VUISTJE Om een beeld.... LAATSTE NIEUWS Orgel Gereformeerde kerk te Bruinisse gerestaureerd Zondag werd in de Gereformeerde kerk te Bruinisse, het geheel geres taureerde orgel, dat ook een tlinke verbouwing heeft ondergaan, weer in gebruik genomen. Dit door de firma Spiering uit Dordrecht ge bouwde instrument werd voor het eerst in 1948 in gebruik genomen. Bij de grote restauratie die het kerkgebouw zelf in 1961 onderging, bestond oök het plan een geheel nieuw orgel aan te schaffen, doch financiële overwegingen waren de oorzaak dat hiervan werd afgezien. Men besloot het oude orgel te res taureren en dit is nu gebeurd. In de eerste plaats werd de tremulant ver vangen door een andere, die een be schaafder geluid geeft. Het orgel front werd plm. 60 cm. omhoog ge bracht. Bij het oud'e orgel stonden de orgelpijpen op de galerij vloer, ZAANDAM, 17-G. De Zuidxlavische beeldhouwer Slauomir Miletic is maandagmiddag te Zaandam in hui len uitgebarsten en met een zestal vrouwelijke en mannelijke helpers uit Zaandam. Nadat het gemeentebestuur van Zaandam onlangs op esthetische gronden een beeld („De houtwer ker") van Mileticdat op een brug over de Zaan moest worden geplaatst had afgekeurd, besloot de Zuidsla- viër de bevolking te laten zien dat zijn beeld wèl voor plaatsing in aan merking kwam. Op het terrein van de gasfabriek te Zaandam (in een loods op dit terrein had hij het beeld in klein vervaardigd) bouwde hij uit brokken gips het beeld op. Na dat hij er enige dagen en nachten aan had gewerkt en het vier meter hoge beeld op het dak van een oude schuilkelder bijna klaar was, viel het maandagmiddag in vele brokken uit elkaar, tot grote schrik van de maker en zijn helpers en helpsters. Enige honderden toeschouwers wa ren eveneens diep onder de indruk. Uit de kring van kijkers stegen tal van minder prettige woorden aan het adres van het overigens afwe zige gemeentebestuur. Miletic liet zich als een gebroken man wegvoe ren naar de kantine van de gasfa briek; zowel hij als zijn helpers en helpsters huilden als kinderen. Een jonge Zaandammer was zelfs zo overstuur dat hij naar het zieken huis moest worden vervoerd. De beeldhouwer is nu van plan opnieuw zijn beeld in gips te zetten, doch bij het eerste opbrengen van het gips is het kleimodel ernstig be schadigd. De handen zijn verdwenen en ook de voeten hebben veel te Itf- den gehad. Wat hij overigens met het beeld moet doen, als dit in be ton is gegoten, is hem zelf momen teel nog een raadsel. De gemeente Zaandam wil het niet hebben omdat twee niet met name genoemde des kundigen het hebben afgekeurd, na dat het gemeentebestuur om hun advies had gevraagd. Ingezonden mededeling Kent u Mon Chou, Kernhemse kaas, St. Paulin? Wees niet één- kennig: houd van méér kazen! doch dit was nu niet mogelijk om dat een betonnen balk dwars door de kerk loopt, waarop het orgel steunt. De frontpijpen zijn met apar te elektrische verb rugging geregeld. Men kan thans om het binnenwerk •heen lopen. De motor is uit ihet bin nenwerk gehaald en in een dubbel wandige kist naast het orgel ge plaatst. De elektrische kabels zijn vernieuwd. De dispositie van het orgel is nu: Prestant 8 voet, holpijp 8 v., viola di gamba 8 v., oktaaf 4 v., mixture 3 sterk, fluit 2 v., bourdon 16 v., sub bas 16 v., oktaafkoppel, tremulant, pedaal en tutrie. Een en ander heeft uit de aard der zaak ertoe mee ge werkt, dat 'het orgel nu weer uitste kend bespeelbaar is. De heer L. M. Steketee uit Nieu- werkerk, voorheen te Bruinisse, heeft 'het orgel ingewijd. Hij was in dertijd de man die met 'kennis van zaken en veel elan de orgelkwestie in de kerkeraad van de Gerefor meerde kerk heeft behandeld. kleintjes uitA? het Utxtxenlftfxd NUENEN. De 65-jarige heer J. J. G. uit Nuenen is om het leven ge komen bij een ongeluk op de weg van'Marche naai* Luik in de Arden nen. Zijn 19-jarige passagiere mej. C. S. kwam ook om ihet leven. LEEUWARDEN. Op rijksweg 9 bij Marssum 'is een verkeersongeluk ge beurd!, dat aan de ruim 50-jarige mr. A. van der M. uit Leeuwarden het •leven heeft gekost. VRIEZENVEEN. Tijdens 't zwem men in een plas in een zandafgra- ving te Bruinehaar d9 de 16-jarige jongen, G. H. J. L. uit de buurtschap Geesteren (gem. Tubb'ergen) ver dronken. GRONINGEN. Met' het maximum aantal deelnemers is een 'georgani seerde wadiooptooht gehouden. Der tig kenners van 'het wad' loodsten zaterdag honderd liefhebbers over bet wad bij d'e zeedijk in d(e Negen- boerenpolder. ROTTERDAM. In de maand mei zijn 2.246 zeeschepen met een geza menlijk nett o-register-tonnage van 5,6 miljoen ton de haven van Rot terdam binnengelopen. Voor mei '62 waren deze cijfers: 2.269 schepen en 5,4 miljoen n.r.t. UTRECHT. De katholieke vereni ging tot bevordering van de volks gezondheid' „Herwonnen Levens kracht", een onderdeel van de ka tholieke arbeidersbeweging heeft in Utrecht haar igouden jubileum ge vierd. SCHIPHOL. De Indonesische mi nister van burgerluchtvaart, vice- luchitma'arschalk Radten Iskandar, is met een K.L.M.-toestel uit Parijs op Schiphol 'aangekomen voor een in formeel bezoek van één 'dag aan ons l'an<l. EWIJK. In Ewijk bij Nijmegen is een dubbel woonhuis afgebrand', waardoor twaalf personen 'dakloos werden. De familie Van der V., man vrouw, twee kinderen en een kost ganger, kon zich, toeru d!e brand in bun woonhuis, 'dat een rieten dak heeft, uitbrak te nauwer nood in vei ligheid steilten. DEN HAAG. Met ingang van 15 juni a.s. opent de P.T.T. een telex- dienst met Barbados. SCHIPHOL. De direkteur van het Marokkaanse bureau voor land- bouwbevloeiïngswerkzaamheden, de 'heer M. Imani, die met een aantal deskundigen een bezoek van een week aan ons land heeft gebracht, •is van Schiphol naar Casablanca vertrokken. GROENLO. De 16-jarige G. uit de Spinolastraat te Groenlo is maan dagavond bij een verkeersongeluk in zijn woonplaats om het leven geko men. HAARLEM. De 12-jarige J. T. Beitels uit Haarlem, die op weg naar zijn school, het Trihiteitslyceum, op de Zijlweg door een inhalende auto met aanhangwagen werd aangere den, is in het Wi'lhelminagasthuis in Amsterdam, waarheen hij vervoerd was, overleden. Sclieepvaartberichten Katsedij'k, 18-6 te Rotterdam. Kel'letia (t.), 17-6 van Puerto La Cruz naar Rotterdam. Koren-ia (t.), 13-6 van Matias Gal- vez naar Punta Cardon. Tegelberg, 18-6 te Port Elizabeth verwacht. Willem Ruys, 17-6 van Tenerife naar Lissabon. Portret van J ruimtevrouw t ÏOSKOU, 17-6. De eerste vrouw die de ruimte is inge gaan, Valentino Teresjkova, mag dan wel een kordate vrouw zijn, dat neemt niet weg dat zij een echte vrouw is, zo schreef de Russische pers maandag. Zij is dol op parfum, haar lievelingsmerk is „Rode Moskou", en zij houdt veel van bloemen, vooral van made liefjes en gladiolen. Zij heeft twee dagen voor de lancering haar haar laten doen, schrijft het jeugdblad Komsómolskaja Pravda. Valentino heeft licht bruin haar en blauwe ogen, zij is dus geen brunette zoals men uit de eerste kranten- en tele visiefoto's meende te mogen opmaken. „Valja" houdt van grappen en is een vrolijk meisje. Zij heeft Bykovski zien opstijgen. Van spanning maakte zij een diepe kras in de verf van het hek tvaar zij achter stond. SPORT VOETBAL K.N.V.B. Zcmeravondcompetitie rayon Zierikzee Rijkswaterstaat - Zierikzeevetera- nen 0-5; PTT-Neptunus 2-0. Heden (dinsdag)avond wordt ge speeld: Van der Wekken-Zeelandia en morgen (woensdag)avond: Smit Bolnes-PZEM en Van Aken's Bouwbedrijf-CWS. (Alle wedstrij den beginnen om 7.15 uur). Neder laag wedstrijden „Bruse Boys" In deze mooie wedstrijd wist Bru se Boys uitstekend partij te geven, maar bltetef de voorhoede nalatig te profiteren van de vele schietkansen. De Zierikzee-midvoor deed dit wel: hij scoorde alle vier de doelpunten. De rust ging met 3-0 in het voor deel van de gasten in. Na de rust werd het zelfs 4-0 voor Zierikzee, maar teen wist eindelijk Adrie Kos- tense een tegenpunt te scoren uit een fraaie voorzet van Jan Bal. Even later wist Simon de Graaff te pro fiteren van een verward moment voor het Zierikzee-doel, zodat met 4-2 het einde kwam. Al speelt Zie rikzee dan een klas hoger dan de Boys, toc!h een onbevredigend resul taat voor Bru door de vele goedte kansen waar geen gebruik van werd gemaekt. DUIVENSPORT P.V. „De Bruse Trekker". Uitslag wedvlucht vanaf Corbeil, zaterdag 1 juni 1963. Gelost 7.15 uur. C. Bal, Sirjansland 1, 9, 15, 23, 30, 33; T. Dalebout, Nieuwerkerk 2, 3, 4, 5, 6, 8, 10, 12, 20, 29, 32, 36; Ph. Ste ketee, Bruinisse 7, 14, 21, 22, 26; A. de Koning, Bruinisse 13, 17; J. Bal, Bruinisse 13, 17; C. S. Capelle, Brui nisse 18; A. J. IJzelenberg, Bruinisse 19; W. A. Jumelet, Bruinlisse 24; P. Zandijk, Sirjansland 25, 27, 28, 31, 35, 37. Wedstrijd vanaf Creil, zaterdag 8 juni. Gelost om 9 uur. C. Bal, Sirjansland 1, 7, 11, 20, 24, 25, 26; J. Bal, Bruinisse 2, 12; T. Da lebout, Nieuwerkerk 3, 4, 6, 8, 22; P. Zandijk, Sirjansland 5, 10, 15, 17, 19, 27, 28, 29; C. S. Capelle, .Bruinisse 9, 16, 23; Ph. Steketee, Bruinisse 13, 14, 18, 21. Wedvlucht vanaf Orleans, 15 juni 1963. Gstlost 6.45 uur. Ph. Steketee, Bruinisse 1; T. Da- le'bout, Nieuwerkerk 2, 3, 8, 9, 10. 11, 14, 16, 18, 19, 20, 22; J. Bal, Bruinisse 4; A. S. de Koning, Bruinisse 5; P. Zandijk, Sirjansland 6, 7, 15; C. Bal, Sirjansland 12, 13, 24, 25; A. J. IJze len-berg, Bruinisse 17, 26; C. S. Ca pelle, Bruinisse 21. STAD EN PROVINCIE ZIERIKZEE Oudheidkundige Kring Breda Op zaterdag 22 juni a.s. organi seert de Geschied- en Oudheidkun dige Kring van Stad en Land van Breda „De Oranjeboom" een studie- excursie naar Sdhouwen-Duiveland. In de loop van de morgen arriveert het 'gezelschap te Zierikzee, waar in „Concordia" wordt gepleisterd. Hier zal de beleende diareportage „Zie rikzee in kleur\vordten ver toond. Na een trip door Zierikzee worden ook nog Brouwershaven en Dreischor bezocht. De excursiecom missie bestaa't uit mevr. C. C. L. BosCh-Bauduin en Jhr. L. E. D. van Bonninghausen tot Herinc'khave. Afd. Schouwen Plattelandsvrouwenbond Op dinsdag 25 juni wordt in de koffiekamer van het „Hius van Nas sau" een bijeenkomst gehouden van de afdeling Schouwen van de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen. Als spreker hoopt op te treden ds. P. H. van Lent, remonstrants predikant te Friedrichstadt a.d. Eider (Did.), die zal spreken over het onderwerp „D'e geschiedenis van Friedrichstadt en het leven van een Hollands gezin in Duitsland". Op woensdag 3 juli wordt bij gun stig weer een buitenmiddag gehou den te Schuddebeurs. Mej. Th. van de Heuvel, lerares huishoudelijke voorliohting te Goes zal een praatje houden over: „Picknicken, wat ne men we mee?" Eeuwfeest Rofferdamsche Bank N.V. In verband met het honderdjarig bestaan van de Rotterdamsche Bank N.V. worden in de verschillende plaatsen van vestiging recepties ge houden. Te Zierikzee zal een derge lijke receptie worden gehouden in „Mondragon" op maandag 1 juli a.s. SEROOSKERKE Voetbalwedstrijd t.b.v. bejaardenreis Zaterdagavond werd te Seroos- kerke een voetbalwedstrijd gespeeld tussen een elftal gevormd uit inwo ners va-n Serooskerke en het elftal van de P.T.T. Sdhouwen-Duiveland. De aftrap voor deze wedstrijd werd verricht door de burgemeester van Westersdhouwen Jhr. R. J. H. Q. Röell. Deze wedstrijd werd een 1-0 overwinning voor de P.T.T. Dhr. Rossen uit Zierikzee zorgde met het draaiorgel „Neptunus" op het ter rein voor vrolijke muziek, het werk bij bet publiek zeer in de smaak viel. De wedstrijd bracht een bedrag van f 65,50 op, terwijl de lijstcollecte voor dit doel in de afgelopen week ruim f 300 opbracht. De reis van de bejaarden zal plaats vinden op dins dag 25 juni a.s. Het doel der reis is Bergen op Zoom en de Wouwsche plantage. Men hoopt de bejaarden weer een onvergetelijke dag te be zorgen. RESULTAAT VAN SAMENWERKING Consistorie te Burgh werd prachtig zomerhuis Wat samenwerking vermag is te Burgh gebleken, waar de altijd nog bestaande en min of meer overbodig geworden consistorie der ncd. herv. gemeente, staande bij de pastorie, is omgetoverd in een prachtig zomer huis. Een groep hardwerkende ge meenteleden heeft dit opvallend fraai resultaat weten te bereiken. Men zat ter plaatse een 'beetje met die consistorie, die destijds voor ver schillende 'doeleinden werd 'gebruikt. De vrouwenvereniging vergaderde er in, de 'bibliotheek was er geves tigd. In feite edhtor was 'd'e consis torie een tochtig geval, waar niet veel aardigheid aan viel te beleven. Bovendien werd! de funktionele be tekenis 'gereduceerd door d'e inge bruikneming van do „Koebel" en de vraag werd 'klemmend: „Wat moet er met de consistorie gebeuren?". De predikant dacht zelfs aan verko pen, maar hiermede waren velen het toch niet eens en zo werd er een verbouwingsplan gemaald:. Tekenin gen werden ontworpen, d'e vergun ning kwam af en besloten werd het werk te doen- uitvoeren door „eigen mensen". „Rcvasa" Zo he/bben gedurende enige tijd' 41 mannen en 10 vrouwen gezwoegd aan de oude consistorie, die werd omgetoverd 'in een fraai zomerhuis, met boven drie slaapkamers en be neden een riante woonkamer, 't Huis zal worden ge-exploiteerd door de „Koebel"-commissie en uiteraard is in deze r.ecreatiie-'s'treeW voor een dergelijk huig wel belangstelling te trekken. Het bekende christelijke symbool, een kruis met de 'letter P, is in het huis aangebracht en daarmede is het a'l's kerkelijk object voldoende ge- id'entif'Hceerd Maandagavond werd hst 'huis in. 'gebruik 'gesteld. Een ver rassing was de naam. Deze luidt: „Revasa" (resultaat van samenwer king). Het was mevrouw Peene, deelneemster aan oen uitgeschreven naamprijsvraag, die op dit lumineu ze icjfce kwam. Haar viel dan ook de eer te beurt het naambordje te ont hullen. Een met al een verheugend initiatief, dat rijike vruchten hoeft afgeworpen. gemaakt onder de meest gunstige weersomstandigheden, die men zich denken kon. zodat overal 'kon wor den gezwommen. En dat „overal" betekent dan dat men op trektocht langs de jeugdherbergen, verschil lende plaatsen bezocht. Maandag 10 juni weid eerst per veerboot „Minis ter Lely" naar Numansdorp geva ren. Daar gekomen besteeg men de fiets om in de jeugdherberg tc Rot-' terdam, schitterend gelegen bij de KraKngse plas. te arriveren. Rotter dam was de plaats waar men twee nachtjes vertoefde, want dinsdag werd de Euromast beklommen, er werd gevaren met een Spidoboot en het Bouwcentrum werd bezocht. Woensdag ging de tocht van Rotter dam naar Arkel, donderdag van Ar- kel naar Vugbt, vrijdag van Vught naar Chaam er. zaterdag naar huis. Alleen vrijdag had men wat last van de regen, maar met 'genoegen zien alle leerlingen terug op een prach tige tocht, onder leiding van het hoofd der school, mej. J. Quant ge maakt. Woningen Plan West gereed Niet minder dan 16 woningen kwamen vorige week in 'het zg. Plan West gereed en met de vier die daar al bewoond waren betekent dit dat een nieuwe woonwijk aan het dorp wordt toegevoegd. Een wijk die be doeld is om de bewoners van het noeddorp 'huisvesting te verlenen. Want van dit complex van ruim 60 woningen werd bij het gereedkomen in 1946 gezegd, dat ze 10 jaar zouden mceten dienen als tijdelijke woning voor hen wier oude woning in de oorlog 'was verwoest en welke wo ningen niet meer in aanmerking kwamen om te worden herbouwdi In de loop van de tijd wei den de noodwoningen allengs meer de wo ningen voor jonggehuwden en voor boven de 65-jarigen. Inplaats van 10 jaar groeide de bewoningstijd uit tot bijna 20 jaar en eer de laatste bewoners uit de noodwoningen ver dwenen zullen zijn, zal men zeker neg wel enkele jaren verder zijn, want bij de woningtoewijzing in Plan West werd eerst* de grotere ge zinnen een woning aangeboden. Een „•volksverhuizing" is daarvan nu het gevolg. Inmiddels is men in (hetzelfde Plan West begonnen met de bouw van een complex bejaardenwoningen Mej. zuster C. H. Oranje, wijk verpleegster te Bruinisse, heeft met ingang van 1 september 1963 ont slag gevraagd uit haar betrekking, omdat zij een benoeming heeft aan genomen als wijkverpleegster in Breda. ANNA JACOBAPOLDER N.C.V.B.-vergadering De afdeling van de N.C.V.B. kwam in maandelijkse vergadering bijeen in „Ons Dorpshuis". De presidente, mej. Van Striem, opende de verga dering met 'het 'laten zingen van ps. 119:3 gebed en meditatie. Hierna 'heette zij allien hartelijk welkom en in 'het bijzonder ds. L. Boer uit Haamstede. Deze 'hield een causerie over* zijn 5-jarig verblijf ih Indone sië als zendeling. Na de pauze ver- toonde hij prachtige kleurendia's van de ikeik van Haamstede waar van hii vele bijzonderheden wist te vertellen. Nadat de presidente nog enige huishoudelijke zaken bad af gehandeld eindigde ds. Boer met dankgebed. De afdeling hoopt op 19 juni de landdag te Goes te bezoeken. BURGH-HAAMSTEDE Gevonden voorwerpen Bij de postcommand'ant van de rijkspolitie te Haamstede zijn in lichtingen' te verkrijgen over de vol gende gevonden voorwerpen: een mooie pop en een 'grote bal. NOORDGOUWE Bekroonde geit Op de tentoonstelling van de Z. L.M. te Kruinin'ger. werd een géit van de heer Joh. Pannelcoek alhier in de rubriek twee-jarige geiten be kroond met een eerste prijs. De be kroonde geit, Queen van de vijf sChoutjes, is een reuze melkgeefster. Niiet minlder dan 4V2 liter melk per dag mét 'hoog vetgehalte is haar da gelijkse gift. De heer Pannekoek heeft nog een geit, die niet bekroond werd, maar de zeldzame 'hoeveelheid melk geeft van 5Vz liter per da'g. BRUINISSE Geslaagd reisje assistentenklas Huishoudschool De assitentenklasse van de chr. huishoudschool te Bruinisse heeft 'haar jaarlijks zomerreisje er al weer op zitten. Dit reisje werd deze keer KERKNIEUWS R.K. Kerk De kerktent, d'ie - zoals gemeld - gedurende de maanden juli en augustus te Rer.esse zal worden ge plaatst, komt te staan 'aan de Zee- anemoonweg. De Eucharistievierin gen zijn 's zondags te 8, 9.30 en 10.30 uur. In verband met de keuze van een nieuwe paus, waarvoor woensdag avond het conclaaf begint, hebben de bisschoppen van Nederland hun priesters gevraagd op die dag een H. Mis op te dragen cm Gods zegen te vragen over deze belangrijke bij eenkomst van de kardinalen. In Zie rikzee zal daarom morgenavond om 7 uur een H. Mis worden opgedra gen; het misformulier is dat van ds H. Mis van de H. Geest. Jeugdgroep uit Hatfield Stedelijke groep naar St. ZIERIKZEE, 18—6. De jeugduit wisselingen met de steden Hatfield en St. Hilaire-du-Harcouët worden dit jaar weer op de oude, vertrouw de voet voortgezet. Zij zullen een belangrijke bijdrage vormen tot de vriendschap, die Zierikzee met beide buitenlandse steden verbindt. Een Engelse jeugdgroep komt van 14-28 augustus maar hier. De groep jeugdigen uit Hatfield staat onder leiding van de burgemeester mr. V. C. Fitzpatrick. Een jeugdgroep van hier gaat naar Kennedy's bezoek op t.v. HILVERSUM, 18-6. De N.T.S. neemt zondag 23, maandag 24 en woensdag 26 juni reohtstreekse Eurovisiereportages over van het bezoek dat president Kennedy aan d'£ Duitse bondsrepubliek brengt. De reportage op 23 juni heeft betrek king op de toespraak die het Ameri kaanse staatshoofd 's middags voor het stadhuis in Keulen zal houden. De persconferentie die 'de president op het Duitse ministerie van bui tenlandse zalken te Bonn 'houdt wordt op 24 juni van' 16.30 tot 17.30 uur uitgezonden. Op 26 juni brengt de president een bezoek aan west-Ber- lijn. Hiervan wordt 's morgens zo wel als 's middags een reportage ge geven. Nieuw soort autocarrosserie ARNHEM, 17—6. Nederland heeft er een nieuwtje bij: een vrachtauto carrosserie uit polyesterhars. Deze carrosserie is het resultaat van ruim een jaar samenwerking tussen de N.V. Silenka AKU Pittsburgh Arn hem, Zijlstra's carrosseriebedryf in Zuidbroek (Groningen) en de N.V. chemische industrie Synres. Als voordeleni 'boven d'e conven tionale grondstoffen zoals hout, ijzer en 'aluminium worden genoemd dat 'het materiaal dicht dn gewicht is, bestand tegen verweningsinvloedfen, tegen zeer vele chemicaliën en te gen vermoeidheid. Het heeft eehi uitstekend isolerend vermogen, uit gebreide mógelijkheden tot rationele vormgeving en het 'kan snel en op eenvoudige wijze worden, gerepa reerd. Ook 'kan het in elke gewenste •kleur worden gemaakt zodat schil der- en spuitwerk niet meer nodig is; het onderhoud 'is vrijwel te ver waarlozen. Bovendien wordt de op- bouwtijd van een nieuwe carrosserie docr het gebruik van bouwelemen ten tot een minimum 'teruggebracht. naar Zierikzee Hilaixe BRUINISSE De „J. Henri Dunant", het prach tige witte Rode Kruis-schip, speciaal ingericht om langdurig zieken een onvergetelijke vakantieweek te doen genieten, meerde maandagmiddag weer in de Vluchthaven te Bruinis se, omdat de week van 17 tot 22 juni was bestemd voor de tocht van de zieken uit Zeeland. In Wemeldiinge waren uit beide Bevelan'den, Walcheren er. Zceuws- Vlaanderen 61 patiënten ingescheept, te Zijpe werden nog 11 patiënten aan boor d gebracht, nl. uit Dreischor 1, uit Brouwershaven 1, uit Ooster- land 1, uit St. Philipsland 2, uit Zie rikzee 3, uit Poortvliet 1, uit Bint Annaland 1 en uit Sint Maartens dijk 1. Uit Zierikzee gingen mee mevr. Moeliker-van Schendcl, mevr. Schot- Steuten en mej. K. Viergever; uit Dreischor mevr. Steenland-Nelisse; u'it Brouwershaven -mevr. Minnik- v. d. Vrede en uit Oosterland mevr. Kwaak-van der Have. Alles was weer uitstekend ver zorgd. Scheepsarts was weer dokter J. Süumphius uit Vïissingen, geeste lijk verzorger ds. A. van Leeuwen en gas'tvrouwe mevr. E. Hupkes- Damme uit Vïissingen, voor patiën ten die deze tocht al meer mee maakten geen onbekenden. Ook onder de helpsters en de ver pleegsters ontbrak het Zierikzeese element niet, want aan boord is ook mus Ier M. Doktoer, terwijl als help ster mej. J. J. Schot de tocht mee maakt. De tocht heeft als eerste einddoel He'IIevoetsluis, idan dins dag Gouda, woensdag Jutphaas, donderdag Woudrichem. Vandaar wordt dan weer naar huis gevaren. Bloemen en fruit De Zierikzeese ploeg onder de vol ijverige leiding van de heer H. Uijl had bloemen meegebracht, terwijl de ohr. huishoudschool te Bruinisse fruitbakjes aan boord bracht even als nog wat bloemen, alles keurig opgemaakt. On'der de tonen van de J. Henri Dunant-mars, voer het mooie schip statig de haver, uit, terwijl de leer lingen van de huishoudschool zich haastten om op de kop van de vluchthaven nog eens extra te wui ven. De andere vele belangstellenden deden dit, terwijl het gehele perso neel en de staf, aan dek stond aan getreden. van de aanlegsteiger af. Wc hebben andere jaren wel eens meer „autoriteiten" bij deze boot gezien. Nu was Duivcland vertegen woordigd door wethouder Stoutjes- dijk, Brouwershaven door oud-bur gemeester van Wijck, terwijl daar naast versohiller.de Rode Kruis be stuursleden van hun belangstelling blijk gaven. De zieken gaan ongetwijfeld weer een prachtige week tegemoet waar over zij nog lang zullen nadenken, «nis ze weer in het. bestaan van alle dug zijn teruggekeerd. St. Hilaire van 24 juli tct en met 7 augustus. Naar wij van bevoegde zijde vernemen loopt het met de aanmelding voor deze jeugdreis naar Frankrijk nog niet zo hard. Er wordt derhalve 'bii de jongelui, die hier voor interesse hebben op aangedron gen zich zo spoedig mogelijk aan te melden. De kosten voor deze veer tiendaagse vakantie in Frankrijk zijn gezien het vele dat de gast heren in St. Hilaire altijd voor die jeugdgroepen organiseren buiten gewoon laag. Uitzonder ingsgewijs verwijzen wij naar een gemeentelij ke publikatie hierover, d'ie in het nummer van donderdag a.s. zal op- •gTincmen worden. De Russische ruimtevaart MOSKOU, 18—6. De Wostok 5 met luitenant-kolonel Bykovsky had he den (dinsdagmorgen) om acht uur Moskou-tijd (zes uur Ned. tijd) zestig omwentelingen om de aarde vol tooid. De Wostok 6 had er toen 29 gemaakt, aldus Tass. Dit laatste ruimteschip 'had 'toen 1.2 miljoen ki lometer afgelegd. Teresjkova werd tien minuten voor vier (Ned. tijd) wakker. Bykovsky om vijf uur Ned. tijd. Beiden hebben goed geslapen en alles is wel aan boord. Wanneer Bykovsky na hedenmor gen 11.22 uur Ned. tijd nog in zijn baan is, zal hij het record van drie dagen, 22 uur en 22 minuten van Nikolafev op 15 augustus vorig jaar, hebben gebroken. VONDST „J. Henri Dunant" vertrok met zieken van het eiland Toen alle gelach en alle schreeuw tjes waren verstomd en alle grote mensen en kleine mensjes zich had den afgedroogd, aangekleed en ver trokken waren, vond de badman het schrikverwekkend bundeltje kleren. Het lag in de grote ruimte, die zowel voor „community-singing" als community-verkleden door de kleintjes wordt gebruikt. Hij stapte naar buiten. Hel water van het bad lag koud. en onaandoenlijk onder een lelijke lucht, die de hele dag de tem peratuur al had gedrukt. De bad man zag opeens spierwit. Hij voelde een stevige scheut in de maag en moest even diep ademhalen. Hij riep en floot maar het bleef angstig stil. Alleen een vogel van de zeekant liet een mistroostige schreeuw horen. De wereld leek plotseling vijandig, maar de badman had geen tijd om het op zich te laten inwerken. Hij rende langs de badhokjes, deurtjes open en dicht, ondertussen luid roe pend. In looppas naar het bad, tu ren in het ivater en dan maar weer terug naar de kleertjes, die hij werk tuigelijk bijna aan een nadere in- spektie onderwierp. Daar viel hel buideltje uit elkaar. Een broekje zo en een hemdje zus, een paar (oneen dere) schoentjes, sokjes van een kleuter, een rokje en een jongens bloesje. Toen ging de badmeester een enorm licht op. Een reconstruc tie ran het geval bleelc later aardig te kloppen. Een energiek wicht had zich beijverd slingerende kleding stukken (o, de jeugd past altijd goed op en brengt alles weer mee naar huis, als men het geloven wil) netjes bijeen te brengen en in hel grote badhok neer te leggen, niet vermoe dend de schrik, die zy met haar ijver teweeg zou brengen. „Zo, dat was dan weer dal", zucht te de badman, die - aan de rand van hel bassin - langzamerhand heel wat jeugdkennis opsteekt en stilaan ivijzer wordt. Hij is altijd maar weer blij als hij alle klantjes veilig ziel vertrekken. In deze droeve dagen maakt hij uitgebreide studies van de lucht. Hij weet van depressies en lemperatuursdalingen en als een zeeman ondergaat hij de instabili teit van ons gebenedijd klimaat bij na als een physieke pijnHij ziel baadsters en baders maar liever schurken in de zon en zet graag een hoge temperatuur op het scorebord. Niet altijd kan dat, maar een bad man is en blijft een optimist en- denkt by hel heksluiten altijd: „mor gen zal het wet weer wat beter zijn''. Laten wc het met hem hopen! EILANDMAN.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1963 | | pagina 2