E.M.JAARSMA Caesar II als vorstelijke convector D. C. Viergever drukkerij L 0 Volgens velen de mooiste haard, die ooit gemaakt is. Een sieraad in uw kamer en daarbij een convector, die in elkaar zit als een huis, die warmte geeft als een oven. Gegoten ijzeren binnenwerk; een luchtgekoelde trechter, die de reservekolen koel houdt en het rendement opvoert tot 83%. Netto-capaciteit 15500 Kcal/u. op nootjes 4. Kan ook met grovere nootjes 3 gestookt worden. (Vabra keur). Uitvoering in licht- en donkergrijs of licht- en donkerbeige of geheel zwart. In roestvrij blank 20 °/o extra „DE MELODIANS" De Koninklijke Harmonie „Witte van Haemstede" geeft met diep leedwezen kennis van het overlijden van haar beschermheer Jhr. R. J. H. Q. RÖELL Haamstede, 10 sept. 1963 Bestuur en leden J. L.W.Wessels Boer tandarts donderdag 12 september géén spreekuur Losgestorte turf bolster per vrachtauto van ca. 60 m:i Pakken turfstroolsel extra fijn (iets korrelig - niet dradig) M. J. Regoort en Zn. Zierikzee - telef. (01110)2628 Zierikzee Haamstede Voor hu wel ijkskaarten en -circulaires Moderne uitvoering Jannewekken 11 Zierikzee SUCCESJES Diversen: Voor verf, beits en schilders benodigdheden: Mol, Nieuwe Boogerdstraat. Zierikzee. Wegens vakantie zijn onze beide salons gesloten van 16 t/m 23 september. - Herman Koper, telef. 2440, Zierikzee. Prachtige sigaretten- en si garenkokers in vele prijzen. Sigm. D. C. Viergever, Zie rikzee en Haamstede. Panklare mosselen en ge kookte mosselen. Vishandel W. K. Schot, St. Domusstr., Zierikzee. Voor inlijsten van foto, plaat of schilderij: Mol, Nieuwe Boogerdstraat, Zierikzee. Assortiment, dat is de leuze van de speciaal-sigarenzaak! heeft daar veel meer keuze en het produkt is verzorgd. Sigm. D. C. Viergever, Haam stede en Zierikzee. Vermist: Een autoped, kleur: rood/ crème. C. Meerdink, Rave- slootstraat 2, Zierikzee. CAESAR II f465.- Vabra keur betekent dat de capaciteit en constructie van uw haard door T.N.O. Delft VOOR GRATIS FOLDER wetenschappelijk zijn gecontroleerd. Een E. M. Jaarsma met Vabra keur geeft dus woonplaats:"!Z"ZZ"2"ZZ2:ZZ!"Z! dubbele zekerheid E.M. J. garandeert de Zenden aan E. M. Jaarsma N.V., Hilversum, Afd. Cl kwaliteit, T.N.O. bevestigt de capaciteit'. N.V. KONINKLIJKE HAARDENFABRIEK E.M. JAARSMA - HILVERSUM Hotel-Café- Restaurant „M0NDRAG0N" Zierikzee Donderdagavond 1 2 september speelt voor U in de foyer het orkest onder leiding van JAN VAN BEERS STAD EN PROVINCIE ZIERIKZEE Fotoclub „Deltafoto" Vrijdag 13 september a.s. treedt voor de fotoclub „Deltafoto" op pro fessor ir. E. J. G. Sohermerhorn te Bussum. De causerie is ook toegan kelijk voor belangstellenden. De bij eenkomst wordit gehouden in „Mon- dragon". Professor Schermerhorn zal spreken over het onderwerp/ „Ab stracte fotografie". Hoge opbrengst kankercollecte De ook alhier gehouden collecte ten bate van de kankerbestrijding •heeft het zeer hoge bedrag opge bracht van f 1467,95. De gelden wer den ingezameld in bussen, waarin de coJJeCtezakjes pasten. Vooral de collectrices hebben het druk gehad met deze belangrijke collecte en naar hen gaan de gevoelens van dankbaarheid uit, maar niet minder naar de burgerij, die buitengewoon gül in de zak tastte, aldus een steen tje bijdragen'd in de strijd tegen volksvijand nummer 1. BURGH Hondentriomf in Poortvliet Op de internationale najaarswed- strijden der Nederlandse vereniging „Langhaar", opgericht in 1919, be haalde de heer M. L. J. Fokker uit Burgh met zijn hond Reeks, de eer ste prijs in de afdeling gebruikshon- denproef. Een langdurige training heeft uit eindelijk tot dit prachtige resultaat geleid. Reeks is een zoon van de destijds eveneens succesrijke Leks van de heer A. Hanse te Haamstede en zijn moeder luisterde naar de schone naam van Roma. De fokker van deze prijswinnaar is de heer H. J. E. van Beuningen uit Rotterdam, doch deze verkocht de hond aan de heer Fokker die het beest begon te dresseren met het zo succesrijke re sultaat in Poortvliet. Hij kreeg de kwalificatie „zeer goed" en een ex tra prijs voor het beste waterwerk. Aldus kwam Reeks vrijdagavond met louweren beladen terug naar Burgh. De jury werd gevormd door Jkvr. A. J. M. van der Heijden van Door nenburg uit Vordbn, C. Friehorr von B ever f oer de Werris uit Oost Bevern, mr. C. Corporlaal, Den Haag, Jhr. W. A. L. MoCk uit Warnsveld. Jhr. W. Quarles van Ufford uit Aei'denhout en drs. P. Text or uit Bentveld. De 2e prijs kreeg Argo van het Oide Lantsdhap, eigenaar de heer P. Kraak uit Amsterdam. De 3e prijs ■ging naar Arnold van de Laerepoort. die toebehoort aan de heer P. van Ze'ben uit Zutphen. In de jeugdafdeling kreeg Astrid van de Grift de le prijs. Eigenaar is de heer C. H. de Koff uit Zeist. WESTERSCHOUWEN De begrafenis van Jhr. Röell In verband' met de teraardebestel ling van het stoffelijk overschot van jhr. R. J. H. Q. Roëll, zullen, woens dagmiddag in alle kernen van de ge meente van 13.00 uur tot 13.10 de klokken' worden geduid. NOORDGOÜWE Vergadering muziekvereniging „Con Amore" Donderdag jl. kwam de muziek vereniging „Con Amore" in verga dering bijeen, om zich te beraden over de vraag of er nog voldoende perspectief aanwezig is om de repc- tiltes voort te zotten. Het is nl. zó, dat er wegens de geringe opkomst voor de repetities geen sprake meer is van een vruchtbare muziekbe oefening. In de zomer van 1962 kon met moeite nog één concert worden gegeven, maar in 1963 was het zelfs niet mogelijk om nog één muziek stuk goed in te studeren. Gemiddeld mirtder dan de helft van de leden bezocht de repetities en aangezien „Con Amore" slechts een veertien tal leden telt is het duidelijk dat het. bijna onmogelijk is met de helft 'hiervan nog iets te presteren. Bij deze gang van zaken is er voor de echte muziek-beoefenaar weinig eer meer te behalen. Na rijp beraad kwam het bestuur dan ook met het voorstel om de re petities voor ombepaalde tijd stop te zetten, een voorstel dat uiteraard on gaarne werd gedaan. Ondanks de geringe interesse voor de muziek werd1 dit voorstel na langdurige dis cussies van de han'd gewezen. Het bestuur was echter van mening dat het de verantwoordelijkheid niet langer kon dragen en besloot in zijn geheel tot aftreding, waarbij het de toezegging deed een nieuw bestuur te willen steunen. Na vele stemmingen, werden ten slotte de volgende vijf personen be reid gevonden een nieuw bestuur te vormen, nl. de heren M. v. d. Weele, H. L/okerse, W. Ketting, A. Rerneeus en mevrouw C. Romijn-den Hollan der. De verschillende functies zullen nog onderling worden verdeeld. Intussen is het maar te hopen dat het nieuwe bestuur er in zal Slagen „Con Amore" weer tot bloei te bren gen. Het is anders wel bijzonder spijtig dat de bekende muziekver eniging, die altijd k'laar Stond om zijn vrolijke tonen te doen horen, in de .verdrukking komt door de wei nige amimo onder de jeugd voor dit mooie doCl. OOSTERLAND Verkoop Bartje-zegeltjes De verkoop van zg. Bartje-zegel tjes, ten ibaite van de Chr. blindenin- richting „Bartimeus" te Zeist, welke •gehouden werd door leerlingen van de twee 'hoogste klassen van de chr. school alhier, heeft opgebracht de mooie som van f 117,75. Een woord van dank aan allen die hun mildda digheid toonden voor dit nuttige werk is zeker op zijn plaats. Vergadering chr. vrouwenvereniging „Martha" Na een vakantie van ruim twee maanden 'hoopt de chr. vrouwenver eniging „Martha" alhier, presidente mevr. Groenewegen-Krans, op don derdagavond 12 september a.s. weer met de veertiendaagse vergaderin gen te beginnen, als vanouds in het Herv. Verenigingsgebouw. Bestuur en presidente doen, in verband hier mee, een beroep op de vele jongere vrouwen in de gemeente om de ge lederen van deze vereniging, welke destijds door mevr. Versluijs werd opgericht, te komen versterken. Er doet zich namelijk het merkwaardige feit voor in deze vereniging, die on getwijfeld een heel apart stukje ker- kewerk vormt, dat men van mening schijnt te zijn dat a'lleen oudere vrouwen lid van „Martha" moeten zijn. Niets is mirtder waar. Gehoopt wordt dat straks een aantal nieuwe jongere leden zich aanmeldt, want het zou jamimer zijn wanneer deze nuttige vereniging op de duur we gens ledengebrek ter ziele zal moe ten gaan. Het nieuwe vergadersei- zoen zal worden ingezet mot een bij'bélbesprek'ing getiteld: „Getuige zijn in eigen omgeving". De aanvang van de vergaderingen is weer om half acht. De christelijke school Met 31 nieuwe leerlingen, waar van or vier in een hogere klas wer den geplaatst, is de dhr. school, hoofd d'e heer Cromwijk. de vorige week weer met de lessen begonnen. Het aantal leerlingen bedraagt thans 119, zodat de vierde leerkracht, in de persoon van mevr. Laurense- Pluijster, haar taak in het nieuwe lokaal heeft aangevangen. BRUINISSE Moedercursus Groene Kruis Woensdag 18 september zal bij voldoende deelname te Bruinisse Cs avonds half aCht), weer een moe dercursus beginnen. Deze moeder cursussen worden gegeven door zus ter de Vries, distriotsverpleegster van het Groene Kruis en het is ook het Groene Kruis, die deze cursus sen op ons eiland organiseert Ze kunnen worden gevolgd door vrou welijke personen van 18 jaar of ouder. Men verwacht ook hier weer een flinke deelname. Nieuwe motor in Bru 35 De heer J. Bout te Bruinisse liet in zijn motorvaartuig Bru 35 „Cor nelia", een nieuwe motor plaatsen. Deze nieuwe motor, een DAF diesel mét een vermogen van 100 p.k. bij 2300 omw.-min. werd ingebouwd door de firma L. Padmos en Zoon te Bruinisse. De fundatie werd ver anderd bij de firma van Duivendijk en Zonen, terwijl de elektrische in stallatie werd verzorgd door de fa. Huibers. Het schip is voorzien van loimkoeling en het wordt geroemd om de grote snelheid, die het thans weet te ontwikkelen. De proefvaart had plaats op het Zijpe, tot volle te vredenheid van beide partijen. De heer Bout, die als waard van liet bekende 'hotel-restaurant „Het Veerhuis" steeds groter bekendheid geniet, naarmate meerderen de di verse attracties die Bruinisse biedt, weten <te waarderen, gebruikt zijn vaartuig voor diverse doeleinden, waarvan palingvisserij, varen met sportvissers en overslagschip voor de Deltawerken de voornaamste zijn. De te Bruinisse gehouden col lecte ten bate van het Koningin Wil- helmina Fonds (kankerbestrijding) bracht f 384,74 op.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1963 | | pagina 3