Zomer-aanbieding! fiat 1100urania 10-20 k orting op Zomer-confectie! f 5.650.- Amstel - bier om op te bouwen zo heerlijk, zo eerlijk, zo zorgzaam gebrouwen vanaf 3 t/m 17 Juli nieuwe auto nieuwe prijs Drukwerk voor handel en industrie: L 0 (Dames en meisjes) PLECHTIGHEID IN JEUGDGEBOUW Brouwershaven's o.l-school onderwijzer BROUWERSHAVEN, 29-6. Het was voor de voorzitter van de oudercommissie der openbare lagere school te Brouwershaven, de heer J. C. A. Koster, een aangename taak de vele ouders, leden van Volksonderwijs en „VrUe Vogels" en in het bijzonder wethouder L. M. Moermond, onderwijzend personeel en diverse besturen te verwelkomen in het Jeugdgebouw ter gelegenheid van het afscheid, dat genomen werd van de heer H. G. de Vries, onder wijzer aan voornoemde school. Deze bijeenkomst 'begon met een aubade d'cor de schoolkinderen, op genomen op de band, die aandach tig werd beluisterd. Afscheidsbrie ven met de beste wensen voor de heer de Vries waren binnengeko men van de inspecteur van het on derwijs, de heer Fransen, van de iheer Sc hoonaard uit Burgh en van het hoofd der School met den Bij bel, de heer I. Catsman. De heer Koster roemde de pretti ge samenwerking met de heer de Vries in de oudercommissie. „Hoe wel we weten, dat U niet graag in het middelpunt der belangstelling staat, kunnen we toch niet nalaten U dit afscheid te bereiden. De bouw vergunning voor de nieuwe school is zojuist binnengekomen, zodat U cp dit moment nog terug kunt ko men", aldus spr., waarop de heer de Vries zei. dat hij wegens de benoe ming bij de kinderbescherming in Dordrecht toch heus niet meer te rug kon. Wethouder Moermond schetste in zijn toespraak vooral de vel'e ver- nam afscheid van diensten die de heer de Vries heeft Verworven bij het schooltoneel, dat steeds op een zeer hoog peil stond. „Deze avonden heb ik steeds graag bezocht, daar ze steeds boeiend wa ren. Hopen'lijk zullen we in Uw op volgster, mej. de Konink, een waaidige vervangster vinden. Het :'s dan ook ideaal te noemen, dat de beide laagsite klassen, ondanks het vruchtbare werk, dat de iheer Lan- gendijk :n deze periode 'in genoem de klassen verricht, weer een juf frouw 'krijgen". Namens de leerkrachten sprak de heer H. P. de Munck, hoofd der school, die vooral d*e prettige om gang met de kinderen roemde, een aspect dat bij toekomstig werk de scheidende onderwijzer goed van pas zal komera. De sfeer in de school was steeds prima. De heer de Munk dankte de heer de Vries voor zijn stuwend werk bij het school toneel en Het zijru dank vergezeld gaan van een prachtig boekwerk namens de heer Langendijk, mej. Verhoeff, handwerkonderwijzeres en hemzelf. Stem van Volksonderwijs De heer C. J. Bijkerke sprak in zijn funkltie als voorzitter van de afdeling Volksonderwijs. „We zien U met leedwezen vertrekken daar onze afdeling trots op U was voor Uw medewerking. Hcpenlij'k zult U dit werk ook In Uw nieuwe werk- k^nig blijven steunen". Namens de V.C.J.C. sprak ds. R. Oort, hervormd pred'ikant, dank woorden voor het jeugdwerk, dat steedis de belangstelling had van de heer de Vries. „Ik wens U in Uw werkkring bevrediging toe en hoop dat Uw werk door Gods hulp geze gend zal worden". Als coll'ega wist ide heer Langen dijk op humoristische wijze de aan wezigen zijn kermiismaking met de heer de Vries te illustreren, waarbij hij verder meedeelde, dat zij samen fijne jaren hebben gehad. Fraai geschenk Na al deze sprekers overhandig de de heer Koster uit naam vam Volksonderwijs, de Vrije Vogels en de ouders der leerlingen ter her innering aan het verblijf 'in Brou wershaven een fraaii polshorloge, dat de scheidende 'leraar 'ontroerd in ontvangst nam. De leerlingen van de 5 e en 6e 'klas zongen op de band een afscheidslied., waarna in de pauze een verversing werd aange boden. Na de pauze nam de 'heer de Vries zelf het woord, waarin hij allereerst 'hartelijk dank zei voor het prach tige geschenk. „Ik heb zo al mijn verdiensten eens op 'horen sommen" aldus spr., maar het waren vooral da kinderen die hoofdpersonen wa ren bij de toneelavonden. Zonder hun grote spontaniteit was ik nooit zover gekomen". Teen ik pas in Brouwershaven kwam uit een grote stad, heb 'ik me wel eens afgevraagd hoe rik hier zou werken, maar tot mijn grote opluchting was ik spoe dig bij U allen ingeburgerd. Het contact met de ouders was altijd goed en ik dank U dan ook allen, dat U het liefste dat U bezat in de school aan mij wilde afstaan om de Stof cp te doen voor hun verdere leven. Beste wensen wil ik doen toekomen voor het jeugdwerk, voor Volksonderwijs en voor de school in het bijzonder". Tot slot dankte hii de heren collega's en mej. Verhoeff voor de prettige samenwerking en de dames mevr. de Kater en mevr. Van 't Hoff voor de goede verzor gingen tijdens zijn verblijf alhier. De voorzitter bracht tenslotte dank aan het j eugdgebou wbest u u r aan mevrouw Matthijsse voor de 'heerlijke koffie en de meisjes van de Vrije Vogels voor het serveren en de aanwezigen voor hun opkomst Met een welgemeende handdruk namen allen afscheid van de heel de Vries, wat de leerlingen de an dere middag deden onder luid ge zang bij de bus. HET GEHEIM VAN TVRTON TOWER 33. „ZozoWilliams is dus dood zegt Agua, als het groepje zwijgend de to rentrappen beklimt. „Hij heeft zijn ver diende straf gehad", meent kapitein Oli vier, „maar deze twee muiters moeten hun straf nog hebben!". Floyd kijkt hem spot tend aan. „Ik heb je toch al uitgelegd, dat jullie ons niets kunnen maken", grijnst hij brutaal. „Als jullie ons aan de stadswacht uitleveren, hoeven wij alleen maar te ver tellen, dat ook jullie in het huis van een pestlijder geweest zijn en jullie gaan ook achter slot en grendel haha!". „Je schijnt te vergeten, dat wij ook zelf voor rechter kunnen spelen!" snauwt Aram, terwijl hij Floyd een woedende blik toewerpt. Op dat moment hebben zij de torenkamer bereikt. „Hela, daar roept iemand om hulp!" zegt Agua en snel opent hij de deur. Binnen staat Presto naast de stoel, waarop de ou de butler stevig vastgebonden zit, „Kom er in, maats", zegt de jongen laconiek, „ik heb een gevangene gemaakt!". -4404 1221 cc 55 pk •130 km/u vergrote, panoramische achterruit neerklapbare achterbank voor méér bagage ventilatieraampjes in voorportieren Onveranderlijk als ideaal-type, maar steeds „opnieuw bewerkt" dank zij de onuitputtelijke aandacht die autorijdend Europa voor deze klassieke wagen heeft.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1963 | | pagina 4