BLUE BAND NU SMEUÏGER RUKERVAN SMAAK! DE DAGERAAD Mevrouw, 500 gramf 1,58 C. JAMIN - Zierikzee Premie vrijwillige verzekering VLEES eten is GOED eten Firma Koevoets kleding en sport chauffeur-helper ^...nuee^terhaffl^ K.A.B.-voorzitter vindt 2,7 pet. te weinig I»P°rt« K""™1 Russisch-Chinees gesprek begint op 5 juli verder met onze reklame's Bij aankoop van 1 pak Coöp. Koffie, een Coöp. speldje gratis 2 blikjes Leverpastei voor 89 ct. Komt U ook eens kijken in onze nieuwe zelfbedieningswinkel van Zierikzee t/m Zijpe f 5.- kind f 2.50 van Burgh t/m Schuddebeurs f 6- kind f 3.- wat kan U deze week weer eens voordelig en toch lek ker aan vlees eten? Let dan op onze aanbiedingen van eerste kwaliteit Runderlappen (iets doorregen) 500 gram f 1,98 Verse worst V\Voor wie vlug klaar wil wezen: d"e Hamburgers f 0,88 Voor de soep: twee grote blikken soepbal- len f 1,08 Woensdag: 500 gram GEHAKT f 1.78 Voor op <le boterham: 150 gram bcterhamworst f 0,42 100 gram casselerrib f 0,72 Al deze voordelen bij: Slagerij Bouwman - Burgh Slagerij De Jonge - Haamstede Slagerij De Koning - Burgh Waaier biscuits 300 gram 48 cent Kokos Nice 300 gram 48 cent Aardbeibowls 150 gram 72 cent Fruit 250 gram 60 cent Vruchtenschyfjes 200 gram 59 cent Bij aankoop voor f 2,50: 200 gram melkehoc. biscuits van 58. cent voor 49 cent ALGEMEEN ZIEKENFONDS „SCHOUWEN-DUIVELAND" ZIERIKZEE Met ingang van 7 juli 1963 wordt de premie verhoogd met 10 cent per week, zodat de nieuwe premie f 3,02 per week per betalende verzekerde zal bedragen, plus 8 cent aanvullingsfonds Zulks wegens stijging van de kosten van geneeskun dige verzorging Alle Zaterdagen naar Rotterdam Eert ideale gelegenheid winkelen diergaarde cinérama havenrondvaart euromast enz. Een tent, een imperiaal, een slee Dat koopt U toch in Zierikzee Wij bieden U een goed adres en deze zeer voordelige les Havenpark 5 Zierikzee Ook deze week weer speciale aanbiedingen 500 gram schoudercarbonade f 2,08' 500 gram magere varkenslappen f 2,75 500 gram speklappen f 1,28 500 gram ribbetjes of kniestuk f 0,98 Drie pond poten en oor f 0,98 Drie slavinken f 0,98 Drie Hamburgers f 0,98 Onze fijne vleeswaren 150 gram cornedbeaf f 0,78 150 gram snij worst f 0,78 150 gram tongeworst f 0,78 L. BERMAN TH. SCHELL LEEN SIMMERS R. A. 0RNEE FR. MAIJS J. BERREV0ETS REINIGINGSDIENST SCHOUWEN-DUIVELAND Het dagelijks bestuur van de Reinigingsdienst Schouwen- Duiveland roept sollicitanten op, voor de betrekking van in vaste pensioengerechtigde dienst tegen een beloning van f 87,30 per week op 23-jarige leeftijd, opklimmend tot f 95,40 per week op 25-jarige leeftijd en ouder, vermeerderd, met f 26,10 per maand compensatie huurverhoging; prestatiebe loning van toepassing; koffiegeldtoelage ten bedrage van f 2,80 per week waarin feitelijke dienst wordt verricht; kledingtoelage f 75,— per jaar; rij wiel vergoeding van ma ximum f 60,per jaar indien betrokkene op een. afstand van meer dan 5 kilometer woonachtig is ten opzichte van de garage alwaar de vuilnisauto gestald wordt. Bezit van rijbewijs C strekt tot aanbeveling. Indiensttreding per 1 augustus 1963. Sollicitaties uitsluitend schriftelijk en met opgaaf van re ferenties te richten aan de burgemeester van Duiveland binnen acht dagen na verschijning van dit blad. De voorzitter van de Dienst: A. A. VAN EETEN De Zierikseesche Nieuwsbode hét streekblad van Schouwen-Duiveland Te koop gevraagd: Een opvouwbaar wandelwa gentje. Aanbiedingen boekh. Van 't Leven, Bruinisse. Personeel gevraagd: Chauffeur. C. B. Noordhoek, Burgh, tel. 458. Personeel aangeboden: Gediplomeerd naaister voor japonnen, blouses, e.d. Geen verstelwerk. J. Rotte, West straat 27, Zierikzee. Diversen: Kiest „Vervetal"! Ongeëven aard in kwaliteit. „Verf en Kleur", Meelstraat 40, Zierik zee. Feestelijk nieuws over Blue Band. Kijk dat pakje, dat ziet er nog frisser, nog rijker uit. En proef Blue Band nu eens. Die is smeuïger geworden en rijker van smaak. Door een nog betere bereiding, 't Worden boterhammen extra, moeder. Beste boterhammen extra I...en altijd die zekerheid: blue band bevat volop vitaminer-Vitamine A en D, provita mine A voor groei en weerstand. U geeft dat alles met iedere boterham die U klaarmaakt. Wat een plezier dus om de kinderen flink te zien eten. 'n Boterham extra?... goed zo! De loonsverhoging Geneesmiddelen- i HAARLEM. 29-6. - Artsen en ano- UTRECHT, 1-7. De voorzitter van de katholieke arbeidersbewe ging, de heer J. A. Middelhuis, meent, dat achteraf beschouwd het uitgangspunt voor de loonsverho ging wel wat krap is gesteld. De heer Middelhuis zei dit in Utrecht op de verbondsraadverga- dering van de K.A.B., toen 'hij de werkgelegenheid 'in ons land be sprak. De werkgevers doen alle moeide om 'buitenlandse arbeids krachten naar ons land te halen om dat er in Nederland nog steeds een tekort is aan deze 'krachten. Buitenlandse arbeiders De K.A.B.-voorzitter vroeg zich De uitkering aan Na/i-vervolgden DEN HAAG, 29-6. Reeds voordat de indieningstermijn officieel is aan gevangen zijn van de uitgezonden 'ruim 60.000 aanmeldingsformulieren voor uitkeringen aan nazi-vervolg den meer dan 22.000 formulieren in gevuld terug ontvangen. Met de ve rificatie is inmiddels een aanvang gemaakt Dit heeft de minister van finan ciën, prof. dr. J. Zijlstra de Tweede Kamer meegedeeld in de memorie van antwoord op het wetsontwerp tot wijziging van de rijksbegroting 1963 in verband met de uitvoering van het Nederlands-Duitse financi eel verdrag. 'af, of de systematische werving van arbeiders uit ih'et 'buitenland door werkgevers en overheid1 wel hele maal verantwoord 'is. Wil men bui tenlanders in ons land! laten werken dan moet volgens -hem obk 'de moge. lij'kih'eid -geschapen worden om de gezinnen van die werknemers te la ten overkomen. Doet men dit niet, dan moeten moeilijkheden 'gevreesd worden, die zidh -inmiddels bepaald wel voorgedaan (hebben. Aan de overbrenging van d'eze 'gezinnen zijn echter weer andere grote nade len verbonden, bijvoorbeeld de aan spraak 'die op woonruimte gemaakt wordt. Daarom acht de 'heer Mid delhuis 'het juister de werving van buitenlanders stop te zetten, temeer daar zij ondanks 'allerlei garanties 'het eerste slachtoffer dreigen ie worden van een eventuele terug gang. KERKNIEUWS Predikant wordt priester GRONINGEN, 1-7. Vernomen wordt van 'bevoegde zij d'e - zoals reeds eerder in een soortgelijk ge val 'in Duitsland' is geschied, dat Paus Joannes XXIII in zijn leven aan mgr. P. A. Nierman, bisschop van Groningen, 'heeft toegestaan de heer drs. J. Loos, eerder predikant van de Nederlandse Herv. Kerk en gc-huwd, tot ihet priesterschap toe te laten. Te zijner tijd za'l 'hem de iriesterwijdiing worden toegediend. HAARLEM, 29-6. - Artsen en apo thekers hebben in de vorige week meer dan 20.000 geneesmiddelen-pas- poorten afgenomen. Een „geneesmiddelen-paspoort" is een nieuwe stap naar de Europese integratie op medisch gebied. Het document is ontworpen door een farmaceutisch concern, met o.m. een vestiging in Haarlem, in samen werking met een aantal specialisten. Behalve ever personalia van de pa tiënt en het adres van zijn arts, geeft dit paspoort informatie over de me dische behandeling, die deze patiënt ondergaat, over allergieën, vaccina ties, bloedgroep en anti-coagulantia. Voor een arts, die deze patiënten on verwacht moet gaan behandelen, zijn dit zeer waardevolle .inlichtingen. De jongeren-vrijwilligers DEN HAAG, 29-6. In een verkla ring, die over de zender Hilversum II werd uitgezonden, heeft de minister van buitenlandse zaken, mr. J. M. Luns, medegedeeld, dat de voorbe reiding van de uitzending van jon- gerenvrijwilligers goede vorderingen maakt en een eerste project in West Kameroen wordt voorbereid. De eer ste groep van 25 vrijwilligers zal waarschijnlijk half november daar heen vertrekken. Voorts deed hij mededelingen over de coördinatie van activiteiten tus sen het door de regering bekend ge maakte „jongerenvrijwilligerspro- gramma" en de door een groot aan tal particuliere organisaties in het leven geroepen „Stichting jongeren- vrijwilligerscorps". PEKING, 30-6. Het centrale comi té van de Chinese communistische party heeft zondag bekend gemaakt, dat het gesprek met vertegenwoordi gers van de Russische communisti sche party dat op 5 juli zou beginnen doorgang zal vinden. In westelijke kringen werd het te voren niet onmogelijk geacht, dat de besprekingen zouden worden uitge steld, nadat de Sowjet-Unie vijf Chi nezen drie diplomaten en twee studenten had uitgewezen. Reden voor deze maatregel was het feit, dat de betrokkenen de tekst hadden ver spreid van een schrijven, dat het 's-Prinsen jaardag SOESTDIJK, 29-6. Ter gelegen heid van de 52ste verjaardag van Z.K.H. Prins Bernihard bracht het cadettenkorps „Prins Bernhard" van de Koniinklij'ke Militaire Academie te "Breda de prins, volgens de jaar lijkse traditie een aubade. Dit 'korps, dat 32 man sterk is, stond onder leiding van de tambour- maitrs cadet-sergeant J. P. van Reene. Na het spelen van (het Wil helmus heeft het korps een muzikale show uitgevoerd in de voortuin van paleis Soestdijk. In de loop van de oöh'ten'd ontving Z.K.H. Prins Bernihard. inspecteur- generaal van de Koninklijke Marine, koninklijke Landmacht er. Lucht- madht een deputatie van zijn staf, die hem een geschenk aanbood. De dag werd verder in de fami liekring gevierd. H.K.H. Prinses Irene ha'd haar verblijf dn Barcelona onderbreken om 'de jaardag van haar vader te kunnen bijwonen. Chinese centrale partijcomité op 14 juni aan het Russische centrale par tijcomité had gezonden en waarin felle kritiek werd geuit op het Rus sische standpunt in het ideologische geschil. In de Sowjet-Unie was de inhoud van deze brief niet door de autoriteiten bekend gemaakt. Inmiddels zijn zondag de vijf Chi nezen per vliegtuig in Peking aange komen. Zij werden ontvangen door hoge ambtenaren, die hun bloemen aanboden. Volgens het communisti sche persbureau Nieuw-China had de Chinese ambassade in Moskou voor hun vertrek een ontvangst te hunner ei-e gehouden. SPORT KORFBAL D.E.S. II-Vclocitas 5-4 In zijn geheel' genomen was 'het 'een gelijkmatige wedstrijd die ech ter d'oor een beetje 'geluk door d'e thuisclub op het (kantje af werd gewennen. Door de vele doelpunten die er 'gemaakt werden en het spel over en weer zich verplaatste, had scheidsrechter Jongmans het. be hoorlijk druk, ofschoon 'er 'een spor tieve geest 'in beide ploegen aanwe zig was. Een hoogst opmerkelijk feit was, dat bij elke vakwisseling de twee doelpunten d'oor dezelfde spe ler of speelster werden gemaakt. Zo dra het spel 'begonnen was, namen de gasten het initiatief en had D.E.S. weinig in te (brengen. Het d'oel kwam danig onder .vuur en nauwe lijks 5 minuten waren er verstre ken of Marinus v. d. Wie'le zag zijn kans (0-1). Precies 10 minuten wa ren er 'gespeeld of dezelfde speler maakte er 0-2 van. Even wist D.E.S. zich te herstellen en kregen ze een paar fraaie kansen. In de 20e mi nuut kreeg Adri Kraak een opge legde kans en bedacht zich geen ogenblik (1-2). Maar weer kwamen de gasten gevaarlijk opzetten, dóch 'd'e D.E.S.-verdediging liet een kra nig staaltje van' verdedigen zien, zodat er geen doorkomen aan was. Ofsdhoon D.E.S. alles op alles zette, d'e gasten bleven 'tot voor de rust ongetwijfeld de sterkere. Geheel on verwacht. kwam de 'bal in de 26e min. voor 't Velocitas-doel en even onverwacht scoorde Adri Kraak 2-2. Niu was echter Unit as de meerdere en Jan Hanse zorgde er met twee doelpunten voor dat zijn club met de rust een flinke voorsprong had (2-4). Na de rust bleek maar al te duide lijk dat Vel oei tas z'n kruit verscho ten (had en was D.E.S. de meerdere. Aanval op aanval werd ondernomen Dirk Fluijt had ®1' spoedig succes (3-4) en even later maakte deze speler door een straf worp de 'gelijk maker. De laatste minuten werd door beide ploegen prima spel gele verd, waarbij Truus Kraak met 'n m'coi schot voor do D.E.S.-overwin ning zorgde (5-4). De gevangene van de staatsgevan- nis te Mississippi John Richard Rus sell, die achttien dagen geleden een nieuwe long had gekregen, is zater dag aan niercntsleking overleden. n In Columbia zijn zaterdag mins tens 35 mensen om het leven geko men, doordat een autobus, waarin o.a. twee voetbalelftallen zaten, bij Yarumal in de provincie Antióquia in een diep ravijn reed. Veertig per sonen liepen verwondingen op. On der de omgekomenen bevonden zich negentien leden van eenzelfde fami lie.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1963 | | pagina 8