Fa. Koevoets Voor mij zware Brandaris.. Vergroot Fa. Koevoets Vlees Enorme toeristenstroom trekt naar de Schouwse stranden Echtpaar omgekomen Enorme drukte en lange wachttijden Blue Jeans spijkerbroeken voor dames en heren, jongens en meisjes Havenpark 5 - Zierikzee SVCCESJES Diversen: Hoe men zijn vakantie ook doorbrengt?voor hen die thuis hun bezittingen willen opknappen, behangen, bin nen of buiten schilderen enz., ook deze week staan ons advies en goede materialen te uwer beschikking. - Mol, Nieuwe Boogerdstraat, Zie rikzee. Marokkaanse tassen, porte feuilles en pantoffels in div. maten en kleuren. Geschen kenhuis R. den Boer, Dam 11, Zierikzee. Zuivere zware shag met lange draad. Dus soepel rollen, lekker trekken. Door en door rijpe KentUCky tabak. f 1.- in dubbelwandige tabakszak SVCCESJES Diversen: „Vapo", onze natuurperma- nent, geeft voldoening; zil steeds patent! - Kapsalon Murk, telefoon 2767. Nu is het tijd voor buiten schilderen. Alle materialen met goede voorlichting vindt u bij Mol, Nieuwe Boogerd straat, Zierikzee. uw vakantievreugde door een bezoek aan onze sportzaak 1 Kleding Sport Gespecialiseerd aparte collecties Havenpark 5 Zierikzee l>ij iedere .maaltijd En deze week weer voordelige aanbiedingen: Runderlappen iets doorregen 500 gram f 1,98 Magere speklappen 500 gram f 1,48 3 slavinken voor f 0,98 Woensdag: 500 gram f 1,78 Voor op de boterham: 200 gram gekookte worst f 0,64 150 gram hamworst f 0,68 Doet uw voordeel! Voor eerste kwaliteit naar de slagers: DE KONING DE JONGE BOUWMAN BURGH HAAMSTEDE BURGH Reeds vrijdag begon de intocht WESTERSCHOUWEN, 20-7. Wat te verwachten was is gebeurd: een enorme mensenmassa uit binnen- en buitenland heeft vrijdag en zaterdag bezit genomen van de Schouwse kust strook. Een schatting hierover Is nog niet mogelijk, doch het is wel zeker dat alle records zijn gebroken. De beste barometer over de hoeveelheid personen in de Westhoek zijn de bak kers. Deze mensen hebben een enorme hoeveelheid brood gebakken en som migen moesten zelfs laat in de zater dagmiddag opnieuw deeg maken voor een volgende oven. Een der bakkers vertelde ons dat deze zaterdag, wat de drukte betreft, vergeleken kan worden met het aantal bezoekers dat de Westhoek betrad op de zaterdag van de eerste week in augustus 1962. Reeds in de loop van vrijdag be gonnen de „badtroepen" binnen te komen en het waren niet alleen vele Duitsers, doch ook Belgen die een plaatsje voor hun tent of caravan zophten. Zelfs enige auto's met let ter S (Zweden) op de achterruit kwa men de Westhoek opzoeken. Voor al len was ruimschoots plaats. De stroom toeristen werd zaterdag nog groter en het was te Haamstede duidelijk zichtbaar wanneer weer een bootlading aan het veer te Zijpe was gelost. Vooral in de loop van za terdagmiddag bereikte de stroom een hoogtepunt. Het was toen een tijd lang levensgevaarlijk om de Noord- straat in Haamstede over te steken. Zeer lange wachttijden aan het veer waren het gevolg van de vele plan nen van de vakantiegangers om hun vakantie aan de Schouwse kust door te brengen. Er waren aan de over kant wat slimmerikken die hun be stellingen in de Westhoek telefonisch deden, om deze dan zes zeven uur later te komen ophalen. Tot diep in de nacht ging de jacht naar de stranden door en het autogeruis kwam in de vroege zon dagochtend om ongeveer 2.30 uur tot stilstand. Tot die tijd hadden de kam peerterreinen het druk met het op vangen van de gasten, die in het denker hun tentje moesten opslaan of een caravan in een hoekje duwen. Gelukkig was het weer mooi, zodat alles van een leien dakje ging. Op deze zaterdag hadden vooral de bakkers, slagers en andere levens middelenzaken het enorm druk. De steeds toenemende massa gemotori seerde voertuigen maakt ook de run naar benzinepompen groot. Zondagmorgen, nadat allen zich geïnstalleerd hadden, viel direct de kerkgang op, waardoor alle dorpen een grote verzamelingauto's te ver werken kreeg. In Haamstede was een zekere afzuiging te bemerken van een groot deel der rooms-katholieke toe risten naar de tent-kerk te Renesse. Inmiddels worden weer speciale jeugddiensten gehouden en ook weer diensten in de Duitse taal. In alle kerken was het bijzonder druk. Grote stranddrukte En dan kwam de tocht naar dat gene, waar bijna iedereen voor ge komen is, n.l. het strand. Een matige oostenwind, veel bruin veroorzakend, zij het ook danig gevaarlijk, maakte het verblijf aan het strand tot een waar genoegen. Duizenden trokken KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk Beroepen te Vlaardinigen (vac. C. H. van Rijn) (toez.): J. W. de Jonig, Voorhout. Aangenomen naar Lage Zwaluwe: Th. F. Pol, Zeerijp en Westeremden; naar Rhenen (vac. J. Dijkstra): A. Westra, Sdharnegoutum, die be dankte voor Hillegom (vac. J. Vee- nendaal); naar Oud-Beijerianld: C. van den Bergh, Polsbroek en VliSt, diie bedankte voor Boven-Hardinx- veld. Ernst, Kamerik en voor Sint Annalartd. Ger. Kerken Beroepen te Wilnis: kan)d. H. J. Ze!den rust, Utrecht. Aangenomen naar Hoerde (vac. G. W. H. Peddemors): A. A. Klapwijk, Bovensmilde, die bedankte voor Oost en Weest Souburg (vac. P. A. Bohlmeijer). Bedankt voor Emmeloord (N.O.P.) (vac. J. C. Sdhouten): A. Nagelkerke, OversChie; voor Oude en Nieuwe Bildtdij'k: H. Dijkslag, Meeden. Ohr. Ger. Kerken Beroepen te Eemdijk, Nieuwe Pe- kola en te Ouderkerk a.d. Amstel: .1. Westerink, kand. te Zwolle. de toegangswegen en trappen naar het strand over en al spoedig doken de nog in aantal verre overwegende blanke kantoor- en fabriekslichamen bij opkomend water het zilte nat in. De aangekondigde badmode van het vroege voorjaar uit Parijs en Italië, viel ruimschoots te bewonderen. In de namiddag vertoonde zich bij al deze badgasten een groot aantal dag jesmensen. Zij zijn dadelijk herken baar aan hun bretels en de meege brachte broodjes en de theefles. Het parkeerterrein aan de Lage- weg was vol, doch het nieuwe enorme terrein aan. de Punt, dat gemaakt is van het bunkerpuin, was nog niet voor de helft bezet. Op zee waren een groot aantal jachten, wat ook spoedig" te bemer ken was in de haven van Burghsluis, waar tegen de avond een tiental binnenviel. In de namiddag, toen de meesten het strand gingen verlaten, werden de trappen bij de twee overgangen zwaar belast en er ontstond een queue om de trap te bereiken. De eerste dag van het grote seizoen is een groot succes geworden, dank zij de mede werking van het weer, dat juist bij de aanvang hiervan omsloeg naar de goede kant. ONDERWIJS Chr. U.L.O.-schooI - Zierikzee Bevorderd van klas I naar klas II: L. Auperlé, A. M. v. d. Berge, E. Biemond, H. J. de Bruine, F. H. Cats, J. S. Dekker, M. A. W. Deurloo, M. Dooge, A. G. Folmer, T. van Gilsit, M. Goudswaard, E. Hendriks, J. v. d. Hoek, B. Houkamp, M.3 J. van Hove, A. A. G. Jansen, A f M. de Jonge, J. M. E. Jumelet, St. Jumelet, L. D. van Klinken, J. van Kooten, M. J. v. d. Linde, J. L. Luteyn, W. Otte, M. E. v. d. Ouden, P. J. Rotte, P. A. L. Rotte, C. Smai'heer, B. Stou ten, P. L. Stoutjesdijk, J. W. van Strien, J. C. van Stirien, Ch. C. Tim merman, N. M. de Valk, J. C. Ver- maat, E. IJzelenberg, J. C. Baart, I. S. Bal, J. A. Bil, J. N. den Boer, J. C. Bom, A. F. Catsman, R. Duijm, W. M. de Feiter, W. Flakweert, J. A. P. Fonteine, W. J. Fonteine, K. A. v. d. Hoek, M. v. d. Houten, P. de Jonge, A. van Kuik, M. J. Lande- gent, J. J. van Oord, J. Post, H. A. Rlingelberg, W. P. RingeHberg, B. J. Rotte, L. de Ruijter, J. P. N. San- derse, J. Slager, A. L. M. Stoel, Chr. Timmerman, J. J. de Vlieger, M. C. v. d. Weele, W. J. Joppe. Niet bevorderd: 20 leerlingen. Van klas II naar klas III: H. P. Auperlé, M. Bezuijen, G. C. Bil, P. C. den Boer, G. Boot, M. C. G. Brou wer, J. M. Dekker, M. van Dijk, A. R. Fennema, A. J. Geleijnse, L. Goedbloed, J. Groenleer, C. v. dl Heuvel, E. Janse, W. M. de Jonge, A. C. Joppe, W. Köstense, J. J. Kwaak, C. van Leeuwen, J. P. J. Lokker, J. A. Simons, N. W. Slager, M. J. Sinke, C. M. Sijrier, T. M. Vaane, C. A. M. Verkaart, G. C. Ver ton, M. G. de Vlieger, C. E. de Vrie- ze, A. E. dén Boer, J. H. C. M. den Boer, J. C. dien Boer, J. Bolle, T. H. Douw, A. S. Flilkweert, M> J. Geel hoed, M. J. Giljam, J. Han'se, Th. W. v. d. Have, J. Hendrikse, J. Hille- brand, J. ten Hove, R. M. C. v. 'd. Hulle, W. Joppe, J. v. Meel, L. de Nooijer, Sit. J. bij tie Vaate, J. J. dte Waaij, G. v. -d. Welle, A. L. Touset, J. Sohults. Niet bevorderd: 17 leerlingen. Van klas III naar klas IV: C. Bal, C. P. den Boer, L. Braber, A. A. d'en Engelsman, P. C. v. d. Graaf, L. de Jonge. W. L. Jonker, D. J. Jumelet, C. L. Kleemans, P. L. A. Sanderse, E. v. d. Velde, R. van Wijck, P. van Beveren, S. Bil, J. van Damme, P. v. d.' Doel, A. J. Flikweert, A. Hage- steijn, J. P. Hanse, P. Jonker, J. L. Mol, C. W. Nooteniboom, L. de Oude, M. Sohouls, H. M. v. d. Sluijs, M. L. Smits, L. E. ibij de Vaate, J. M. Ver wijs, P. C. bij de Vaate, N. C. Rin- gëlberg. Niet bevorderd: 12 leerlingen. Klas IV De geslaagden Voor het diploma B slaagden de dames: J. Th. Dalebout te Noord- gouwe en A. P. HuliigenS te Kerk- werve, 'de heren: M. v. d. Lin'de te Nieuweikeik, K. T. de Jonge, W. Slagboom en J. Kloet te Zaerikzee, Jongerenploeg naar Kameroen DEN HAAG, 20-7. De ploeg van het Nederlandse jongeren vrijwilli- gersprogramma voor Kameroen IS samengesteld. Eenentwintig jongeren hdbben na strenge medische keuring en ook overigens strenge selectie een uitnodiging aanvaard om deel te nemen aan de cursus voor die groep voor Kameroen die op 15 augustus begint en ongeveer drie maanden diuunt. Misschien zullen aan de ploeg nog twee of drie personen worden toe gevoegd. Dit is vrijdag van de zijde van hét Jongeren Vrijwilligerspro- gramma vernomen. M. A. Bolle te Oosterland en T. de Jonge te Kerkwerve. Voor het diploma A slaagden de dames: C. E. v. d. Bijl te Zonnemai- re, A. H. van As 'te Noordgouwe, P. W. Rjingelberg en P. Fondse te Kerk werve, J. de Vlieger te Ouwerkerk, H. de Glopper en J. C. v. 'dSluijs te Soharen'dijke, G. J. ten Hove te Nieuwerkerk, D. J. Kris^alijn*, H. M. Verkaart*, A. M. G. L. Vermunt*, M. A. Volmer en C. J. Folmer te Zierikzee, J. A. Okkerse* en C. M. Pijpelink* te Bruinisse, en de heren: J. H. v. d. Berg, J. C. van Klinken, L. P. G. van Sluijs*, C. Berrevoets, M. W. P. M. Koevoets en M. Oosse te Zierilkzee, L. A. Brouwer* en G. Mol te Nieuwerkerk, J. M. de Jonge, A. Leeuwe en A. Lemsom te Wester- schouwen, L. v. d. Sluis te Schudde- beurs en J. Haak te Bruinisse. Afgewezen: 2 kandidaten. De kandidaten gemerkt met een behaalden tevens het middenstands diploma. Jonge Zeeuw winnaar in internationale beroepswedstrijd SCHIPHOL, 20-7. Met een lijntoe- stel van de Ierse luchtvaartmaat schappij Aer Lingus zijn 13 jonge Nederlandse vaklieden o.l.v. de se cretaris van het comité voor natio nale en internationale iberoepswed- strijden, die heer H. Hamer, uit Du blin op Schiphol aangekomen. In de Ierse hoofdstad hebben die jongens, in leeftijd variërend van 16 tot 21 jaar, aan een serie internatio nale va'kwedstrijden deelgenomen. Zij hebben hun krachten gemeten met 'in totaal 225 jeugdige vaklieden, afkomstig uit Japan en elf Europese landen. De Nederlandse vaklieden deden mee aan de onderdelen tim meren, metselen, sohiMeren, meubel maken, steenhouwen, constnuctie- bankwerken, mach'ine-bankwerken, loodgieter., elektrisch lassen en d'raaden. Onder die eerste prijswinnaars be vindt zich de Zeeuw E. A. M. P. Witte uit Zuiddorpe. ZWAAGDIJK. De 74-jarige P. Nan uit Nibbixwoud is in Zwaa'g- dijik bij een verkeersongeval om belt leven gekomen. WEERT, 20-7. Een ^chtpaar uit Zaandam is bij Weert om het leven gekomen, doordat een aanhangwa gen van een personenauto losraakte en tegen 'hun motor botste. Het echtpaar, de heer en mevrouw Lagerweij-Willemsen (33 en 24 jaar oud), werd1 van de motor geslingerd en was op slag dood. Gelukkige vergissing DEN HAAG, 20-7. Het zoontje van de familie P. uit Den Haag beeft icn de straat waar bij woont, de 's-Gra- venzandelaan, grote opschudding veroorzaakt door te vertellen dat bij had gegeten van een onkruidbestrij dingsmiddel dat die middag door de Haagse plantsoenendienst was ge strooid. In allerijl werd bet kind naar het ziekenhuis gebracht, terwijl bij de plantsoenendienst geïnfor meerd werd welk vergif bet hier be trof. Het was gewoon keukenzout, deelde de dienst lakonie mee. Het kind is weer naar huis ge bracht. Ter voorkoming van meer valse meldingen heeft men inmid1- dels het zout weggespoeld. Haarlem zonder carillon HAARLEM, 20-7. De Haarlemmers zullen twee tot drie jaar lang de klanken van de beiaard van de gro te kerk missen, die tweemaal in de week van de toren over hen werden uitgestrooid. Er wordt namelijk een begin gemaakt met de restauratie van de toren en de beiaard. De klok- kegieterij Eijsbout uit Asten (N.B.) en de gemeentelijke dienst van open bare werken zijn al bezig om de klokken uit de toren te halen. Het uurwerk van de toren zal na het strijken van de klokken weer in werking worden gesteld. Internationaal congres van prot.-chr. artsen AMSTERDAM, 20-7. Tijdens toet van 15 tot 18 juli gehouden eerste internationale congres van 80 pro testants-christelijke artsen uit 16 landen in het Minervapavi'ljoen te Amsterdam is besloten een tweede congres te houden en wel in juli 1966 in Engeland. Voorts is besloten de mogelijkheid te onderzoeken en eventueel de voorbereiding ter 'hand te nemen van de oprichting van een internationale coöperatie, federatie of organisatie van christen artsen. De resultaten zullen op het tweede congres worden besproken. Congres voor geestelijke volksgezondheid AMSTERDAM, 22-7. In het In stituut voor die Tropen in Amster dam is vanochtend het 16e congres van de wereldfederatie voor geeste lijke volksgezondheid 'geopend. On geveer 350 geleerden, opvoeders, beoefenaren en vertegenwoordigers van de gespecialiseerde organisaties van de Verenigde Naties uit meer dan 30 landen nemen er aan deel. De nationale federatie voor de gees telijke volksgezondheid treedt als gastvrouwe op en heeft ook het thema voor dit congre9 vastgesteld, t.w. „bevolkingsproblemen en gees telijke volksgezondheid". Het onderwerp van de eerste con*- gresdag 'betreft de verhouding tussen bevolkingsproblemen en geestelijke volksgezondheid. aan het veer te Zijpe ZIJPE, 20-7. De drukte aan het veer Züpe-Anna Jacobapolder be reikte zaterdag weer een nieuw re cord. De bemanningen van de veer boten „Krammer" en „Züpe" voe ren zaterdag de gehele dag geza menlijk, zodat er bijna geen onder breking was. Was de ene pont te Anna Jacoba polder dan was de andere met zijn vracht dn de tramhaven te Zijpe. Maar dit alles baatte maar weinig; de wachtende file bereikte het dorp St.-Philipsland (5 km? en op het drukste deel van de dag (de middag) waren er wachttijden van 6 uur. Later kromp dit gelukkig in. tot 3 uur en gingen de ponten langzaam winnen. Zaterdagavond half acht stonden nog 350 wagens te wachten. De ponten voeren .tot ook die wa ren 'overgezet. Via Numansdorpha- ven (met Wet s.s. „Minister Lely") kwamen 1200 toeristen zaterdag hel eiland binnen. BELANGRIJKE VERBETERING Verkeerslus voor R.T.M.- hotel te Haamstede Tot nu toe waren de bussen der R.T.M. en van Garage Van Oeveren, die de dienst ouderhouden tussen Westenschouwen en Zijpe, genood zaakt bij het R.T.M.-hotel te Haam stede een zeer k,orte bocht te maken om weer op de Hogezoom terecht te komen voor het vervolgen van hun roete. Hieraan is nu een eidne geko men door de aanleg van een zgn. lus -tegenover het hotel. De bussen rijden nu de normale opweg naar de halte vlak voor het hotel, doch draaien dan over de nieuwe lus linksom en komen zo op de oprijweg terug. Dit betekent een verbetering bij het keren en de ge vaarlijke uitrit naar de Hogezoom komt hiermede te vervallen. Deze met zware klinkers aange legde weg is uitgevoerd door de fa. Evers uit Zierikzee, die dit werk in betrekkelijk korte tijd uitvoerde. Het werk werd vrijdagmiddag opgeleverd en de lus op officiële wijze geopend. Aan de midden in de lus geplaatste vlaggemast werd door mej. I. Schel- linger, hostes-assistente, de R.T.M.- vlag gehesen, terwijl even later een R.T.M.-bus, bestuurd door de hoofd controleur der R.T.M., de heer I. Nouwen, voor het eerst over de lus reed. De plechtigheid werd o.a. bij gewoond door de directeur der R.T. M., dr. H. J. van Zuijlen, bijgestaan door leden van de technische dienst. Verder de uitvoerder, de heer Evers met zijn personeel en ander R.T.M. - personeel. Gelijk met deze lus is ook het per ron waaraande bussen voorrijden aangepast aan deze verandering. Grote trek naar Zeeland met bouwvakvakantie UTRECHT, 20-7. Het begin van de bouwvailcvakantie heeft ook bij de spoorwegen vrijdag en zaterdag die no'd'ige drukte veroorzaakt. Al het beschikbare materieel was ingezet en vele treinen wei-den versterkt. De piek in het reizigersvervoer lag tussen 6 en 9 uur vrijdagavond, toen ojm. .in Utrecht uitzodnerlijk veel reisiustiigen de perrons en de trei nen bevolkten. De grootste drukte viel in de zuidelijke provincies waar te nemen - vooral de trek naar Zee land was opvallend - maar ook op hét 'traject Zwol'le-Groningen-Leeu- ward'en waren de treinen erg voL Hetzelfde gol'd voor de zg. „Veluwe- lijn". Flitsen uit het buitenland BONN. De Westduitse ambassa deur in Algiers heeft aan de Alge rijnse regering .tweeduizend naaima chines overgedragen, als geschenk van de Westduitse regering. MOSKOU. In Moskou is vernomen dat Chroesjtsjef in augustus naar Zuid-Slavië zal gaan. WASHINGTON. De Amerikaanse minister van defensie McNamara heeft gezegd, dat de ontdekkingen van spionage in Engeland en Zwe den van de laatste tijd hem niet hadden aangezet tot het nemen van speciale maatregelen in verband met de Amerikaanse militaire veiligheid. MELBOURNE. In 'de afgelopen twaalf maanden zijn in Australië 101.904 immigranten binnengekomen. Daartegenover stonden 8.699 perso nen, 'die het land verlieten. BRUSSEL. Rond 2.000 Belgische belasting- en douane-ambtenaren hebben in Brussel een mars gehou den om kracht bij te zetten aan hun éis voor meer salaris. Het personeel van het ministerie van financiën staakt nu al vier dagen. NEW YORK. De speciale V.N.- commissie inzake 'kolonisatie beetf met 19 tegen 1 stemmen en 4 ont houdingen een resolutie aangenomen waarin het recht ider bevolking van de Fi'dzji-eilanden op zelfbeschik king en onafhankelijkheid wordt er kend. LONDEN. De regering van India heeft, naar uit welingelichte Indi sche bron is vernomen, besloten de onlangs met de Amerikaanse rege ring gesloten overeenkomst over een zender in Calcutta op te zeggen. NEW YORK. Een 34-jarige Ame rikaanse neger, Nelson C. Drum mond, idie zestien jaar bij de Ame rikaanse marine heeft (gediend, is door een federale rechtbank van ge zworenen in New York schuldig be vonden aan het doorgeven van mi litaire geheimen aan Russische spi onnen. BONN. Zaterdag was het negen tien jaar geleden dat in Duitsland de mislukte aanval op Hitler werd gepleegd. Voor de eerste maal werd ter herdenking van 'deze aanslag van alle openbare gebouwen in de Duit se Bondsrepubliek gevlagd. VER. NATIES, New York. De spe ciale V.N.-commissïe voor kolonia lisme heeft zich uitgesproken voor verkiezingen in Aden onder toezicht van de Verenigde Naties opdat kolo nie en protectoraat spoedig onafhan kelijk zullen worden. HET GEHEIM VAN TVRTON TOWER 103. Hoewel het muiterschip ver van de andere schepen in een stille uithoek van de haven gemeerd ligt, zijn de gebeurte nissen op kade nummer vijf toch niet ge heel onopgemerkt gebleven. Twee koop lieden, die uit een bevrachtingskantoor ko men, staan een ogenblik stil als ze aan het eind van de stille kade een licht rumoer horen bij de daar liggende driemaster. „Hmruig volk, die zeelui", mompelt een hunner. „Altijd bakkeleien en messen trekken „Kijk eens aan, daar worden er een paar de loopplank opgedreven. Die kerel achter hen heeft warempel een pistool als ik het goed zie.... Maar dat moet ik toch aan de havenmeester rapporteren". „Bemoei je toch niet met zo'n zeemans- rel, Logan", zegt de ander, maar de eerste koopman is al op weg naar het havenkan toor. Midden in het gesprek tussen Julia en de havenmeester komt de koopman bin nenvallen. „Maar dat moet het schip van de muiters zijn, wat u gezien heeft", roept Julia op gewonden als de koopman het incident bij de haven in geuren en kleuren verteld heeft.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1963 | | pagina 4