Werken in de vakantie Raad besluit tot opheffing brandbluseenheid van Noordwelle Dodelijk ongeluk in een circus Koningin Juliana naar Porto Ercole STAD EN PROVINCIE E.E.G.-CONFERENTIE IN BRUSSEL Ulussiugswerk in liel laatste uur moeht niet ineer buten VVESTEKSCHOUWEN, 18-7. Het Was wel bijzonder toevallig dat woensdagavond in de raadsvergade ring van Westerschouwen juist ge debatteerd werd over opheffing van het brandweerkorps van Noordwel le, terwjjl juist op dat moment de brandweer van dat dorp gealar meerd werd voor een op een boer derij uitgebroken brandje. De brandweer was het vuur spoe dig meester, maar het dappere blus- singswerk heeft niet mogen baten, want met a stemmen voor en één tegen (de stem van de heer J. Hen- drikse) besloot de raad tot ophef fing van de bluseenheid van Noord welle binnen het raam van de re organisatie van de Westhoekse brandweer. B. en vv. hadden dit plan zeer uitvoerig ter tafel gebracht. Daar in de Westhoek nog steeds de oude verordening geldt van voor de her indeling, achtte 'het college 't nood zakelijk één nieuwe verordening vast te stellen. De gemeente bezit nu 3 korpsen, n.l. Haamstede, met 14 manschappen, Renesse 13 en Noord welle 8. Haamstede heeft een mo derne hogedru'k nevelspuit, Renesse een trekker-manschappenwagen met twee-wielige lagedruk motorspuit en Noordwelle een kleine verouder de motorspuit van voor 1940, ter wijl verder de Outward Bound School te Renesse over een ver ouderde motorspuit 'beschikt. Door 'het nieuwe wegennet in de West hoek is de afstand, die de Haam- steedse eenheid maximum af moet leggen 5 km. Mit9 een meldings systeem goed werkt en er voldoende manschappen aanwezig zijn, kunnen de korpsen van Haamstede en Re nesse uiterlijk binnen een kwartier bij een brand ingrijpen. De districtsinspecteur voor het 'brandweerwezen, de heer G. Kortus, adviseerde b. en w. het aantal korp sen 'te 'beperken tot hoogstens 2; 'hij acht het aanwezig zijn van één bluseenheid te Haamstede en één te Renesse voldoende. Hij stelt dan ook voor deze eenheid op te heffen. Evenals 'b. en w. heeft hij veel waardering voor het corps, dat on der uitstekende leiding steeds en met grote ijver oefende. B. en w. delen de mening van de heer Kor tus cmdat het spuitje van geringe capaciteit is en bovendien zo ver ouderd' en versleten is, dat het nood zakelijk zou zijn, binnen niet al te lange tijd alles te vernieuwen. Hier mede zouden niet te verantwoorden uitgaven gemoeid zijn, gezien het (geringe aantal woningen en de wei nige houtbouw in de kom van Noordwelle en het relatief gering aantal 'branden. Wel zal het aanbe veling verdienen voldoende brand- blusapparaten en slangenmaterïaal in Noordwelle in depot te houden, zodat in eerste instantie op de wa terleiding water gegeven kan wor den. Verder zal een goed alarmsys teem in Noordwelle noodzakelijk zijn voor oproeping der 'korpsen Haam stede en Renesse. Dit 'behelst onge veer het voorstel van b. en w. waar- Gaan uw kinderen ook werken in de vakantie? Werken om geld te verdienen? Wat kan een mens, zelfs een kind, toch veel verlangens heb ben: een poes, een kano, een akkor- deon, een schrijfmachine, een tent, een klarinet, een boekenkast, een geitje, een avondjurk, een drumstel, een paar hooggehakte schoentjes Dat geld moet dan bijeengebracht worden op een ijscokar, in een kran tenwijk, achter een toonbank, aan een sorteer machine, aan de lopende baad. Kinderen van politie-agenten, hotelhouders, advokaten en onder wijzers zijn 's zomers bezig met het verkopen van patat en souveniers, met het bewaken van strandstoelen en geparkeerde auto's, met het du wen van broodkarren en groente wagens. Zelf verdienen! Dit verschijnsel van het „zelf maar verdienen" wordt langzamerhand zo algemeen, dat er wel eens een be spreking aan mag worden gewijd. Ieder jaar worden immers meer ouders met de problemen, die dit soort vakantiebesteding met zich meebrengt, geconfronteerd: in menig Hollands huis is er al een hartig woordje over gesproken. Of dit werken in de vakantie goed of slecht is, of het moet worden be vorderd of dat het moet worden te gengegaan, hangt vanzelfsprekend af van de gezichtshoek waaruit men die bezigheden wenst te bezien. Ons interesseren hier voornamelijk de medische aspekten van deze kwestie. Hele dag in hangmat Wanneer men stelt dat de vakan tie er is om- uit te rusten, is men ge neigd om daaraan te verbinden dat werk verrichten in die periode niet bevorderlijk voor de gezondheid zal zijn. Medisch bezien behoeft dit soort vakantiebesteding echter ge nerlei nadelige invloed op de ge zondheid te hebben! Met dat uitrusten is namelijk niet bedoeld dat men al z'n vrije dagen liggend op een luchtbed of schom melend in een hangmat dient door te brengen. Hoofdzaak is dat men in z'n vakantie iets anders doet dan ge woonlijk. dat men er iets anders in beleeft clan in al die andere weken en maanden van het jaar. Een kind dat niet naar school hoeft omdat het vakantie heeft, zal toch altijd ergens mee bezig zijn, hel zal die dagen beslist niet in ledig heid doorbrengen. In de vakantie kan een kind rustig wat lezen of wat knutselen, maar in de praktijk komt het toch meestal neer op zwemmen, fietsen, voetballen, tennissen of kat- tekwaad verzinnen. bij zij aangemerkt dat de verande ring ingaat op i januari 1964. De burgemeester, jhr. R. J. H. Q. Röeil, voegde hier als „toekomst muziek" nog aan toe. dat aan een nog verdere centralisatie gedacht wordt van bepaalde brandweer on derdelen met als zwaartepunt Zie- rikzee, met o.a. een speciaal schuim- blusvoertuig voor benzine of pro- paanbranden. Dit zou voor elke ge meente apart te- duur komen. De commandant der brandweer uit Renesse, die als éénling de pu blieke tribune bezette en bij het brandalarm hals over kop verdween was inmiddels weer terug en gaf een overzicht van de brand in Noordwelle. Daaruit bleek dat Re nesse na 5 minuten aanwezig was, Haamstede na 6 en Noordwelle in 3 minuten. De 'burgemeester zeide dat hieruit wei opgemaakt kon worden dat de afstand niet zo veel uitmaakt. Wel wordt het moeilijker voor de brand weren om genoeg personeel bij el kaar te krijgen na de invoering der 5-daagse werkweek, dus op de za terdag en de zondag. Stem van Noordwelle De heer Hendrikse, die enige schriftelijk gestelde vragen o%rer dit onderwerp reeds beantwoord zag in bovenstaand overzicht, kreer hier na het woord. Als actief lid der brandweer van Noordwelle zeide hij 'het jammer te vinden dat de heer Kortus op kringvergaderingen altijd de mannen 'leert om te trachten de corpsen bijeen te houden. Het is de 'heer Hendrikse ook niet duidelijk welk financieel voordeel de ophef fing gaat opleveren voor de gemeen te. Het „spuitje" in Noordwelle is destijds bijna voor niets gekocht. Het materiaal in Renesse is bijna even oud en ook hier zijn geen on derdelen meer voor te 'krijgen, even als dat voor de apparatuur in Noordwelle het geval is. De heer Hendrikse vindt verder dat de ani mo voor het corps terug zal lopen, als alleen maar met slangen op de waterleiding gespoten zal moeten worden. Daar de eerste 5 jaar ze ker geen reparaties vewacht kunnen worden, kan spreker zijn stem aan het voorstel niet geven. „Meerdere malen assisteerden wij met ons corps bij grote branden in de West hoek en ik vind het erg droevig dat gezien dit kleine financiële voordeel enze brandweer moet verdwijnen", zo besloot de heer Hendrikse zijn pleidooi. „Het vasthouden van een straalpijp van een motorspuit of het pijpje dat op de waterleiding aan gesloten wordt is voor een brand weerman toch wel een 'groot ver schil", zo voegde spreker er nog aan toe. De voorzitter antwoordde de heer Hendrikse zakelijk. Terecht zijn voor de apparaturen in Renesse en Noordwelle geen onderdelen meer te krijgen, behalve mogelijk uit een dump. Voor vernieuwing is dan ook in de toekomst Renesse aan de beurt Haamstede met zijn omgeving van veel houten woningen, tentenkarn- Dat betekent dan voor zo'n woel water werkelijke ontspanning al worden ze er ook nog zo moe van. Het is immers allemaal heel iets an ders dan algebra en aardrijkskunde, dan Franse woordjes en jaartallen. Op diezelfde fiets Nu maakt het echter voor de ge zondheid werkelijk niet zoveel uit of een jongen ballen over een net slaat of dat hij kranten in een brie venbus stopt. Evenmin maakt het veel verschil of hij op z'n fiets naar z'n grootmoeder rijdt of dat hij op diezelfde fiets telegrammen rond brengt. Ook met die besognes wordt er iets heel anders gedaan dan in een schoolbank zitten en sommetjes maken. Wel is het van groot belang - en xoaar dienen alle ouders terdege op te letten voor zij hun toestemming tot „werken in de vakantie" geven - dat het betrokken kind voldoende in de buitenlucht komt. Bovendien moet het vakantiewerk worden ver richt in een omgeving waar de hy giëne hoog wordt gehouden. Wanneer de ouders er dan nog op toezien - het kind zal immers door gaans thuis blijven wonen - dat er behoorlijk gegeten wordt en dat er voldoende nachtrust wordt genoten, wel, dan kan dat werken in de va kantie zelfs nog heel gezond worden genoemd! Voor de lichamelijke en geestelij ke konditie kan zo'n vakantie waar in gewerkt wordt zelfs heel wat be ter zijn dan een „trektocht met leef tijdgenoten", want dat leidt uit de aard der zaak al spoedig tot onge zonde toestanden. Geen rare praatjes Vanzelfsprekend zijn er tal van goedgeleide zomerkampen en veel ouders geven er de voorkeur aan dat hun kinderen daar naar toe gaan omdat zij daar samenzijn met leef tijdgenoten. Tegen zulke zomerkam pen is geen enkel bezwaar, boven dien is het meemaken van zulk een kamp heel gezond. Dat omgaan met leeftijdgenoten is echter niet zo'n belangrijk punt: dat doen zij in de schoolmaanden al genoeg. Iets anders is - en dal houdt hier indirect wel degelijk verband mee - dal men er bij het in de vakantie werkende kind op moet toezien, dat. het niet verzeild raakt tussen vol wassenen, waarvan men kan veron derstellen dat die onderling gesprek- ken voeren en verhalen ophangen waar een jong kind nog niet aan toe is. Dat. schaadt de lijjelijke gezond heid wel niet, maar dat kan psy chisch nadelige gevolgen hebben. Dr. II. W. Scalongne. pen, enz., heeft 4 a 5 km nodig om deze complexen te beschermen, ter wijl Noordwelle maar 2 km moet afleggen. Het spijt de burgemeester ten zeerste dat voor dit actieve corps geen emplooi meer is. Wethouder v. d. Klooster meent, dat het weinig verschil uitmaakt of dit een sti'aal is afkomstig van een ronkende motorspuit of van de wa terleiding. Grote mankementen vra gen grote investeringen. „We kun nen moeilijk wachten met de op heffing totdat de motor in de poeier draait en dan pas stoppen. We moe ten vooruit zien", aldus de wethou der. De heer Hendrikse ziet dit plan ook wel als totaliteit in de gemeen te, doch bij een grote uitslaande brand, bijv. in houten woningen zou de spuit uit Haamstede weinig nut hebben, doch 'twee motorspuiten zouden hier de juiste blusmethode geven. De voorzitter noemt in dit ver band de moderne eenheid van Scha- rendij'ke die desnoods ingeroepen zou kunnen worden. In verband met de mededeling over de onderdelen voor de spuit in Renesse vraagt de heer van Wave- ren wanneer Renesse vernieuwd wordt. Indien geen onderdelen meer te krijgen zijn wordt het wel bij zonder duur en hoe lang kan de ge meente dit risico lopen. De burgemeester zegt 'hierop dat Renesse moeilijkheden heeft bij het aanslaan der motor, doch verder draait 'het uitstekend. Doch uitein delijk zi't er 'geen 100 pet. zekerheid in. Wethouder v. d. Klooster za'g gaarne wat slangen in het Oosten rijkse dorp met de houten woningen. Vroeger waren bij de vuurtoren slangen aanwezig, doch baldadigheid maakte hier een eind aan, antwoord de de burgemeester. De koperen aansluitingen werden nl. gestolen. In dit verband noemde de burge meester voor een verre toekomst de Volkswagens met spuitopbouw. De heer Westhoeve merkt op dat het helemaal niet af is met dé brandweer. Een oppervlakte van 6200 ha. en maar een 'inwonertal van 4000. Deze mogelijkheden moeten we onder ogen zien en daar begrip voor heb ben, ze'gt wethouder v. d. Klooster. „We worden hier steeds aan herin nerd en daar hebben we begrip voor en zijn hier niet onverschillig in". Tot slot van dit 'brandweerpraatje merkt de burgemeester op dat de verhouding op di't gebied tussen grote steden en het platteland zeer behoorlijk ten gunste van het plat teland uit de bus komt. Met 9-1 (de heer Hendrikse) wordt het voorstel tot reorganisatie der brandweer aangenomen. Op deze woensdagavond gehouden vergadering was de heer Steur met kennisgeving afwezig. De door de brandmelding onder broken notulen werden goedgekeurd. Andere zaken Ter voorziening in de vacature hoofd der o.l.-sohool te Burgh, we gens het ontslag van de heer A. J. de Ruij'ter, is door 'het ccfllege n.a.v. de ingekomen sollicitaties de vol gende voordracht opgesteld: 1. A. Damman te Burgh; 2. J. H. G. SChulte te Badhoevedorp en 3. J. G. Pot te Rotterdam. Deze voordracht kreeg de goedkeuring van de inspec teur L.O. Met algemene stemmen werd de heer A. Damman benoemd tot onderwijzer in vaste dienst met belasting van 'het hoofdschap. Uit verkregen inlichtingen ds gebleken dat de heer Damman 'thans werk zaam als tijdelijk volledig bevoegd onderwijzer, tevens belast met het hoofdschap te Burgh, de enige solli citant is, die voor benoeming in aan merking komt. Als gemeentesohilder werd met al gemene stemmen benoemd de heer N. W. Fokker te Haamstede uit de volgende aanbeveling: 1. N. W. Fok ker, Haamstede; 2. K. L. Wdelema- ker te Zierikzee en 3. E. Moed te Enschedé. De benoeming van een dagelijks opzichter gemeentewerken werd aangehouden in verband met plan nen tot verdere organisatie van de Dienst voor Bouw- en Woningtoe zicht en Gemeentewerken Wester schouwen, op voorstel van 'b. en w. De raad ging over deze kwestie nog geruime tijd in besloten zitting. SCHIEDAM. De 3-jarige Anita van der 'Burg is voor haar ouder lijke woning in de Rembrandtslaan te Schiedam door een vrachtauto, bestuurd' door de 19-jarige F. M. P. uit Schiedam overreden. Het kind was op slag dood. ROTTERDAM. In het eerste half jaar van 1963 zijn minder schepen de haven van Rotterdam binnenge lopen dan 'in dezelfde periode van vorig jaar, maar zij ha'dden geza menlijk een groter nétto-register- tonnage. Dc cijfers voor 1963 zijn namelijk 12.791 sdhepen en 32,0 mil joen n.r.t. tegen 12.855 schepen en 31,6 miljoen n.r.t. in het recordjaar 1962. Bijna een-kierde van de bin nengelopen schepen voer onder Ne derlandse vlag. BRUSSEL, 18-7. IDc landbouw ministers van de E.E.G. hebben gis teren geen overeenstemming kun nen bereiken over een gemeenschap pelijke formule over dc organisato rische vraagstukken van de land- bouH'finaneieringspoiitiek. De Westduitse delegatie beschouwde het voorstel van de E.E.G.-commis sie voor de instelling van een land- bouwsfcructuurfonds niet. als noodza kelijk. Dc andere partners willen dill plan op voorstel van de Belgi sche minister, C. Heger, 'dan ook op 20 juli a.s, voorleggen aan de alge mene E.E.G.-raar] (ministers van buitenlandse zaken). Nederland SALEM. 18-7. Tijdens een cir cusvoorstelling te Salem, in de Amerikaanse staat Oregon, is woensdagavond een 33-jarige acro bate, mevrouw Duehek, van een hoogte van acht meter naar bene den gestort en om het leven geko men. Zij trad op in een nummer, waarin zij en 'haar neef op een draaiende ladder zaten die horizon taal was opgehangen aan een mo tor waarmee 'haar man over een metalen draad reed. De Ducheks waren in april j.l. uit Oostenrijk naar de Verenigde Staten gekomen. Leeuw verdronk in gracht vau dierenpark RHENEN, 17-7. Het klinkt mis- sohien wat ongeloofwaardig, maar in Ouwehands Dierenpark is een leeuw verdronken. Het gebeurde zondag avond, toen de laatste bezoekers het park verlieten. Toen de leeuw tewa- ter was geraakt in de drie meter diepe gracht, die vijf meter breed is en de roofdieren op een veilige af stand moet houden van de mens, werd onmiddellijk alarm geslagen. Toen er hulp kwam opdagen, was het echter al te Iaat. De leeuw, een mannetje van ongeveer twee jaar, v/as verdronken. Het dier heeft niet meer geprobeerd te zwemmen. Hier uit concludeert men dat 'het beest onwel moet zijn geworden. Er 'is in het verleden al eens vaker een'leeuw in de gracht geraakt, doöh dan kon de koning der dieren steeds met be hulp van een ladder worden gered. De rijkspolitie heeft nog lange tijd gedregd, doch kon de verdronken leeuw niet vinden. Eén van de op passers is daarop in de gracht ge doken en kon zo de drenkeling bo ven brengen. KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk Beroepen te Rotterdam-Charlois (vac. E. C. B. Kok) (toez.): J. van Vliét, Domburg. Ger. Kerken Beroepen te Bleiswijk: R. Mole- maker, Pingjum en Zurich; te Elim: kand. E. Boswijk, Sappemeer. Chr. Ger. Kerken Beroepen te Dökkum en te Rot terdam-Charlois: 'kand. J. Weste rink, Zwolle. Ger. Gemeenten Aangenomen naar Nieuwerkerk (Zld.): kand. J. Karens, Zoetermeer, die bedankte voor Aalst, Amsterdam -Centrum, Bodegraven, Capelle a.d. Ussel, Goudswaard, 's-Gravenzan- de, Haarlem, Leiden, Oud Beijer- land. Riilland-Bath, Sint Catharines (Ontario,Canada) en voor Terwoide. Aangenomen naar Bameveld: A. W. Verhoef, kand. te Capelle a.d. Ussel, die bedankte voor Aagteker- ke, Almelo, Amersfoort, Amsterdam- Noord, Arnhem, Axel-Terneuzen, Beekbergen, Benthuizen, Biezelinge, Boskoop, Borssele, Dordrecht, Em- meloord (N.O.P.), Enschedé, Gies- sendam-Hardinxveld, Gorinchem, 's-Gravenpolder, Groningen, H. I. Ambacht, Ka'twij'k aan Zee, Kam pen, Kootwijkerbroek, Kortgene, KrUiningen, Meliskerke, Middelh ar ms, Nieuw Beijerland, Nieuwdbrp, Nij'kerk, Oosterland, Oostkapelle, Opheusden, R'henen, Ridderkerk, R'otterdam-Zuïdwijk, Rijssen, S'oher- penisse, Sint Annaland, Tholen, Tric'ht, Udidel, Veen, Veenen'daall, Vl'issingen, Waarde, Waardenburg, Wageningen, Werkendam, Woerden, Wolp'haartsdij'k en voor Zaandam. SPORT VOETBAL K.N.V.B. Zomeravondcompetitic rayon Zierikzee Poule A: Neptunus-Zeelandia 1-4. Poule B: Van der Wekken-C.W.S. 2-2; V.A.B.-Rijkswaiterstaat 6-1. Heden (donderdag)avond wordt dé laatste wedstrijd gespeeld en wel in poule A: Zierikzeeveteranen- P.T.T. (7.15 uur). Scheepvaartberichten Ampenan, 19-7 te Los Angeles ver wacht. Koratia (t.), 17-7 van Punta Cardön naar Rotterdam. Korenia (t.), 17-7 te Thameshaven. DEN HAAG, 18-7. H.M. de Ko ningin is heden (donderdag)ochtend om negen uur van de vliegbasis Soesterberg vertrokken om enkele dagen door te brengen in het va kantieverblijf van de koninklijke familie te Porto Ercole in Italië. plaatste zich aan de zijde van de Westduitse 'delegatie. De vier ande re partners waren van mening, dat in de tot nu toe van kracht zijnde bepalingen „niet uitdrukkelijk" de instelling van een Structuurfonds wordt beoogd. Maar wél zou de ministerraad de commissie opdracht 'kunnen geven om de financieringsvoorwaarden tot verbetering van dc landbouwstruc tuur in de E.E.G. binnen het kader van liet regclings- en garantiefonds te doen vallen. Een hierop betrek king hebbende vorordeningstékst /.nu tegen hét einde van dit jaar kunnen worden opgc9téld. ZIERIKZEE Onz eoud-stadgenout, de heer H. C. J. Ribbens, thans directeur van de Stadsgehoorzaal „De Nieuwe Doelen" te Gorinchem, is met in gang van 1 oktober a.s. benoemd tot directeur van het Centrum voor Vormgeving in de Amsterdamse Berlagebeurs. Bij brand in bouwvakvakantie: sirene dag en nacht Van de zijde van de brandweer alhier wordt ons verzocht mede te delen dat in de komende vakantie periode voor de bouwvakken, van 20 juli tot 4 augustus, bij brand de sirene zowel overdag als in de nacht zal worden ingeschakeld. Zoals bekend wordt normaal bij brandalarm slechts tot 11 uur des avonds van de sirene gebruik ge maakt, om onnodige opschudding te voorkomen. Uitreiking eind-getuigschriften Lagere Technische School De uitreiking van de eindgetuig- schriften der Lagere Technische School alhier zal plaats vinden op zaterdagmiddag 20 juli a.s., in een der lokalen van de school. De heer M. L. Legemaate, op geleid door de Leidsohe Onderwijs instellingen 'te Leiden, slaagde dezer dagen voor het diploma moderne economie. Aanrijding Woensdagmiddag rond 1 uur deed ziéh op de hoek Havenpark-St. Ja- cobstraat een aanrijding voor tussen twee personenauto's waarbij zich wat materiële schade voordeed. Op het moment dat de heer Joh. H. uit Zierikzee vanaf het Havenpark de St. Jacobstraa't wilde indraaien na derde uit deze straat een bestelwa gen van de R.T.M. Beide wagens wisten door krachtig remmen een aanrijding te voorkomen. Op het zelfde moment naderde achter uit de richting Havenplein een Volkswagen bestuurd door de Zierikzeese kunst- mesthandelaar P. R., die niet kon voorkomen dat hij tegen de achter zijde van H.*s auto reed. De auto van H. liep hierbij geen schade op maar de wagen van R. werd1 aardig toegetakeld. Het reobtervoorspat- bord kreeg een flinke deuk te inkas- seren. De rijkspolitie was vlug ter plaatse en maakte proces-<verbaa! op. Onze stadgenoot, de heer Harry v. d. Bijl, sl'aagde voor het eind examen A.M. van de Hogere Zee vaartschool te Viissin'gen. SEROOSKERKE Uifreiking verkeersdiploma's Dezer dagen -werd aan de leerlin gen van de o.l.-school het behaalde verkeersdiploma uitgereikt. De uit reiking werd verricht door de voor zitter van het Verbond voor Veilig Verkeer (afd. Schouwen) de heer Z. Roseboom. De ■voorzitter feliciteerde de kinderen hartelijk met 'het be haalde succes en met een handdruk werd door de kinderen het diploma in ontvangst genomen. In het bezit van hét verkeersdiploma kwamen: Jcke Bodbij'l, Corrie Bouwman en Jöhan Harit, terwijl het diploma met lof werd uitgereikt aan: Elly de Rij ke, Ina van den Hoek en Jan Kloet. Daar percentsgewijs de leerlingen van de o.l.-school te Serooskerke het minst aantal fouten ha'dden gemaakt in 'het schriftelijk zowel als bij het praktische gedeelte, kwam de door d'e afd. Schouwen van het Verbond voor Veilig Verkeer beschikbaar ge stelde wisselprijs, in hun betzit. Als blijvend aandenken werd een vaan tje aangeboden. Het 'hoofd der school, de heer J. van Antwerpen, dankte de voorzitter voor de uitreiking, terwijl hij tevens de leerlingen wees op het bezit van het verkeersdiploma. Hij wekte de leerlingen op cm steeds in het ver keer te 'tonen in het bezit 'te zijn van een verkeersdiploma. Aanrijding op Ridderweg Zondagmiddag 'had op de Ridder- weg te Serooskerke een aanrijding plaats tussen een personenauto, be stuurd door de heer A. v. d. S. uit Ellemeet en een motorrijwiel, be stuurd door de heer P. Q., wonende* te Heemstede. Ook deze aanrijding ontstond omdat de voorrangsrege- ling niet op de juiste wijze werd toegepast. Zowel de personenauto als het motorrijwiel werden beschadigd. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. Gevonden voorwerpen Bij de rayoncommandant der rijks politie alhier zijn inlichtingen te be komen over de volgende gevonden voorwerpen: een dolkmes, een zak mes, een zonnebril, een zilveren ro zenkrans en een passer-etui met in houd. WESTERSCHOUWEN Geslaagd voor middenstandsdiploma Na de gevolgde opleiding, gegeven door de heer S. 'de Haas uit Haam stede, slaagden dezer dagen voor het middenstands-diploma dc dames A. Mdermond uit Noordwelle, J. de Fci- ter uit Renesse, A. Slager uit Haam stede en de heren T. v. Zalm uit Haamstede en M. de Hamer uit Re nesse. BURGH Eerste muzikale collecte „Emmabloem" Ofschoon de verwachtingen niet zo hoog waren voor de muzikale Emmabloem-collecte, is deze eerste tocht veel meegevallen. Het bestuur had 'afwezige mensen verwacht in verband met de ballonoplooht, doch het liep vlot. Een groot aandeel in het succes had de Boerenkapel uit Zonnemaire, die hier voor 'het eerst haar vrolijke wijsjes liet horen. Hot gezelschap is wat uitgebreider dan de ex-kapel uit Haamslede en bestaat uit 15 leden, allen voorzien van de bekende boerenkielen. Op de boerenwagen gezeten met oen moderne trekker als 'krachtbron er voor, werd bij het Wijkgebouw be gonnen in de richting Burgh en zo rechtdoor naar Westenschouwen. Enige kampeerterreinen werden met een vluchtig muzikaal bezoek vereerd en ook hier werd met gulle hand gegeven. Juist voor de duisternis werd het beginpunt jveer bereikt en kon de balans opgemaakt worden. In to taal werd geteld f 311,-, waaronder echter een bus waarmede zuster Smilde vorige week het Oostenrijk se dorp en omgeving is afgegaan. Hier zat f 49,- in, zodat ongeveer f 266,- op deze tocht werd opge haald. wat een goed succes bete kent. Volgende week donderdag 25 juli wordt des avonds de tweede tocht gehouden. Ook nu weer muzikale medewerking van de Boerenkapel uit Zonnemaire .Haamstede en om geving is nu aan de beurt, zodat deze dag wel in het teken van het Groene Kruis komt te staan, omdat dan ook de oliebollendag wordt ge houden. NIEUWERKERK De Gereformeerde Gemeente krijgt weer een predikant De kerkeraad van de Gerefor meerde Gemeente alhier ontving het, voor deze gemeente verheugende, bericht dat kandidaat J. Karens uit Zoetermeer van de 13 op hem uit gebrachte beroepen dat naar hier •heeft aangenomen. De gemeente is 21 jaren vakant geweest, daar haar laatste predi kant, ds. J. D. Barth, na een dienst tijd van slechts twee jaren in 1942 overleed. Ds. Karens zal ook de enige predikant 'der Ger. Gemeenten op Schouwen-Duiveland zijn sinds 1953 daar ds. F. Malian uit Bruinisse in dait jaar overging naar de Ger. Gemeenten in Nederland. De col'lekte voor de chr. blin denzorg bracht op f 54,51, voor welk doel gecollekteerd werd door: Anne Stins, Hans Becker. Jesje Tierie, Adry Padmos, Nelly Heijboer, Coby van Wel, Jannïe en Inge Folmer, Coba en Corry Mol. Ook nu weder om 'hartelijk dank aan alle gevers en geefsters. OOSTERLAND Concert „Nu met Hope" In het kader van de onderlinge uitwissel ingsconcerten hoopt bij gunstig weer de muziekvereniging „Nu met Hope" uit Bruinisse, onder leiding van de directeur, de heer Jac. Capelle, op zaterdagavond 20 juli a.s. een concert te geven in de muziektent alhier. Als naar gewoon te zal weer 'de drumband van de vereniging haar medewerking ver lenen. Het volgende programma zal wonder, uitgevoerd: 1. Laboureur, een mars van J. Ghaillet; 2. Aglaè, een ouverture van P. de Noslim; 3. Fanfarella, een pistonsolo van T. Hermsen; 4. Sportclub, een mars van J. P. Laro; 5. Fêtes d'Hiver. een fantasie van G. Gadenne; 6. Edel- weis, een wals van Jas. van der Ve- ken; When te saints go marching in, een mars van L. Walters; 8. Fi- rial, een ouvertui-e van P. B. Bisse- link; 9. Scenes Invrassiennes, van F. Schori; 10. All in april evening, een meditatie van A. Kriëk; 11. La pe tite fee, van J. Werkman; 12. Gooi- landia. een mars van C. Cori. Tij dens de pauze zal de drumband loopoefeningen houden op de Markt, terwijl na het concert van de har monie, deze. in samenwerking mét de drumband nog een drietal mar sen uit zal voeren. Wanneer de weersgesteldheid wat wi'l meewer ken zal het een mooie muzikale avond worden. SPORT KORFBAL DES-ZSC 3-3 Onder buitengewoon ongunstige omstandigheden, ml. regenbuien en als 'gevolg daarvan een speelveld waar het een hele toer was ziohzelf op de been te houden, heeft DES een gelijk spel gespeeld tegen het gelijk waardige ZSC. De eerste helft bleef dan oök beneden de verwachting. Scheidsrechter was de heer L. v. Po- pering. Beide ploegen krijgen zo nu en dan gelegenheid de bal in het strafworpgebied te 'krijgen, doch het spel is zo „tam" dat er van werke lijke kansen praktisch geen sprake is. Na een 'half uur spelen heeft Ri- nus Haze toch nog een kans en weet deze in een doelpunt om te zetten (0-1). Hier mag met recht van een gelukstreffer gesproken worden. DES probeert wat ze kan, maar zelfs de strafworp levert niets op, zodat DES met een 1-0 achterstand deze eerste speelhelft beëindigt. Na de rust 'hield de regen op en dit kwam het spél ten 'goede. Over en weer komen de doelkansen los en na 10 minuten 'krijgt Dirk Fluijt een prachtkans (i-1). De gasten laten het niet op zidh zitten en Bart Lin- ders krijgt enkele minuten later zijn kans (1-2). Geen minuut later weet Janny Struijk de gelijkmaker te scoren (2-2). Het spel blijft nu op en neer gaan zonder dat er veel gevaar voor beide ploegen dreigt. Tegen het einde 'krijgt ZSC nog enkele pracht kansen en wat verwacht werd ge beurde. Ondanks hel kranige verde digen van de thuisclub weet Kees Quist door te breken en eer men goed beseft wat gebeurt verdwijnt de bal in de korf (2-3). Dc laatste minuten zet DSS alles op alles en het is Toos Kraak die even vrij staal en zich geen ogenblik bedenkt en hiermede de eindstand op 3-3 brengt Bij een botsing tussen twee auto bussen tussen Bagdad en Hilla in zuid-Inak zijn 36 mensen om liet le ven gekomen en 28 gewond. Volgens het 'blad „Altalia" dat dit woensdag meldde, deed het ongeluk zich za terdag jJ. voor. MOSKOU. Ivan Belobrov, een Russische deskundige op het gebied van ijzer en staal die verscheidene jaren optrad als hoofdadviseur van 'het. Chinese ministerie voor do ijzer en staalindustrie, heeft de Chinese communistische leiders beschuldigd van ondankbaarheid en kleinering van het belang van de Russische hulp aan China, aldus meldt tnss. behoeft geen ongezonde bezigheid te zijn! Bespreking over landbouwvraagstukken

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1963 | | pagina 6