De Gaulle zet NAVO een hak HEINKEL ANKER Delta-Sport legde beslag op acht titels een chauffeur Zierikzeeënaar bezocht Oost-Berlijn Zeeuwse atletiekkampioenschappen Esther Schot verbeterde Zeeuws record discuswerpen BLIK DOOR HET WERELD Zaterdag organiseerde de atletiek vereniging „Seheldesport" op haar sintelbaan in Terneuzen, onder au spiciën van de afdeling Zeeland van de Koninklijke Nederlandse Atletiek Unie, het eerste deel van de Zeeuwse kampioenschappen. Door de vrü harde wind en de zachte baan wer den ook deze maal op de loopnum mers geen scherpe tijden gemaakt. Voor een bijzonder fraaie prestatie zorgde Esther Schot op het nummer discuswerpen bij de dames waarbij zü haar eigen Zeeuwse record van 40.72 meter met ruim één meter ver beterde en op 41.77 meter bracht. De leden van „Delta Sport" lieten het hier niet bij want in totaal wis ten zij op acht Zeeuwse titels beslag te leggen. Ook op het kogelstoten toonde Es ther Schot zich deze maal weer ster ker dan Mattie Riemens. Catrien Schot werd weer kampioen bij het hoogspringen, al was haar 1.45 me ter maar aan de matige kant. Jopie Stoutjesdijk, de laatste tijd in uit stekende vorm, bracht het bij de meisjes B tot drie kampioenschap pen. Als B-meisje slaagde zij er zelf in bij de A-moisjes met een sprong van 1.40 meter de 'titel hoogspringen voor de neus van de andere deel neemsters weg te kapen. Bij de B- Ingezonden mededeling scooters bij Zierikzee KERKNIEUWS Landelijke actie Bond van Chr. Geref. jeugdverenigingen Het bestuur van de Bond van Chr. Ger. Jeugdverenigingen is met een aotie begonnen een „vrijgestelde" te benoemen, d/w.z. een man die de gave, het inaidht, de kracht en de lust heeft zidh geheel en al te wij den aan dit jeugdwerk. Dit in ver band met het feit dat het jeugdwerk in de Chr. Ger. Kerk de laatste tijd slechts vrij moeizaam draaiend kan worden gehouden. Wegens een ge brek aan leden zijn reeds enige ver enigingen opgeheven en anderen 'kwijnen langzaam weg. Wil 'het plan tot benoeming van een vrijgestelde kunnen slagen, al'dus méldt „Rondom de Kerk", orgaan van de Chr. Ger. Kerken op SCh-JDuiveland, dan zal iedere vereniging per lid moeten bij dragen. SPORT VOETBAL Nederlaagwedstrjjden „Bruse Boys" Bruse Boys-MEVO I 3-0 In een sportieve, spannende en mooie wedstrijd, heeft zaterdagavond Bruse Boys in het door deze club georganiseerde nederlaagtournooi, zich de meerdere getoond van ME- VO I, door een 3-0 overwinning. Deze cijfers zijn zeker wel wat ge flatteerd, één of meer tegenpuntjes waren wel verdiend geweest, want vooral in de eerste helft ging het spel vrijwel gelijk op. Het duurde dan ook wel een half uur eer Jan Bal een kans die hij kreeg, prachtig benutte. Een mooi doelpunt, waarbij hij de verdediging van MEVO om de tuin wist te leiden, opende de score voor de gastheren. Met deze 1-0 stand kwam de rust. In deze pauze werd de linkshalf Simon de Graaff, die hinder had van een op gelopen beenblessure, vervangen door Bart de Ruiter. Na prachtig solowerk van Han van der Werf, ontstond een kwartier na de rust een doelpunt, gemaakt door Adrie Kostense. Het derde doelpunt, even eens door Adrie Kostense ingescho ten, belandde via ihet been van een MEVO-speler in het doel. De keeper wist de ba'l nog te Stoppen, maar 'hij deed dit juist aan de verkeerde kant van de doellijn. Keeper van den Ouden hield veel ballen uit het doel, die bij minder nauwkeurig werk zijnerzijds evenzo vele doelpunten hadden kunnen zijn, maiar veel mooi opgezette aanvallen van Bruse Boys strandden eveneens op de ver dediging of werden door de keeper geliquideerd. Wedstrijd in Franse taal DEN HAAG. 25-6. De Alliance Frangaise in Parijs houdt elk jaar een Europese wedstrijd in kennis van de Franse taai, waarbij de bes te leerlingen van de scholen voor voorbereidend 'hoger en middelbaar onderwijs in de Europese landen prijzen krijgen. Dit jaar heeft de Alliance Frantjalse in Nederland 350 scholieren tot deelneming aan deze wedstrijd bijeengebracht. De wed strijd bestond uit een opstel, dat tot onderwerp had: „De Fransman, zo als de vreemdelingen hem zien". Vijf Nederlandse deelnemers heb ben een beurs gekregen om een weök in Parijs door te, brengen en vijf anderen een troostprijs. Scheepvaartberichten Alchiiba, 24-6 van Kuwait naar Djibouti. Esso Amsterdam (t.), 24-6 te Rotter dam, 25-6 van Rotterdam naar Rastanura. Willem Ruys, 22-6 van Rotterdam naar Lissabon. werd zij kampioen op de 80 meter en het verspringen. Janny Schot volgde bij de A-meisjes de voetspo ren van haar oudere zuster, door zowel het kogelstoten als het dis cuswerpen op haar naam te bren gen. Met haar 12.39 meter bij het kogelstoten zit zij vlak onder de na tionale top. Op 7 juli zal zij dan ook deelnemen aan de nationale jeugd kampioenschappen. Mattie Stoutjes dijk legde nog beslag op een tweede plaats op het nummer discuswerpen ■meisjes A. Jopie Verwest werd twee de bij het verspringen meisjes-B, terwijl Mieneke Hogerheide bii het kogelstoten meisjes-C op de tweede plaats eindigde. Acht titels voor „Delta Sport" Op deze eerste dag (aanstaande zaterdag worden de kampioenschap pen te Vlissingen afgewerkt), wist „R.K.H.A.V." uit Hulst beslag op tien titels te leggen. „Delta Sport" kreeg er acht, „Dynamo" uit Middelburg vijf, „Marathon" en „Zeeland Sport" beiden uit Vlissingen, ieder vier, „A.V. '56" uit Goes en „Soheldesport" uit Terneuzen ieder drie. De uitsla gen waaraan door leden van „Delta Sport" werd deelgenomen waren: Dames: discuswerpen: 1. Esther Schot („Delta Sport") 41.77 meter; 2. M. Riemens („Marathon") 36 meter; 3. C. Schot („Delta Sport") 29,88 me ter. Hoogspringen: 1. Catrien Schot („'Delta Sport") 1.45 meter; 2. T. Tim merman („A.V. '56") 1.40 meter; 3. A. van, Oyen („Zeeland Sport") 1.35 meter. Kogelstoten: 1. Esther Schot /Delta Sport") 12.70 meter; 2. M. Riemens („Marathon") 12.33 meter. Metisjes^A: hoogspringen: 1. Jopie Stoutjesdijk („Delta Sport") 1.40 me ter; 2. en 3. J. Sclhot („Delta Sport") en T. van Maldeghem („A.V. '56") 1.35 meter. Kogelstoten: 1. Janny Schot („Delta Sport") 12.38 meter. Discuswerpen: 1. Janny Schot („Del ta Sport") 26 meter; 2. M. Stoutjes dijk („Delta Sport") 24.15 meter. Meisjes-B 80 meter: 1. Jopie Stout jesdijk („Delta Sport") 10.5 sec.; 2. F. Blij'denstijn („Marathon") 11.2 sec. Verspringen: 1. Jopie Stoutjesdijk („Delta Sport") 5.13 meter; 2. Jopie Verwest („Delta Sport") 4.60 meter; 3. A. Steketee („Seheldesport") 4.54 meter. Meisjes-C kogelstoten: 1. M. Brum („R.K.H.A.V.") 11.85 meter; 2. Mieneke Hogerheide („Delta Sport") 10.30 meter. Zaterdag 22 juni om zeven uur nam de reis van de Ellemeetse be jaarden een aanvang. Het weer liet izch 'aanvankelijk niet van zijn beste kant zien. Men dronk dan ook bij de Moerdijkbruggen in hotel „Brabant" de koffie onder een druilerige regen. Niettemin was de stemming prima en genoot men volop- van de tocht door de Maastunnel en van de be zienswaardigheden van Den Haag en Söheveningen, te weten het Mau- rït9huis, Binnen- en Buitenhof, de Ridderzaal, Gevangenpoort, pier en boulevard. In „Oud SCheveningen" werd' de keurige koffietafel alle eer aange daan, waarna „Madurodam" werd opgezocht. De zon was ondertussen doorgebroken en liet het kleine, maar zo boeiende stadje in al zijn facetten op zijn mooist bewonderen. Op de terugreis werd Rotterdam, doorkruist, waarbij ook de nieuwe buitenwijken niet werden vergeten. Men ontdekte bekende namen en met trots wees men elkaar de „El- lemeethof' aan. In Steenbergen werd de warme maaltijd gebruikt, waarbij, na af loop, de heer A. v. do Have het Kunst in de bedrijven SCHIEDAM, 24-6. In Schie- dam zal op initiatief van de journalist Nic van Loopik de kunst bij de bedrijven worden gebracht. Volgende week zal begonnen worden met een se rie exposities van Schiedamse kunstenaars in kantines en kantoren van Schiedamse be drijven. Het bijzondere van dit experiment is, dat getracht zal worden het personeel van het bedrijf ook inderdaad bij de kunst te betrekken. Daar om krijgen de kunstenaars ge legenheid in het bedrijf ex plicaties te houden over hun werk en mogen zij in het per soneelsorgaan van het bedrijf hun ideeën uiteenzetten. Tuinder vond lege aspergebedden VENLO, 25—6. Toen een tuinder en zjjn helpers op de dijk in Kessel (Limburg) asperges wilden steken, bleek dat anderen reeds dit werk voor hun hadden opgeknapt. Het hele veld, ruim een 'hectare 'groot, bleek vakkundig afgegraven te zijn en de 'gemaakte gaten waren weer tamelijk netjes dicht gemaakt. Naar schatting 100 kg. asperges zijn verdwenen. Waarschijnlijk zijn ze Weggevoerd in eveneens van het veld verdwenen kisten. De laatste tijd zijn er 'in de 'grens streek meer 'gevallen geweest waar in hele velden asperges werden 'ge plunderd. Men vermoedt, dat de da ders Duitse „grcnstoeristen" zijn. De pol'itd'e heeft ook d'it geval in onder zoek. STAD EN PROVINCIE BRUINISSE Laatste vergadering N.C.V.B. Woensdag 26 juni zal de afdeling Bruinisse van de Ned. Chr. Vixtu- wenbond zijn Laatste vergadering houden voor de vakantie. Op deze vergadering zal een spreker een cau serie houden over „Nederlands fa brikaat". Dit is zeker een interes sant en leerzaam onderwerp, waar bij bovendien verschillende artike len van Nederlands fabrikaat waar over gesproken is, onder de aanwe zigen zullen worden verloot. DREISCHOR Begin van brand Maandagmorgen omstreeks 10 uur dreigde brand uit te breken bij de alleenwonende 'heer W. S. in zijn woning aan de Weststraat-Mr. Pieter Moggestraat. In een vertrekje van het huis was een pertroleumstel der mate aan het walmen gegaan, dat binnen alles vol koolstofhoudende gassen stond. De heer W. S. was op •het moment van het onheil niet aanwezig. Dank zij 'het kordate op treden van zijn buurvrouw kon het ergste worden voorkomen. Zij snel de naar de broer van S. in de Slot- straat, die onmiddellijk ingreep door een ruitje in te slaan en het petroleumstel onschadelijk te maken. Door de grote hitte waren enkele kleine ruitjes in het vertrek ge sprongen. SIRJANSLAND De A.V.O.-collecte, die gehou den werd door Jan Heule, heeft f 21,34 opgebracht. Boeken en Brochures „Zeeuws Tijdschrift" In 'het rijk geïllustreerde „Zeeuws Tijdschrift" van deze maand wordt de economische betekenis van het regionale toerisme behandeld door ing. J. Nikerk. Mr. J. C. van Scha- gen schreef voor deze uitgave een boeiend verhaal over „Oude Middel burgse straatgeluiden". Het „Zeeuws Prentenboek" door L. W. de Bree en „Zeeuwse Kroniek" door M. P. ide Bruin maken ook dit nummer weer tot een gevarieerd geheel. Ver der in dit nummer: „Notities over grondkosten en grondprijzen" door ■mr. L. A. van Splunder, hét elders in deze krant uitvoerig beschreven „Van sikkel tot graantank" door dr. ir. C. W. C. van Beekom, „De Goese watermolen" door mr. C. A. van Swigchem" en het eerder besproken „Zeeland'en de alcoholische crimina liteit", door D. van Ooijen. woord nam om in een keurig speech- je, het comité en alle medewerken den te danken voor deze schitteren de reis, die voor de mensen zoveel 'betekent. Te Ellemeet om half negen aan gekomen, dankte op zijn beurt de voorzitter de heer J. M. Dalebout allen, 'die d'eze itoCht ihadden moge lijk gemaakt, dn het bijzonder de inwoners, die zo gul op de lijsten tekenden, en chauffeur Wiillemse van de firma Van Oeveren, wiens rijden en explicatie hij hogelijk prees. Hij stelde het zeer op prijs dat mevr. Francke haar man had willen vervangen. De burgemeester, ter begroeting aanwezig, hoopte o.a. dat het comité het organiseren van deze reizen zal blijven doen. Ieder zocht hierna zeer voldaan zijn of 'haar woning weer op. Prof. Vondeling kreeg brief van dr. De Kort te laat HILVERSUM, 24—6. De brief van dr. De Kort aan Iprof. Vondeling kwam maandagmiddag om vijf voor vjjf pas in handen van de geadres seerde in de VARA-studio in Hil versum. Intussen had prof. Vondeling; via journalisten, die h'em opbelden als- medle uit een extra uitzending van de radio-nieuwsdiensthet besluit van dr. De Kort 'om met A.R., C.H.U. en V.V.D. samen te gaan, reeds ver nomen. De frakfcieleidter van de P.v. d.A. in de Tweede Kamer was over deze wijze van communicatie zeer gebelgd. „Mem wist sedert vanmid dag twaalf uur, 'dat ik vanmiddag om vier uur in de VARA-studio in HMversum zou zijn". De fungerend: woordvoerder van de kabinetsformateur, de direkteur van/ de rijksvoorlichtingsdienst, dr. G. J. Lammers, verklaarde schrifte lijk een verkeerde berekening te hebben gemaakt voor de tijd', die een militaire motorkoerier nodig zou 'hebben om van 'Den Haag naar Hil versum te rijden teneinde professor Vondeling te bereiken. VENLO. Op de rijksweg te Lomm (Limburg) is de 48-jarige mej. S. L., maatschappelijk werkster te Utrecht met 'haar auto van de weg geraakt era tegen een 'boom gebotst. Kort daarna is zij overleden. DEN HAAG. Veertig protestantse mili't'iren van 'de drie Nederlandse krijgsmachtdelen, hebben het afgelo pen weekeinde 'deelgenomen aan de jaarlijke pelgrimage in het oude Franse Ihugenotencentrum in de Ce- vennen „Las Soulbeyran". STAD EN PROVINCIE ZIERIKZEE Het t.v.-toestel voor ziekenhuis Wij vernemen dat op zaterdag 29 juni de grabbelton voor d'e a'ktie ten bate van een rijdend! tJV.-toestel voor het Zweedse Rode Kruis-zi ekenhuis hier ter stede zal rondgaan. Wie niiet grabbelen wil kan toüh offeren voor 'het mooie doel. Wij laten hier nog ■eens het gironummer van de a'ktie volgen, te weten no. 6 2 4 0 5 8 t.n.v. mej. Mooi weer, Zweedse Rode Kruis ziekenhuis te Zierikzee. Op het strookje dient vermeld: „A'ktie t.v.- toestel". Het kan helemaal toevallig wezen, maar de verdenking ligt voor de hand dat het besluit van generaal de Gaulle om nu vrijwel zijn hele vloot te onttrekken aan het NAVO- bevel wel degelijk iets te maken heeft met het bezoek van president Kennedy aan Europa. Met deze nieuwe uitholling van het Atlantisch verbond geeft de Franse leider te kennen dat hij zijn tegenmaatregelen kan nemen, ivan neer men hem zijn zin niet geeft en dat hij die ook neemt, zelfs al zal de NAVO er onder te lijden hebben. Natuurlijk zijn die Franse schepen niet opeens weg, maar de bevelheb ber van de zeestrijdkrachten van de NAVO heeft er niets meer over te zeggen, nu «iet bü de oefeningen en later niet als het menens zou wor den. Dan zou ongetwijfeld de Fran se admiraliteit meewerken, maar het resultaat blijft onherroepelijk dat de Noordatlantische vloot niet meer de eenheid is die ze was en noodzakelijkerwijs ook moest wezen om zo doeltreffend mogelijk op te kunnen treden. Wat zit hem dwars De grief waarvoor de Gaulle zo de NAVO straft, kan heel goed we zen dat noch van Britse, noch van Amerikaanse zijde ooit gunstig is gereageerd op Franse voorstellen een driehoofdige dagelij kse leiding aan de NAVO te geven van een Brit, een Amerikaan en een Fransman. Waar waarschijnlijker is dat de Gaulle nu de tijd vond gekomen om - iworal de Duitsers - duidelijk te maken dal ze om vertrouwen te kunnen hebben in de NAVO niet al leen met de Amerikanen dikke vrienden moeten proberen te blijven. Hij demonstreert hoe gemakkelijk de NAVO verzwakt kan worden juist op een moment dat Kennedy op zijn rondreis probeert de door de Gaulle gezaaide twijfel of Amerika wel zo bereid is mede Europa te verdedi gen, weg te nemen. I BERLIJN, zomer 1963. Wanneer men iets over het communisme in de praktijk van het dagelijkse leven wil weten, moet men beslist eens via West-Duitsland naar Oost-Duits- land en via West-Berlijn naar Oost- Berlijn reizen. Strenge controle aan de grensovergangen, militairen met het wapen schietklaar, prikkeldraad versperringen, betonnen muren en overal, werkelijk overal, communis tische propaganda op spandoeken en schilden, in vitrines en op uithang borden en vlaggen. De eerste indruk ken werden aangevuld met de tries te beelden van kaalheid en leegte, grauwheid en ruïnes. Als men via 'd!e bijna lege S-Bahn op Oostberiijus gebied stapt en men ziet op d'e uiteinden der perrons de met machinepistolen bewapende wachtposten, de militaire patrouil les int de statiionsgamgen, dan ver wondert men zich niet meer als de (bewapende) douane-beambte vraagt „heeft U springstoffen of bommen bij U?". U kijkt de jonden in grijze uniform eens aan, evenals zijn met gezel (een Vopo van ongeveer 19 jaar en bewapend met een machine pistool) en tien, tegen één begint U bard te lachen. Het 'is d'an de beurt voor d'e Vopo's om verwonderd te kijken, nogmaals te 'kijken en dan maar zuurzoet te glimlachen. Nai alle veel tijd vergende formaliteiten vervuld te hebben, staat U dn. de Friedrichstrasse (sta tie nscontrole). Meestal gaat het hier wat vlugger als bij „Checkpoint Charlie", waar alles model moet ge schieden en men vier controleposten moet passeren en men bovendien gefouilleerd kan worden. Men kan ook trachten met een stapel commu nistische lectuur in de hand vrien delijk glimlachend de 'grensposten te passeren. Dat wil nog wel eens luk ken. Walter Ulbricht is namelijk zo vriendelijk deze lectuur gratis ter beschikking te stellen „om vrede en welvaart te bevorderen". Wat er dn de praktijk van zijn welvaarts- en vredesprogramma terecht komt ziet U spoedig op een tocht door dit drukkende Oost-Berlijn. „Alles is geoorloofd" Lenin heeft eens geschreven: „al les en alle middelen zijn ons geoor loofd om het communisme te laten zegevieren". Men houdt zich daar kennelijk aan, want alle soorten ver mommingen, valse houdingen, halve VENSTER Nieuw couplet De man in Parijs neemt het de Duitsers kwalijk dat ze weliswaar mooie verdragen met hem sloten, maar prompt daarop een buitenge woon enthousiasme aan de dag leg den om Kennedy's plannen voor een kernmacht van de NAVO te steu nen, liever dan te vertrouwen op een Europees onderonsje langs een as Bonn-Parijs. Het moet hem in dit verband ook wel steken dat de ont vangst van Kennedy in Duitsland toch nog weer grootser is dan die hemzelf indertijd te beurt viel. Hoe dan ook, deze demonstratieve verzwakking van de NAVO is een nieuw couplet in het lied van twee dracht, die de kracht van het Atlan tisch verbond ondermijnt. Hoeveel coupletten moeten er nog volgen? Mosselfeest te Bruinisse op zaterdag 27 juli Het programma voor het mossel- feest op zaterdag 27 juli vermeldt om 11 uur en om 14 uur inscheping voor de vaartocht op de Grevelin- gen, die de jaarlijkse vlootschouw impliceert. De mossel koningin zal om 12.15 uur en om 15.30 uur aanwezig zijn om de terugkomst van de vloot af te wachten en de toeristen te ver welkomen. Om 16 uur zal een bijzondere brandweerdemonstratie vele kijkers trekken, nadat tussen de middag voor de genodigden een door Zevibel aangeboden luneh zal zijn geser veerd. Een uit 80 leden bestaand tam boers- en trompetterSkorps „Ahoy" uit Rotterdam zal na het mossel eben van 17-19 uur op het haven plateau concerteren, terwijl een groots vuurwerk 's avonds om half 10 een waardig slot zal vormen van een opgewekt feest. Onze stadgenoot, de heer P. B. Verschuur, bracht een be zoek aan Oost-Berlijn. In ne venstaand artikel geeft hij zijn weinig opbeurend verslag van de toestanden in deze stad. wa'airhed'en en aparte leugens wor- #d'en gebruikt om de mens in deze vreemde wereld een rad; voor 'de ogen te draaien. Het begint al met de naam: „Deutsche Democratische Repubii'k", maar van democratie is geen spoor te vinden. Bij verkiezin gen 'kan slechts op één partij worden gestemd en die komt d'an met een „overgrote meerderheid" uit de bus. Zo iets van een stemmenpercentage van 99,9 procent. De bewoners mo gen er geen eigen mening of wil op na houden en wie naar West-Duits land wil moet betonnen muren, prikkeldraadversperringen en gewa pende posten passeren, met alle ri- siko's^hieraan verbonden. Bfj de Muur aan de Bernauer- strasse in West-Berlijn ziet men op Verschillende plaatsten kruisen en kransen; hier stierven mensen, op bun vlucht naar geestelijke en ma teriële vrijheid. In dit kale, lege en grauwe Oost- BenHjn vindlt men dan sombere eta lages, levensmiddelen van mindere kwaliteit, slechte verpakkingen en vele surrogaten, slechte straten en nog altijd aanwezige ruïnes. In de straten strak voor zich uitkijkende mensen en werkelijk overal militai ren. Een in Russische stijl opgetrok ken Karl Marx Allee en Frankfur ter Allee, met hoge flatgebouwen, kunnen dit niet 'goedmaken. Verdof- ziet men hier winkels, ongeveer vier restaurants, een cafétaria, een groot tentoonstellingsgebouw, een bioscoop (die er goed uitziet), propaganda- vitrines, twee rijbanen met in het midlden een groenstrook, gedeco reerd met drie rijten grote lantaarn palen. Autoverkeer ds ei" bijna niet. Zijn er al auto's, dan zijn ze vgn Russische makelij. De „Deutsche Post" rij dit in Opeis van omstreeks 1935. Twee gewapende Oostduitse grens wachters zijn maandagochtend vroeg ever de prikkeldraadversperringen naar de Franse sector van West- Berlijn gevlucht. De jongens waren volgens de Westberlijnse politie 19 en 21 jaar oud. Enige en algemene kennisgeving Maandagavond nam God, geheel onverwacht, tot Zich mijn lieve man en onze geliefde vader, be huwd- en grootvader MARINUS RENTIER Cz. eerder weduwnaar van Johanna de Bruine op de leeftijd van 58 jaar en 10 maanden. Haamstede: E. RENTIER- ABRAHAMSE Fredonia Wis., U.S.A.: M. KOOMAN-BLIEK M. A. KOOMAN Alphen aan de Rijn: H. BORST-BLIEK J. BORST Wolfaartsdijk: H. M. BLIEK J. L. BLIEK-v. OOSTEN Haamstede: M. H. BLIEK En kleinkinderen Haamstede, 24 juni 1963 Hogeweg 65 De begrafenis zal plaats vinden vrijdag 28 juni a.s. des namiddags 3 uur, uit het Geref. jeugdgebouw, Noordstraat, Haamstede. Heden nam God, geheel onverwacht, tot Zich, onze geliefde broeder, zwager en oom MARINUS RENTIER Cz. op de leeftijd van 58 jaar en 10 maanden. Nieuwerkerk: C. M. SIJRIER-RENTIER JOS SIJRIER Wed. JAC. RENTIER- BOLLE Rotterdam: Wed. C. RENTIER- BAKKER Noordgouwe: D. RENTIER P. RENTIER- CD VERB EEKE Oostburg: L. D. RENTIER A. RENTIER- STOUT JESDIJK Oosterland: D. HAGE-RENTIER B. HAGE Nieuwerkerk: T. DE REUS-RENTIER W. DE REUS Goes: J. v. d. MAALE- RENTIER M. v. d. MAALE En kinderen Haamstede, 24 juni 1963 Gevraagd: H. TALEN - Nieuwerkerk Telefoon 272 SUCCESJES Te koop gevraagd: Wie heeft een gareel, grote maat, om op proef te leve ren? „De Putmeet", Eikerzee. Personeel gevraagd: Pension „De Torenhoeve" (bij de vuurtoren) te Haamstede, tel. (01115) 323, vraagt van 4 t/m 20 juli (17 dagen) of voor direct gedurende het gehele seizoen tegen flinke beloning een hulp bij de afwas (ma chine), van 9-2 uur en van 6-8 uur n.m. Bijverdienste. Aktieve mede werkers gevr. voor het be zorgen van drukwerk huis- aan-huis. Br. met inl. aan Postbox 3025, Rotterdam. DIERENBESCHERMING OP WERELDNIVEAU DEN HAAG, 256. Dezer dagen heeft het algemeen bestuur van de wereldfederatie in Parijs vergaderd. Van de vele problemen die bespro ken/ zijn en waaromtrent a'ktie zal worden ondernomen, 'kunnen hier worden genoemd: de toestand van dieren In verschillende Zuidameri- kaanse staten; b'et slacht/vraagstuk in verschillende 'landen dn het zui den van Frankrijk waarvoor presi dent De Gaulle zal worden bena derd. Voorts zal aan de Oostenrijkse regering worden gevraagd om in voering van wetgeving inzake proe ven op dieren, zoals ook steun zal worden verleend aan andere landen waar pogingen worden ondernomen tot Invoering; van een dergelijke wetgeving, voorzover die nog niet bestaat, in het bijzonder inzake ver mindering van het aantal proeven. Propaganda zal worden gevoerd tegen 'het dragen van 'bont, dat ver kregen 'is van In het wild levende dieren. De mogelijkheid tot 'het hou den van een 'internationale confe rentie inzake het internationale transport van slachtdieren zal wor den onderzocht. Geconstateerd werd dat de ver bindingen van de wereldfederatie met verschillende internationale or ganisaties reeds van groot nut blij ken to zijn. Fraai en onfraai op één plaatje. De foto brengt in beeld het gevaar voor de vaderlandse molens, die builen bedrijf zijn gesteld. Komt men aan dergelijke restauratie niet toe, dan is een vafgeknotte molen vroeg of laat het trieste gevolg, zoals bij deze molen in het Utrechtse. De les van de foto kan slechts zijn.zuinig zijn op wat we (nog) hebben. Ellemeetse bejaarden hadden fraaie reis

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1963 | | pagina 6