ANKER VESPA BROUWERSHAVEN TREEDT UIT DE CENTRALE DIENST Nieuwe graanprijzen zijn vastgesteld Chroesjtsjov bezoekt Berlijn Verrassende vinding moderniseert wasdag! Jaarverslag Landbouw-Econom. Instituut A.N.W.B. op 1 juli a.s. tachtig jaar Rijksuroedkeiiring restauratie stadhuis per november 1963 Ingezonden mededeling Tijdige aanpassing van heffingen en restituties veredelingsprodukteu thans verzekerd BROUWERSHAVEN, 26-6. De raad der gemeente Brouwershaven kwam dinsdagavond in openbare vergadering bijeen in het Plaatsen- ■huis te Dreischor, onder voorzitter schap van 'burgemeester A. H. Ver meulen. Afwezig met kennisgeving was de 'heer F. Dooge. Allereerst vindt de beëdiging plaats van de heer A. P. du Bois als tweede waarnemend secretaris en tweede waarnemend ontvanger. Bur gemeester Vermeulen feliciteert de heer du Bois met deze benoemingen. Bij de ingekomen stulkken bevindt zich o.m. een schrijven van het mi nisterie van volkshuisvesting en bouwnijverheid houdende de mede deling, dat de rij-ksgoed keuring voor het verbouwen en restaureren van het stadhuis te Brouwershaven zal worden verleend in de maand no vember 1963; schrijven van 'de heer M. Matthijsse, dat hij zijn benoe ming als raadslid aanneemt en goed keuringen van G.S. inzake bouw aanlegsteiger te Brouwershaven en aanleg ijsbaan te Dreischor. Door de commissie van onderzoek, bestaande uit de raadsleden de he ren J. J. Klaasse en M. Lukaart worden de geloofsbrieven van de heer M. Matthijsse - benoemd ver klaard tot lid van de raad - onder zocht en bij monde van de heer Klaasse geadviseerd tot toelating. M.a.s. wordt benoemd tot onder wijzeres aan de openbare lagere school te Brouwershaven per 1 jnali a.s. 'mej. A. de Konink te Vlissingen. Onider de hamer door gaan de agendapunten: vaststelling wijziging der algemene politieverordening; idem der Gemeenschappelijke Re geling Vleeskeuringskring te Ziei-ik- Waswater nu zo zacht als Meiregen Het leidingwater is in Nederland bijna overal hard. Het wordt opge pompt uit de grond, en neemt dan bodemzouten mee, die het water veel te hard maken. Daardoor kan de waskracht van normale wasmidde len niet volledig worden benut, en wordt het gewassen textiel vaak stug. De enige oplossing zou zijn, om voortaan regenwater te gebruiken, maar wie in Nederland heeft nog een regenton? DEN HAAG, 26-6. In het deze week verschenen jaarverslag 1962 van hét Lanidbouw-Economisch In stituut wijst prof. dr. 'A. Kraal, di recteur van het L.E.I., in een artikel getiteld „In breder verband" op de noodzaak de economische problemen van de landbouw te bestuderen in hun samenhang met de ontwikke lingen die in de 'andere sectoren van het economische leven van Neder land te verwachten zijn. Wat de landbouwproblemen be treft - aldus prof. Kraal - brengen de 'divergerende ontwikkelingen in de beloning van de factor arbeid enerzijds en in de kosten van de overige produktiefactoren anderzijds verschuivingen te weeg in de wijze waarop de boeren hun bedrijf voe- Ingezonden mededeling scooters SPORT KORFBAL XJnitas-Zeemeeuvven 6-2 Nu de competitie langzamerhand naar het einde loopt, gaat het met Unitas steeds beter. Na de grote ne derlagen, kwamen de afgelopen we ken 2 nederlagen van resp. 4-3 en 5-3, terwijl nu een forse 6-2 over winning werd behaald op Zeemeeu wen. De achterstand van 5 punten zal echter voor de oranje-blauwen toch wel te groot'zijn. Zeemeeuwen nam na ongeveer 8 minuten de redding door een af standsschot van Braam. Met hulp van de wind draaide de bal rustig in de mand. (Het was echter al spoe dig 1-1 door Huitema. Direct hierop scooide K. van Rijswijk uit een door loopbal. Hierop volgde een periode waarin beide twaalftallen, afwisse lend in de aanval gingen. Uit een van deze aanvallen scoorde van Dongen voor Zeemeeuwen de gelijk maker. Het volgertde Unitas-aan- valsvak zorgde in de volgende tien m/inuten voor vreugde aan de Uni- tas-zijde. Van der SChee scoorde 'tweemaal uit een mooie doorloopbal. In de bogin-npstelling kwam de ster ke Huitema weer in de aanval, wel ke de Uoitas-zege (de eerste in deze competitie) door 2 gave doelpunten veilig Stelde (6-2). Hopelijk zal Uni tas in de komende wedstrijden we ten te 'bewijzen dat dit geen geluks- ovcrwinning is geweest. zee; verlening van medewerking door middel van borgstelling aan de Stichting Waarborginstituut voer de Tuinbouw in Zeeland en toetreding tot de Stichting Zeeuwse Muziek school. Uittreding Centrale Dienst B. en w- hebben zich met een uit voerige toelichting tct de raad ge wend. waarin het college voorstelt met de door Ged. Staten voorgestel de regeling betreffende uittreding uit de Centrale Dienst Noord-Zee land per 1 augustus a.s. akkoord te gaan, mits: alle gemeenten hun standpunt over al dan niet uittre ding handhaven en de blijvende Centr. Dienst ook de 'heer Leijdek ker overneemt. Uit de toelichting van b. en w. aan de raad blijkt dat Ged. Staten er mee instemmen dat het wachtgeld van de te onfslane directeur ten las te komt van de uittredende gemeen ten, terwijl G.S. 'het daarnaast rede lijk achten, dat de uittredende ge meenten gedurende 10 jaar een bij drage aan de ingekrompen Centr. Dienst betailen van f 0,40 per inwo ner. B. en w. wijzen er op dat het een vaststaand feit Is idat de raden der gemeenten Brouwershaven, Bruinisse, Duiveland, Westerschou- wen en Zierikzee hebben besloten uiit de C.D. te treden. Deze gemeen ten hadden op 1 jan. 1963 tezamen een inwonertal van 20.821. De in de C.D. blijvende gemeenten hadden op 1 jan. tezamen een inwonertal van 19.484. B. en w. achten het moeilijk vol te houden dat de verkleinde C.D. al het personeel van het centrale kantoor in dienst moet houden, nu het inwonertal van het door deze dienst te bestrijken gebied is terug gelopen van 40.305 tot 19.484. Precies Castella brengt nu op een grandioze manier uitkomst. In haar laboratoria is een zachtmaker ontwikkeld, die het leidingwater zo zacht maakt als Meiregen. Deze zachtmaker draagt de naam Antical-3 en is toegevoegd aan het nieuwste Castella wasmiddel: Actief Blauw. De resultaten zijn opzienbarend. Met Castella Actief Blauw wordt 100 "/o waskracht ontwikkeld. In het mei- regen-zachte sop wordt het goed veel schoner en van stugheid is geen sprake meer. In massa moderniseren de vrouwen nu de wasdag: alom wordt Castella Actief Blauw gevraagd en enthou siast gebruikt ren. De stijging van 'de inkomens en de veranderingen in de consumptie gewoonten veroorzaken bovendien trendmatige veranderingen in de door de gezinshuishoudingen en de industriële verwerkers gevraagde hoeveelheden agrarische produkten. Ook de geleidelijke realisering van 'de 'gemeenschappelijke markt bin nen het E.E.G.-gebied kan tot 'grote Structurele wijzigingen, leiden dn het patroon van de buitenlandse handel van Nederland in produkten van agrarische oorsprong. Meer inzicht in de aard en omvang van de te verwachten veranderingen kan van groot nut zijn voor beslissingen wel ke Nederland moet nemen in vraag stukken waarin agrarische belangen een rol van betekenis spelen, als mede voor het formuleren van standpunten en wensen mJb.t. het te voerer. E.E.G.-beleid. Dat bij het afwegen van de gevol gen van een beslissing ten behoeve van agrarische belangen niet alleen moet worden gelet op de consequen ties voor de agrarische sector zelve, maar dat ook het effect van een der gelijke beslissing op de inkomens in de 'toeleverende en afnemende secto ren van handel en industrie in aan merking dient te worden genomen, illustreert prof. Kraal aan de hand van zg. 'input-'outputtabellen. De sa menhangen tussen verschillende sec toren van de landbouw onderling, alsmede tussen deze landbouwsecto ren enerzijds en 'hun leveranciers en afnemers anderzijds, zijn hierin kwantitatief weergegeven. DEN HAAG. Met ingang van 1 juli zullen twee nieuwe telexdiensten worden geopend, t.w. met Ceylon en de Fidji eilanden. Laatste stortsteen sluiting Grevelingen is aangevoerd BRUINISSE, 26-6. Woensdagmid dag is do laatste stortsteen voor de sluiting van de Noord-Grevelingen aangevoerd. Er ligt nu ongeveer 200.000 ton stortsteen en grof Maas- grind op het terrein van de Oost- kophaven, een gedeelte van de vroe gere Krammerplaat. Het materiaal dienit om het nu nog 1100 meter brede, open gedeelte tussen 'de Krammer-plaat en Goeree-Over- flakkee af te sluiten. Zoals böken'd, wordt deze sluiting niet verricht met caissons, zoals de laatste jaren gebruikelijk was, maar met behulp van een kabelbaan, waaraan met zogenaamde gondels de stortsteen op zijn plaats zal worden gebracht. Door vertraging van dc aflevering van deze gondels, die vervaardigd worden in Frankrijk, za'l ook do afsluiting later geschie den dun aanvankelijk was gedacht. aan te geven hoeveel personeel moet worden ontslagen en op wachtgeld gesteld is niet mogelijk. Uitgaar.de van de huidige toestand zullen blij kens de begroting van baten en las ten voor de verkleinde Centr. Dienst van het personeel van het central? kantoor worden overgenomen de heer P. A. Boot, die direkteur wordt van de dienst, de heer Qhr. Geui-ink. als administrateur-boekhouder, de heer A. W. Brouwer en mej. Pad mos. Het wachtgeld van de direc teur, ds heer Argelo, zal 6 jaar en 10 maanden voortduren. B. en w. achten het neg te bezien in hoever het billijk is dat de uittredende ge meenten, gedurende 10 jaar een bij drage betalen van f 0,40 per inwo ner. Voorts vestigt het college de aandacht op ihet feit dat de op het centrale kantoor werkzame heer Leijdekker noch door de blijvende dienst, noch door één van de uittre dende gemeenten zal worden over genomen. Ook is met wachtgeld voor hem geen rekening gehouden. Mevr. E. P. Motmans-v. d. Feen (VVD) vindt het spijtig, dat de heer Argelo drie jaar geleden geen kans gekregen heeft een benoeming te aar va arden, welke hem toen werd aangeboden, waarop de heer J. Dek ker (P.v.d.A.) inhaakt: „Hij had toen toch ontslag kunnen nemen bij deze dienst". Dc voorzitter zegt dat dit reeds heeft gespeeld voor de samen voeging der gemeenten en dus 'nog een zaak van de oude gemeenten is. De heer R. J. v. d. Wekken (PCG) is het helemaal niet met mevr. Mot mans eens en vindt dat met zijn jaarlijks waoh (geldbedrag betrokke ne goed uit de bus komt. „Volgens mij zit de 'heer Argelo op i'ozen met dit bedrag, waarvoor hij niets be hoeft te doen", aldus de heer v. d. Wekken. Burgemeester Vermeulen mengt zich ih 'het 'gesprek waarbij hij 'de heer Argelo een ambtenaar noemt, die zrjn ontslag 'krijgt buiten zijn eigen schuld, dus recht heeft op wachtgeld. Hét is voor betrokkene niet plezierig, aldus de raadsvoor zitter en het is een onjuiste bejege ning, als u het zo stelt. „Ik kan het misschien mis hebben", repliceert de heer v. d. Wekken, „maar ik zie 'het niet anders". De heer J. J. Klaasse zoekt de oorzaak in ihet feilt dat er destijds (bij de oude gemeenteraden) geen goede samenwerking bestond tussen de gemeenten en de heer Argelo. Mevr. Mofcmans aan het a'dres van de 'heer v. 'd. Wekken: „Het is maar te hopen, dat U zoiets nooit over komt". Na dit vinnig dispuut bi-ao'ht de voorzitter het voorstel van b. en w. in stemming, hetgeen z.h.s. werd aangenomen. Goedgekeurd werden enige begro tingswijzigingen waarvan de 6e wij ziging der begroting 1963 een post behélst inzake aanschaf van een zandstrooier en 'grafpaaltjes voor de begraafplaats te Noordgouwe en Brouwershaven. Ontslag hoofd o.l.-school Noordgouwe Eervol ontslag wordlt verleend aan de heer J. W. Roskam, hoofd dei- openbare lagere school te Noord- gouwe in verband met zijn benoe ming aan de lagere teohniische school te Zierikzee. Mevrouw Motmans drukt er haar spijt over uit, dat het zover is moe ten komen met de heer Roskam. Ware er een goede woning beschik baar geweest, dan was betrokkene zeker n'iet van Noordgouwe vertrok ken. Spreekster deelt mede te heb ben vei-nomen, dat meerdere ont slagen in het verschiet Liggen, wat ze zeer betreurt .De voorzitter zegt hierop, dat deze gang van zaken eveneens wordt betreurd door het college van b. en w. Tevens vraagt spreekster hoe of het staat met „de lijdensweg" der woningbouw te Zonnemaire en de kleutei'school te Brouwershaven. De voorzitter zegt dat de opdracht en bestek thans bij de architect lig gen, het college van b. en w. zal spoed met de ibouw betrachten, wat wethouder J. A. v. d'. Bijl in een toelichting nog eens onderstreept. Er is een goede voortgang te 'bespeu ren bij de verbouw der bejaarden- wonirugen te Zonnemaire. Wat de bouw der twee woningen betreft heeft de architect zich laten gelden, zodat ook hier meer spoed verwacht mag worden. Historische vondst BOLSWARD, 26-6. Bij het histo rische uit de middeleeuwen datei-en- da kerkje van Lions, dait zal woi'd'en gerestaureerd indien daarvoor ide nodige geldmiddelen beschikbaar komen, zijn enige historische ont dekkingen gedaan. Bij het verwij deren va een gedeelte van de pleis terlaag, waarmede de kerkmuur was bedekt, vond men o.m. een zg. Noor mannen-poortje en enkele nissen, die misschien hebben gediend als leprozenraampjes. Bij 'het verwijderen van een hou ten vloer 'ontdekte men enkele graf zerken, waarvan men evenmin het bestaan wiöt. De oudste nu gevon den gebeeldhouwde grafsteen da teert van 1608. SPORT VOETBAL KERKNIEUWS Ntd. Herv. Kerk Beroepen te Beesd (toez.): J. van Ginkcl, Ernst; Boven-Hardinxveld: C. van den Bexgh, Polsbroek en Vb'; te Wcrnxerveer: K. van Otte ren, I.ai'hum (Geld.); te Utrecht als pred. met bepaalde opdracht (stu- dentenwerk): J. C. de Bruine, vloot- pred. te Den Helder; te Utrecht als pred. met bepaalde opdracht (nieu we wijkgem. Overvecht): J. Struys, Venlo. Aangenomen naar Rotterdam- Vreewijk (Strevelswijk): J. de Jager, Amerrngen; Tiaar Weesp: H.'Bi-ons, Nieuw-Vennep; het bex-oep van de Gen. Syn. als pred. voor buitengew. werkzaamheden (geestelijk verzor ger bij de inrichtingen van het mi nisterie van justitie te Leeuwarden en Assen): D. van der Werf, Srreek. Bedankt voor Scherpenzeel (Geld.): P. J. Bos, Sprang. Ger. Kerken Beroepen te Oud-Beijerland: C. Brilman, Treebeek; te Oud-Vosse- meer: 'kan'd1. J. W. K. Kelder, 's-Gra- ven'hage. Aangenomen naar Oldebooim: P. van den Berg, kand. te 's-Graven- hage, die bedankte voor Elim (Di\), Oudehorrxe, Rilland-Bath, Wapen veld, Warns eii Scharl, Wijckel, Zoutkamp en voor Zweeloo; naar Andijk (vac. L. H. Kwast): J. Wol ven, Urk. Bedankt vo'or Holwerd: P. Sijtsma te Nederhorst den Berg. Ger. Kerken (vrijgemaakt) Beroepen te Zuidbx*oek: W. Wie- i-enga, Noord'bergum; te Bi-ampton (Ontario, Canada): D. de Joh'g, Mid- delstum. Bedankt voor Abbotsford (B.C., Ca nada) (Can. Hef. Church)J. Mulder, Homewood-Carman (Man., Canada) (v.h. te Gees (Di\). Ohr. Ger. Kerken Tweetal te Harderwijk: I. de Bruyne, Rotterdam-Centrum en J. J. RebelHaarlem-Noord-Santpoort. Beroepen te Nieuwe Pekela: D. H. Biesma, Lisse. De bouw van Esmalabad De Stiohting „Oecumenische Hulp aan Kerken en Vluchtelingen" meldt dat de bouw van Esmatabad, het Perzische dorp dat door de Raad van Kerken in Iran met hulp van kexken over de gehele wereld voor 308 gezinnen, die de aardbevings- ramp van vorig jaar september, overleefden, wordt gebouwd, snelle vorderingen maakt. Momenteel zijn 54 huizen klaar om bewoond te wor den. Op het ogenblik worden ver der 142 huizen snel afgewerkt. Van het gehele dorp, dat behalve 308 woonhuizen, ook 8 winkels, een dorpshuis, een jongens- en een meisjesschool, een gemeentelijk bad en washuis en een kliniek zal bevat ten, zijn 'de fundamenten x-eeds ge legd. Er is terrein gereservered voor een boerderij, om de dorpelingen te laten zien 'hoe ze hun 'landbouw en- veeteelt kunnen vei-beteren. „EUROPOORT 1963" ROTTERDAM, 26-6. Rotterdam krijgt ook dit jaar weer een inter nationale tentoonstelling voor de scheepvaart, scheepsbouw en derge lijke en het ziet er naar uit, dal „Europoort 1963" zelfs aanmerkelijk groter van opzet wordt d'an haar voorgangster, die altijd nog een 17.000 toeschouwers trok. De orga nisatoren maakten, woensd'ag op een persconferentie bekend, dat reeds nu - vier en een halve maand voor de opening - de inschrijving al ruim 20 procent hoger is dan de totale deelname varu vorig jaar, toen de expositie voor d'e eerste keer ge houden werd'. Men denkt nu de ge hele overdekte ruimte van htet Ahoy-complex in de Maasstad no dig te hebben. „Europoort 1963" zal plaats vin den van 12 tot en met 16 november Ingezonden mededeling ffiuiet Fabrieken Zevenbergen doel- verl. prtt. gem. 0 16 33-10 1 14 24-13 1 14 23-13 2 12 21- 8 2 11 16-16 3 10 14-18 6 6 26-23 6 5 11-19 8 2 14-29 0 0 11-44 EEN I1AAG, 25-6. Op grond van de beslissingen, die in de jongste by- lenkcnut van de ministerraad van de E.E.G. over de graanprijzen ztfn gene men. heel t de minister van landbouw en \issery voor het oogst jaar 19G3-'64 de nieuwe drenxpelpry- zen voor de granen definitief vast gesteld. De met deze drempelpïijzen over eenkomende richtprijzen in het sta dium van dc groothandel in het 'ccmmercialisatiecentrum van het grootste tekort gebisd, zijn voor tarwe, gerst en rogge vastgesteld op f 35,60, f 29,20 en f 26,25 per 100 kg. Deze richtprijzen waren 'het afgelo pen jaar respectievelijk f 33,30, f 28,65 en f 25,15 per 100 !kg. Bij de vaststelling van de drem- pelpxijzen is i-ekening gehouden met de in de E.E.G genomen beslissing cm het zg. forfaitair bedrag te ver hogen van f 0,36 op f 0,40 per 100 kg. Hierdoor is da in het intra-ver- keer bestaande px-eferentie voor de E.E.G.-partners enigszins vex-hoogd. Inlandse tarwe Voor de inlandse tarwe zal het voedselvooi'zienings in- en veikoop- DEN HAAG, 276. Tachtig jaar wordt op 1 juli de Koninklijke Ne derlandse Toeristen Bond A.NAV.B. Met de thans bijna 550:000 leden en 400.000 wegenwachtleden is de A.N. W.B. een organisatie geworden, waar van de oprichters van de „Neder landse Velocipedisten Bond" tijdens hun eerste vergadering in Utrecht op 1 juli 1883 wel nooit zullen hebben gedroomd. De oude fietsclub, die reeds in 1916 als „instelling van al gemeen nut" werd erkend, groeide uit tot een toeristenbond met een enorm apparaat, dat zich dagelijks onmisbaar weet voor de vele miljoe nen, die zich langs de wegen bewe gen, zowel in het „werkverkeer" als in het „ontspanningsverkeer". De groei van de bornd ontwikkelde zich gelijk op met die van het ver keer. Voer 1940 werd van 100.000 leden alleen nog maar gedx'oomd. In 1951 werd het kwark miljoen 'bereikt. Nu, twaalf jaar later, is dit aantal al weer verdubbeld. En zulks, ter wijl de „autodichtheid" nog een op 17 inwoners is met een dichtheid van 1 op 6 in 1975 in het verschiet. Perspectief voldoende dus om orga nisatorisch tegen die tijd op een miljoen leden te kunnen mikken. Möt de ontwikkeling van verkeer en toerisme ontwikkelde de bond ook zijn dienstverlening. In 1946 werd als eerste op 't Europese vas teland de wegenwacht opgericht. Nu, na 17 jaar, is deze dienst een onmis- baSr onderdeel van het verkeer ge worden. De wegenwachtdienst wordt nog steeds geïntensiveerd. Over het gehele land is een net van wegen wachtstations geprojecteerd met te lefonische en draadloze' verbindin gen. De wegenwachten helpen thans in ongeveer 200.000 pechgevallen per jaar. Daarnaast helpt de snel groeiende ,,'teChnodier.st" met het (vrijwillige) keuren van auto's, da verkeersveiligheid bevorderen. Maar ook de wegenwacht poogt zichzelve met 250 man zoveel mogelijk werk BERLIJN, 266. Chroesjtsjov zal vrijdagmiddag om twee uur in Oost- Berlyn aankomen. Direkt na zün aankomst gaat hij naar het stadhuis waar hy door het gemeentebestuur ontvangen zal worden. Van welingelichte communistische zijde is meegedeeld dat ook Tsjecho- Slowakije een delegatie naar Oost- Berlijn zal sturen onder leiding van een vooraanstaand lid van de Tsje chische communistische partij. Zoals gemeld viert de Oostduitse commu nistenleider Walter Ulbricht zondag zija zeventigste verjaardag. Westelijke waarnemers in Berlijn menen dat Chroesjtsjovs oriverwach- te i'eis naar Oost-Berlijn een drie voudig doel heeft, namelijk 1. het psychologische effekt van Kennedys bezoek aan West-Duits- tond en West-Berlijn te neutrali seren, 2. de Oostduitse regering als expo nent van de Russische belangen in Duitsland steun te verlenen en 3. bij de Europese bondgenoten van de Sowjet-Unie steun te krijgen voor het Russische standpunt in de ideologische strijd tussen de Sowjet-Unie en communistisch China. Het Beligisdhe koningspaar zal de pledhtige kroning van paus Paulus VI bijwonen. ONDERWIJS Zeeuws Technisch Instituut te Goes Bevorderd van het eerste naar het tweede studiejaar: Chr. Schraver te Zierikzee, J. A. Speelman te Burglx. Chr. van Oord te Haamslede en M. Jumelet te Bruinisse. Voor het over gangsexamen naar het praktijkjaar klasse 2 A slaagde M. L. van Dongen te Burgh. Naar het vierde studiejaar: J. K. van der Weel te Haamstede. Naar klasse 2B: P. A. van Bloois te Noordgouwe, J. Bolijn te Bi'uinissc, A. W. Hanse te Haamstede, J. M. Natte le Dreischor en H. M. van de Panne le Zierikzee. Voor het eind examen weg- en waterbouwkunde slaagde P. J. van Dijke te Dreischor. bureau bij aankcop een prijs betalen welke zal worden afgeleid van een interventieprijs voor de Europese kir Lia; öv.wa'liteit van f 33,70 gel dend in het commercialisatiecentrum van het grootste tekort gebied. Op deze wijze wordt aan de toegezegde prljevei beging van f 2 per 10Ü kg. voor d? tarwe uitvoering gegeven. Uitsluitend in de maand juli be draagt het verschil met de drempel- prijs van hot vorig jaar geen f 2, maar f 2,35 per 100 kg., doordot dit jaar 8 maandelijkse staffelverhogin- gen plaats vinden tegenover 9 ver hogingen in het vorig jaar. De vas t stelling van de drempe'lprijzer. voor d? uitheemse voeder granen, houdt een verkleining in van de tot nu toe gebruikelijke onderwaardering ten opzichte van gerst en haver. Dit is een gevolg van het feit dat de E.E. G.-ministeiwaad uiterste gx-enzen beeft vastgesteld met betrekking tot de prijsrelatie tussen deze gi-anen en de g;rst. De stijging van het voeigi'aan- prijsniveau 'heeft een gering kost prijs verhogend effect voor de ver edel ingsproduktie. uit de hand té nemen door waar schuwingssystemen voor brand, slip gevaar, mist enzovoorts langs de door deze dienst bewaakte bijna 4000 km. vaderlandse wegen. Enor me aantallen wegwijzers en -borden bevorderen mede een snelle en vei lige afwikkeling van het verkeer. Luchtvervuiling in Pur ijs PARIJS, 27-6. Ongeveer 10 pet. van de Parijzenaars lijdt aan kool- monoxydevergiftiging zonder dat zij dit weten. Dit is gebleken uit steek proeven di ede Parijse prefectuur op een tentoonstelling heeft laten nemen. Bij een stand op de tentoon stelling kon men een bloedmonster laten nemen ter bepaling van het gehalte giftige stoffen. Van de ruim 100 vrijwilligers die zich de eerste dag aanmeldden kregen tien de raad de frisse lucht buiten de stad op te zoeken omdat hun bloed een hoger gehalte aan giftige stoffen bevatte dan toelaatbaar was. De schuld van de luchtvergiftiging wordt gegeven aan uitlaatgassen van auto's en slecht functionerende gastoestellen. Een groot gedeelte van de door kool- monoxyde vergiftigde proefpersonen bestond uil chauffeurs die de gehele dag op straat waren. Prinses Beatrix voor de televisie HILVERSUM, 26-6. Prinses Bea trix zal, in verband met het door jongeren van de Europese werkgroep uit te voeren px*oject Dousadj in Iran, in het N.T.S.-programma van maandag 1 juli wederom voor de camera 's verschij nen De prinses, die op 29 april de ac tie tot herbouw van het door een aardbeving vei-woeste dorp Dousadj inleidde, zal nu eer. kort woord spreken ter begeleiding van de filmreportage, die Piet Kaart en Aad v, d. Heuvel enkele weken geleden in Dousadj hebben gemaakt. Zij arriveerden in Dousadj op het moment dat een -begin werd gemaakt met de grondwerkzaamheden voor ds bouw van ihet nieuwe dorp, dat in de onmiddellijke omgeving van de verwoeste nederzetting werd gepro jecteerd en dat 115 huizen, een school, een moskee en een hospitaal zal omvatlten. Beheer en onderhoud stadshaven van Veere DEN HAAG, 26-6. Nu te verwach ten is, dat in de naaste toekomst de stadshaven van Veere vx-ij wel geheel ten behoeve van de pleziervaarit zal worden gebruikt, komt het. gewenst voor het beheer en onderhoud van deze haven over te dragen aan de gemeente Veere. Aldus de minister van verkeer en waterstaat, drs. H. A. Korthals, in de memorie van toelichting op het bij de Tweede Kamer ingediende wetsontwerp tot overbrenging in be heer en onderhoud bij Veere van de 9tadshav£n en van de zogenoemde rijksmuren aldaar. Het ligt in het voornemen ook de eigendom van de ze waterstaatswerken over te dra gen. Postzegels met christelijke motieven ROTTERDAM, 26-6. Van 6 tol en met 8 september wordt in Rot terdam dc nationale poslzegcltcn- toonstclling gehouden van uilslui tend postzcgclcollcclics niet christe lijke motieven, Tct nu toe hebben 20 verzame- ölaais dergelijke coH'leobies ter be schikking -gesteld. De P.T.T. blijkt bere'icl een speciaal stempel voor -de tentoonstelling uiit te geven. Voor verzamelaars leomen er herinnc- t.inigsenveloppetx en kaarten. In de 'tentoonstellingscalalogus zijn artikelen opgenomen over het verzamelen van postzegels met chTlstclijke motieven en een be schrijving van christelijke motieven op Nederlandse postzegels. Stand zonieravondvoethalconipelitie Pm 26 juni 1963 1. P.Z.E.M 2. P.T.T 3. Zeelandia 4. Zierikzee-veteranen 5. Neptunus Ingedeeld in poule A 6. Rijkswaterstaat 7. Van Aken's Bouwbedrijf 8. C.W.S 9. Smit Bolnes 10. v. cl. Wokkcn's Transp.-bodr. Ingedeeld in poule B gesp. gew. gelijk 9 6 2 9 5 2 9 5 3 9 4 2 9 3 0 9 2 1 9 1 0 9 0 0 Ingezonden mededeling Oude fietsclub werd enorme toeristenhond

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1963 | | pagina 2