FOKDAG SCHOUWEN - DUIVELAND OFFICIEEL GEOPEND Huidverzorgingi F» U ROL Werkregeling voor 27 december Regen en wiml spelbreker ochtend-keuringen ZI LUIK ZEE, 28-6. Voor de orga nisatoren die zoveel zorg hebben besteed aan de voorbereidingen van de negende rundveerokdag te Zie rikzee op het terrein aan het Groe- r.eweegje was het maar een trieste zaak dat dit jaarlijkse grote evene ment heden (vrijdag)morgen moest beginnen onder bijzonder slechte weersomstandigheden. Uit alle delen van het eiland waren reeds in alle Vroegte mens en dier door een dich te alles doordringende regen naar Zierikzee gekomen en hier was het alniet veel beter. De voorzitter van het bestuur van de Hond van Veehouders, de heer J. der Weduwen qit Kerkwerve, hoopte in zijn openingswoord - waarin hij in 't bijzonder burgemees ter F. Th. Djjckmeester en de jury leden een welkom toeriep - op een verbetering van het weer voor het middagprogramma, dat wordt opge luisterd door de landelijke rijver- cniging „De Schouwse Ruiters". Burgemeester mr, Dijckmeester wees hierna dn zijn openingsspeech op het belang van de plaatselijke premiekeuringen van rundvee, waarvan d'e organisatie ook dit jaar weer uitstekend iis geschied. Alleen wat het weer 'betreft 'klopt het niet, aldus de burgemeester, die de wens uitsprak dat de voorspelde opkla ringen voor hedenmiddag wat meer publiek zullen 'trekken. De burgemeester haakte vervol gens in op de woorden van de rijks- veeteeltconsultent. 'ir. W. L. Harm- sen. die «n een ten geleide van de catalogus voor deze centrale fokdag, er op wijst dat de veefokker keu ring en demonstratie van zijn pro- dukten op gezette tijden ais mo menten van 'bezinning en aanspo ring niet lean missen- Mi'. Dijck meester onderschreef deze uitspraak Vooral gelet op 'de minder schitte- rend'e berichten over de gemengde 'bedrijven 'in deze tijd van' arbeids- sehaarste is zo'n dag van bezinning zéker noodzakelijk. Aan deze fac toren van bezinning en aansporing mogen zeker trots en blijdschap •worden toegevoegd over de gezonde ontwikkeling van d!e veestand op Schouwen-Duiveland, aldus de bur gemeester. In dit verband herinner de mr. Dijckmeester aan de volledige samenwerking van de beide melk- controleverenigingen op het eiland, welke resulteerde 'in de oprichting van de „Fok- en Controlevereniging Schcuwen-Duiveland", welke nieu we organisatie de burgemeester in de toekomst veel succes toewenste. Met de wens dat al liet rundvee, de paarden en schapen op het eiland mogen groeien en 'bloeien, verklaar de mr. Dijckmeester vervolgens de ze negende rundvee fokdag officiëel voor geopend. Hierna werd een begin gemaakt met de keuringen. Het middagpro gramma ver-meldt een défilé van de bekroonde dieren en demonstraties van de „Söhouwse Ruiters". IIULDE VOOR P.T.T.-MAN De heer J. A. K. van Oost niet pensioen NIEUWERKERK. 27—6. In tegen woordigheid van de direkteur van het P.T.T.-kantoor, de P.T.T.-funk- ticnarissen de heren P. Staal en B. Willemse, allen uit Zierikzee, alsme de het voltallig personeel van het hulpkantoor tc Nieuwerkerk, werd afscheid genomen van de heer J. A. K. van Oost, besteller I by de P.T.T.- dienst te Nieuwerkerk. De direkteur schetste de heer Van Oost, die op 1 juli a.s. de dienst met pensioen gaat verlaten, als 'n plichts getrouw besteller, die bijna 45 jaren de P.T.T. met hart en ziel heeft ge diend. Speciaal gedurende de moei lijke tijd na de ramp werd van de heer Van Oost veel ge-eist. Hij was de enige P.T.T.-ambtenaar te Nieu werkerk, nam de funktie waar van kantoorhouder en voerde tevens de bestelling uit bij laag water, wat vaak meer modder was dan water. Bij dit afscheid werd hem de ere penning met inscriptie uitgereikt voor 44 jaren trouwe dienst. Namens het personeel werd hem een mooi cadeau aangeboden. Zichtbaar ge roerd, dankte de heer Van Oost de direkteur met zijn staf en verder alle ambtenaren en bestellers uit het ge hele ressort. Veel aanlbeienrot in de Schouwse Westhoek WESTHOEK. 27-6. Evenals in het gehele land en in Zeeland in het bijzonder is ook in de Westhoek van Schouwen de aardbeienoogst in moeilijkheden gekomen. Een globale berekening leert dat van de oogst hier. ongeveer 40 procent door rot ting niet tot zijn recht komt. Voor veel telers dus een financiële strop. Deze onverwachte tegenslag zal ook nog andere gevolgen 'hebben, omdat de industrie niet aan haar voorraad' komt en daar zit weer aan vast dat ib.v. de aardbeienjam a.s. winter niet goedkoop zal zijn. De fabrieken kopen nu reeds uit angst dat ze anders helemaal geen vruch ten krijgen, consumptie-aardbeien in plaats van de normale fabrieks kwaliteit. En deze 'liggen,inprijs hoger dan de kwaliteit die voor ver werking wordt'gebruikt. Het is ver der te verwachten dat ook de blik jes en potjes aardbeien duurder gaan worden. Over de oorzaak van dit rottings- verschij nsél lopen de meningen zeer uiteen. Wel is het zéker dat de over vloedige regens dlie vanaf 14 jun'i zijn gaan vatten, 'er geen goéd' aan hébben gedaan'. De vruchten zijn hierdoor in een stiklaag komen te liggen. Er zijn maar enkele uitzon deringen, waarbij door 'bespuitingen geeh rot is opgetreden. Bij andere kwekers die soms 2 maat in de week met Phaltan N-trichlo ormethyl thi- oftaalmide - een voorbehoedmiddel tegen ?chimmels) - speten, komt net Ingezonden mededeling zacht-zuiver-gezond Puistjes drogen in met Purolpoeder Het Prins Bernhanl-fontls AMSTERDAM, 27—G. - Het Prins Bernhard-fonds heeft in 1962, bly- kens zyn thans over dat jaar ver schenen verslag, tezamen met de veertien Anjerfondsen voor een be drag van f 1.245.257,53 aan subsidies verleend, tegen f 1.117.493,01 in 1961. De meest opvallende tendentie die in het verslagjaar tot uiting kwam, was de sterke toeneming der subsi dieverzoeken naar aantal, doch voor al ook naar omvang. „Een toenemen de gemakzucht, een zoeken naar in teressante en kostbare aktiviteiten, waaraan men wel bereid is zijn me dewerking te verlenen mits het Prins Bernhard-fcnds de kosten, volledig draagt, blijkt aldus het verslag aan de hand der in 1962 ingediende aanvragen, veel meer voor te komen dan voorheen het geval was. Het komt zelfs voor dat men reeds be langrijke uitgaven doet, zonder tevo ren een aanvrage bij het P.B.-fonds in te dienen in de stellige verwach ting dat dit fonds achteraf de tekor ten zal dekken. Dat dit tot teleur stellingen moet leiden spreekt van zelf". De gehuwde vrouw- in liet arbeidsproces DEN HAAG. 27-6. In Nederland werkt 1 op de 20 gehuwde vrouwen, in de Verenigde Staten 1 op de 3. Daar een 'teruggang van het totale aantal vrouwelijke werkkrachten in onze industrie wordt geconstateerd, kan deze verhouding nog ongunsti ger worden. Toch zien velen inscha keling van de gehuwde vrouw in het arbeidsnroces als het enige mid1- d.-l om de beroepsbevolking belang rijk urt tc breiden, aldus hel Neder lands instituut voor efficiency dat over dit onderwerp een inforrrtatie- •nota heeft opgesteld. zoveel rot voor als onbespoten. Vo rig jaar was dé zomer ook nat en toen werd er nog minder gespoten dan ddt jaar. Er was toen geen rot vruchtje te bekennen. Zo af en toe komt do wetenschap todh weer voor raadsels te staan, een teken dat d'e natuur soms heel moeilijk te be heersen 'is. Axel zag historische optocht AXEL, 27-6. De feestelykheden ter gelegenheid van het 150-jarig bestaan van de stad Axel vonden donderdag een hoogtepunt in de grote historische optocht, idle een tijdbeeld gaf uit het jaar 1213. Graven, edellieden, geestelijken, kooplui en krygslicden trokken in originele 13e-eeuwse dracht door Axels straten. Véle 'duizenden uiilfc 'd'e igehel© stréök waren getuige van deze op tocht, dii'e besloten werd' met een 'grote 'openludhtmaaltijd' in Breu- gh'eliaanse stijl. Deze maaltijd be stond! ulit echt Zeeuws 'tarwebrood cp 'ouderwetse manier gebakken en belegd met rundivl'ees. Voor déze belegging waren in het Axelse re- creahiebos drie ossen in de open lucht aan het spit gebraden. Na mi litaire demonstraties en stunt vlie gen cp ivrijd'ag zal zaterdag d'e his- tirosche optocht en 'de daarop vol gende Breugh'el'iaan'se maaltijd' nog maals plaats vinden, waarbij ook d'e commissaris der koningin in d'e prcvinoi'e Zeeland mled'e zal aanzit ten. Amerikaanse jeugd naar Europa Als op 6 ju'lli 'het m.s. „Seven Seas" aan Rotterdams Hollarid-Amerika Lijn ka'de afmeert, zullen 800 Ame rikaanse jongelui daarmee aan een „Europees avontuur" beginnen. On der auspiciën van cle American Field Service gaan' zij gedurende twee, zes of twaalf maanden deel uitmaken van gezinnen in heel Europa. 58 van hen blijven in ons land: 43 voor de beide zomermaanden en 15 Voor een heel jaar. Deze laatste groep zal namelijk ook eén middel bare school gaan bezoeken, en op die manier een unieke gelegenheid hebben het Nederlandse dagelijkse leven goed te leren kennen. De andere jongens en meisjes zet ten vanuit Rotterdam de reis nog voort. Zij gaan naar pleeggezinnen in 18 andere landen in Europa en het Midden Oositen. De ziektekosten verzekering DEN HAAG, 27—6. De heer J. G. Suurhoff, lid van de Tweede Kamer (P.v.d.A.), heeft de ministers van So ciale Zaken en Volksgezondheid en van Economische Zaken schriftelijke vragen gesteld over het voornemen, van 35 partikuliere verzekerings maatschappijen om met ingang van 1 augustus de premies voor de ziek tekostenverzekering aanzienlijk te verhogen, zulks o.m. met het oog op de sterk gestegen specialisten- en ziekcnhuisvcrplegingstarieven. „Hebben de bewindslieden", aldus de heer Suurhoff in zijn vragen, „een oordeel over de vraag, in hoeverre bedoelde tariefsverhogingen inder daad de aangekondigde premiever hoging wettigen". Het Kamer-lid vraagt voorts of de ministers de Ka mer een inzicht kunnen geven in de ontwikkeling der tarieven, die door specialisten voor niet-ziekenfonds- verzekerden in rekening wordt ge bracht. DEN HAAG, 266. De staatssecre taris van Sociale Zaken en Volksge zondheid de heer B. Roolvink heeft in verband met het feit, dat dit jaar de Kerstdagen op een woensdag en donderdag vallen, een algemene ver gunning verleend waarby is toege staan vrydag 27 december 1963 door overwerk te doen inhalen. Deze algemene vergunning, die is verleend op advies van de Stichting van de Arbeid, geldt voor werkne mers van 16 jaar of ouder in fabrie ken of werkplaatsen en pakhuizen en voor werknemers van 18 jaar of ouder in de daarby behorende kan toren. Het inhalen dient te geschic- den in de periode 2 december 1963 tot 16 januari 1964. De maximale ar beidsduur mag niet slechts op twee dagen per week ingehaald. Er mag maximaal 10 uur per dag worden gewerkt. In die gevallen waarin by toepas sing van een vyfdaagse werkweek normaal op zaterdag niet wordt ge werkt, mag het inhalen ook op deze dag geschieden: de vverktyd mag dan niet meer dan 49j4 uur per week bedragen. De paranormale genezers DEN HAAG, 27-6. Naar aanlei ding o.m. van d'e uitlatingen als zou sinds hot 'optreden van het ka binet de Quay „h'ot klimaat voor de 300 paranormale „genezers" gunstig zijn 'geworden" en als zouden „de genezers" niet meer heimelijk hun praktijk 'hoeven uit te oefenen"' •heeft dr. J. H. Lamberts», lid' van da Tweede Kamer (P.v.d.A.) zich met schriftelijke vragen gewend tot de ministers van sociale zaken en volksgezondheid en. van justitie. Br. Lamberts vraagt daarin o.m. cf de bewindslieden d'e juistheid van d'eze 'berichten, afgelegd door de voorzitter van d'e „Nedelandse werkgroep van paranormale gene zers" kunnen 'bevestigen. Ook wordt 'geïnformeerd „'Welke richtlijnen er van de beide departementen zijn uitgegaan, of uitgaan teneinde 'het overtreden van d'e 'wet op de ge neeskunst door bovengenoemde „kwakzalvers" niet te 'd'oen vervol gen". Bad naast de school TWELLO, 27—6. In de gemeente Voorst bezitten twee scholen nu een eigen schoolbad naast de school. Een aantal van 290 kinderen van de open bare school te Twello krijgt sinds half mei in hun eigen schoolbad drie keer per week zwemles en de 700 leerlingen van de St. Martinus jon gens- en meisjesschool in Duister- voörde zullen na de grote vakantie dit voorrecht kunnen genieten. Beide baden kwamen tot stand onder over heidssubsidie en op initiatief van de hoofden der scholen, cle heren W. Versluis en L. van Sluis. De heer Versluis kreeg f 18.000,— o.m. bijeen als een renteloos voorschot van en thousiaste ouders en belangstellen den en gaat deze, voor zover nodig, aflossen met de vrijwillige bijdragen, die de ouders de kinderen maande lijks meegeven. Het bad in Duistervoorde behoefde geen bouwvergunning, omdat wan den en overloopgoten van plastic zijn. Oesterdrama is compleet De laatste week van juni, de week van de Kruiningsche kermis, was van oucle tijden af, de week waarin de oesterkwekers gingen overwegen of het nog geen tijd werd de dakpan nen of collecteurs te water te laten, omdat de mogelijkheid van oester- laiven in het water aanwezig was. Werd met de komst van het instituut voor visserij onderzoek niet meer ge rekend met een kermis te Kruinin- gen, die al lang tot het verleden be hoorde, toch komt uitgerekend in de laatste week van juni genoemd in stituut met zijn berichten voor de oesterkwekers, In dit eerste bericht dat donderdag verscheen, constateert dr. Korringa dat van de consumptie- oesters zeker 98 procent door de vorst is vernietigd, zodat ook al uit dien hoofde weinig broedval kan ver wacht worden. Ook is het Schelde- water nog niet op de vereiste tempe ratuur van 17 Vz graad Celsius. In de genomen watermonsters kwamen plm. tien larven per honderd liter water voor. Broedval van betekenis kan daaruit niet voortvloeien. DEN HAAG. Mr. S. D. Emanuels, de afgetreden premier van Surina me, is in Nederland aangekomen. Zo als bekend zal hij in augustus a.s. de funktie van Surinaams gevolmach tigd minister in Nederland overne men van mr. R. Pos, die zal worden benoemd tot ambassadeur bij de Cu baanse regering. Amerikaanse landbouwtentoonstelling in de R.A.I. AMSTERDAM, 276. De grootste tentoonstelling over voeding en land bouw die ooit door het Amerikaanse ministerie van Landbouw is georga niseerd, wordt van 7 tot 24 november 1963 in de zalen van de R.A.I. in Amsterdam gehouden. In deze zelfde periode zal hier een symposium wor den gehouden waar de mogelijkhe den en problemen rond de Europees- Amerikaanse landbouw en hun ge volgen voor de wederzijdse handels bevordering zal worden besproken. Dit is medegedeeld op een perscon ferentie door de landbouwattaché van de Amerikaanse ambassade in Den Haag de heer G. Parks. Instituut voor bloembollenteelt AALSMEER. 27—C. - Donderdag- middag heeft de burgemeester van Aalslneer, de heer G. G. Loggers, de eerste slcen gelegd van een nieuw instituut voor de bloementeelt in zyn gemeente. De fungerend direkteur van de tuinbouw van het departement van Landbouw, ir. A. de Zeeuw, zei bij deze plechtigheid het totstandkomen van het nieuwe instituut een harde economische noodzaak te vinden. In het nieuwe gebouw zullen de rijks middelbare tuinbouwschool voor de bloementeelt, het proefstation voor de bloemisterij in Nederland, en het rijkstuinbouwconsulentschap Aals meer worden gevestigd. Tot het in stituut behoort ook een uitgebreid kassencomplex ten dienste van de onderzoekingen, die worden verricht door het proefstation. Men zal hier ook proeven nemen met eei\ aantal van plastic vervaardigde kassen. Het projekt kost in totaal ongeveer zes miljoen gulden. Men verwacht', dat het gebouw omstreeks september '64 gei-eed komt. Tóch zomer - ■H Juist tijdens een klimatologisch dieptepunt stuurde het Nederlands Katoeninstituut plaatjes, die moeten bewijzen, dat 't toch echt zomer is. Drijven de buien weg en wordt het strandweer, dan komt immers de „kwestie": „welk badpak?" de da mes plagen. Medegedeeld zij dat in de badmode 'de bikini - meer dan ooit - de toon aangeeft. De deskun digen - elk terrein heeft nu eenmaal zijn deskundigen - hebben geconsta teerd, dat de bikini, naast het één delige badpak, onmisbaar is. Hoe ook, vele dames van 16 tot ongeveer 35 jaar schaffen zich enkele - door gaans katoenen - bikini's aan, waar bij de enige conditie is dat de draag sters een perfekt figuur hebben. Wantal wordt nauwkeurig ge streefd naar een goede pasvorm, tenslotte blijft hel Stille Zuidzee- atol-bad en zonnepak beslaan uit slechts enkele bescheiden stukjes textiel. Op de foto: een bikini met z.g.n. Prince de Galles-motief. Ter ver siering van hel bovenstuk een vlin derstrikje. DU model is beslikt met een zwarte broderie. De stof is katoen. Ook hier ter verfraaiing een sierlijk strikje. BURGERLIJKE STAND Zierikzee Geboren: 22 juni: Elizabeth Corne lia Lena en Sara Cornelia, d. van Willem Slootmaaker en Elizabet Louwrina van Donge; 22 juni: Dina Maria, d. van Hubrecht Jacobus Fierens en Maria van der Weele (Brouwershaven); 23 juni: Roeland Johannes, z. van Nieolaas van der Wekken en Lena Pieternella Flik- weert (Duiveland); 23 juni: Pieter, z. van Pieter Marinus van den Berge en Helena van der Linde (Midden- schouwen); 20 juni: René, z. van Klaas Buijs en Anthonia Johanna Greijs; 25 juni: Jacoba Cornelia, d. van Cornells Bolier en Jacoba Cor nelia van de Graaf; 27 juni: Ella Jo hanna, d. van Willem Samuel Duve- kot en Ruth Burkhalter (Brouwers haven). Overleden: 25 juni: Jacobus den Boer, oud 77 jaar, echtg. van Adri ans Piéternella Klink (Middenschou- wen); 27 juni: WiHem Huson, oud 85 jaar, geh. geweest met Sara Adrians van Beveren. STAD EN PROVINCIE ZIERIKZEE Grote opdracht voor Smit en Bolnes Bij Smit Bolnes motorenfabriek te Zierikzee worden voorbereidingen getroffen voor de uitvoering van een nieuwe grote order op motorenge- bied, namelijk voor twee 16-cylinder dieselmotoren van het type 300-bo- ring. Deze motoren krijgen ellc een capaciteit van 2.720 p.k. bij 275 om wentelingen per minuut. De motoren moeten over één jaar worden gele verd en zijn bestemd voor een cut ter-zuiger voor Nederlandse reke ning in opdracht bij de I.H.C. (Indu- str. Handels Combinatie), een com binatie van zes scheepswerven. In deze tijd van eerv nogal felle concur rentie op scheepsmotorengebied is deze opdracht voor het Zierikzeese bedrijf uiteraard zeer verheugend. Geslaagd Aan de rijksuniversiteit te Utrecht slaagde voor het examen propaedeu- tisch theologie onze stadgenote mej. W. A. van der Klis. Aan de vakschool voor 'meisje® te Goes slaagde voor het 2o 'gedleelte van de Akte Na. (naaldhakken) mej. A. A. van der Schee alhier. Met ingang van de niouiwe cursus i® mej. van der Schee benoemd al® 'lerares aan de II.B.S. voor meisjes tie Middelburg. KERKWERVE Vergadering N.C.V.B. Onder leiding van de presidente mevrouw Franclce-Van Nes kwam de afdeling Kerkwerve van de N.C.V.B. in het Verenigingsgebouw in verga dering bijeen. De vergadering werd geopend met het zingen van Ps.'l7 vers 3. Gelezen werd 2 Petr. 1 vers 1' tot 11, waarna de presidente voor ging in gebed. Hierna volgde medi tatie en zingen van Gez. 184, vers 1, 2 en 4. Mevrouw Stouten bracht ver volgens verslag uil van de in Goes gehouden landdag. Hierna vertoonde de heer Wittpen van de Noord- en Zuid-Hollandse Redding Maatschap pij enige films over het reddingwe zen, waaraan, een toelichting vooraf ging. Na de pauze volgde de boeiende film over de redding bij Latrakjarij. De vergadering werd besloten met dankgebed. HAAMSTEDE Nieuwe teerlaag op wegen De asfaltwegen ün de kom der dorpskern Haamstede zijn donder dag van een nieuwe teerlaag voor- zi'en. De zware oplegger met teer en zijn -kokende inhoud trok nog al wat belangstelling. Direct na de laag teer werd een fijne grmtlaag ge stort, die met 'tweo walsen werden feewaQst. Enfi'ge tijd was het ver keer hierdoor wel wait gedwongen 'Snelheid' te matigen, doch met be hulp vap 'die Rijkspolitie iliiep alles gesmeerd. Het werk werd uitge voerd' door de firma van Dongen ehi de Voogd'. Do wegen zien er nu weer keurig uit en volkomen dn staat cm het te verwachten drukke' toe ristenverkeer te verwerken. Gélukkig dat ook tim Burgh dit na jaar, of anders dn 'het voorjaar van 1964 een aanvang wordt gemaakt met de dringend noodzakelijke ver betering van de kom weg. BROUWERSHAVEN De Rode Kruis-inzamling De afdeling Brouwershaven van het Ned. Rode Kruis deelt mede dat de gehouden inzameling in de ver schillende kernen, het volgende re sultaat heeft gehad. Zonnemaire: f 177,96 (vorig jaar f 137,15); Dvei- sehor: f 293,22 (f 319,65); Noordgou- we: f 305,60 (f 130,15); Brouwersha ven f 385,65 (f 363,05). Totaal f 1162,43 (vorig jaar f 950,—). De afdeling wil zijn erkentelijkheid betuigen aan al le milde gevers en geefsters en de genen, die bij de inzameling waren ingeschakeld. Kleuters maakten eiland-trip Deze wéék maakten de kinderen der 'kleuterschool »to Brouwershaven met e'en negental particuliere auto's hot jaarlijkse schoolreisje. Er werd allereerst 'koers gezet naar de speeltuin te Zierikzee, waar ondanks do 'dreigende regen toch nog naar hartelust werd gespeeld'. Van. 'hier ging heit naar Ouworkork, waar in het paviljoen „De Vier Bannen" Ibij dte gewezen tijdelijk klcu't'erschool- cnderwijzcres mevrouw Bo'lijn enige traetat'ies werden genuttigd. Op nieuw werd gestart naar de domami- n'l'O duinen te Haamstede, waar di verse spelen werdicn uitgevoerd. Na een kort verbliif 'te Rcncsse ging het weer op huis aan, waar dte muziekverenigingen,,,Apollo" aan de rand van de gemeente klaar stond om de kinderen af te halten. Vanaf de muziektent, waar A polio" nog walt marsmuziek ten beste gaf, dankte de voorzitter dor oudorcom- missi'e, de heer A. Drijgers, de auto bezitters voor hel gratis vervoer der kinderen, do leiding en de muziek- SUCCESJES Diversen: „Vapo", onze natuurpermo- nent, geeft voldoening; zit steeds patent! - Kapsalon Murk, telefoon 2767. Modeling! De moderne onder steuning voor het moderne kapsel. Kapsalon „Pandora", telefoon 2183. Zierikzee. Grote sortering koperwerk, tin- en kunst (keramiek. Ge- schenskerthuis R. den Boer, Dam 11. Zierikzee, tej. 2174. J. Kosters, tel. 2517, Zierikzee vraagt te koop: gehele of ge deelten van inboedels, anti quiteiten, porcelein en koper werk. Overal te ontbieden! Sneldienst 'Koophandel'. Van Rotterdam: Centraal Bode huis, 10 uur Leuvehaven, Zekveld 12 uur; Dordrecht: Van Putte, 12.30 uur. Aan komst Zierikzee 4 uur. Reparaties kunstgebitten. - Zitdag C. Limburg, elke don derdag van 9.00 tot 2.00 uur. Korte Sint Janstraat 2, Zie rikzee. Chr. Contact Bureau (C.C.B.) voor Nederland, Lindelaan 32, Krommenie (N. H.). Huwe- lijksbemidd. en briefw. Voor inl postz. bijsluiten. Wij gaan met vakantie van maandag 1 juli t/m maandag 8 juli. - Bakkerij M. C. van Liere, Oude Haven 29, Zie rikzee. Koopt nu uw kachel. Wij hebben ruime sortering, o.a.: Bronco, Bocal, Davo, Hoen- son, Etna, enz. „De Warmte bron", speciale kachelsmede rij M. Muller, Lammermarkt 24, telef. 2296, Zierikzee. Wegens vakantie gesloten van 29 juni tot en met 6 juli. Au torijschool Lemsom, Kerk werve. Wij gaan van 1 t/m 10 juli a.s. met vakantie! Kapsalon G. van Dam, Zierikzee. De mooiste sier- en bloem vaas in keramiek uitvoering kiest u uit grote sortering bij Mol, Nieuwe Boogerd- straat, Zierikzee. Verpleegster worden. Onze kursus vangt aan op 1 sep tember. Inlichtingen: Direc trice Diaconessenhuis, Park- laan 95 A, Eindhoven. Nu is het tijd voor buiten schilderen. Alle materialen met goede voorlichting vindt u bij Mol, Nieuwe Boogerd- straat, Zierikzee. Het is leuk. die rokende pop petjes a f 1,Ook losse ci- garetjes voor de poppetjes a f 0,30 per 10 stuks. Sigm. D. C. Viergever, Zierikzee en Haamstede. vereniging voor de prettige ont vangst. Concert „Nu met Hope" Aanstaande zaterdag zal de mu ziekvereniging „Nu met Ilope" uit Bruinisse een concert verzorgen te Brouwershaven, in het kader der uitwisselingsconcerten. Het corps, idait met oen mars d'e igemeehte binnen komt, zal om 8 uur in d'e muziektent 'het volgende pro gramma uitvoeren: 1. Le Joyeux Laibcureur, mars; 2. Fanfarella pis ton-solo; 3. Sportclubmars; 4. Fêtes d'Hliver fantaisie; 5. Aglaé ouver ture; 6. Edelweiss-wals; 7. Scènes Jurass'ienes ouverture; 8. Fierial ouverture; 9. All m the April Eve ning meditatie; 0. Gooilandia mars; 11. Le Tamboer-Mai'tre, mars; 12. B.B.A.-mars; 13. Limburgse Jagers paraat, mars. De drie laatste marsen worden in samenwerking m'ct de drumband uitgevoerd, terwijl deze band te vens in de pauze een 'staaltje van haar kumnten zal laten zien op hel marktplein. Bij gunstig weer mag dus op een goede 'btelangstellioig 'gerekend wor den. OOSTERLAND Te Goes slaagde voor het Krui deniers diploma mevr. A. Boogert- Van Dij'ke, alhier. SIRJANSLAND Rit met bejaarden Het bejaardencomilé heeft het ini tiatief genomen om de bejaarden in de gelegenheid te stellen weer een busreisje te maken. Daar voor enke len een dagreis bezwaarlijk is, werd besloten om in de middag van 5 juli a.s. een trip over Schouwen-Duive- land te maken. O.m. zal een bezoek worden gebracht aan de Grevelin- gendam. Uiteraard hoopt het comité op gunstige weersomstandigheden. DIVERSE BERICHTEN Zestien jonge kinderen moesten in een ziekenhuis in Georgetown, in Brits Guyana, worden opgenomen omdat zij traangas hadden inge ademd. Dit gas was afkomstig van de politie, die er stakers mee wilde uiteenjagen, maar de wind dreef het de woonhuizen binnen. In Zuid1-Afrika iis woensdag een geheime zender !imi de lucht gekomen Er werd een rede uitgezonden van Walter SJ'soeloe, een leider van de verboden Afrikaanse Nationale Con- .gresbeweging. Sisoöloo verdween in april uil Johannesburg, nadat, hij huisarrest had 'gekregen. Een krijgsraad in Havanna heet twee mannen op beschuldiging van inbraak en diefstal met geweld pleging tot de dood door de kogel veroordeeld. Twee andere mannen kregen resp. 30 en 20 jaar gevan genisstraf. MAASTRICHT. De Kon Zangver eniging „Maastrceöhter Staar" zal aanstaande zondag hnar 80-jarig be staan herdenken met een grote re ceptie in de< Stnarzanl en met een galaconcert op zaterdag 6 juli.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1963 | | pagina 6