Oranjeboom VAN NELLE'S Wneiles HET GEBEURDE OP OUDEJAARSAVOND DE KEURSLAGERS ABONNEERT U OP DIT BLAD Ik vs/éét wat ik rook! Varkensvleesweek Blinde werd priester Magere Speklapjes Schouderkarbonade Verse worst STAD EN PROVINCIE Geurige tabak Kentucky tabak! Zoveel méér aroma zoveel beter gemélangeerd. Een wereld van rookgenot kreeg met het stempel van „De Weduwe" een wereldreputatie! zware shag te de speeltuin. Op deze pleister plaats werd de lunchpauze gehou den. 's-Middags kon er naar harte lust worden gespeeld in de Drunen- se duinen, een groot recreatiegebied met vrije toegang. Via Waalwijk en langs de suikerfabrieken van Zeven bergen en Stampersgat werd de te rugtocht ondernomen. Terug op het eiland werd per autobus de Greve- lingendam opgereden. In de Blauwe Keet werden de kinderen nog op een consumptie onthaald, waarna om 21 uur Scharendijke weer werd bereikt. BRUINISSE Vergadering N.C.V.B.-afdeling In de woensdag gehouden verga dering van de afdeling Bruinisse van de Ned. Chr. Vrouwenbond, had mevrouw Petter-Willemstein als van ouds de leiding. Zij hield als inlei ding een meditatie over Psalm 27. Het grootste deel van de avond werd evenwel in beslag genomen door de heer Beets uit Den Haag, die een causerie hield over Neder lands Fabrikaat. Hij wees er op, dat de huisvrouw tot taak heeft het haar toekomende weekloon zo goed mo gelijk te besteden. Zij moet zich dus oriëteren en overwegen wat zij koopt ook wer kelijk voordelig en verantwoord is. Verkeerd is het daarbij af te gaan op buitenlandse namen en het spreekwoord „Wat van ver komt is lekker, moge dan al waarheid zijn voor sommige exotische vruchten, in zijn algemeenheid is het zeker on juist. De heer Beets somde naast de voordelen ook enkele nadelen op, maar de slotconclusie was toch dat Nederlands Fabrikaat, de toets met buitenlandse afbrikaten glansrijk kan doorstaan. Vele monsters werden cadeau ge geven, folders uitgereikt, present exemplaren rondgedeeld en andere begerenswaardige artikelen werden verloot. Na het gesproken woord, werd door de vertoning van dia's het ge sprokene nog eens geaccentueerd. Expositie „Raad en Daad" De reizende 'tentoonstelling van de Rijkspolitie „Raad en Daad" komt op 9. 10 en 11 juli a.s. te Bruinisse in het Hervormd Verenigingsgebouw. Gelijk bekend bedoelt de Rijkspolitie met deze expositie een inzicht te ge ven in haar veelzijdige taak, het pu bliek op verschillend gebied voor te lichten en daardoor mede te werken tot een beter begrip voor haar taak. In de morgenuren van dinsdag 9 juli zal de expositie worden geopend door burgemeester C. H. v. d. Linde. In de noord-Franse stad Atrecht is vrijdag de blinde Bernard Delaby tot rooms-katholiek priester gewijd". De plechtigheid waarvoor de Paus een speciale dispensatie had gegeven werd bijgewoond door 600 blinden, uit Noord-Frankrijk en een groep blinden uit Brugge. Flitsen uit het buitenland SAIGON. In de onmiddellijke na bijheid van het gebouw van de Ame rikaanse adviescommissie te Saigon zijn drie plastiekladingen ontploft. Zeker zeventien Vietnamezen zijn gedood en 20 mensen gewond, onder wie verscheidene Amerikanen. LONDEN. Premier MacMillan van Elngeland heeft in een vraagge sprek voor de televisie te kennen ge geven, dat hij van plan is bij de ko mende algemene verkiezingen als leider van de conservatieve partij op te treden. RIO DE JANEIRO. In een wol kenkrabber in het centrum van de Braziliaanse stad Rio de Janeiro heeft een hevige brand gewoed, die drie slachtoffers heeft geëist. Vijf tien mensen die het dak van het 21 verdiepingen hoge gebouw waren opgevlucht, werden met zes helicop ters in veiligheid gebracht. VER. NATIES, New York. De Sow- jet-Unie heeft opnieuw toelating van China tot de Verenigde Naties ge vraagd. De algemene vergadering wees het verzoek echter af met 87 stemmen tegen en geen stemmen voor. ADEN. Een Britse torpedoboot- jager heeft vrijdag vier overleven den gered van een Amerikaanse ma rinevliegtuig, dat ongeveer 240 ki lometer ten zuiden van Port Soedan in de Rode Zee is neergestort. De overlevenden werden op een rif waargenomen in een zeegebied, dat wemelt van haaien. HAVANNA. Premier dr. Fidel Castro van Cuba heeft in een rede voering te Havanna gezegd dat de suikeroogst 1963 de slechtste is sinds de invoering van zijn bewind. Dit was het gevolg van „onze oner varenheid, onze tekortkomingen, on ze vergissingen" en van de ergste droogte sinds 60 jaar VIENTIANE. In de Laotische hoofdstad Vientiane is van gezag hebbende zijde vernomen dat vier compagnieën van het (rechtse) ko ninklijke Laotiaanse leger, met de steun van de luchtmacht, de mili taire basis Seno hebben bezet. BRUSSEL. Het Hof van Assiesen in Luik heeft de 37-jarige Belg René Robert veroordeeld tot 20 jaar dwangarbeid. Hij werd beschuldigd van moord op zijn Nederlandse vrouw, de 29-jarige Maria Palmen. VER. NATIES, New York. Secre taris-generaal Oe Thant heeft een officiëel onderzoek gelast naar be weerde activiteit van een zogenaam de „call-girl"-organisatie in en rond de Verenigde Naties. NEW YORK. Het Zuidafrikaanse congres heeft een beroep gedaan op de Verenigde Staten en Frankrijk, de wapenleveranties aan de regering Verwoerd stop te zetten en aan de Verenigde Naties verzocht aan de „blanke waanzin" in Zuid-Afrika een 'eind te maken. FRANKFORT. Drie Oostduitse soldaten zijn er vrijdagmiddag in ge slaagd met een pantserauto naar West-Duitsland te vluchten. KAAPSTAD. Bij Kaapstad is een vissersboot op de rotsen geslagen. Een visser kon zich redden, de vijf tien andere zijn vermoedelijk ver dronken. Een hefschroefvliegtuig van de Zuidafrikaanse luchtmacht heeft tevergeefs gezocht naar overle venden. FEUILLETON Hoólwèrf had aandachtig geluis terd en knikte. „Die -tante van U waar woprit ze?" „In Amsterdam, meneer". „Is de 'familie gewaarschuwd?" Gillissen schudde zijn hoofd. „Ze heeft 'kind noch kraai in de wereld. Ik ben haar en'ige bloedverwant. Een neef. Of wadht eensze heeft een pleegkindeen aangenomen kind, zalV'ifc maar zeggen. Maar £lie is eigens in Duitsland op een kost school". „En? Stegeman?" Gert wendide zich naar zijn collega. „Wat is jouw aandeel in deze affaire?" „Ik had bureau/dienst en 'kreeg een telefoontje van mijnheer van Rijn, de ontvanger. Die woont recht tegenover de plek, waar het gebeurd is. En die stelde me op d'e hoogte. Ilc toen meteen op de fiets gestapt en vond daar het slachtoffer, als mede dokter Berger. Hij vertelde, wat hij ontdekt ihald en dat meneer Gillissen er /bij was, die hard weg liep, nadalt de dokter verteld had,' dat de vrouw dodd was. Daarna heb ik de gebruikelijke maatregelen ge troffen. Het lijk ligt er nog en Wil- sfcra en De Vries houden het publiek op een afstand. De fotodienst is ook gewa ars öhuwd' Gert Hoolwerf had al die tijd zwijgend geluisterd. Hij dacht even na en (keek toen naar zijn collega en van hem naar Gillissen. „De dok ter zei d;us, dat ze gedood was door een 'kogel, nietwaar?" Gillissen knikte en slaakte een diepe zucht. „Dat ze zó aan haar eindje moest komen „Maar dan moot U ihet schot toch gehoord hebben?" veronderstelde Gert. Do ander schudde zijn hoofd. „Gaat U maar eehs 'kijken toil hot parit aan de Haarlanderweg. Ze zijn daar bezig möt vuurwerk: rotjes en bommetjes en gillende keukenmei den en hoe dat allemaal heet". De inspecteur knikte. „Een Dor- ringse traditie: het oudejaar weg- sohieten, noemen ze -dat". „Nou, dan hebben ze dat wel erg realistisch gedaan vanavond", meen de Gert. „Dus U hebt helemaal niets ■gehoord?" „Nee", antwoordde de jongeman. „Of wacht eens.nu U het vraa'gt (toen ik overeind wlildc komen, hoor- de ik zo'n fluitend geluid. Heel kort. Zou dat het geweest kunnen zijm? I'k dacht, dat (het zo'n gillende keu kenmeid was Gert stond op. „Nou, we gaan maar eens kijken. Hier komen we toch niet verder". De agent en Gillissen liepen naar de gang, maar Gert bleef nog even bij zijn baas. „Is het de bedoeling, dat ik het gehele onderzoek op me krijg, meneer?" Inspecteur Harde knikte. „Ja, Hoolwerf. Probeer jij eens, of je wat 'leunt vinden, wat kan leiden tot ar restatie van de dader". Gert 'knikte nadenkend. „Als U het mij vraagt meneerU had het daarnet over die 'traditie, dat af schieten van vuurwerk en zo. Dan moet. 'de dader uit deze contreien ko men en 'heeft ihii handig gebruik ge maakt van al dat vuurwerk". „Dat was ook mijn eerste gedach te, Hoolwerf. Maar (hoe pas je dat aan elkaar met het feit, dat het een volslagen vreemde vrouw is? Ik be doel: geen ingezetene?" Gert dacht na. „Ja, dat is ook zo". Hij zudhbtc. „Nou. wc gaan eerst maar eens kijken". Even later redd een politie-auto naar de Haarlanderweg en Gort be hoefde' niet Ie vragen, waar hot mis drijf gepleegd was, want tegenover door Frank van Falckenoort de villa van de gemeente-ontvanger Van Rijn stond een menigte volk en langs de kant van de weg waren verschillende auto's geparkeerd. Nog voor ze stopten, zei Gert: „Stege man, probeer die mensen met een zacht lijntje naar huis te krijgen. En die wagens moeten van de berm af. De weg is hier zo al smal ge noeg. Het mankeert er nog maar aan. .dat we ook nog een serie aan rijdingen krijgen". Geiit stapte uit en liep naar het ontzielde lichaam. De koffer stond er nog naast in het gras. Hij 'groette zijn beide collega's, die er de wacht hielden en wendde zich 'tot Gillissen, die achter hem aan kwam. „Waar liep U, 'toen U de koffer neerzette?" De jongeman wees naar een plek, een meter -van de 'berm af. Gert be lichtte 'de omgevin" met een zak lamp en knikte. Er lag bloed, dus hier was de vrouw, toen het dode lijke schot gelost werd. Vandaar liep hij naar 'het lijk, lichtte de -deken op, die er overheen gelegd, was en be keek het 'hoofd. De kogelwond was aan de rechterslaap en aangezien de vrouw van het 'busstation kwam. moest het sohot -gelost zijn vanuit het park. Hij keek eens rond en zag op idrie meter afstand een lantaarn paal. Nadenkend knikte 'hij. De da der had zich goed opgesteld en ge wacht. tot zijn slachtoffer in de on middellijke nabijheid van de licht kring gekomeh was. Maar om dan van zo'n afstand - hij keek eens' naar hot park - te schietenmin stens een meter of twaalf was de dichtstbijzijnde boom. Dat moest óf een scherpschutter geweest zijn óf iemand, -die zwaar geluk had. Als ie in dit geval 'tenminste van geluk Icon spreken, (Wordt vervolgd). VOOR VAKANTIE OF WEEKEND: Appelmoes blik 78 Ananas blik 98 Soepballen 2 blik 98 Leverpastei 3 blik 98 Snijworst 1 00 gram 49 Tongeworst 100 gram 49 Ontbijtspek 100 gram 39 Vet spek 500 gram 79 WOENSDAG: 500 gram GEHAKT pakje gehaktmix 10 et. 178 HEERLIJK BIJ ZOMERBIETJES EN SLA: 500 gram 118 500 gram 238 500 gram 158 4 Gelderse schijvenof 3 Slavinken of 2 Biefstuk tartaar Groningen Praten via „Telstar" Op 10 juli zal via de Ameri kaanse communicatiesatelliet „Telstar" een televisie-gedach- tenwisseling worden uitgezon den tussen de Amerikaanse oud-president Eisenhower in Denver, lord Avonde voor malige Britse premier sir An thony Eden, in Londen, de Franse vader' van de Europe se gemeenschappelijke markt Jean Monnet in Brussel en Westduitse oud-minister van buitenlandse zaken von Bren- tano in Keulen. ZIERIKZEE Openluchluitvoering „Rust Roest" Gelijk gemeld vindt op zaterdag (avond) 6 juli weer een openlucht uitvoering plaats door de gymnas-, tiekvereniging „Rust Roest" Het programma van deze mani festatie is inmiddels verschenen en ziet er aantrekkelijk uit. Het gym - nastiekprogramma bestaat uit een 16-tal nummers, waarbij uiteraard de verschillende toestellen een zeer belangrijke rol spelen. Ook grond- gymnastiek staat vermeld. De orga nisatoren hebben het meest behoefte aan goed weer op deze avond. Dan wordt het zonder twijfel - evenals op andere jaren - weer een succes. SCHARENDIJKE Schooljeugd maakte fijne reis In stromende regen vertrokken vrijdagmorgen om 7 uur de leerlin gen van de klassen 4 tot en met 6 van de Chr. Nat. school per R.T.M.- bus voor hun jaarlijks schoolreisje naar Noord-Brabant. Terwijl op Schouwcn-Duiveland de regen tot laat in dc middag bleef gutsen, was het op het vasteland praktisch de gehele dag droog. Allereerst werd de R.K. kerk in Oudenbosch bezichtigd. In Breda werd een bezoek gebracht aan de Grote Kerk. waarin zich o.a. de gra ven bevinden van Engelbert van Nassau en Anna van Buren. Vervol gens kwam Burgers Dierentuin bij Tilburg aan de beurt. De grote ver scheidenheid van dieren had de gro te belangstelling van de kinderen en vanzelfsprekend in niet mindere ma

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1963 | | pagina 4