„Slechts weinig ballingen op Cuba" Moordenaar van Evers gevat Kardinaal Alfrink over de nieuwe paus De tegenstelling Rusland-Rood China EEN NATTE REIS Bejaarden van Schareiidijke deden Brabant onder stromende regen Bredase Stad en Lande-leden naar Zierikzee SCHARENDIJKE. 20—6. - Vorige week hebben de bejaarden van Scha rendijke en omstreken hun jaarlijks reisje gehad. De dag begon met don. ker weer, terwijl aï en toe wat regen viel. Om acht uur vertrok het gezel schap, dat met inbegrip van het co mité 57 personen telde, met twee bussen vanaf de muziektent te Scha rendijke. Van hier werd via Kerk- werve en ZieriUzee Igereden naar Zjjpe, waar even op de pont moest worden gewacht. De lucht werd steeds donkerder en af en toe viel er reeds een enkele bui. Van Anna Jacobapclder werd gereden naar Til burg. Hoewel het regende, kon toch nog worden genoten van het fraaie landscjiap. De reis 'ging over Steenbergen, Kruisland!, Oudenbosch, Hoeven, Et- ten, Breda naar Tilburg. Hier werd in het dierenpark 'gestopt. Een kopje 'koffie Het zich goed smaken. Het was droog geworden en deze droogte werd dankbaar benut vcor een rond wandeling door het dierenpark. Er was veel te zien. Vooral de lachspie gels ondervonden'de belangstelling. Regen spelbreker Van Tilburg's dierenpark werd ever Loon op Zand naar Kaatsheu vel gereden. Hier werd! de meege brachte boterham genuttigd. Een 'grijs wolkendek sloot zich steeds meer toe en spoedig viel de regen ononderbroken neer. De 'bejaarden zaten echter goed en wachtten af- Teen 'het inmiddels twee uur was •geworden en d'e regen nog niet ver minderde, zag de leiding zich ge noodzaakt om het hoofddoel van de reis „De Eüteling" te laten schieten. Dat was jammer. Er werd nu verd'er •wat rondgereden door het Brabantse land. De toöht ging langs vele schil derachtige dorpjes. Van Kaatsheu vel 'ging de 'tocht over Waalwijk, Waspik. 'Raamsdonk naar Ooster hout. Hier werd in „De Kanonnier" weer gepauzeerd. Verschillenden maakten van diit verblijf gebruik om te winkelen. Om omstreeks half vijf werd de thuisreis weer aanvaard on'd'er een inktzwarte lucht, waaruit weldra geen regen meer viel, dank zij de wind die in kracht toenam. Deze terugreis 'ging over Den Hout, Made, Wagenberg naar Zevenber gen. Vandaar over Standaardbuiten, Stampersgat, Dinteloord, Steenber gen naar Anna Jacobapolder, waar weer even moest worden, 'gewacht. Woorden van dank Terwijl het gezelschap wachtte op die pont, 'kon het zien hoe witte kop pen cp de golven in het Zijpe ston den. Het zag hoe 'het kleine bootje van Maas dobberend over de golven zich een weg zocht naar de andere zijde. Ook de grote pont ging nogal te keer en zodoende hebben de 'be jaarden toch kunnen schommelen, zij het niet in „De Efteling" dan toch op het Zijpe. Van Zijpe werd koers gezet naar „De Blauwe Keet". Hier werd uitgestapt om 'de warme maal tijd te gebruiken, die zich nu extra goed liet smaken. Bij het begin van 'de maaltijd heette ds. A. v. d. Ban burgemeester en mevrouw FranOke van harte welkom. Zij waren niet 'in de gelegenheid de ibis mee te ma ken. Spreker vertolkte de waarde ring van de aanwezigen, dat beiden nu naar de „Bl'auwe Keet" waren gekomen om met de bejaarden de maaltijd te gebruiken. Tijdens de maaltijd dankte 'de 'burgemeester het comité voor het vele werk, dat ook nu weer 'door hen was verzet om de reis mogelijk te maken. Tot slot richtte hij zich in het 'bijzonder tot ds. v. d'. Ban, die straks 'de gemeen- W ereldveteranendag in Zeeland AXEL, 22-6. Voor de provincie Zeeland werd de jaarlijkse wereld- veteranendag zaterdagmiddag in het kader van de herdenking van het 750-jarig bestaan als stad in de ge meente Axel gehouden. Omstreeks vier uur arriveerden veteranen uit Zeeland op het stad huis, waar zij door het gemeentebe stuur werden verwelkomd. Bij het Poolse monument, dat herinnert aan de bevrijding door de Polen in 1944, vend de eigenlijke herdenking plaats. De commissaris der koningin in Zeeland, jonkheer mr. A. F. C. de Casembroot heette de wereldvetera- nen welkom en wenste hun succes met hun streven, dat in deze wereld wel niet volledig zal kunnen wor den verwezenlijkt, maar waarvan het hem persoonlijk bekend was dat dit toch reeds in verscheidene gevallen tot vermijding van gewapende ge schillen heeft geleid, te zal gaan verlaten in verband met Bü de wedstrijden om het kam pioenschap van Nederland voor vier tallen van de Koninklijke Neder landse Biljart Bond, die met het weekeinde in hotel Brinkman te Haarlem plaats vonden, heeft het derde team van de biljartvereniging „O.K.K." uit Nieuwerkcrk voor een eclatant succes gezorgd. Door alle vier te spelen wedstrijden in een overwinning om te zetten, wist het team bestaande uit J. Visser, Joh. Thicrij, J. M. Thierjj en Joh. Lemson in de klasse C 4 libre beslag op het kampioenschap van Nederland te leggen. De Nieuwerkerkers moesten het hierbij opnemen tegen de geweste lijke kampioenen „Alkmaria" uit Alkmaar, B.V. „Stolwijk" uit Stol wijk, B.V. „Niet Klossen" uit Nijs- willer (Limburg! en „Het zwarte paard" uit Ommen. Hoewel J- M. Thierij en Joh. Lem- diens vertrek naar Kamperland. Hij dankte hem voor diens leiding bij de bejaardenreizen en hoopte dat ds. v. d. Ban van de ervaring die hij hier mede had opgedaan on zijn nieuwe standplaats zou kunnen profiteren. Na het beëindigen van de maaltijd overhandigden enkele leden van het comité namens alle deelnemers van de reis aan ds. en mevrouw v. d. Ban een cadeau. Zij wilden hierin hun dankbaarheid vertolken voor 't vele werk, dat beiden in de afgelo pen jaren voor de bejaardenreizen hebben gedaan. Huiswaarts Het cadeau bleek te bestaan uit een fraaie schemerlamp. Zij verze kerde, dat deze in de pastorie te Kamperland een ereplaats zou krij gen. Nadat ds. Van den Ban alleri hartelijk had bedankt werd de reis naar huis gemaakt. Hoewel de reis verregend was, kunnen de deelne mers toch met dankbaarheid op de ze dag terug zien. Een woord van dank aan de beide chauffeurs, die telkens weer de mooiste plekjes wis ten te laten zien alsmede aan de lei ding van de „Blauwe Keet" voor de voortreffelijke maaltijd mag hierbij r.iet ontbreken. In de afgelopen week maakten de ouden van dagen van Rer.esse een bijzonder geslaagde rijtoer. Van de zijde der ouden van dagen bestond voor deze reis zeer grote 'belangstel ling, waardoor behalve de grote harmonica-bus van 'de R.T.M. nog een volkswagenbusje moest worden ingeschakeld. Precies om half acht werd op het vastgesteld tijdstip bij het Dorpshuis gestart. Bij Zijpe werden de bejaarden di rect geconfronteerd met de stagna tie welke men vaak bij het veer kan ondervinden, d'aar 'hier een uur ge wacht moest worden eer men de overkant kon bei-eiken. M^t deze on verwachte achterstand op het tijd schema ging het via Steenbergen, Dinteloord, Standaarbuiten, Zeven bergen naar Made. Hier werd in het café-restaurant „Het Centrum" een kopje koffie genuttigd. Vervolgens ging men verder via de „Langstraat" naar Waalwijk en langs 'de Drunen- se 'heide naar 's-Hertogen'bosöh. De reis werd hierna vervolgd via de brug 'bij Hedel naar Rhenen, via Waardenburg, Tiel en Kesteren. Bij aankomst te Rhenen werd in Ouwe- hanid's Dierenpark gezamenlijk de koffiemaaltijd gébruikt. Na afloop hiervan werd nog 'het dierenpark bezichtigd. Na het vertrek feed men langs 'het oorlogstkerk'hof op de Grebbeberg, van^vaar het verder ging naar Doorn. Door tijdgebrek kwam het bezoek aan de voormalige verblijfplaats van de Duitse keizer Wilhelm, „Huize Doorn" te vervallen. Wel werd even gestopt, zodat de in zittenden vanuit de bus „Huize Doorn" konden bezichtigen. Hierna ging hot verder naar Bunnik, waar een consumptie werd aangeboden. Vandaar ging ihet via de nieuwe brug 'bij Gorinchem op Waalwijk aan, waair in „De gekroonde Leersse" de warme maaltijd geree'd stond. De deelnemers konden hier naar harte lust de inwendige mens versterken om zo met frisse moed de laatste etappe aan te vangen. Door Breda ging het op Bergen op Zoom aan, tie hobbelbaan tussen Kruisland en Steenbergen werd angstvallig ver meden, naar 'het veer bij Anna Ja cobapolder waar een half uur ge wacht moet worden voor men kon worden overgezet. Huiswaarts In een snel tempo ging het hierna huiswaarts, waar 'het fanfarekorps „Luctor et Emergo" aan de Stoofweg gereed stond om het gezelschap te verwelkomen. Onder de tonen van vrolijke marsmuziek arriveerden de ouden van dagen onder grote be langstelling van de inwoners om precies 10 uur behouden bij hotel „Het wapen van Zeeland", waar nog een afscheidsbijeenkomst plaats vond. Bij de begroeting waren o.m. burgemeester Jhr. R. J. H. Q. Röell en eohtgenote aanwezig. De voor zitter van de organisatiecommissie, de heer J. A. Kouman sprak in hotel „Het wapen van Zeeland" allereerst een woord van welkom tot 'de bur gemeester en zijn echtgenote. Verder dankte hij allen 'die er door 'hun fi nanciële offers toe bijdroegen om deze reis mogelijk te maken. Dank 'bracht hij ook aan de deelnemers voor de aangename sfeer waarop zij op deze reis hadden gezorgd, aan son zowel tegen „Alkmaria" als te gen Stolwijk hun partijen verloren, werden beide wedstrijden door de overwinningen van hun 'medespelers en de gemaakte score met 5-4 door „O.K.K." gewonnen. De ontmoetin gen tegen „Niet Klossen" en „Het zwarte paard" werden alle partijen gewonnen, waardoor dit twee over-^ tuigende 9-0 overwinningen werden. Aan het slot sprak de voorzitter van de K.N.B.B., drs. J. J. van Vliet, waarderende woorden tot het Duive- landse team, waarbij hij hen een zil veren wisselbeker overhandigde als mede een kampioensplaquette, vier kampioensmedailles en vier kam pioenswimpels. De eindstand ziet er als volgt uit: 1. en kampioen van Nederland „O.K. K." III, Nieuwerkerk, 28 pnt.; 2. „Niet Klossen", Nijswiller, 20 pnt.; 3. „Het zwarte paard", Ommen, 15 pnl.: 4. B.V. „Stolwijk". Stolwijk, 14 pnt.; 5. „Alkmaria", Alkmaar, 13 pnt. WASHINGTON, 21-6. Een woord voerder van het Amerikaanse minis terie van buitenlandse zaken heeft te Washington verklaard dat de don derdag jl. door de te Miami zetelen de Cubaanse revolutionaire raad verspreide berichten over landingen in Cuba „in hoge mate gekleurd en onjuist" zijn. Gemeld was dat vijf honderd en zelfs drieduizend tegen- revolutionairen op Cuba aan land waren gezet. Doch de woordvoerder verklaarde dat slechts kleine groep jes tegenrevolutionairen aan land waren gegaan en dat de gezamenlij ke sterkte hiervan niet meer dan vijftig man bedroeg. Deze groepjes hebben vermoedelijk in de afgelopen twee tot drie weken de Cubaanse bodem betreden. Geer. der landingsoperaties is van af Amerikaans grondgebied uitge voerd. Ongeveer 70.000 arbeiders en stu denten hebben zondag in de haven steden Yokosoéka en Sasebo, waar Amerikaanse marinebases zijn ge vestigd, gedemonstreerd tegen het voorgenomen bezoek van Ameri kaanse kernonderzeeboten. Volgens de politie hebben zich geen inciden ten voorgedaan. zuster v. Beveren voor de verzor ging. welke op de gehele reis uit het verstrekken van een hoofdpijn- poeder bestond, aan het méde-com missielid de heer M. de Hamer, voor de spontane wijze waarop hij als ohauffeur van het volkswagenbusje heeft gefungeerd en tót de waarne mend directeur en de 'leden van het fanfarecorps „Luctor et Emergo" voor de muzikal eontvangst bij de terugkomst. Namens de ouden van dagen spra'k de heer K. Viergever, op rijm, woorden van welgemeende dank tot allen die deze reis hebben mogelijk gemaakt en hun medewer king hebben verleend. De oudste deelnemer, de 92-jarige heer Wes- tenbrugge verklaarde desgevraagd nog, zich uitstekend in conditie te voelen. Zij nog vermeld dat tijdens de reis de heren enige malen een rokertje kregen aangeboden, terwijl de 'dames zich te goed konden doen aan een snoepje. Al met al was het een geslaagde reis die mogelijk ge maakt werd door de spontane wijze waarop de Renessenaren voor hun ouden van dagen over de 'brug ikwa- men. KATWIJK. In de nacht van vrij dag op zaterdag is op hét kruispunt Gooweg-Langelaan onder Noordwij- kerhout een personenwagen in bot sing gekomen met een truck •met oplegger. De 26-jarige H. L. uit Hil- legom die naast de bestuurder van de personenauto zat, werd uit de wagen geslingerd en 'kwam onder de achterwielen van de oplegger te recht. Het slachtoffer, dat ongehuwd was, werd op slag gedood. De jaarlijkse onderlinge sport wedstrijden voor de junioren der sportvereniging Burgh, georgani seerd door de jeugdcommissie, wer den zaterdagmiddag weer in het sportpark „Vatn Zuijën" gehouden. De meisjes en jongens hebben zich weer ten volle gegeven om elkaar de loef af te steken. Zoals gewoon lijk 'kwam het ook nu-'weer aan op technische vaardigheid op de ver schillende loop- en balnummers. In de cantine reikte na afloop de voor zitter der jeugdcommissie, de heer S. Roos, de prijzen uit. Er waren zeer mooie prijzen, bestaande uit bekers, plaquettes en medailles. De wissel beker voor de beste prestaties ging dit jaar naar Frits van Oeveren, die de beker dus overneemt van Leny Kik, de winnares van vorig jaar. HAAMSTEDE Voor de laatste maal in dit seizoen vergaderde op 18 juni in het Geref. jeugögebouw de afdeling Haamstede van de N.C.V.B. Na het zingen van ps. 97 1 ging de presidente, mevrouw Van Wave- ren-van Egmond, voor in gebed en ■las* de gelijkenis van de verloren zoon, waarover zij een inleiding hield. Gezamenlijk werd daarna lied 1331 gezongen. De heer J. v. d. Velde uit Middel burg sprak over „De spiegel van onze eeuw". Spreker gaf een overzicht van de loop der gebeurtenissen van af het begin der twintigste eeuw tot op heden. Uit de benamingen die aan onze huidige eeuw gegeven worden, zoals de eeuw van de techniek; van het atoom; van de ruimtevaart; van het kind en van de massa, blijkt wel dat er grote veranderingen plaats vonden, die ook in de menselijke sa menleving diep ingrijpen. Geen plaats op de wereld bleef onbekend of on bereikbaar. Met de welvaart en kunde van de méns steeg ook de onrust en span ning in de wereld. Van 1914-1918 de eerste wereldoorlog, met een totaal aantal slachtoffers van tien miljoen. De Volkenbond werd opgericht en door alle ellende heen groeit toch weer de welvaart, tot in 1930 de cri sis als een ramp over de wereld komt. Steeds groter worden de span ningen onder de volkeren. Tot plot seling het ene land na het andere verraderlijk door Duitsland wordt besprongen en heel de wereld in 1940 in de oorlog wordt meegesleurd. Na de vrede in 1945 ontstaat de koud oorlog met het „ijzeren gor dijn" en de Berlijnse „muur" als te kenen van wantrouwen. De vluchte lingenstroom is een ware volksver- Lailge vakantie PITTSBURGH, 23-6. Zater dag is tussen de United Steel- workers Union" en elf grote Amerikaanse staalmaatschap- pijen een overeenkomst gete kend met een geldigheidsduur van 21 maanden. Het opval lendste punt van de overeen komst behelst, dat werkne mers met vele dienstjaren eens in de vijf jaar een va kantie van 13 weken krijgen. De overige werknemers krij gen een week extra vakantie. Aan het tot standkomen van de overeenkomst zyit onder handelingen ran 5K' maand tussen de staalbedrijven en ge noemde bond van metaalar beiders voorafgegaan. Bij Rosenheim in Beieren zijn zondag zeven mensen om het leven gekomen toen de twee auto's waarin zij zaten met elkaar in botsing kwa men en in 'brand vlogen. De inzit tenden kwamen in de vlammen om. LAND- EN TUINBOUW Loonsverhoging in de landbouw Èhige tijd geleden is reeds bekend gemaakt, dat de werkgevers en werknemers in de hoofdafdeling So ciale Zaken van het Landbouwschap tot overeenstemming waren geko men over een verhoging van de lo nen in de akker- en weidebouw en de veehouderij met 13 cent per uur. Deze stijging 'hield drie elementen in: een directe verbetering met 5 cent; een tegemoetkoming voor de verkorting van de arbeidstijd even eens met 5 cent; en een bedrag van 3 cent voor 'het inhalen van de grote achterstand in -de 'beloning van de landarbeiders. Thans heeft bet Landbouwschap een sdhrijven ontvangen van de Stichting van de Arbeid, waarin de ze baar standpunt ten opzichte van deze loonsverhoging meedeelt. De verhoging van 13 cent per uur wordt in beginsel goedgekeurd voor de provincies Friesland, Overijssel, Gelderland, Utrecht, Oost- en Mid den-Brabant en Limburg, benevens voor het rayon Alblasserwaard-Vijf- herenlanden in Zuid-Holland. Voor de overige - hógere - loon- gebieden aanvaardt de Stichting van de Arbeid een verhoging van 12 cent per uur. De 'hoofdafdeling Sociale Zaken van het Landbouwschap heeft in middels met gematigde tevreden heid kennis genomen van het stand punt van de Stichting va de Arbeid en besloten zich hierbij neer te leg gen. Zoals bekend was voorts in de hoofdafdeling Sociale Zaken over eengekomen te streven naar een ver korting van de arbeidstijd in de ak kerbouw «net 50 uur per jaar en in de veehouderij met 60 tot 75 uur per jaar .Hiermede heeft de Stichting van de Arbeid zich kunnen vereni gen. De. uitslagen waren: Jongens C junioren: 1. Jopie Roos; 2. Jan v. d. Klooster; 3. Adje Deur- loo. Jongens B junioren: 1. Hans Pad mos 6867,60 punten; 2. Leen'dert Bom 6408,80 pnt.; 3. Huib Boogert 6281,70 punten. Jongens A junioren: 1. Frits van Oeveren 7551,50 punten; 2. Kees Oostdijk 7115,80 pnt.; 3. Tonny Sohoonaard 6920 pnt. Meisjes B junioren: 1. Annemieke van Oeveren 2350 pnt.; 2. Marga Steur 1890 prut.; 3. Willy van Beve ren 1592,70 pnt. Meisjes A junioren: 1. Nella Boot 2340,90 pnt.; 2. Plony Rijnberg 2259,20 pnt.; 3. Truus Verton 2110,80 punten. huizing geworden. Het ontwaken van de zwarte landen, de vrijheidsdrang van alle nog niet ontwikkelde vol ken met alle chaotische toestanden daaaan verbonden, 'alles kan aan leiding geven tot een nieuwe oorlog. Toch mag dit alles ons niet beang stigen, want uiteindelijk zal Christus de Overwinnaar zijn en het bestuur van onze chaotische wereld in had den nemen. Na dit betoog werd gezongen „God is getrouw" en na het beantwoorden van enkele vragen besloot de heer v. d. Velde deze leerzame avond mei dankgebed. De eerstvolgende verga dering zal in september worden ge houden. Zaterdag zijn vier Oostduitse grenswachten naar West-Berlijn uit geweken, zo deelt de politie van het westelijke stadsdeel mee. Ook een OostduitsJe tolbeambte stak 'de grens over. JACKSON, 23—6. De 42 jaar oude Byron de La Beck With, een oud ma rineman, die het beroep van verte genwoordiger uitoefent, is in. 'de nacht van zaterdag op zondag door de federale recherche (F.B.I.) gear resteerd. Volgens een lid van de po litie werd Beokwith later op 'de dag officieel beschuldigd van moord op de negerleider Medgar Evers, die op 12 juni door een sluipschutter werd vermoord. ZIERIKZEE, 22—6. De vereniging Stad en Lande van Breda „De Oran. jeboom" bracht zaterdag een bezoek aan Schouwen-Duiveland. In de morgenuren dreigde de hele trip te verregenen, maar in de middaguren werd het nog redelijk weer, zodat men op dit punt niet te klagen had. Rond half elf arriveerde het gezel schap te Zierikzee, waar gepleisterd werd in „Concordia". De reis uit Breda werd per bus gemaakt. In één der zalen van „Concordia" weid de bekende reportage „Zierik zee in kleurgedraaid, waarop buitengewoon enthousiast werd ge reageerd. Duidelijk was te merken dat het gezelschap uit historiemdn- nenden bestond, die voor Zierikzees' venleden alle belangstelling hadden. Zo werd de vertoning een waarde volle dntroduktie op hetgeen men later op de dag zou gaan zien. Na De reisclub „Ons Genoegen" te Bruinisse had de langste dag van het jaar uitgezocht voor haar jaarlijks zomerreisje en dat was wel nodig ook, want er stond een verre reis op het programma. Bij Putte verliep de grenscontrole bijzonder vlot en Antwerpen was de eerste grote stad die „genomen" werd. Maar Brussel had toch meer aantrekkingskracht. Daar werd kof fie gedronken en bekende toeristi sche punten in beneden- en boven stad bezichtigd, waarbij het be roemde „manneke" niet werd ver geten. In Geraardsbergen was een oponthoud om van een koele dronk te genieten, terwijl het glooiende land van de Borinage met Bergen, Mons en Charleroi als middelpunten, werd bewonderd, terwijl de talloze mijnschachten en boortorens een in druk gaven van wat de mens daar de laatste eeuw naar boven had gehaald. Men was toen niet ver meer van de Franse'grens, dus ver van huis. De weg werd vervolgd langs de Maas naar Dinant, het eigenlijke doel van de tocht. De citadel werd be klommen en in de winkelstraten ge wandeld.. Het pitoreske natuurschoon rond dit stadje werd bewonderd, maar de bewondering voor het na tuurschoon bereikte natuurlijk zijn toppunt toen men de schone Maas vallei, van Dinant naar Namen, in ogenschouw nam. Na Namen was Brussel het eerste station waar ge stopt werd. Te Antwerpen werd in „La Coupe Glacé" de inwendige LONDEN, 236. „Zeri i Popullit", het blad van de Albanese commu nistische party heeft zondag met kracht stelling genomen tegen wat het de j.gccte samenzwering" tussen de Sowjet-Unie plus haar satellieten en het Westen noemt. Vrijwel tegelijkertijd rrret 'deze pu. bli'katie verscheen er zondag in Pe king een 'gemeenschappelijk commu niqué van communistisch China en Noord-Korea, waarin, een 'heftige aanval wordt gedaan op de theorie van de vreedzame coëxistentie, die al zolang door Ohroesjtsjov verde digd wordt. In Moskou werd vrijdag, na af lóóp van de 'bijeenkomst van het centrale comité van de Sowjet- russische communistische partij, een communiqué uitgegeven, waarin de aanvallen van Peking op de politiek van Moskou „ongegrond en laster lijk" worden genoemd. Men kan dus zeggen dat 'beide 'partijen de Sow- jet-Unie met 'haar satellieten en China met de zijne zich voor ihet op 5 juli in Moskou' beginnende over leg tussen de Sowjetrussische en de Chinese communistische partij op bepaalde stellingen hebben vastge legd. „Grote samenzwering" „Zeri i Popullit" schrijft het vol gende over de „grote samenzwering". De rede van president Kennedy bedoeld ig de toespraak die Kennedy op 10 juni heeft gehouden is een (pleidooi voor beëindiging van dé koude oorlog. Zijn rede, aldus het blad', toont ons dat wij staan voor een grote samenzwering die gericht is op versterking van de samenwer king tussen de imperialisten en de moderne revisionisten. Ook 'heeft de Minnekozen ALMELO, 22-6. In Almelo I» heeft minnekozen in een bos- 1 ,1 sage bij een tx^nnéltje geleid ,i tot de arrestatie van de 27- 1 (i jarige J. A. de J. uit Wierden. De J. heeft bekend een paar (i inbraken te hebben gepleegd. Zaterdagmorgen is de man 11 aangehouden. Een paartje ont- 11 dekte in het struweel bij het 1 ,i tunneltje in de Noordbroekse- weg aan de rand van Almelo 1 een tas. De jongen en het -I meisje vonden er zoveel inte- I ressante, onbekende en ver- i dachte spullen in, dal zij de 1 tas naar het politiebureau i brachten. De politie bracht op- i heldering: de spullen vormden 1 i het gereedschap van een in- breker. De tas bleef op het i i politiebureau. De jongelui ver- i lelden waar de vondst werd gedaan. Een politieman hield i ter plaatse een oogje in het zeil. 's Morgens ivilde dc J. zijn gereedschap uit het bosje V 1 ophalen en iverd toen gepakt. Hij werd op hel politiebureau met de tas geconfronteerd en bekende vrijdagmorgen voor een werkster op de vlucht te i zijn gegaan, die hem stoorde, I toen de J. in de Coöperatieve Boerenleenbank van Almelo aan het merk was. .■v de vertoning sprak de voorzitter de heer Van der Werf een welgemeend dankwoord. Na afloop werd een wandeling door de stad gemaakt cn bezocht men o.m. de Regentenkamer van 't Weeshuis. Het diner werd in „Con cordia" gebruikt, waarna bezoeken weitlen afgelegd aan het gemeente lijk museum en de Gasthuiskerk. Verder was er nog gelegenheid om Brouwershaven te bezoeken, waai de kerk in ogenschouw werd geno men. Ook Dredschor stond op het programma, in welke plaats uiter aard de kerkrestauratie de aandacht trok. Op de terugweg naar Breda werd onderweg nog Oosterland mee genomen, zodat de ex cursisten een flink stuk Schouwen-Duiveland te zien kregen. Uiterst voldaan gingen de Brabantse Stad en Land-era na dien weer op het Zuidelijke Haagje aan. mens met een prima maaltijd ver sterkt. De grens was het laatste sta tion waar gestopt werd en om elf uur lag veerman Maas te Anna Ja cobapolder al te wachten om de le den van de reisvereniging, die een prachtige dag hadden gehad, weer naar vertrouwde 'grond te brengen. Enthousiast gaat de reisclub zijn twaalfde jaar in. onp.werlente ROME, 21-6. „Ik voel mij bijzon der gelukkig met de 'keuze van kar dinaal Montini tot paus. Maar ik ge loof, dat ik daarmee eigenlijk even zeer de mening uitdruk van allen die 'hier zijn en van allen in Neder land". Dit verklaarde kardinaal Alfrink vrijdag toen hij met secretaris P. Geuris om 5 uur uit het conclaaf te rugkeerde. Kardinaal Alfrink, die er vermoeid uitzag, verzekerde dat het verblijf in het conclaaf goed was geweest. Ook zijn accomodatie in een der wdepartementi 'de servizio" zoals hij laconiek de vertrekken van het huis personeel noemde, was hem zeer meegevallen. Vooral de korte duur van het conclaaf 'had kardinaal Al frink verrast. Hij had gerekend op een moeilijke keuze. Amerikaanse president In zijn rede de voorwaarden hiervoor herhaald, dde 'hij al' eerder gesteld had aan de groep rond Ohroesjtsjov. Uit het feit ■dat Kennedy deze voorwaarden nog maals heeft uiteengezet en de steun die hij aan Ohroesjtsjovs politiek heeft gegeven, blijkt duidelijk, dat de moderne revisionisten onder lei ding van Ohroesjtsjov Kennedy's verwachtingen niet hebben teleur gesteld. Maar die samenzwering, zo vervol'gt „Zeri i Popullit", is gericht tegen het socialistische kamp en de internationale communistische be weging. MARKTBERICHTEN Veemarkt Rotterdam ROTTERDAM, 24-6. Aangevoerd 1589 stuks vette koeien en ossen. Prijzen per kg: f 3,10-3,40, f 2,80- 3,00, f 2,60-2,80. Aanvoer groter; handel redelijk; staande prijzen, prima's boven no tering. STAD EN PROVINCIE HAAMSTEDE Schooljeugd naar Brussel De leerlingen van de hoogste klas sen der Prinses Beatrixschool te Haamstede maakten woensdag hun schoolreisje. Met een grote en een kleine 'bus van garage van Oeveren werd al vroeg in de morgen vertrok ken, doch aan het veer moest het gezelschap twee bootjes wachten. Eenmaal aan de overkant ging het rechtuit naar Putte, waar de Neder lands-Belgische grens werd over schreden en vandaar brachten de bussen de jongens en meisjes in de Antwerpse diergaarde, waar enkele uren de dierkunde nog eens opge haald werd. Het Antwerpse stad huis vormt een gebouw van beteke nis en daarom was het ook in het riesplan opgenomen. Inmiddels was het middag geworden en op weg van Antwerpen naar Brussel werd gege ten en gedronken. In Brussel werd natuurlijk onder «het Atomium door gereden en konden de restanten van de Expo, waaronder het Amerikaan se theater bekeken worden. Langs het koninklijk paleis ging de tocht verder naar hel „manneke". Als te genhanger 'kwam hierna het impo sante paleis van justitie aan dc beurt. Tegen de avond werd de te rugreis weer aanvaard en werd in Bergen op Zoom in de bekende speeltuin nog naar hartelust ge speeld. Vermoeid, maar voldaan ar riveerde 'het gezelschap omstreeks 9 uur weer in Haamstede. Dc 54-jarige rechtsgeleerde cn voorzitter van het parlement Gio vanni Leone heeft een nieuwe Ita liaanse regering gevormd die geheel uit christen-democraten bestaat. In Moskou is zaterdag bekend ge worden dat er minstens drie en mo gelijk vier vrouwen voor ruimte vaart zijn opgeleid. SPORT BILJARTEN Team O.K.K. Nieuwerkerk landskampioen viertallen Bejaarden van Renesse maakten prachtreis per bus Juniorensportwedstrijden op sportpark te Burgh Laatste seizoensvergaderiiig N.C.V.B. afd. Haamstede Reisclub „Ons Genoegen" (te Bruinisse) naar Belgie Scherpe woorden over en weer

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1963 | | pagina 2