Militaire hulp voor de polio-patiëntjes vliegtuigje maakte jn X930 kreeg Zierikzee zijn spuitende Havenpark-fontein Kotter omgeslagen De «Aibecar» ii" miljoenenjacht bouwen ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Donderdag 15 augustus 1963 No. 19438 Vier muziekkorpsen samen op één plaat D£N HAAG, 138. Generaal-ma- joor-arta dr. H. J. van der Giessen, inspekteur van de militair genees kundige dienst beeft in de laatste tijd druk werk gehad met het mobi liseren niet van de medische, maar vooral de organisatorische kwalitei ten van veel van zUn medewerkers. Dat gebeurde om de eerste fase van een plezierig initiatief tot een goed einde te brengen. Doel van alle in spanning is tenslotte om polio-pa tiëntjes die lijden aan ademhalings- stcornissen en daardoor niet een nor male plaats in de maatschappij kun nen vinden aan een eigen tehuis te helpen waar ze ondanks hun gebrek levensvreugde kunnen vinden. Het is allemaal begonnen 1 oen men enige 'tijd geleden ter inspectie van dj militair geneeskundige dienst zioh bezon op het komende jubile um. Volgend jaar namelijk, in de maand oktober, zal dlie dienst 150 jaar bestaan. Tegelijkertijd dat men over het jubileum dacht vernam men dat het Prinses Beatrix Fonds zich inspant om poliopatiëntjes te helpen aan een eigen tehuis. Het idee om de jubileumviering te combineren met daaraan mee te 'helpen was snel geboren. Toen men op een middel zon om geld bijeen te brengen kwam 'het denkbeeld naar voren een grammo foonplaat te laten maken. Dat is nu gebeurd. Ten 'koste van veel inspan ning en veel confereren wist men gedaan te krijgen dat vier militaire muziekkorpsen gezamenlijk een langspeelplaat konden .volspelen". Veel inspanning, want ieder van die orkesten heeft eigen contractuele verplichtingen. Eerste fase De eerste fase van hot plan is tot een goed einde gebracht, want vol gende week komt die plaat klaar en daarmee heeft men dan de unieke prestatie geleverd vier militaire or kesten op één plaat bijeen te krijgen. De Koninklijke Militaire Kapél, de Luchtmadhtkapel, de Mariniers kapel van 'de Kon. Marine en de Jo- han Willem Friso Kapel zorgen er samen voor dat op voor- en achter kant van de plaat ieder zes nummers staan. De bezoekers van de taptoe Delft zullen door foldertjes van het bestaan van ide plaat op de hoogte Ongeluk bij vertrek van vorst MUNCHEN, 14-8. Bij het vertrék van de speciale trein van koning Mohammed Zahir sjah van Afgha nistan, die een staatsiebezoek aan west-Duitsland heeft gébracht, is een ernstig ongeluk gebeurd. Toen de trein het station Kiefers- fel'den, aan de Duits-Oostenrijkse grens verliet, wilde de 35-jarige persfotograaf Egon Steiner op d'e al rijdende trein springen. Hij sprong echter mis en werd voor de ogen van de ontstelde vorst, die een paar honderd mensen op het perron toe wuifde, bijna 50 meter meegesleurd'. Steiner werd levensgevaarlijk ge wond naar een ziekenhuis gebracht. Verongelukt met scooter TILBURG, 14-8. Woensdagmorgen is de 31-jarige wever J. A. Jong- bloets uit Tilburg met zijn scooter in Rovereto nabij het Gardameer in Italië verongelukt. Zijn echtgenote, die op de duo zat, is gewond opgeno men in een ziekenhuis. DJAKARTA. President Soekarno, die griep heeft, zal deze week alleen maar het woord voeren op een mas sabijeenkomst ter gelegenheid van de onafhankelijkheidsdag, die zaterdag gevierd wordt. Voor de dove arts. LONDEN, 14-8. Wie zich al eens het hoofd mocht hebben gebroken over de vraag hoe dat nu met het zuchten gaat wanneer de onderzoekende ge- neesheer doof is kan thans ge- i' rust zijn. Een Britse, firma vervaardigde een stethoscoop i die speciaal ontworpen is voor i( slechthorende artsen. Het in- I strument, dat veel gelijkenis i( met de traditionele stethoscoop vertoont, werkt op transistors l en een batterij ran twee-en- i. een-half volt. Het is ook l. bruikbaar voor personen met normaal gehoor en kan wor- den aangesloten op een ge- I. luidsregistratietoestel. worden gebracht. De enige zorg van generaal-majoor van der Giessen en zijn medewerkers is nu nog, dat er tegen het einde van het volgende jaar zoveel van verkocht zijn, dat men het Prinses Beatrix fonds een flink deel van het f 600.000 vergende tehuis kan aanbieden. STAD EN PROVINCIE ZIERIKZEE Chinese jonk in haven In de Nieuwe Haven arriveerde dinsdag de Chinese jonk „Boleh", die daar ligplaats koos en onmiddel lijk veel belangstelling trok. De „Boleh" heeft een typische bouw en is oorspronkelijk afkomstig uit Sin gapore, waar hij in 1950 door een Engels militair werd gekocht. Deze bradht de jonk over naar Dover. Thans is de jonk eigendom van ze ven middelbare scholieren, die er een vakaritietocht mee naar Zeeland hebben gemaakt. Eerder was de „Boleh" reeds te Veere en Vlissin- gen. Na het bezoek aan Zierikzee is de jonk inmiddels weer naar Dover vertrokken. OOSTERLAND Chr. school vindt vierde lokaal in o.l.-school Tengevolge van een belangrijke stijging van het aantal leerlingen enerzijds en een onlangs gewijzigde leerlingensehahl anderzijds, heeft het bestuur van de Chr. sohool alhier dn de persoon van mevr. Laurense- Pluijster, met ingang van 1 septem- ber a.s. een vierde leerkracht aan gesteld. In verband hiermee kwam men voor d'e moeilijkheid dat er bij de chr. school een vierde leslokaal ont brak. Toen in 1950 het schoolgebouw werd gesplitst verkreeg de openbare lagere school vier, en de chr. school drie leslokalen ter beschikking. In overleg met het schoolbestuur der bij'Z. school en de beide schoolhoof den zal de chr. school thans de be schikking krijgen over het filmlokaal van de openbare lagere school, dat voor dit doöl enige verbeteringen heeft ondergaan. Er wordt een vrije toegang tot dit lokaal gemaakt, ter wijl een toilet is bijgeplaatst. Mevr. Laurense zal les geven in dit ver bouwde lokaal. Aangezien de open bare lagere sohool maar twee leslo kalen nodig heeft, kan het derde, dat tot heden niet werd gebruikt, voor filmlokaal worden ingericht. Fanfare naar Dreischor Het voorgenomen uitwisselings concert, dat de muziekvereniging „Oosterlands Fanfare" jl. zaterdag avond te Dreischor zou geven, onder leiding van de directeur, de 'heer Jac. Capelle moest helaas door de koude en gure weersgesteldheid weer worden uitgesteld. Dit is reeds voor de tweede maal. Ook onlangs was de weersgesteldheid van dien aard dat van het voorgenomen concert moest worden afgezien. Men zal <nu trachten over enige weken alsnog dit concert te doen plaatsvinden. Concert „Crescendo" Indien 'de weersgesteldheidzulks toelaat hoopt op zaterdagavond 17 augustus in het kader van de uit wisselingsconcerten 'd'e harmonie „Crescendo" uit Dreischor een con cert te geven in de muziektent aan het Marktplein alhier, onder leiding van de directeur de heer Job van der Weijtie. Het volgende, uit 10 nummers be staande programma, zal worden uit gevoerd: 1. Soheldegalm, een mars van A. J .Maas; 2. De Vogelkoop- man, operette van C. Zeiler; 3. Li- ■nike Suite, arr. A. den Arend; 4. IJzer en Staal, een mars van D. B. Muller, arr. J. M. Schouten; 5. Tesi- ro mio, grande valse van E. Becucci; 6. Potpourri populaire, no. 10, van G. Renaud; 7. De wedijver, ouver ture van L. Gandvez; 8. Zwei kleine Italiener, een mars van Bruhn-Jaroc 9. Colonel Bogeij on parade, een mars van K. J. Alfon;T0. Nationaal embleem, van E. C. Bagleij, arr. Maurice Viot. Het gezelschap zal rond half acht arriveren bij „Even Buiten" en onder marstonen het dorp binnen marcheren. buiklanding op Schiphol SCHIPHOL. 13-8. Een „de Havil- land Dove" vliegtuigje van Martin's Air Charter Ltd. heeft dinsdag op Schiphol eer. buiklanding moeten maken. Het toestelletje, waarin en kele vakantiegangers een rondvlucht boven Amsterdam maakten, had moeRijkheden met het landingsge stel. Nadat het vliegtuig ongeveer een half uur boven Schiphol had ge cirkeld maakte het een buiklanding op baan 06-24. In het vliegtuigje zaten tien pas sagiers en een vlieger. Niemand van hen heeft bij de landing ook maar een schrammetje opgelopen. Baan 06-24 was over een lengte van ruim 200 meter met schuim volgespoten, zoals gebruikelijk wanneer een vliegtuig een abnormale landing moet maken. De „Van Allen"-gordel BLACKSBURG (Virginia), 14-8. Een kernontploffing op grote hoogte die de Verenigde Staten vorig jaar boven de Stille oceaan tot stand brachten, heeft waardevolle gege vens opgeleverd over de „Van Allen- gordel", een gordel van natuurlijke straling rondom de aarde. Dit deel de Wilmont Hess, wetenschappelijk medewerker van het Amerikaanse bureau voor ruimtevaart, op een conferentie over kunstmanen mee. „Terwijl de kernexplosie de le vensduur van enkele kunstmanen bekortte en de stralingskracht rond de aardbol deed toenemen, had zij ook een waardevol effect" aldus de geleerde. Hij zei dat voor de ont ploffing geleerden slechts konden gissen naar de gedragingen van hoog-geladen deeltjes in de gordel. Nu kunnen deze over een afstand van 8.000 km. nauwkeurig worden vastgesteld. De nieuwe wetenschap zal volgens Hess bijdragen tot de vervolmaking van ruimtevaartuigen. In kringen in de omgeving van de N.A.V.O.-raad is venomen dat de raad woensdag het Russische voor' stel heeft besproken om een niet- aanvalsverdrag te sluiten tussen de N.A.V.O. en de landen van het Pact van Warschau. De Nederlandse ambassadeur tin de Verenigde Staten, dr. J. H. van R'oijen, heeft woensdag een onder houd gehad met de Amerikaanse minister van buitenlandse zaken Dean Rusk. Dr. van Roijen vertrekt vandaag (donderdag) naar New York vanwaar hij vrijdag met het s.s. „Rotterdam" voor een vakantie van twee maanden naar Nederland zal reizen. a Een woordvoerder van de Zuid- Koreaanse opperste raad heeft woensdag meegedeeld d'at dit li chaam voorlopig heeft 'besloten op 15 oktober presidentsverkiezingen en op 26 november verkiezingen voor de nationale vergadering te doen houden. a Hongaren die tijdens de opstand in de herfst van 1956 hun land zijn ontvlucht, kunnen er nu als bezoe ker tijdelijk terugkeren. Dit heeft een Amerikaans reisbureaudirecteur na een bezoek aan Boedapest mee gedeeld. Indonesië hoopt tegen 1968 een half miljoen toeristen per jaar aan te trekken. De autoriteiten willen ook andere eilanden dan Java en Bali voor het toerisme openstellen. Dit heeft de Indonesische hand'elsat- tadhé in Sydney meegedeeld. Geschenk van Comité Paardenloterij SPORT DUIVENSPORT P.V. „De Bruse Trekker" Wedvlucht iti't Noyon 10 augustus: Ph. Steketee, Bruinisse 1, 4, 5; C. S. Capelle. Bruinisse 2, 3, 7; A. S. de Koning, Bruinisse 6; A. J. IJzelen- berg, Bruinisse 8. Uitslag wedvlucht voor jonge dui ver. uit Tilburg: C. Bal, Sirjansland I, 2, 4. 5, 17, 21; C. S. Capelle, Bruil nisse 3, 9, 23, 34; T. Dal about, Nieu- werkerk 6. 8, 18, 19, 25, 26; 27; Ph. Steketee, Bruinisse 7, 13, 14, 20, 24, 29. 33; A. S. de Koning, Bruinisse 10, II, 12, 30, 31, 32; A. J. IJzelenberg, Bruinisse 15, 16, 22, 28. ZIERIKZEE, augustus. Met name op de donderdagavonden prijkt Zie rikzee in volle luister. Het stadscen trum toch al extra mooi in het zomers getij krijgt zijn bijzondere licht-make up en daar behoort voor al ook de fontein by, die licht schijnt te spuiten, midden in het groene Ha venpark. Toevallig kregen wij van de Zierikzeese fontein een fraaie, ou de foto in handen, daterend uit het begin van de dertiger jaren. In de zomer van 1930 werd op Schouwen-Duiveland de waterlei ding in gebruik genomen, nadat men - als uitwendig symbool - hier en kele jaren reeds tegen een steeds groeiende watertoren in het Slinger- bos had aangekeken. Toen het wa ter er eenmaal was, werd vrijwel iedereen op slag enthousiast, ook al waren er in de begintijd toch nog wel weerstanden. Zeer enthousiast was in ieder ge val het Comité Zierikzeesche Paar denloterij, dat de gemeente verras te met een fraai geschenk. Dit ge schenk nu was de fontein, die thans alweer enkele tientallen jaren het stadscentrum beheerst. Bij gelegenheid van de ingebruik stelling der waterleiding in juni 1930 was er reeds een provisorische fon tein in werking te zien, die in aug. werd vervangen door de huidige. Aan de rotspartijen is wel het een en ander veranderd, maar in grote lijnen is de fontein nog altijd de zelfde. Toen leverde hij spuitend een feeëriek gezicht op en hij doet dat neg altijd. Andere entourage Wel veranderd is de entourage, waarvan de foto een beeld geeft. Zierikzee had in die tijd nog zijn hoogopgaand bomengroen in de bin nenstad. Veel geloofd en veel ver guisd. Veel geloofd om de intimiteit, die het groen in het stadshart te weegbracht en de prachtige licht en schaduwpartijen, die in de zomer altijd op de gevels zich aftekenden. Verguisd ook, omdat de bomen nu eenmaal drastisch het zicht op de gevelrijen in hun totaliteit ontnamen Toëh had het vooroorlogs aspect van de binnenstad een eigen, typische oharme, die niet gemakkelijk zal worden vergeten door hen, die een maal onder de bomen rond het Ha venpark hun weg zochten door Zie rikzee. Gelukkig is er nog een oude foto, <iie ons herinnert aan die da gen van weleer. Zo kort geleden fei telijk nog, maar toch zo onbereik baar ver weg. Twee man verdronken Prins van Monaco liet in Nederland DEN HAAG, 14-8. De motorkotter „Wierin'gen 47" (43 brt.) is woens dagmorgen vroeg ter hoogte van de noordpunt van Terschelling omge slagen. Van de vier opvarenden zijn ér twee verdronken, de 33-jarige schipper Jacob Dekkers uit Enkhui zen, vader van vijf kinderen en de 40-jarige stuurman Toen Kolk, even eens uit Enkhuizen, vh'der .van twee kinderen. Het vissersvaartuig „Jan Hendrik" is mét de beidé geredden, Nico Nieuwland uiit Wieringen en Jacob Smit uiit Enkihuizen, op weg naar Den Oever. De dit jaar ge bouwde kotter was eigendom van Gerbrand Smid uit Den Oever. Blauwe reiger beschermd DEN HAAG, 14-8. De blauwe rei ger, die tot dusver tussen 1 septem ber en 1 januari onbeschermd was, is dit jaar en in 1964 gedurende dit tijdvak beschermd, zo heeft de mi nister van onderwijs, kunsten en wetensdhappen bepaald'. De maatre gel is genomen op grond van tie sterfte de afgelopen strenge winter. Een recente telling heeft aangetoond dat er dit jaar maar 35Ó0 tot 4000 broedparen waren tegen ongeveer 7000 een jaar geleden. Bovendien zijn een groot aanta'l jonge vogels omgekomen, vermoedelijk als gevolg van de sdhaarste aan vis en ander voedsel, hetgeen mede een gevolg is van de strenge winter. SCHIPHOL, 13—8. Prins Rainier van Monaco is naar Nederland geko men om zijn fonkelnieuwe luxueuze miljoenenjacht, voor hem gebouwd op de Groningse scheepswerf Kerst- holt, in ontvangst te nemen. Hij ar riveerde met zijn secretaris uit Brus sel in een klein, tweemotorig parti- kulier vliegtuig van Alfred H. Hei- neken, gedelegeerd commissaris van de Heineken's bierbrouweryen, met wie hij persoonlijk bevriend is. Terstond na zijn aankomst begaf de prins zich van Schiphol naar het Hilton-hotel in Amsterdam waar zijn aankomst een verrassing was, want er wa9 een suite voor hem geboekt onder een gefingeerde naam. Het vorstelijke jacht, de „Albecaro II", is genoemd naar Albert en Caro line, de beide kinderen van prins Rainier en prinses Gracia. De „Albe caro I" was de vroegere cabin crui ser van de prins. Zeewaardig jacht Het nieuwe zeewaardige, 280 ton metende jacht, dat een snelheid van 25 kilometer per uur kan halen, is begin van deze maand in Groningen van stapel gelopen en maakt dezer dagen vanuit Delfzijl de technische proefvaarten op de Noordzee. Het kost de prins twee tot drie miljoen gulden en krijgt een bemanning van negen tot elf koppen onder aanvoe ring van de Franse kapitein Ives Ca ruso, die het als alles volgens de plannen verloopt nog deze week of begin volgende week buiten om, dus door de Golf van Biscaje en langs Spanje, naar de Middellandse Zee zal varen. De kans is groot, dat prins Rainier deze „maidentrip" zelf ook zal mee maken. Hij bevond zich dinsdagmor gen nog in Amsterdam, maar zou uiterlijk woensdagmorgen van Schip hol naar Groningen vliegen. Moge lijk maakt hij dan eerst nog een proefvaart mee, waarna naar de Gebrs. Kerstholt vurig hopen niets de plechtige, officiële over dracht van het jacht meer in de weg staat. De Britse premier, Harold Mac- Millan, is per vliegtuig uiit Stock holm in Londen teruggekeerd na een officieel bezoek aan Finland en Zwe den. De Britse premier weid onder meer vergezeld door zijn vrouw en de Engelse minister van buitenland se zaken," 'lord Home. FEUILLETON De kraamverzorging op Schouwen-Duiveland HET GEBEURDE OP OUDEJAARSAVOND Situatie sterk verbeterd ZIERIKZEE, 14-8. Nadat geduren de enkele jaren slechts weinig kraamverzorgsters beschikbaar wa ren, is 'in deze situatie de 'laatste tijd wel een grote verbetering tot stand gekomen. Thans is het mogelijk aan vrijwel alle aanvragen om kraamhulp te voldoen, 'het aantal kraamverzorg- De Amerikaanse minister van buitenlandse zaken. Dean Rusk (L), heeft het eredoctoraat in de rechten aan de Columbia-uni- versitcit ontvangen, „wegens het bereiken van een vreedzame oplossing in belangrijke geschillen tussen de naties". sters is echter nog voor uitbreiding vatbaar. Het beroep van kraamverzorgster heeft zijn moeilijke zijden, doordat er dikwijls ongeregeld moet worden gewerkt en de baby's niet altijd op de afgesprdken tijd ver*sdhijnen. Het is wel een vak, waarbij een gróte mate van verantwoordelijkheidsge voel en zelfstandigheid vereist zijn. Aan het contact tussen de kraam verzorgsters onderling wordt even eens aandacht besteed; zo werd on langs voor de kraamverzorgsters een reisje door het Vlaamse land geor ganiseerd, Waar vooral Brugge werd, bewonderd om zijn prachtige monu menten uit een roemrucht verleden, terwijl men hier zelfs nog kantklos- sentie vrouwtjes aan bet werk zag. Moderne opleiding Odk de opleiding is gemoderni seerd. Een leerling-kraamverzorg ster gaat thans eerst voor 3 maan den naar het internaat tc Doorn voor een theoretische opleiding, daarna volgt de prac'tdsche opleiding op het centrum zelf. Voor de in de afgelopen maand juli 'gehouden examens voor gediplo meerd 'kraamverzorgster slaagden do dames L. v. d. Berge te Bruinisse, li. Olie en H. .T. Ista te Oosterland cn D. C. v. d. Linde le Brouwers haven. Inlichtingen omtrent het werk in de kraam verzorging kunnen worden gevraagd bij de leidster-docente van het 'kraaimcentrum zr. E. H. Scheick- Iloogendoorn, Hoge Molenstraat 48 tc Zierikzee, tel. 01110-2482. 27 Grada van Andel' maakte zich in de keuken verdienstelijk door Cobie te helpen, toten Gert binnenkwam. „Koffie vroeg Cobite. „Straks", anitwoorddte de recher cheur, nog in gedachten verdiept. „Kun je even mteegaan, Grad Naai de kamer Het mléisje staakte haar werk, droogde de 'handen af en volgde de man> met een verwonderde -blik op haar gezicht. „Is er wat „Misschien", antwoordde Gert af wezig. En toen ze beiden' zaten, ver volgde hij: „In one onderzoek, dat gevoerd wordt in samenwerking met de Amsterdamse recherche, zijn we op een puzzeltje 'gestoten. Een raad seltje. En dat raadseltje kan alleen Grada van Andel oplossen". Haar ogen werden nog groter. „Ik ■begrijp U nli'etbegon ze. Gert keek 'haar opeens recht in de ogen. „Wa'ar was jij van oud op nieuw Er kwam een. 'kleur op haar wan gen. Langzaam knikte ze. „Ja, ja, dus ook het pleegkind is verdachte. Nou, ik 'kan U hierover spoedig uit de droom helpen. Ik was bij mijn vriendin Ilse Werner in Eltvili'c. Daar heb ik oud en nieuw gevierd". De rechercheur keek haar nog steeds aan, maar zij weer stond zijn 'bldik. „Het zal voor de Duitse politie een kleine moeite zijn, veronderstel ik, dit te controleren", voegde zij er koWtjWs aan tioci „EltvtUle.de naam 'klinkt Frans. Ligt dat in Duitsland vroeg Gert. Ze knikte. „Een klein wijnstadje nabij Wiesbaden. Aam dte Rijn". „Waarom' h'ob je me dot niet ver teld, Gradfa Als 'ik me goed' herin ner, heb je op nieuwjaarsdag tegen me 'gezegd, d!at je op 30 december alweer terug was in de school". „Dat was ik ook", antwoordde het meisje. „De bedoeling was, dat ik oud en nieuw tra de school zou vie ren. Maar oudejaarsdag belde Heini d'at is Ilse's broer, 'en' hij vroeg of ik zin had oud en nieuw bij 'hen door te brengen. Heini is op zijn manier een beetje verliefd op me. En omdat het bij Ilse thuis altijd gezellig en leuk is, dacht 'ik er niet al te lang over na en zei ja. Hij haalde me in de vooravond op met zijn wagen en bracht me nieuwjaarsmorgen weer terug". „Hoe ver is dat „Wat Van Nonnenwerth naar Eltwill'e „O, ongeveer 125 kilometer. Maar wat betekent dat voor een snelle Mercéd'es Misschien vijf kwartier. Heini rijdt goed". Gert knikte begrijpend. „Juist. En was 'het gezellig Haar ogen 'begonnen te schitteren. „Het was geweldig. We waren wel met z'n twin tigenmeneer en mevrouw Werner hebben een grote villa aan de Rijn en ze hadden alles versierd met groen cn zo. Het was •geweldig", besloot ze. „Het spijt me, dat ik even wan- trouwend was, maar we moeten nu eenmaal alles, wait van belang kan zijn, nagaan. Er is een moord ge pleegd en' er 'is ingebroken: Twee feiten, die opgelost moeten worden. En dan gaat do politie alles na. U weet dus zeker, dat U tijdens de door Frank van Falckenoorl jaarswisseling niet in. Nederland was Ze haalde haar schouders op. „Als U me niet gelooft „Goed", suste Gert. „Ik wil het wel aannemen. Grada, nog een vraag en dan wil ik er een even eerlijk antwoord op". „Zegt U het maar". „Wist je werkelijk niet, dat je tan te een woekeraarster was Het meisje zocht naar haar woon den. „Bewijzen had ik natuurlijk niet, maar ik heb U al gezegd, dat ik de laatste tijd wel zo iets vermoed de. Toen 'ik Jan tijdens de Kerstda gen ontmoette; heb 'ik er met hem over gesproken, maar hij lachte me uit en zei: Hoe haal je zulke onzin in je hoofd. Daarom wilde ik er niet verder op doorgaan, maar het bleef me toch wel 'bij. Weet U, toen ik op school was, piekerde ik er wel eens over: hoe komt 'tante Anne toch aan al dat geld Ze zal er toch xvel eer lijk 'aankomen? dacht ik. Want een briefje was genoeg, en. ik kreeg wat ik wilde: voor kleren, voor cadeau tjes, voor zakgeld, voor 'boeken, voor een reisje in de vaikawtie. Ik ben vorig jaar een paar weken in Italië geweest, dn, pension. Tante raadde me het aan, want das was goed voor m'n algemene ontwikkeling, zei ze. En dik vond het wel leuk. He Icon al tijd alles krijgen; Ze zei wel eens: ik heb niemand meer op de wereld dan jou. Daarom zal ik er Voor zorgen, dat jij een dame wórdt Zelf heb ik een 'beroerde jeugd gehad, altijd ar moe, ruzie en narigheid. Dat wil dk je besparen". (Wordt vervolgd)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1963 | | pagina 5