Ergerlijke baldadigheid te Renesse OVERDENKING Noodweer in Spanje De vorming van de Federatie Maleisië Jamboree geopend De anti-raket-raket O J O RH II. o Hptc srhui l'olilie grijpt straf in RENESSE, 1-8. In de voorgaande dagen hebben jeugdige kampeerders - hoofdzakelijk uit Rotterdam en SleeuwUk - gemeend te Renesse de bloemetjes eens buiten te moeten zetten. De jongelui gaven zich over aan ergerlijke baldadigheid, die te recht verontwaardiging hebben ge wekt. De politie heeft de kampeer ders stevig aangepakt en is op haar qui vive om herhalingen te voor komen. De ongeregeldheden werden door de jongens in gang gezet met het vernielen van een aantal trottoirte gels, die bij de nieuwe telefooncel op verwerking liggen te wachten. Ver der werden verkeersborden en weg- Wat biedt de BEELDBUIS? Laten ive afspreken, dat U bij mooi weer niet thuis blijft zitten om bij journaal en weerpraatje op de buis te zien hoe heerlijk buiten de zon schijnt. Maar als U toevallig aan huis gekluisterd bent of slecht weer treft, kunt U natuurlijk uw kiekkast wel eens aanzetten. Het week-end biedt diverse mo gelijkheden. Na de druk bezette vrij dag met o.a. Oreste Pinto's tiende contra-spionageavontuur en de com plete opera „Als ik koning was" en niet te vergeten „De schatten van de zolder", komt de zaterdag voor Ne derland met een Ripcord, Luipaard op schoot en de bekende film Naked City, waarvan we het eerste deel krijgen voorgezet. De Belgen relay- eren Dorus' laatste show. Zondag middag kunnen de operaliefhebbers „Het brandende huis" van Hay dn zien dank zij de Eurovisie (één tot drie uur n.m.). In de avonduren o.a. het Amsterdams Kamerorkest. En dan nog enkele tips voor de vijfdaagse: maandag een aardige hoofdflm over een soliede Cadillac; dinsdag: The Flintstones en een een- aktertje van Shaw met de bekende puntige teksten; woensdag: Spiona ge van Dick Powell bij ons en Bo nanza via B.Vl. ter keuze. Donderdag biedt B.Vl. een detectieve-film en vrijdag tenslotte is bij ons aan de beurt Marika Rökk. wijzers omgedraaid en werden in partikuliere tuinen bloemen vernield. De politie greep in, maar de jeugd nam daarop een agressieve houding aan en er werd druk met stenen en flessen gegooid. De politie te Renesse achtte het raadzaam assistentie te vragen en politiemannen uit omliggende dorpen begaven zich naar Renese. Ook de bereden politie schoot te hulp. Men was daardoor goed voorbereid toen de jongelui opnieuw tot baldadighe den poogden over te gaan. Er werd stevig met de wapenstok opgetreden. Een viertal jongelui werd opgehaald en een nacht vastgehouden. Hun kampeerkaart werd van. een aante kening voorzien, zodat deze niet meer voor verlenging in aanmerking komt. Bovendien werden processen-verbaal opgemaakt. Alleen al in één cafétaria beliep de aangerichte glasschade een be drag van f 80, Van politiële zijde deelt men ons nog mede dat ook jongelui uit Re nesse 'bij de relletjes waren betrok ken. De bevolking was zeer veront waardigd over het gedrag van de jongelui en stond achter de politie, bij de gënomen maatregelen. Orde en rust werden hierdoor weer her steld. PREDIKBEURTEN Gerei'. Kerk Nieuwerkerk: zondag 4 augustus: 10 en 5 uur ds. J. H. Baas te Den Haag. Ingezonden mededeling REISDEVIEZEN BAGAGE- VERZEKERING REISONGEVALLEN- VERZEKERING en uw kostbaarheden veilig bewaard bij de TONEEL EN FILM In Concertzaal te Zierikzee: „Des dames disparaissent" In het weekeinde-filmprogramma van de N.V. „De Concertzaal" wordt vertoond de film: „Vrouwen ver dwijnen", met sterren als Robert Hossein, Magali Noel, Estella Blain e.a. „Des femmes disparaissent" is een Frans produkt, van een soort waarvan men nooi weet of het ge maakt is om een misstand (en in dit geval een hemeltergende) aan de kaak te stellen, dan wel om de sen satie. In ieder geval zien we in de film twee vriendinnen, de een gehuwd, de ander verloofd. Zij 'betreden een huis, waar ihet feestelijk toegaat, maar in feite zijn dë dames terecht gekomen in een centrum voor de handel 'in 'blanke slavinnen. De ge huwde vrouw is van alles op de hoogte, want haar eigen man houdt zich bezig met het smerige werk. De verloofde van 'het meisje ver trouwt het bezoek niet, gaat op on derzoek uit, maar hij moet dat duur bekopen. Toch geeft de moedige jon geman een eerste stoot in de richting van de gangsters, die - na vele ver wikkelingen - zich tenslotte opgeslo ten zien in hun eigen huis, besche nen door 'Sdhijnwerperlicht en om ringd door een politiecordon. De eerste zonnestralen 'kondigen het einde aan van een nacht vol ver schrikkingen. „De strijd in de vallei" De tweede film, die ook te Haam stede draa'it, is „De strijd in de val- le", met o.a. de bekende Duitse ster Holdegarde Knef. De film speelt in een wild door hoge bergen afgeslo ten dal aan de 'grens tussen het ko ninkrijk Piemonte en het 'groother togdom van Par.ma, waar in 1859 'n spoorbaan werd aangelegd. Het spel begint met een liefdesverhouding, ■tussen een Amerikaanse ingenieur, die de spoorlijn 'boufwt, en de groot hertogin. De Oostenrijkers zien de verhouding niet graag, wan:t ze zijn helemaal niet blij met die spoorlijn, vooral om stratefgiisohe redenen niet. Er volgen nu allerlei inltrtiges met de bedoeling de 'hertogin te verwij deren van haar aangebedene. Daar toe wordt 'n mooe gravin naar het dal gestuurd, om de ingenieur te be ïnvloeden. Het spel loopt heel anders uit dan aanvankelijk gedacht, wanlt de gravin bezwijkt zelf voor de char mes van de 'ingenieur. Later speelt zij een belangrijke rol dn de oorlog tussen Oostenrijk en Piemonte. maar voordat de twee mensen die ook ■in dit geval voor elkaar bestemd 'bleken elkaar krijgen, is er heel wat gepasseerd. Wat allemaal toont deze merkwaardige romantische film in een serie fraaie en soms ook op- Windende beelden. DE KERKDIENSTEN VOOR ZONDAG Ned. Hervormde Kerk Zierikzee: Grote Kerk: 10 uur eerw. heer M. A. Slaager uit Leeuwarden Gasthuiskerk: 10 en 7 uur ds. J. P. van Roon uit Ermelo. Kerkwerve: II uur ds. Zonneveld. Scrooskerke: 9.30 uur ds. Zonneveld. Burgh: 9 uur ds. v. d. Bogert (jeugddienst), 10 uur ds. Don, 7 uur „Kuria"- dienst (in een grote tent). Haam stede; 10 uur ds. Boer, 7 uur inter kerkelijke dienst ds. Boer en ds. Boerma. Renesse: 9 uur ds. van Liere, 10.15 uur ds. M. J. van Wijck uit Edam. Noordwelle: 10 uur ds. v. Liere (bed. H. Doop). Elkerzec: 11 uur vicaris G. Kelling uit Noord- gouwe. Brouwershaven: 9.30 uur ds. J. B. Assendorp uit Zierikzee. Zon- nemaire: 10 uur ds. Duvekot (bed. H. Doop). Noordgouwe: 9.30 uur vi caris Kelling. Dreischor: 7 uur eerw. heer M. C. Malipaard uit Zierikzee. Ouwcrkerk: 11 uur ds. H. J. Groe- newegen uit Oosterland. Nieuwer- kerk: 10 uur ds. L. M. Verseput uit Kerkdriel. Oosterland; 9.30 en 6 uur ds. Groenewegen. Sirjansland: 10 en 6.30 uur ds. van Vliet. Bruinisse: 10 en 5 uur ds. C. den Engelse uit Pernis. Lutherse Kerk Zierikzee: geen dienst. Gereformeerde Kerken Zierikzee: 10 cn 5 uur ds. G. van Halsema uit Amsterdam. Haam stede: 9 en 10.30 uur ds. J. Nawijn uit Schiedam, 17.00 uur ds. Boerma. Renesse: 19.30 uur ds. G. den Hec- ten uit Bruinisse. Scharendjjke: 10 en 2.30 uur drs. G. H. Homan uit Heemskerk. Brouwershaven: 10 en 2.30 uur ds. B. van Oeveren uit Utrecht. Zonncmaire: 10 en 2,30 uur ds. J. Plug uit Huis ter Heide. Nieuwcrkerk; 10 en 5 uur dr. Becker Oosterland: 10 cn 3 uur ds. J- D van Ginhoven uit Wester voort. Bruinisse: 1 r» en 5 uur fis. den Hee- ten. Gereformeerde Kerken (Vrijgemaakt) Brouwershaven: 10 en 3 uur ds. C. van der Jagt uit Zoutespui. Haam stede: 7 uur ds. C. van 'der Jagt uit Zoutespui (dn de Ohr. Geref. kerk). Chr. Geref. Kerken Zierikzee: 10 en 6 uur ds. van der Klis. Kerkwerve: 10 uur leesdienst, 6 uur student G. Bouw uit Apel doorn. Nieuwerkerk: 10 uur lees dienst, 3 uur ds. M. v. d'. Klis uit Zierikzee. Haamstede; 10 en 3 uur student G. Bouw uit Apeldoorn. Gereformeerde Gemeenten Haamstede: 10 en 2.30 uur ds. A. Vergunst uit Rotterdam. Nieuwer kerk: 10 en 3 uur leesdienst. Ooster land: 10, 2.30 en 6 uur leesdienst. Gereformeerde Gemeenten in Nederland Zierikzee: 10, 2 en 6 uur leesdienst. Renesse: 10 en 2.30 uur leesdienst. Nieuwerkerk: 9.45 en 2.30 uur lees dienst. Bruinisse: 10 en 5 uur lees dienst. Oud-Gereformeerde Kerken Oosterland: 9.30, 2 en 6 uur lees dienst. Bruinisse: 10 en 5 uur lees dienst. Leger des Heils Zierikzee: 10 uur 'heiligingsdienst, 12 uur jeugdsamen'komsit, 7.30 uur ver- lossdngssamenkomst. Rooms-katholieke Kerk Zierikzee: Eucharistievieringen op zondag te 7.30 en 10 uur. In de week •Eucharistievieringen te 7.15 en 8 uur. Haamstede: Eucharistievieringen op zondag te 7.30, 9.00 cn 10.30 uur; 19.00 uur (avondmis). Renesse (kerk te nt Zee-anemoon weg): Eucharistie viering om 8.00, 9.30 en I0.3Ó uur. Bij IJ, o Here, schuil ik Psalm 71:1a De bewoners van het door de aard beving verwoeste Skopje meenden veilig te zi>n. De hotelgasten waren de avond te voren met de inwoners rustig naar bed gegaan niet wetend dat de morgen een zo rampzalige voor hen en duizenden der inwoners zou zijn. De bewoners van Schouwen-Dui- veland gingen vóór de rampnacht rustig slapen niet wetend dat enkele honderden mensenlevens door de stormramp zouden worden wegge vaagd. Men meent veilig een zebra te kunnen 'oversteken zoals die moeder met haar kleine in de kinderwagen en een auto rijdt onverwachts door en het kindje wordt uit de wagen geslingerd en gedood. Zo zou men kunnen voortgaan. U leest 'het in de krant; U hoort het door de radio en ge leert vragen: Is de mens nog veilig op aarde Is hij dit ooit geweest Zal 'hij het ooit zijn Treft hem niet plotseling een ongeval, ziekte en dood? 't Is de mens gezet eenmaal te sterven en daarna het oordeel. Men kan wel zeggen: rriet zo somber, maar de fei ten liggen zo. Ook de grijze dichter van psalm 71 wist dit. Hij heeft van jongs af het leven bedreigd gezien en in de -grijsheid is het niet anders. De dood wenkt ieder uur en niemand is veilig. Zelfs in zijn eigen woning is 'hij dit niet. Vandaar 'dat hij naar vei ligheid omziet. Hij oordeelt deze noodzakelijk. Men kan het leven niet vasthouden; het ontglipt ons vroeg of laat. Nu bedoelt de dichter met een vei lige schuilplaats niet een tijdelijk onderdak, geen noodwoning, geen schuilplaats tegen mogelijke bom aanslagen. Hij wenst een woning waar hij bestendig in kan gaan. Is er zulk een schuilplaats tegen de laatste vijand, de dood'? Ja, zegt deze grijsaard. Ze is er; ze is er bij den Here. Ook de dichter van psalm 91 meent het zo als hij schrijft: wie in de schuilplaats des Allerhoogsten is gezeten, vernacht in de schaduw des Almachtiigen. Deze beide stemmen in deze zaak overeen" De dichter vertrouwt zelfs bij 'het naderen van de dbo'd-denk aan psalm 68:10 bij 'het sterven veilig te zijn bij den Here. Wij zeg gen: veilig in Jezus' armen; veilig aan Jezus' hart. De dichter geloofit hetgeen de apostel Paulus eeuwen later schrijven gaat: wij weten, dat, indien de aardse tent, waarin wij wonen, wordt afgebroken, wij een gebouw van God hebben, in de he melen, 'niet met handen gemaakt, 'n eeuwig huis. 2 Kor. 5:1. Daar komen geen bouwvakarbei ders aan te pas. I'k heb hier nu drie getuigen aan gevoerd en in de mond van twee of drie getuigen zal alle woord be staan M.a.w. onze doden, wij zelf zo aanstonds, die in den Here ster ven. zijn n'iet dakloos, maar krijgen een woonstede, een veilig tehuis, 'm bestendige woning. Een gelovige kan er op aan en mag zeggen Als mijn 'lichaam zinkt in d'aard', '•t Is mijn vast geloofsvertrouwen, Blijft mij een gebouw bewaard, En 't geloven wordt aanschouwen 'k Zal aan 't stof der aard ontvliên En dan eeuwliig Jezus zien. Slechts wat zondig ds veracht Meer' den geest van d'aard' verhe ven Die U in zijn hemel wacht, Hem geheel uw hart gegeven Waar uw eeuw'ge woning ligt, Derwaarts oog en hart gericht Brouwershaven, B. WENTSEL KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk Beroepen te Oenkerk c.a. (toez.): H. Gietema, Britsum c.a.; te Haas trecht (itoez.): A. Horst, Oisterwijk en Helvoiht. Bedankt voor Bussum (vac. Th. H. Oostenburg): J. C. van Hunnik, Renkum; voor Ooltgensplaat: A. vah Eijik, Bergsohenhoek. Geref. Kerken Beroepen te Heinenoord: J. B. van Mechelen, Oostburg; te Spijke- ni9se (tweede pred.pl.): Fr. de Jong. Lichtenvoorde; te Schooritiijke: H. J. Zeldenrust, kand. te Utrecht; te Vlaigtwedde: M. Meijerin'g, 'kand. te Noordeloos. Aangenomen naar Ju'brijp en' Hom- merts: E. Boswijk, kan'd. te Amster dam, die bedankte voor Elim en voor Emmercompasouuim; de benoeming tot bijstand 'in 't pastoraat te Krim pen a.cL Lek: H. van Heijst, emeritus predikant te Zwantebroek. Bedankt voor Hardenberg (vac. D. Pasman) en Uitreoht-noord: A. C. Hofland, Rotiterdam-Oharlois. Ohr. 4 Geref. Kerken Bedankt voor Leeuwarden: J. H. Velema, Apeldoorn-centrum. - DUITSE JONGEREN DOEN BOETE DE BILT. 1-8 Veel later dan voorzien was, zijn veertien Duitse jongeren en één jeugdleider uit La- delund en omgeving in De Bilt aan gekomen. Deze jongeren, in leeftijd variërend van 16 tot 22 jaar, komen in de gemeente De Bilt werken als boetedoening voor hetgeen hun landgenoten in de oorlog misdreven hebben. Bij de herdenkingsplechtigheid ter nagedachtenis van de omgeko men Nederlanders, die 'in Ladeiund begraven liggen, werd de gedachte geboren een aantal jongeren uit te zenden. Dit 'initiatief is afkomstg van de predikant -pastor Richter al daar. Pastor Richter is in gezelschap van 16 jongelui in Putten achterge bleven. Ook veel Puttenaren zijn namelijk in Ladeiund begraven. Uit gesprekken met de jongeren bleek, dat de jongelui zich bewust zijn van de bedoeling en dat zij graag gedurende hun verblijf van twee weken in de gemeente De Bilt willen werken en vriendschap wil len sluiten. De Duitse jongeren zul len donderdagavond een krans leg gen 'bij het verzetsmonument in De Bilt. MADRID, 1-8. Verscheidene stre ken in het zuidwesten van Spanje hebben de afgelopen 48 uur te lijden gehad van zware onweders, gepaard gaande met slagregens en hagelbuien. Twee personen kwam om het leven en één werd gewond. Hetg ebied van Albacete werd het zwaarst getroffen. De schade aan huizen en gewassen wordt geschat op zes miljoen gulden. De apartheid in de V.S. WASHINGTON, 2-8. De Ameri kaanse minister van justitie, Robert Kennedy, heeft zich bereid verklaard enkele amendementen te aanvaarden op het wetsontwerp van de regering over de burgerrechten. Hij zei donderdag in de juridische commissie van de Senaat, in ant woord op de vraag van een senator, dat hij geen bezwaar heeft tegen het schrappen van schoonheidssalons, kapsalons en zwembaden van de lijst van openbare gelegenheden waar de rassenscheiding moet worden op geheven. Ook heeft hij er geen be zwaar tegen dat het aantal gevallen waarin de regering ovetreders kan vervolgen, wordt verminderd. Scheepvaartbericliten Katsedijk, 31-7 te Antwerpen. Amper.an, 30-7 van Portland; 1-8 te Seattle. Alchiiba, 31-7 van Houston; 1-8 te New Orleans. Kelletia (t.), 30-7 te Nordenham. Esso Amsterdam (t.), 31-7 te Christo- 'ba-1. P.hil'i'ppia (it.), 1-8 van Mena Al Ah- maidi naar Suez. Zafra (it.), 31-7 te Port Said. Caltex Utrecht (t.), 31-7 van Port Saild naar Avonmoutlh. Kosioia (t.), 31-7 te Porto Miranda. SPORT DUIVENSPORT P.V. „De Reisduif" St. Philipsland Uitslag van 'de gehouden wëd- v-lucht van de P.V. „De Reisduif" te Sint Philipsland vanaf Venlo. In concours waren 184 duiven. De snel heid van Ide eerste duif was 1343.90 en van de laatste 1130.92 m/m. P. Wagemaker 1, 28; J. ZuMweg 2. 4, 6, 10, 12, 13, 16, 35, 47, 50, 59; Joh. Fonteijne 3, 5, 15, 19, 33; J. Geense 7, 25, 34, 41, 58; A. Verwijs 8; C. Vexw/ijs 9; J. Bakker 11, 14, 32, 55; 'H. Kaashoek 17, 18, 20, 22, 23, 24, 26, 27, 30, 57; A. Kot 29, 51; A. den Bra'ber 31; L. Vermeij 36, 37, 43, 44, 60; K. Reijngoudt 38, 42, 49, 56; A. Faasse 39, 52, 61; J. C. Verwijs 40; J. den Braber 45, 46, 48; A. Verwijs Jzn. 53, 54. P.V. „De Reisduif" St.-Philipsland Wedvlucht vanaf Si'b'tarld. In con cours waren 253 duiven. De snelheid van de eerste duif was 876.52 en van dc laatste 599.99 m/m. J. Geense 1, 38, 61, 68, 75; A. den Braber 2, 42; A. Verwijs 3, 4, 6, 17, 37; W. Neele 5; L. Vermeij 7, 11, 40. 62, 74, 82; J. C. Verwijs 8, 14, 34, 41, 45, 69. 82; A. Faasse 9, 22. 49. 55. 73; JOh. Fonteijne 10, 20, 24, 25. 48, 56. 66; J. Zuidweg 12, 19, 33, 35, 43, 51, 54, 77, 84; Joh. Reijngoudt 13; J. Bak ker 15, 21, 32, 57, 63; C. Verwijs 16, 18, 27, 28, 36, 44, 58, 67, 70, 71, 72, 76, 78;H. Kaashoek 23, 39, 46, 47, 60, 64, 65; A. Verwijs Jzn. 29, 50, 59. 79, 85; J. den Bibber 26, 53, 81; A. Kot 30, 31, 52, 80. Vijf-en-zestig jaar getrouwd Het echtpaar M. P. Menheere-Fiere mocht in de kring van kinderen, klein- en achterkleinkinderen het 65-jarig huwelijksfeest vieren. De heer Menheere is 91 jaar, zijn echtgenote 87. De hoogbejaarde echtelieden ver keren nog in een redelijk goede gezondheid. Men ziet hen, op de foto, staan de voor hun huisje in de Bagijnestraat. (Foto: „Zierikzeesche Nieuwsbode"). MANILLA, 1-8. De leiders van In donesië, Malakka en de Philippynen, die in Manilla onderhandelen over de vorming van een Federatie Ma leisië, hebben donderdag het ant woord gekregen op hun vraag aan secretaris-generaal der Ver. Naties Oe Thant, om zyn bemiddeling te verlenen by' het uit de weg ruimen van de moeilijkheden over Brits- noord-Borneo. De inhoud van het antwoord is geheim gehouden. Zoaes bekend is verzet Indonesië zich tegen de nieuwe federatie, die eind augustus tot stand moet komen, als de bevolking /van noord-Borneo geen gelegenheid krijgt zich over haar toekomstige status uit te spre- ATHENE, 1-8. Met het ontsteken van elf fakkels opende de Griekse hoofdverkenner Constanten donder dagavond in het plaatsje Marathon de elfde Wereldjamboree. Vrijdag wordt over een afstand van 42 km een estafette van Mara thon naar Athene gehouden, waar aan o.a. door een Nederlandse ver- kenner zal worden deelgenomen. In Athene zal een krans worden gelegd bij het graf van de Onbekende sol daat. Aan Piet Middelhoven, een Neder landse verkenner van 17 jaar uit Zaandam, valt de eer te beurt een dag als aide de camp op te treden van de Griekse kroonprins. Het Nedex'landse contingent ver keert in uitstekende conditie en treft x-eeds voorbereidingen voor de vie ring van prinses Irene's verjaax*dag op maandag aanstaande. Zweedse kroonprins vertoefde op Schiphol SCHIPHOL, 1-8. Vijftig minuten lang is dondex-dagavond de Zweedse kroonprins, de 17-jaxige Caxi Gustav op Schiphol geweest, nadat hij - ge kleed in een grijs pak van onberis pelijke snit - de landingstrap van een Caravelle van de „Sabena" Uit Stockholm was afgedaald.' De kroon prins was op doorreis naar Dublin om aan de westkust van Iexiandzijn vakantie door te brgengen bij Lord Mountbatten of Birma, de laatste onderkoning in India voor dit land in 1947 onafhankelijk werd. De kroonprins zal drie weken in lexiand blijven. Hij wordt vergezeld door zijn adjudant H. Skiöldebrand. WASHINGTON, 1—8. De vervaar diging van een anti-raket-raket ligt wellicht boven de 'kracht van zowel de Verenigde Staten als de Sowjet- Unie. Dit heeft president Kennedy donderdag in Washington verklaard waar 'hij een persconferentie hield. Hij zei dat iedereen die met het pro- bleem te malken heeft gehad van menling ds dat een dergelijk afweer- wapen vermoedelijk nooit met suc ces vervaardigd zal. kunnen worden. ken. De Philippijnen doen aanspra ken op het gebied gelden. De ministers van buitenlandse za ken van de drie landen voltooiden donderdag hun ontwerp voor een „Verklaring van Manilla", waarin werdt gesproken van de stichting „Malphilindo", een statenbond van Malakka, de Philippijnen en Indo nesië. Verlichting op komst van komkommerstop DEN HAAG, 1-8. Het Centraal Bu- reau van de Tuinbouwveilingen ver wacht niet direct een volledige op- hefifng van de invoerstop, maar heeft wel hoop, dat zeer binnenkort een regeling kan worden getroffen. Er gaan gerechten, dat Duitsland afwijzend zou hebben beschikt op het Nederlandse aanbod de handha ving van minimumprijzen voor kom kommers te garanderen. Bij Neder landse overheidsinstanties is daar over geen enkele officiële medede ling binnengekomen. Van een Duitse beslissing, hetzij positief, hetzij ne gatief, is er niets bekend. In bevoegde Haagse kringen wordt nog steeds „een klein beetje hoop" gekoesterd. Men heeft er de indruk, dat over deze zaak „genuanceerd" gedacht wordt op verschillende West- duitse ministeries. Dieren voorvoelden rainp te Skopje SKOPJE, 18. - Oppassers van de dierentuin, die in een zuidelijke wijk van Skopje lag verklaren dat de dieren, ver scheidene urén voordat de noodlottige aardbeving kwam, waardoor deze stad bijna van de aardbodem werd wegge vaagd, door een langdurig ge huil uiting aan hun onrust ge geven hebben. Een hyena be gon, kort na middernacht. Het beest. hu\lde gedurende mins tens een half Uur achteréén. Andere dieren, zoals leeuwen, een tijger en een olifant, be gonnen ook. „Wij hadden nog nooit eerder zo iéts meege maakt. Wij probeerden van alles, om de dieren weer rus tig te krijgen, doch niets hielp" aldus de oppassers. Zij ver volgden: „Plotseling werden de dieren abnormaal stil. Zij bleven roerloos en zonder enig geluid te geven in hun kooien liggen. En dit bleef zo totdat de aardbeving begon" aldus oppassers. De dierentuin bleef onbeschadigd en geen der die ren werd gewond. Inwoners van Skopje hebben verklaard dat ook honden gevoelig wa ren voor de komende ramp. Velen huilden de gehele nacht door. Tenminste drie honden, die vastgebonden lagen, bra ken los en vluchtten. HET GEHEIM VAN TURTON TOWER 110. Met een snelle greep trekt Floyd een pistool uit zijn gordel. „Bega geen dwaas heid, Floyd!" zegt Aram, terwijl hij de an deren wenkt om achter hem te blijven. „AI zou je mij neerschieten, dan staan er nng vier achter mij!" Dan ziet hij hoe Floyd met zijn duim de haan van het vuurwapen spant en blik semsnel springt hij naar voren. Een harde slag tegen Floyds rechterhand doet het pi stool door de lucht vliegen. Een tweede goedgeplaatste treffer op Floyds kaak zendt deze tegen het dek. Onmiddellijk strekt Floyd de arm uit om het pistool weer Ic grijpen, maar Agua, die het gevaar gezien heeft, is met één sprong bij de ballustrade en zet snel zijn voet op het vuurwapen.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1963 | | pagina 6