,$7Z MOND OP MOND Verkoudheid RAAD WESTERSCHOÜWEN IN VERGADERING BIJEEN ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Vrydag 23 augustus 1963 No. 19133 Plan lot bouw van nieuw postkantoor te Haamstede WESTERSCHOÜWEN. 22-8. In de woensdagavond gehouden raadsver gadering wa« wethouder v. d. Kloos ter wegens een ondergane oogope ratie afwezig. De voorzitter kon mededelen dat de heer v. d. Kloos ter het goed maakt en heden (vrij dag) naar huis zou komen. Bij de ingekomen stukken was de onthouding van de G.S.-goedkeuring op het Besluit herziening uitbrei dingsplan Renesse-west. Het betreft hier een grondaankoop bij de pluim veehouder v. d. Bos waarvoor b. en w. een plannetje maakten. Het be sluit van de minister van Sociale Zaken om vergunning te verlenen aan de waterleiding mij. Schouwen- Duiveland tot het in gebruik nemen van een aantal nieuwe bronnen, was mede bij de ingekomen stukken aan wezig., Een, voorlopige vergunning was reeds eerder afgegeven. Deze concessie omvat een totaal van één miljoen 200.000 liter water, met een maximum per dag van 4.800 m3. Tij dens de drukste dag in dit seizoen werd 4.000 m"1 gebruikt. Dcor de heer J. van Antwerpen, hoofd der o.l. school te Serooskerke, is verzocht van d:e 'gemeente te mo gen kopen een perceel 'grond, gele gen aan de Frederikstraat te Seroos kerke, ter grootte van 600 m-, voor de bouw van een woning. Prijs f 9, per m-. De raad gaat hiermede ak koord evenals met het voorstel van b. en w. om aan mevrouw P. W. Priemis-Beije te Noordwelle, een perceel grond te verkopen, groot 425 m- gelegen 'aan de Julianaweg te Haamstede voor f 14,per m-, even eens voor de bouw van een perma nente woning. Door het bestuur van de christe lijke nationale school is een verzoek ingediend cm medewerking voor de aanschaf van meubilair in de school aan de Burghseweg. Het betreft bier meubilair voor de besituurs/hoofden/ personeelskamer; leerlingensets voor alll'e klassen en instrumentarium voor het vak natuurkunde. Dit laat ste 'is volgens de burgemeester an tiek en hoort in een museum thuis. De heer Hend'riikse merkt op dat reeds veel van dergelijke verzoeken binnen kwamen en hij zou het toe juichen indien van leifce school een soort 'inventarisatielijst 'gemaakt kon worden. Daarop kan dan dadelijk gezien worden wat er nodig is. De voorzitter deelt mede dat het college reeds de toestand aldaar heeft over zien en voor de christelijke school is een dergelijke lijst niet mogelijk om dat hier een totaal andere procedure gevolgd wordt. De heer Van Wave- ren zag gaarne dat de goedkeuring voor het 'instrumentarium bespoe digd zou worden. De sekretaris deel de nog mede dat dit zeer zeker mo gelijk geweest zou zijn, doch dan had de aanvrage in twee delen 'ge splitst moeten worden. Ter bevordering van eigen wo- ningbezit gaat de raad akkoord met het voorstel van b. en w. om garant te staan voor een lening, aangegaan door N.V. Bouwfonds Nederlandse Flitsen- uit het buitenland RABAT. Koning Hassan II van Marokko is woensdag vader gewor den van een zoon en troonopvolger. Dit is het tweede kind van het Ma rokkaanse koninklijk paar. Verleden jaar werd in Rome een dochtertje geboren. LONDEN. In Londen is een echt paar, dat twee maanden geleden ge trouwd is, veroordeeld to t28 dagen gevangenisstraf, in verschillende ge vangenissen door te brengen De 24- jarige Robert en zijn nicht, de 18- jarige Patricia Kearney hadden geen gehoor gegeven aan een gerechtelijk verbod op het sluiten van een hu welijk, dat was uitgevaardigd omdat het meisje onder gerechtelijke voog dij staat. Het paar trouwde in een voorstad van Londen, waarbij het een vervalste ouderlijke toestem ming gebruikte. BELGRADO. In een toespraak van tachtig minuten in een fabriek, wel ke Chroesjtsjef woensdag bezichtig de, heeft de Sowjet-Russische pre mier zich vrolijk gemaakt over üe „speculaties en verzinsels van de bourgeois-pers" over de beweegre denen voor zijn huidige bezoek aan Zuid-Slavië. Hij zei gekomen te zijn om uit te rusten en kennis te nemen van de Zuidslavische vorderingen bij de opbouw van het socialisme. HAMBURG. De kinderopsporings dienst van ihet Duitse Rode Kruis in Hamburg heeft woensdag het 125.000ste kind met zijn ouders her enigd. Gemiddeld gelukt hét de dienst per maand in 150 gevallen jonge mensen die in de tweede we reldoorlog of daarna hun familie kwijt zijn geraakt met verwanten in contact te brengen. 4.900 jongeren, van wie ongeveer 2.000 zelfs hun eigen naam niet kennen, zijn nog op zoek naar eventuele familieleden, terwijl anderzijds nog 5.800 ouders in west-Duütsland proberen hun kinderen terug te vinden. NEW YORK. HCt hoofd van de K.L.M. in de Verenigde Staten, ge- biedsleider F. KieLman, heeft een beroep gedaan op andere luchtvaart maatschappijen om de tarieven voor vluchten op 'de transatlantische rou tes te verlagen. BERLIJN. Een Oostduitse grens wachter is naar west-Berlijn ge vlucht door op de sneltrein van Moskou naar Parijs te springen, toen deze het oostelijk deel van Berlijn uitreed. In west-Berlijn verliet hij de trein weer. STUTTGART. Een autobuschauf feur uit België is in de Westduitse stad Stuttgart tot een jaar gevange nisstraf veroordeeld wegens dood door schuld. Hij werd schuldig ge acht aan de dood van negen perso nen en de verwondingen van 35 an deren. Gemeenten te Assen met mevrouw N. J. van Mierlo-Schiettekatte. Door mevrouw M. A. Rmgelberg- Stouten is in verband met haar hu welijk per 1 november aanstaande of eerder als mogelijk, ontslag ge vraagd als hocfdleidster van de kleu terschool te Haamstede. B. en w. stellen voor dit op eervolle wijze te verlenen, waarmede de raad zich kan verenigen. Aan een oproep voor sollicitanten voor deze baan, heeft tot nu toe nog niemand zich aange meld. „De Brouwerij" Bij de verder voorkomende zaken komt de voorlopige monumentenlijst ter sprake. Op deze beschermde mo numentenlijst wordt door de staats- sekretaris van het ministerie van Onderwijs, Kunsten en Wetenschap pen in overweging genomen nu ook de muur van de „Brouwerij" in de Weststraat hier aan toe te voegen. In Renesse het pand Oude Moolweg no. 16 („Marijke") en de boerderij Laóne 18 van de heer Matthijsse. Afgevoerd dienen te worden 't pand Ring 30 Haamstede (M. de Rijke) en West straat 18 (oude kleuterschool). Verder in Noordwelle af te voeren de panden Dorpsring 8 en 14. Over een eerst tegengesproken op merking door de heer Westhoeve in een vorige vergadering over het on derhoud van 'grafstenen op het kerk hof te Renesse, deelt de sekretaris mede, dat genoemde heer Westhoe ve toch gelijk had. Een schuurtje naast de gemeente- schuur in Burgh. zal verkocht wor den. In Renesse zal de Bakkersgang verbeterd worden. De voorzitter maakt dan de cijfers van de gasten- telling bekend', die we reeds eerder publiceerden. Het gemeentebestuur gaf aan de P-Z.E.M. opdracht tot verbetering van de straatverlichting in Haam stede, Burgh en Renesse. Over de brand ini het Kuria-gebouw deelt de voorzitter mede dat dit momenteel in verzekeringshanden verkeert. De herbouw is voor latere zorg, waarop de heer Van Waveren vraagt of dit eventueel mogelijk is in samenwer king met het Strandpastoraat, wat 'de voorzitter bevestigend beant woordt. De P.T.T. heeft navraag gedaan naar grond aan de Julianaweg voor de bouw van 'een nieuw postkantoor met direkteurswomng (in het zelfde pand). De rondvraag De heer Padmos had schriftelijke vragen gesteld over de Z- en de N- weg, die inmiddels in het streekplan werden besproken. Over 'de braak liggende grond! naast de bejaarden^ woningen deelt de voorzitter mede dat op verzoek van het hoofd der school de kinderen hier mogen spe len. Er is teveel werk voor het hui dige gemeentepersoneel Om alles bij te kunnen houden. Daardoor komt wel eens iets in het gedrang, zoals nu hier. De heer Padmos vraagt ver der of het niet mogelijk is half in de week het dorp te ontdoen van lege f riteszakjes. Het massale bezoek aan onze streek heeft tot gevolg dat er ook meer rommel gemaakt wordt zegt de voorzitter, die voor deze le ge zakjes gaarne de medewerking inriep van de winkeliers voor het plaatsen van prullemanden buiten bun zaken. De heer Dalebout vroeg aandacht voor het niet luiden van de klok voor de kerkdiensten. Inmiddels heeft hier de reparatie van enige onderdelen, die door lekkage in de toren in het ongerede waren ge raakt, plaats gehad. De heer Dale bout vroeg verder waar het waar schuwingsbord voor de school, dat vroeger bij de Raiffeisenbank stond en aandacht vroeg voor de kinderen van de chr. nat. school, is gebleven. De voorz. zegt dat er ruime speel plaats is en dat de onderwijzers bij het verlaten van het plein speciaal op het verkeer letten. Het bord is moge lijk een provincié-kwestie. Dezelfde vragensteller brengt het rond zijn be drijf liggend Bospad ter sprake dat door de ruiters kapot gereden wordt. Hier is moeilijk een oplossing voor te vinden. p De heer Geluk vraagt of het mo gelijk is om de tuin van het pand Serooskerke Dorpsplein 14 van on kruid te ontdoen. Er zal aandacht aan besteed worden. Over 'het geringe aantal politie agenten heeft de heer Krijnse Lok ker aanmerkingen. In Renesse is op 12.000 'gasten maar één agent. De voorzitter zegt dat de rijkspolitie in Zeeland onderbezet is en deze trekt ook door tot dn Westerschouwen. Bromnozems en raceauto's waren doornen in de ogen van de heer Hen- drikse en deze maken het zo bont dat het niet meer mogelijk is om met een gewone fiets zich normaal onder het verkeer te begeven. Hier moest drastisch worden opgetreden door de politie zegt de heer Hen- drikse die verder van mening is dat na het vertrek der gasten de politie de eigen mensen weer gaat verbali seren. De voorzitter antwoordt hier op dat nog noodt zoveel processen- verbaal zijn opgemaakt als in dit seizoen ondanks de onderbezetting der politie. De heer Goossens vraagt de aan dacht van b. en w. voor de nog steeds niet geplaatste'doelenvangers op het sportpark te Renesse. De op dracht hiervoor is gegeven, zegt de voorzitter. Ook het spannen van een draad langs d'e bosrand op het sport park moet nog gebeuren volgens de vragensteller, anders komen de men sen voor niets op het terrein. OPWEKKEN VAN DE LEVENSGEESTEN Nieuwe methodiek in de E.H.B.O. Hoevelen hebben er op een E.H.B. O.rcursus niet staan zwoegen om de techniek van de kunstmatige adem haling onder de knie te krijgen? Bij de methode van Silvester ligt de schijndode op de rug; hij de kunst matig eademhaling volgens Schafer behoort het slachtoffer op de buik te liggen. Inmiddels heeft de mond-tot- mond-beademing zijn intrede in de E.H.B.O. gedaan. Als het er omgaat de levensgeesten weer op te wek ken, wordt aan deze nieuwe tech niek veelal de voorkeur gegeven. Maar ook deze methode dient ter dege te worden geoefend, wil zij het succes hebben dat men ervan ver- Alle wegenwachten wacht'. De Koninklijke Nationale Bond voor Reddingswezen en Eerste Hulp bij Ongelukken „Het Oranje Kruis", Statenlaan 81 te 's-Gravenhage, heeft voor het oefenen in de mond- op-mond-beademing en de uitwen dige hartmassage poppen ter be schikking. Deze oefenpoppen zijn te huur voor maximaal twee weken (f 10,-). Uit een ander bericht nemen wij kennis van het feit dat alle wegen wachten van de A.N.W.B. sedert het begin van dit jaar zijn uitgerust met beademingsmaskers. Al deze gedi plomeerde en ervaren E.H.B.O.'ers hébben voor deze mond-op-mond beademing een speciale opleiding moeten volgen. Het is dus beslist niet zo, dat hel beademingsmasker of de canule met kraag er alleen maar zijn om de veelgeroemde hygiëne hoog te hou den en dat eigenlijk iedere welwil lende, niet geoefende voorbijganger nu z'n mond maar even op de lippen van een bewusteloze behoeft te zet ten om er wat lucht door te blazen. Reggels van de kunst Allereerst dient men volgens de regels van de kunst de mond en keel van het slachtoffer te reinigen wan neer zulks nodig mocht zijn. Vervol gens plaatst men zich achter de pa tiënt die op de rug ligt, er voor zor gend dat deze de kin omhoog heeft. Dan wordt bij volwassenen het lange gedeelte van de buis boven de tong in de mond geschoven en wel zo dat de kraag van het toestelletje op de lipp envan de getroffene komt te liggen. Nu moet met de duimen de neus van de patiënt worden dichtgedrukt met de wijsvinger moet de kraag van het toestelletje tegen de lippen van de patiënt worden gedrukt, zo dat de mond van het slachtoffer volkomen afgesloten is; de overige vingers hebben tot taak de kin om hoog te blijven houden. Daarna kan met het eigenlijke beademen worden begonnen. Gelijktijdige hartmassage Het gaat er hier niet om een vol ledige handleiding te schrijven over hoe men in allerlei verschillende ge vallen, die zich kunnen voordoen, wél en niet moet handelen. Deze methode is trouwens nooit door een schrfitélijke cursus te leren: uit het bovenstaande zal dit reeds voldoen de duidelijk zijn. Degenen die de mond-tot-mond beademing hebben geleerd, kunnen daarmee opzienbarende resultaten bereiken, vooral wanneer zij tevens zijn geïnstrueerd in het gelijktijdig toepassen van hartmassage. Dan is er in de gemengde berichten weer sprake van een verkeersslachtoffer, dan weer van een drenkeling, die door de mond-tot-mond methode in leven is kunnen blijven. Dr. H. W. Scalongne. LAND- EN TUINBOUW Overvloedige bonenoogst ASSEN, 22-8. De bonenoogst rond het toekomstige tuinbouwcentrum in Elim (gemeente Hoogeveen) is zo overvloedig als in jaren niét is ge weest. Het gevolg hiervan is, dat vele honderden kisten bonen wor den verwerkt tot persvoer voor hét vee, omdat de opbrengst de kosten van het plukken en transporteren naar de veiling nauwelijks dekt. Het is voor veel telers bovendien moei lijk om de 'bonen geplukt te krijgen, omdat er geen plukkers te krijgen zijn. „De Ruygenhoek" vakantieverblijf voor het hofpersoneel DEN HAAG. Het personeel in dienst van het Koninklijk Huis heeft voor zijn vakantie voorlopig de be schikking gekregen over het buiten verblijf van wijlen koningin Wilhel- mina, „De Ruygenhoek", dat in de duinen bij Scheveningen is gelegen. Koningin Juliana heeft het buiten voor dit doel beschikbaar gesteld. „De Ruygenhoek" is niet voor het publiek toegankelijk. Noch over de definitieve 'bestemming van dit bui tenverblijf noc hover die van het paleis 't Loo is tot dusver een be slissing genomen. L VOORLICHTINGSBUREAU I VOOR DE VOEDING Recepten-kijkje over de grenzen De charme van iedere vakantie ligt voor een groot deel in het an- ders-doen-dan-anders. De vaste re gelmaat wordt verbroken; men is in een andere omgeving, heeft andere mensen om zich heen en heeft ho pelijk niets anders dan zonnig weer. Wij willen u graag een handje hel pen bij het maken van gerechten, af komstig uit vakantielanden. Misschien roepen ze herinneringen bij u op of dienen ze als een voor proefje. Recepten voor 4 personen: Franse hors d'oeuvre 1 groene paprika, restje 50 g) 'gare sperzieboontjes, stukje bloem kool, 25 g cervelaatworst of sa lami, 1 'tomaat, 2 a 3 gare aard appelen, (bieslook, venkel, papri kapoeder) een sausje van 2 eetle pels olie en 2 eetlepels azijn met peper en zout. De paprika van kroontje, zaadlijs ten en zaad ontdoen, wassen en in lange dunne reepjes snijden. Met en kele reepjes een platte schaal in 6 vakjes verdelen. De rest van de pa prika 'in weinig water enkele minu ten koken tot ze half gaar is. De bloemkool in roosjes verdelen en deze 2 a 3 minuten met weinlig water en zout koken. De bloemkool 'en paprika koud laten worden. De sperzieboontjes in niet te kleine stukjes snijden. De aardappelen en tomaat in plak jes snijden. De boontjes, paprika, bloemkool, aardappelen en tomaat ieder apart met een weinig van 'het sausje aan mengen en in de vakjes op de scho tel schikken. De plakjes worst op rollen en ook in een vakje leggen. Desgewenst de boontjes bestrooien met fijngesneden venkel, de bloem kool met paprikapoeder, en de aard appelen of tomaat met fijn gebakte bieslodk. Siciliaanse kip of kalfsvlees 300 ig mals kippe- of kalfspoelet zonder been, peper, zout, 60 g (V4 pakje) boter of margarine, 250 g ulien, 2 igroene paprika's, kg to maten, 1 teentje knoflook. Het poelet kleinsnijden en inwrij ven met peper en zout. De boter of margarine lichtbruin laten worden en het vlees hierin bruin bakken. De uien en 'knoflook schoonmaken en kleinsnijden of de knoflook per sen. De paprika's van kroontjes, zaadlijsten en zaad ontdoen, wassen en iln dunne reepjes snijden. De to maten (ontvellen, na ze even in heet water gedompeld of boven de gas vlam gehouden te hebben en) in plakken snijden. Tomaten, paprika, ui en knoflook bij het vlees voegen. Hét gerecht in 45 minuten gaar laten worden en op smaak afmaken met peper en zout. Matafan (Zwitsers gerecht) 2e eiren, 1 eetlepel melk, 3 eetle pels bloem, 4 eetlepels suiker, 4 sneetjes brood, jam. De eieren scheiden in dooiers en witten. De dooiers 'losroeren met een snufje zout en de mellk. De bloem en de suiker erdoor mengen. De ei- Witten stijfslaan en luchtig door de dooiermassa scheppen. De sneetjes brood1 met jam bestrijken, daarna met de eimassa bedekken en 10 minuten in een warme oven bakken. Erddpfeltatsch (aardappelkoekjes) Voor 15 Stuks 1 kg aardappelen, zout, peper, 1, ui, 1 ei, 50 g ontbijt spek, Olie. De aardappelen schillen, wassen en raspen op een niet te fijne rasp. Peper, zout, de gesnipperde ui, het fijngesneden spek en het ei erdoor mengen. Een weinig olie dn een koe- kepan warm 'laten worden en van de massa platte koekjes bakken op de manier van drie-in-de-pan. De koekjes 'langzaam gaar en bruin la ten worden. Twee dertienjarige meisjes uit Bergen op Zoom, Yvonne Heijmans en Carla Bruijs, trekken in de Westhoek veel belangstelling als zij fietstochtjes in de omgeving maken. Het zijn dan ook wel heel bijzondere fietsen, een nieuw Nederlands produkt onder de naam „Strano", welke speciaal in de toeristen gebieden goede diensten kunnen bewijzen. De fietsjes zijn uitneembaar en kunnen in de koffer van een auto gemakkelijk worden meegenomen. De nieuwe fiets bevalt Yvonne en Carla kennelijk bijzonder goed! (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode). Vóór 50 jaar.... BRUINISSE. Aan het feest der nationale klederdracht te Amster dam is ook door een tweetal meisjes uit deze gemeente deelgenomen. Z1ERIKZEE. De bemanning van het algemeen bekende oorlogsschip „Gelderland" kwam met volle mu ziek in deze gemeente aan. De man nen waren van Brouwershaven, waar het oorlogsschip voor anker ligt, naar Zierikzee gemarcheerd. NIEUWERKERK. De gevreesde vlekziekte onder de varkens, die deze zomer weer zoveel slachtoffers eist, doet ook hier van zich horen. NOORDGOUWE. De begroting de zer gemeente over het dienstjaar 1914 wijst een bedrag van f 10.058,23 in ontvangst en uitgaaf aan. ZIERIKZEE.Door de centrale ten toonstelling svereniging „Landbouw belang" wordt in de sociëteit „Land bouw en Handel" een tentoonstelling van zaaigranen gehouden. ZIERIKZEE. De heer Williams Ellias Griffis heeft in het stadhuis alhier namens de Nederlandse Ver eniging te Philadelphia als een hul de aan de nagedachtenis van Pieter Cornelis Plockoy een bronzen ge denkplaat onthuld. BROUWERSHAVEN. Alhier werd door de schiet- en weerbaarheids vereniging „Prins Maurits van Nas sau" een provinciale schietwedstrijd gehouden, waaraan door 10 vereni gingen werd deelgenomen. NOORDGOUWE. Bij de zwaluwen die zich hier verenigen om weldra de grote reis, te aanvaarden, bevindt zich een bijna geheel witte. Alleen aan de kop is wat zwart waar te nemen. ZONNEMAIRE. De betonmuur, voor een viertal jaren geplaatst op de zeedijk van 't waterschap „Nieuw Bommende", vertoonde de laatste tijd grote neiging naar de landzijde over te hellen. De oorzaak werd ge zocht in de ineenzakking van de aarde, die voordien op de- dijk ter verzwaring zras aangebracht. BRUINISSE. Van de in deze ge meente wonetide ongeveer 150 per sonen boven de 70 jaar hebben zich 43 opgegeven die recht menen te hebben op ouderdomspensioen. Ingezonden mededeling Voorkom Rillerig? Onprettig? Vlug: KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND DELFZIJL. De scheepsbouwver- eniging „Hoogezand" te Groningen heeft de looncontroledienst verzocht met spoed een onderzoek in te stel len, naar de activiteiten van koppel bazen in het noorden. Massa's vak mensen worden momenteel wegge kocht van vrijwel alle scheepswer ven en constructiebedrijven in de vier noordelijke provincies, zo valt op te maken uit verklaringen van ondernemers in deze sectoren. AMSTERDAM. De socialistische internationale zal van 9-12 septem ber in het Minervapaviljoen te Am sterdam een congres houden, waar op de leiders van de' Europese socia listische partijen bijeenkomen en dat ook zal worden bijgewoond door gasten uit Afrika en Azië. Het voor naamste punt der besprekingen zal zijn de internationale Situatie. De Partij van de Arbeid treedt als gast heer op. IJMUIDEN. In stromende regen is te Driehuis-Westerveld met militai re eer het stoffelijk overschot be graven van reserve tweede luite nant P. G. Dekker uit Santpoort, die vorige week in Suriname tijdens een militaire oefening door het ont ploffen van een handgranaat om het leven is gekomen. AMSTERDAM. Naar het A.N.P. verneemt heeft /de Rotterdamse aan nemingsmaatschappij J. P. van Ees teren een kort geding aangespannen tegen 40 van de 100 bouwarbeiders, die al sinds half juli in staking zijn bij 'het in aanbouw zijnde brief pos bkanitoor bij het centraal station in Amsterdam. De aannemer wil deze wilde staking door de rechter laten verbidden. AMSTERDAM. In het museum De Waag in Amsterdam wordt van 25 oktober tot 7 december een tentoon stelling gehouden van kaarten en at lassen van 'de kartograaf, graveur en uitgever Jodöcus Hondius. Daarmee wordt herdacht, dat Hondius op 15 oktober 1563 in de Vlaamse plaats Wakken werd geboren, waar op 19 en 20 oktober ook een herdenking zal plaats hebben. DEN HAAG. In de periode van 26 tot 31 augustus a.s. zal te Karfskrona in Zweden de negende internationale „Seaweök" worden gehouden, waar bij Nederland vertegenwoordigd is door een ploeg gevormd uit perso neelsleden van de koninklijke mari ne. Deelgenomen zal worden aan de zg. marine-vijfkamp, welke bestaat Uit behendigheids- en uithoudiings- wedébrijden zowel te land als in het water. BREDA. Het regionaal woonwa gencentrum in Breda, tot stand ge komen in samenwerking met veer tien 'gemeenten uit de Baronie van Breda, zal donderdag 29 augustus officieel worden geopend. ROTTERDAM. De Duitse rederij „Köl'n-Düssel'dorfer" heeft de werf Ewald Berninghaus in Keulen de opdracht gegeven voor de bouw van een derde Riin-cruiseschip van het type „Europa", dat reeds volgend jaar in de vaart moet komen. De bouwkosten worden geschat op 6.3 miljoen gulden. HET GEHEIM VAN TURTON TOWER 122. De grote domme matroos, door wiens onnozelheid Aram kans zag uit het voor onder te ontsnappen, 'is er de oorzaak van, dat ook Flöyd weer aan dek weet te ko men. „Vlug, maak me los, voor 'het te laat is!" snauwt Floyd, in het voetblok gekluis terd ,aïs de reus met een waterkruik Üe trap afkomt. „Te laat? Waarvoor te laat?" vraagt de matroos, zijn lage voorhoofd vol verbaasde rimpeltjes trekkend. „Zie je dan niet, dat het schip op het punt staat te vergaan?" vervolgt Floyd. „Het is de vloek van het igoud, ezell En juist zoals de vorige keer ben ik de enige, die de vloek af kan wenden! Snel, maak me los, als je leven je lief is". „De Yloék van het goud?" echo't de reus, plotseling bevend van angst. „Oei.... misschien heb je wel gelijk! De storm wordt steeds erger..— ikkeik zal je losmakenjaja, daai*- mee red ik ons allen het leven, nietwaar?" En zo komt het, dat de matrozen, die nog steeds hun handen vol hebben in de strijd tegen de elementen, verbaasd opkijken als Floyd even later het deinende dek be treedt

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1963 | | pagina 5