STEEDS MEER MftNHEH ROKEN HALF ZWAAR-HEEL LEKKER! N.V.V. achter instituut van c.a.o.'s OPENT VRIJDAG 20 SEPT. 12 UUR Nederlands voorstel in de V.N. Het komende staatsiebezoek aan Perzië ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Dinsdag 17 september 1963 No. 19H7 Ingezonden mededeling AMSTERDAM, 16-9. De voorzitter van het Nederlands Verbond van Vakverenigingen (N.V.V.), drs. D. Roemers, heelt maandagavond op een persconferentie in Amsterdam een verklaring, vastgesteld door het bondsbestuur, afgelegd, waarin de jongste gebeurtenissen op het ter rein van de loonpolitiek gevaarlijk worden genoemd voor het waarde volle instituut van de collectieve ar beidsovereenkomst, dat aangetast zou kunnen worden. „De c.a.o. is een der belangrijkste middelen ter bescherming van de rechtspositie van de werknemer. Wat buiten de c.a.o. om boven de over eengekomen arbeidsvoorwaarden toe gekend wordt is een gunst, die bij een verandering in de economische situatie kan worden teruggenomen. De vakbeweging strijdt voor rechten en niet voor gunsten. Zwarte lonen en koppelbazen zijn gevolgen van het - in vergelijking met andere landen - te lage loon- en prijspeil in Neder land. Het verbond heeft hier in het ver leden reeds herhaaldelijk op gewe zen", aldus de verklaring, waarin o.a. wordt gesteld dat de huidige situatie naar het oordeel van het verbond een in de S.E.R. aan de órde te stel len forse loonsverhoging rechtvaar digt, zonder dat dit in het betref fende advies in een gedetailleerd cij fer uitkomt. Ingezonden mededeling J INTERNATIONALE CONSUMENTENBEURS 1 AHOY' GEBOUW t/m 3 Ofct. NEW YORK, 16-9. De Nederland se afgevaardigde bij de Verenigde Naties, mr. C. W. A. Schürmann, zal in de loop van de achttiende bijeen komst van de Algemene Vergadering die vandaag (dinsdag) begint, een voorstel indienen dat, naar verwacht wordt, in ernstige overweging geno men zal worden. Het voorstel behelst het oprichten van een permanent in ternationaal lichaam dat de geschil len tussen de landen moet onderzoe ken. Het 'is door mr. Schürmann op schrift gesteld en de gedrukte exem plaren zijn voor de afgevaardigden ter bestudering beschikbaar. Amerikaanse vijfling maakt het goed ABERDEEN, 17-9. De zaterdag in Aberdeen (Zuid-Dakota) ter wereld gekomen vijflinig heeft thans zijn namen gekregen. Bij de doop werden de meisjes reeds alien Mary ge noemd en de jongen James Andrew. De meisjes 'heten nu achtereenvol gens Mary Ann, Mary Magdalene, Mary Catherine en Mary Margaret. Volgens de arts, die bij de beval ling assisteerde, is de vijfling nog niet buiten gevaar. De kinderen drinken echter goed en hun kansen om de eersite gevaarlijke periode door te komen staan uitstekend. Scheidsrechterstekort in Zeeland is nijpend By het prille begin van de voet balcompetitie in Zeeland is gebleken dat door toename van het aantal deelnemende elftallen, zowel in de zondag-, zaterdag, als juniorencom petitie, het ernstige tekort aan scheidsrechters opnieuw en wel zeer duidelijk aan de dag is getreden. De actieve scheidsrechterscommis- sie slaakte dan ook onmiddellijk een noodkreet bij het afdelingsbestuur, omdat bleek 'dat met het huidige korps slechts 70 procent van het aan tal vastgestelde wedstrijden door of ficiële scheidsrechters kan worden geleid. De resterende 30 procent zal Dit nummer bestaat uit 8 pagina's Ook het absurde heeft zijn eigen logica. Nevelig weer Verwachting tot woensdagavond: Tijdelijk mist of laaghangende be wolking, vooral in de nacht en och tend; overdag ook enkele zonnige perioden, met een kleine kans op een onweersbui; zwakke tot matige zui delijke tot zuidwestelijke wind; iets minder warm overdag. 18 sept. Zon op 6.18, onder 18.50. Maan op 6.34, onder 19.31. 19 sept. Zon op 6.19, onder 18.48. Maan op 7.42, onder 19.49. Nieuwe maan: 17 sept. te 21.51. Hoogwaterstanden ZIERIKZEE: 18 sept. 3.54 v.m. 16.01 n.m. 19 sept. 4.31 v.m. 16.33 n.m. BROUWERSHAVEN 18 sept. 3.21 v.m. 15.43 n.m, 19 sept. 3.56 v.m. 16.14 n.m. WESTERSCHOUWEN 18 sept. 2.29 v.m. 14.35 n.m. 19 sept. 3.04 v.m. 15.07 n.m. Springtij: 20 sept. HET WEEKOVERZICHT DE BILT, 17-9. Het K.N.M.I. deelt mede: Nederland bevindt zich na aan de rand van een continentaal hoge- drukgebied, waarvan de kern boven oost-Europa ligt. Overal in dit ge bied heerst rustig nazomerweer met middagtemperaturen die plaatselijk nog de 25 graden overschrijden. De luchtdruk in west-Europa daalt lang zaam onder invloed van een tweetal storingen. Eén ervan trok langs Schotland naar Noorwegen, terwijl het bijbehorende front de Britse eilanden binnendrong. Dit front zal ons land het komende etmaal waar schijnlijk niet kunnen bereiken. Wel kan aan de voorzijde ervan een an der zwak storingsgebied, dat bij west-Frankrijk ligt, zich naar het noorden uitbreiden. Hierdoor wordt de kans op onweer geleidelijk groter. Overigens zullen morgen ook zon nige perioden voorkomen, nadat de in de nacht gevormde mist is opge trokken. Het blijft daarbij nog warm. DRUM het dus zonder een officieel aange stelde scheidsrechter moeten doen en dit is vanzelfsprekend een betreu renswaardige toestand. Dit tekort klemt nog temeer omdat meer dan 15 procent van het huidige scheids- rechterskorps ouder is dan 45 jaar; een flink aantal hiervan heeft reeds lang „Abraham gezien" en enkelen zijn zelfs dicht bij de A.O.W.-leeftijd. De scheidsrechterscommissie is van plan in dit seizoen overal waar nodig en mogelijk ettelijke cursussen ter opleiding van scheidsrechters te or ganiseren. Via advertenties, circulai res en raambiljetten wordt een drin gend beroep gedaan op alle perso nen van 16 jaar en ouder, die een goede lichamelijke gezondheid genie ten (zowel mannelijke als vrouwe lijke), om zich als kandidaat-scheids- rechter aan te melden. Bij 'de oplei ding (duur plm. zes cursusavonden) wordt van moderne hulpmiddelen gebruik gemaakt, zoals kleurendia's, en dergelijke. Zoals bekend worden voor het lei den van wedstrijden de reis- en ver blijfkosten tot een bepaald maxi mum vergoed. Men hoopt dat vele kandidaten zich voor deze nuttige en aangename vrijetijdsbesteding bij het bondsbu- reau van de K.N.V.B. te Middelburg zullen aanmelden. STAD EN PROVINCIE ZIERIKZEE Schilder maakte val Aan de Scheepstimmerdijk heeft zich maandagmorgen rond half elf een ernstig ongeluk voorgedaan, waarvan de schilder A. S. het slacht, offer is geworden. Ter plaatse was S. - staande op een ladder - bezig het bovengedeelte van een gevel te schilderen. Op dat ogenblik naderde de loondorser B., die een tractor bestuurde, waarach ter een stropers was gekoppeld. B. meende te kunnen passeren, hetgeen wel gelukte met de tractor, maar de rechterkant van de stropers pikte de ladder mee, waardoor S. op straat werd geworpen. Hij liep een hersen schudding op, een gebroken neus been, een gescheurde bovenlip, een gebroken rechteronderarm en een gebroken knie en werd in ernstige toestand overgebracht naar het Cor- nelia-ziekenhuis. De politie stelde een minutieus on derzoek in en maakte proces-verbaal op. Knaap aangereden De li-jarige knaap S., afkomstig uit Dreisdhor, stak ter 'hoogte van de Provincialeweg-Kadeweg per fiets de weg over, op een moment dat met vrij grote snelheid een auto naderde. De chauffeur kon de jon gen niet meer ontwijken. De aanrij ding liep echter nog redelijk af. De fiets en jas van S. werden vernield en ook de auto liep wat materiële schade op. SEROOSKERKE Arm gebroken Vrijdagmorgen kwam mevrouw M. uit Kerkwerve, toen zij zJióh te voet naJr de bushalte begaf, op de Dijk weg te Serooskerke zodanig te val len dat zij haar arm brak. Zij werd in het Rode Kruis-ziekenhuis te Zie-r rikzec 'behandeld. Met rijwiel gevallen Vrijdagmorgen kwam de heer J. B. met zijn rijwiel op de SerooSkerk- seweg te vallen. Hij liep een hoofd wonde op. Dokter Simons uit Renes se verleende 'het slachtoffer eerste hulp. Kollekte De postzegelak'tie van het Neder- landsche Rode Kruis heeft te Se rooskerke opgebracht f 127,49. De kollekte voor de kankerbestrijding bracht een bedrag op van f 106,10. NOORDWELLE Plattelandsvrouwen op slot „Moermond" Een aantal leden van de afdeling Noordwelle e.o. van de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen bezochten vrijdagmiddag het slot „Moermond" te Renesse. De dames werden hier rondgeleid en voorgelicht door de heer J. M. de Nooijer, die op de hem eigen gemoe delijke wijze, een zeer interessante beschouwing gaf over de geschiede nis van het slot en zijn eertijds ade- lijke bewoner Jan van Renesse. Het slot is ongeveer 750 jaar oud, reeds tweemaal herbouwd, zoals uit de blootgelegde funderingen is komen vast te staan en in 1911 grondig ge restaureerd. Daar het slot thans in gebruik is bij de „Outward Bound School" konden slechts enkele ver trekken worden bezichtigd. Deze in teressante middag werd' besloten met het nuttigen van een verversing iri een gebouw van de tegenwoordige tijd, namelijk het motel „De Zeeuw se Stromen". ZIERIKZEE Geslaagd voor diploma scheeps- werktuigkunde A de heer R. G. J. Fennema te Zierikzee. DUIVELAND De opbrengst van de collecte voor de 'kankerbestrijding was als volgt: Sarjansland f 24,70; Ouwer- kerk f 96,25; Nieuwerkerk f 225, Oosterlanü f 239,77. NIEUWERKERK Instruktie-avond Muziekschool In „Ons Dorpshuis" werd een mu zikale instruktie-avond gehouden, uitgaande van de afdeling Zierikzee der Zeeuwse Muziekschool. De di- rekteur de heer Jac. M. Luykenaar was met een groep leerlingen naar Nieuwerkerk gekomen, om een de monstratie A.V.M.O. te geven. De jeugd kweet zich met ijver van zijn taak. Helaas was de belangstelling niet zo groot als verwacht, zodat het nog wel even duren zal voordat ook Nieuwerkerk een A.V.M.O.-cursus kan verwachten. BRUINISSE Vergadering gemeenteraad De gemeenteraad van Bruinisse zat op 'vrijdag 27 september in open bare vergadering bijeenkomen. B. en w. stellen de raaid' voor het gemeen-" telij'k badhuis op vrijdagmiddag te sluiten. Winstgevende exploitatie van het badhuis blijkt niet mogelijk, op vrijdagmiddag is het bezoek niet groot en de badmeester zal dn die tijd nuttiger arbeid ten behoeve van de gemeente kunnen verrichten. De destructieverordemng vraagt wijzi ging, een kampeerverordendng zal worden vastgesteld. Voorgesteld wordt het ipand Oudestraat 27 aan te kopen, opdat het 'in zijn oorspron kelijke staat kan worden gehoulden. Dit pand heeft an de loop der eeu wen tot woning gediend van ver schillende prominente figuren uit 't openbare 'leven van de gemeente. Tweehonderd pond vis Dat in de Grevelingen veel schol en bot gevangen werd hebben we enige weken geleden reeds bericht. Een1 henigelwedstrijd gehouden te Battenoord op Goeree-Overflakkee leverid zeer veel op en men ziet zeer veel sportvissers hun geluk beproe ven. Het toppunt op dit gebied werd zeker wel bereikt met de Bru 35 van de heer J. Bout te Bruinisse, toen elf sportvissers uit Limburg en andere provincies samen meer dan twee honderd pond vis aan hun haak sloe gen. We vrezen dat deze prestatie in de provincie van het bronsgroen ei kenhout wel alS' visserslatijn zal be titeld worden, maar in „Het Veer huis" te Bruimisse zal men de waar heid van dit verhaal vbeestigen. Bitumenlaag op Boomdijk-stuk Bij de ingekomen stukken, voor de raadsleden van Bruinisse, is een ver heugende mededeling voor de bewo ners van de Boomdijk. De plm. vijf tig meter voor de woningen die nog niet verhard of vastgelegd zijn, zul len nog in 1963 van een bitumenlaag worden voorzien. Dit betekent voor hen dat een einde komt aan een sdhier 'onhoudbare toestand, slik als gevolg van de vele regens, stofwol ken 'bij droogte. Het verkeer naar de vluchthaven te Zijpe is ter plaatse zeer intensief. Een andere verkeers- verbetering is die van het wegkap pen van de takken uit de tuin van mevrouw wed. De Rijike-Bossers op de hoek Molenstraat-Verlengde Post- straat. Deze takken belemmerden 't uitzicht ter plaatse, met verkeers ongevallen als 'gevolg. Bietencampagne Puttershoek De bietencampagne aan de suiker fabriek te Puttersihoek zal op 8 ok tober aanvangen, dit betekent dus dat de landbouwers de eerste week van oktober met de levering zullen kunnen beginnen. Met Kerstmis 'hoopt men de campagne te beëindi gen. zodat deze tien weken zal du ren. Het fraaie herfstweer van de laatste weck zal de groei c.q. het sui kergehalte van het te velde staande gewas zeker hebben doen toenemen. De vastgestelde prijs per duizend kg netto met een gehalte van zestien procent is f 53,25 (vorig jaar f 50,75). Een niet onbelangrijke verhoging. Van 3 tot 14 oktober TEHERAN, 16-9. In Teheran is het programma bekend geworden van het staatsiebezoek dat koningin Ju liana, prins Bernhard en prinses Beatrix van 3 tot 14 oktober aan Perzië zullen brengen. Het vorstelij ke gezelschap zal op haar reis ver gezeld worden door minister Luns en door een aantal hoffunktionaris- sen. De eerste drie dagen zullen dn be slag worden genomen door de pro tocollaire ceremonies in de hoofd stad. Op 3 oktober ontvangt het Perzi sche keizerlijke echtpaar zijn Ne derlandse gasten bij een diner 'in het keizerlijke paleis. Op 4 oktober be antwoordt het Nederlandse konink lijke gezelschap dit met een diner in het marmeren paleis. Op 5 okto ber geeft de Perzische eerste minis ter een gala-avond in het paleis voor buitenlandse zaken. De drie daar op volgende dagen zal het Nederlandse gezelschap de steden Ispahan en Sjiraz en 'het zui den van Perziië 'bezoeken. Op 9 okto ber begeeft 'koningin Juliana zich naar ihet dorp Boin Zaïhra, dat door de aardbeving an september 1962 werd verwoest en dat met Neder landse hulp werd herbouwd. Prinses Bea'trix bezoekt die dag Fmitfee bezocht Schouwen-Duiveland De Goese fruitfee heeft onder buitengewoon fraaie weersomstan digheden maartdag e9n bezoek gebracht aan Schouwen-Duiveland. Haar eerste bezoek gold de West hoek. De charmante fee werd ten gemeerttehuize ontvangen door de loco-burgemeester de heer P. L. Vis, waarna zij een kort bezoek bracht aan de praalwagen in aanbouw, waarmede de Westhoek straks weer te Goes vertegenwoordigd zal zijn. Hierna maakte de fee gezeten in een fraaie auto een rondrit over Haamstede en Renesse. Van hier ging het op Zierikzee aan. In het Zweedse Rode Kruis-ziekenhuis werd de fruitfee verwelkomd door burgemeester mr. F. Th. Dijokmees- ter. Tijdens een rondgang langs de bedden, ontving elke patiënt een doosje fruit. Zeer ongedwongen was ook het bezoek aan het St. Cornelia- ziekenhuis, waaronder een moeder werd bedacht met fruit die dezelfde dag het leven geschonken had aan een baby. Na afloop gebruikte de fee en haar gevolg een verfrissing in „Mondragon". INGEZONDEN STUKKEN Mijnheer de redakteur, Reeds eerder héb ik hierop eens geattendeerd, maar het heeft helaas niet geholpen. Er worden namelijk nog altijd heel veel kopspijkers ach ter gelaten op het Havenpleim dooi de marktkooplieden. De kopspijkers zijn uitstekend van 'kwaliteit, gezien de telkens optredende bartdenellen- de. 'De meeste spijkers zijn krom en dus extra gevaarlijk. Zo bijzonder 'graag zou ik di't werkelijk barre eu vel nog eens onder de aandacht van de autoriteiten brengen. Er is wel licht toch wel iets aan te doen. K. Sclieepvaartberichten Alchiba, 14-9 dwars Korya Morya naar Kuwait. Ameland (t.), 14-9 van Amsterdam naar Curacao. Alfftiacca, 12-9 van Genua naar Port Sard. Esso Amsterdam (t.), 13-9 van Ban dar Mashur naar Suez. Korenia (t.), 14-9 te Rotterdam. Philippia (t.), 14-9 te Suez verwacht. Söheldelloyd, 12-9 van Rotterdam naar Antwerpen. Zafra (t.), 16-9 te Mena Al AhmaÜ'i verwacht. SPORT TENNIS Onderlinge wedstrijden L.T.C. „Zierikzee" Voor de tweede maal in dit sei zoen organiseerde de L.T.C. „Zie rikzee", welke club zich in een toe name van Leden mag verheugen, zeer geslaagde wedstrijden voor haar se nior- en juniorleden. Daar de duis ternis nu al vroeg invalt werd er besldten om dit weekeinde alleen ge mengd dubbel en herendubbel te doen plaats Vinden. Ook dit keer bofte de wedstrijdcommissde, be staande uit de heren B. Franke en G. v. d. Tiholen, en in niet mindere mate de deelnemende speelsters en spelers, met het buitengewoon mooie weer. Bij deze wedstrijden waren soms fraaie en spannende partijen te zien, vooral die partijen waar een derde partij de beslissing moest brengen. Komende zaterdagmiddag worden de finales gespeeld, welke nu door tijd gebrek niet meer kon den plaats vinden. het dorp Dousadj op ongeveer 180 kilometer ten zuidwesten van Tehe ran, dat door de „Aktde Dousadj" bekendheid in Nederland heeft ge kregen. De prinses is 'beschermvrou we van de a'ktie tot herstel van dit eveneens door de aardbeving ver woeste dorp. Prins Berhard zal die dag aan een jachtpartij deelnemen. In de ochtend van 14 oktober keert het 'koninklijke gezelschap naar Ne derland terug. De uitslagen waren als volgt: Gemengd dubbelspel. Ie serie: mej. de Vries/G. v. d. Tholen-mevr. v. Dijk/A. de Graauw 6-4, 6-0; mej. A. Kostent'hr. Brugman -mej. Brugman/J. v. d. Heuvel 6-0, 4-6, 7-5; 'hr. en mevr. Pomper-mej. Sweere/P. Krips 6-4, 4-6, 6-4; mej. Cashoek/J. de Vlieger-mej. M. Cou- mou/A. v. Vloten 2-6, 2-6; mevr. v. Dij'k/L. Broekema-hr. en mevr. Ster- ken'burg 6-0, 7-5; mej. Bennema/R. Huneman-mej. M. v. Lent/J. Rosink 6-1, 6-3; hr. en mevr. Homan-hr. en mevr. Franke 0-6, 1-6; mevr. Brug man/W. v. Lent-mej. A. Franke/E. Franke 4-6, 0-6; hr. en mevr. Wie- ringa-mej. I. van Lent/H. Krips 6-2, 6-4. 2e serie: mej. de Vries/G. v. d. Tholen-mej. Brugman/J. v. d. Heu vel 6-3, 6-2; hr. en mevr. Pomper- mej. M. Coumou/A. v. Vloten 0-8, 1-6; mevr. v. Dij'k/L. Broekema-mej. Bennema/R. Huneman 2-6, 0-6; hr. en mevr. Frartke-mej. A. Franke/E. Franke 4-6, 6-2, 2-6. 3e serie: mej. M. Coumou/A. v. Vloten-kr. en mevr. Wieringa 6-4, 7-5; mej. A. Franke/E. Franke-mej. de Vries/G. v. d. Tholen 4-6, 6-4, 1-6; mej. M. Coumou/A. v. Vloten-mej. Bennema/R. Huneman 4-6, 2-6. Finalisten: mej. de Vries/G. v. d. Tholen-mej. Bennema/R. Huneman. Heren dubbelspel. Ie serie: P. Krips/M. Broekema-J. v. d. Heuvel/J. Wieringa 4-6, 1-6; A. v. Vloten/J. de Vlieger-E. Franke/ J. Rosink 5-7, 6-3, 3-6; W. v. Lent/ G. Homan-A. de Graauw/J. Bakker 5-7, 6-8; R. Huneman/L. Broekema- J. Pomper/H. Broekema 6-0, 6-0; F. Th. Dijokmeester/G. v. d. Tholen-J. Brugman/M. Wieringa 6-1, 6-0. 2e serie: J. v. d. Heuvel/J. Wierin- ga-T. Sterkenburg/B. Franke 2-6, 2-6; E. Franke/J. Rosink-A. de Graaüw/J. Bakker 6-1, 6-2; R. Hun'e- man/L. Broekema-F. Th. Dijckmees- ter/G. v. d. Tholen 5-7, 6-2, 1-6. 3e serie: T. Sterkenburg/B. Fran- ke-J. Rosi'nk/E. Franke 5-7, 6-3, 2-6. Finalisten: F. Th. Dijckrheester/G. v. d. Tholen-E. Franke/J. Rosink. DAMMEN Damvereniging „Zierikzee" Op Schouwen-Duiveland is nog één damvereniging aktief en wel die te Zierikzee. De wintercompetitie sbaat thans voor de deur, de aan vang is bepaald op aanstaande vrij dagavond 20 september dn één der zalen van het Ned. Herv. Vereni gingsgebouw, 't Vrije te Zierikzee. Nieuwe leden zijn van harte wel kom. Mogen wij er op rekenen, dat alle eilandelijike damliefhebbers aan staande vrijdagavond om half acht in het Verenigingsgebouw aanwezig zijn? VOETBAL Bruse Boys II-MEVO II 4-3 De zaterdag te Bruinisse gespeelde wedstrijd van Bruse Boys II tegen Mevo II gaf met de 4-3 overwinning van de Boys een ietwat geflatteerde uitslag. Een gelijk spel had de ver houdingen beter wéér gegeven. Voor de thuisclub staat Rinus Willemse in het doel terwijl Adrie Verspoor thans in de voorhoede is opgesteld (linksbinnen). Meestal is deze speler in de middeliinie te vinden. Het eer ste 'doelpunt komt van de voet van back P. van de Velde uit een straf schop. Ohristiaan Bolijn, die in dit elftal debuteert, krijgt na twintig minuten spelens de bal toegespeeld en het is 2-0. Een stand waannee ook de rust komt. Na de rust wordt Mevo gevaarlij ker, wat ook blijkt uit de gemaakte doelpunten. De tweede helft is nog niet oud of een der Mevo-spelei-s maakt er 2-1 van. Dit laat echter Verspoor niet op zich zitten. Deze speler, die nooit uit is geweest op het maken van doelpunten, weet met twee mooie kopballen de situatie te rédden voor de Boys. Maar Mevo geeft geen kamp. De Mevo-speler J. Sdhu'lts wéét de spil L. van den Ber ge om de tuin te leiden en rechts back P. van de Velde te passeren, waardoor 'hij 'de gelegenheid krijgt de bal onhoudbaar voor Willemse in te schieten. Een kwartier voor het einde weet Mevo nogmaals te sco ren. Maar al komt de overwinning nog wel in gevaar, het blijft 4-3 tot de scheidsrechter het einde aankon digt. Dreischor II-Zonnemaire I 2-3 De Dreischor-reserves hebben ook in 'hun tweede wedstrijd tegen buur man Zonnemaire I geen kans gezien de eerste winstpunten binnen te ha len, want evenals vorige week ver loren de blauw-witten ditmaal we derom met slechts één punt verschil. De wedstrijd welke onder ideale weersomstandigheden werd gespeeld was het aankijken ten volle waard en al vanaf de aftrap werd een flink tempo bereikt. Dreischor had in de eerste speelhelft de beste kansen, maar de meeste werden om zeep ge bracht. Zonnemaire deed het wel wat beter en al na vijf minuten doelpuntte Van Leersum voor de rood-gelen, 0-1. Tot geruime tijd in de tweede helft gaven beide verde digingen geen krimp meer. Dreischor nam toen het initiatief weer geruime tijd over en een misverstand in de Zonnemaire-achterhoede leverde de verdiende gelijkmaker op door De Waaij, 1-1. Toen gebeulde wat wel nimand had verwacht. Dreischor nam zowaar de leiding enige tijd over want toen de keeper van de gasten de bal niet onder controle kon krijgen was de snelle Jan Natte er als de 'kippen bij om de bal in het net te deponeren, 2-1. Zonnemaire wist zich echter weer spoedig te her stellen en een goed opgezette aanval weid door Van Ast afgerond, 2-2. Fel werd nu gestreden om het win nende doelpunt maar Dreischor on derging nu een merkbare inzinking en vooral de verdediging kon het niet meer bolwerken en bezweek. Nadat Fonteine een drietal Drei- schor-spelers was gepasseerd, scoor de hij onhoudbaar voor doelman Dooge het derde en winnende doel punt voor zijn ploeg. Dit bleek te vens de eindstand te zijn van deze in sportieve sfeer gespeelde wed strijd. VOETBAL K.N.V.B. Distriot Zuid I Het programma voor zondag 22 september a.s. luidt: 4e klasse G: Zierikzee-NVS (half 3); RKFC-Burgh; S.C. Gastel-Vos- meer; VES '35-De Schutters; Cluzo- na-Kruislaind; Halsteren-DIVO. Afdeling Zeeland lste klasse B: Dreisdhor I-Zierik- zee II (half 3, sCheidsr. A. Zuijdweg) Renesse I-Partijzen I (half 3, C. de Nooijer scheidsr.)Hansweertse Boys I-Kwadendamme I; Robur I-Krui- niingen I. 2de klasse C: Zonnemaire I-Brou wershaven I (half 3, scheidsr. M. Krijger)Renesse II-Zierikzee III (half 1, scheidsr. A. Dorst); Burgh II -Dreischor II (half 3, sdheidsr. N. Speelman). Zaterdagcompetitie Het programma voor zaterdag 21 september a.s. luidt: le klasse: MEVO I-Wolf aartsdijk I (kwart voor 3, scheidsr. L. Baaijens); Bruse Boys I-Hoek I (kwart voor 3, scheidsr. P. van Baaien); Yerseke III-Kapelle I; Kats-AZVV II; Krab- bendijke II-Wemeldinge I;1 Nieuw- land I-Nieuwdorp I. 2e klasse B: Zeemeeuwen I-WIK I (half 3, scheidsr. A. Dorst); Co- lijnsplaatse Boys I-Duiveland I (1.45 uur, scheidsr. S. Verdaasdonck); Kloetinge I-SKNWK I (4 uur, J. Wisse scheidsr.). 3e klasse D: Zwaluwen '61 II-Be- velanders I (3 uur, scheidsr. Th. Sies); SKNWK II-Bruse Boys II (half 3, sCheidsr. L. Verloo); Gort- gene II-MEVO II (kwart voor 2, P. Polfliet scheidsr.). J uniorencompetitie Groep A IV: MEVO A I-Zierikzee A I 2.15 uur, scheidsr. M. Krijger); Burgh A I-Lewedorpse Boys A I (kwart voor 4, scheidsr. Th. Kramer) Groep B VII: Zwaluwen '61 B I- Renesse B I (kwart voor 2, sdheidsr. Th. Sies); Burgh B I-WIK B I (half 3, scheidsr. Th. Kx*amer). Groep B VIII: Zierikzee B II- Bruse Boys B I (2 uur, scheidsr. J. Tierie); SKNWK B I-Zierikzee B I (3 uur, scheidsr. L. Verloo); Duive lend B I-MEVO B I (3 uur, scheidsr. N. Speelman). Rcnesse-Luctor 1-3 Gebrek aan initiatief en combina tievermogen in de nog steeds ver zwakte voorlinie, deed de duinbe woners deze wedstrijd verliezen. In het eerste kwartier domineerde de thuisclub volledig. Aanval op aanval golfde op het Luctor-doel af, maar de juiste afwerking in de voorhoede was en bleef zoek. Toch slaagden de rood-witten in de 20ste minuut er in de leiding te nemen, toen Boerma na aangeven van Verboom wist in te schieten (1-0). Renesse ging hierna lelijk afzakken en het was volledig in overeenstemming met de veldver- houding dat vijf minuten voor de rust de midvoor uit een aanval over links de gelijkmaker inschoot (1-1). Na de hei*vatting zette Renesse di rect een goede aanval op langs Boer ma en Verboom, waarbij laatstge noemde hard inschoot. Met een prachtige save wist de doelman het leder corner te werken welke niets opleverde. In de 22ste minuut speelt Geleijnse binnen de beruchte lijnen het leder met de hand. De hiervoor toegekende strafschop wordt door de rechtshalf ingeschoten (1-2). Drie minuten later ging Boerma door de verdediging, maar de doelverdediger weet deze situatie prachtig op te klaren. Na 27 minuten wordt een slecht genomen doelschop Renesse noodlottig, als deze bij de vrijstaande linksbuiten belandt, die onhoudbaar inschiet (1-3). Twee minuten latei- heeft Renesse bepaald pech als Koo- man een vrije trap van Boerma over neemt en hard op de staander knalt. Verboom weet dan nog eenmaal door te breken maar zijn schot is te hoog gericht om succes te kunnen boeken.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1963 | | pagina 5