Gesprek over prijzen in de landbouw Aanvraag voor commerciële t.v. De Amerikanen en Zuid-Vietnam Noodweer in Italië R. P. HOGERHEIJDE DEN" HAAG, 5-9. He minister van Landbouw en zijn naaste medewer kers hebben deze week vergaderd met het dagelijks bestuur en met de vertegenwoordigers van de hoofdaf deling en akkerbouw, veehouderij, tuinbouw en van de afdelingen ge mengd bedrijf en pluimveehouderij van het Landbouwschap. De ministe; h'c t Landbcu en 'het bestuur van vschap hebben, aller eerst aandacht (geschonken aan de ernstige situatie in de landbouw in verband met d'e weeromstandighe den. Een belangrijk onderdeel van de ze bespreking vormde daarna de herziening van de voor het lopende jaar geldende richtprijs voor de melk die aan 'het tine! van het vorige jaar door de regering in afwijking van het advies van het Landbouwschap cp 27 cent werd vastgesteld. Het Landbouwschap acht deze prijs 'te 'laag en heeft onophoudelijk bij de regering aangedrongen om deze prijs alsnog te verhogen tot 28 cent. De minister 'ken t'hans mededelen, dat de regering overweegt cm ten dele aan deze wensen van het Landbouw schap tegemoet te -komen. Mclkprijsbeleid Ten aanzien van het melkprijsbe- loid voor het volgende jaar heeft de minister reeds enkele suggesties 'ge daan Het overleg over dit complex van maatregelen zal volgende week worden, voortgezet, nadat het Land bouwschap met name de hoofd afdeling veehouderij zich intern over de suggesties van de minister zal hebben beraden. Het overleg 'tussen de minister en het Landbouwschap over het prijs beleid voor -granen oogst 1964 zal pas begin november aanvangen. Be slissingen cp dit punt kunnen niet eerder worden genomen in verband met de voorbereiding van het ge meenschappelijk graanbeleid in de E.E.G. waarvoor de Europese com missie vóór januari voorstellen moet deen. Over het sui'kerbietenbeleid zal op verzoek van het Landbouw schap reeds eerder gesproken wor den. Grote Rode Kruis kolonne-oefening te Zierikzee Hervcrmd verenigingsgebouw werdt lazaret ZIERIKZEE, 6-9. De Rode Kruiis- kolonne afdeling Zierikzee organi seert een 'grootscheepse oefening op 'dinsdag 10 september aanstaande in samenwerking met de afdelingen Bruimsse en do Westhoek. De oefe ning begint om zeven uur namiddag. Op een 'bepaalde plaats zal een ramp plaats vinden (omgeving Kerk plein) en er zijn, vele 'gewonden, die vanwege hun aantal allen niet 'direkt in de nabij gelegen ziekenhuizen te recht kunnen. Het mobiel genees kundig team van het Rode Kruis •gaat in allerijl een verzamelplaats voor d'e gewonden inrichten in 'het hervormd verenigingsgebouw, bevolkt met medisch personeel om de gewonden de eerste nodige hulp te 'bieden. Deze hulp bestaat uit het bestrijden van shock, pijn, infektie, 'tetanus, enz. Tevens Worden hier de wonden verbonden en zonodig spalken aangelegd. De gewonden worden klaar gemaakt voor verder transport. Ook de gewond'enkaart, die al op het rampterrein aan het slachtoffer wordt uitgereikt en aan de kleren maat worden vastgespeld-, moet in alle afdelingen volledig worden in gevuld en van alle vereiste gegevens worden voorzien, omdat dit in deze 'keten van hulpverlening voor de ge wonde van onschatbare waarde is en voor de verdere behandeling on misbaar. "Verzamelplaats gewonden De 'Verzamelplaats gewonden wordt d:us bet 'hart van dë rampen- leniginig en wordt (behalve artsen) geheelbezet met damespersoneel terwijl de,'heren zijn aangewezen om EEN FOTO Een winkelier in Winsen-Lnhe in Neder-Saksen, wiens siga rettenautomaten al verschei dene malen waren leeggeroofd besloot zelf de opsporing van de daders ter hand te nemen. Hij plaatste een fototoestel met flitslicht in een van zijn automaten en kreeg enkele dagen later een pracht van een foto van een 16-jarige jongen toen deze zich met het openbreken van de automaat bezig hield. SPORT VOETBAL Westhoek heeft druk weekend-programma WESTHOEK. 6-9. Met het inval- l'en Van het najaar gaat ook de voet bal weer in competitie-verband rol len. In de verschillende indelingen zijn nog al wat veranderingen ge komen. Zo gaan de A-junioren van Burgh nu ook „over water" voetballen. Ze zijn ingedeeld met een aantal ande re Zeeuwse junioren-verenigingen. Een opgave die vooral financieel weer grotere uitgaven voor de ver eniging vergt. A.s. zaterdagmiddag wordt de eerste wedstrijd gespeeld en Burgh A krijgt de juniorenploeg „De Beren" uit Borssele op bezoek. Scheidsrechter is de heer N. Speel man. Ook de sportvereniging „Zeemeeu wen" gaat het hogerop zoeken en de leden zullen in hun wedstrijden af en toe het eiland moeten verlaten om andere Zeeuwse zaterdagmid- dagclubs te gaan bekampen. Voor Zeemeeuwen betekent dit een bij zondere zware opgave en het be stuur heeft togen de indeling dan ook geprotesteerd. Op dit protest werd echter geen antwoord ontvan gen. Zaterdagmiddag speelt Zee meeuwen haar eerste thuiswedstrijd tegen „Klootinge". Scheidsrechter de heer J. v. d. Linde. In K.N.V.B.-verband gaat Burgh I zondagmiddag vol goede moed be ginnen aan de thuiswedstrijd tegen „De Schutters" uit. Stampersgat. Vorig jaar speelden beide ploegen gelijk (3-3), doch tegen de uitslag protesteerden Do Schutters. Zij won nen dit protest zodat cle uitslag 3-4 werd. Over de opstelling van Burgh is nog niets bekend, doch zij zal zeer weinig verschillen met die van vo rig jaar. Scheidsrechter -is hier de 'heer Bennaarg uit Bergen op Zoom. De wedstrijd begint om half drie en niet zoals de wedstrijden van vorig jaar. om kwart voor drie. Om half één komen de reserves van Burgh in het veld, ook voor hun eerste wedstrijd, en wel tegen Brou wershaven. Hier is de 'heer v. Belzen uit Arnemuiden arbiter. redding te bieden aan de 'gewonden cp het rampterrein en het transport te verzorgen naar de verzamelplaats. Tevens worden voor dit doel nog twee 'geïmproviseerde ambulances ingeschakeld. Enige belangstelling van het pu bliek wordt wel op prijs gesteld mits 'het de afvoer van d'e 'gewonden niet in d'e weg staat of belemmert. De verzamelplaats gewonden is uiter aard alleen voor autoriteiten toe gankelijk. Gehoopt wordt dat het weer ook nog enigzins meewerkt, opdat deze cefenüng, die veel orga niserend werk met zich meebrengt, volledig mag slagen. DEN HAAG, 5-9. Een pas opge richte onderneming, de Commerci ële Radio- en Televisiemaatschappij Crt„ gevestigd aan het Noordeinde in Den Haag, heeft een aanvraag om een officiële concessie voor het uitzenden van tiv.-programma's met reclame naar 'de minister van O. K. en W„ mr. Bot, gezonden. In deze concessie-aanvrage wordt verzocht, om het gebruik van het in aanbouw zijnde tweede televisie-net of an'ders van een toekomstig derde televisie net. WASHINGTON, 5-9. Gezinsleden van Amerikaanse funktionarissen in Zuid-Vietnam zullen zich met het ccg op de onzekere toestand aldaar voorlopig niet naar dit land mogen begeven. Dit 'heeft een woordvoerder van het Amerikaanse ministerie van Bui. tenl'an'd'se Zaken 'in Washington be kend gemaakt. Bezoeken van Ame rikaanse funktionarissen 'aan Saigon zulten voorts worden 'beperkt tot het stuikt noodzakelijke zo zei de woord voerder. Officiële Amerikaanse kringen verdfuïdeiïjkten dat de maatregel niet van invloed zal zijn op het Ame rikaanse militaire hulp-programma aan Zuid-Viëtn'am. ROME, 5-9. Bij Rovereto in de Italiaanse provincie Trente is een autobus door een aardverschuiving getroffen. Een van de passagiers kwam om het leven. In de provincie Vicence zijn als gevolg van zware regen drie stro men buiten de oevers getreden. Heit dorp Breganze staat 'blank. De be volking zocht een toevlucht op de daken. Aan de Ligurische kust stortre gent het. In Genua zijn verscheide ne wijken ondergelopen. Ook het dorp Chiavari staat blank. Man at voorwerpen LONDEN, 6-9. Een 37-jarige Ier uit Cork is tweemaal geopereerd teneinde een groot aantal voonver- pen die hij had ingeslikt te verwij deren. Daaronder bevonden zich eet lepels, geldstukken, elektriciteits draad, 126 halve be'dspiralen, een stuk overhemd en een rozenkrans, zo meldde vrijdag het Britse medi sche tijdschrift Med'ical Journal. Luchtmannen op zee DEN HAAG, 5-9. Volgende week zullen zeven leden van het vliegend personeel van de koninklijke lucht macht een proef nemen om 24 uur op open zeer door ie brengen in een opblaasbaar zevenpersoons red- dingsvlot van het type dat aan boord van de Fokker „Friendship"-toestel len van de luchtmacht wordt mee gevoerd. Deze zeven man zijn leden van dè vaste staf van het vliegveiligheids oefen- en testcentrum van de lucht macht. Dit centrum is gevestigd op de basis Soeslerberg. De proefneming, eerste in haar soort in ons land, geschiedt op basis van vrijwilligheid. Venezolaanse aroheologen hebben in het gebied van de berg Nebbo in Zuid-Jcrdam'ë een Romense begraaf plaats met graven uit de tijd van 100 voor Chr. tot 100 na Ohr. ont dekt. Onder andere zijn lampen, kruiken, wijnpersen en andere voor werpen uiit de oudheid gevonden. BURGERLIJKE STAND Zierikzee Geboren. 2S aug.: Maria Alber- tina, d. van Albrecht Klink en Maria Vos (te Zierikzee); 29 aug.: Cornelia Maria, d. van Dingeman Cornells Stoutjesdijk en Maria Wilhelmina Tangeman (te Zierikzee); 29 aug.: Petrus Henricus, z. van Franciseus Adrianus van dei- Westen en Helena Catharina Hellemons (te Zierikzee); 3 sept.: Jurgen Marcel Robert Ema nuel, z. van Johan Pierre Marie Pi- ree en Johanna Maria Elisabeth Brouwers (te Zierikzee); 4 sept.: Ja- ccba Jacomina, d. van Cornells Hugo Kuijper en Anna Jacobs Deist (te Brouwershaven); 5 sept.: Dirk Ma- rinus, z. van Cornells de Rijke en Wilhelmina van der Welle (te Zie rikzee). Gehuwd. 30 aug.: Jan Barteld Oc terboer, 21 j. (te Dulveland) en Cornelia Engelina van der Est. 19 j. (te Zierikzee); 2 sept.: Machiel Jozias Capelle, 24 j. en. Elisabeth Clasina van den Berge, 24 j. (te Zierikzee). O ve rieden. 28 aug.: Cornells Johannes Heuff, 70 j., echtgen. van Jansje Hendrika van der Sluis (te Westerschcuwen)29 aug.: Dinge man Duinhouwer, 87 j„ gehuwd ge weest met Maria van de Velde (te Brouwershaven); 30 aug.: Adriana Berrevoets, 53 j„ echtgenote van Gerrit Peter van den Hoek (te Zie rikzee); 3 Oau!g.: Neelitje van Strien, 89 j„ gehuwd geweest met Jan Klin- ke (te Wcsterschouwen). Weekeinde ARTSENDIENSTEN Zierikzee: Dokter W. Bontkes, tel. (01110) 2280. Midden-Sch ouwen Dokter J. L. Braber, Dreischor, tel. (01112) 280. Oosterland-Bruinlsse: Dokter K. van Leeuwen, Bruinisse, tel. (01113) 280. DIERENARTS Dokter C. J. H. Scheuerman, Zierik zee, tel. (01110) 2180. SUCCESJES Voor grote sortering behang: Mol, Nieuwe Boogerdstraat, Zierikzee. „Spraymat" verfspuit voor I slechts f 11,25. Uit voorraad leverbaar. „Verf en Kleur", I Meelstraat 40, Zierikzee. Reparaties kunstgebitten. - Zitdag C. Limburg, elke don derdag van 9.00 tot 2.00 uur. Korte Sint Janstraat 2, Zie rikzee. Laatste kermisdag, 12 sep tember: Grote haardenshow, o.a. Bronco, Davo, Etna, Fa- ber, Fobrux, Bocal, Hoenson, Jan Jaarsma en Peeters. „De Warmtebron", M. Muller, Lammermarkt 24, telef. 2296, Zierikzee. Voor verf, beits en schilders- benodigdheden: Mol, Nieuwe Boogerdstraat. Zierikzee. Van a.s. zaterdagmiddag 12 ur t/m 16 september a.s. we gens vakantie gesleten. Kap salon H. Kosters, Burgh. Voor inlijsten van foto, plaat of schilderij: Mol, Nieuwe Boogerdstraat, Zierikzee. J. Kosters, tel. 2517, Zierikzee vraagt te koop: gehele of ge deelten van inboedels, anti quiteiten, porcelein en koper werk. Overal te ontbieden! Gaat U trouwen of heeft U een nieuwe woning Kre dieten voor iedereen tot f 5.000,voor aanschaf meu bilair/woningtextiel. Vraagt gratis folder, dan krijgt U algehele inlichtingen. Post bus 1371, Rotterdam. 'Fris' opbouwserviezen, kwa liteit ovenvast en 'Leerdam' glasserviezen. - Geschenken huis R. den Boei*, Dam 11, Zierikzee, telef. 2174. „NAAST DE BEURS" ZIERIKZEE Oude genever - per literfles f 8,15 Genever uit het Oude Vat f 7,70 Jcnge gtnever, extra f 7,70 Eerste kwaliteit brandewyn f 7.70 Citrcengenevtr f 7,— Citrcentrandevvijn f 7,— •..U». j Zéér cude ïnoiitwijngeiiever per kruik f 11,80 i Werkelijk iets aparts! Bessengenever (nieuwe oogst!) f 7,20 Frambczenbrar.dewyn f 7,20 Abrikozen-brandewün f 5,45 Kcrsenbrandewyn f 5,45 Cognac Napoleon f 21,50 Remy Martin f 20,50 Hcr.nessy f 18,75 Adet f 14,30 Chateaux Poulet f 17,75 Morton f 9,90 Vieux Hocgcndyk f 8,40 Dujardin f 8,60 Olifant f 8,60 Etalon 1' 7,55 voor gedistilleerd - voi wijnen en likeur enz. én voor zoutjes! „Valpolicelli" de grote ties Italiaanse landvviji» per stuk f 3,95 Kermis-reelanieweek VERMOUTH „CORTONA" I wit - rood en bitter per fles f 3,95 en f 4,05 j „INCO" ADVOCAAT j grote fles f 3,95 j Gedurende de kermisweek: 3 fles voor tien gulden Bcaujolais f 2.95 Weekreclame: vier fles voor tien gulden RIJN- en MOEZELWIJNEN Schwarze Kat*f 3.95 Niersteincr Domtal f 3,95 Piesporter 1' 3,95 Liebfraumilch f 3,95 Eén reclameweek: Tot laatste kermisdag drie fles voor tien gulden Geen pasfoto's of andere op namen bij Foto Feyter, Zie rikzee. (Tot nadere aankon diging). Voor houten poten, ronde stokken, sier- en afdeklatten Mol, Nieuwe Boogerdstraat, Zierikzee. Weggelopen: Duitse herder met zwart dek, luistert naar de naam Zenta. Telefoon (01110) 2712. Vijftig jaar Vereniging van Vrijzinnig Hervormden DIVERSE BERICHTEN AMSTERDAM, 6-9. De vereniging van vrijzinnig hervormden heeft vanmiddag cp een feestelijke verga dering in Krasnapolsky te Amster dam haar 50-jarig bestaan gevierd. In kader van Perzische reis zal prinses Beatrix een bezoek brengen aan dorp Dousadj AMSTERDAM, 5-9. H.K.H. prin ses Beatrix zal tijdens het officieel bezoek van onze koninklijke familie (van 3 tot 14 cktober) aan Iran de herstelwerkzaamheden in het door de aardbeving van 1 september 1962 verwoeste dorp Dousadj gaan be zichtigen. De prinses heeft di::fr donderdag middag meegedeeld tijdens 'een pers- comferemittiie var» dë op haar anitdatiëf opgerichte Europese w&rkgroep, die als 'eerste projekt de herhouw van het 180 'kilometer zuid-westelijk van Teheran gelegen Dousadj ter hand 'hëeft genomen. In dë tijd van twee 'en 'een, halve maand zijn al zestig van de 'in totaal 116 te houwen huizen gereed geko men', aldus 'dë Israëlische leader van 'het projekt, David Mitahnik. Bij 'dë- ze houw zijn namens de werkgroep 8 Nederlanders, 6 Fransen, 1 Ameri kaan, 4 Japanners, 1 Australiër, 1 Oostenrijker, 2 Belgen, 1 Deen, 3 Engelsen, 1 Noor, 2 Zweden en 2 Centrale verwarming op aardgas GRONINGEN, 6-9. In een viërka- mërflatwonling te Groningen is don derdagmiddag de eerste met aardgas gestookte centrale verwarming in ■gebruik gesteld. Op nogal spectacu laire wijze werd de 'ketel, ten aan- sch'ouwe van duizenden belangstel lenden, per helikopter van d'e ko ninklijke 'luchtmacht aangeveerd. Na de montage stelde dë burgemeester van Groningen, 'dë 'heer J. Tuin, dë 'installatie in 'bedrijf. Deze centrale verwarming) van een Rotterdamse handelsonderne ming is speciaal bedoeld voor 'd'e flatwoningen en 'kléine huizen. Voor een viërkamerflatwoning 'bedragen de kosten ruim drieduizend gulden. De 'omschakeling op aardgas begint in Groningen in mei 1964 en zal, naar verwachting, binnen ruim een jaar zijn volto'oid. Serie lamibouw- docunicntaires op t.v. HILVERSUM, 6-9. De landbouw in de Europese Economische Ge meenschap is het onderwerp van een door de Franse televisie vervaardig de documentaire, die dinsdag 24 sep tember van 21.15 uur tot 22.00 uur door de N.T.S. wordt uitgezonden. Dit is hët eerste programma van een serië van zes, ddë door de televü- sië-'ongandsa'tiës van dë zes E.E.G.- landen Frankrijk, Duitsland, Bël'gië, Luxemburg, Italië 'en Nederland 'sa mengesteld werd. De filmopnamen voor de documentaires, dië 'elk drie kwartier zulten, duren, worden in dë zes landen gemaakt Elke 'organisa tie heeft een bepaald onderwerp voor zijn rekening gentomen. Frankrijk dus de landbouw. Duitsland belicht hët bouwen en wonën 'in Europa en België het (personen)autovervoer in de E.E.G.-landen. Luxemburg 'be paalt zich tot de spert in Europa, terwijl Italië zijn aandacht op dë Europese mode zal richten. Neder land tenslotte heeft het toërismo in de E.E.G. op zich genomen. De zes landen zendën de documen taires 'in d:e laatste week van de maanden, september, oktober, no vember 1963 en januari, februari cn maart 1964 uit. De Nederlandse bij drage is 'in februari' aanstaande aan dë beurt. Zwitsers en voorts 59 dorpsbewoners en 20 studenten van de universiteit •van Teheran betrokken. Nog voor dë komende winter, die daar zeer streng kan zijn, zuilen alle gezinnen in Dousadj weer ëen nieuw en tegen de kracht van de daar Voorkomende aardbevingen 'bestand zijnd huis ter beschikking hebben. Spoorlijn Breda-Tilburg bestaat honderd jaar UTRECHT, 6-9. De spoorlijn Bre- da-Tilburg bestaat honderd jaar. Op dinsdag 1 oktober zal dit jubileum sober worden geviierd. Op die dag zal er een sp'eoiale trëin rijden tus sen Breda en Tilburg en zal prof. H. F. J. van dën Eerenbeemt in Tilburg spreken over de betekenis van de sp'corlijn voor dë 'ontwikkeling van d'e Baronie. In Breda wordt op de zelfde dag een expositie gehouden, die betrekking heeft op 'dë geschie denis van de 'lijn. DEN HAAG. De minister van land bouw fen visserij', mr. B. W. Biesheu vel, zal maandagochtend 9 septem ber zijn Canadese ambtgenoot, de heer H. Hays, op het departement in Den Haag ontvangen. a Raymond Re we, een 24-jarige te kenaar is cp hët 'eiiand Man bij een motorrace om het leven gekomen. In dë vierdë rond© van dë wedstrijd' in de 500 c.c.-klasse vloog dë Brit uit de bocht. Hij werd: op sl'ag 'gedood. STAD EN PROVINCIE ZIERIKZEE De stadhuisrestauratie Wij vernemen dat - na voltooiing van het toren'herstel - de voorgevel van 'hët stadhuis aan een grondige restauratie za'l worden onderworpen. Voor dit werk is inmiddels dë rijks- goedkeuring verkregen. Afscheid presidente Ger. vrouwenvereniging Op een deze week in het vereni gingsgebouw aan de St. Domusstraat gehouden bijeenkomst, werd af scheid genomen van de presidente, mevr. Tiemersma-Rietdijk, zulks in verband met haar komend vertrek naar Vlaardingen. De vergadering stond onder leiding van mej. R. de Boer, die mevr. Tiemersma in har telijke bewoordingen toesprak, her innerde aan het vele werk voor d'e vereniging gedaan en haar leedwe zen uitte over het vertrek. Niette min is de yerenigin gdan'kbaar mevr. Tiemersma geruime tijd als presi dente te hebben mogen bezitten. Hierna volgde een gezellige koffie maaltijd, in de pauze waarvan de scheidende presidente eën geschenk, in de vorm van een fraaie gouden ring in ontvangst mocht nemen als afscheidsgeschenk. Mevr. Tiemer sma bleek zeer onder de indruk van dit prachtige geschenk en dankte in bewogen 'bewoordingen. Tot haar opvolgster werd kort. nadien geko zen mevr. Fluijt, die uil handen van écn der leden een bloemetje in ont vangst mocht nemen. De nieuwe presidente dankte voor het in haar gestelde vertrouwen. De avond werd verder opgevuld met enkele vokale- cn lëcitalieve bijdragen van ver schillende leden. Na het openingswoord van de voorzitter, prof. mr. A. Mulder, 'hield dë theoloog prof. dr. C. J. Bleeker, de feestrede. Hij zei o.m. dat de ver eniging met voldoening en trots kan terugzien op de 'in de afgelopen hal ve eeuw verrichte arbeid. Zij heeft duizenden voor de Ned. Herv. Kerk behouden. Zij had een belangrijk aandeel in tal van kerkelijke bespre kingen. Zij liet haar theologisch licht vallen over allerlei kwesties van dogmatiek en liturgie. Zij bezit dus een eerbiedwaardige traditie, aldus spreker. Doch dit respectabele ver leden garandeert nog niet een goe de toekomst. Daarvoor is vereist, dat de vereniging een opdracht in het heden en voor de toekomst bezit. Deze taak is, naar de mening van prof. Bleeker, gelegen in de functie, die de vrijzinnige hervormden kun nen vervullen in de oecumene. Daar mee sneed hij het eigenlijke thema van zijn rede aan: De plaats en taak van 'het vrijzinnig protestantisme in de oecumene. Dit zijn twee begrip pen, waarover veel onklaarheid be staat en die dus scherp gedefinieerd moeten worden. Wa't de oecumene betreft, zei spreker, kan men con stateren, dat alle christenen geloven in de „Une Sancta", de éne, heilige, algemene Christelijke kerk, dat er een interessant oecumenisch, theo logisch gesprek wordt geveerd en dat er door onze itij'd een oecume nisch pathos trekt, dat aandringt op 'de erkenning van het algemeen Christelijke, het algemeen kerkelij ke, het algemeen menselijke. Grcte moeilijkheden Ter. aanzien van het vrijzinnig protestantisme staat men tegenwoor dig voor schier onoverkomelijke moeilijkheden om een definitie daar van te formuleren, die allen bevre digt. Prof. Bleeker stelde daarom voor het dood geprate probleem van het wezen van de vrijzinnigheid een tijdlang in de ijskast te zetten en te poneren, dat het vrijzinnig protes tantisme te doen is om een actueel Christendom. "Wij leven nl. in een tijd. zo vervolgde hij, waarin op po litiek terrein grote en radicale be slissingen worden genomen. Chris tenen mogen bij dit tempo niet ach terblijven. Zij moeten de oude, evan gelische waarheid transponeren in de heilige actualiteit. Daarbij zullen zij ontdekken, aldus sprëker, dat het ohristelij'k geloof een riskante waarheid is. Deze opvatting van het geloof past 'bij ihet ritme van deze 'tijd. De moderne mens heeft geen gesloten wereldbeeld meer en leeft uit het risico. Vanuit dit actuele christendom dient men zijn houding te bepalen enerzijds tegenover de cultuur, anderzijds ten aanzien van de niel-christelijke godsdiensten. Het is de taak van de vrijzinnige her vormden Ihet actuele christendom in een hervormde stijl te gieten, zo be sloot prof. Bleeker. AMSTERDAM. De algemene ver gadering van de Nederlandse Onder wijzers Vereniging (N.O.V.) van 2 tot en met 4 januari 1964 in Am sterdam zal een voorstel van het hoofdbestuur behandelen waar van de aanvaarding betekent dat de N. O.V, zal verdwijnen. HILVERSUM. De K.R.O. zal ook voor dë tweede zittingsperiode van het Vaticaans concilie, die op 29 sep tember begint, een radio- en t.v.- 'lëportagGteam in Rome stationeren. Hierdoor is hot mogelijk om via ra dio en 'televisie op elke uitzenddag van de K.R.O. een commentaar uit Rome te verzorgen. WOLFHEZE. Donderdagavond om half tien dig in, twee 'gebouwen op het terrein van de psychiatrische inrich ting te Wolfhëze 'brand uitgebroken. Eon van de gebouwen waarin een boekbinderij cn een ihoutbewerkings- afdel'ing waren gevestigd is totaal uitgebrand. IJMUIDEN. De 5375 p.k. sterke zeesleepboot „Willem Barentsz", die eind juli aan de sleep- en bergings- vloot van N.V. Bureau Wijsmuller in IJmuiden werd toegevoegd is op 3 september in Bahrein (Perzische Gclf) aan haar eerste lange sleep reis begonnen. a Het plan is op twaalf oktober aanstaande de „Europa-brug" en daarméde 'het gedeelte Innsbrück- Sehoenber.g "van de Oostenrijkse Brenner-autoweg open te stellen, aldus ïs cp een conferentie van het Italiaanse Brenner-comité meege deeld. De jonge Frans© zanger-compo nist Claude Figus 'is dood aangetrof fen in zijn woning te Saint-Tropez, waar hij met vakantie was. De poli tie heeft 'bij het lijk verscheidene le ge buisjes slaapmiddel gevonden. Hondurese troepen zijn een actie begonnen tegen ongeveer duizend communistische guerillastrijders, die bij de grens met Nicaragua het land zijn binnengekomen. Dit werd don derdag bekend gemaakt door Hon durese legerkringen. ca Meer dar 100.000 grieken hebben donderdagavond in Athene een gro te bijeenkomst bijgewoond, georga niseerd door de Unie van het Cen trum, de voornaamste oppositiepar tij. uit protest tegen de nieuwe kies wet die onlangs is aangenomen. De uiterst-linkse partij Eda had haar aanhangers opgeroepen de bijeen komst bij te wonen. Q Het Amerikaanse bureau voor de lucht- en ruimtevaart, NASA, heeft met de Boëm'g-vliëg'tiuagfa'briëken 'n contract afgesloten tër waarde van zes miljoen dollar voor de vervaar diging van een n'iëuwe raketbes'trij dende raket, genaamd „Hitoex". üJ Minstens vijftig mensen en hon derden stuks vee zijn omgekomen bij grcte bosbranden in de Braziliaan se staat Parana, waar het al in vijf maanden niet heeft geregend, zo is in Rio de Janeiro bekend gemaakt. a De Cubaanse militaire autoritei ten hebben in een donderdagavond door radio-Havanna omgeroepen communiqué meegedeeld, dat een vliegtuig van onbekende nationali teit boven de stad Santa Clara in de Cubaanse provincie Las Villas een bom 'heeft laten vallen. De bom kwam op een 'huis terecht waarbij een dode en drie gewonden vielen. LAND- EN TUINBOUW De graanprijzen van de oogst 1962 DEN HAAG. 5-9. De tarwe van oogst 1962 heeft de Nederlandse te lers gemiddeld vrijwel de garantie prijs opgeleverd. De prijs, die bij verkoop en eigen verbruik voor de rogge kon worden gemaakt, lag 29 cent per honderd 'leg. boven de in uitzicht, gestelde basis prijs. De voor gerst en haver ge maakte prijzen lagen gemiddeld resp. 25 en 87 cent. beneden de ba sisprijzen. Dit wordt: meegedeeld in het rap port over produklië, levering, ver bruik cn prijzen 'van inlandse gra nen van oogst 1962, opgesteld door het Produklschap voor granen, za den en peulvruchten. De gemiddeld voor tamve gemaak te prijs was f 30,98 per honderd kg., terwijl de garantieprijs f 31 was. Voor rogge was de gemiddeld ge maakte prijs f 24,79 bij een basis prijs van f 24,50. Gerst; gemiddelde prijs f 27,75, basisprijs f 28. Haver: gemiddelde prijs f 25,88, basisprijs f 26,75. t

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1963 | | pagina 6