Mao's duistere plannen HET GEBEURDE OP OUDEJAARSAVOND ÖAC MOURER DEURLOO Schildwacht schoot op vluchtende soldaat ONZE PUZZEL-RUBRIEK Na veertien jaar: overdracht van Elten ZIERIKZEESCnE NIEUWSBODE Vrijdag 2 angustus 1963 No. 19421 BLIK DOOR HET WERELD Nadat herhaalde malen vals alarm was geslagen, schijnt het nu wel ze ker dat de Chinezen weer een aan zienlijke troepenmacht samentrek ken aan de noordgrens van India. Dat kan betekenen dat ze dor plan zijn en dan moet dat wel zeer binnenkort om een nieuwe aan val te beginnen. Maar dat behoeft niet, tenslotte is dit een merkwaar dige oorlog zonder oorlogsverkla ring. Bij hun vorige offensief hielden de legers van Mao plotseling halt en ontruimden ze grote gebieden die ze met gemak hadden veroverd. Slechts een stuk Ladakh voor hen van strategisch belang behielden zij. Een betrekkelijk klein gewin voor zoveel ophef van wapenmacht. Niemand heeft eigenlijk ooit begre pen welk politiek voordeel ze zagen in het zo plotseling onderbreken van hun offensief. Het meest voor de hand liggende Is de redenering dat het de Chinezen er in geen geval om gaat India te veroveren. Ze hebben slechts willen aantonen dat hoeveel invloed India als kampioen der neutralen ook had, er maar één macht van betekenis is op het Azatische vasteland en dat is de Chinese. Verspeelde sympathie Maar als het Mao er alleen om te doen was geweest India's aanzien wat te breken, dan is dat gedeelte lijk een succes geweest, dat met een nieuwe aanval niet valt te verbete ren, en gedeeltelijk ook een misluk king. Een mislukking omdat China ongetwijfeld met zijn machtsvertoon wel wat aan ontzag zal hebben ge wonnen, maar zeker niet aan sym pathie, vooral niet onder de neutra- listisch denkende naties die er in Azië en Afrika, waar de Chinezen hun grootste diplomatieke en poli tieke aktiviteit ontwikkelen, nogal wat zijn. Daar voor is het vooral bitter geweest dat Peking weigerde het door een neutrale commissie sa mengestelde plan van Colombo om de moeilijkheden op te lossen als een effektieve basis te aanvaarden. Maar als de Chinezen geen ver overing beogen, dan zouden de troe pen aan de noordgrens van India er vooral zijn om druk uit te oefenen als een waarschuwing: doe wat wij eisen, anders komt er een aanval, en vorig jaar hebben we getoond hoe weinig moeite we daarmee hebben. En de eis is dan natuurlijk afstand van het door de Chinezen opgeëiste gebied en enige erkenning dat Chi na de leidende mogendheid is. Slagen om of van de arm Peking zal echter ook weten dat het door deze dreigende houding ook uitlokt dat New Delhi meer toena dering zoekt zowel tot het westen als tot Moskou, in dit geval nage noeg over één kam scheren als te genstanders van China. Beide par tijen leveren al wapenhulp in een of andere vorm. Weliswaar met vrij wat slagen om de arm, maar als het weer menens wordt in het noorden van India, dan konden die slagen wel eens snel van de arm afraken. Het is duister welk voordeel de Chinezen daarmee hopen te berei ken. Nog daargelaten dat hun in dustriële apparaat, vooral nadat de Russische hulp wegviel, danig in de knoop is geraakt; vooral de staal- produktie is aanzienlijk teruggelo pen. En juist die industrie moet hard werken om een vechtend leger te blijven voorzien van materieel. Die belasting van zijn industrie lijkt ook heel onverstandig voor Peking. Maar Mao heeft al een reeks raad selachtige dingen gedaan en men moet niet verbaasd staan als hij die serie in de Himalaya weer met één uitbreidt. Ingezonden mededeling IS HET VANDAAG NIET DAN MORGEN maar eens komt U ook tot de ontdekking dat de sortering groter is de kwaliteit beter is de prijzen lager zijn bij woninginrichting - Zierikzee bezoekt vrijblijvend onze toonzalen kleintjes uitM het binn.enfm.cl DEN HAAG, 1-8. Donderdagmor gen is bij de Kolonel Palmkazerne te Bussum de 19-jarige, uit Oud-Bejjer- land afkomstige dienstplichtig sol daat F. Visser, door een schot ern stig gewond geraakt. De i egervoorM chtingsdie nst deelt over dii't voorval mee, 'dait de solldaat V. in 'de afgelopen maanden zijn ba sisopleiding ontvangen 'had 'bij het Kerkgenootschappen helpen Skopje AMSTERDAM, 1-8. Naar aanlei ding van de door de afdeling hulp verlening van de Wereldraad van Kerken gedane oproep voor hulp aan de Joegoslavische stad Skopje hebben verschillende Kerkgenoot schappen reeds gereageerd. De Nederlanse Hervormde Ker ken en gereformeerde kerken heb ben het verzoek 'aan de diaconieën doorgegeven en gevraagd een bij drage te willen stellen. In enkele andere kerken zal een collecte wor- d'en gehouden. De „Wilde Ganzen" - de radio actie van 'het I.K.O.R. - riep zon dag j.l. reeds luisteraars op 'gelden voor Skopje te willen 'geven. Deze oproep zal a.s. zondag wor den herhaald. De stichting Oecume nische 'hul^ in Utredht, die haar gi ronummer 5261 openstelde voor in dividuele 'bijdragen, heeft op grond van het 'bovenstaande in antwoord op het van de Wereldraad van Ker ken in Genève ontvangen telegram voorlopig f 100.000,- toegezegd. Zon, zomer en vakantie kunnen niet verhinderen dat er nog altijd vlijtig wordt gepuzzeld, iets waar over wij ons zeer verheugen. Niet alleen scherpt puzzelen het verstand, maar „onze rubriek" blijft er bij op de been en dat is nu eenmaal de be doeling. Voor ditmaal gaat de eerste prijs naar: mevr. A. A. Anker-Wansink Havenplein 19, Zierikzee. De tweede prijs - óók voor een dame - gaat naar: mevr. A. Ringelberg-Moerland Verrenieuwstraat 35, Zierikzee De oplossing van de puzzel luidt als volgt: Horizonta al: 1. stro; 5. hek; 7. ohio; 11. rente; 13. aster; 16. boeg; 17. riant; 19 imam; 20 kepi; 22. erna; 24. rm; 26. noor; 28. reed; 29. ga; 30. otto; 32. ate; 34. veer; 36. ora; 37. le gende 40. dal; 42. etna; 43. eens; 44. rit; 45. opperen; 49. lik; 50. eend; 52. ina; 53. idee; 55. gr; 56. eelt; 58. moer; 60 t.t.; 62. sire; 64. krek; 66. rang; 67. natie; 70. valk; 71. eerst; 73. vroed; 75. reno; 76. mom; 77. slem. Verticaal: 2. trek; 3. regent; 4. on; 5. hei; 6. kan; 7. o.t.; 8. heinde; 9. irma; 10. ober; 12 trio; 14 stee; 15. emma; 18. al; 21. pool; 23. reve; 25. mortier; 27. rag; 28. ren; 29. graniet; 31. tante 33. teken; 35. edele; 36. oer; 38. elp; 39. die; 41. l.s.k.; 45. oder; 46. pit; 47. ram; 48. nier; 51. neigen; 54. drevel; 55. gard; 57. lens; 59. oker; 61. toko; 62. snee; 63. at; 65. kade; 68 atm; 69. i.v.m.; 72. r.o.; 74. os. DE NIEUWE PUZZEL Horizontaal: 1. de somma van (allk.); 3. vogel; 5. Ion; 7. zoals de akten getuigen (Lat.); 9. smak; 11. godin; 12. plant; 13. genotmiddel; 15. wijnglas; 17. reptielen; 18. buiten staander; 19. soort sdhip (afk.)20. titel (afk.); 21. plaats dn Siberië; 24. vreem'de munt; 26. deel van een huis; 30. vorm van toetsen; 34. zeediertje; 38. 'beterschap; 42. tijdperk; 43. soort stof; 44. ons inziens (afk.); 45. naam van verschillende riviertjes; 47. be wijs van verdriet; 48. europees staat je; 50. bergruimte; 51. deel van een kar; 53. bloem; 54. aanzien; 55. ta felgerei; 57. voegwoord; 58. vis; 59. onb. voornaamrw.; 60. deel van de bijibel Vertikaal: 1. als volgt (afk.); 2. kledingstuk; 3. zuivelprodiukt; 4. zon nescherm; 5. keukengerei; 6. deel van de voet; 7. insect; 8. waterhoog te (afk.); 10. drank; 12. myth, figuur; 14. indien; 16. ijzerhoudende aarde; 18. europeaan; 22. zoogdier; 23. kin- dergroet; 25. lidwoord; 27. bid. (Lat.); 28. inhoudsmaat; 29. gravin van Hol land; 31. in orde; 32. stapel; 33. lid woord (Eng.); 34. openng; 35. ver slag; 36. spil; 37. >toom; 38. plaats in Nederland; 39. rondhout; 40. ver voermiddel; 41. haarkrul; 44. engels telwoord; 46. vlaktemaat; 48. opera; 49. het zij zo (Lat.); 50. deel van een Vis; 52. nieuw (Lat.); 53. lidwoord (Fr.); 56. -heilige (afk.). in de Kolonel Palmkazerne geves tigde depot intendence en had ver nomen, dat hij met ingang van don derdag was overgeplaatst naar een paraat intendence onderdeel in de legerplaats Ermelo. Blijkbaar van dit 'bericht overstuur geraakt, aldus de legervoorliohtingsdienst, liep hij na het morgenappel naar de kazer nepoort alsof 'hij in Ide brievenbus aan de buitenkant een brief wilde posten, en zette het, toen 'hij daar de wacht was gepasseerd plotseling op een lopen. De wacht sommeerde hem ha'lt te houden, doch dit had igeen Uitwerking. Daarop loste de wadhit een schot in de lucht, dat evenmin de weglopende militair tot bezinning 'bracht. Toen schoot hij op de benen van de man, met als ge volg dat de soldaat V. in de lies werd getroffen. In ernstige toestand is 'hij opgenomen dn 'het Majellazie- kerihuis te Bussum. De marechaussee is terstond aan een nader onderzoek begonnen, zo deelt de legervoorQAch- tin'gsdienSt mee. Karnemelk geen frisdrank DEN HAAG, 18. Ingevolge een beslissing van de president van de rechtbank in Den Haag maig karne melk voorlopig niet »eer worden aangeduid als „frisdrank". Tegen deze aan'diuidng h'ad de „Stichting Collectieve Reclame B.B.M.", waaVin fabrikanten van koolzuurhoudende, alcoholvrije dranken samenwerken, bezwaar aangevoerd. Flitsen uit het buitenland MANILLA. In een door de Fhi- lippijnse 'minister van Buitenlandse Zaken Salvador Lopez uitgegeven verklaring wordt gezegd dat bij de besprekingen, die 'hij met zijn ambt genoten van de Maleise statenbond en Indonesië heeft gevoerd', „aan zienlijke vorderingen" zijn geboekt. HELSINKI. De Lutherse wereld federatie, die in Helsinki in confe rentie 'bijeen is, 'heeft 'besloten om 'de Lutherse kerken in Sowj et-Letland en -Estland als lid toe te laten. NEW YORK. De secretaris-gene raal van de Verenigde Naties Thant is van plan naar Mosfkou te gaan om daar op 5 augustus aanwezig te zijn bij de ondertekening van 'het door Rusland, de Verenigde Staten en Engeland gesloten kern'Stopver- drag. WASHINGTON. Het Amerikaan se ministerie van justitie heeft een rechtszaak aanhangig gemaakt bij het federale gerechtshof in Birming ham teneinde de onmiddellijke re gistratie van ruim tweeduizend ne gers in het kiesregisfer te bewerk stelligen. TRIER. Door de werkzaamheden aan de 'bovaarbaarmaking van de Moezel is grote schade aan de vis stand aangericht. Volgens het in Trier gevestigde visserijverbond is de helft van de visstand vernietigd. De vissers op de Moezel maken zich dan ook grote zorgen. SKOPJE. Skopje is in de nacht van woensdag op donderdag op nieuw opgeschrikt door drie aard schokken van middelmatige sterkte. HONGKONG. De 32-jarige Ame rikaanse soldaat Lowell Skinner, die tijdens de Koreaanse oorlog in Chi nese gevangenschap raakte, is don derdagochtend vrijgelaten. „Het werd hoog tijd, want mijn ouders begin nen oud te worden", zo zei hij bij zijn aankomst in Hongkong. BERLIJN. Drie Oostduitse grens wachters zijn over de prikkeldraad versperring geklommen en naar de Franse sector van West-Berlijn ont snapt. DJAKARTA, Naar werd verno men, hebben de drie deelnemers aan de Maleise topconferentie secretaris generaal Oe Thant telegrafisch ver zocht zo spoedig mogelijk te laten weten hoeveel tijd het in beslag zal nemen om de verlangens van de be volking van Brits-Borneo vast te stellen. SEOEL. De Zuidkoreaanse contra spionagedienst heeft bekendgemaakt dat er in de afgelopen twintig dagen in Zuid-Korea negen Noordkoreaan- se spionnen zijn gedood en vijftien gevangen genomen. AMSTERDAM. Op de Klapro- zenweg bii de N.D.S.M. in Amster dam-Noord is de 53-jarige electrisch lasser H. Huisman op zijn bromfiets door een personenauto aangereden en op slag gedood. DELFT. Een bijzonder gunstige invloed is re uitgegaan van de -snel heidsbeperking op het gedeelte Rijksweg 13 onder de gemeente Delft. Sedert op 3 april op dit stuk van de weg Den Haag-Rotterdam niet harder mag worden gereden dan zeventig km per uur, kan nog wel geen definitief ooi-deel worden opgebouwd uit de ervaringen, maai de cijfers tonen aan, dat het aantal ongelukken opvallend is gedaald. ROTTERDAM. De 32-jarige be vrachter F. van Es uit Rotterdam is in het Dijkzigtziekenhuis overle den aan de verwondingen die hij eerder heeft opgelopen bij een ver keersongeval op de landscheiding 'in Rotterdam. ROTTERDAM. Bij een (rambot- sing in Rotterdam zijn twaalf perso nen gewond geraakt. Vijf van hen moesten ter behandeling naar ver schillende ziekenhuizen in de Maas stad worden overgebracht. DEN HAAG. De woordvoerder van het ministerie van buitenlandse zaken bevestigt, dat mr. A. W. C. baron Bentinck van Schoonheten, Hr. Ms. ambassadeur te Londen, een onderhoud 'heeft gehad met de Britse minister van buitenlandse zaken, 'lord Home, over de K.L.M.- landingsreohten te Singapore. DEN 'HAAG. 'De kwallen aan het Scheveningse strand hebben gezorgd voor een dag-record-aantal E.H.B.O. -gevallen. In totaal 465. Bovendien raakten 208 'kinderen zoek. Een van degenen die met kwallen in aanra king was geweest, moest in het zie kenhuis worden opgenomen. DEN HAAG. Van 6 tot 10 augus, tus a.s. zullen vier fregatten en één korvet van de Franse marine een niet-officiëel bezoek brengen aan Amsterdam. DEN HAAG. In 'het eerste half jaar van 1963 is langs de Maas 610.000 ton grint minder 'gebaggerd dan in do eerste 'helft van het vorige jaar. Todh 'is men er ireeds in ge slaagd een gedeelte van de achter stand, welke door d'e strenge winter is veroorzaakt, in te halen. RHEDEN. Woensdagmiddag is de 48-jarige heer E. J. Veldhoen uit Ulft bij een verkeersongeval om het leven gekomen. Hij 'botste in Span keren met zijn «bromfiets tegen een echtpaar op een bromfiets, die hij wilde inhalen. BRUMMEN. De politie in Apel doorn heeft de 28-jarige monteur van der L. aangehouden, die heeft bekend 6300 gulden van zijn oom dn Brummen te hébben gestolen. De monteur woonde met zijn vrouw en kind 'bii zijn ongehuwde oom in. Hij heeft volgens de politie „een moei lijke jeugd" gehad en is reeds eer- dier met de justitie in aanraking ge weest. DEN HAAG. De Nederlandse in zending op de Duitse levensmidde- lenbeurs „Anuga", die van 21-29 september a.s. te Keulen wordt ge houden, zal' dit jaar een oppervlak te beslaan van 2500 mr. Daarmede heeft Nederland verreweg de groot ste 'internationale inzending op deze beurs. Nog een foto van de Bruse mosselkoningin, geflankeerd door haar twee hofdametjes, ieder voorzien van een reuze-schelp, die kort nadien toerden aangeboden aan Zealand's commissaris jhr. mr. A. F. C. de Casembroot en diens echtgenote. (Foto: „Zieri'kzeesohe Nieuwsbode"). ELTEN, 1-8. Ongeveer 1.100 Ne derlanders in de grensplaats Elten zijn donderdagochtend op Duits grondgebied wakker geworden, na zich de avond tevoren op Neder lands grondgebied ter ruste te heb ben gegeven. Ook de nogeveer 2.200 Duitsers in Elten - van wie re velen het heuge lijke feit van de „heimkehr ins „Reich" tot diep in de nacht gevierd hebben - staan na veertien jaar weer onder Duits bestuur. Voor de meeste Duitsers onder de vijftig jaar, die sedert het aan de macht komen van Hitler in 1933 geen. stap meer dn het stemlokaal hebben ge zet, belooft de verkiezing van een stadsbestuur op 14 oktober een hele belevenis te worden. Tot zolang is 'het bestuur in han den van een driemanschap, bestaan de uit de „Regierungsrat" dr. Griese uit Dusseldorp, de burgemeester van een naburig dorp en een oud-lid van het adviescollege van 'de landdrost, de heer Rudi Hemmerle. Deze di recteur van een plaatselijke bank wordt door vele Eltenaren gezien als de toekomstige burgemeester. Winsten uit voorraden Terwijl gisterochtend in de win- wels de prijzen, werden 'omgezet van guldens in marken, reden zware vrachtwagens af en aan om de op geslagen etenswaren dn te laden voor verder vervoer Duitsland in. Er was een 'koortsachtige activiteit te 'bespeux-en, die niet zo verwonder lijk is als men weet, dat de Duitse douane volgende week waarschijn lijk huis aan huis gaat controleren, of er zich abnormaal grote hoeveel heden koffie, boter of sterke drank bevinden, waarvoor d'an in voerrech- ten moeten worden betaald. Maar lang vóór deze algemeen verwachte contröle zal alle etenswaar de zol ders en kelders en andere opslag ruimten verlaten hebben voor „vei liger oorden", verder in Duitsland. Dan zal onder meer veertig ton bo ter verdwenen zijn, 'die de afgelopen dagen is opgeslagen onder het to neel van de recreatiezaal van een plaatselijke jeugdherberg. Een andere fikse winst wordt ver der nog gemaakt op een grote partij Perzische tapijten, die gisteren in Elten is aangekomen. De hondeixien tapijten gaan in Duitsland van de hand met een winst van ongeveer vijftig procent, met inbegrip van dertig procent ontdoken invoerrech ten. Overdracht Suderwick DINXPERLO, 1—8. Sudeiwick is zorïder enige plechtigheid of forma liteit weer Duits geworden. De nu weer Duitsers geworden 'bewoners van Sudeiwiok hebben op een voor de grenscorrectie gehouden protest bijeenkomst gedaan weten te krij gen, dat zij voorlopig een half jaar geen speciale pasjes nodig zullen hebben om over een straat lopende grens te passeren. In 'het overgedx-a- gen gebied dat met Dinxperlo één bebouwde kom vormt, wonen onge veer 370 mensen. De Amerikaanse filmakteui's To ny Curtis, Charlton Heston, Marlon Bran'do, Mel Ferrer, Tony Fransiosa en Burt Lancaster, alsook de film regisseur Billy Wilder, hebben be sloten 28 augustus deel te nemen aan de massale optocht van negers naar Washington als protest tegen het xossenonderscheid. Ingezonden mededeling KLOK3ES IN ANTIEKE STUL HfiVENPLEIN 1 TEL:2<K3 ZIERIKZEE FEUILLETON 20 „Kom, kom, meneer Gillissen, la ten we elkaar nou niet voor de gek houden, he? Als 'ik met zoiets bij u aan boord' ikom, dan heb ik daarvoor deugdelijke redenen, en gronden. Heel goede zelfs. U bent ongeveer twee uur bij uw tante geweest, in de namiddag. En i'k 'kan wel enkele getuigen aanvoeren, die 'bereid zijn onder ede te verklaren1, dat ze u naar 'bonnen hebben zien gaan en een paar uur later weer naar buiten zagen komen. In die tussentijd 'hebt u een woordenwisseling gehad met de verslagene. Waax-schijnlijk is dat enigszins bijgelegd^ want toen u ver trok, deed uw tante u op de stoep uitgeleide. U hebt toen bij het af scheid nemen gezegd: Nou, tot oude jaarsavond dan maar. Dan praten we wel verder. Nu is mijn vraag: waarover ging 'die ruzie en waar over zou ix op oudejaasravond met uw tante verder praten?" „Heeft dat wat te maken met haar dood'?" „Meneer Gillissen, alles kan er mee in verband' staan. In ons vak is een kleinigheid soms van zeer gxote betekenis. U hebt me tot nu toe al een paar kleine leugentjes op de mouw probex'en te spelden. Denkt u nu niet, dat dik dat als zoete koele slikte. Misschien vexliest u één be langrijk diing uit het oog: 'hier is een moord gepleegd. Op de open bare weg en in uw onmiddellijke nabijheid. Per slot van i'ckening was u de enige getuige. Kunt u nu be grijpen ,dat wij, laten we zeggen, meer dan gewone belangstelling aan de dag leggen voor u, en voor uw d'oen en laten in het verleden?" „Wilt u daarmee beweren, dat ik debet ben aan deze moord?" „Ik beweer nog niets. Maar u hebt me leugens verteld en dat maakt iemand altijd een tikkeltje vci-dacbt. Iemand, die niets te vex*bergen heeft vei-telt de waarheid. U hebt me niet de volle waarheid verteld, ergo ligt daarin, opgesloten, dat u probeert iets voor ons te verbex-gen. Wat is het en waaxom wilt u daarmee niet voor de draad komen?" „Hebt u nooit ruzie? Met uw su perieur of met anderen?" Gert lachte even. „U bent een handige jonigen, meneer Gillissen. U draait er zo'n 'beetje omheen en geeft geen enkel concreet antwoox-d Ik 'krijg steeds meer zin om u mee te nemen en op te sluiten" De jongeman logde het geweer neer en leunde met zijn rug tegen de keukenkast. „Mij opsluiten? Waarvoor? Denkt u soms, dat ik 'be lang 'heb 'bij de dood van mijn tante Hoeveel geld ze ook bezit, het inte resseert me niet 'het minst. Ik heb zelf behoorlijk mijn brood en als vrijgezel heb ik niet veel nodig. Dit is vaders eigen huis en we stellen beiden weinig eisen aan het leven. Wat voor motief zou i'k kunnen heb ben? Nou?" „Daar zullen we het op het ogen blik niet over hebben. Mij interes seert nu alleen maar één ding: waarover ging de ruzie?" „O, een kleinigheid. Niets bijzon ders. Ik verweet 'haar, dat ze zich niets gelegen 'liet liggen aan mijn vader, haar zwager. bat ze jaren- la rog niet naar 'hem had omgezien en zelfs op zijn verjaardag geen kaartje 'had gezonden. Dat is eigen lijk alles". Gert kneep één oog dicht. Leugen tjes nummer zoveel, dacht hij. „En daarom nodigde u tante Anne uil om van oud tot nieuw in Dormngexx' te komen en dan zou er vex-der ge praat 'kunnen woi-den over.ja, waarover eigenlijk?" „Nou, dat ze eens wat vaker ko- door Frank van Falckenoorl men moest. Ik hexdimerde haar er aan, dat er tenslotte toch een fami lieband was. Dat ze zich daarvan in het verleden niet veel had aange trokken". „Die 'goeie tante Anne. En zij was natuurlijk tot tranen toe gexoex-d over zoveel hartelijkheid, nietwaar? Ik kan 'het me levendig voor-stel len. En van puur zelfberouw besloot ze toen maar om als eerste schade vergoeding een weekend naar Dor ringen te komen. En haalde de lief hebbende neef zijn dierbare tante af van het busstation. Droeg zelfs de zware kaffer- voor haar het hele eind naar d eParklaan. U bent een nobel mens, meneer Gillissen". Jan Gillissen werd nijdig. „U hoeft me niet voor de gek te 'houden, me neer. De zaak is veel te ei-nstig om er grapjes over te maken". Gert Hoohverf knikte bedacht zaam. „Nu ben ik het voor het eerst eens helemaal met u eens, meneer Gillissen. Deze zaak is -inderdaad veel te ernstig. En daarom neem ik heb niet, dat u allerlei leugentjes op m'n mouw probeert te spelden, begx'epen? Dug één van Iweeën: u vertelt me de waarheid en dan ook beslist de volle waai-heid, en andex-s neem ik u mee en sluit u ot>. Dan moet u in de cel er maar een nacht en een dag over nadenken. Dat is in de regel een goede remedie, dat weten wij uit ondervinding. Dus, wat doen we? Praten Of mee gaan?" Gillissen zette met een zucht hei geweer weg en liep naar de tussen deur. „Laten we dan tenminste maar naar de kamer gaan. Dan kun nen wc er rustig 'bij gaan zitten". „Oké. En uw vader?" „Die hoort toch niets. Die leeft besloten in zijn eigen wereldje". (Wox>dt vervolgd)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1963 | | pagina 5