Zomerkampen voor suikerzieken! STEEDS MEER MANNEN ROKEN HALF ZWAAR - HEEL LEKKER! GEVALLEN DRUM Vier meisjes gedood in het verkeer Zweeds plezier grens ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE .Maandag 17 Juni No. 19394 Gesprek met de dokter Ingezonden mededeling Alle diabetici behoren in vereniging Wanneer een lijder aan suiker ziekte zich niet stipt aan de gegeven voorschriften houdt, heeft dat in de regel geen onmiddellijke gevolgen. Op den duur berokkenen deze pa tiënten zich daarmee echter grote schade, die voor hen allerlei zeer on aangename gevolgen kan hebben. Dat is voor hen het verraderlijke: ze leven immers temidden van ge zonde mensen, die als maar eten en drinken waar ze trek in hebben. De diabeticus, die zich in geen enkel op zicht ziek voelt, staat voortdurend aan grote verleidingen bloot; het diëet is meestal monotoon. Wanneer het knellende juk van dit niet eten en dat niet drinken eens wordt afgeworpen, wordt het kwaad niet dadelijk gestaft en dat is eigen lijk jammer. Wetenschappelijke voordrachten In de Ver. Staten van Noord-Ame rika had men al vóór de laatste we reldoorlog begrepen, dat hier proble men liggen, die om een oplossing vragen. Door de wetenschappelijke wereld werden aldaar toen reeds kampen ingericht, waar suikerpa tiënten hun vakantie konden door brengen. Dat werd niet alleen voor de gezelligheid gedaan en ook niet om deze mensen eens een pleziertje te gunnen. Er waren nog heel andere overwegingen bij. De organisatoren van deze kampen wilden de diabe tici in de gelegenheid stellen ge meenschappelijk hun moeilijkheden te bespreken. Door middel van we tenschappelijke voordrachten pro beerde men de deelnemers tevens meer inzicht in hun ziekte te geven. Noodzakelijke voorlichting Vanzelfsprekend heeft men zich destijds over dat soort kampen vro lijk gemaakt. Het was iets nieuws en men vond het dus gek. Thans is het voor een ieder wel duidelijk ge worden, dat de Noordamerikanen dit moeilijke vraagstuk op voortreffe lijke wijze hebben aangepakt. Trou wens, er wordt thans over gepraat alsof er helemaal niets bijzonders aan is: men is er aan gewend, het nieuwtje is er al weer af. De voorlichting aan diabetici is in ons land pas na de bevrijding een beetje op gang gekomen. Het is de N.V.S. die hier baanbrekend werk heeft gedaan. De Nederlandse Ver eniging van Suikerzieken, gevestigd Burg. Patijnlaan 65 te 's-Graven- hage, heeft na de oorlog belangrijke activiteiten ontplooid. Begrip van de ziekte Talloze suikerzieken hebben reeds veel gehad aan het werk van de N. V.S. Zij zullen de hand niet meer lichten met hun diëet. Zij zijn door een juiste voorlichting bekend ge raakt met de moeilijkheden die zij te wachten hebben als zij te zorge loos zijn. Dat ook de mogelijk voorgeschre ven insuline-inspuitingen niet mogen worden verwaarloosd, is vanzelfspre kend bij die voorlichting inbegrepen. Wie lid is van de N.V.S. komt door het maandblad vanzelf met alles op de hoogte; ook met de behandeling door middel van tabletten. Hij raakt doordrongen van het feit dat hij niet zelf aan zijn kwaal moet gaan dokteren, dat het daar toch wel te ingewikkeld voor is. 1 ÊreEsrilli kleintjes uit A-et binnen DEN HAAG. Minister Cals mag van zijn geneesheren geleidelijk zijn werkzaamheden hervatten. Met in gang van heden-maandag-zal hij de leiding van het departement- die ge durende zijn ziekte in handen was van mej. dr. M. A. M. Klompé - weer öp zich nemen. SCHIPHOL. Met een speciale van de K.L.M. gecharterde DC-7C zijn. op Schiphol 83 in de Verenigde Staten woonachtige Nederlanders aangeko men. DEN HAAG. Hare Majesteit de Koningin heeft op paleis Soestdijk de minister-president van Suriname, zijne excellentie J. E. Pengel ont vangen, aldus de Rijksvoorlichtings dienst. ROTTERDAM. Prof. dr. H. J. Wit- teveen heeft in gezelschap van o.m. prof. drs. H. W. Lambers, rector mag nificus van de Nederlandse economi sche hoogeschool, de eerste paal ge slagen voor het eerste studentenhuis dat Rotterdam rijk zal zijn. HASSELT. In Hasselt bij Zwolle is door de familie bericht ontvangen, dat de 40-jarige schipper W. Seine in België is verdronken. De moeder van de schipper, die in Den Haag bij familie logeerde, is bij het horen van dit bericht aan een hartverlamming overleden. GIETHOORN. Te Steenwijk is heli 5-jarige dochtertje van de familie Poiesz in Steenwijk, bij het plotse ling oversteken van de rijweg door een passerende vrachtauto gegrepen. Het kind dat zeer ernstig gewond werd, is tijdens het vervoer naar een ziekenhuis overleden. AXEL. Een bus met arbeiders uit Zeeuwsch-Vlaandererv is betrokken geweest bij een gecompliceerd ver keersongeval, dat plaats vond op de weg tussen Antwerpen en Breda, tussen de plaatsen Braschaet en Po lygoon. Van de Nederlandse arbei ders werden er acht licht gewond. OUD-GASTEL. De 47-jarige mo torrijder A. P. Konings uit Roosen daal is, komende op de kruising van de Gastelse dijk met de Rijpersweg onder Oud-Gastel, door een autobus aangereden. De bus verleende geen voorrang. De motorrijder was op slag dood. De heer Konings was gehuwd. Merkwaardige patiënten Met dit al blijft de lijder aan sui kerziekte een merkwaardig iemand. Hij is patiënt, maar doorgaans is hij niet ziek! Het overgrote deel van de diabetici is in staat de kost te ver dienen voor zichzelf en zo nodig voor een heel gezin. Zonder enig bezwaar kunnen diabetici een school bezoe ken, kunnen zij een beroep uitoefe nen of een huishouding verzorgen. Ook lichamelijke arbeid kunnen zij doorgaans zonder bezwaar verrich ten en vaak is het hun toegestaan om aan sport te doen. Dr. Alfreda Briedé. Er komen stereo-radiotoestellen EINDHOVEN, 15-6. Philips kon- digt de verschijning aan van drie volledige FM-stereo radiotoestellen. Het tijdstip waarop de omroep het voornemen kennbaar maakt om re gelmatig via één zender in de FM- band stereo-radio-uitzendingen te verzorgen, valt samen met het mo ment, waarop ook in de fabricage- sector de voorbereidingen zover zijn gevorderd, dat de ontvangst van deze uitzendingen gerealiseerd kan wor den. Dit betekent, dat het medium radio weer een mijlpaal is gepas seerd. De ontwikkeling in de techniek heeft het binnen een onverwacht kort tijdsbestek mogelijk gemaakt om zonder een dubbele zend- en ont vangstinstallatie stereo via de radio te realiseren. Bedreiging van het edelhert in Nederland ARNHEM, 15-6. De Instandhou ding van het edelhert 'in ons land' wordt bedreigd door enerzijds een niet juist tbeheer van bepaalde gronden en door anderzijds een niet juiste wijze van bejaging. Ook alge mene onkunde vormt z.i. een bedrei ging voor het edelhert. Aldus vanmorgen ir. C. H. J. Ma liepaard, hoofd! van de Directie Fau nabeheer van -het ministerie van landbouw en veeteelt. Hij sprak bij de opening van de jaarlijkse ten toonstelling yan hertegeweien, diie in het „Huis der Provincie" in Arn hem is ingericht. De expositie omvat 64 tropheeën van in 't 'seizoen 1962- 1963 geschoten herten. De heer Maliepaard die zich zeer bezorgd toonde over de toekomst van het edelheid deelde mee, dat op het ministerie thans maatregelen ter bescherming van het edelhert worden overwogen. De opening van de expositie werd! o.m. bijgewoond door de 'landbouw-attaohé, verbon den aan Duitse ambassade in Ne derland en door de jagermeester vam Koningin Juliana voor Gelder land, ir. E. Rëinders. 35 jaar oude Fokker naar Soesterberg SOESTERBERG, 15-6. Een Fok- kervliegtuig dat 35 jaar oud is en zich momenteel in het Zweedse luchtvaartmuseum te Stockholm be vindt, zal deelnemen aan de lucht vaartdag die 1 juli op de basis Soes terberg wordt gehouden. Het toestel is ook verleden jaar in Zweden op een luchtvaartshow verschenen, hoe wel het al sinds vele jaren niet meer in gebruik is. Het zal van Zweden naar Neder land worden gevlogen door een vete raan van. de Zweedse luchtmacht Sven Erik Sjoestedt. Omdat zich geen radio aan boord bevindt, zal het vliegtuig uit veiligheidsoverwe gingen worden vergezeld door een toestel van een recenter type. DE NEDERLANDSE VAKBEWEGING DEN HAAG, 14-6. Op 1 januari 1962 waren 1.419.513 werknemers of 40 procent van de onzelfstandige be roepsbevolking, bij een vakorgani satie (excl. de Eenheidsvakcentrale en het Onafhankelijk Veibond van Bedrijfsorganisaties) aangesloten. Dit blijkt uit „Omvang van dte vakbeweging in Nederland1 op 1 jan. 1962, een ipubldkatie van het C.B.S. In 1961 nam het aantal georgani- seerden met 20.738 toe. Per 1 januari 1962 was van het totaal aantal ge- organiseerden 82 procent aangeslo ten bij een vakcentrale. ASSEN, 15-6. Een ernstig auto ongeluk bü Rolde heeft het leven gekost aan vier 10-jarige meisjes. Het zijn Annie Swering uit Steg- gerda, Ferina van Veen uit Steg- gerda, Ria Groen uit Blesdjjke en Tineke Kok uit Peperga. De kinderen zaten in een busje van een reisbureau uit Steenwijk. Het busje reed achter een grote bus van hetzelfde reisbureau, waarin de andere kinderen zaten, die als leer lingen van de r.k. lagere school te Steggerda hun jaarlijks uitstapje maakten. De chauffeur van he busje week in een flauwe bocht naar het mid den van de weg uit. Op hetzelfde moment werd het busje door een uit de richting Rolde komende E.D.S.- bus gegrepen. De chauffeur van het Volkswagen busje kreeg een shock. Zijn voertuig werd aan de linkerzijde geheel ver nield. In het Volkswagenbusje zaten tien kinderen. DRUM LANDBOUW EN VEETEELT Aantal ondernemers in veehouderij zal teruglopen ZEIST, 15-6. Voor de Nederlandse veehouderij zijn er beslist goede toe komstmogelijkheden, maar er valt toch te verwachten, dat het aantal ondernemers in deze bedrijfstak de komende jaren kleiner zal worden. In de toekomst zal meer en meer een beroep worden gedaan op de vin dingrijkheid van de onderzoeker, die tal van kleine en grote problemen met speelse geest zal moeten aan pakken. Dit zei de directeur-generaal van de Landbouw, ir. J. W. Wellen, vrij dagmiddag in Zeist, waar de com- misaris van de koningin in de pro vincie Utrecht, mr. C. Th. E. Graaf van Lynden van Sandenburg, het nieuwe gebouw van het Instituut voor Veeteeltkundig Onderzoek (I.V. O.), op het landgoed Schoonoord te Zeist, officieel heeft geopend. Ir. Wellen was van oordeel, dat de kwaliteit van de melk in Nederland nog kan worden verbeterd. Belang rijk achtte hij hetgeen zal worden gedaan inzake de onderzoekingen op het gebied van de varkensproduktie. Het nieuwe instituut zal zich op een proefbedrijf in Maartensdijk speciaal hiermee bezighouden. Het nieuwe gebouw dat, inclusief meubilering, wegenaanleg enz., 4.3 miljoen gulden heeft gekost, is in de jaren 1954-1955 ontworpen door de Wageningse architect J. Wiedijk, in samenwerking met de toenmalige di- STOCKHOLM, 15-6. Het Zweedse volk houdt erg van zjjn genoegen en een gedeelte daarvan zou, met een beetje meer karaktersterkte, best achterwege gelaten kunnen worden, aldus kapittelt het maandblad van de grote „Framtiden" verzekerings maatschappij- Volgens dit artikel hebben de Zweden laatstelijk in een jaar tijds meer dan zes miljard kronen (een kleine vier miljard gulden) aan ge notmiddelen uitgegeven, wat de voornaamste posten betreft als volgt verdeeld: 1,3 miljard kronerf aan rookwaren en 1,9 miljard aan alco holische dranken (per hoofd wordt gemiddeld 6 liter sterke drank, 3,5 liter wijn en 28 liter bier gedron ken), ongeveer 325 miljoen kronen aan wedden op paardenrennen, 260 miljoen aan de staatsloterij, 206 mil joen aan de voetbalpool en 38 mil joen aan andere „gokjes". Voor bioscoopbezoek wordt 165 miljoen kronen uitgegeven en voor de schouwburg 38 miljoen. Verder voor vakantie-uitstapjes zo'n 750 miljoen, voor verteringen in restau rants e.d. 525 miljoen en voor lek kernijen 200 miljoen. Minister Klompé over „Open het dorp" BENNEKOM, 15-6. „De actie „Open het dorp" heeft niet alleen dit dorp geopend, maar ook onze ogen. Wij hebben er door ontdekt, dat in ons volk leeft dat de gehandicapte in onze maatschappij schromelijk is te kort gekomen en dat dit niet langer aanvaardbaar is. De televisie mag nog zo'n machtig medium zijn, de organisatoren en medewerkers van de gevoerde actie mogen nog zo be kwaam en sympathiek zijn, een re sultaat als thans bereikt was nim mer tot stand gekomen als niet ge appelleerd was aan diepe gevoelens in ons volk". Aldus de minister van maatschap pelijk werk, mej. dr. Klompé, bij de officiële opening vrijdagmiddag van het vakantiehuis „Dennenoord" te Bennekom, van de prot. ch. vereni ging van ouders en vrienden van het gehandicapte kind „Philadelphia". KERKNIEUWS Hulp nodig voor Oost-Pakistan UTRECHT, 15-6. Door de aide- ling hulpverlening van de Wereld raad van Kerken te Genève werd vandaag een dringend beroep van de raad van kerken in Oost Pakis tan op de kerken in Nederland door gegeven, ter leniging van de nood, waarin 250.000 dakloze slachtoffers van de cycloon, die eind mei woed de, verkeren. Dit beroep 'klemt temeer, omdat 'het begin van de regentijd ieder 'Ogenbldk verwacht 'kan worden. Er is een1 dringende behoefte aan, bouw materialen'. Reeds werken 'drie 'hulpteamg van d'e raad van Pakis taanse kerken iin de zwaarst getrof fen gebieden, in nauw overleg met de regering. Men verwacht dat het 'herstel zes maanden zal vergen en vanzelfsprekend' zijn hier hoge bos ten mee gemoeid. Om' deze hulpverlening mogelijk te maken heeft de stichting Oecu menische hulp aan kerken en vluch telingen te Utrecht haar gironum mer 5261 opengesteld. recteur van het instituut, prof. dr. P. Hoekstra. Vóór het gebouw staat een beeldhouwwerk van W. Berkhemer, voorstellende een man met een stier. SCHIPHOL. In een beknopt ver slag over het verkeer en het vervoer op Schiphol in het eerste kwartaal van dit jaar, noemt, de directie van de luchthaven de behaalde resulta ten bevredigend. Flitsen uit het buiteïiland PARIJS. Dinsdag a.s. begint op het hoofdkwartier van de geallieerde strijdkrachten in Europa een mili taire conferentie op hoog niveau, Shapex-63, die vier dagen zal duren en achter gesloten deuren zal wor den gehouden. BONN. De Surinaamse minister president, de heer J. A. Pengel, zal dinsdag 18 juni naar Bonn komen als leider van een Surinaamse mis sie. ESSEN. In West-Duitsland wor den Israëlische militairen opgeljeid en leert men hun omgaan met mo dern materieel. Dit is onthuld door Hans Merten, socialistisch afgevaar digde en lid van de defensiecommis sie van het Westduitse parlement. WILLEMSTAD. De waarnemende gouverneur van de Nederlandse An tillen, mr. A. A. G. Smeets, heeft in het recreatiecentrum Negropunt te Willemstad de jaarlijkse boeken week, nu de vijfde in successie, ge opend. SAIGON. Volgens Boedhistische kringen in Saigon heeftde Zuidviet- namese regering belangrijke conces sies gedaan tijdéns de besprekingen over de godsdienstcrisis, die reeds vijf weken duurt. WASHINGTON. De Verenigde Sta ten hebben bekendgemaakt dat de Amerikaanse ambassadeur op Haïti zal worden teruggeroepen op verzoek van de regering van Haïti. Haïti zal tevens zijn eigen zaakgelastigde uit Washington terugroepen. WASHINGTON. In de Amerikaan se staat Maryland zullen 500 man van de nationale garde onder de wa penen worden geroepen. Zij zullen worden ingezet om de orde te hand haven in de stad Cambridge, waar demonstraties tegen de rassenschei ding zijn gehouden. ELTEN. Voor de laatste maal tij dens het Nederlandse bewind over Elten zal door de Hervormde ge meente aldaar, in samenwerking met de Evangelische Kirche van Elten, een openluchtsamenkomst worden gehouden. PARIJS. Vier gewapende mannen zijn in een juwelierszaak in de Rue St. Honore, in het hartje van Parijs, binnengedrongen en later met een auto weggereden. Zij hebben juwe len ter waarde van ongeveer drie miljoen frank buitgemaakt. KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk Ds. mr. L. H. v. d. Bilt te Dalen (Dr.) is benoemd tot predikant-voor ganger van de afdeling Zeist van de Ned. Prot. Bond. Bedankt voor Wormerveer: A. P. Beschar, Ballum en Hollum op Ame land. Geref. Kerken Examens. De classis 's-Graven- hage heeft praep. geëxamineerd en beroepbaar verklaard de heer J. W. K. Kelder te 's-Gravenhage, kandi daat aan de V.U., die terstond be roepbaar is. Chr. Geref. Kerken Beroepen te Hilversum-oost: J. Brons, Bunschoten. Vrije Evang. Gemeenten Aangenomen de benoeming tot predikant in algemene dienst voor de zending onder Israël: ds. J. v. d. Werfhorst, Utrecht. Vóór 50 jaar.... OUWERKERK. De kinderen van de hoogste klassen der school maak ten een reisje naar Rotterdam, waar een bezoek werd gebracht aan de Diergaarde. DRE1SCHOR. Teneinde te komen tot een bond van vlassers voor ge heel Schouwen-Duiveland, hield de Bond van Vlassers alhier een ver gadering in hotel „De Faam". ZIERIKZEE. De zomer zit den boeren tot heden niet mee. Elke dag hetzelfde weertypedonker en met vlaagjes regen. ZIERIKZEE. Een politie-agent) die zijn avondronde deed, werd door een alleenwonende damefgevraagd de achter sluiting van haar nieuwe mo derne japon te willen openen. Een uur reeds had zij alleen vruchteloos geworsteld om het kledingstuk de baas te worden. r I MatSe Hoes. BRUINISSE. Aan de rand van de gemeente kwam het watervliegtuig met aan het stuur de Franse avia- teur Levasseur, laag over. Het toe stel maakte een vlucht van Londen naar Amsterdam, -via Rotterdam. KERKWERVE. Bij de landbou wer v. d. B. heeft een kip een ei ge legd met het kolossale gewicht van 119 gram. RENESSE. „Luctor et Emergo" bracht een serenade bij de nieuw benoemde gemeentesecretaris de heer Jespers. OOSTERLAND. Ter gelegenheid van de jaarlijkse polder vergadering gaf het muziekgezelschap „Ooster- lands Fanfare" een concert in de muziektent. ZIERIKZEE. In de Nieuwe kerk gaf de befaamde altzangeres Juliette Federspiel een concert. ZIERIKZEE. De minister van bui tenlandse zaken, jhr. mr. R. de Ma- rees van Swinderen, bracht een oriëntatiebezoek aan onze stad. SANERINGSPLAN Burgemeester en wethouders van Zierikzee maken beikend, dat gedu rende drie maanden ter secretarie (le afdeling) dezer gemeente voor een ieder ter lezing lis neüergelegd en tegen betaling der 'kosten alge meen verkrijgbaar is gesteld het be sluit van 'de gemeenteraad d.d. 21 december 1962 no. 7, houdende vast stelling van de 'bijzondere voor- en achtergevelrooilijnen, aangegeven op de bij dit besluit behorende uitvoe rige kaart, gemerkt: „Stedebouw- kundige regeling kom Zierikzee 1961 - Bijzondere rooilijnen" blad 3. Deze verordening treedt in wer king op 21 juni 1963. Burgemeester en wethouders voornoemd, F. TH. DIJCKMEESTER, •burgemeester. R. VAN OMMEREN, secretaris. SANERINGSPLAN Burgemeester en wethouders van Zierikzee maken bekend, dat op 18 juni 1963 'is afgekondigd de verorde ning tot vaststelling van bijzondere voor- en a'ohtergevelrooilijnen, aan gegeven op de bij het raadsbesluit van 21 december 1962, no. 7, beho rende -uitvoerige kaarten, gemerkt „Sted'ebouVkundige regeling kom Zierikzee 1961 - Bijzondere rooilij nen'" blad 3. Ter gemeente-secretarie (le afde ling) kan men van de inhoud van deze verordening kennis nemen. Zierikzee, 17 juni 1963. Burgemeester en wethouders voofnoemd, F. TH. DIJCKMEESTER, burgemeester. R. VAN OMROEREN, secretaris. Jacqueline Auriol heeft met een Franse straaljager van het type Mi- rage 3 een nieuw wereldrecord voor vrouwen gevestigd door een snelheid van 2.030 km per uur te bereiken. In de Westduitse plaats Reckling hausen zijn vier personen in hun auto verpletterd door een zware vrachtwagen, die na een botsing met een derde wagen omsloeg. De vijfde inzittende, een vrouw, werd levens gevaarlijk gewond. Het komend conclaaf VATICAANSTAD, 15-6. Het con claaf voor e pauskeuze, dat woens dag a.s. wordt geopend, heeft voor lopig de beschiking over een partij van zesduizend stembiljetten en wat dat betreft zou het conclaaf, met vier stemmingen per dag, achttien dagen kunnen voortduren. Het is namelijk de bedoeling dat, voorzover nodig, tweemaal des ochtends en tweemaal des middags wordt gestemd. Twee maal per dag, te 11 uur des ochtends en te 17.30 uur, is er een „fumate", een rookwolk boven het dak van de Sixtijnse kapel bij het verbranden van de stembriefjes. Als de rook wit is, kan hieruit worden opgemaakt dat er een paus is gekozen. ZEEUWS-VLAAMS FEUILLETON 48 Toen hij dat op 'een zaterdag avond! met Pauwels besprak, stelde deze voor, dat hij Piet eens een maand: op proef zou nemen. Deze was nu vier en twintig jaar en hij was thuis altijd de man geweest, die over de machines ging. Een rijbe wijs ihad hij ook en nu zijn twee oudere broers weg waren, vond (hij het op idle boerderij dermate stil, dat hij er niet meer kort wennen. Maar Fauwdl® vreesde, dat wan neer in het aanstaande voorjaar Klaas, op één na de oudste, zou te rugkomen, d'e verleidlin® voor beide te groot zou worden. „Je moet (het echter niet als een soort reclasseringsiwerk 'opvatten", voegde Pauwels er a'an toe. „Als Biet wil, 'kan 'hij heus volwaardig werk 'leveren. En van 'de winter zal het hier rfiet zó 'druk zijn, dat we hem niet (kunnen missen. En als van 't voorjaar Klaas terugkomt, hebben we eigenlijk werkkrachten genoeg". 'Eigenlijk was Kees wel een beet je huiverig voor Piet. Niet, dat hij hem niet vertrouwde of dat hij het werk niet zou leren, maai- wat zou den d'e mensen er van zeggen? Piet zou met de 'beste bestelwagen veel dingen moeten afleveren en dan zou hij <ook bij boeren komen, die vroeger niets van 'hem moesten heb ben. Hij besloot daarom eerst eens te vragen, wat de heren Van der Burg er van zouden zeggen. door W. Geldof 'Hun antwoord!, door de telefoon, was verrassend. „Kijk 'eens, Alme- kinders! Wij van hieruit 'kunnen de situatie moeilijk beoordelen. De beslissing laten wij 'helemaal aan u over. Als u denkt dat ihet zonder al te grote schade voor de zaak kan, kunt u het wel wagen. U moet be denken, dat wij Jin een tijd leven, waarin ierhand, die een fout heeft geboet, niet meer zijn leven lang na. wijst. Het (hangt dn 'hoofdzaak van de persoon in 'kwestie af. En omdat u die beter 'kent 'dan wij, 'laten wij de 'beslissing aan u over!" Kees besloot (het er op te wagen. En reed's na een week wist hij, dat hij zich niet had: vergist dn Piet. De jongen leefde op en leerde vlug, over hèm behoefde je je geen zor gen te maken. De enkele 'boer, dlie niets van 'hem moest 'hebben, kon gerust worden verwaarloosd. In de laatste week van oktober kwam het huis voor Kees en Jannie klaar. Het was wel geen vrijstaand huds, zoals Kees liever had gehad, maar toch een hoekhuis van een blokje van drie. 'Hij 'had er een aar dige 'tuin en 'een garage bij. Hij kon tevreden rijn. De zusters van Jannie, Fie en Marie, die Kees' belofte aan tante Jaan, dat ze niet in de steek zou worden gelaten, 'hadden nagekomen, stonden er op dat ze het huis voor hun zuster zouden schoon maken. Ze gunden Jannie 'haar geluk wél. Jannie en Kees namen het voorstel graag aan, want beiden 'hadden het veel te druk om het zelf te doen. Wel gingen ze, als het éven kon, een uurtje 'helpen, maar daar bleef het bij. Maar naarmate de trouwdag, die op 15 november was vastgesteld, naderde, deed rich natuurlijk nóg een ernstig vraagstuk voor. Tot nög toe had Jannie dn het kleine kan toortje gezeten. Ze had zich er niet verveeld. De telefoon aannemen, in lichtingen geven als Kees of Piet er inliet waren, de Showroom stofvrij houden en meer van zulke kleine karweitjes vulden wel een dag. De moeilijkheid was slechts: wie moest haar opvolgen, na 15 november? Jannie had wel gezeg, dat ze ge woon wilde 'blijven doorwerken, na haar trouwdag, maar daar had Kees niets van willen weten. „Dat dacht je maai', dat je thuis niets te doen hebt! Ik wil lokker eten hebben en koffie op tijd zoals ik gewoon ben. Het huis schoonhouden en de was doen en het huis verdei" inrichten, daar heb je 'het 'heus druk genoeg mee". Dat was nog waar óók. Door al hun drukte hadden Jannie en Kees weinig tijd gehad voor het aankle den van hun nieuwe 'huis. Ze had den slechts de noodzakelijkste din gen aangeschaft en bij nader inzien ontbrak er nog heel wat. Kees had al eens gedacht aan zijn eigen zusters. Maar Jo had' hij sinds zijn verloving niet meer gezien en Cor, die niet ver van hem vandaan in een winkel werkte, had het daar zo naar haar zin. dat ze er wel tot haar trouwen blijven zou „Zal ik dan een» vragen aan Ma rie, of ze zin heeft?" vroeg Jannie. „'Ze iheeft toch net als ik een mulo diploma en wat ik kan, kan zij toch ook leren". (Wordt vervolgd!

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1963 | | pagina 5