KRIP HU E8IPHUPS PIKTUli EN MEI EB )HJ! MMNMHIIIMinilia Ife-BHNM PHILIPS 70 168 228 318 Flitsen De graanprijzen in de E.E.G. PHILISHAVE BATTERIJ- APPARAAT Een deskundige jury beoordeelt de inzendingen en wijst -go dagen lang - 20 dagwinnaars aan! De levensloop van paus Paulus VI uit het buitenland PARIJS. De Franse regering heeft lx sloten de Franse Noordatlantisehe vloot uit de Navo terug te trekken, aldus Ls in gezaghebbende kringen te verstaan gegeven. DJEDDAH. Van officiële zijde in Dji-dduh is gezegd, dat 420 gewon den uit de havenplaats Jizane, die door Egyptische vliegtuigen zou zijn gebombardeerd, per vliegtuig naar centra worden gebracht waar zij verpleegd kunnen worden. COVENTRY. Met hei toestaan van applaus na zekere muziek- en to neelopvoeringen Ls in de modernste kathedraal van Engeland, die in Co ventry, een traditioneel taboe door broken. Voorlopig zal dit een jaar lang als proef worden toegestaan. Het publiek zal -van te voren verne men of applaus al of niet verlangd wordt. STARNBERG. Op een sportveld bij de kazerne Mexhof in de Beierse plaats Stamberg is een voetballer, eer. 21-jarige soldaat, door de blik sem gedood. De omringende gebou wen waren voorzien van bliksemaf leiders. LONDEN. Premier MaeMillan van Engeland iheefit het Lagerhuis mee gedeeld, dat de zaak-Profumo zal worden onderzocht onder leiding van een vooraanstaande rechter. ROME. Giovanni Leone heeft de opdracht tot vorming van een mieu- we Italiaanse regering aanvaard. Deze christen-democratische Kamer voorzitter zal president Segni een lijst van ministers voorleggen. MOSKOU. De Sowjet-unie iheeft in een schrijven van 13 juni, dat aan de Britse ambassade in Moskou is overhandigd, de mening uitgespro ken. dat de drie politieke groeperin gen die in de Laotiaanse coalitiere gering zijn vertegenwoordigd, on verwijld moeten gaan onderhandelen „om de situatie in het land weer normaal le doen worden". RABAT. Verscheidene Amerika nen op de Amerikaanse luchtbasis Port Lyautey op 40 kilometer ten noorden van Rabat zijn gearresteerd op verdenking van samenzwering om wapens aan Marokkanen te ver strekken. DIPLOMA De 37-jarige gevangene Char les Harker in Philadelphia (Pennsylvania) heeft gerechte lijke toestemming gekregen een dag langer in de gevange nis te blijven omda thij dan tegelijk met de andere gevan genen van zijn schoolklas zijn diploma middelbaar onderivijs kan ontvangen. Zeg het met bloemen ZURICH, 22-6. Het jaarverslag v over 1962 van de Fleurop-Interflora le Zurich, de internationale bloemis- terorganisatie die orders uitwisselt, vermeldt dat in het afgelopen jaar 19 miljoen orders werden uitgevoerd. Fleurop-Interflora Nederland had in dit aantal orders een aandeel van ruim 500.000 met een waarde van meer dan 4 miljoen gulden. Ons land neemt in de Fleurop- organisatie de derde plaats in wat betreft 'het aantal uit het buitenlad ontvangen opdrachten, de zevende plaats wat :het aantal naar 'het bui tenland verzonden opdrachten aan gaat. De Nederlandse bloemisten ontvangen de meeste buitenlandse orders uit west-Duitsland. De Brit ten bezetten de tweede plaats, Zwit-, seriand de derde en België de vierde. Betekenis van de E.E.G. RECKLINGHAUSEN, 22-6. Prof. J. Pen heeft op een conferentie van economen uit zeven Europese landen en de Ver. Staten te Recklinghausen (west-Duitsland) verklaard, dat men de economische uitwerking van de E.E.G. niet moet overschatten. De Europese integratie leidt tot een vrij verkeer in die economische tak ken waarvoor de concurrentiever houdingen principieel weinig ver schil maken. Dat zijn weliswaar de meeste, zo zei 'hij, doch .de andere die bescherming en subsidies nodig hebben zullen zoveel te sterker ver dedigd worden. i Toilet vloog cle lucht in TWELLO, 22-6. Een jongeman is op het toilet van het stationskoffie huis van Tweïlo de lucht ingevlo gen toen 'hij een sigaret wilde aan steken. Er deed zich een explosie voor waarbij de jongeman aan ar men en gezicht werd gewond, de w.c. werd vernield en een raam in de gevel sneuvelde. Na rioleringswerkzaam'heden is een breuk ontstaan in een aardgas- leiding, waardoor het gas via het riool 'in het toilet van het koffie huis stroomde. LAND- EN TUINBOUW BRUSSEL, 20-6. De ministers van landbouw van de zes E.E.G.-lamden zijn donderdag -tot overeenstemming gekomen over een eerste aanpassing van de graanprijzen in het bedrijfs- jaar 1963-'64. De onderste prijsgren- zen voor de gerst zullen met 6 Dm. voor rogge met 8 Dm., en voor mais met 6 Dm. per ton worden verhoogd. Dc bovenste prijsgrenzen ondergaan geen veranderingen. Het compromis dat tot stand kwam op basis van een door het directoraat-generaal voor de landbouw van de E.E.G. uitge werkt voorstel, komt tegemoet aan het Westduitse bezwaar tegen een prijsverlaging. De Westduitse regc- -s •V.* •••-/VWV £ïaA% QH ZO DOET U MEE AAN DEZE WEDSTRIJD! Koop nu een Philips portable - u krijgt dan van uw leverancier een wedstrijdkaart. Hierop vindt u bovenstaande vakantiefoto's. Stel vast in welke landen deze opnamen gemaakt zijn en vertel waarom u een Philips portable kocht. Er zijn vele redenen om juist een Philips te kiezen. Laat ze maar eens voorspelen om zelf het geluid te horen. Supertransistors zorgen voor een rustige weergave en extra zuinigheid. De speurende binnenantenne geeft u de zenders die u graag ontvangt. De luidspreker werd speciaal geconstrueerd voor krachtige weergave bij lage batterijkosten. En u krijgt de juiste golfgebieden. Tel alles bij elkaar op - vergeet de service en garantie niet - en u hebt een volwaardige draagbare radio: een allerplezierigste aanvulling van uw reisbagage. PHILIPS GARANTIE EN SERVICE Philips garandeert u een betrouw bare service door uw eigen Philips leverancier en door de Philips Technische Diensten in achttien plaatsen in Nederland! PORTABLE RADIO L 0 X 90 T - Geringe afmetin gen: 8x14x3 cm. Gevoelige midden- en langegolfont- vangst. Germamumdiode en zeven transistors. Kleuren wit met rood, crème of zwart. .Ook verkrijgbaar met vierkante af- stemschaal. Kleuren: oranje en groen. L 3 X14 T - Toetsbediening Lange-, midden-, kortegolf. Grammofoon - aansluiting. Transistor-balanseindtrap. Zeven transistors. Twee dioden. Breedte 31 cm L 3 X 91 T - Lange- en mid dengolfontvangst. Breedte 24 cm. Krachtige weergave. Zeven transistors en twee germaniumdioden. In de kleurenblauw, geel, rood. L 3 W22 T - Met FM- band, midden- en lange- golf. Negen transistors en zes germaniumdioden. Breedte 26 cm. Keuze uit de kleuren: rood, groen, geel, L 4 X 20 T - Middengolf, langegolf en twee korte- golfgebieden. Nauwkeurige afstemindicatie. Aan sluiting voor grammofoon. Breedte 31 -cm L 5 X 38 T - Negen transis tors en vijf germanium dioden. Met FM-band lange-, midden- en korte golf. - Grammofoonaan sluiting. Breedte 29 cm. Philips portable radio's en Philishave batterij-apparaten zijn ideaal voor de vakantie. U hebt er altijd en overal plezier van! ring verklaarde zich wel bereid de eisen voor de standaardkwaliteiten van gerst te verhogen. JJeze maat regel betekent een opbrengstvermm- dering van 6 Dm. per ton. Op het punt van de marktregelin gen voor delen van. varkens, var- kensvlees-conserven en worstwaren zijn de ministers ook bijna tot over eenstemming gekomen. Nog niet op gelost is het probleem van de geldig heidsduur van de regelingen. De Westduitse regering wenst een gel digheidsduur tot en met 30 juni 1964 maar de overige E.E.G.-landen zijn voorstander van een in beginsel on beperkte duur. De voormalige Franse minister, J. Moch, die voorzitter is van de studiegroep voor een brug over het Kanaal 'heeft een 270 miljoen pond vergend plan voor een verbinding over het Kanaal door middel van een brug-tunnel-brug, 'bekend ge maakt. VATICAANSTAD, 21-6. Kardinaal Giovanni Montini, aartsbisschop van Milaan, was reeds van 'het begin af vanwege zijn praktische werk als zielzorger en zijn dertigjarige erva ring in het pauselijk staatssecreta riaat' plus zijn ietwat naar progres sief neigende tussenpositie tussen progressieven er. conservatieven in het kardinaalscöllege als een der meest serieuze kanshebbers voor het pausschap aangezien, temeer daar hij rechtstreeks bij de voorbereidingen van het concilie was betrokken. Kardinaal Montini werd 16 augus tus 1897 geboren te Concesio, pries ter gewijd in 1920 en benoemd tot kapelaan. Maar spoedig studeerde hij aan d's. pauselijke diplomaten- school, nadat hij daarvoor reeds ge doctoreerd was in het kerkdijk recht en in de theologie. In 1922 werd hij een jaar naar het buitenland gezonden, namelijk als attaché in Warschau, waarna zijn werk aan het staatssecretariaat be gon en dertig jaar zou duren. In 1936 werd hij daar sub-secretaris, 'in 1944 met de latere kardinaal Tar- dini pro-secretaris. In 1953 weigerde hij het kardinaalschap, maar Pius XII benoemde hem in Milaan, een kardinaalszetel. 15 december 1958 werd Montini tot kardinaal gecre- eerd. 246ste paus Sedert zijn benoeming 'tot aarts bisschop heeft kardinaal Montini zich 'bijzonder gericht tot de mensen buiten de .kerk. Hij steunt de moderne vakbewe ging en het lekenapostolaat. Her oriëntering der priesters acht 'hij een belangrijke taak om de zielzorg aan de noden van deze tijd aan te pas sen. Zijn bedoeling is een vrucht bare samenwerking ie creëren tus sen priester en leek. Zijn bijzondere zorg gaat uit naar de arbeiders. Ofschoon kardinaal Montini bij zonder akbief ls en effectief werkt, maakt (hij nooit de indruk van haast. Hij treedt bijzonder hoffelijk en di plomatiek op. Paulus VI is de 264ste paus. Hij is tenger van gestalte, herinnerend aan de verschijning van Leo XIII of Pius XII, eerder dan aan die van do overleden paus Joannes XXIII. Kardinaal Ottaviani maakte zijn verkiezing vanaf de buitenloggia van de Sint Pieter bekend. Dynamische leider Kardinaal Montini, aartsbisschop van Milaan, wordt algemeen als een van de Rooms-katholieke meest dy namische leiders beschouwd. Hij sflond sinds begin 1955 aan het hoofd van zijn aarlsdiocees Milaan, in het hart van het industriële noorden van Italië, en met 2600 kerken en 900 pa rochies het grootste kerkelijke ge bied vormt. Hij wordt beschouwd als een „liberaal" die open staat voor nieuwe ideeën en zich met de mo dern 2 sooiale vraagstukken bezig houdt. Duizenden Italianen kennen hem als „de aartsbisschop van de arbeiders". Tijdens de jaren waarin hij als staatssecretaris werkzaam was, kreeg monseigneur Montini een reputatie van discretie, tact, zelfbeheersing en toonde zeer geschikt voor zijn werk te zijn. Pi L1W 22 T - (8 x 10 x 3 cm) Transistor-zakradio met FM-band. Rood, grijs en blauwgroen. Acht transis tors, vier dioden. Teles coopantenne. Ferroceptor. L 2 X 10 T - Zeven transis tors, twee germaniumdio den.Hogetonenschakelaar. Lange-, midden- en korte golf. Breedte 21 cm. Kleu ren rood en zwart. incl. lederen tasje en oortelefoon.)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1963 | | pagina 4