PANTER TWEE DODEN BIJ AUTO-ONGEVAL LAATSTE NIEUWS „Brood-oorlog" in Den Bosch Senoritas-Rood GROTE DAG VOOR BESTUUR, LEDEN EN VERBRUIKERS Coop. „De Dageraad" werd grote zelfbedieningszaak ZIER1KZEË, 206. Voor de Co öperatie „De Dageraad" was het gis teren, donderdag, een bijzonder vreugdevolle dag. Na ongeveer vijf tig jaar in Zierikzee te hebben ge werkt kon de Coöp. als eerste groot winkelbedrijf alhier een moderne zelfbedieningswinkel voor leden en verbruikers open stellen. Uiteraard was het vooral ook voor het bestuur een grote dag, waarvan mevrouw Broekema-Snijders, in haar wel komstwoord bij ontstentenis van de voorzitter getuigde. Een hartelijk welkom richtte mevr. Broekema tot de heer Charbo, di- rekteur van, Coöp. Nederland en de heer T. Schipper, mede-oprichter van de Coöperatie in Zierikzee. Mevrouw Broekema wees er op dat de nieuwe winkel een grote stap verder bete kent. Zelfbediening past in deze dy namische tijd en toet bestuur prijst zich gelukkig de nieuwe zaak te heb ben kunnen openen vóór de vakan- tietijd, die ongetwijfeld weer een grote stroom toeristen' naar Zierik zee zat voeren. Mevrouw Broekema feliciteerde opk de winkelchef, de heer Halzmann en echtgenote, die tijdens de verbouwing met het per soneel een moeilijke tijd hadden om alles naar wens te laten verlopen. Dank bracht mevrouw Broekema In het bijzonder ook aan de hoofdaan nemer de toeer C. A. Bastiaanse en enderaannemers, die met grote voortvarendheid 'hébben gewerkt aan de voltooiing van de zaak. Nadat mevrouw Broekema ver volgen? d'e zelflbedieninigszaak voor gscpond had verklaard sprak de heer Charbo namens Coöp. Neder land onder aanbieding van een elek trische klok een felicitatie tot toet bestuur, waarna spreker nog nader inging op de ontwikkeling van toet coöp. winkelbedrijf. Nadat de aan wezigen een rondgang hadden ge maakt door de fraaie nieuwe zaak werd op het welzijn van „De Dage raad" in Concordia nog een verver sing aangeboden. De nieuwe zelfbediening betekent intussen een zeer moderne aanwinst voor de stad. In de loop van de dag bewonderden vele huisvrouwen. het keurig ingerichte interieur, waarbij geprofiteerd werd van enige specia le aanbiedingen. De installatie van de winkel werd verricht door de heer Spanjersberg. De winkel is dcor het bijvoegen van een speciale afdeling voor textiel en huishoude lijke goederen .aanmerkelijk ruimer gewerden. Hoofdaannemer van deze keurige vei bouwing was C. A. Bas tiaanse, onderaannemers waren J. Wansinik (elektr.). H. Verschuur (loedgieterswerk), J. L. v. d. Houten (metselwerk), gebrs. Koster (schil derwerk) en C. Landers (stuc.werk). KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk Bedankt voor Zonnemaire (toez.): vikaris J. D. M. A. Heijkoop, Zwol lerkerspel. SPORT VOETBAL Zierikzee A I-Burgh AI Zaterdagavond 22 juni a.s. wordt de voetbalwedstrijd Zierikzee AI- Burgh A I gespeeld, aanvang 7 uur. Dis is de return-ontmoeting van de op zaterdag 8 juni te Burgh ge speelde wedstrijd. (Uitslag 2-2). Ingezonden mededeling Burgemeester mr. F. Th. Dijckmeester opende het nieuwe bedrijf van de firma .4. P. Kort Zoon, die de voormalige jamfabriek aan de Bannink- laan liet verbouwen tot een autospuit' en moffelinrichting. Bij de opening hanteerde de burgemeester op vaardige wijze de verfspuit. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode). NIJMEGEN, 20-6. By de laad- en losplaats Neerbosch aan het Maas- Waalkanaal in Ngmegen, zjjn don derdagavond bg een auto-ongeluk twee mensen om het leven gekomen. Op de smalle kanaaldijk wilde de 48-jarige vishandelaar W. W. Rei- nerman uit Nijmegen mét zijn be stelauto een vrachtauto inhalen. Kennelijk te laat heeft hij de 61-ja- Kardinaal Montini lot paus gekozen VATICAANSTAD, 21-6. Tot paus is gekozen kardinaal Giovanni Bat- tista Mcntini, de 65-jarige aartsbis schop van Milaan, die als paus de naam Paulus de Zesde zal dragen. rige heer J. Vrolijks uit Nijmegen gezien, die aan de linkerzijde van de rijbaan liep. De wandelaar werd door de met hoge snelheid rijdende auto in de rug geraakt en meege sleurd. Aangenomen wordt, dat hij vrijwel onmiddellijk is overleden. Na de aanrijding raakte ,ds wagen van de vishandelaar aan toet slinge ren, tuimelde van de weg af en kwam in hét Maas-Waalkanaal te recht. Léden van de studenten roeiver eniging „Phocas" doken naar de auto, om te trachten dé bestuurder in veiligheid te brengen. Zij konden hem echter niet vinden. Waarschijn lijk is hij uit de cabine geslingertl en verdronken. Een van de voornaamste bedoe lingen van de Europese reis van pre sident Kennedy, die zaterdag een aanvang neemt, is de verbondenheid van de Verenigde Staten met het Atlantisch bondgenootschap uit te drukken. Dit hebben Amerikaanse regeringsfunctionarissen medege deeld. DÉN BOSCH, 20-6. In Den Bosoh is een „broodfooridg" uitgebroken. Een plaatselijke - middelgrote - banketbakker wil vrijdag de prijs van afgehaald busbrood en blank brood met vijf cent verlagen. Het merendeel van de overige bakkers heeft zich nu genoodzaakte gevoeld ook hun broodprijs met vijf cent te verlagen. Het voor de „overige" bakkérs na delige verschil is echter, dat ze uit overwegingen van dienstverlening voor bezorgd en afgehaald brood al tijd dezelfde prijs berekenden. Ze hebben dus nu ook hun prijs voor brood dat aan huis bezorgd1 wordt moeten verlagen, dit in tegenstelling tot de „rebellerende" bakker, die hiervoor de oude prijs blijft vragen. Ingezonden mededeling Schouiven-Duivelandse Sportspiegel Burgh heeft beste papieren tegen WIK gewaagd in belangrijke ontmoeting promotiewedstrijd tegen Nieuwland ZSC en WIK aan elkaar Laatste kans voor WIK in KORFBAL. In de le klas van de SDKB gaat Burgh het morgenavond in eigen omgeving opnemen tegen WIK. De thuisclub gaat hier met de beste papieren van start al zal WIK zeker zijn uiterste best doen om de club uit de Westhoek zo goed moge lijk partij te geven. Bij Unitas-Zee- meeuwen slaan wij de kansen van de bezoekers iets hoger aan. Te Nieuwerkerk gaat SKNWK het op nemen tegen Brouwershaven. Hoe wel het verschil hier niet groot zal zijn ligt een kleine zege voor de thuisclub het meest in de lijn der verwachting. In de 2e klas staat de belangrijke ontmoeting tussen ZSC en WIK op het programma. De eer ste maal eindigde het treffen tussen beide teams in een puntenverdeling en ook deze maal zien wij de uitslag dicht in de buurt van een gelijk spel. Burgh II maakt wel een goede kans de puntjes mee naar huis te bren gen van het bezoek aan NOAD. In dc 3e klas geven ivij SVOWK weinig kans te Sirjansland tegen DES re vanche te nemen voor de in eigen huis geleden nederlaag. Hedenavond gaan in de 3e klas de reserves van SKNWK te Nieuwerkerk het opne men tegen Burgh III. Gezien de tot. nu toe behaalde resultaten maakt de thuisclub hierbij een goede kans beslag op de puntjes te leggen. Te Kerkwerve gaat ZSC II tegen WIK III proberen revanche te nemen voor de in eigen huis geleden 4-3 nederlaag. In de 4e klas zien wij weinig moeilijkheden voor leider Zeemeeuwen II in de ontmoeting te gen DES II. Velocitas moet in staat worden geacht thuis de baas te kun nen blijven over Unitas II, terwijl Renesse de puntjes mee naar huis moet kunnen brengen van het be zoek aan NOAD II. VOETBAL. Voor de promotie, naar de le klas van het zaterdagvoetbal van de afd. Zeeland gaat WIK mor gen middag het in Nieuwland opne men tegen de club van die naam. Keert WIK van deze ontmoeting met lege handen naar huis, waartoe de kans zeer groot is, dan is de kans op promptie voor de groen-witten zo goed als verkeken. voilig c 't Nederlandse gezin vanaf f 169.SO UW VASTE KEUS:'N FASTO GEISER In het bekende rode blik De vertrouwde naam voor een lekker licht sigaartje STAD EN PROVINCIE ZIERIKZEE Vestiging Volksonderwijs Wij vernemen dat de Stichting Va kantieverblijven van de Vereniging voor Volksonderwijs aan de Ramp- weg te Renesse een terrein van 10 hectare heeft aangekocht. Het ligt in de bedoeling op dit terrein een kin dervakantie verblijf te bouwen, waar van de bouw drie jaar zal vergen. Het plan bestaat de voltooiing te doen samenvallen met de viering van het 100-jarig bestaan der vereniging in 1966. De benodigde gelden zullen bijeengebracht worden door een lan delijke inzamelingsactie. T.V.-toéstel voor ziekenhuis Wij vernemen dat de actie voor het verkrijgen, van. een rijdend t.v.- toestel ten behoeve van het Zweedse Rode Kruis ziekenhuis ook hier zal worden gevoerd .Nadere bijzonder heden hierover worden volgende week medegedeeld. C.B.T.B. naar proefbedrijf Van de zijde van de afd Schou- wen-Duiveland van de Zeeuwse C.B. T.B. vernemen wij dat het in het voornemen ligt op vrijdag 28 juni a.s. een excursie te maken naar het proefbedrijf „De Schel demonden" te Bruinisse. Verschillende proeven die op dit bedrijf worden genomen met diverse rassen, soorten en variëteiten en de methodes van bemesting, chemische onkruidbestrijding en dergelijke, zul len in ogenschouw worden genomen. KERKWERVE Opbrengst collecte Rode Kruis De collecte van het Rode Kruis te Kerk-werve heeft f 367,89 opge bracht. HAAMSTEDE De kermis A.s. zaterdag, maandag en dinsdag staat Haamstede weer in het teken van de kermis. Er schijnt dit jaar wat verwarring te heersen over de juiste datum van de kermis. Het is altijd zo geweest met de Haamsteedse „markt" dat deze begint op de maan dag vóór of op St. Jan. Daar deze dag (de gedenkdag van Johannis de Dooper) op 24 juni is, welke dit jaar op maandag valt, wordt de kermis op de juiste data gehouden. In de loop van donderdag is men begonnen met de opbouw van de verschillende attracties. Het is de be kende fam. v. d. Zande uit Halsteren die hier een gebakkraam, een schiet tent en een lijntrekkraam neerzet. Op het meer beweeglijke vlak komt dan een kindermolen en een lucht- schommel. Zaterdagmiddag komt het ver- maakcentrum aan de Ring in Haam stede in beweging en met goed weer kan het zeker druk worden. Vroeger werd de kermis ook op de woensdag avond gehouden, doch hiervoor liep de belangstelling sterk terug, zodat men het van gemeentewege beter achtte de woensdag uit te schakelen en hiervoor de zaterdag in te lassen. Grondboringen Een speciaal - soort vrachtauto met hulpmotor is alhier gearriveerd, die gebruikt wordt bij het doen van grondboringen op de plaats waar het nieuwe gemeentehuis zal verrij zen. Ten onrechte wordt de wagen wel aangemerkt als behorend bij de kermis, maar de functie is dus wel een heel andere. Het doen van grondboringen intus sen wijst er op dat aan de plannen voor het nieuwe gemeentehuis ver der wordt gewerkt. HET GEHEIM VAN TURTON TOWER 86. „Weg dat pistool!" roept Agua, Wil liams' linkerpols grijpend. Een ogenblik is deze overdonderd, maar dan rukt hij zich met kracht los. De kolf van het pistool treft Agua onzacht op het hoofd en zonder een kik te geven zakt deze ineen. Maar gelijktijdig i9 Aram toegesprongen. Williams tracht nog het pistool op hem te richten, maar met inspanning van al zijn krachten slaagt Aram erin het dreigende wapen naast zijn hoofd te houden. „Kom tot jezelf, man", bijt hij de kapitein toe. „Je hebt al genoeg misdaan terwille van je vrouw! Je kunt de zieke niet redden met het leven van anderen, Williams!" RENESSE Rode Kruis-inzameling De opbrengst van de campagne '63 van het Ned. Rode Kruis bedraagt alhier f 350,60. SCHARENDIJKE „Sursum Corda" behaalde tweede prijs Door de Chr. Gem. Zangvereni ging „Sursum Corda" alhier, diri gent de heer L. Th. Fennema uit Zierikzee, werd op het zangconcours te Luniteren, uitgaande van de Bond van Chr. Zang- en Oratoriumvereni gingen, een 2e prijs met 283 punten in de le afdeling behaald. BROUWERSHAVEN Concert „Apollo" Bij gunstige weersgesteldheid zal de muziekvereniging „Apollo" aan staande zaterdag, 22 juni, een popu lair concert geven in de muziektent te Brouwershaven. De aanvag is be paald op 8 uur. Vergadering gemeenteraad De raad der gemeente Brouwers haven zal op dinsdag 25 juni 1963 in openbare vergadering bijeenko men in het Plaaitsenhuis te Drei- séhor. De agenda vermeldt o.m.: beëdiging van de toeer A. P. du Bois als tweede waarnemend secretaris en tweede waarnemend ontvanger; ingekomen stukken en mededelin gen; onderzoek geloofsbrieven en toelating van d'e heer M. Matttoijsse, benoemd verklaard tot lid van de raad; benoeming van mej. A. de Ko- nmk tot onderwijzeres aan de open bare lagere school te Brouwersha ven; vaststelling wijziging der Alge mene Politieverordening; vaststel ling wijziging der Gemeenschappe lijke Regeling Vleeskeuringskring Zierikzee; verlening van medewer king door middel van 'borgstelling aan de Stichting Waariborginstiluut voor de Tuinbouw in Zeeland; toe treding tot de Stichting Zeeuwse Muziekschool; uittreding uit de Gemeenschappelijke Regeling Cen trale Dienst voor Bouw-, Woning en Welstandstoezicht en Gemeente werken; goedkeuring van dé 4e wij ziging der begroting 1962 van de Ge meentelijke Instelling voor Sociale Zorg; goedkeuring van de 3e wijzi ging der begroting 1963 van de Ge meentelijke Instelling voor Sociale Zorg; vaststelling, van de 22e wijzi ging der begroting 1962; vaststelling van de 6e wijziging der begroting 1963; verlening van eervol ontslag aan de heer J. W. Roskam te Noords- gouwe als hoofd 'der openbare la gere school aldaar. DUIVELAND Vergadering gemeenteraad Heden (vrijdag)-avond 21 juni wordt in het gemeentehuis te Oos- terland een openbare vergadering gehouden van de gemeenteraad van Duiveland. De agenda vermeldt twintig punten, waarvan de belang rijkste zijn: grondverkoop industrie terrein Nieuwerkerk, verkoop wo ning en aankoop grond te Ouwer- kerk, ontslag mevr. T. de Haam- Brugman als onderwijzeres o.l.- sctoool Oosterlan'd, vaststelling van enige begrotingswijzigingen en het aangaan van rechtsgedingen tegen J. Bom en J. J. de Braai te Nieu- werkeik, en H. J. Stoutjesdijk te Oosterland. OUWERKERK Concert „Nieuw Leven" Bij gunstige weersomstandigheden hoopt „Nieuw Leven" morgen, za terdagavond, een concert te geven in de tent. OOSTERLAND Kantonnier waterschap In de vacature Jac. de Jonge te Sirjansland, die wegens pensioenge rechtigde leeftijd eervol ontslag ver- kreég, werd tot kantonnier van het waterschap „Sohouwen-Duiveland" benoemd onze dorpsgenoot Karei van der Werf Jacz. Geslaagd reisje Chr. Zangvereniging De Christelijke Gemengde Zang vereniging alhier maakte woensdag 19 dezer weer haar jaariijks reisje, waarvoor met 35 dec-lnemers(sters) goede belangstelling bestond. Om 6 uur 's morgens werd op het Markt plein de R.T.M.-bus bestegen, en via het veer te Zijpe ging het over Steenbergen en Dinteloord op Go- rinchem aan, waar in het bekende café „Van Kekem" gezellig de kof fie werd gebruikt. Omstreeks negen uur werd de 'tocht vervolgd door do kersenboomgaarden van de Betuwe in de riéhting Tiel. Jammer genoeg waren de kersen ditmaal nog niet rijp, zoals op andere jaren. Lang zaam werd over de beroemde Greb- beberg gereden om de deelnemers temeer van deze mooie natuur le laten genieten. Vooral de fraaie mo numenten op de Grebbeberg trokken in toet bijzonder de aandacht. Het einddoel van de tocht, Arn'hem^werd spoedig hierna bereikt, en van de vele bezienswaardigheden was hid* wel het bekende en beroemde open luchtmuseum, dat de bezoekers on gemeen boeide. Vooral de agrariërs onder de reizigers stelden groot be lang in de oeroude Saksische boer derijen met de primitieve woonruim ten etc. In de restauratie van het O.L. museum „De Oude Bijenkorf" werd toet middagmaal genuttigd. Ook een bezoek aan de bedriegertjes in het mooie Sonsbeekpark was een attractie. Half twee vertrok men uit Arnhem, waarna in Schaik (N.B.) werd gepauzeerd voor theedrinken. Via Den Bosoh kwam men in TW- burg, waar een bezoek aan Burgers Dierenpark op het programma stond. De jeugdige reizigers kwamen hier bij zonde raan hun trekken door de lachspiegel, terwijl de ouderen weer meer werden 'geboeid door de fraaie collectie opgezette vogels. Nu ging het hlistoe en ongeveer neger, uur arriveerde het gezelschap weer op het dorp terug, hoogst voldaan over hetgeen men gezien en genoten had op deze, door mooi weer begunstigde trip. Een bijzonder woord van dank werd gericht 'tot de R.T.M.-chauffeur Viergever voor niet alleen zijn rij- kwaliteiten, maar ook voor zijn des kundige uitleg van alle 'bezienswaar digheden tijdens de rit. De dames en 'heren van de zangvereniging kunnen op een mooie reis terugzien. De neutralistische premier van Laos, Soevanna Phoema, heeft in een brief aan de internationale con trole-commissie geprotesteerd legen de „dagelijks op grotere schaal toe nemende aanvallen" van de strijd krachten der pro-communistisChe Pathet-Lao „en haar bondgenoten" op de stellingen der neutralisten en rechtse troepen. VAKANTIE En daar zaten ze dan. Twee echt paren, nog niet stok, maar ook niet meer piep, in hun gezellig (daar niet van) vakantiehuisje in de duinen. Buiten voltrok zich het tumulteuze geweld van deze zomerse herfst en droevig leekte bij tijd en ivijle het hemelwater langs de ruiten. De man nen troostten zich met een pijp ta bak en de dames deden een clioco- laadje, want wie wijs is foeet genoe- gelijk te compenseren wat de natuur het lichaam aan zon tekort laat ko men. Als een verhelderend mirakel kwam dan deze week toch nog en kele uurtjes de zon en als reactie daarop haalde één der vakantiehou ders de doos chocolade van de ven sterbank af en zette die op de radio. Het zou nietnodig geweest zijn, want vloekzwarte ivolken kwamen weldra weer aandrijven over de dui nen en de grote sproeier in het uit spansel begon de grasjes en. de bloe metjes te begieten. De volgende dag regen en wind vlagen en daartussendoor zelfs en kele ogenblikken droogte. „Ik wordt het zat", zei één der dames en hoe zat wel bleek uit haar abrupt opstaan en naar buiten stap pen, gevolgd slechts door de andere vakantiegangster, want de mannen- bleven thuis. Het was hen ie bar buiten. De dames liepen ivat rond en poogden wal schoonheid te vatten in een wereld, die gonsde van windge- rucht. Het dxmrde echter niet zo lang voordal er weer sproeiregentjes kwamen en noodgedwongen het huis moest worden opgezocht. Toen de dames binnenstapten sloeg hen een behaaglijke warmte tegemoet, want de heren der schep ping zaten het werkwoord gezellig doen te vervoegen. Ze hadden de gaskachel aangestoken. Met de warmte echter snoven de dames nog iets anders op. Een vreemd penetrant luchtje. Geen ivonder want de bril van één der dames, die ze tevoren op de koude kachel had gelegd, lag fijntjes te smelten. Ze gaf er een woedende klap tegen en als. hel apparaat is gestold, moet nog .worden bezien of hfj nog bruikbaar is. Toen de celluloidwolk wat was iveggedreven, kwam er een ander luchtje b[j uit de richting van de luid spelende radio. Het rook - om precies te zijn - naar chocoladepud ding. Op die radio stond immers een doos en de chocolaadjes bleken tot pap vergaan. Die doos werd open en bloot buiten in de regen gezel ook om te stollen. „Stomme mannen" werd er gezegd. Dat tekende de emotionaliteit. Toen echter de ge moederen tot bedaren waren geko men, had men tijd nog eens bespie gelend te praten over die wonderlij ke vakantie in de zomer van 1963. EILANDMAN.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1963 | | pagina 2