Vier en zestig geslaagde leerlingen ontvingen het getuigschrift Geheim agent vlucht naar het Westen HET KERNSTOP- OVERLEG Mensen verdronken Het proces-dr. Ward Plechtigheid aan L.T.S. te Zierikzee ZIERIKZEE, 20-7. In aanwezig heid van de raad van bestuur, di recteur, leraren en een groot aantal belangstellende ouders, werden op een zaterdagmiddag in het school gebouw belegde bijeenkomst, de ge tuigschriften uitgereikt aan de ge slaagde leerlingen van de lagere technische school. De afgesloten cursus leverde weer een groot aan tal geslaagden op. De uitreiking van de iel begeerde „papiertjes" vond plaats door de voorzitter van het schoolbestuur, mr. C. J. B. du Croo. In een uitvoerige toespraak wees mr. du Croo er op, dat de -verwer ving van het getuischrift voor be trokkenen, de eerste afsluiting vormt van een periode van hun vakontwik keling, waartoe op de l.t.s. de basis werd gelegd. Aan vier en zestig leerlingen wordt het diploma uitge reikt, zo verklapte de voorzitter, die er op attendeerde dat de plaatsing bij de werkgevers uitsluitend ge schiedt door het G.A.B. te Zierikzee. Het zal den geslaagde leerlingen niet moeilijk vallen een passende werkkring te vinden, want ook op Schouwen-Duivelartd is 'het tekort aan geschoolde krachten bijzonder groot. Een groot aantal jongelui zet de studie voort, na het behalen van het eerste getuigschrift. Vijftien leerlingen deiden toela tingsexamen voor de U.T.S. Veertien van 'hen slaagden, hetgeen de voor zitter als een uitzonderlijk hoog per centage aanmerkte. Vijf leerlingen van de afdeling 'brood- en banket bakken deden met succes examen voor het diploma „halfwas". Negen leerlingen van de afdeling elektro techniek deden examen voor het di ploma adspirant V.E.V.-cursist B. Eén der leerlingen gaat naar de AutöteahnisOhe school te Apeldoorn, één gaat naar de maChiini9tenschooil te Middelburg en twee gaan elektro nica studeren aan de M.T.S. te Hil versum. Voor hen die bij een werk gever in dienst komen, is de volgen de studiestap -het bezoeken van de dag-avondnijverheidssohool. De des betreffende cursus duurt twee jaar en vangt aan op woensdag 4 septem ber a.s. Inlichtingen over 'het leer lingstelsel werden bei-eids verstrekt door de consulent voor Zeeland. Gelukwensen Intussen bleek uit mededelingen van de voorzitter dat verschillende leerlingen ihet getuigschrift slechts op Ihet nippertje baalden. Alle zei len zullen door hen moeten worden bijgezet om de verdere vakontwik- keiling op te voeren. Aan de ge slaagden en bun ouders, deed mr. du Croo 'hierna zijn gelukwensen toekomen. De nieuwe cursus telt thans ongeveer '302 leerlingen en voor bet september 'is, zal dit aantal nog zijn toegenomen. Met dit enor me aantal staat de Lt.s. aan de top van de onderwijsinrichtingen. Tot slot ©prak mr. du Croo een warm dankwoord aan het adres van directeur, leraren en personeel der school voor bet vele werk ten be hoeve van de leerlingen verricht en de ijver en animo bij de opleiding betoond. Hij verbond 'hieraan de wens dat de geslaagden in hun la tere leven veel steun zullen mogen 'hebben) aan dit 'diploma. Grote waarde Nadat de directeur, de heer W. Hack mededeling had gedaan van het verheugende feit, dat de cursis ten vani de afdeling brood- en ban ket alle vijf waren geslaagd, deelde de „baas" mede, dat elk diploma een grote waarde vertegenwoordigt en de gemeenschap circa vier en een half duizend1 gulden heeft ge- kosit. Spr. citeerde uit een brief van een ex-l.t.s.-er, die in het afgelopen voorjaar werd gepensioneerd en die zijn scucesvolle carrière toeschrijft aan het op de (toenmalige) am bachtsschool genoten onderwijs. De heer Hack wees er op dat de geslaagden thans alle kansen heb ben het nog verder 'te brengen en in principe ligt zelfs de weg naar de Technische Hogeschool voor hen open. In het algemeen zeide hij: „laat 'het 'hier niet bij, want uit de thans bestede tijd haalt men straks dubbel zoveel winst". Spr. stond stil bij de vertrekkende leraar, de heer J. Rameijs, wiens plaats werd ingenomen door de heer Roskam. Hij roemde de leraarskwa liteiten van de heer Rameijs, wiens heengaan hij zeer betreurde. Na ook zijnerzijds de doorstuderenden alle succes te hebben toegewenst en de aandacht te 'hebben gevestigd op de dag-avondnijverheidsschool, felici teerde spr. geslaagden en ouders. Namens laatstgenoemden spra'k de beer J. Deurloo een hartelijk dank woord, de hoop uitsprekend' dat het onderwijs nut zal afwerpen voor de jeugd, winst +voor de maatschappij en vreugde voor de ouders. Dankwoorden Namens de leerlingen werden dankwoorden gesproken door de jongelui B. Louwerse en A. J. L. Blom. Woordvoerder van 'het G.A.B. was de directeur D. Goudriaan, die met klem 'de jongens en 'hun ouders op het hart bond -gebruik te maken van de diensten van het G.A.B., dat al tijd klaar wil staan om van advies te dienen. Hij deelde nog mede dat de berocpsvoorliChting door het bu reau in de naaste toekomst op nog veel groter schaal zal worden aan gepakt De felicitaties van het gemeente bestuur werden overgebracht door de wethouder de heer Ma. C. Ver- heijen. die uiting gaf aan de trots dat dc l.t.s. een zo groot aantal vak bekwame jongelieden aflevert. De vraag ..wat heb je voor papieren", is nog altijd van grote betekenis, aldtis spr., die den leerlingen op het hart bond 'hun best te blijven doen cn_ te zorgen, dat zij voor hun toekomstige gezinnen op behoorlijke wijze de kost kunnen verdienen. Prijsuitreiking Rest nog te vermelden dat aan een zevental leerlingen een prijs werd toegekend voor dc beste prestaties. Het zijn de volgende gelukkigen, die een boekwerk en een extra compli ment in ontvangst mochten nemen. Afdeling metaal: J. de Keijzer, J. de Waal. Afdeling autoherstellen: C. W. Kommer, J. C. Wandel. Afdeling timmeren: J. C. v. d. Maas, M. v. d. Weele. Afdeling brood- en banketbakken: P. J. N. de Graaf. De volgende leerlingen ontvingen een getuigschrift. Afd. metaalbewerken: A. J. v. d. Berg, Bruinisse; S. A. Bil, Ouwer- kerk; A. J. L. Blom, Haamstede; C. Dorreman, Scharendijke; W. C. Evertse, Zierikzee; A. K. van Gees- bergen, Nieuwerkerk; M. J. Goud zwaard, Zierikzee; P. J. Hage, Zie rikzee; J. H. Kloet, Duivendijke; M. B. Kommer, Zierikzee; J. J. C. Mat- thijsse, Kerkwerve; M. W. Nuijens, Dreischor; M. C. van Oudenaarde, Renesse; S. A. v. d. Saride, Zierik zee; H. M. de Valk, Nieuwerkerk; A. Vijverberg, Ouwerkerk en L. Wan del, Renesse. (11 niet). Afd. metaalbewerken verv.klas: C. G. W. van Aken, Zierikzee; H. v. d. Berge, Zierikzee; J. de Keijzer, Bruinisse en J. de Waal, Bruinisse. Afd. timmeren: C. L. Boot, Haam stede; J. C. Coomans, Scharendijke; A. Goudzwaard, Oosterland; I. C. v. d. Maade, Zierikzee; B. B. L. Lou werse, Scharendijke; B. W. Moelker, Zierikzee; J. M. Padmos, Burgh; N. W. Pan'kow, Ouwerkerk; C. A. Prin ce, Haamstede; J. J. v. d. Velde, Brouwershaven en K. J. v. d. Velde, Haamstede. (7 niet). Afd. timmeren verv.klas: I. Dorre man, Scharendijke; M. Kloet, Haam stede; J. C. v. d. Maas, Haamstede en M. v. d. Weele, Eikerzee. Afd. autoherstellen: J. Beeke, Brouwershaven; P. J. Bom, Nieu werkerk; C. P. Brekelmans, Nieu werkerk; F. C. Deurloo, Bruinisse; D. J. Flaiijt, Sirjansland; C. W. Kom mer, Dreischor; L. Mallander, Zie rikzee; C. A. Peute, Nieuwerkerk; W. B. Schot, Zierikzee; J. Stouten, Kerkwerve; J. C. Wandel, Nieuwer kerk en A. v. d. Wolle, Zierikzee. Afd. elektrotechniek: K. Bolle, Oosterland; A. Bossers, Burgh; F. A. Hillebrand, Ouwerkerk; J. Jumelet, Bruinisse; A. L. Kouwen'berg, Zie rikzee; D. C. Lemsom, Bruinisse; J. Quist, Anna Jacobapold'er; A. de Ruiter, Bruin'isse en P. C. Sch'iette- katte, Zierikzee. Afd. schilderen: A. v. d. Berge, Haamstede en G. P. de Munnik, Zon- nemaire. Afd. brood-banketbakken: J. P. Boot. Ouwerkerk (alleen praktijk); P. J. N. de Graaf, Zierikzee; C. Jan- se, Renesse; F. A. de Vos, Renesse en J. v. d. Welle, Zierikzee. Toegelaten tot de 2e klas: C. J. P. M. Aerts, C. A. M. van Aken, F. v. d. Berg, C. Berrevoets, C. J. Berre- voets, L. G. Berrevoets, J. Bil P.Mz., J. Bil Thz., A. J. den Boer, W. G. de Boer, L. C. Botbijl, P. Bout, A. v. d. Burg, W. J. Buijze, C. Dalebout, W. A. C. J. M. Daleibout, B. Deurloo, J. J. Dooge, D. van Felius, J. L. Fon- teine, A. L. de Graaf, C. S. de Graaff, J. W. Grootenboer, W. Haak, C. J. Hanse, A. J. Heijboer, C. Hil lebrand, J. J. Hogenstein, C. Hooger- huis, W. C. Hoogerland, C. A. de Jonge, D. J. de Jonge, J. de Jonge, J. M. de Jonge, P. M. de Jonge, H. Jonker, G. de Koning, H. M. Kiramer, J. C. Kristalijn, L. Lemsom, J. v. Meel, J. A. Merle, M. W. Nuij ens, J. C. Oole, C. A. Overbeeke, J. P. Overbeeke, C. A. Padmos, P. v. d. Panne, P. J. Pannekoek, A. Plaating, H. Quist, Chr. Schaap, J. Slager, J. Stins, H. Stouten, C. Stoutjes'dijk, A. L. Stoutjesdij'k, J. C. J. Stuik, D. J. Tangeman, P. C. Tangeman, C. bij de Vaate, L .W. M. Venkaart, L. Ver ton, C. A. de Vlieger, J. J. van Vos sen, A. M. WandCl, B. v. d. Weel, J. K. v. d. Werf, M. J. v. d. Werf, J. C. v d. Wielen en J. Willemse. Bevorderd naar de 3e klas. Afd. metaalbewerken: J. W. Bal (voorw.), W. G. Boot, J. P. v. Dom melen, C. v. Dij'ke, H. A. P. M. Gil den (alleen praktijk), C. A. J. Heij boer, J. M. Hogenstein, P. A. Janse, J. Kabtestaart (op proef), N. Krijger (alleen praktijk), J. S. v. Loo (voor- w.), A. E. de Looff, K. J. Nuijens, J. W. Padmos (voorw.), A. eute, A. J. Schietlekatte, A. H. Schout, J. Vane, L. L. v. d. Ve'lde, J. H. Verhulst (al leen praktijk) en A. v. Vliet. (5 niet). Afd. elektrotechniek: J. Abraham- se, C. J. Boogerd, A. H. v. Dongen, M. Dijkman, C. J. J. Everaers, L. de Keijzer, J. C. A. Koster, L. Luijen- dijk, M. F. Lysen, J. Otte (voorw.), J. A. v. d. Ouden, E. de Ronde en W. SOhraver. (1 niét). Afd. autoherstellen: J. Bal, J. P. Catshoek, K. A. Dalebout, C. D. Duinhouwer, M. L. van Dijke, L. L. Dijkman, J. Goudzwaard Wz., J. Goudswaard Bz., J. Goudzwaard J. Cz. (voorw.), P .W.' Kasteele, W. J. Kooman, D. J. v. d. Linde, A. v. Nieuwerthüijze, M. J. F. Snoek, M. J. Vaane en L. IJzelenberg. (5 niet). Afd. timmeren: J. J. Bal, M. Evert se, D. W. M. de Feiter, P. M. J. Feij- tel, A. Flikweert, A. H. Goudzwaard, A. L. de Graaf (voorw.), W. v. d. Hoek, A. J. Kenters, J. J. A. Kloef, J. G. Kort, W. Lemsom, W. v. d. MARKTBERICHTEN Veemarkt Rotterdam ROTTERDAM, 22-7. Aangevoerd 1411 stuks vette kooien en ossen. Prijzen per kg.: vette koeien en ossen: f 3,00-3,40, f 2,70-2,95, f 2,55- 2,75. Vette koeien cn ossen: aanvoer iets ruimer 'dan vorige weck; handel: kalm; 1ste kwaliteit prijshoudend. 2e cn 3e kwaliteit iets lager., Eicrprijzcn V.U.C.E. In de periode van 15-7 tot 20-7 werd' door do Coöp. In- en Verkoop, centrale voor Eieren V.E.C.E. uit betaald f 1,73 per ik.g. voor vuil- sChalige en gewassen eieren werd 1 cent per stuk minder uitbetaald. Lirde, M. L. v. d. Schelde en B. W. Wijsman. (1 niet). Afd. schilderen: L. Dorst (alleen praktijk), S. J. J. Quist, W. v. Strien en N. A. Tuinman (voorw.). (1 niet). Afd. brood-banketbakken: T. C. v. Aken (voorw.), W. J. Barendse, A. v. Dongen (alleen praktijk), J. A. de Glopper. D. C. Goudzwaard (alleen praktijk), W. Klippel. P. Manni, P. J. v. Putten en L. J. v. d. Zande. (1 niet). Bevorderd naar de 4e klas. Afd. autoherstellen: J. v. d. Berge, D. C. Bouwman (voorw.), W. P. Gili- jamse, G. Hanzen, J. K. Kiezenberg, C. O. Rademaker (voorw.) en M. A. Schot. (3 niet). Afd. Elektrotechniek: L. J. Beije, D. v. Ham, J. C. Heule, T. P. van 't Hof, P. F. v. d. Houten, L. C. Kik, A. A. J. Kostermans, A. Stoutjes- dijk (voorw.), J. A. v. d. Weel (voor- w.) en A. G. T. Wurth. (1 niet). Graf van Iwan de Verschrikkelijke MOSKOU, 20-7. De Izvestia meld de zaterdag, dat in de muren van dé „kathedraal van Archangelsk" in het Kremlin, de grafkelders van tsaar Iwan de Verschrikkelijke en diens zonen Iwan en Feodor zijn ontdekt. Uit de opschriften op de grafste nen kon onder meer de juiste sterf dag van de vroegere tsaar worden vastgesteld, nl. 18 maart 1584. Over de dag van zijm overlijden bestonden meningsverschillen. Scheepsramp op St. Lau rens. Veel doden en ver misten QUEBEC, 21-7. Bü een aanvaring tussen twee Britse schepen op de St. Laurensrivier in Canada, zün zater dag minstens 18 mensen verdronken. Zestien zeelieden worden vermist en 16 werden gewond. De ruim 12.500 ton metende vracht boot „Tritonica" voer in dichte mist op de ruim 6.000 ton metende „Roo- nagh Head". De bemanning van de „Tri tonica" - voor het grootste deel zeelui uit Formosa probeerde nog de reddingboten te strijken. Een deel sprong overboord omdat het schip snel zonk. Een kleine Ierse vracht boot, die in de buurt was, kon maar drie overlevenden oppikken daar het licht minimaal was. Het water was ijskoud. De „Roonagh" heeft een diepe scheur aan de boeg opgelopen. En kele leden van de bemanning van dit schip zijn gewond. Groenten-oorlog in West-Duitsland WORMS, 20-7. Zaterdag is in de Westduitse groentencentra Rheinhes- sen en De Paltz een bittere pryzen- oorlog tussen de boeren en dc han delaars ontbrand. Met vrachtauto's, tractors en paarden wagen reden de boeren naar de steden, waar zij hun groenten ver onder de winkelprijs op 6traat aan de man brachten. Na de prijsdalingen op de groen- tenmarkt zagen zij het uitschakelen van de tussenhandel als laatste red middel. In veel steden werden hopen vers geoogste augurken en diverse soorten bonen aangeboden, die door de huisvrouwen gretig werden ge kocht omdat zij in de winkel meer dan 'het dubbele kosten. De groentehandelaren hebben hier door ernstige verliezen geleden en willen ingrijpen van de politie tegen eventueel nog komende boeren-inva- sies. WEST-BERLIJN, 20-7. Een func tionaris van de Oostduitse geheime dienst, Herbert Rockstroh, die tot taak had communistische agenten naar West-Berlijn te smokkelen, is zelf naar West-Berlijn gevlucht en heeft zich bij de westelijke autori teiten gemeld, zo deelde de Westber- lijnse politie zaterdag mee. Rockstroh had tussen zijn schoen zolen een lijst met namen vén com munistische agenten in West-Berlijn meegesmokkeld. Hij vluchtte twee dagen na het bezoek van president Kennedy aan Berlijn en werd kort daarna naar West-Duitsland overge vlogen. Officieel is in Bagdad meegedeeld dat daar vorige week een spionage- organisatie is ontdekt, die werkte voor een „Oosteuropese" mogend heid. De spionnen stonden in verbin ding met degenen, die op 3 juli een opstand trachtten uit te lokken in een militair kamp. De 19-jarilge Braziliaanse studen te Ida Marie Varnez is zaterdag avond in Miami Beach gekozen tot „Miss universe 1963". SPORT WANDELSPORT P.V. „Gevleugelde Vrienden" Zierikjtee Wedvlucht uit St. Quentin. Af stand 206 km. Gelost om 6.45 uur met noordoosten wind. C. Bcuman 1; C. Kristalijn 2, 21 en 32; L. v. d. Hoek 3 en 30; L. Noordijk 4, 12 en 27; F. Mays 5 en 10; Felius-v. Westenbrugge 6. 13,15, 17, 18. 22, 26 en 28; J. Verwest 7. 9. 14. 23 en 31; gebr. Krijger 8. 11, 24 en 29: M. Wesdorp 16; J. Dek ker 19; A. Hagesteijn 20 en 25. Wedvlucht uit St. Démis. Afstand 536 km. Gelost om 9 uur. Aankomst lste duif 15.05 uur. Felius-Westenbrugge 1, 4, 5 en 7; A. Hagesteijn 2; J. Verwest 3 en 6; L. v. d. Hoek 8. DUIVENSPORT P.V. „Zierick" Zierikzee Wedvlucht uit Sittard (154 km.). In concours 128 duiven. C. Seijbel 1, 2, 5. 6, 14, 23, 25; J. Kaaijsteker 3, 4, 22, 26; A .Timmer- man 7, 10, 11 ,12, 16, 28; H. Slagboom 8. 15. 27, 32; A. Flikweert 9; A. Kra mer 13; Jac. Verwijs 17, 19, 31; W. K. Schot 18, 29; P. Flikweert 20, 24; J. v. d. Zande 21; Gebr. Schot 30. Wedvlucht uit St. Dénis (322 km.) met oude duiven. In concours 47 duiven. W. Dalebout 1; C. Seijbel 2, 7, 11; P. Flikweert 3, 4, 8, 12; A. Timmer man 5; J. Kaaijsteker 6; A. M. Ber revoets 9, 10. Hedenavond inkorven voor Dax in 'het lokaal ft Sas, en Bordeaux lokaal Meelstraat A.s. vrijdag voor Venlo. DIVERSE BERICHTEN BLOEMENDAAL. Aan de jaar lijkse 'bondsstranddag van de Kon- Nederlandse Bond tot het Redden van Drenkelingen, die 'in Bloemen- daal werd gehouden ter gelegenheid van 'het 40-jarig 'bestaan van de Bloemendaalse Reddingsbrigade, na men elf 'kustbrigades deel. DEN HAAG. Met ingang van maandag 22 juli 1963 zal de suiker prijs met 2 cent per kg worden ver hoogd. De consumentenprijs voor suiker kan dan f 1.01 per kg. be dragen. BERLIJN. In het proces te oost- Berlijn tegen ide Westduitser Hans- Globke, 'die staatssecretaris 'in Bonn is, heeft de openbare aanklager le venslange gevangenisstraf geëist. OOST-BERLIJN. In een zesdui zend woorden (beslaand hoofdartikel in „Neues Dutsohland", het officiële Oostdu'itse partij-orgaan, keert ook d'e Oostduiitse communistische partij zich opnieuw legende Chinese com munistische leiders, die zij beschul digen van het voeren van een „dog matische, onwerkelijke politiek, die zich onderscheidt door arglistige op ruiing". ROTTERDAM. Veertien dagen na dat zij op een zebrapad in Rotter dam was aangereden door een vrachtauto is in het Dijkzigtzieken- huis aan de gevolgen daarvan over leden de weduwe M. H. Peters-Baa- ten uit de Maasstad. Het slachtoffer was- 67 jaar. Ongeveer 3000 mijnwerkers in twee mijnen in het gebied van As- turië zijn zaterdag in staking ge gaan, zo 'is uit 'betrouwbare kringen in Madrid vernomen. De collectieve Nederlandse in zending van kasrozen 'heeft de eer ste prijs, een gouden medaille van de hnasestad' Hamburg, verworven op de internationale tuinbouwten toonstelling, die dn Hamburg wordt géhouden. In een door het Chinese persbu reau Nieuw-China gepubliceerde verklaring van het Chinese ministe rie van buitenlandse zaken wordt gezegd, dat China Vietnam zal bij staan en de strijd in Zuid-Vietnam „'tegen de Amerikaanse imperialis tische politiek van agressie en oor log" tot het einde toe zal voortzet ten. De Veiligheidsraad gaat zich vandaag (maandag) bezig houden met 'het verzoek van Afrikaanse zij die om Portugal te dwingen zijn politiek ten aanzien van zijn bezit tingen in Afrika - Portugees Guinea, Angola en Mozambique - te wijzi gen. Het officiële Indonesische pers bureau „Antara" meldt dat bij de Indonesische marine, zulks in op dracht van president Soekarno, in het vervolg over de Indonesische Oceaan", in plaats van over de In dische Oceaan zal worden gespro ken'. Van Zuid-Vietnamese militaire zijde is zondag te Saigon medege deeld, dat zaterdag 58 communisti sche guerillos zijn gesneuveld. Een tachtig communisten werd gewond, tefwijl er achttien gevangen werden genomen. STAD EN PROVINCIE Contact Duiveland- Goeree-Overflakkee Sohouwen-Duiveland en Goeree- Overflakkee zullen deze week voor het eerst door middel van de Gre- velingendam met elkaar contact heb ben. De V.V.V.-afdeling Bruinisse heeft namelijk plannen om zaterdag 27 juli met een boot een verbinding te onderhouden tussen de Oostkop en de Hoek van St. Jacob. Op de Oostkop zal een bus gereed staan om de mensen naar Bruinisse te brengen en zo zullen de Flakkeeë- naars goedkoop en gemakkelijk Bruinisse kunnen bezoeken tijdens het dan te houden mosselfeest. ZIERIKZEE ZIERIKZEE. Aan de Hogere Zee vaartschool te Utrecht slaagde voor het diploma Seheepswerktuigkun- dige B.M, onze stadgenoot de heer P. Zappeij. Aan de Chr. Nat. School alhier is benoemd tot onderwijzer mej. A. de Wit te Middelburg, die reeds sinds enige weken tijdelijk in dienst was. Tot onderwijzer is benoemd de heer J. Roodenbui-g te Veen (N.B.), die omstreeks 'half september a.s. in dienst hoopt te treden. Aan de L. T. S. te Middelburg slaagden voor het diploma Scheeps- werktuiglcundige 2A de heren M. C. van Ast te Zonnemaire en L. J. M. van Dij'ke te Zierikzee. Aan de Vakschool voor Meisjes te Goes slaagde voor 'het 2e gedeelte akte N XIX (landbouwhuishoud- kunde) staatsexamen, mej. A. T. Dalebout te Ouwerkerk, die tevens het pedagogisch getuigschrift be haalde. SEROOSKERKE Concert „Luctor et Emergo" Zaterdagavond gaf de muziekver eniging „Luctor et Emergo" uit Renesse, onder leiding van de direc teur, de heer J. H. Blom, een con cert cp het Dorpsplein te Seroos- kerke. Na eerst een muzikale rondwan deling door 'het dorp te hebben ge maakt, werden1 op het Dorpsplein de navolgende muzieknummers ten ge hore gebracht: Bugles and Drums on Parade (Drukker-van Lijnscho ten); Die Lustige Witwe (Lehar); Slei'ghride in Alaska (Jos Cleber); Heinzelmannohens Wachtparade (Noack); Sven-Up (Kotter); Half time Street (Walters; Retraite Fran- gaise (vani Lijnschoten); Katoenplan tages (J. H. Blom); Brasses to the fore (Walters). Begunstigd door het mooie weer trok het concert veler belangstelling Namens de dorpsgemeenschap Se- rooskeike werden directeur en le den van „Luctor et Emergo", bij monde van 'het hoofd der school, de heer J. van Antwerpen, dank ge bracht voor het geslaagde concert. BURGH Brommers botsten Vrijdagavond-botsten twee brom mers op elkaar ter hoogte van hotel „Het wapen van Burgh". Uit de Zandstraat naderde een bromfiets bestuurd door de heer J. M. uit Haamstede die geen voorrang ver leende aan een uit Burgh naar Wes- tenschouwen rijdende bromfiets be mand met twee toeristen. De laatste brommer sloeg tegen de grond en de berijders werden licht 'gewond, zodat geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. De brommers werden beschadigd. Een onderzoek werd door de rijkspolitie ingesteld. HAAMSTEDE Autobotsing Vrijdagmiddag ontstond een bot sing tussen twee auto's op de T- kruising Jonge J. Boeijesweg-Kloos- terweg. Uit de J. J. Boijesweg na derde do heer L. v. d. G. uit Haam stede de kruising toen juist op deze kruising de 'heer J. H. R. uit Renesse reed. Eerstgenoemde verleende geen voorrang waardoor een botsing ont stond waarbij beide auto's schade opliepen. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. De rijkspolitie heeft de zaak in onderzoek. Visboot op plaat De „Harpoen", de visboot die haar thuishaven in Burghsluis 'heeft, voer met een aantal sportvissers aan boord op de zandbank ter hoogte van Koudekerke. Pogingen om los te komen mislukten, en daar in de na middag het water Viel haalde de 'heer P. Krijger met zijn sloop de vissers van boor.d en bracht ze in de haven van Burghsluis aan wal. In de nacht van zaterdag op zondag is de heer Krijger weer uitgevaren om te trachten met hoog water de „Har poen" los .te trekken, doch ook deze poging mislukte. In de loop van zon dagmiddag gelukte het eindelijk om de onfortuinlijke tjalk met behulp van nog enige andere sloepen los te krijgen, waarop deze naar Burgh sluis voer. RENESSE RENESSE. Aan de H.T.S. te Ter- neuzen slaagde voor het eindexamen afd. electrotechniek, de heer A. de Vos, alhier. BRUINISSE Acliviieit Jeugd Rode Kruis Dc knutselclub te Bruinisse onder leiding van zuster Oranje, waaraan een afdeling van 'het Jeugd Rode Kruis venbonden is, benutte dezer dagen een schoolreisje van de o.l.- sohool om aan het Rode Kruis te Den Haag persoonlijk de gemaakte jeügd-ramp-pakketten te bezorgen. Afgeleverd werden 15 volle doosjes, 15 gedeeltelijk gevulde pakketten en 46 stukjes zeep. Dc alhier gehouden collecte voor do chr. blindcni wicht ingen broclvt f 114 op. Vrouwenvereniging op reis De gereformeerde vrouwenvereni ging „Tot; Arbeid Geroepen" bezocht vorige week als zomerreisje de ste den Rotterdam en Den Haag Per autobus werd hier 's morgens vroeg weggereden en ongeveer half 10 werd in Rotterdam de koffie ge bruikt. Panorama Mesdag, Madurodam, de pier. het Scheveningse strand, het waren even zovele attracties voor de Bruse vrouwen. En winke len is toch ook altijd nog een bezig heid, waarvoor wel een uurtje uit getrokken wordt. Voeg daarbij een goed verzorgde maaltijd, een rit door het Westland en nogmaals een klein weinigje „Rotterdam" en men krijgt als resultaat een bijzonder goed geslaagde dag. WASHINGTON, 21-7. Iu krin gen van de Amerikaanse regering worden berichten uit Moskou be vestigd. dat een ontwerpverdrag voor een verbod op kernwapen proeven thans ter parafering ge reed is. Afgezien van onvoorziene hinderpalen hoopt men, dat het ont werp binnen enkele dagen gepara feerd kan worden cn als dit is ge beurd, zou het verdrag aan de re geringen in Moskou, Washington en Londen voorgelegd worden, aldus is in genoemde kringen gezegd. In andere kringen meent men evenwel, dat ondanks de gemaakte vorderingen in de kernstopbespre- kingen in Moskou, het nog steeds niet zeker is of het Kremlin een verdrag tot het staken van kern wapenproeven gekoppeld wil heb ben aan een niet-aanvalsverdrag tussen de N.A.V.O. en de landen van het pact van Warschau. Maar waarnemers merken op, dat dc Ame rikaanse onderhandelaar Harriman alleen maar gemachtigd is om over een kernstop-verdrag te onderhan delen. CASTRI'CUM. Aan het Bakkumer- strand is zondagmiddag omstreeks half vijf de 38-jarige H. Klumpe- raar uit Kwa'dij'k bij het zwemmen in zee verdronken. Met zijn echtge note was hij de zee ingegaan. Hoe wél hij niet zo erg vei' in het water ging was de onderstroming toch te sterk om ihem op de been te houden. Zijn vrouw trachtte nog haar man op de vaste wal te 'krijgen, maar hij werd .bij haar vandaan gezogen. ZANDVOORT. Zondagmiddag om streeks drie uur is aan het Zand- voortse stradn de vijftienjarige J. W. uit Waldriiel bij Keulen (west-Duits- land), bij het baden in zee verdron ken. De jongen, die omstreeks drie uur werd vermist, was met een ge zelschap uit een kindertehuis een dagje naar Zan'dvoort gekomen. Zijn stoffelijk overschot spoelde om streeks zes uur aan. MAARSEN. Zaterdagmorgen om streeks elf uur is de 87-jarige we duwe M. F. de Nijs uit Den Haag in de Breukelenveense plassen ge vallen en verdronken. Marinier verongelukt op Aruba WILLEMSTAD, Curacao. 21-7. Op Aruba 'heeft zich een verkeersonge val voorgedaan, waarbij de uit Am sterdam afkomstige marinier derde klasse zeemilicier. B. W. Oudeboom, oud 19 jaar en ongehuwd, om het le ven is gekomen. De mai'inier was mét een truck op weg naar het fre gat „Van. Ewijck", toen hij slipte. Hij werd uït de auto geslingerd met het vermelde noodlottige gevolg. LONDEN, 22-7. Voor de Old Bai- ly, 'het 'hof voor strafzaken in Lon den, is vandaag (maandag) het pro ces begonnen tegen dr. Stephen Ward, de osteopaat die naar aanlei ding van het Brofumo-schandaal van koppelarij wordt beschuldigd. Bij het openbaar onderzoek heeft de 50-jarige gescheiden zoon van een Anglicaanse 'geestelijke verklaard onschuldig te zijn. SleChtg weinig keren in de 700- jarige 'geschiedenis van het hof heeft er zoveel belangstellng bestaan voor een zaak als deze maal. Uit vele delen van de wereld zijn in to taal bijna 'honderd journalisten naar Londen gekomen om 'het proces bij te wonen, dat naar men verwacht ongeveer vijf dagen zal duren. Grotere vredeskansen VATICAANSTAD, 21-7. Paus Pau- lus, doelend op het verloop van de kernstopbesprekin'gen in Moskou, heeft zondag in een toespraak tot 20.000 pelgrims gezegd, dat zich aan de horizon tekenen vertonen, die wat meer hoop op wereldvrede wet tigen. Radio-Vaticaarr zei later in een commentaar, dat het slechts een symptoom is, maar voldoende om de hoop te doen herleven dat er een einde komt aan de „naohtmerrie van een atoomdood". Het is een blijk van goede wil. aldus de radio. Schoeiiniakersvakscliool wordt opgeheven BREDA, 21-7. Het gemeentebe stuur van Ihet Brabantse plaatsje Drunen is van plan de vakschool voor schoenmakers met ingang van 1 september op te heffen en direc teur en leraren met ingang van 1 november of zoveel eerder als nodig mocht blijken voor het aanvaarden van een nieuwe functie, eervol ont slag te verlenen. De Drunense vakschool voor schoenmakers bestaat 43 jaar Dc belangstelling voor de schoenma- kcrsvakscholcn is de laatste lijd overal sterk afgenomen cn ook <lc Drunense vakschool hcefl hiervan dc nadelige gevolgen ondervonden. Het aantal leerlingen is lin de jaren na do oorlog steeds lager geworden cn was allang beneden de voor riikssubsidie gestelde norm - acht tien, per Idas - 'gebleven. Organisten bezochten Zierikzee en Sirjansland ZIERIKZEE-SIRJANSLAND, 20-7 In overeenstemming met dc plan nen heeft een groep organisten, deel nemers aan de Zomcracadcmie voor organisten te Haarlem, zaterdag een bezoek gebracht aan Schouwcn- Dulvcfand. Hét gezelschap bestond uit 39 personen, vertegenwoordigend ech vijftiental landen. Te Zierikzee werden dc orgels van do chr. ger. kerk cn van dc Luther se kerk bezichtigd, bespeeld en be- listerd. Vooral veel aandacht had tien do organisten voor het Zweedse orgel 'in do Ned. Herv. kerk te Sir jansland. Het gezelschap werd ter plaatse begroet door 'ds. J. van Vliet. Het orgel werd bespeeld' door de heer Gustav Leonhardt, leraar aan hot Amsterdamse Conservatorium. Zo wel van het orgel 'als -het 'kerkinte rieur werden verschillende foto's gemaakt. Andere organisten, die de klanken van 't orgel lieten horen waren prof. Anton Hcillcr, leraar aan dc mu ziekacademie te Wccncn cn tot slot de borocmclc organist'e van de Ma deleine te Parijs Marie Claire Alain. O.m. werden koralen van Bah ten «gehore gebracht. Op verzoek van do eigen organist plaatsten dc be roemdheden hun handtekening 'in het koraalboek van de.kerk.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1963 | | pagina 2