Kosters wordt in verband met zijn benoeming tot commies ter secreta rie der gemeenten Nieuw-Beijerland en Piershil eervol ontslag verleend als ambtenaar van de burgerlijke stand per 16 oktober aanstaande. In de verordening tot regeling van de bezoldiging van de ambtenaren ter secretarie wordt een wijziging aangebracht, waardoor het totale salaris van gemeente-ontvanger en ambtenaar ter secrétarie niet kan stijgen boven het bedrag van de ma- ximumwedde van de secretaris. Vastgesteld worden nog wijzigin gen van het Algemeen Ambtenaren reglement. de Arbeidsovereenkom stenverordening en de Wachtgeld regeling. In de rondvraag informeert de heer D. van der Wekken naar de stand van zaken met betrekking tot de bouw van het gemeentehuis. De voorzitter antwoordt, dat vertraging ontstaan is in de aflevering van de heipalen. De aflevering zal thans eind september geschieden, zodat de werkzaamheden hopenlijk spoedig een aanvang kunnen nemen. De aannemer van de bestratings- werken te Scharendijke heeft mede gedeeld in de eerste week van ok tober te zullen beginnen. DJAKARTA, 18-9. De wanorde lijkheden en vernielingen van Britse eigendommen te Djakarta begonnen woensdagmiddag te kwart voor drie, toen vrachtauto's met jeugdige be togers voor het ambassadegebouw stil hielden. De jongemannen sprongen uit de auto's en renden, langs de kleine po litiewacht, door de hoofdingang het gebouw binnen. Daar gingen zij het ene vertrek na het andere binnen, waarbij zij ruiten insloegen, tafels omgooiden en alles braken wat breek baar was. De ordeverstoorders wierpen met flessen en stenen naar mannelijke en vrouwelijke leden van de ambassade staf. Vrouwen en kinderen van leden van 'het Britse ambassadepersoneel hebben een „Reuter"-correspondent in Djakarta medegedeeld hoe zij in hun huizen bij elkander kropen, ter wijl grote aantallen vernielers alles ondersteboven haalden, huisraad naar buiten sleepten en auto's in brand staken. Mevrouw Karin Peterson, de echt genote van de eerste ambassadese cretaris, bevond zich met haar acht tienjarige dochter Diana alleen thuis, toen de ordeverstoorders haar huis binnendrongen. „Een man gooide een stoel naar mij, maar ik werd niet ge troffen. Diana gooide daarop een pot pindakaas naar hem. Ik ben nog nooit in mijn leven zo bang geweest", aldus mevrouw Peterson. Prins Bernhard gaat fabrieken openen in Aruba PARAMARIBO, 18-9. Op 10 de- cember aanstaande zal prins Bern hard naar Aruba komen om daar de chemische fabrieken te openen. De prins zal in december een reis naar Amerika maken en deze onder breken om in Aruba de openings plechtigheid te verrichten. Er zijn twee chemische fabrieken op Aruba: ten eerste de „Antilles Chemical Company", die ammoniak maakt uit gas, verkregen van de Lago olieraffinadei-ij. Van de pro- duktie gaat tweedei-de naar de tweede fabriek, de „Aruba Chemical Indu stry", die het px-odukt verwex-kt tot salpeterzuur, ureum en gemengde kunstmest. De twee fabrieken vex-g- den een investering van 21 miljoen dollar-. Eerstgenoemde fabriek is voor 100 procent een dochteronderneming van de Standard Oil Company of New Een jonge Sowjetrussische tech nicus heeft zich in de nacht van dinsdag op woensdag bij het hoofd bureau van politie te Keulen gemeld en om beschex-ming en vei-blijfx-echt als politiek vluchteling in de Bonds republiek verzocht. SPORT VOETBAL Wijziging aanvangstijd wedstrijd junioren groep B 8 Van de wedstrijden: Bruse Boys Bl-Ziex-ikzee BII en Duiveland BI- Zieri'kzee BI op zaterdag 21 septem ber aanstaande is hét aanvan'gsuur gewijzigd van 14.00 uur in 16.00 uui\ Sclieepvaartberichten Japai-a, 19-9 te Chalna verwacht. Eindhoven herdacht de bevrijding EINDHOVEN, 18-9. - Onder een stralende hemel hebben tienduizen den Eindhovenaren en een zeer groot aantal belangstellenden uit de wijde omgeving woensdag de bevrijding van de stad herdacht. Negentien jaar geleden trok het 506de regiment van de 101ste Ame rikaanse Aii-borne divisie onder com mando van kolonel Robert F. Sink Eindhoven binnen. Tegen drie uur 's middags was een groot gedeelte van de stad op de vijand verovex-d. 's Avonds om zeven uur maakte het tweede Brits-Canadese leger, dat vanuit Vallcenswaard naar het noor den oprukte, in Eindhoven contact met de Airbornei's. Eindhoven heeft sindsdien zeer nauwe relaties onderhouden met de 101ste Amerikaanse Airborne divi sie en met het Normandische plaatsje Bayeux, van waaruit het tweede Britse leger zijn zegetocht naar Eind hoven begon. JÖB5° FOR AiL NOVtf/ jj Meer dan 200.000 Amerikanen van alle rassen, geloofsovertui gingen en huidskleuren hebben op 28 augustus gedemonstreerd voor de rassengelijkheid. Uit alle vnndstreken waren zy naar Washington gekomen om op orderlijke wijze voor gelijke bur gerrechten te pleiten. Hoofddoel van deze massale demonstratie was er bij het Congres op aan te dringen hel door president Kennedy ingediende wetsontwerp op de burgerrechten aan te nemen. Ongeveer tweeduizend journalisten en persfotografen waren uit binnen- en buitenland naar de hoofdstad gekomen om de demonstratie te verslaan. De top van de stoet op weg naar het Lincoln-monument. Jersey. Van de tweede fabriek is 50 procent der belangen in handen van de Standard. De andere 50 procent wordt gedeeld door een Amerikaanse en een Westduitse ondex-neming. STAD EN PROVINCIE BRUINISSE N.C.V.B.-vergadering De afdeling Bi-uinisse van de Ne derlandse Christelijke Vrouwenbond vergadert heden (don'dei-'dagj-avond 19 september in de consistorie van de gerefox-meerde kerk. Spieker voor deze avond is de heer D. Rijpkema uit Vlissingen met het onderwerp: „Séhool en bei-oepskeuze". Vier duwbakken door de sluis Een zeer ongewoon konvooi werd woensdagavond door de Gi-evelingen sluis geloodst. Een duwboot de „Stoxmvogei" arriveerde namelijk met vier duwbakken (tankers) voor deze sluis. Het viertal bakken moest worden losgekoppeld en een voor een werden de zeventig meter lan ge bakken door de sluis gemanoe- vreei-d. Een sterke motorvlet uit Ziex-ikzee nam er enkele voor zijn rekening, een andere bak werd dooi de duwboot zelf tussen de sluisdeu- i-en en in de sluiskolk gemanoeu- vreei-d. De bedoeling van deze sche pen, die met hun vieren een geza menlijke inhoud hebben van x-uim 70.000 ton. is om, bij de Deltawer ken bij Bx-ouwei-shaven in wording, draaicirkels te gaan berekenen, dat wil zeggen dat men pi-oeven gaat nemen, om te zien hopveel tijd en hoeveel moeite men nodig heeft om met de sdhepen te manoeuvreren en vooral op 'hoe korte oppervlakte men met de bakken kan di'aaien. Hoewel het 'bijna donker was trok een en ander toch nog veel bekijks. Met een 'bak plus duwboot was de sluis kolk bijna geheel gevuld. Een moedercursus Woensdagavond startte te Bruinis- se de moedercursus, die door zuster De Vries wordt gegeven. Afgevaar digden van het „Gx-oene Kx-uis"-be- stuur, waar-on'der dokter Van Leeu wen, waren daarbij aanwezig. De vooi-zitter van de afdeling, de heer J. D. de Korte, sprak een officieel openingswoord, waaibij hij een ver gelijking maakte tussen de zorg voor en na de geboorte zoals die thans vrij algemeen wordt toegepast en, ter veiwolmaking waarvan ook deze cursus diende, diezelfde zorg een halve eeuw geleden. Met de wens, dat het op de cursus geleei-de in de pi-aktijk zijn nut zou blijken te heb ben, werd de cui'sus geopend ver- klaai'd. Enkele 'deelneemsters konden bij 'deze eerste les nog niet aanwe zig zijn; verwacht wordt dat nog enkele an'deren zich alsnog zullen melden, want een moedercursus wordt slechts om de drie of vier jaar gegeven. F ruit fee op bezoek De Goese fruitfee bracht een bezoek aan Schouwen-Duiveland. Men ziet hiet de fee mejuffrouw Kitty Cleays (met donker haar) en haar gevolg ir gezelschap van enkele Schouwse dames uit het rusthuis „Duinoord" tc Haamstede. Tiende lustrum Rottcrdamsch Studenten Corps Naambordje „Mari-10" aan liuis te Scharendijke SCHARENDIJKE, 1819. Van 15-28 november a.s. worden tc Rotterdam talrijke feestelijkheden gehouden in verband met het tiende lustrum van het Rotterdamsch Studenten Corps. Het is bijzonder prettig dat er een lijntje loopt van de feestende Maas stad naarScharendijke, dat straks zal aankijken tegen de nieuwe naam van het pand Kuyerdamschevveg 66. Dit huis gaat „Mari-10" heten. Het genoemde pand is eigendom ■van de heer J. Wertheim, president van het Rotterdamsch Studenten Cox*ps, die er behoefte aan gevoelde de naam „Mari-10" aan het huis te geven, dat hierdoor is ingeschakeld in de lustrum-manifestaties. Deze wox-den n.l. gevierd onder het motto „Mari-10". Symboliek voor dit Wilde stakingen in Amsterdamse haven AMSTERDAM, 19-9. Terwijl de arbeidsvust bij verschillende metaal- bedrijiver. in Amsterdam 'heden (don- dex-dag)-oehtend enigszins begon te rug te 'keren, zijn nu in de hoofdste delijke haven enige wilde stakingen uitgebroken. Onder andere 'bij de N.V. Stoomvaartmaatsdhappij Neder land, 'het Amsterdamse Havenbedrijf N.V. en bij het cargadoorsbeürijf van de firma Scheuer in de Houthaven. De staking is niet algemeen, slechts in verschillende gedeelten van de haven hebben de arbeiders het werk stilgelegd. tiende lustrum is n.l. een zeemeex*- min geworden, die „Mari-10" is ge noemd, mede gelet op het maritieme kax-alcter van de stad Rotterdam en het eeuwfeest van de Nieuwe Water weg. De rector van de Senaat van het Rotterdamsch Studenten Cox-ps zal de onthulling van het naambord te Scharendijke verlichten op zaterdag 21 september a.s. te 12 uur. Te Zierikzee bezocht de fee de ziekenhuizen. De foto toont het moment waa op zij een welkom fruitpakket overhandigt aan één der bejaarde patiënteM in het Sint Cornelia-ziekenhuis. (Foto's: „Zieiikzeesche Nieuwsbode") i B. en w. van Zierikzee beantwoorden vragen Gelijk bekend heeft de P.v.d.A.- fraktie in de Zicrikzeese gemeente raad, ongeveer medio juli, het col lege van b. en w. een aantal vragen Twee doden in het verkeer VENRAIJ, 19-9. Hedenmorgen is op de provineialeweg Venx-aij-Horst ter hoogte van Castenraij een perso nenauto in 'botsing gekomen met twee bomen en vervolgens in een gi-eppel gereden. In het wrak van de auto wei-den de twee inzittenden le venloos aangetroffen. Het zijn de 23- jari'ge heer L„ ongehuwd, en de eveneens ongehuwde 56-jarige G. D„ beiden afkomstig uit MieiT'o. gesteld inzake de opleiding van leer lingen aan de o.l.-school voor het toelatingsexamen van de middelbare schoei, zulks in het licht van de be staande opleidingsklas aan het ly ceum - de zgn. Brugklasse. Het col lege heeft inmiddels op deze vragen geantwoord. De fraktie vi-oeg of het bekend was dat het hoofd van de o.l.-school een dei-gelijke opleidingsklas aan zijn school heeft gevormd. Het college schrijft hiervan op de hoogte te zijn. Een tweede vraag gold of hierdoor geen schade wordt toegebracht aan de Brugklasse van het lyceum, waar bij tevens de opmerking wex-d ge maakt dat het leerlingenaantal van de Brugklasse aanmei-kelijk zal te ruglopen. B. en w. menen niet dat schade BROUWERSHAVEN In een sfeervol met bloemen ver sierd jeugdgebouw heeft de Bond van Plattelandsvrouwen, afdeling Brou- wei-shaven, dinsdagavond tezamen met vele genodigden haar tweede lustrum gevierd. Dit jubileum moest afgelopen winter wegens het barre weer worden uitgesteld. Een hartelijk welkom riep de pre sidente, mevrouw Vex-steeg, de aan wezigen toe, in het .bijzonder 'burge meester A. H. Vermeulen met echt genote, de provinciaal sekretax-esse mejuffrouw v. d. Leeden, de opricht ster der afdeling mevrouw Van Velde en mevi-ouw Cobi Schreyer, die ideze avond een gevarieerd' pro- gramnra 'braCht van oude volkslie- dei-en, 'balladen, cabaret- en levens liedjes met eigen gitaar-begeleiding. De px-esiden'te deed een stap terug in de 'geschiedenis waaihij ze een uiteenzetting gaf over het ontstaan van 'de plattelan'dsvrouwenvex-enigin- gen. In Canada werd al vele jaren terug met dit werk begonnen, het geen la'ter door ons land werd over genomen. Spx-eekster stipte vex-vol- gens de yele hulp en medeleven aan, welke de afdeling mocht ontvangen tijdens en na de watei'snoodramp va-n 1953. Verschillende zustervereni gingen boden destijds waax-dcvolle artikelen aan om de nood te helpen leniigcn. De rij van sprekex-s werd vex-vol- gens geopend door burgemeester A. H. Vex-meulen, die namens het 'ge meentebestuur zijn beste wensen en felicitaties aan de afdeling deed toe komen. Spreker x-oemde de prettige samenwerking tussen gemeente en afdeling der plattelandsvrouwen. Op naar derde lustrum Mejuffrouw v. d. Leeden sprak namens hot provinciaal bestuur woox-den van lof. „Dit mooie feest geeft U moed om op te gaan naar 'het 'derde lustrum, waar-bij ik U nog meer nieuwe leden wens". Namens de Christelijke Vx-ouwenvereniging bood' mejuffrouw A. Vex-hoeff een enveloppe mét inhoud aan. Mevrouw C. Jonker-De Moor bood bloemen aan namens de vx-ouwenbond van de Partij van de Arbeid. De hervormde vrouwenvex-enigin'g ISLOK werd vertegenwoordigd door mevrouw Oort, die haar gelukwen sen eveneens van een enveloppe ver gezeld liet gaan, Spreekster roemde het prettige contact tussen de vrou wenverenigingen dn Bx-ouwershaven en hoopte, dat dit ook in de toekomst bestendigd zou blijven. Mevx-ouw T. v. Slui's-Bos feliciteex-de namens de christelijke vrouwenvereniging „Bid en Werk". Deze afgevaardigde px-ees vooral de mogelijkheid dat de leden der verenigingen gezamenlijk een x-eisje maken, waarvan vooral het laatste naar België bijzonder in de smaak was gevallen. Uit de Noord- oostpolder had mevrouw Van Velde de lange réis naar Brouwex-shaven gemaakt om als méde-oprichtster der afdeling dit feest mee te kunnen maken. „Het doet me plezier", aldus spreekster, „dat ik pex'soonlijk de afdeling mijn felicitaties met het 10- jarig beslaan kan aanbieden". Me vx-ouw Van Velde nodigde de afde ling uil; om eens een reisje naar de Flevopolder te komen maken, om de groei van deze polder eens te kunnen bewonderen. „Onze hoeve „Den Os- se" al'daar staat voor 'n ieder open". Tenslotte werd nog 'het woord ge voerd door de heer J. A. van Schel ven namens de landbouwvci-eniging, hierbij een fraai bloemstuk over handigend, en movx-ouw Van Lent namens-de zustexvei-enigingen op het ellan'd. Zij bood de afdeling een mooie doos bonbons aan. Verder wa ren van diverse verenigingen nog schriftelijke felicitaties binnen ge komen. Na al deze gelukwensen was 'het woox-d aan de dames v. d. Hamer- v. d. Weele en v. d. Wekken-Van Sluis om in dichtvorm de afgelopen tien jaar nog eens de revue te laten passeren. Dit lange gedicht, dat door mevx-ouw v. d. Hamer als een waar dige nazaat van de stadsdichter Cats op papier werd gezet, wex-kte danig op de lachspieren. Ontspanxiingsprogramma Het hoogtepunt op deze avond was het optreden van mevrouw Cobi Schreyer, die met haar gitaar een gevaricex-d programma bracht, wat bij de aanwezigen bijzonderin de smaak viel en in hoge mate boeide. In de pauze wex-d de aanwezigen een een koffie-complet aangeboden waar na mevrouw Schreyer opnieuw voor hot voetlicht trad met levensliedjes cJd. Het was een dankbare px-esidente, die voldaan namens alle aanwezigen een woox-d van dank sprak tot me vrouw Schreyer voor het gebodene. Tévens betrok mevx-ouw Vex-steeg in 'haar dank woox-d allen, die tot het welslagen van deze avond hadden meegewerkt en in het 'bijzonder de afgevaardigden der verschillende af delingen en verenigingen, die de Bon'd van Plattelandsvx-ouwen te Brouwershaven 'het tweede lustrum tot een onvoigetelijk feest hebben 'helpen maken. Volgens hel Britse'bldd „Financial Times',' bestaat do mogelijkheid dal West-Duitsland zijn diplomatieke betrekkingen mot Ghana vcx-bi-cekl. wordt toegebracht en tonen met cij fers aan dat het met de teruggan van het leerlingental van de Brug klasse nog zo'n vaart niet loopt. Voo het cursusjaar 1963-1964 meldde zich 18 leerlingen (5 uit Ziex-ikzee ejfc 13 uit de buitengemeenten). Vijfde en zesde leerjaar In een volgende vraag informeerd de fx-aktie of ook b. en w. het onjuix vinden dat aan de o.l.-school ee voox-bex-eidende klassewordt ge vormd, gezien het feit dat de ly ceum-Bx-ugklasse goéde resultate, oplevert. B. en w. delen mede een ondei scheid gemaakt te willen zien tusse een afzonderlijke voorbereidend klasse, uitsluitend gericht op c overgang, van de leerlingen van h( instituut van het voox-bex-eidend hc gex-- en middelbaar ondex*wijs én ee klasse, waarin het in de vraagstel ling om gaat, behox-ende tot het wel telijk vex-plichte vijfde of zesde leex jaax-. B. en w. vinden het juist dat i laatstgenoemde klassen x-eeds een ze kere voorbereiding en training plaal vindt, gericht op de ovex-gang nas een ander schooltype. Geen afbreuk In een volgende vx*aag wenste c fraktie ingelicht te worden over c vex-meende financiële discx-epanti tussen de voorbereidende klas aa de o.l.-school en de Brugklasse, das de gemeente laatstgenoemde klas f. nanciert, terwijl de voorbereidend klas van de o.l.-school hiex-aan ai breuk zou doen. B. en w. menen niet dat afbreul' als in de zin van de vi-aag, aan c Brugklasse wordt gedaan, daar h< in het geval van de o.l.-school ni< speciaal gaat om onderwijs gei-icl op de ovex-gang naar het v.h.m.c maar om verschillende schooltype: Verder vroeg de fraktie het co: lege naar de bex-eidheid het hooi van de o.l.-school op te dragen c opleidingsklas aan zijn school t staken. B. en w. menen - mede gelet o het x-eeds op de andere vragen ge geven antwoord - dat een dei-gelijk •opdracht niet kan wordengegever zonder daarbij vx-ijheid, inrichting e structuur van het onderwijssysteex in vijfde en zesde leex-jaren va (openbare) scholen aan 'te tastei Bovendien zou men deze leerjare beroven van de zgn. bovenlaag en d voorbereidende klasse aan het Pro Zeemanlyceum in de plaats stelle van het vijfde en zesde leerjaar, het geen niet verantwoord is te achtei B. en w. bex-oepen zich in dit vei band op het dit jaar aangenomé „experimenteerwetje", dat - med met het oog op de Mammoetwet poogt een verbetering te verkrijgc van het onderwijs, ook aan de lg gere scholen. Voor de beantwoording van de res terende vragen xnogen wij verwij ze naar het nummer van vrijdag a.s.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1963 | | pagina 3