Wat komt er in de koffer? Sjah zet door Chefarine „4" doet wonderen! GEVALLEN VOOR EEN ZONNIGE VAKANTIE Hervormde kerkvoogdijen in geldnood Chefarine „4 grens Straks niet vakantie Fatale duik in zwembad Chroesjtsjov Ingezonden mededeling Elk jaar puzzelen we weer, welke kleren we mee zullen nemen als we mei vakantie gaan. Het beste zou eigenlijk zijn als we dadelijk na de vakantie voor onszelf even noteerden wat volgend jaar wél en niet mee moet. Dat weten we vlak na de vakantie namelijk altijd weer beter dan er vlak vóór. Elk jaar zijn er immers weer dingen, die anders hadden gekund? Elk jaar namen we japonnetjes mee, die we thuis graag dragen, maar die het met de vakantie „niet" doen. En meestal nemen we ook weer te veel mee. Natuurlijk hangt het samenstellen van uw vakantiegarderobe nauw sa men met de plaats waar u naar toe gaat. Een vakantie aan zee verlangt nu eenmaal andere kleren, dan een vakantie in de bergen. Welke jurk? Gaat u van de ene plaats naar de andere, kies dan niet-kreukende kleding. Bovendien is bij zo'n trek kende vakantie een uitgebreide gar derobe uit den boze. Gemakkelijk wasbare en snel drogende rokken en bloesjes die we niet behoeven te strijken, verdienen dus zeker de voorkeur. Daar een zeer gekleed ja- ponnetje tegenwoordig vaak niets meer is dan een wolkje, is er geen bezwaar tegen dat ook mee te ne men. Stel dat u plotseling wordt uitgenodigd voor een etentje of schouwburgbezoek! Bent u van plan naar zee te gaan, draag dan alleen een lange broek en shorts, als uw figuur dat toelaat. In alle andere gevallen ziet u er veel charmanter uit met een aardige rok. Maar dan ook geen heel wijde rok, laat die ook voor de slanken! De tegenwoordige gerende modellen geven ons net genoeg bewegings vrijheid; zo'n gerende rok van een stevige katoen voldoet heel erg in de vakantie. Voor het strand is een doorknoopmodel zeer geschikt, ook al omdat 't zo gemakkelijk is over uw badkleding. Maak een „set" Een „set" van bloesjes op deze rok is een kostelijk bezit. Een strapless jakje of een jakje met smalle schou derbandjes, een mouwloze blouse met diepe halsuitsnijding, een blou se met kort mouwtje en een over hemdblouse. Als u handig bent maakt u er een paar zelf, dan wordt het zeker geen kostbare geschiedenis. De rok en'één van de jakjes kunt u ook nog dubbel maken, twee verschil lende kleuren stof tegen elkaar, dan zijn er nog meer mogelijkheden om te variëren. Een doorknoopjurk met jasje be wijst dezelfde diensten. Als mate riaal is .don katoen, linnen of bad stof het meest geschikt. Een kort jasje van stof of een warm, gebreid Ingezonden mededeling en dan liefst gevoerd jasje en een regenjas zijn zeker onmisbaar. Er zijn ook mantelpakjes van wateraf stotende stof, die zeker in de vakan tie goed zullen voldoen. En manlief? Ook voor de heren moeten we zo efficiënt mogelijk te werk gaan als we de koffers gaan pakken. Gemak kelijke en sportieve kleding, die zo weinig mogelijk ruimte inneemt. Een dikke trui, een pullover, en een jack of blazer vormen met een lange en een korte broek precies de goede kleding voor alle weertypen. Enige gekleurde no-iron overhemden en zeker één wit overhemd, want de her enmoeten ook iets hebben waar ze mee uit kunnen. Natuurlijk mo gen we in geen geval een plastic of nylon regenjas vergeten. Gelukkig is er voor de heren net als voor ons vrouwen gemakkelijk wasbare en snel drogende onderkle- ding. Ook hiervan hoeven we dus niet zoveel mee te nemen. Weet u nog met hoeveel stuks u vorig jaar toekon? Maak het u niet al te moeilijk met dat koffers pakken, de zomer is toch al zo kort. Betty Teeling. DEN HAAG. In een telegram aan kabinetsformateur dr. De Kort heeft het hoofdbestuur van de Koninklijke vereniging „Onze Luchtmacht" me degedeeld het op hoge prijs te zullen stellen, als bij de besprekingen aan dacht zal worden geschonken aan een staatssecretaris vdor de lucht macht. DEN HAAG, 17-6. De legervoor- lichtingsdienst deelt mee, dat gister nacht in het academisch ziekenhuis te Utrecht is overleden de 20-jarige dienstplichtige soldaat P. M. Bon uit De Zilk. Woensdag tegen half vijf liep 'hij een ernstige halsfractuur op bij een ongelukkige duik in het na tuurbad De Zanderij te Otterlo. KAAPSTAD. Elf mensen zijn om gekomen, twee blanken en negen negers, tien negers zijn nog ingeslo ten, bij een instorting in een Zuid- Afrikaanse mijn. KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk Beroepen te Dongen: K. A. Clad- der, vic. te Utrecht; te Mastenbroek: A. Noordegraaf te Daarle. Aangenomen naar Swartebroek- Terschuur: W. v. Hennekeler te Vreeswijk; naar Amsterdam-Water- graafsmeer (vac. J. ter Schegget) (toez.): H. K. Stauttener te Pijnac- ker; idem het beroep van de prov. kerkverg. van Zeeland] (als pred. voor buitengew. werkzaamh.): H. G. Beneder te Baai-land. Bedankt voor Nieuwleusen: J. G. Huebink te Midwolda (Gr.). Ned. Prot. Bond Aangenomen de benoeming tot voorg. te Krimpen a.d. IJssel: E. F. Wildervanck, ld. te Vaassen-Emst; naar Wassenaar: D. H. Werner, id. te Huizen (N.H.). Geref. Kerken Beroepen te Hoofddorp: J. D. de Vries te Aardemburg. Ohr. Geref. Kerken Aangenomen naar Sliedrecht (Mid- deldiepsbr.')N. Brandsma te Nieuw- Amst'erdam, die 'bedankte voor Pa- pendreoht en voor Kerkwerve. en Nina KERKNIEUWS UTRECHT, 166. De inkomsten van de hervormde kerkvoogdijen houden geen gelijke tred met de al gemene welvaartsstijging. In vele gemeenten wordt het elk jaar moei lijker de stijging van de uitgaven op te vangen. Dit zei prof. dr. ir. H. G. van Beusekom voorzitter van de vereniging van kerkvoogdijen in de Nederlandse Hervormde Kerk bij de opening van een in Utrecht gehou den vergadering van deze vereni ging. De middelen van d'e kerk schieten tekort wanneer meni beziet wat er met deze middelen moet worden ge daan, zo zei prof. Van Beusekom. Hij signaleerde voorts een tekort aan kerkgebouwen in de nieuwe woonwijken dier steden en de zich uitbreidende dorpen. Er is volgens hem ook een! tekort aan predikants- plaatsen en medewerkers. De helft van de 'hervormden woont in ge meenten met minder dan 10.000 in woners en heeft nog geen 450 predi kanten. Prof. Van Beusekom kwali ficeerde dit als een schromelijke on derbezetting. Predikantspensioenen Hij deelde mee dat 'er in dit jaar een. voorstel wordt gedaan om de predókantspensioen'en 'te verhogen. Een bittere noodzaak, omdat de te genwoordige pensioenen bepaald niet in overeenstemming zijn met het geen1 men in een verzorgingsstaat, als waarin men 'thans leeft, mag verwachten', zo zei bij. Prof. Van Beusekom deelde tenslotte mee, daf de hervormde kerkvoogdijen op kor te termijn een nieuwe kerkbouwak- tie 'gaan ondernemen. Schouwen-Duivelandse Sportspiegel WIK II zorgde voor verrassing tegen Burgh II SKNWK II kreeg eerste nederlaag te boeken Uitstekend geslaagd adspiranten- en en pupillentoernooi te Brouwershaven MEVO degradeert naar le klasse afdeling Zeeland. KORFBAL. In de le klas van de SDKB kwam er praktisch geen wij ziging in de situatie. In Schouwens groene dreven trok Brouwershaven met 5-3 aan het korste eind tegen Burgh. Zeemeeuwen ging te Nieu- werkerk op bezoek bij SKNWK, waarbij de blauw-zwarten met de zelfde cijfers aan het langste eind trokken. Te Kerkwerve moest WIK zich tot het uiterste inspannen om met 4-3 de baas te blijven over hekkesluiter Unitas. Burgh SKNWK Zeemeeuwen WIK Br.haven Unitas 7 6 10 50-16 13 7 6 0 1 36-23 12 8 3 2 3 25-25 8 8 3 14 28-28 7 8 2 15 26-32 5 8 0 17 11-49 1 In de 2e klas wisten de WlK-re- serves een verrassend grote 7-1 over winning te behalen bij het bezoek aan Burgh II. Te Scharendijke trok ZSC met 5-1 aan het langste eind tegen het bezoekende NOAD. ZSC WIK II Burgh II 2 pnt. i.m. NOAD DOSKO 7 5 11 26-11 11 7 4 2 1 33-16 10 6 4 0 2 19-16 6 8 116 13-33 3 6 10 5 16-31 2 In de 3e klas kreeg SKNWK II in de afgelopen week bij het bezoek aan DES te Sirjansland haar eerste nederlaag te boeken (3-1). De reser ves van ZSC kwamen thuis tegen SVOWK deze maal maar net met de hakken over de sloot (1-0). Te Ouwerkerk moest SVOWK met 3-1 haar meerdere erkennen in DES. SKNWK II ZSC II DES WIK III Burgh III Br.haven II SVOWK 6 4 11 20-13 9 6 3 12 21-16 7 2 2 0 0 6- 2 4 4 2 0 2 14-14 4 4 12 1 10-13 4 5 12 2 11-13 4 7 10 6 10-22 2 In de 4e klas kivam leider Zee meeuwen 11 te Zierikzee tegen Uni tas tot een vlotte 9-2 overwinning. DES II smaakte in eigen huis, tegen NOAD II, het genoegen voor het eerst in de competitie het zoet van de overwinning te proeven (4-0). Wegens terreinafkeuring ging de wedstrijd tussen Renesse en Veloci- tas niet door. Zeemeeuwen II 6 5 1 0 41- 8 11 Renesse 5 4 1 0 29- 6 9 Velocitas 5 3 0 2 14-12 6 DES II 6 12 3 10-19 4 Unitas 11 6 114 13-46 3 NOAD II 6 0 1 5 6-32 I Hoewel de deelname zeker wel wat groter had kunnen zijn slaagde het adspiranten- en pupillentoernooi van de ASV Brouwershaven jl. zaterdag NEW YORK. 17-6. Mevrouw Nina Chroesjtsjof zit absoluut niet onder de duim van haar man en oefent belangrijke invloed op hem uit in zaken van buitenlandse politiek - volgens de schrijver van een artikel in het Amerikaanse tijdschrift Mc- Call, John Gunther. Gunther zegt dat de Sowjet-Rus- sische premier, die door zijn vrouw gewoonlijk „de voorzitter" wordt genoemd, bijna nooit een militair uniform draagt. Hij is daartoe ten volle gerechtigd, maar zijn „Ninot- sjka" houdt er niet van. De schrijver beweert dat niet Chroesjtsjef bezwaar maakte tegen de cancan-danseressen die zij in een show in Hollywood in 1959 zagen optreden. Na bijna 40 jaar getrouwd te zijn kunnen Nikita en Nina „buitenge woon goed" met elkaar opschieten, zegt Gunther. Zij heeft duidelijk een kalmerende invloed op hem. „Soms kan men zien dat zij hem streng aan kijkt als hij stiekem een verboden drankje naar binnen wil slaan, en zo nu en dan dribbelt ze de kamer door om zijn das recht te trekken", aldus Gunther. Een funktionaris van het Ameri kaanse bureau voor lucht- - en ruim tevaart (NASA), O. Llöyd, heeft gezegd, dat de Verenigde Staten op bet ogenblik geen plannen hebben om een vrouw in de ruimte te bren gen. BLIK DOOR HET WERELD De schoten die in Teheran op een protesterende massa zijn gelost wa ren niet de eerste die in de laatste tijd onlusten in Perzië hebben moe ten bedwingen. Er zijn - dan hier, dan daar - relletjes geweest om verschillende redenen, die echter uiteindelijk alle terug te voeren zijn op de verbeten energie waarmee sjah Reza Pahlevi zijn hervormings plannen doorvoert. Het zijn door gaans plannen die al bestonden voor hij vrijwel alle macht aan zich trok, maar die door allerlei tegenkanting in de parlementaire machine maar moeizaam tot uitvoering kwamen. Met zijn hervormingen heeft hij velen tegen zich in het harnas ge jaagd: de grootgrondbezitters, die hun land kwijt raken, en de geeste lijkheid zijn er de voornaamste van. Eii uiteraard vinden die tegenstan ders elkaar, zodat waarschijnlijk het land nooit zoveel tegenstanders van de pauwentroon heeft bezeten. Daar staat tegenover dat door het gun- Ingezonden mededeling uw moderne wasmachine vraagt om een speciaal sop uitstekend. Bij de adspiranten wist ZSC op overtuigende wijze, alle wedstrijden werden gewonnen, be slag op de le prijs te leggen. Bij de pupillen kwam WIK A zonder een enkel verliespunt als overwinnaar uit de bus. Voor heden (dinsdag)avond is in de le klas een volledig programma vastgesteld. Zeemeeuwen speelt op haar terrein tegen Burgh met de be zoekers als favoriet. Brouwershaven heeft in eigen omgeving de beste papieren tegen Unitas, -terwijl WIK en SKNWK te Kerkwerve wel eens na aan elkaar gewaagd zouden kun nen zijn. Woensdagavond komt in de 2e klas Burgh II in het veld tegen DOSKO, terwijl WIK II bezoek krijgt van NOAD. De thuisclubs hebben hierbij de beste kansen. Donderdagavond krijgt Brouwersha ven II bezoek van SVOWK, waarbij de uitslag niet ver van een punten verdeling zal liggen. VOETBAL K.N.V.B. ZATERDAG COMPETITIE. Het is MEVO zater dagmiddag in Kapelle niet gelukt de beslissingswedstrijd tegen Spui tot een goed einde te brengen. Met 3-2 trok de Zierikzeese ploeg aan het kortste eind, waardoor zij volgend seizoen hun geluk in de le klas van de afd. Zeeland zullen moeten be proeven. Hopenlijk gaat MEVO nu niet .bij de pakken neerzitten maar met frisse moed in het volgend sei zen proberen het verloren gegane terrein weer zo spoedig mogelijk te heroveren. AFD. ZEELAND. ZATERDAG COMPETITIE. WIK begon de pro motiecompetitie, voor 2 plaatsen in de le klas, te Kerkwerve met een 6-3 nederlaag tegen Krabbendijke II. Daar Krabbendijke II vorige week reeds met 6-5 van de andere gega digde, Nieuwland, wist te winnen, zijn zij zo goed als zeker van een plaats in de le klas. Het spel dat WIK in haar eerste promotiewed strijd vertoonde is zeker nog niet rijp voor de le klas. NEDERLAAGWEDSTRIJDEN. Na de grote 8-1 zege van vorige week op Zonnemaire kwam Bruse Boys zaterdagavond in het veld tegen Zierikzee. Het is een aantrekkelijke en aardige wedstrijd geworden wel ke door Zierikzee met 4-2 werd ge wonnen. BESLISSINGSWEDSTRIJD. Te Goes speelde Zierikzee A 1 op het terrein van Robur een beslissings wedstrijd tegen Rillandia A 1. Door deze wedstrijd met niet minder dan 14-0 te winnen plaatste Zierikzee A 1 zich voor de finale wedstrijden welke op 6 juli a.s. te Goes zullen worden gehouden. stig onthaal dat de verdeling van het grootgrondbezit by de boeren heeft gevpnden juist onder deze massa's de aanhankelijkheid aan de sjah waarschijnlijk nooit zo heftig is geweest. De sjah weet, dat zodra door het falen van de landhervor mingen deze massa's zich van hem afkeren, de dagen van het huis Pah levi wel geteld zijn. Er is meer nodig Die landhervormingen lopen ge vaar. De .onteigende grondbezitters waren meer dan alleen landeige naars. Ze zorgden voor de afzet van produkten, voor het inkopen van mest en zaaigoed, voor de - in dit land zeer moeilijke watervoorzie ning en nog veel meer. Dat moeten boerencoöperaties nu doen, maar de beproefde functionarissen daarvoor schept men niet bij keizerlijk de creet. Velen zijn door de sjah naar Israël gezonden om daar de kunst af te kijken en in Perzië werken ook vele adviseurs die in de Negev- woestijn de ervaringen hebben op gedaan, die de Perzen zich graag eigen willen maken. Hier en daar is het al mis gegaan en dan helpt de regering groot scheeps met voedsel en geld en dat zal ze nog vaak moeten doen, zolang tenminste buitenlandse hulp aan Perzië dit mogelijk maakt. De Amerikaanse opvattingen over hulp aan het buitenland ontwikke len zich echter in een richting die Teheran wel angst moet aanjagen. In ieder geval heeft sjah Reza be dot op dit moment de massa's op het platteland voor hem door het vuur gaan. Sjah neemt risico's De hervormingsmaatregelen heb ben echter niet alleen de grondbe zitters tegen hem ingenomen, maar ook vele priesters, beiden catego rieën, die invloed hebben op het feo dale platteland. De geestelijken heb ben ook door de gr ondh er vormingen inkomsten verloren en bovendien is de verlening van stemrecht aan de vrouwen een klap in hun gezicht. Hier dreigt een gevaar dat de plat telandsbevolking tegen de sjah op gezet wordt. De Perzische keizer heeft als tegenmaatregel een cam pagne ingezet om jonge moella's voor zijn ideeën te winnen, rede nerend dat deze binnen niet al te lange tijd de grootste invloed zullen hebben. De strijd van de sjah om zijn land uit middeleeuwse omstandigheden te heffen gaat tot dusver buiten ver wachting goed, maar hij neemt er enorme risico's bij. Hij moet dat wel. Schoten als nu in Teheran vielen hebben het gevaar dat ze net die kleine omslag in de opinie kunnen veroorzaken waarop zijn plannen kunnen falen; immers massa's jui chen niet gauw toe dat er op hen geschoten wordt. Ingezonden mededeling Vier middelen versterken eikaars werking, zodat met een kleinere dosis kan worden volstaan. Chefarine "4" bevat vier beroem de geneesmiddelen die eikaars werking versterken. Hierdoor is het mogelijk met een kleinere dosis te volstaan. Bovendien zorgt één der bestanddelen dat een ge voelige maag niet van streek raakt. Chefarine "4" is dus een bijzonder veilig middel voor de bestrijding van pijn en griep. Een enkel labiet zorgt bij pijn, griep ol een "landerig gevoel" dat u met plezier uw werk kunt doen! 20 tabletten I 0.80, 40 tabletten (in strips) f 1.50, 100 tabletten 13.50. ZEEUWS-VLAAMS FEUILLETON 49 Kees vond, het uitstekend. En zo 'kwam Marie begin november 'bij 'hem in d'e zaaik. t Was een' bij de- bandje van zessen klaar en Kees bemerkte spoedig, dat Jannde niiet te veel bad gezegd. Een week lia'ter zag Kees Henk in Oostibuig lópen .Door al 'd'e drukte van de laatste maanden hadden ze elkaar niet meer gezien en Kees moest erkennen, dat hij hard op weg was om zijn familie te vergeten. Maar nu had bij eindelijk even tijd. „Ha, die Henk! Zeg, waarom kom jij nooit eens 'bij ons «n? Ik heb je 'in geen twee ur a an dén gezien, ge loof ik. En boe gaat het 'thuis? Kom even bij mij binnen, dan kun je de nieuwe zaak ook eens bekijken!" Een 'beetje aarzelend gaf Henk hem een band. „Nou vooruit dan maar. Ik ben al eens een keer des avonds bij je kosthuis geweest, maar toen was je niet thuis. En sinds ik promotie héb gemaakt, doe ik al'leen verbind'ings- en controle- werk, zodat i!k overdag baast nooit in Oostbuig ben". Hij volgde nu Kees naar diens kantoortje. „Mag ik je voorstellen: mijn nieuwe secretaresse, juffrouw Pauwels. Maar 'die 'kende je zeker al? Juffrouw Pauwels, dit is mijn aanstaande zwager, Henk Geer- lings". Maar Ma ure lachte schaterend. „Poe, alsof ik hem niet langer ken dan jijl Hallo, die Henk". Toen zweeg ze even. Het schoot baar te binnen, dat het feit, dat ze I-Icnk Goerlinigs al eerder kende dan door W. Geldof Kees, nu niet zo gunstig was. Ze maakte 'daarom dat ze wegkwam. Keefr lette er niet op. „Zo, nu 'hebben wij bet rijk alleen. En wat zeg je van dit bedrijf? Wij zijn nog maar met z'n drieën, maar als 'het zo blijft, zullen er nog wel een paar bijkomen. Goede gebou wen, 'hè?" Inderdaad, Henk moest beamen, dat het er schitterend uitzag. Hij bad nooit geweten, dat de handel in landbouwwerktuigen zó belangrijk was, maar hij gaf toe er geen ver stand van te hebben. Kees legde hem uit, voor hoeveel gulden alleen in de Showroom stond opgesteld en boe de winstmarges lagen. „Je ziet", zo besloot hij, „dat er bij een goede omzet 'best iets aan te verdienen is. al is het natuurlijk een wisselend bedrijf". ,,'t Is alleen maar jammer, dat je bet op zo'n manier hebt gekregen", antwoordde Henk bitter. Kees presenteerde een sigaret. „Ja dat is te zeggen: onder zulke omstandigheden". „Nee, ik bedoel bet net zoals ik het zeg", hernam Henk, „op zo'n ma nier. Ik bedoel dit: jij kon bet geld voor die borgstelling bij elkaar krij gen, een ander misschien nliet". Geamuseerd keek Kees hem aan. „Tja, maar wat Wil je? Ik heb je verleid voor hoeveel bier in de showroom staat. „Dat weet ik, Kees. Maar heb je et vrede mee, dat je zó het geld van je moeder hebt losgekregen? Die drie duizend gulden, bedoel ik". Kees' gezicht verstrakte. „Ik zou niet weten wat daar voor verkeerds aan was". „O zéker-, juridisch bad je volko men gelijk. Zelfs al bad je via een proces nog wel méér kunnen krij ger.. Maar ik had zoiets eenvoudig niet gekund, weet je". Kees dacht even na. „Tja, ik weet toch niet wat je bedoelt", zei hij ten slotte onverschillig. „Kijk Kees, mijn ouders zijn maar- eenvoudig 'keuterboertjes in Zuid^ Beveland, Een paar hectare boom gaard en wat bouwland, dat is alles. Maar ik zou mijn ouders geen drie honderd gulden 'afhandig durven maken op de manier zoals jij 'het tienvoudige vroeg". „Hét 'kon wel eens zijn", zei Kees na een ogenblik van stilte, „dat drie honderd 'gulden voor bén nog meer betekende dan tienduizend voor moeder. Je vergeet, dat al bet gede blokkeerde geld op de bank stond, dat er niets voor was gékocht in vergelijking met wat wij vóór de oorlog 'hadden. Die drieduizend gul den betekenden voor baar maar een kleinigheid, misschien tien procent van haar bankrekening". „Dat wist ik niet", zei Henk ver bluft. „Toen ik Cor leerde kennen, dacht ik een meisje van mijn eigen stand voor mij te hebben Kees haalde de schouders op. „Tja, wat wil je? Thuis liepen wij elkaar in ide weg en ze wilde wat meer van de wereld zien. Overigens d'ien je te bedenken, dat je met wat geld oék niet veej, doet als je er niet bij gaat werken. Zo denk ik er ten minste over". Henk knikte. „Ik ben blij, dat ik nu tenminste iets meer weet. Eigen lijk durf ik nu wel op je bruiloft le komen. Moeder is daar natuurlijk fel op tegen en klaagt, dat jij haar in de steak gelaten en uitgeplun derd hebt". „Dat zal wel, maar je weet nu be ter. Hoe 'gaat hol anders thuis?" (Wordt vervolgd!

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1963 | | pagina 6