HET GEBEURDE OP OUDEJAARSAVOND ANKER YAHAMA UITTREDING CENTRALE DIENST KWAM AAN DE ORDE Zierikzeeënaar bezocht Oost-Berlijn (*eiiiet»nterau<l Middengebouwen En de kamperende mannen maar proberen er een glad gezicht bij te houden. Vooral in de langdurige moussontijd, die hopelijk thans achter de rug ligt, viel dat niet altijd mee, al bracht menigmaal een „scheerapparaat op bat terijen" uitkomst. SCHARENDIJKE, 26-6. De raad van Middenschouwen kwam woens dagmiddag fa openbare vergadering bijeen, onder voorzitterschap van burgtmeester S. Francke. Met ken nisgeving afwezig was de heer J. H. de Jonge, Order de ingekomen stukken be vindt zich een besluit van de staats secretaris van onderwijs, kunsten en wttenschappen tct toepassing van artikel 55 L.O.-wet 1920 t.a.v. de o.l.-school .te Ellemeet, d.w.z. dat de ze school voor 1963 niet meeteLt voer de vaststelling van het bedrag per leerling. Op voorstel van burgemeester cn wethouders besluit de raad aan het kinderkoor „De Schouwse Nachte gaaltjes" te Soharervdijke een jaar lijkse subsidie van f 50 toe te ken nen. De raad1 kan zich verenigen met het ontwerp-besluit van gedeputeer de Staten van Zeeland tot 'herzie ning van de jaarwedden der wet houders, ingaande 1 januari 1963, waardoor deze voor Middenschou- wen van f 1260 op f 1500 worden gebracht. De Fa. Gebrs. Landlegent te Haam stede zegt de raad en het college van burgemeester en wethouders dank voor de medewerking voor het oprichten van een graanloods op het havenplateau te Scharendijke. Voor zover 'hem aangaat, besluit de raad 'tot wijziging van de ge meenschappelijke regeling VTeeskeu- rirvgskring Zieriikzee volgens 'het door het dagelijks bestuur van de vleeskeurinigskring toegezonden con cept-besluit. Centrale Dienst Wat betreflt de regeling der finan ciële gevolgen voor de gemeenten, welke treden uit de Centrale Dienst „Noord-Zeeland" is de raad van me ning, dat de meerdere 'kosten gedu rende een periode van 10 jaar moe ten worden betaald door de uittre dende gemeenlten. Wat betreft het 'bedrag van deze kosten, wordt niet akkoord gegaan met de suggestie van gedeputeerde staten van Zee land om de meerdere kosten te fixe ren op f 0,40 per inwoner. Een na dere berekening wijst dit, dat de kosten zeker f 0,60 per inwoner zul len bedragen. In aanmerking dienen derhalve te komen de'meerdere kos ten voortvloeiende uit 'een aangepas te begroting voor de overblijvende gerpeenten naar de toestand van 1 De twee bekendste restaurants in Oost-Eerlijn zyn „Warschau" en „Budapest". In „Warschau" speelt een bandje van drie man „Trojka"- muziek en beslist geen wals, foxtrot cf twist, want men heeft hier een „eigen cultuur" vrij van „imperia listische invloeden". De melodieën zijn uit Rusland en Tsjecho-Slovva- kije afkomstig. Het 'bestelde ijs bleek een surro gaat te zijn. De kelner vertelde dat bij uitzondering 'hier irr west-marken betaald kan worden, maar dan dient een formulier ingevuld', dat bij de grensovergang moet getoond. De grensbeambten weten met hoeveel geld men oost-Berlijn betreedt en wat men er nog van overheeft bij het verlaten van de D.D.R. Het is verboden oost-marken mee de grens over te nemen. In de avond ligt de Karl Marx- A'llee leeg en verlaten. Twee rijen straatlantaarns branden spaarzaam, een derde rij brandt helemaal niet. Een eenzame voorbijganger ver dwijnt in het donker "auto's zijn niet te ziien. Alleen in „Warschau" en „Budapest" is vertier. In laatstge noemd restaurant speelt een zigeu ner-orkest. Deze twee zaken zijn de enige in 'hun genre in geheel oost- Berlijn. In „Kosmos" draaien films met communistische inslag; het ds de eni'ge bioscoop in de Ihele omge ving. Een cafétaria blijkt - op één mail na - leeg te zijn. en dat om 9 uur 's avonds. Men kan er koffie drinken, onderverdeeld in zwarit, zwart met suiker, met melk zonder suiker en met melk en suiker. Een kop kost respectievelijk 60, 63, 70 en 73 pfennig. Het personeel is al aan het schoonmaken. De ene man staat op en verdwijnt. Nu ds de lo kaliteit leeg, om 9 uur in een hoofd straat in een stad van \Vz miljoen inwoners. Verbroken verbindingen „De meeste mensen zijn al naar bed", vertelde een man. Een „wes terling" wordt - hoe dan ook - over dag altijd 'herkend. Soms draait men zich om, soms bedelt men om siga retten, vooral oudere mensen en jongelui. Op een middag schiet een oude man op mij af en vraagt om een sigaret. Een man stapt op hem toe en snauwt: „Laat dat bedelen". Tragischer is dat in de ziekenhuizen veel leed wordt aangetroffen, dat bestrijdbaar zou zijn. De autoritei ten echter verbieden de invoer van „kapitalistische medikamenten". Oost en west zijn hermetisch van elkaar gescheiden. Geen. gemeen schappelijke telefoonverbindingen meer. geen elektriciteit, geen gas, geen waterleiding verbindt de Stads delen. West-Berlijn heeft eigen in stallaties. Er rs maar één verbin ding(triest genoeg) de riolering. Groepsindeling Als jonge mensen verder willen Studeren of een vak-opleiding wil len volgen moeten zij eerst lid zijn van de „F.D.J." (Freie Deutsche Ju- gend), de jeugdorganisatie van de communistische partij. Pas bij ge bleken „politieke 'betrouwbaarheid" wordt over de opleiding gepraat. Alle vakbonden zijn onderdelen van de communistische partij. De bevol king is verdeeld in beroeps-, ge- slaohts- en 'leeftijdsgroepen, met ieder eigen bonden en al deze orga nisaties zijn weer onderdelen van augustus 1963. De voorzitter is van mening, dat het overigens een vrij duistere zaak is hoe alles zich zal ontwikkelen. De heer J. der Weduwen stelt en- krie vragen t.a.v. de regeling dei- financiële gevolgen. Spreker blijft de gang van zaken met betrekking tot de gemeenschappelijke dienst be treuren. Z.i. had deze dienst, zij het na aangebrachte verbeteringen, heel goed in stand kunnen blijven. Algemene politieverordening Conform het voorstel van burge meester en wethouders besluit de raad tot wijziging van de algemene politieverordening, op grend waar van eer, ieder, die zijn bedrijf er van maakt personen nachtverblijf te verschaffen of gemeubileerde ka mers te verhuren of in gebruik te geven, verplicht is hiervan aanteke ning te houden in een doorlopend register of hiervan opgaaf te doen door middel van ter secretarie ver krijgbare formulieren. Een gelijke verplichting rust op een ieder, die ■gedurende de periode van 1 april tot 1 oktober aan dierden 'n woning, ge- 'bouw of getimmerte of een gedeelte daarvan, een caravan, enz. voor zo merverblijf ter 'beschikking stelt of wel gelegenheid tot kamperen geeft. Op deze wijze 'kunnen de nodige ge gevens worden verkregen voor een gemeentelijke gastenstatisltiek. Gemeentewerkman De vergoeding van de kosten van het vakonderwijs in de nuttige hand werken worden over 1962 voor de 'bijz. lagere school te Kerkwerve vastgesteld op f 933,01. Het voor- sdhot voor 1963 wordt bepaald op een zelfde bedrag. De raad machtigt 'burgemeester en wethouders om nog een gemeente werkman in vaste dienst aan te stel len, mede in verband met 'het feit, dat de gemeentewerkman J. S. Ver boom, werkzaam in los dienstver band, binnenkort de gemeentedienst zal verlaten wegens het bereiken van de 65-jarige leeftijd. De heer W. J .de Vrieze deelt mede dat de verschillende gemeente-ob jecten er keurig bijliggen en de per soneelssterkte niet zo nijpend is als bv. in 'de landbouw het 'geval is. Zi. 'kan er bv. effectiever worden ge werkt 'door toepassing van sproei middelen tussen de beplantingen. De voorzitter antwoordt, dat door ge brek aan personeel niet altijd aan besproeiing wordt toegekomen. Aan de heer D. A. Huntelaar wordt de communistische partij. Vertrou wensmannen hebben zitting in-zo wel de bonden als in het partijbe stuur. De jeugd in de F.D.J., land bouwers in de Bauern Bund, de vrouwen in de D.F.B., intellectuelen en kunstenaars in de Kultur Bun'd. Op deze wijze is er controle op 'de politieke 'betrouwbaarheid van elk lid van deze samenleving. Boerde rijen zijn staatseigendom; de school kinderen leren gedichten in de geest van „vred'jg en gelukkig spelen wij, terwijl de kapitalistische kanonnen dreigen". De kerken worden zoveel mogelijk uitgeschakeld. Aan de HumtooMt-universiteit kan men ook nu nog theologie studeren maar men is verpliclht meer colleges te volgen over het marxisme en leninisme dan over theologie. In de periode van 1948 t.m. 13 augustus '61 'keerden echter 3,6 mil joen mensen d'e „ware idiologie" de rug toe door een vlucht naar het westen. In deze ideologie is d'an ook voor vrijheid van geest en mense lijk geluk geen plaats. De commu nistische 'leiders proberen echter de holle frasen werkelijkheid te laten worden en gaan 'hierbij uit van mid delen die de mensen angst, haat, 'achterdocht en ongeluk 'brengen. Zierikzee. P. B. V. Ingezonden mededeling motors De Hervormde vrouwenvereniging te Bruinisse maa'kte dinsdag 25 juni haar jaarlijks zomerreisjè. De om plan. 6 uur vertrekkende bus was 'geheel vol met reislustige dames, die Beligië als reisdoel 'hadden geko zen. Via het veer Vlissingen-Bres- ikens werd ons zuidelijk buurland bereikt en 't eerste <Joel waren de Belgische kuststeden, Knooke en Oostende. Op 'de brede boulevards werd even een kijkje genomen, de morgenkoffie was aan boord' van d'e ferryboot al genuttigd. In Brugge werden de meegebrach te boterhammen en broodjes veror berd, waarna gelegenheid werd ge geven om ieder zijns weegs te gaan. Een kerk die men wilde bezoeken was gesloten, vandaar deze vrijheid van handelen. Verschillende dames maakten van deze gelegenheid ge bruik om Brugge te 'bezichtigen, in een open koëtsje, daar het beroep van aapjeskootsier hier nog niet tot het verieden bleek te 'behoren. Dit was voor de dames al een sensaltie op zichzelf, maar de koetsiers ble ken voortreffelijke gidsen, zodat men niet alleen 't Bagijnhof, maar ook vele andere bezienswaardighe den konden worden bekeken. De •tientallen winkels van oude kant de den verschillende dames watertan den. maar over het algemeen was de prijs van de kanten voorwerpen en op zijn verzoc-k eervol ontslag ver leend als cr.bszoldigd ambtenaar van de burgerlijke stand, dit in verband met zijn benoeming per 1 september a.s. tot secretaris der gemeente Hummelo en Koppel. In de londvraag informeert de heer J. dzr Weduwen naar de stand van zaken mot betrekking tot het nieuwe gemeentehuis. De voorzitter deelt mede, dat de gunning reeds ongeveer lVfe maand geleden heeft plaats gehad. Het wachten is op hét heiwerk. STAD EIS' PROVINCIE ZIERIKZEE Aanbesteding te Zierikzee Ten sta'dhuize van Zierikzee werd woensdag aanbesteed het ma'ken van een rijwielbergplaats ten behoeve van de u.l.o.-scholen in Malta. Ingesdhreven werd als volgt: F. J. M. van Velthoven f 26.369; Gebr. Holm f 26.769; C. W. van Velthoven f 27.101; C. van 'f Veer f 27.314. De raming bedroeg f 22.000. De gunning werd aangehouden. Smit Bolnes maakte 30.000 p.k. „vol" Gisteren - woensdag - voltooide het personeel van Smit Bolnes N.V. Motoren fabriek de 21ste diesel motor in de nog altijd jonge Zie- rikzeese produktiegesohiCdenis. Dit betekent dat in Zierikzee een to taal-capaciteit van 30.000 pjk. aan dieselmotoren is gereed gekomen. Op 5 maart jl. passeerde de fabriek de 20.000 p.k.-grens. SEROOSKERKE Auto contra bromfiets Zondagmiddag had op de splitsing Stoofweg-Lagezöom te Noordwelle een aanrijding plaats tussen een personenauto, 'bestuurd door de heer V. u'it Barendrecht 'en een 'bromfiets, bestuurd door mevr. D. v. d. B. uit Brouwershaven. Mevrouw D. v. d. B. reed met 'haar bromfiets vanaf .het rijwielpad d'e rijbaan van de Stoofweg op, zon der voldoende cp het verkeer te letten. Zij werd door id'e juiist al daar passerende personenauto ge grepen en tegen het wegdek geslin gerd. Dr. Simons uit Renesse verleende het slachtoffer de eerste hu'Iip, waarna opname in het ziekenhuis te Zierikzee noodzakelijk bleek. De bromfiets weid zwaar, d'e personen auto l'icht beschadigd. Schoolkinderen op reis De 'kinderen van de o.l. school hadden vorige week hun jaarlijkse schoolreisje. Ook nu hadden enkele autobezit ters ziiCh bereid verklaard hieraan hun medewerking te verlenen. Om 7.45 uur werd gestart vanaf hst schoolplein en hoewel d'e lucht zich dreigend 'liet aanzien, werd de reis vol goede moed begonnen. ■Na de 'overtocht 'bij Zijpe ging ih'et naar Dorst bij Breda, waar de speeltuin „Surac" werd bezocht. Tussen de buien door wist de school- school jeugdi zich toch wel te verma ken. Vervolgens ging de 'tocht naar Euro-strand, doch het weer was dermate verslechterd, dat men na een 'kort vefblijf aldaar weer de te rugtocht aanvaardde. Toen men in „Vrouwenhof" te Roosendaal was aangekomen scheen de zon en kon de jeugd na'ar hartelust 'gebruik maken van d'e talrijke ispeelwerk- fuli'gen die deze mooie speeltuin tot een aantrekkelijke speelplaats ma ken. Te omstreeks 20.00 uur kwam men weer te Serooskerke aan, wel wat verregend, doch gezond en opge wekt. Na een woord van dank aan de h'eren autobezitters, die hun auto en hun vrije tijd vrijwillig ter beschikking had! gesteld, behoorde ook deze reis weer tot het verleden Reisclub bracht bezoek aan Arnhem De reisclub van Serooskerke bracht zaterdag een bezoek aan Arnhem. Reeds om 5 uur vertrok 'de 'bus van Van Oeveren Tours uit Serooskerke. Allereerst werd een bezoek gebracht aan het Henri Dunanthuis te Zeist, waar onze invalide dorpsgenoot Ri- nus Hanse zijn jaarlijkse vakantie doorbrengt. Voor Riinus was dit een blijde gebeurtenis, daar ook zijn ouders zich onder het gezelschap be vonden. Nadat men aldaar enige tijld kleden toch te duur voor de Bruse portemonnaies. Brugge en Gent zijn .twee steden die dikwijls in een adem worden ge noemd en van Brugge trok men dan ook naar .deze stad', waar gezellig Ihee werd gedronken in de Raads- kelder. Vandaar naar de Sint Baafs is maar enkele stappen. Deze kerk bevat niet alléén het wereldberoem de altaarstuk van de gebroeders van Eyk, de „Aanbidding van het Laim Gods", dat zijn duizenden 'toeristen trekt, maar oOk verschillende oude kledingstukken, ibij de Roomse ere dienst gebruikt, relieken en in edel stenen en goud gevatte bisschops staven en andere voorwerpen, zo ook het hoofd van Johannes de Do per in ziilver. Vooral deze prachtige 'kunstvoorwerpen trokken imcer nog 'dan 'het genoemde schilderij de aan dacht van de dames. Na Gent was de havenrtad Ant werpen aan de beurt, maar daar werd om des tij'ds wille niet meer gestopt. In Hoogerheide, dus weer op Nederlands gebied terug, wachtte de warme maaltijd. Daar ook diver se consumpties voor onderweg wa ren meegenomen, behoefde na de maaltijd niofc meer te worden ge stopt en op een prachtige tijd (niet de laatste boot), arriveerde men weer op hot geliefde dorp. had vertoefd, weid de reis voortge zet naar de pyramide van Auster- litz. die ondarks de regen, door een aantal personen werd beklommen. Vervolgens ging ce tocht via Bar- r.iva ld naar Arnhem waar men een bezc ,k bracht aan het Openlucht Museum. Natuurlijk was er in Ai n- hem volop tijd cm te winkelen. Via *s-Ht rtcgenhosc'h weid de terug tocht naar Schouwen-Duiveland aanvaard. Ondanks het slechte weer werd van deze reis genoten en een woord van dank aan de chauffeur van cf? bus, ce heer Tuinman, is ze ker op zijn plaats. Badhokjes geplaatst aan het strandje Enkele weken geleden zijn door de gemeente Westersohouwen een tweetal badhokjes geplaatst bij het strandje te Serooskerke. Tijdens de warme dagen werd door de baders hiervan druk gebruik gemaakt en de hekjes voorzien dan ook in een behoefte ter plaatse. De gebruikers van de hokjes wordt echter met klem verzocht de deuren na gebruik te sluiten. Tijdens de storm van vo rige week is een openstaande deur van een der hokjes vernield. De jeugd wordt verzocht niet op de 'hokjes te klimmen of deze als speel plaats te gebruiken. De ouders wordt gevraagd hu kinderen hier op te wijzen. Bejaarden bezochten Wouwsche Plantage De bejaarden van Serooskerke brachten dinsdag een bezoek aan de Wouwsche plantage. Via Bergen op Zoom en de legerplaats Ossendrecht reed men naar Putte aan de grens. Daar het wegens de regen niet doen lijk was de bus te verlaten werd het grensverkeer vanuit de wagen gade geslagen. In het „Pannenhuis" te Hoogerheide werd de thee gebruikt, waarna de Wouwsche plantage werd bezocht. Al weer door de vele regen kon tussen de buien door slechts een korte boswandeling worden gemaakt. De maaltijd werd gebruikt in „De Kloof", waarna het weer tijd werd om de terugtocht te aanvaarden. Na de overtocht werd in „De Blauwe Keet" de koffie genuttigd, waarna de bus omstreeks 20.30 uur weer te Se rooskerke arriveerde. Namens de be jaarden sprak de heer'De Witte een woord van dank tot het bestuur van de bejaardensociëteit en de chauf feur van de bus, de heer Kiesenberg. BURGII-HAAMSTEDE Muzikale tocht en concert Teneinde d'e viering van de 52e verjaardag van Z.K.H. Prins Bern- 'hard ook in. Haamstede luister 'bij te zetten, heeft 'het toestuur van de Kon. Harmonie „Witte vaax Haam stede" toesloten om op zaterdag avond wat muziek ten gehore te 'brengen. Om 20.00 uur vertrekt de harmonie uit Burgh voor het ma ken van een muzikale mars naar Haamstede. Door het dorp wordt dan weer teruggekeerd naar Burgh, waar h'et gezelschap om 21.00 uur een concert van populaire num mers in d'e muziektent ten' toeste zal geven. Góedi weer en een mooie avond' kunnen er voor zorgen, dat de afnemende belangstelling voor de openiluohtconcerten weer eens een, hopelijk blijvende, uitschieter in de •goede richting zal ma'ken. RENESSE Tentconcert „Luctor et Emergo" Bij gunstig weer zal zaterdag avond het fanfarecorps „Luotor et Emergo" in de muziektent een con cert verzorgen. De aanvang van het concert ds 'bepaald! 'ip 8 uur. Tien jaar Stichting Renesse Deze maamd! za'l het 10 jaar ge leden zijn dat de Stichting Renesse '?n het leven werd geroepen. Dit ju bileum za'l a.s. vrijdagmiddag enigs zins feestelijk worden herdacht. Na een 'korte 'bijeenkomst dn het motel „De Zeeuwse Stromen" zal het nieuwe 'kantoor officieel' dn gebruik werden genomen .waarna o.m. een bezoek zal worden gebracht aan de terreinen van de Stichting. FEUILLETON 1. Hoofdstuk 1. Gert Hooliwerf gaf zijn vrouw een kus en nam op een 'keukenstoel plaats om zijn schoenen u'it te trek ken. Terwijl hij de veters losmaakte, keek hij omhoog naar zijn vrouw en knipoogde., „Zo, Ccbie, dat zit er weer op voor vandaag, voor van de week en voor dit jaar. Morgen vrij, zonidag vrij en daarna zien we wel weer. De inbrekers 'blijven op oude jaarsavond gewoonlijk thuis en vechtpartijen met ernstige afloop komen er fa dit gezegende dorp vrij wel niet voor". Ze leunde togen de schouw en lachte. „Zeg dat maar niet te hard1, mannetje. Als de toaas je vanavond nog belt, toen je van oud op ndeuw misschien wel aan 'het werk". Hij hief in komische wanlhoop zijn handen omhoog. „Bewaar me, sdha't. Weet je niets leukers vanavond? Nou, al gebeurt er een moord, dan nog niet. Dan bergen ze de dader maar op tot morgenochtend. Maar vanavond krijgen ze me niet meer bij de kachel vandaan". Ze zuchtte, nauwelijks hoorbaar. „Ik hoop het, Gert". Hij zdtte zij schoenen aan de kant. „Hè, hè, d'at lucht op. Zo, de pan toffels aan. En ikom nou maar eens op met die oliebollen van je. Die zullen 'best smaken". Gearmd liepen ze naar de kamer, waar de haard een behaaglijke warmte verspreidde. En op he't kookplaaije stond een grote schaal met oliebollen, els het ware een uit nodiging om er zo aan te beginnen. Ze zaïg zijn blik verhelderen en NOORDGOHWE Camping achter „Cantine" Ala to. en w. hun toestemming verlenen voor een plan van de 'heer J. J. van A'lmenkerk alhier, krijgt Noordgouwe op het weiland achter d'e „cantine" een camping. Voor de toekomstige camping is reeds de toepasselijke naam 'bedacht van „De Corridor", De 'bedoeling is dat het terrein van de noodzakelijke beplanting zal worden voorzien, waardoor mede het dorp een 'aantrekkelijker aan zien zal krijgen. Reeds nu, terwijl er van officiële opening nog geen sprake is, hebben enige kampeer ders hun tenten op de toekomstige camping opgeslagen. De heer Van A'lmenkerk voelde reeds 'besprekin gen met to. en w. over het bouwen van toilet en douches, waarvoor de funderingen (overschot van het ba rakkenkamp) reeds aanwezig zijn. De ènitiatiefnem'er had zich voorts gedacht cp hot betreffende terrein gelegenheid te geven .voor „De Schouwse Ruiters" om wedstrijden te houden. Ais het gemeentebestuur medewerking verleent aan deze plannen zal Schouwen-Duiveland weer een attractie rijker zijn. OOSTERLAND Eerste vroege aardappelen aangevoerd Begindeze week werd door een tweeta'l 'tuiniers uit Oosterland de eerste vroege aardappelen aange voerd, nl. door C. Stouten Wz. en Jasp. Stoutjesdijk Jac,z. aan de vei- lingslocds van d'e veilingsvereniging De Zuid-Hollandse Eilanden, aan de Blauwe Keet alhier. Het betreflt hier het soort Eerstelingen, die, wat betreft de opbrengst vrij goed ge- BRUINISSE, 26-6. Door hel' 1500 ton grote sleepschip Alberto, schip per Struüf uit Rotterdam, werd woensdag de laatste vracht stort- steen aangevoerd, voor de sluilfag van de Noord-Grevelingen. Op het terrein bij de Oostkop-- haven; 'een gedeelte van de vroegere Krammerplaat, li'gt nu pl.m. 200.000 ton stortsteen en grove Maasgrint, die bestemd zijn om het nu nog 1100 meter toreeïe gedeelte van de Grevelingen 'tussen Krammerplaat en Goeree Over Flakkee te 'dichten. Zoals 'bekend word't dit deel van d'e Greveü'ngen niet met caissons afge sloten, zoals d'e laatste jaren gebrui kelijk was, maar met 'behulp van een kabelbaan, waarlangs de stort steen in zjg. gondels boven 'het sluitgat wordt gebracht en daar ge stort. Door 'stagnatie in 'de aflevering van d'e igcnd'els, die in Frankrijk wor den gemaakt, zal ook de sluiting la ter geschieden dan oorspronkelijk was gepland. drukte zijn arm. „Zo naar je zin, mijnheer gemaal?" „Meid1dat is genoeg voor een weeshuis!" „Heb ik even m'n beSt gedaan vanmiddag? En -dan te weten, dat ik zo'n hekel aan de baklucht heb". Hij nam zijn vrouw in de armen en kuste haar teder. „Dank je, schat, dat je dit voor mij over ha'd. Nou. ze zien er smakelijk genoeg uit. Ik wacht niet op 'de koffie, hoor, ik be gin meteen". „Wat je gelijk hebt. Nou, ik maak eerst een kopje klaar". Gert Hoohverf bekeek de schaal met bollen en zoCht er een uit. waarin hij hapte. Daarna knikte hij' diepzinnig. „Fantastisch, an één woord. Leve de oudejaarsavond". Even later kwam Cobie Hoolwerf met de koffie binnen. Gert zocht naar een muziekje op de radio en toen vrolijke klanken door het ge zellige vertrek klonken, rekte hij zich ongegeneerd uit. „Meid; we zul len er eens een gezellige avond van ma'ken, wat jij? Onze eerste oude jaarsavond sinds we getrouwd zijn". Ze kwam bij hem zitten en knikte. „Ik heb me er gewoon op verheugd, wil je wol geloven?" „En of", antwoordde haar man en nam nog een 'hap. „Ik Irouwens ook. Tja, dat is het voorrecht, als je geen straatdienst en zo hebt. Ben je nor maal tenminste iedere avond thuis". „Maar je 'bent ook wel eens da ger. en nachten achter elkaar in touw". Hij haalde zijn schouders op. „Kom, kom, dat is maar zelden. Nee, een rechercheur heeft het in een noemd kunnen worden. Hoewel de prijs lang rtiet haalt bij die van ver leden jaar (men noteerde toen voor de eerste vroege aardappelen onge veer 60 cent per kilo) kan die van thans, van 30 'tot 35 cent, bevredi gend genoemd worden. Minder gun stig is het voor de telera van aard beien. De oogst, die eerst 't aanzien gaf van zeer gul te worden, heeft door de vele regens van de laatste tijd bijzonder veel geleden. Bij som mige telers is de helft der vruchten gerot en zodoende voor consumptie ongeschikt. Voor het te Goes gehouden krui deniersexamen. slaagde om. onze dorpsgenote, mevr. A. Boogert-van Dij'ke, Zij ontving haar opleiding schriftelijk van de Pitmanschool. SIRJANSLAND Aan de Christelijke Kweek school „De Driestar" te Goude slaag de voor onderwijzeres onze dorps genoot de heer Cor Olree. ZIJPE Overplaatsingen bij Deltadienst De vertraging in ide aflevering van de onderdelen voor de kabelbaan en de daarmee gepaard gaande vertra ging in de afsluiting van de Noord- Grevelingen heeft voor sommi'ge personeelsleden, die verbonden wa ren aan de Deltadienst afd. Greve- lingendam konsekwen'ties. De heer K. van der Weele, technisch ambte naar le klasse, is tijdelijk tewerk gesteld te Willemstad. Ook de heer Iman de Waal, opzichter, is daar tij delijk wehkzaam, terwijl de heer H. Wenning, eveneens technisch ambte raar le klasse, tijdelijk gedetacheerd is te 's-Gravenhage. Tiekken van de kabels Maar toch werkt men door en volgende week (begin juli) begint men met het z.g. trekken van de kabels. Dat wil dus zeggen dat de 'kabels op z.g. pylons of 'kabelmas- ten worden gemonteerd, een karwei waarvoor niet minder dan 7 grote drijvende bokken zijn gecharterd. Tijdens het trekken van die ka bel, dat tot 'ongeveer half augustus zal duren', zal d'e Grevelingendam, die van de zijde van Bruinisse over 3 Vz km gereed 'is en die steeds open stond voor verkeer naar de Oost- kop, worden afgesloten. Auto's zul len niet verder dan de sluis of brug over de sluis mogen komen. Een uitzondering wil men maken voor de kinderen, omdat het strand, ongeveer 500 meter van de brug, zulk een aparte atr actie vormt voor de Duivelandse jeugd. Maar verder dan het strandje mogen ook zij n'i'et komen, omdat men 'geen risi co's wil lopen bij de uitvoering van het bovengenoemde werk. door Frank van Falckenoort kleine gemeente doorgaans gemak kelijker dan een gewone agent. Neem nou deze avond. Vier man in dienst tot elf uur. Daarna twee man nachtdienst. Prettig, hé? Kun je van oud op nieuw op straat slenteren. En late boemelaars mét. een zoet lijntje naar huis loodsen". „Klop het maar af, mannetje, het is nog lang geen twaalf uur". Gert lachte. „Klets, meid, Ik 'ben niet bijgelovig. Ik loop rustig onder ladders door, werk gewoon op vrij dag de dertiende en een zwarte kat voor m'n voeten beschouw ik als heel gewoon. Allemaal onzin". MiissChien tartte Gert Hoolwerf op deze wijze hot lot, want hij was nog nliet uitgesproken, of de telefoon rinkelde. Gelijktijdig keken man en vrouw elkaar verschrikt aan, „Wel allebegon Gert verstoord. „Co bie, neem jij het maar aan. Maar ik kom niet, hoor! Ik ben ziek, zwak. misselijk, mankeer van alles 'tot en met zondagavond 2 januari. Vertel dat maar aan onverschillig wie er belt". Zijn vrouw was inmiddels al naai de gang gelopen en had de hoorn van de haak genomen. Inwendig toch ongerust, spitste Gert zijn oren en luisterde. Maar hij hooide niets. „Zal wel een vergissing zijn", mom pelde hij optimistisch. Maar toen hij het gezicht van zijn vrouw zag. toen deze de kamer bin nenkwam, toegreep hij onmiddellijk, d'at het geen vergissing zou zijn.. „Wie is het?" „De baas", antwoorde zc timide. „Het leek me nogal belangrijk". (Word't vervolgd). Erase dames reden in open koetsjes door Brugge Belangrijke vorderingen aan Grevelingenprojekt

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1963 | | pagina 6