De olie in de wereld SïïcstfrCj 65ct CADEAU! wik® «imr* ONZE PUZZEL-RUBRIEK Z1ERIKZEESCHE NIEUWSBODE Vrijdag 21 juni 1963 No. 19397 TONEEL EN FILM Deze week in de Concertzaal: „Verrader in opdracht", boeiende film De Zierikzeesohe Concertzaal brengt deze week de spannende spionage- film .Verrader in opdracht" met in de hoofdrollen William Holden en LUK Palmer. We zier. de geschiede nis van de man die de geallieerden hun grootste spionage-zege uit de tweede wereldoorlog bezorgde. „Ver rader in opdracht" werd gemaakt naar de gelijknamige roman van Alexander Klein. Eric Erickson was in de tweede wereldoorlog een belangrijke zaken man in Stockholm die gedwongen werd voor de geallieerden te spione ren. Hij begon daarom relaties aan te knopen met hoge Duitse ambte naren. Zijn Zweedse vrienden en re laties zijn daarvan niet gediend en nemen een afwijzende houding aan. In Duitsland gelukt het Erickson een zakenvriend voor de goede zaak te winnen. Op meeslepende wijze en niet minder aangrijpend zijn deze waar gebeurde belevenissen van Erickson, d'ie gevangen 'genomen wordt maar wonder boven wonder uiteindelijk de dans weet te ont springen, in beeld gebracht. In dit bijzonder boeiende filmwerk verto nen de hoofdrolspelers indrukwek kend spel, dat niet nagelaten heeft resds velen te ontroeren. Te Haamstede draait deze week in bioscoop hotel Bom ,.De zoon van de kalief" met Tony Curtis en Piper Laurie. Deze film is er een uit het genre van 1001-nacht, met Oosterse schoonheid en de bijbehorende pracht en praal. Hoofdpersoon in het verhaal is de zoon van de kalief die als knaap werd ontvoerd door Yusscf, de meester-bandiet van Tan- ger. Yussef en zijn vrouw voeden de jongen, Julna, op en in roven en stelen wordt de jongen zelfs nog handiger dan zijn stiefvader. Al met al een onderhoudend verhaal over de „prins der dieven", die een prin sesje zocht maar een straatmeisje vond. Maar daarover meer in de film Dagbladen in Beiroet hebben ge meld, dat vier Iraakse ministers zijn afgetreden uit protest tegen de ak- tie tegen de Koerden in noord-Iraik. Oor/aak ramp Tuindorp-Oostzaan nog niet bekend AMSTERDAM, 20—6. De burge meester ï'an Amsterdam, mr. G. van Hall heeft op een persconferentie verklaard dat na de ramp in Tuin dorp-Oostzaan in 1960 alle Amster damse dijken zijn gecontroleerd en dat er diepgaande onderzoeken zijn ingesteld naar de oorzaken van de ramp. Mr. Van Hail zei het zeer te be treuren'"dat de afscheidsrede van ■prof. ir. J. Thijsse vrijwel in alle kranten verkeerd is gepubliceerd zo dat hem i«n' de mond wordt gelegd dat nimmer een 'onderzoek is inge steld na de dijkdoorbraak in Tuin dorp-Oostzaan. „Niets is minder waar. Prof. Thijsse heeft zelf een onderzoek ingesteld op last van de justitie en voort9 is er een. onder zoek geweest 'door d'e gemeente in samenwerking met Provinciale Wa terstaat. In zijn afscheidscollege heeft hij wel gezegd dat het te be treuren is dat na de ramp niet alle Nederlandse dijken en kaden zijn gecontroleerd", aldus mr. Van Hall, die er aan toevoegde dat Amsterdam waarschijnlij ike enige gemeente is die het advies van prof. Thijsse des tijds wel heeft opgevolgd' en alle dijken heeft gecontroleerd. Naar aanleiding van dit onder zoek zijn vele dijken in Amsterdam verstevigd. De waterleidingsbuis in de Watergraafsmeerdijk werd ver vangen, wat 1,2 miljoen gulden heeft gekost; de dijk van het Lutkemeer werd verhoogd; die ringdijk Haar lemmermeer is versterkt en bij Tuindorp-Oostzaan werd de slaper dijk als extra beveiliging aangelegd. Deze laatste dijk zal weer verdwij nen als d'e Coentunnelweg zijn taak zal overnemen. Mr. Van Hall deelde mede dat de ccrzaak van de ramp in Tuindorp- Oostzaan nooit definitief is komen vast te staan. FRANKFORT, 20-6. Het aantal boringen naar olie op het oostelijk halfrond is van 1946 tot begin dit jaar met 344 procent toegenomen tegen een toeneming met slechts 50 procent op het westelijk halfrond, zo heeft de Amerikaanse geoloog Lewis G. Weeks medegedeeld op het zesde wereldcongres, dat in Frank fort wordt gehouden. Weeks gaat door voor één van de belangrijkste deskundigen op het gebied van de olievoorraden in de wereld. Volgens hem zijn de oliereserves en de oliewinning in de Sowjet- unie sedert de tweede wereldoorlog verdrievoudigd terwijl de gasvond- sten nog sterker zijn toegenomen. Weeks deelde voorts mede dat zich in de gehele wereld op het ogenblik ongeveer honderd landen bezig houden met de opsporing van olie. In 42 landen strekt het onder zoek zich tevens uit tot de zeebo dem. DE KERKDIENSTEN VOOR ZONDAG Ned. Hervormde Kerk Zierikzee: Grote Kerk: 9.30 uuur ds. Assen dorp. Gasthuiskerk: 10 en 7 uur ds. Lam. Kerkwerve: 11 uur ds. C. W. de Planque, Utrecht. Seroos- kerke: 9.30 uur ds. Adriani. Burgh: 10 uur ds. W. Hoogen doorn. Haam stede: 10 en 7 uur ds. Boer. Renesse: 9.30 en 7 uur (H.A.) ds. Van Liere. Nccrdwelle: 11 uur ds. Van Liere. Elkerzec (ScharendUke): 10 uur ds. Van den Ban (Bed. H.D.). Brouwers haven: 10 uur ds. Oort. Zonnemaire: 10 uur ds. Duvekot. Ncordgouwe: 9.30 uur ds. de Planque. Dreischor: 11 uur ds. Assend'orp. Ouwerkerk: 7 uur ds. Van der Sar. Nieuwerkerk: 10 en 6.30 uur ds. Wesfcerhof (Bed. H.A. en dankzegg.). Oosterland: 10 en 6 uur ds. G. Huizing, Waarde. Sirjansland: 10 en 6.30 uur ds. Van Vliet. Bruinisse: 10 en 5 uur ds. Van der Sar. Lutherse Kerk Zierikzee: geen dienst. Gereformeerde Kerken Zierikzee: 10 en 5 uur ds. Tiemer- sma. Haamstede: 10 en 5 uur da G. Bouwmeester, Rotterdam (Viering H.A.). Scharendijke: 10 en 2.30 uur ds. J. J. ter Haak, PutterShoek. Brouwershaven: 10 en 2.30 uur ds. Wentzel. Zonnemaire: 10 en 2.30 uur ds. Melse, Voorthuizen. Nieuwer kerk: 10 en 5 uur ds. K. Snoeij, Maasdijk. Oosterland: 10 en 3 uur dr. Becker (Bed. H.A. en nabetr.). Bruinisse: 10 en 5 uur ds. G. O. Don- ner, Sdhcveningen. Gereformeerde Kerken (Vrijgemaakt) Brouwershaven: 10 cn 3 uur ds. Keizer. Chr. Geref. Kerken Zierikzee: 10 en 6 uur ds. Van der- Klis. Kerkwerve: 10 en 6 uur ds. H. Bicsma, Stadskanaal. Haamstede: 10 uur leesdienst. 3 uur ds. Biesma. Nieuwerkerk: 10 uur 'leesdienst, 3 uur ds. Van der Klis. Gereformeerde Gemeenten Haamstede: 10 on 2.30 uur loos- dienst. Nieuwerkerk: 10, 2.30 en 6 uur leesd'ienst. Oosterland: 10, 2.30 en 6 uur leesdienst. Gereformeerde Gemeenten in Nederland Zierikzee: 10, 2 en 6 uur leesdienst. Renesse: 10 en 2.30 uur leesdienst. Nieuwerkerk: 9.45 en 2.30 uur lees dienst. Bruinisse: 10 en 5 uur lees dienst. Oud-Gereformeerde Kerken Oosterland: 9.30, 2 en 6 uur lees dienst. Bruinisse: 10 en 5 uur- lees dienst. Leger des Heils Zierikzee: 10 uur hedligingsdienst, 12 uur jeugdsamenkomsit, 7.30 uur ver- lossangssamenkomst. Rooms-katholieke Kerk Zierikzee: Eucharistievieringen op zondag te 7.30 en 10 uur. In de weelc Eucharistievieringen te 7.15 en 8 uur. Haamstede: Eucharistievieringen op zondag: 8.30, 10 en 11 uur. KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk Benoemd tot bijstand in het pas toraat te Vlijmen c.a.: J. Ohr. Fritz- sche, em.pred'. ite Meppel. Beroepen ,te Weerselo (toez.): W. F. O. E. Stanlge, vic. te 's-Graven- hagè; 'te Amsterdam (Parkkerkge meente)'. W. M. van Asperen, Haar lem; door de Prov. Kerkvergadering van Utrecht als pred. voor buiten gewone werkzaamheden (t.b.iv. Stich ting Evan gelei en Industrie te Vee- nendaal): A. Terlouw, Rotterdam- Feijenoord. Bedankt voor Meppel (vac, J. Chr. Frilzsche): W. E. Verdonk, Workum; voor Koudum (toez.): W. F. Kuil, 't Woud-Den Hoorn. Ger. Kerken Beroepen te Badhoevedorp (2de pred.pl.): W. Blanken, Westerbork (Dr.). Gcr. Gemeenten Bfklankt voor Waanleoburg: W. C. JMossthaart,Slikkerveer. Te zware vangst CONCARNEAU, 20-6. De be manning van de Franse treiler „Puymorens" uit Concameau heeft de netten moeten kap pen, omdat zij de veel te zware vangst niet aan boord kon krijgen. Deze bestond na melijk uit twee Britse onder zeeboten. De vissers van de „Puymorens" hadden geen flauw vermoeden van wat zü wel gevangen hadden tot zij de Britse onderzeeër „Arabi an" en haar zusterschip boven water zagen komen. De onder zeeërs hebben geen schade op gelopen. „De „Puymorens", die zijn treilnet verspeelde, is leeg naar Concameau teruggekeerd Ontwikkeling militaire muziek DELFT, 20-6. In verband met het feit dat dit jaar van 29 augustus tot en met 7 september op de Markt te Delft voor de tiende achtereenvol gende maal het muziekfestival „Taptoe Delft" zal worden gehou den, wordt een tentoonstelling ge organiseerd over de ontwikkeling van de militaire muziek van de ze ventiende eeuw af. Op deze exposi tie zullen instrumenten, partituren, uniformen en schilderijen te zien zijn, die in die tijd in gebruik zijn geweest of op deze periode betrek king hebben. De tentoonstelling wordt gehouden van 2 augustus tot 15 september in het stedelijk muse um Het Prinsenhof. De Westduitse staaf moet voor de door de nazi's vernietigde werken van de overleden Joodse filosoof Constantln Brunner 1-2.500 mark be talen aan het „Internatiönale Brun- ner-Instituut" in Den Haag. Dit is bepaald door het internationale ge rechtshof in Berlijn, dat de restitu tie moet regelen van vermogens, d'ie de nazi's vain - voor het grootste deel Joodse - eigenaars hebben af genomen. DELFT. Woensdag 3 juli brengt prins Bernhard een bezoek aan Delft ter gelegenheid van de viering van het 23st lustrum van het Delfts stu dentencorps. Weekeinde ARTSENDIENSTEN d'oikter C. M. van Hoorn, telefoon (0II10J-208O. Midden schouwen: dokter G. J. van Waarden, Noord- gouwe, telefoon (01U2)-480. Bruinisse-Oosterland: dokter K. van Leeuwen, Bruinisse, telefoon (0U13)-280. DIERENARTS dokter W. A. M. Kalkman, Renesse, telefoon (01116)-310. OVERDENKING BEPROEVING Toen God tot Abraham zeide: „Neem uw zoon, uw enige, die igij liefhebt, Izaak, en offer hem mij ten brandoffer" - toen deed God dat om Abraham daarmee „op de proef te stellen". Toen bleek, dat Abraham tot dit offer in staat was, toen hoef de het niet. Het is dus niiet, dat God Izaak wil hébben, dat Hij dit vraagt - maar Hij wil weten, wat Hij aan Abraham heeft. En als Abraham Gods bevel op volgt - zonder tegenspraak, zonder u'itleg te vragen (waar tocih alle aan leiding toe zou zijn: want hoe moet .het nu met wat God ten aanzien van Izaak eens beloofd heeft?), als Abraham met Izaak op weg gaat - Zit er dan bij Abraham ook niet de wens achter, God op de proef te 9tellen, om te weten, walt Hij aan deze God heeft? Wat wij aan elkaar hebben - Go'd er. mens, of van mens tot mens - dat blijkt pas in een situatie als deze, waarin 'het alleruiterste van de ander wordt gevraagd: de volko men bereidheid, ook tot 'het laatste offer. God1 heeft met Abraham een ver bond' gesloten: maar dat verbond kan pas bezegeld' heten, en het kan pas standhouden, wanneer zowel God als Abraham weten dat zij vol komen op elkaar kunnen rekenen, tot het uiterste toe. Daarom deze „beproeving", die op hét eerste ge zicht wreed lijkt, maar die het toch niet is. God drijft geen spel met Abraham. Zij moeten weten, waar- zij, de een met de ander, aan toe zijn. Waar zijn wij aan toe met God? Het antwoord hoeven we niet ver te zoeken: het kruis van Christus is het bewijs, dat God voor ons tot het uiterste gaat; Hij heeft ons Zijn Zoon, Zijn enige, die Hij liefhad, niet onthouden. Wat 'heeft God aan ons? Dat is nu de vraag. In Hebr. 12 staat: „Vestigt uw aandacht op Homopdat gij niet door matheid van Ziel verslapt; gij 'hebt nog niet ten bloede toe weerstand gebodenInderdaad: het laatste, grootste offer wordt niet iedere dag van ons gevraagd; geluk kig maar. Maar wel is het zo, dat Gods verbond mét ons inhoudt, dat wij te allen tijde bereid moeten zijn, om ons voor Hem in te zetten met loslating van alles, ocfk -van wat ons het liefste is. De kleine offers Van het dagelijks leven, de gewone gehoorzaamheid aan God in het leven van elke dag, kunnen wij pas opbrengen, als d'ie bereidheid er is, om zo nodig tot het Uiterste te gaan - zoals God tot hét uiterste ging voor ons. F. A. v. L. SPORT DUIVENSPORT P.Y. „De Reisduif' St.-Philipsland Uitslag van de gehouden wed vlucht van de P.V. „De Reisduif" te St. Philipsland vanaf Corbeil. In concours waren 214 duiven. De snel heid van de le duif was 952.06 m.m, en van de laatste 768.85 m.m. A. den Braber 1, 34, 68, H. Kaas hoek 2, 29, 44, 58, 65, 72; J. Zuidweg 3. 24, 35, 55; M. Geuze 4. 9, 26; C. Verwijs 5. 12, 13, 15, 17, 21, 27, 33, 35, 40, 43, 56, 57, 61; Th. Bakker 6, 10, 18, 31, 37, 41, 47, 52, 62, 67; J. Geense 7, 36, 63, 71; A. Fonteijne 8, 16, 39, 59; A. Faasse 11, 14, 20, 23, 38, 42, 54; J. Bakker 19; J. C. Ver wijs 21, 66; Joh. Reijngoudt 25, 48, 49, 50, 53; W. van Dommelen 28, 46, 69. 70; W. Neele 32, 60; Joh. Fon teijne 45, 51, 64. Wat biedt de BEELDBUIS? Deze vrijdag met de interessante eerste ontmoeting met de Graaf van Monte Christo (een nieuw feuille ton op de NCRV-vrijdagen waarmee deze omroep een goede greep deed), met Donna Reed en met de Niberco Brothers, wordt gevolgd door een ouderwetse V AR A-zaterdag met Vrije Nieuwsgaring en Dorus, die daarmee afscheid zal nemen. Zater dagmiddag om 3.20 de wildwest Rawhide. Op zondagmiddag een re portage van de autoraces in Zand- voort (16.15 u.) en 's avonds een een- acter „De opstanW' en het Kunst- maandorkest. De hoofdfilm van maandag is ge titeld De naakte waarheid, een Brit se cotnedie, België Vlaams draait dan een detectivefilm: De vriend die een vriend was. Dinsdag half 8 ver volgt de NCRV met De graaf van Monte Christo en om 21.10 staat er alweer een eenactertje op het pro gramma. Woensdag een film van June Allysan en Rondo synfontco. Via België VI. het kijkspel Gevaar lijk ijs. Donderdag om half 8 het derde deel van De graaf van Monte Christo en waarschijnlijk het to neelstuk Candida van G. B. Shaw, de vrijdag brengt dan een nieuwe zitting van onze televisierechtbank. De ronde van Frankrijk wordt door Bussum met filmpjes in de late avonduren verslagen, alleen België is al tussen 4 en 5 's middags pre sent. SASSENHEIM .De „Sikkens Groep N.V." (Kon. Zout/Ketjen) neemt de „Koninklijke Fabrieken Talens" over door middel van, aandelen ruil. ROTTERDAM. De zeesleepboot „Friesland" (1200 p.k.) van Bureau Wijsmuller in IJmulden zal binnen kort vast in 'de oliehaven Marsa el Brega aan de noordkust van Libië worden gestationeerd. Met dit schip •zal de derde Wijsmuller-sleepboot in deze nieuwe oliehavën van d'e Esso in' gébruik worden genomen. Goedkope grammofoonplaten DEN HAAG, 20-6. Een Haagse grammofoonplatenwinkelier wil dit najaar met een eigen grammofoonplatenmerk uitko men. Hij zal alleen klassieke repertoire geven. De winke lier heeft geconstateerd dat er onder de. jeugdige kopers grote belangstelling voor deze mu ziek bestaat, maar dat de langspeelplaten van dertig centimeter te ve,el geld vergen van jongeren. Hij wil de lang speelplaten nu uitbrengen voor de prijs van rond tien gulden. ingezonden mededeling kleintjes uit, t\et bi>\)\eidi F»F*OCO crème shampoo pfiODENt k M O ft k p Bij 3 tuben PRO DENT (samen 141 ct) tijdelijk gratis tube PROCO shampoo (waarde 65 ct), voldoende voor 6 a 8 wassingen. „Flitsen" uit het buitenland SAVANNAH. In da stad Savan nah in de Amerikaanse staat Geor gia zijn ongeregeldheden geweest, waarbij een politieman en nog drie blanken verwondingen hebben op gelopen. GENÈVE. De Sow jet-Unie en de Verenigde Stalen hebben donderdag een overeenkomst getekend over 'n rechtstreekse verbinding tussen Moskou en Washington. Dit heeft een Amerikaanse woordvoerder me degedeeld. WASHINGTON. President Kenne dy heeft het Amerikaanse Congres verzocht de ontwikkeling van een supersonisch dijntoestel .goed te keu ren en te financieren. Hij schatte de kosten van het zesjarige ontwikke lingsprogramma op wel een miljard dollar. ELIZABETHSTAD. Nog steeds vind'en in Katanga arrestaties plaats onder de overblijfselen van het leger en d'e adviseurs van president M. Tsjombe. WENEN. De advokaat van aarts hertog Otto von Habsburg, de vroe gere Oostenrijkse minister van ju stitie Draxler, heeft in Wenen ge zegd,. dat de aartshertog niet van plan is in de naaste toekomst naar Oostenrijk te 'gaan om zich er te vestigen. BEIROET. Volgens radiio-Bagdad zijn 300 opstandige Koerden gedbod 'bij gevechten met Iraafcse regerings troepen in 'het noorden van Irak. CAIRO. De Sowjet-Uniie zal Egyp te een bedrag ter waarde van onge veer 240 miljoen gulden lenen ter financiering van belangrijke indus triële 'projektcn. PARIJS. Op een openbare verko ping in een Parijse kunsthandel heeft een pastel van Toulouse l'Au- trec, „Danseuse aux bas roses", 943 duizend fr. (ongeveer 700.000 gulden) opgebracht. Dit is het hoogste be drag dat tot 'dusver voor een pastel of aquarel ds betaald. De neiging die wij hebben ver band te leggen tussen de weersom standigheden en de puzzeidrift van hel publiek, moge nu wel bekend zijn. Ook deze week willen wij aan die neiging-toegeven. Het weer - nu ja', daj^w'eten we nu wel - was niet zo s/Fg ibeSt en de puzzeltjes 'dren telden weer vrolijk binnen. De eerste prijs gaat deze week naar: de heer M. VVeststrate, St. Jcostdijk 14, Oosterland De tweede prijis is bestemd voor: mej. B. Kohschulte, Meelstraat 25, Zierikzee De oplossing van de puzzel luidt als volgt. Horizontaal: 1. om; 3. ave; 6. rad; 9. ar; 11. koreaan; 14. pendule; 16. ne; 17. eli; 18. ik; 19. ad; 20. galg; 22. pias; 25. m.i.; 27. daar; 28. lever; 30. naad; 31. ai; 32. os; 34. not; 35. de; 36. aa; 37. netto; 40. eiber; 42. eos; 43. ala; 44. zomer; 47. sneek; 50. do; 51. un; 52. kok; 54. a.v.; 55. bh; 57. anti; 58. vader; 60. elle; 61. r.'d.; 62. stap; 64. gier; 66. o.t; 67. au; 69. ere; 70. in; 71. garnaal; 74. lorgnet; 78. gr; 79. oma; 80. kot; 81. Ie. Verticaal: 1. o.k.; 2. mondain; 3. a.e.; 4. vara; 5. e.a.; 6. re; 7. anna; 8. d.d.; 9. alkmaar; 10. re; 12. re; 13. negen; 14. pipet; 15. ui; 19. ada; 20. grot; 21. 1.1.; 23. ir; 24. sneb; 26. ida; 29. vos; 33. steen; 35. diana; 38. ego; 39. oor; 40. .els; 41. ene; 44. zondaar; 45. muis; 46. bod; 48. ever; 49. ko lonel; 50. dar; 52. kapel; 53. kegel; 56. het: 58. v.a.; 59. r.i.; 63. tram; 65. eibro; 68. ur; 70. in; 71. g.g.; 72. no; 73. aa; 75. o.k.; 76. g.t.; 77. te. DE NIEUWE PUZZEL AMSTERDAM. De Stichting van de Arbeid heeft de eerste collectieve arbeidsovereenkomst voor de 1.000 a 1.200 'tandtecbniei in ons land goed gekeurd. Deze c.a.o. vervangt de sinds 1950 bestaande bindende sala- risregel'ing, DEN HAAG. Een Haagse politie agent heeft ®i'Clh ziek moéten melden na een vechtpartij met d'e 26-jarige kelner L. de R., d'ie onder invloed van sterke drank verkeerde. AMSTERDAM. Do Nederlandse Zionistenbond en d:e theologische faculteit van de universiteit van Amsterdam houden donderdag 4 ju- •li om 10:30 uur 'in de aula1 (Lutherse kerk) van de universiteit een open bare bijéénkomst met die 85-jarige Joodlse godsd'ienstfi'lösoof en socio loog Martin Buber uit Jeruzalem. Martin Buer zal op 3 juli uit han den van de prins der Nederlanden de Erasmusprijs 1963 ontvangen. BILTHOVEN. Op 4, 5, 6 en 7 juli houdt d'e afdeling De Bilt, Biltho- ven, Huis ter Heid'e en omstreken van de Kon. Ned. Maatschappij voor luinouw en plantkunde ter gelegen heid van haar 40-jarige bestaan een jubiléum tuinbouw- en tevens d'e 27sté nationale 'lathyrustententoon- e telling op het terrein van de Neder- landsch Spoorwegen nabij het sta tion Bilthoven. IJLST. Vandaag (vrijdag 21 juni) wordt mevrouw R. Pruiksma-Bak- 'ker in IJ'l'st 102 jaar. Zij heeft meer dan honderd kleinkinderen, achter kleinkinderen on aohteradliterklein- kinderen. Van haar tien kinderen leven nog drie zoons. Zij ds lichame lijk en' geestelijk gezond en leest da gelijks de krant. OLDEBROEK. Door een schot uit een U.Z.I.-geweer ds d'e 19-jarige ge huwde dienstplichtige soldaat J. V. ulit Wi'l'Jeskop bij Montfoort ernstig aan de hals gewond. Hij ds 'opgeno men in het Sofdaziokonlhuds te Zwol le. Zijn .toestand is redelijk. De nieuwe puzzel luidt als volgt. Horizontaal: 1. brievenbesteller; 4. bloem; 8. hoefdier; 12. knaagdier; 13. 'drinkgerei; 14. huidlblaasje; 16. bid (Lat.); 17. uiltroep; 19. boom; 21. masker; 23. vrucht; 25. laan; 27. vre selijke ziekte; 29. vogel; 31. jongens naam; 33. verplaatste personen (afk.) 34. scout; 37. als eerder (afk.); 39. rivier in Nederland: 40. filmmaat schappij; 41. mannelijk zoogdier; 43. jongensnaam; 44. aanzien; 45. boog (Eng.); 46. boom; 47. seconde; 49. aanw. voornaamw.; 51. water in Utreéht; 53. de onbekende (afk.); 55. land in Europa; 58. meisjesnaam; 59. vette vloeistof; 61. slang; 63. ver binding over water; 64. voorzetsel; 67. meisjesnaam; 69. deel v.d. hals; 71. lidwoord; 72. steen; 73. .aanw. voornaamw.; 75. meisjesnaam; 77. deel vJh. hoofd; 79. schelle kroel; 81. delfstof; 82. meubel; 83. man. Verticaal: 1. dot; 2. onder andere (afk.); 3. optocht;; 4. water hr Bra bant; 5. vorm van ontspannen; 6. moesplani; 7 .ambtshalve (Lat. afk.); 9. jaargetijde; 10. bijwoord; 11. niet vroeg; 13. Noord'holland (afk.); 15. afstandsmaat (afk.); 18. soort stof; 20. glad neerliggend (van haar); 22. muziekdrama; 24. boom; 25. Engels voegwoord; 26. gelofte; 28. bevel; 30. opporren; 32. teveel van het goe de ontvangen hebbende; 33. zwer ven; 35. toestand van rust; 36. edel; 38. plaats in Drente; 39. loterijbrief je; 42. masker; 48. enkele; 50. meis jesnaam; 52. jongensnaam; 54. ge vangenis; 56. vallei; 57. lokspijs; 58. boos; 60. verdedigingswerk62. unieke; 63. verzoek; 65. tijdperk; 66. uitheems zoogdier; 68. verharde huid; 70. gewicht (afk.); 72. vreemde munt (afk.); 74. titel (afk.); 76. Frans voegwoord; 78. geogr. aanduiding (afk.);.80. voorzetsel. QyiNlNE. de eni9£ ech'e BOTTLED' Inqezonden mededeling UNDER APPOINTMENT BY TIMS ROTTERDAM Voor mensen die kwaliteit verlangen J

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1963 | | pagina 5