M. Z. ANKER, Zierikzee IN EX-TUINBOUWSCHOOL HAAMSTEDE Zomervergadering D D Vereniging tot bevordering Bijenteelt Afd. Schouwen Ned. Bond van Plattelandsvrouwen Schoolkinderen in Birma bereiden dagelijks han warme melk, een schenking van het Kinderfonds van de Verenigde Naties. Bovendien worden nog voedsel en vitaminen verstrekt. Aan dit programma werkt de Wereld Gezondheidsorganisatie mee, waar het technische adveizenf betreft; hei Kinderfonds zorgt voor de benodigdheden. HAAMSTEDE. 25-6. In de uitge rangeerde tuinbouwschool werd de zomervergadering gehouden van de afdeling Schouwen-Duiveland van de Vereniging tot Bevordering van de Bijenteelt. Op deze avond was traditiegetrouw aanwezig de Rüks- bjjenteeltconsulent ir. J. Mommers te Tilburg, in gezelschap van zijn assistent de heer A. J. van Willigen te Kapelle. Beide heren bezoeken elk jaar Schouwen-Duiveland en geven dan tijdens een twee-daagse excursie de imkers aanwijzingen en goede raad. Op deze excursie wordt natuur lijk van gedachten gewisseld en. dit is weer mogelijk omda't veel imkers deze ibeide dagen gebruiken om veel Van 'hun consulent op te steken.. Op de eerste dag worden de 'imkers 'in de Westhoek bezocht, terwijl de tweede dag wordt gebruikt voor een inspectie van de bijenstanden, in Duiveland. De voorzitter van de afdeling, de •heer C. van Sol uit Renesse, heette de aanwezigen welkom en het ver heugde hem zeer dat na de mid dagexcursie n'og een redelijk aantal leden naar Haamstede was gokpmen voor het bijwonen van de vergade ring. Het weer leende zich niet voor een juiste inspectie der bijenvol ken, dcch toch konden de -standen van de oud'-vooraitter, de heer C. A. Hartog en die van do heer L. Kloet en de proeftuin bezichtigd worden. Wederom 'kon uit de aan wezigheid van de heer Mommers lering getrokken worden. Ook '>ln dit vak cf deze hobby", meende de voorzitter, is men nóóit te oud om te leren". De lange winter met zijn strenge vorst had tot gevolg dat ongeveer 30 procent der bijenvolken 'in ons land gesneuveld 'is. De Vdle regens van do afgelopen dagen d'oen geen 'goed aan de ontwikkeling d'er volken., die pas langzaam op gang komt. De homingopbrengst zal toch redelijk zijn. De voorzitter was van oordeel dat de honing te weinig in het middel punt der 'fielangstelling staat in ons land. België heeft meer honingbe- kendheid en de consumptie ligt daar ook hoger. Zeer voornaam noemde de heer van Sol de 'bevruchting der diverse bloemen 'door de 'bijen in de land en tuinbouw, die van, niet te onder schatten waarde is en waar veel landbouwers en 'tuinders meer aan dacht aan moesten -schenken. Mede door zijn samenstelling rs honing een zeer -bijzonder voedsel gewor den dat vooral voor 'kinderen zeer gezond is, doch voor volwassenen de functie der verschillende organen op -peil hou'dt. De -heer Fluijt la-s de notulen van, Ingezonden mededeling motors Nieuwe Britse minister van oorlog LONDEN, 27-6. Joseph Godber. minister van staat voor buitenland se zaken, 'is benoemd tot minister van oorlog. Hij 'komt -in de plaats van Oud-Leerlingen der Middelba- oorlog, John Profumo, die drie we ken geleden -aftrad nadat hij had toegegeven, dn (Wet Lagerhuis on waarheid gesproken te hebben wat zijn betrekkingen, 'aangaat met het Londense fotomodel Christine KCe- ier. Ned. Hervormde Kerk Zierikzee: Grote Kerk: 10 uur 'ds. Lam (bed. H.D.). Gasthuiskerk: 9.30 uur (Avondmaalsviering) ds. Assen dorp, 7 uur ds. Lam. Kerkwervc: 9.30 uur ds. Zonneveld. Serooskerke: 11 uur ds. Zonneveld. Burgh: 9.30 uur ds. Don-. Haamstede: 10 uur (H/D.) en 7 uur ds. Boer. Rcncsse: 11 uur ds. Oort. Noordwelle: 11 uur ds. Don. Elkcrzcc (Scharendtfke): 10 uur fviering H.A.) en 2.30 uur (afscheid) ds. Van den Ban. Brou wershaven: 9.30 uur 'ds. Oort. Zon- nemaire: 10 en 7 uur ds. Duvekot ((Viering en dankz. H.A.). Noord- gouwe: 10 uur ds. -De Flanque, Utrecht. Drcischor: 7 uur d's. Van der Sar. Ouwerkcrk: 11 uur ds. As- sendorp (bed. H.D.). Nicuwerkerk: 10 uur ds. Westerhof (bed. H.D.). Oosterland: 10 en 7 uur ds. Groene- wegen. Sirjansland: 10 en 6.30 uur ds Van Vliet. Bruinissc: 10 en 5 uur ds. Van der Sar. Lutherse Kerk Zierikzee; 10 uur ds. H. N. Bier man, Breda. Gereformeerde Kerken Zierikzee: 10 uur ds. Tiemersma, 5 uur ds. Boerma. Haamstede: 9 cn 10.30 uur ds. T. Kamper, Zoetermecr Brouwershaven: 10 en 2.30 uur ds. Wcntzel. Zonnem3ire: 10 en 2.30 uur ds. Aalbersberg, Viaardingen. Nicu werkerk: 10 cn 5 uur ds. Tiemersma Oosterland: 10 uur. leesdienst, 3 uur dr. Becker. Bruinissc: 10 en 5 uur ds. Den Heel'en (viering H.A.). Scliarendjjkfe: 10 cn 7 uur ds. Kam per, Zoetermeer. de jaarvergadering, in januari ge houden. De algemene jaarvergade ring in Utrecht werd door de secre taris bezocht. De honingprüs Er ontspon zich 'hierna een ge sprek over de 'honingprijs. Het schijnt dat de prijs op ons eiland van do echte eiiandelijke honing te laag ligt. Op de jaarvergadering kon geen accoord over een verho ging gekregen worden, doch de voorzitter zag toch de verhoging als een dringende noodzaak vooral om dat deze prijs, f 1,25 per flacon, nog steeds dezelfde 'is als 6 jaar geleden. Inmiddels is alles duurder gewor den met alle gevolgen van dien. De voorzitter zei dat het imkeren in deze streek wel 'geen levensdoel is, doch de moeite en het werk toch vergoed moeten wroden. De heer van Sol meende, dat de hening niet overal op ons eiland re gelmatig verkrijgbaar is en dat zou een oorzaak kunnen zijn van de af nemende aankoop. In de zomer wordt een grote hoeveelheid ver kocht aan buitenlanders. Zo moge lijk zou indien de voorraad uitge put is, honing uit Wageningen van het Bijenhuis aangekocht kunnen worden en d'eze honing over alle dcipen distribueren. Over 'de prijs gaf ir. Mommers zijn zienswijze. In Duitsland en Bel gië ligt de prijs veel hoger, doch de gemiddelde wereldprijs ligt op Ne derlands niveau. De buitenlandse honing 'die hier op de markt komt, •is afkomstig uit Zuid-Amerika en China. De honing uit Australië is echter voor onze smaak niet 'te ge nieten. Er wordt 4 maal zoveel ge ïmporteerd dan 'dat we zelf consu meren en van onze eigen produktie wordt nog geëxporteerd', omdat de imkers ook van de hogere prijzen ui t 'het buitenland willen profiteren. Indien de wereldmarktprijs omhoog 'gaa't, zal ook de Ned. prijs mee 'gaan meende spreker. Deze hogere prijs zou dan ook de produktie wat kun nen stimuleren. 40-jarig bestaan De voorzitter zei, dat iets wat duur is altijd beter wordt gekocht dooi de consument en 'hij nam 'het artikel bloemkool als voorbeeld. Enkele le den vreesden een nog meer afne mende kooplust d'oor een prijsver hoging. Toch besloot de vergadering met algemene stemmen om de ho ningprijs vast te 'stellen op f 1,50 per flacon. Vorig jaar werd een propaganda- Mmavond in Zierikzee gehouden, die goed wex-d bezocht. De vergade ring ging accoord met 'een verdere voorbereiding door 'het bestuur van een dergelijke avond 'in november van dit jaar. Tevens werd 'een plan omschreven, over de viering van het; 40-'jarig bestaan der 'vereniging >op 24 januari 1964. Gelijk m'et d'e ver eniging viert de heer C. O. J. Hen- drikse uit Zierikzee zijn 40-jarige zitting in dit bestuur. Na d'e pauze besprak de 'heer Mom mers in grove trekken de Aalster- werkmethode bij' de 'Imkerij. Bij sla gen hiervan zal een vaste lijn in de werkwijze komen. Veel' boomgaar den, dn Z.-Vlaanderen al 150, heb ben volken tekort. Ook 'hier zal in' de toekomst rekening mee moeten worden gehouden. Na nog wat vra gen 'beantwoord; te 'hebben, sloot de voorzitter 'de vergadering. Weekeinde ARTSENDIENSTEN Zierikzee: dokter W. Bontkes, telefoon (01110)— 2280. Middenschou wen dokter J. L. Braber, Dreischor, tele foon (01112)-280. Bruinisse-Oosterland: dokter J. W. de Putter, Oosterland, telefoon (01114)-280. DIERENARTS dokter W. A. M. Kalkman, Renesse, telefoon (01116)-310. Gereformeerde Kerken (Vrijgemaakt) Brouwershaven: 10 en 3 uur ds. Keizer. Chr. Geref. Kerken Zierikzee: 10 en 6 uur ds. H. Biesma Stadskanaal. Kerkwerve: 10 en 6 uur 'leesdienst. Haamstede: 10 en 3 uur leesdienst. Nicuwerkerk: 10 uur leesdienst, 3 uur ds. Bresma. Gereformeerde Gemeenten Haamstede: 10 en 2.30 uur lees dienst. Nicuwerkerk; 10 en 3 uur leesdienst. Oosterland: 10, 2.30 en 6 uur leesdienst. Gereformeerde Gemeenten in Nederland Zierikzee: 10, 2 en 6 uur leesdienst. Renesse: 10 en 2.30 uur leesdienst. Nieuwerkerk: 9.45 en 2.30 uur lees dienst. Bruinissc: 10 en 5 uur lees dienst. Oud-Gereformeerde Kerken Oosterland: 9.30, 2 en 6 uur lees dienst. Bruinissc: 10 en 5 uur lees dienst. Leger des Heils Zierikzee: 10 uur heiligingsdienst, 12 uur jeugdsamen'komSt, 7.30 uur ver lossingssamenkomst. Rooms-katholieke Kerk Zierikzee: Eucharistievieringen op zondag te 7.30 en 10 uur. In de week Eucharistievieringen te 7.15 en 8 uur. Haamstede: Eucharistievieringen op zondag: 8.30, 10 cn 11 uur. Britse militairen in Jemenitische handen ADEN, 27-6. Zestien van de acht tien in handen van een Jemenitische stam gevallen Britse militairen zijn, onder gewapend gelede, uit de dou anepost, waar zij zich bevonden, naar elders overgebracht. De woordvoerder van het Britse leger, die dit mededeelde, zei te ver moeden dat zij op weg zijn naar Taiz, de tweclinghoofdstad van Je men. De twee andere Engelse militai ren, die zich in Jemenitische gevan genschap bevonden, zijn, als ge meld, wegens riekte vrijgelaten. Zij zullen per vliegtuig naar Aden wor den overgebracht. MEPPEL. Bij een verkeersongeval in Meppel is donderdagmiddag R. B., vier en een halve maand oud, om het leven gekomen. ZIERIKZEE Causerie over Friederichstadt Deze week werd een vergadering gehouden in het „Huis van Nassau", waarop 't woord werd gevoerd door ds. P. H. van Lent, remonstrants pre dikant te Friedrichstadt a/d Eider. Spr. behandelde het onderwerp: „De geschiedenis van Friedrichstadt en het leven van een Hollands gezin in Duitsland". Na ingeleid te zijn door de presi dente, ging ds. Van Lent terug in de geschiedenis, herinnerendaan de strijd tussen Remonstranten en con tra-Remonstranten in de zeventiende eeuw, een strijd die de Remonstran ten verloren. Zij weken daarop uit naar Duitsland en kregen in Slees- wijk-Holstein hulp van hertog Frie- drich III, die van de Hollandse uit gewekenen ook nog wel enig voor deel voor zijn land verwachtte. De groep vestigde zich in Friedrich stadt, ongeveer veertig kilometer van de Deens-Duitse grens. Pogingen van refugées de handel te ontwikkelen mislukten, maar wel wisten de Re monstranten een duidelijk Neder lands stempel op Friedrichstadt te drukken. Vooral in de bouwstijl kwam dit tot uiting en ook was er een muntsoort met het wapen van Amsterdam. Het gezinsleven in Frie drichstadt is zeer hecht, maar geslo ten, zodat buitenstaanders niet ge makkelijk toegang hebben. Zonder twijfel is dit terug tè voeren tot de vroegere leefwijze. Ds. Van Lent toonde ook een serie dia's, waaruit het Hollands karakter van Frie drichstadt bijzonder duidelijk .bleek. Sommige opnamen hadden evengoed te Zierikzee genomen kunnen wor den, dan in gindse Duitse stad. Sportterrein voor blinden BUSSUM, 26-G. In het bos- complex van het Koninklijk Instituut tot onderwijs van 1 blinden aan de rijksweg te Bussum (gemeente Huizen) is 1 woensdag een sportterrein voor blinden in gebruik geno- 1 men. Het terrein, dat gelegen 1 is in een zeven meter diepe vallei, speciaal voor dit doel 1 uitgegraven, kan op het ge- bied van sportonderricht aan 1 blinden uniek voor Europa ge- t noemd worden. Het is voor- t zien van akoestische wallen, die tevens als windvangers 1 fungeren. Voorts zijn de sin- 1 telbanen in de bochten ver hard, zodat de blinde atleten kunnen voelen wanneer ze van richting moeten veranderen. 1 Het gehele terrein is zodanig aangelegd, dat de blinden ter- stond de overgang van het grote binnenveld voor balspe- 1 len naar de sprintbaan en 1 springbakken vóelen. Er is te- 1 vens ruimte gereserveerd voor het kogelstoten. De sprintbaan 1 heeft een lengte van 120 me- ter, waarvan twintig meter is I bestemd voor het uitlopen. 1 Voor de opening was belang- 1 stelling uit Zweden (Stock- holm), Duitsland (Berlijn en 1 Soest) en België (Brugge). 1 Blindeninstituten uit deze ste- den hadden groepen leerlingen gezonden om de gehele dag aan de internaitonale sport- wedstrijden voor blinde leer- lingen te kunnen deelnemen. Ongeveer honderd sportbe- oefenaren waren present voor deze wedstrijden. De Hongaarse regering 'heeft te kennen gegeven, dat zij er prijs op stelt om spoedig 'het gesprek met het Vaticaan voort te zettendat tot dusver zonder resultaat gebleven ds. Prins Bomhard over Engeland en E.E.G. ROTTERDAM, 27-6. In een toe- ■spraak -bij' de vijfde jaarlijkse lunch van d'e Anglo-Dutch Trade Council], 'in het Hilton hotel in Rotterdam 'gehouden, ih'eeft Prins Bomhard ge zegd', dat men 'in deze 'lering nog steeds en m'issohien. meer dan ooit, hoopt dat het Verenigd Koninkrijk zich alsnog 'in 'de naaslo toekomst bij de zes landen van de gemeen schappelijke markt zal voegen, ge volgd door enkele van de an'd'ere landen vna de Europese Vrijhan delsassociatie (E.V.A.), „omdat wij het diep betreuren dat de verdere 'itiilegratiie van Europa voor 't ogen blik abrupt lis stopgezet". Het zou droevig zijn, aldus de prins, wan neer 'h'dt Eurppdse vast'dlland van Groto-Bri'tilanivic's advies cn ondor- vtodtnig vorstoken zou blijven. Oud-leerlingen R.M.L.S. te Goes vierden het zestigjarig bestaan ZIERIKZEE. 27-6. De Vereniging van Oud-Leerlingen der Middeelba- re Landbouwschool te Gocs( opge richt 11 juni 1903) heeft zaterdag jl. het zestigjarige bestaan op waardige wijze herdacht met een ontvangst in het Landbouw Centrum van Zee land te Goes en een reünie en re ceptie in restaurant „De Caisson" te Kapelle. In een terugblik over de afgelopen 60 jaar bracht de voor zitter, de heer N. Filius dank aan de heer C. O. J. Hendrikse te Zierik zee, die reeds 43 jaar secretaris van de vereniging is. Woorden van lof tot de secretaris, de „ziel" van de vereniging, sprak ook het erelid, de heer D .W. Lindenbergh uit 's-Heer- Arendskerke. Deze jubileumviering werd besloten met een muzikaal op geluisterd diner en voordracht, waarna nog een gezellig samenzijn volgde. De presidente dankte spr. voor de interessante avond, die ook door een aantal nieuwe leden werd bezocht. Herinnerd werd nog aan de te hou den buitenmiddag op woensdag 3 ju li a.s. bij gunstig weer te Schudde- beurs. Evenementen in (le Schouwse Westhoek BURGH-HAAMSTEDE. 26-6. Vol- gende week kunnen de badgasten (hun aantal is nog niet opvallend groot), alweer een keuze doen uit een aantal goede en verantwoorde evenementen. Zo begint maandagavond de be kende dia-serie „De kerk in kleur". Op de dinsdag- en vrijdagavonden vinden Vogelwacht-excursies plaats naar de 'broedgebieden der zilver meeuwen Op de woensdagvoormadi- dag(en) worden wandelingen geor ganiseerd door 'het bosareaal van het slot Haamstede. Ook deze wan delingen worden georganiseerd door de Vogelwacht. Woensdag- en don derdagavond worden de natuurfilms „Sohouwens Westhoek" en „De be woners van de inlagen" in respek- tleveli.jke volgorde vertoond. Voor zaterdag 6 juli (namiddag) organi seert de Vogelwacht 'een voettocht naar de omgeving van 'hoeve „Ga- dra" 'aan de J. J. Boeyesweg en van „Biesterveld". Het vertrek vindt •plaats vanaf hotel „Witte van Heem stede" aan d'e Kilcosterweg (2 uur). Deze terreinen worden sporadisch bezocht en .zijn. zeer interessant- Vooral .'kleine vogels zijn hier 'tè 'be luisteren. VOETBAL K.N.V.B. Zcmeravondoompetitie rayon Zierikzee •Het programma voor de volgende week luidt: Poule A: Maandag 1, juli: P.Z.E.M.-P.T.T. Dinsdag 2 juli: Zeeland'ia-Zierikzee- veteranen. Donderdag 4 juli: Netunus-P.Z.E.M. Poule B: Maandag 1 juli: Van Aken's Bouw bedrijf-Smit Bolnes. Dinsdag 2 juli: Van der Wekken- Rij'kswaterstaat. Woensdag 3 juli': C.W.S.-Van Aken's Bouwbedrijf. Vrijdag 5 juli: Smit Bolnes-Va-n der Wekken. Alle wedstriiden vangen aan om kwart ever zeven. KORFBAL S.D.K.B-twaalftal speelt te Dordrecht As. zaterdag zal het vertegen woordigende twaalftal vani de S.D. K.B. te Dordrecht haar jaarlijkse ■ontmoeting spelen tegen -het verte genwoordigend twaalftal van de Dordtse Korfbal Bond. Ook d'e 'ad- spiranten van beide rë°iionale bon den zui'len het op 'deze 'dag tegen el kaar 'opnemen.. Door het speelver bod .dat door het Bunghibestuur deze •week aan haar fipelers(sters) is 'op gelegd zullen de S.D.K.B.-twaalftal- len niet in hun sterkste opstelling binnen de lijnen 'kunnen verschij nen. Wedstrijden voor junioren A.s. zaterdagm'idd'ag 29 juni orga niseert te Nieuwerkerk de sportver eniging SKNWK voetbalseriewed- strijden voor junioren. Bij de A- junioren zal hieraan worden deelge nomen door Wolfaartsd'ij'k A I, Burgh A I, Zierikzee comb. A I en All, Bruse Boys A I en S.K.N.W.K. AI. Bij de B-junioren zal aan dit toernooi worden deëlgenomen door Wolf aartsdijk B I, Mevo BI, Duive land BI, Dreischor BI en S.K.N.W.K. BI. Zowel de A- als d'e B-junioren zullen e'en 'halve competitie spelen. ATLETIEK „Delta Sport" in verenigingsontmocling Op het sportpark „Roozcnoord" te Bergen op Zoom heeft een combina tie van dc atletiekvereniging „Delta Spert" en „Diomodon" uit Steenber gen het opgenomen tegen de plaat selijke vereniging „M.O.C.". De olubontmoeting wist de combinatie met 9359 punten tegen MOC 8704 punter, in een ovenvinning om te zeiter». De meisjes van Delta Sport vergaarden hiervan 6053 pnt. en van Diomedon 2208 pnt. Een gecombi neerde estafetteploeg, bestaande uit de zusjes Stoutjesdijk (D.S.) 'cn de zusjes Schipper (Diomedon) wasten nog op 1098 prïl. beslag te leggen. Voor de A- en B-<meisjes was ook nog een driokamp 'bestaande uit de 80 m.. verspringen en kogelstoten. Het was Jopie Stoutjesdijk die er in slaagde in 'deze drivkiinvp op 'de le plaats tc eindigen. STAD EN PROVINCIE Duitse technici bij Grevelingendam De Deltawerken in de Grevelin- gen trekken dagelijks vele indivi duele bezoekers, terwijl ook in groepsverband deze spectaculaire voorbereidingen voor een bijzondere dijkdiiohting (kabelbaan) vaak door vakmensen wordt bezocht. Woensdag was een groep Duitse lechniic'i de gasten van Rijkswater- staalt en onder leiding van de 'hoofd ingenieur voor 'bijzondere diensten, ■ir. N. Biezeveld van de Deltadienst, werd naar de Oostkop gereden. De heren ir. Biezeveld en ir. P. H. van der Weele hebben, nadat alles in de praktijk was bezichtigd, in de direc tiekeet een verdere uiteenzetting van de werken gegeven aan de hand van kaarten en fotomateriaal. ZIERIKZEE Studenten op komst Vernomen wordt dat de Zeeuwse vereniging van studenten aan de Landbouwhogeschool te Wageningen „Luctor et Emergo" naar Zierikzee komt met het a.s. weekeinde voor de lustrumviering. Verschillende festiviteiten slaan op het program ma. Ook zal een vaartocht worden •gemaakt over de Grevelingen, inclu sief een bezoek aan de Deltawerken. Voor het te Goes gehpuden exa men ter verkrijging van 'het diplo ma kruidenier, slaagde onze stadge note mevr. T. Nf.v. _d. I/inde-Lem-, som. 1 f HAAMSTEDE „De kerk in klank en kleur" Aangemoedigd door het succes van vorig jaar is ook dit zomerseizoen door samenwerking tussen de plaat selijke predikant ds. L. Beer en de bekende fotograaf de heer J. v. d. Berge, het 'bijzondere programma „De kerk in klank en kleur" tot stand gekomen. Het unieke van dit programma is, dat men een goede indruk krijgt van de sChccnhe'id van onze omgeving in alle jaargetijden, maar dat men zidh tevens al kijkend en1 luisterend een ibeeld kan vormen van het kei'- kelijk leven in een Zeeuwse gemeen te. Deze combinatie maakt het in het bijzonder voor de gasten een waar devol genoegen, dit programma te gaan zien. Het wekt bewondering .te zien en te horen, hoe men er in geslaagd Is. zelfs de moeilijkste onderwerpen als bijvoorbeeld de sacramentsbedie- ning op passende wijze vorm te ge ven. Dit is mogelijk geworden door dat men de beelden, waarvan ver schillende ware kunststukjes ge noemd mogen worden, theeft weten te combineren met een uitgebalan ceerd commentaar. Geleerd door de ervaring hebben de samenstellers beter en groter materiaal gebruikt dan vorig jaar, terwijl ook projectie en geluid een aanmerkelijke verbete ring ondergingen. Aan dit programma ds evenals vo rig jaar. een rondleiding door 'de historische kerk verbonden, waarbij ds. Boer de tekst en uitleg verzorgt. We twijfelen er dan ook niet aan of deze dia-avonden zullen door de gasten, maar 'Stellig ock door eigen bewoners, zeer gewaardeerd worden. BROUWERSHAVEN Vergadering Plattelandsvrouwen Op de bijeenkomst van de afdeling Brouwershaven van de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen vertelde me vrouw Pik-Florusse over het Prinses Beatrix Internaat voor Schipperskin deren te Wemeldinge.De kinderen uit dit internaat, 52 meisjes en jon gens vpnaf acht jaar, bezoeken over dag de school voor schipperskinde ren. Aan de hand van dia's vertelde mevrouw Pik over het leven met de ze kinderen op school en in het in ternaat. De eerste maanden zijn voor deze kinderen het moeilijkst omdat ze sterk gehecht zijn aan hun ouders. Ze leven immers dag in dag uit met het eigen gezin in de kleine ruimte van het schip. De gebouwen van het internaat zijn oud en veel te klein, zodat men spoedig nieuwe hoopt te kunnen bouwen, waarvoor echter nog niet genoeg geld beschikbaar is. Het. verkopen van lepeltjes aan de aanwezige dames was dan ook een van de middelen om geld te verkrij gen voor een nieuw internaat. Met mooie kleurendia's van water wegen en havens in binnen- en bui tenland, van binnenschepen waar van de nieuwste prachtige interieurs bleken tc hebben verlevendigde mevrouw Pik haar lezing, waarvoor de vlce-pi'csidente mevrouw v. d. Hamer haar hartelijk dankte. Wegens vertrek van mevrouw Gaanders werd als nieuw bestuurslid gekozen mevrouw Van Schelven- Wisse. De viering van het tienjarig bestaan van de afdeling is vastge steld op 17 september a.s. ZONNEMAIRE Prijs in Bloemenquiz Mevrouw M. Vis-Van der Werve alhier werd met negen anderen in Nederland de gelukkige winnares van een prijs van f 1.000,in een bloemenquiz, uitgeschreven door de fabrikant van een tweetal wasmid delen („Dreft" en „Fuz"). In de Bols Taverne te Amsterdam zal heden (vrijdag 28 juni) de prijs aan haar worden overhandigd. OUWERKERK Concert „Nieuw Leven" Het voorgenomen concert van „Nieuw Leven" op zaterdag jl., moest - wegens ziekte van één der leden - worden uitgesteld. Het con cert zal plaats vinden op zaterdag 29 juni a.s. bij gunstig weer. SIRJANSLAND De zakjeseollecte ten bate van het Ned. Rode Kruis, die 'ieder jaar wordt gehouden, heeft 'het mooie be drag van f 103,50 opgebracht. BRUINISSE De in de Ned. Herv. kerk te Bruinisse gehouden collecte voor de Internationale Diaconale Hulp (sec tie 'kinderbescherming)' bracht op f 335,50. TRIEST U leunt rustig blij zijn niet met enkele drieling-vaarzen naar het Fokveedag-terrein aan (ons aller) Zuidhoek, te hebben gemoeten, irant vanmorgen vrienden ivas het daar niet pluis. Het werkwoord gieten werd er in alle vormen en tijden vervoegd. Dat was triest voor de koetjes en voor de keurders, want men zal wel ivillen aannemen dat de publieke tribunes van het Zuid- hoek-stadion leeg bleven. De dieren hadden door hurt opmars de toegang lot het terrein in een modderpoel herschapen en eenmaal gestatio neerd, stonden zij melancholiek met hun derrières naar de regen gekeerd wachtend op de komende dingen. De keurders hadden het helemaal zwaar, want ze moesten deze klets natte dieren bekijken, bevoelen kortom keuren en zo iets gaat iemand eens een keer wel in de kou de kleren zitten. Uitgesproken syntboliek voor de sfeer was een reusachtige zwarte paraplue, die als een baldakijn over het terrein werd gedragen. Nee, het was daar een in-treurige en klieder achtige boel en dat op de dag, waar op het puik van kooi en stal was komen opdraven. Waarom houdt men zo'n keuring ook niet in een restaurant Het schijnt le Zierikzee te moeten plenzen als er ballonnen worden op gelaten of beesten gekeurd. Triest en treurig hoor, maar niet alleen op het Zuidhoekterrein. De hele wereld, lag er knapjes vorzopen bij en zo zitten we dicht aan tegen een nieuw zomers drama, met lege stranden, rot in de aardbeien en plassen op de akkers. Hopen op beter dachten we. Dat kan niet lang meer duren, ivant De Bilt schrijft boven het weerbe richt veranderlijkHet is nu slecht dus als het verandert wordt het mooi. Een simpele zaak Men vraagt zich intussen ivel af of er nog iets leuks is voorgevallen in deze drassige omstandigheden. Toch wel. Daar heeft een gestraft Pietje voor gezorgd. Het lieverdje had zich misdragen en kreeg streng kamer-arrest. Dat ging één a twee avonden goed, maar toen bedacht het slachtoffer een list om hel ou derlijk hart te vermurwen. HU maakte daarbij gebruik van de ge lukkige omstandigheid, dat zijn ka mer op de bovenverdieping van het huis, juist, gelegen was boven dc woonkamer, aan rlc achterkant van hel huis. Hij luisterde met hel ooi- op de vloer en concludeerde uit de geluiden de aanwezigheid van pa en moe. Hierna opende lxij het venster en liet aan een draadje een stukje karton omlaag, waarop stond ge schreven: „ik zal het nooit meer doen". Het draadje was lang genoeg om de inscriptie tot voor hei venster van. de huiskamer le laten zakken, zodat het verbolgen ouderpaar er wel naar moest kijken. Er werd onderdrukt gelachen. Pa rende nog wel naar de trap en schreeuwde: „laet die flauwe kul", maar - naar vernomen xoordt - heeft hel kartonnetje toch een flinke deuk gegeven in zijn vasthoudendheid. Pietje schijnt ervan tc gaan profi teren. Ijtiter wordt hij vast reclame man of diplomaat DE KERKDIENSTEN VOOR ZONDAG

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1963 | | pagina 2