Raad Westerschouwen in beroep bij Kroon over Streekplan ONZE PUZZEL-RUBRIEK De boterkwestie STAD EN PROVINCIE Dichterlijk dagboek „Indonesië kan naar de hel lopen" Duidelijke taal: over zes» punten niet eens met Prov. Staten HAAMSTEDE, 22-8. De gemeente raad heeft woensdagavond duidelijke taal gesproken over dt; verdere gang van zaken met het Streekplan. Met algemene stemmen werd besloten om over zes punten, die Provinciale Sta ten vaststelden, en waarmee de raad het niet eens is, in beroep te gaan bü de Kroon. Als punt 1 kwam in behandeling het tracé van-de zuidweg, de weg die dus buiten de dorpen om naar Westenschouwen loopt en daar een verderop naar het noorden gelegen strandgedeelte gaat ontsluiten. Reeds in november 1962 gaf de raad aan P.S. haar zienswijze hierover, die al dus werd geformuleerd: De Zuidweg, welke is geprojecteerd door de do- maniale duinen, dient 500 meter noordelijker geprojecteerd te wor den, zodat de afstand tot de be staande toegangswegen tot het strand te Westenschouwen groter wordt. Dit geeft verruiming van de strandbe- zetting. De raad betreurt uit de aard der zaak de axmtasting van het bos gebied. Op 18 juli 1963 antwoordde Prov. Staten aldus: Het is niet mogelijk de zuidelijke strandontsluiting meer naar het noorden te verschuiven, aangezien zulks tot een grotere aan tasting van het bos zou leiden en ook de belangen van de waterwin ning zich daartegen verzetten. Er zij intussen op gewezen, dat het tracé van deze weg (niet het ontsluitings- punt) is gewijzigd, teneinde het bos in nog meerdere mate te ontzien. B. en w. zien de zaak nu als volgt: Nog steeds stellen wij ons op het standpunt, dat het eindpunt van de geprojecterde zuidelijke ontsluitings- weg iets noordelijker moet worden gepland. Hierdoor wordt o.i. een be tere ontsluiting van het strand ver kregen. Dit zou te bereiken zijn door het parkeerterrein enkele honderden meters noordelijker te verschuiven. Reeds thans bereikt het strandbe- zoek via Toledo's Pad de nieuwe ge projecteerde ontsluiting. Het boven staande zal er niet toe leiden, dat het bos wordt aangetast. Evenmin zullen de belangen van de waterwin ning zich hiertegen verzetten. Een terzake kundige commissie zou hier omtrent een oordeel kunnen worden gevx-aagd. De burgemeester, jhr. Röell, lichtte een en ander nog toe. Hij betreurt het ten zeerste dat het huidige P.S.- plan samengesteld is zonder de me ning van b. en w. Dit nieuwe tracé, dat een gedeelte van de Hogeweg volgt, ongeveer van villa „Lente vreugd" tot aan de ingang der Do meinen bij het zich aldaar bevin dende kantooi-tje, verdubbelt een stuk Hogeweg. Twee wegen komen ineen, om later weer uit elkaar te gaan. De Hogeweg kan bijna niet verbreed \vorden door de huizen die er langs staan. Het verblijf- en dag- toerisme moet uit elkaar gehouden worden en met deze laatste ontslui ting, zoals P.S. zich voorstelt, zou dit niet het geval zijn. B. en w. menen dat het het beste is dit plan maar aan te nemen, doch dan trachten om het eindpunt 300 meter meer noordelijker te vexLeg- gen. Indien hierover bij de Kroon in beroep wordt gegaan, kan het nog wel twee jaren duren vooi-dat hier over uitsluitsel wordt verkregen. We moeten dus tussen twee kwade kie zen. De heer Hendrikse meende dat het volgen van een gedeelte Hogeweg een knelpunt gaat worden. Ook de op de weg uitkomende uitgangen der kampeerterreinen kunnen moeilijk heden gaan vormen. Hier aan toe voegend zei de burgemeester dat het voetpad dat nu langs de duinen loopt verbeterd moet worden. Volgens de heer Lokker ligt 'het bestaande fiets pad verkeerd doch dit zal naar de burgemeester mededeelt verandei-en als de riolering van Westenschou wen naar Burgh wordt aangelegd. De plannen hiervoor liggen in een vergaand stadium. Wethoudei* Vis noemde deze stap noodgedwongen. Het eerste tracé was veel beter en in Gelderland lopen 'toch- ook wegen door pi-aohtige bosgebieden. Nog maals betreurt 'de vooi-zitter de niet- inmenglng van 'het college in de nieuwe Provinciale Staten-plannen. AUc aemaakte werkzaamheden door het Provinciale Waterstaatpersoneel is dus voor niets geweest. De raad' gaat akkcoi-d met de me ning van b. en w. Er zal dus alleen in beroep worden gegaan bij de Kroon tegen het geplande eindpunt van de Z-weg, terwijl 'het nieuwe tracé noodgedwongen aangenomen woi'dt. Een ander punt was het bezwaar dat de raad maakte tegen de niet- opname in het streekplan van de bestaande kampeerterreinen van de Gebr. Van Damme aan 'het Groene- woudswegje en de heer D. Q. Mu- lock Houwei'. Provinciale Staten antwoordde hierop: Uit landschappelijke en pla nologische overwegingen bestaat er bezwaar tegen, 'de kampeerteri-einen van de Gebr. van Damme en de heer Mulock Houwer als kampeergebied in de streekplankaart op te nemen, omdat daardoor uitbreiding van de bebouwing ten behoeve van deze be stemming mogelijk zou worden. Het gebruik voor kampeerdoeleinden' dient te worden 'bepeikt, tot datgene wat nu reeds bestaat. Dit is mogelijk ingevolge artikel 34 der streekplan- voorschriften. B. en w. delen deze visie niet. Het college ziet 'geen bezwaar tegen een bij uitbreidingsplan te regelen be perkte uitbreiding van de accomo date. „Wij menen te mogen veron derstellen dat bij de beslissing van de Staten de belangen van de, water winning een grote rol hebben ge speeld. Of deze zullen worden ge- Met 'het weei\ dat steeds slechter schijnt te worden, stijgt het aantal inzenders van onze puzzeli'ubriek. Deze week 'hebben in ieder geval weer velen een kansje gewaagd, zo dat 'het lot er aan te pas moest ko- m'en de winnaars aan te -wijzen. De eerste prijs viel ten deel aan: mevr. S. Kurvink-de Kok, Zuidhoek 16, Zierikzee. De tweede prijs gaat naar: mej. B. Schaap, Oude Haven, Zierikzee. De oplossing luidt: Horizontaal: 1. dralen; 6. balans; 11 .ruw.; 12. Geneve; 14. ook; 16. azalea; 19. Ed; 20. oke; 22. bepraten; 25. A.M.D.G.; 26. ent; 28. Ida; 29. lamme; 31. na; 32. Ie; 33. rat; 35. Oex-al; 37. strikt; 40. vel; 41. m.s.; 42. iet; 43. appel; 44. elp; 46. te; 47. tot; 49. a'kolei; 52. offer; 54. ala; 56. In.; 57. R.D.; 58. akker; 60. RKO; 62. mee; 63. race; 64. kastanje; 67. Ina; 69. bji.; 70. Stapel; 72. sie; 74. driest; 77. Ee; 78. alsmede; 79. Le vant. Verticaal: 1. d.w.z.; 2. alle; 4. egard; 5. me.; 6. bedelt; 7. a.v.; 8. Leo; 9. noemer; 10. so; 11. namens; 13. net; 15. kogels; 17. abt; 18. epiek; 21. kameleon; 23. aar; 24. na; 27. na- tief; 20. moe; 32. litteken34. am pel; 36. armpèi-e; 38. re; 39. t.a.t.; 40. vla;' 45. il.'l.46. toorts; 48. ork; 50. 'klont; 51. 'ideale; 53. faoiel; 54. Ara- bië; 55. art.; 59. e.k.; 61. kaste; 62. mep; 65. sie; 66. jama; 68. ade; 71. eet; 73. ia; 75. R.D.; 76. S. DE NIEUWE PUZZEL Horizontaal: 2. kantoorbehoefte; 6. 'deel van een huis; 10. en andei-e; 11. mist; 14. rang 'in het leger (afk.) 15. deel van het jaar; 18. soort bij; 19. kaartenboek; 21. dik; 22. verfris sing; 24 .ogenblik; 26. gewicht; 27. stofmaat; 29. werpstrik; 31. voorzet sel; 32. voorzetsel; 34. familielid; 36. zeepwater; 38. uitroep; 39. muziek term; 41. meisjesnaam; 43. voeg woord; 45. vvandversiering; 46. plaats in Zuid-Hólland; 47. elasticiteit; 48. heldendicht; 50. groente; 51. lusthof; 53. titel; 54. onderricht; 56. meisjes naam; 57. titel; 59. lengtemaat; 60. langzame; 63. vogel; 65. gevangenis; 67. onbepaald telwoord; 68. zang stem; 70. drank; 72. keurkorps; 74. vogeieigenschap; 76. uitspansel; 78. zangnoot; 79. bouwmateriaal; 81. voegwoord; 82. eiland; 83. plaats in Overijssel. Verticaal: 1. kerkhervormer; 2. interest; 3. slaghout; 4. tie onbeken de; 5. meisjesnaam; 6. welwillende lezer (Lat.); 7. loterijbriefje; 8, zuil; 9.« déél van Duitsland; 12, IJslandse literatuur; 13. delfstof; 16. water in Friesland; 17. waterhoogte; 19. reeds; 20. meisjesnaam; 23. op de wijze van; 25. godin; 28. pret; 30. bevallig; 31. familielid; 33. bloem; 35. sappige; 37. plaats in Overijssel; 38. vogel; 40. boom; 41. verlaagde toon; 42. meisjesnaam; 44. vlaktemaat; 49. boom; 52. deel van een gebouw; 53. titel voor een volwassen man; 55. groente; 56. dun; 58. plaats in Utrecht; 50. gramschap; 61. iedere; 62, bindmiddel; 64. vertegenwoordi ger; 66. geografische aanduiding; 67. voorzetsel; 69. ter zake (afk.); 71. titel; 73. geheel de uwe (Fr.); 75. gra vure; 77. voorschrift; 79. zeilboot; 80. provincie (afk.). schaad menen wij vooralsnog te moeten betwijfelen. O.i. gaan de in dit streekplan gestelde beperking onder verwijzing naar artikel 34 der streekplanvoorschriften te ver-, me de gelet op het feit dat in het hui dige goedgekeurde uitbreidingsplan kampeerexploitatie is toegestaan. Wij stellen U dan ook voor ander maal hiertegen bezwaren in te die nen", aldus b. en w. Prov. Staten 'had ook een andere mening over het gebied tussen Ver- tonsweg en Kloosterweg. De x-aad bestemde dit gebied voor ruime re- cx-eatieve bebouwing. Prov. Staten zeggen dit ervan: Er is naar ge streefd een duidelijke scheiding te maken tussen natuur en recreatie gebied. Besloten is deze grens te leggen ever de Kloosterweg. De be bouwing ten westen van deze weg dient dan ook te worden uitgebx-eid. Het stuit derhalve op bezwaren het gebied tussen de Kloosterweg en de Vertonsweg een recreatieve bestem ming te geven. Mede zijn hierbij de belangen van de waterwinning in het spel. Het hier opgemexkt geldt in nog steikere mate voor een be stemming tot kampeerdoeleinden. Hiertegen ageerde de raad als volgt: Dat er naar gestreefd is een scheiding te brengen tussen natuur gebied en x'eereatiegebied is o.i. vol komen terecht. Het is echter niet juis't cm deze motivering te gebrui ken om het «gebied tussen deze beide wegen te brengen onder het begx-ip natuurgebied, tei-wijl 'de streekplan- kaart hiervoor aangeeft een gebied met agrarische bestemming zonder bebouwing. Wij staan op het stand punt, -dat dit destijds in cultuur ge- bradhte „natuur"-gebied - mede ge zien de reeds bestaande bebouwing - de bestemming agrarisch gebied B moet verkrijgen, evenals dit is ge schied voor de percelen tussen Zand straat er. de Moolweg achter de kernbebouwing van Burgh-Haam- stede. T.a.v. de belangen der water winning mogen wij volstaan met te verwijzen naar de ree'ds eex-der ge noemde visie. Een commissie zou 'hiervoor een uitspx-aak kunnen doen. Dan tekent de raad beroep aan over een kwestie in Renesse. De grens van (het natuurgebied ten westen van de Laöne zou verlegd moeten worden. Het gedeelte van het bedrijf van de heer C. Janse (thans weide en boom ga aid) dient tót agi'arisch gebied te worden be stemd, tot op de grens van het vroongebied. De mening van Prov. Staten is als volgt: Tegen een verlegging van de grens' van het natuurgebied ten wekten van tie Laöne en tegen 'het bestemmen van deze gronden tot agrarisch gebied, waardoor de mo gelijkheid zou worden geopend hier terreinen voor kampeerdoeleinden te bestemmen, bestaat overwegend bezwaar. Ingevolge art. 34 der voor- schriften 'kan 'bestaand gebruik der gronden worden voortgezet. Heit college blijft van mening dat de streekplankaart ook hier in over eenstemming gebracht moet worden met 'de werkelijke toestand zodat de grens van het natuurgebied vex-légd dient te worden tot 'op de gx-ens van het vroongebied. Dit gebied is sinds jaar en dag als landbouwgrond in gebruik. Het bezwaar van 'de Staten dat een agrarische bestemming via hét uitbreidingsplan andere moge lijkheden zou openten ondersdhxijven wij, doch een uitbreidingsplan be hoeft om te kunnen werken, altijd hogere goedkeuring. Om dezelfde redenen als hierbo ven over dit gebied zijn 'beschreven hebben Prov. Staten bezwaar tegen het plan der gemeente om langs het gedeelte van de Kloosterweg, lopen de vanaf de Vertonsweg tot het Groenewoutiswegje een strook met een 'diepte van plm. 200 meter aan te wijzen voor recreatieve bebou wing. Ms laatste punt waarover bij de Kroon in beroep wordt gegaan noemt b. en w. de bouw van permanente verzorgingsgebouwtjes tib.v. de 'dag recreatie en tot de aanleg'van par keerterreinen bij de d'uinovergangen zoals de Punt, WeStenschouWen, Middenpad en einde Hogenboom- laan. De Staten zeggen hierover dat dit miet noodzakelijk is. Deze voor zieningen kunnen meer landinwaarts worden aangebracht in het tót re creatiegebied bestemde terrein. Prov. Stater, 'besloten verder om de geprojecteerde noordelijke stranld1- ontsluitingsweg vanaf 'het kruispunt met de Prov. weg Haamstede-Re- nesse, uit het plan te 'lichten ten einde het geschiktste tracé voor de ze. weg nader te onderzoeken. Zoa'ls bekend zou deze weg verder doorlo pen naar een duingebied ten zuid westen van de vuurtoren om aldaar een zeer 9mal strand te gaan ont sluiten. Binnenkort hopen we de verdere onderdelen van het streekplan nóg eens nader onder de loupe te nemen. DEN HAAG, 22-8. „Hoewel de sta tistische cijfers daartoe geen aan leiding geven bleef men in Neder land de boterexport zo krachtig sti muleren, omdat men nog steeds be vangen was door de vrees voor het ontstaan van een ongekend groot boteroversöhot", aldus de 'heer C. F. Roosenschoon, 'hoofdredacteur van het „Officieel Orgaan", het week blad van de Koninklijke Nederlandse Zuivetbond F.N.Z. Di't heeft er toe geleid, aldus het F.N.Z.-orgaan, dat. in de eerste helft van hot jaar 31.600 ton werd uitge voerd tegenover slechts 13.000 ton in de eerste helft van 1962. Zelfs in tie maand juni, toen het x-eetis volko men duidelijk was dat er eerder sprake was van een 'tekort aan boter dan eer. teveel, voerde Nederland nog 10.000 ton 'boter uit tegenover 2.U00 ton In de maand juni 1962. Protest tegen naam van giraffe-baby AMSTERDAM, 22-8. Het Islami tisch zendingsgenootschap „Institute for Islamei Studies in Europe" heeft grote bezwaren tegen de naamge ving van de in de dierentuin Artis in Amsterdam geboren giraffe, die de naam „Mohammed" heeft gekre gen. Drt bericht, aldus d.e directeur van het in Den Haag gevestigde instituut de heer G. A. Bashii-, heeft ons wer kelijk geschokt. In een brief aan de dii-eetie van „Artis" woitit opge merkt, dat de naam „Mohammed" heilig is voor vele miljoenen mos lims. „Het is een belediging voor vele moslims, wanneer dez eheilige naam wordt gebruikt voor een dier" Het instituut heeft verzocht om naamsverandering van de gix-affe. Gesuggereerd wordt het jonge dier de naam te geven van „Faith" (de overwinnaar) of „Farhat" (de vreug de). Amerikaanse film opnamen in Nederland AMSTERDAM. Een filmteam uit de Vei-enigde Staten maakt op het ogenblik opnamen in ons land voor de film „De grenzeloze gulheid dei- aarde", die tijdens de Amerikaanse voedsel- en landbouwproduktenten- toonstelling in het RAI-gebouw te Amstex-dam van 7 tot 24 november vertoond zal woi-den. Gedurende anderhalve week zullen in ons land opnamen voor deze film gemaakt woi-den van de diamant-industx-ie, de 'havens van Rotterdam, het Muider- slot en diverse aspecten van de landbouw. De film wil de samenwei-king tus sen de Vei-endgde Staten va nAme- ï-ika en Eui-opa op voedsel- en land bouwgebied en de afhankelijkheid op dit teiTein van beide werelddelen van elkaar ondei-sitrepen. Straaljager als geneestniddel In heel Duitsland spreekt men momenteel over een wonderlijke ge nezing van een vakantiegangster, die plotseling haar spraak terugkreeg, toen een straaljager bij 't doorbreken van de geluidsbarrière een harde knal veroorzaakte. Zij had bij een ongeluk haar spraak verloren. Alle pogingen van verscheidene specia listen bleven zonder succes, maar plotseling gebeurde „het wonder". Een straaljager cirkelde boven de stad, hij voerde zijn snelheid op en doorbrak de geluidsbarrière. Een ge weldige explosie deed het stadje op schrikken en op haar grondvesten trillen. Op het zelfde ogenblik, dat beiooners en vakantiegangers opre zen en talrijke ruiten sneuvelden, kreeg ook het slachtoffer een gewel dige schok. Zij richtte zich doods bleek in haar bed op en riep uit: „Grote God!" De vrouw en het verplegend per soneel hadden enige minuten nodig om van een dubbele schrik te beko men, die de afschuwelijke knal van de straaljager en de onverwachte „wondergenezing" hadden veroor zaakt. KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk Beroepen te Boven-Hardinxveld: R. J. Steur, Doornspijk; te Lexmónd (toez.): B. J. Zaal, Nieuwe Tonge; te Tholen: H. Ze'tihof, KoCkenlgen; te Ried (Fr.) c.a. (toez.): J. F. M. van Malsen, kand. te Zaandam; tc Bar- singerhom: H. Zwiers, kand. te Utrecht, die dit 'beroep odk aannam; door de Gen. Syn. als pred. voor buitgew. werkzaamheden (legerpre- diikant): C. G. Bons, laatstelijk pred. in Cainada, Zéist; te Barneveld (toez.) (vac. W. Vroegindewey)J. v. Root- selaa-r, Delft; te Midwolda (toez.): R. Houtsma, Exinorra. Bedankt voor Woudenberg: I. Kok, Zegvel'd. Ger. Kerken Bei-oepen te Nieuwveen-Zeverfho- ven: kand. J. Reintiers, Amsterdam. Aangenomen naai- Dten Bui*g op Texel: P. Ui'dam, Doesburg. Chr. Ger. Kerken Tweetal te Hardei-wijk: B. Bijle- veld, Bussum en M. W. Nieuwen- huijze, Amsterdam. TONEEL EN FILM „De liefde van Hercules" Deze week draait in de Zieriikzee- se Concertzaal de 'film „De liefde van Hercules", met in de hoofdi-ol- len Jayne Mansfield en Mickey Har- gitay, een nieuwe avonturen reeks van de grote held uit tie Griekse mythologie. 'Dc film gaat over tie liefde van Hercules en Dejainira. Voordat Hercules echter haar zijn liefde 'kan verklaren moet hij haar zijn onsdhuid bewijzen voor de ge pleegde moord op haar verloofde Achelaos. Hercules ontmoet dan tie Hydra van Iema, een monster met drie koppen ,dat hem tracht tc ver slinden. Uiteraard vindt Hercules nog «veel meer avonturen op zijn weg naai- Dejantra's liefde maar tic man nelijke kracht van de Griekse held weet oo'k nu weer alle moeilijkheden te overwinnen. Voorts is deze week in de Con certzaal te zien, evenals in bioscoop hotel Bom tc Haamstede, tic Duitse film „Lie'be, sommer und musik", een vrolijk verhaal dat zich afspeelt, in een schilderachtig Alpendorpje. Het verhaal gaat over een boer die een stu'k grond wil kopen omdat hij 'meerit te weten dat daar een nieuwe verkeei-sweg zal komen, zodat de gron'd zeer in waarde zal stijgen. Dit geeft aanleiding tot tal van conflic ten die op bijzonder amusante wijze waarbij het aan muziek mi el ont breekt. weiden bijgelegd. Bejaarde fietser na botsing overleden APELDOORN, 22-8. Dc 79-jurige G. Buitenhuis uit Apeldoorn is in het Julianazickenhuis in zijn woon plaats bezweken aan de verwondin gen, die hij zaterdagavond bij een botsing opliep. De heer Buitenhuis reed in Apel doorn op zijn fiets uit de Gxcte Vel- derslaan de voorrangswég Zutphen- sesti-aat op. Hij botste tegen de mo tor van de 22-jarige G. J. T. uit Gorssel, die eveneens zwaar gewond in het Julianaziekenhuis moest wor den opgenomen. Financiën en Economie Eerste halfjaarcijfers Philips AMSTERDAM, 22-8. De cmzet van Philips is in het eex-ste halfjaar 1963 ten opzichte van dezelfde pe riode van 1962 met dei-tien px-ocent gestegen. De omzet na mtoe van (in miljoenen guldens) 2386 tot 2686. Het bedrijfsresultaat in deze pexnode steeg van 342 tot 352. De nettowinst nam toe van 152 tot 156. In percen ten van de omzet daalde de netto winst van 6.4 tot 5.8, en in pxx>eenten van het eigen vermogen daalde de nettowinst van 9.9 tot 8.6. Het aantal wei-knemex-s in de wereld is sinds 1 januari 1963 gedaald met 5200. GELEEN. Op de rijksweg Nooxd te Geleen is een motorrijder dode lijk verongelukt. Een truck met op legger wilde een links van de weg gelegen fabx-ieksterrein oprijden. De bestuurder zag echter te laat de van achteren nadex-ende 34-jarige motor rijder F. L. Bakkers uit Geleen, dde in volle vaax-.t tegen de truck opreed. Zwaar gewond werd Ihet slachtoffer naar het ziekenhuis te Sittard over- gebx-acht, waar 'hij enkele ux-en later overleed. De heer Bakkers was ge huwd en vader van twee kinderen. Een motie van wantrouwen in het beleid der regering-Nehroe. die door de niet-communistisehe oppo sitie in het Indische Lagei-huis was ingediend, is donderdag met 346 te gen 61 stemmen verworpen. ZONNEMAIRE De resten van Bommenede Naar aanleiding van ons bericht over de restanten van de toren van Bommenede in ons nummer van vrijdag jl. schrijft d's. L. M. Verse- put uil Kericdriel (Gld.) ons het volgende: Inderdaad werd in 1951 bij de op neming van de Grevelingen door de hydrografische dienst een ondiepte gevonden, ter plaatse waar vroeger Bommenede lag. D echef der hydro grafie schreef me daarover in 1953 het volgende: „Bij de laatste opneming (1951) van de Grevelingen is een ondiepte met 47 dm. water gevonden op 51° 44' 20" (n.br.) en 3° 58' 50" (o.i); dit dieptecijfer is aan te treffen op de Nederlandse kaart no. 204. De zee mansgids voor de Nederlandse kust vermeldt dat deze ondiepte wordt aangetroffen op de oude verzonken kerk van Bommenede. De boven aangegeven positie ligt 900 m. noordoost van de hoek van Bomme nede, tussen de R.Z.H.S. bolton Gre- velingen-Gat van Brouwershaven en de zwarte stompe ton no. 3. Bij vlak water en enige stroom wordt de ondiepte gekenmerkt door warrelingen, welke iets beneden strooms van de ondiepte in het 10a- teroppervlak optreden. Van welke aard de restanten zijn, zal alleen een onderzoek kunnen le ren: wellicht fundamenten van kerk en huizen. SPORT VOETBAL Zierikzee I-Nieuw Borgvlict I Aanstaande zondagmiddag, aan vang 14.30 uur, speelt Zierikzee I als vcorbex'éiding op de aanstaande competitie 'een wedstrijd tegen de derd'e klasser Nieuw-Boigvliet uit Bergen op Zoem. Wij verwachten hierbij -een aantrekkelijke wedstrijd met 'eeïx uitslag die niet ver van een gelijk spel zal liggen. Scheidsrechter 'is de 'heer J. D. v. d. Linde. Zondag 1 september komt Zierikzee I te Re- nesse uiit tegen Renesse I. Zierikzee III speelt aanstaande zaterdagavond, aanvang 18.15 uui\ tegen een combinatie van S.K.N.W. K., terwijl Zierikzee II aanstaande zondagmiddag (te Ouwexkerk tegen S.V.O.W.K. 'in het veld komt. Returnontmoeting Zierikzee vet._ Burgh vet. Aanstaande zaterdagmiddag, aan vang 16.30 uur, spelen de veteranen van Burgh en Zierikzee 'hun return- ontmoeting van vorige week De op brengst van deze wedstrijd komt geheel ten goede aan het sanatorium „Zonneveld" in 'het kader van d'e akfcie „Sport Steunt Zonneveld". Monteur door stroom gedood HENGELO, 22-8. Do 58-jarige chef-ment sur G. W. Leus huis is donderdagmiddag in Hengelo door elektrische stroom gedood. Het ongeluk gebeurde in ven on- dei-station van de IJsselcentrale. En kele monteux-s verrichtten er wexk- zaam'heden. Door nog onopgehelder de oorzaak is een schakelaar over gehaald. Daardoor kwam een kabel, waaiTnec* Leushuis bezig was onder stroom te staan. Hij kwam onder een spanning van 10.000 volt te staan en was op slag dood. Hij laat een vrouw en drie kinderen achter. Verdovende middelen gevonden in Haarlem HAARLEM, 22-8. De Haarlemse politie heeft woensdag een 'inval ge daan in de woning van de 22-jarige vertegenwoordiger H. J. C. ten S. in Haai-iem, die er van verdacht weid veidovende middelen in zijn bezit te hebben. Er weid een zakje met naar later bleek 110 gram hashisch gevonden, een 'hoeveelheid die een waarde van enkele 'honderden gul dens vertegenwoordigt. De aange houdene verklaarde de hashisch te hebben gekregen van een Neder landse vriend uit Israël, die inmid dels weer is verti'okken. De Haar lemmer is ingesloten. Het onderzoek duurt voort. (Hashisch is een, uit de Indische hennep gewonnen, bedwelmend ge notmiddel, dat- wordt (gerookt als opium, ook wel 'gekauwd of in dran ken wordt gedaan). Nieuwe bond van toonkunstenaars AMSTERDAM. 22-8. In Hilversum zal' volgende week (waarschijnlijk op 28 augustus) een nieuwe toonkunste. naarsbond worden opgericht, d'ie met een het lidmaatschap van het N.V.V. zal' aanvingen. Initiatiefnemers zijn de leden van het oude afdelingsbe stuur van de Nederlandse toonkun stenaars 'bond en een aantal orkest- commissies. Harry Meijer, de door de N.T.B. geroyeerde ex-voorz<itter van de N.T.B., deelde 'het A.N.P. me de dat de nieuwe 'toonkunstenaars- bond, d'ie geen afdelingen meer zal kennen, dn de eerste plaats een vak- greep vocale en instrumentale musi ci bij radio en 'televisie wil fox-me ren. Daarna staat de oprichting van de vakgroepen symfoniemusici en amusementsmusioi op het program ma. De nieuwe 'bond wil zijn aktivï- teiten zo spoedig mogelijk uitbreiden tot het 'hele land. Afdelingen zullen niiet meer wox-den opgericht, wel vak groepen. Afgevaax-digden van Italië en Bi-azilië cp de ontwapeningsconfe- x-entie in Genève hebben donderdag gepleit voor sluiting van een niet- aanvalsverdx-ag voor de gehele we reld en niet uitsluitend voor landen van de NAVO en van het Vex-drag van Warschau, zoals door de Sowjel- Unie is voorgesteld. 15 tot 22 augustus 1963 De wereld was in zeven dagen Weer op de berg of in de pul, Want prins Rainier heeft wel wat droevig Het monagaskisch hoofd geschud: Nog vóór hij voer is hij gestrand, Zijn nieuwe jacht had binnenbrand. Dan ging de jacht op boter beter, Al staat het moeders ook niet aan, Een Buisman is met zijn Catrientje Naar d' eigen botermarkt gegaan: Ons koebeest zucht in eigen huis: Die Buisman is toch niet abuis? Er was een toast Den Haag- Djakarta, Soekarno grijpt nu elke kans, Hij voerde, vrij van alle smetten, Een Hollands meisje naar de dans; De kwestie Irian voorbij Wordt het weer knus en koek en ei. Ook oost en west gaan samenwerken Als in de dagen van weleer, Lanceren samen satellieten Ter observering van het weer; Slechts één ding komt men nog te kort: Ze zorgen niet dat 'l beter wordt. De weerman tekent op zijn kaarten Weer L na L; de brave borst Mat op vijf kilometer hoogte Reeds vijf en twintig graden vorst De Fries noteerde in zijn trui De eerste forse hagelbui. Wij hergenoten Don Camillo, De ouwe prent van 't witte doek, Die door de N.T.S. vertoond iverd (Nee, lach nou niet), op ons verzoek; Straks scheldt men ons in zomertijd Op ons verzoek ook 't kijkgeld kwijt JAAP MIJDERWIJK. De kwestie-Maleisië KOETSJING, 22-8. - Dc premier van Serawak, Stephen Ningkan, ver oorzaakte donderdag nogal wat sen satie door voor zijn vertrek naar Malakka de verslaggevers toe te schreeuwen: „Indonesië kan naar dc hel lopen wij laten ons niet over bluffen, en als wij gedwongen wor den te vechten zullen wü vechten, tot dc laatste nian". Ningkan reisde dondex-dag, evenals de premiers van Singapore en van Noord-Boi-neo, naar Koeala LoenT- poer om bij de premier van Malak ka, Abdoel Raehman, aan te dringen op het vasthouden var» 31 augustus als datum voor dc vorming van de federatie Maleisië. Do premier van Serawak verklaarde, dat er een cri sis is ontstaan als gevolg van liet wegbliiven van de Indonesische en de Philippijnse waamemei's die dc werkzaamheden zouden volgen van de V.N.-funktiion'arisScn die moeten vaststellen of de bevolking van Brits Borneo voelt voor aansluiting bij dc nieuwe federatie. Deze V.N.-ambte- naren kunnen nog niet. aan do slag omdat Indonesië en de Philippijnen meer waarnemex-s willen zenden dan 't aantal waarin Serawak cn Noord- Borneo hebben toegestemd. V.N.-sokretaris-generaal Oe Than! «heeft donderdag een niet nader be kend compromis voorgesteld en zijn vertegen woo rdi^ers in Serawak cn Noord-Borneo opdracht gegeven 'hun werkzaamheden voorlopig lol zon dag uit t«e tsbeilen.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1963 | | pagina 2