Hoofdpijn M «SI H Migraine GEVALLEN Aanbod van onverpachte grond is groot De strijd tegen de honger Voor 35 jaar.... HERCULES VEROVERT ATLANTIS IFaf biedt de BEELDBUIS? DE KERKDIENSTEN VOOR ZONDAG STAD EN PROVINCIE grens Over prijsverloop nog geen conclusies te trekken GRONINGEN, 6-6. Het notariaat in z{jn geheel juicht de afschaffing van de Wet Vervreemding Land bouwgronden (1 januari 1963) toe, los van politieke overwegingen. Over het verloop van de prijzen van landbouwgronden zün nog geen definitieve conclusies te trekken, maar het aanbod van verpachte grond is niet aanmerkelijk toege nomen. De weinige verkopen die plaats vinden geschieden meestal aan de pachter, clie bereid is een prijs te geven, die belangrijk hoger ligt dan de oude maximumprijs. Het aanbod van onverpachte -grond is wel groot, maai- de vraag ook. Er worden flin ke prijzen gemaakt, die 'hoger lig gen dan voor verpachte grond. Dit zei vanmorgen de voorzitter van de broederschap der notarissen, de 'heer E. van Hoff, notaris te En schedé, bij de opening van de jaar vergadering, die in Groningen ge houden wordt. Ook voor de landbouwgronden zuilen wij moeten wennen aan twee soorten prijzen, die voor verpachte grond en die voor onverpachte grond. De gewone belegger hoort meestal niet* tot gegadigden die pachtvrije grond tegen zulke hoge prijzen willen kopen. De gegadigden zijn hoofdzakelijk diegenen die een voortdurende inflatie veronderstel len en hoge toekomstverwachtingen hebben met het oog op de ligging van de grond (stadsuitbreiding, re creatie), voorts landbouwers, die hun bestaande bedrijven kunnen vergroten en verbeteren door aan koop van losse stukken grond, die gunstig liggen voor hun bedrijf en landbouwers, wier bedrijf aan stads uitbreiding ten offer is gevallen en die elders hun bedrijf moeten voort zetten. Het aanbod van paohtvrije gron den neemt voortdurend toe en dit «toenemende aanbod wordt nog door «voldoende vraag opgevangen, zodat op 'het verhoogde prijsniveau nog steeds kopers te vinden zijn. •Doch van een steeds verder gaan de prijsstijging, zoals die zich wel op de markt «van het onroerend goed buiten de agrarische sector voordoet, as bij de verkoop van landbouw gronden vooralsnog geen sprake. Ingezonden mededeling Bij 3 tuben PRODENT (samen 141 ct) tijdelijk gratis tube PROCO shampoo (waarde 65 ct), voldoende voor 6 a 8 wassingen. Migraine zetelt gewoonlijk maar in één helft van de schedel. De pijn treedt aanvalsgewijs op en gaat dikwijls gepaard met „sterrenzien", en het waarnemen van flikkeringen. Na korte of lange tijd komt het bij de meeste lijders tot misselijkheid en braken. Gekenmerkt door zeer typische verschijnselen Licht en geluid worden geduren de de migraineaanval als buitenge woon storend ervaren. Na uren, soms pas na dagen, houdt de aanval op; veelal eindigt de ziekelijke toe stand met een diepe slaap, waaruit de patiënt verkwikt wakker wordt. Merkwaardig is, dat het begin van een migraine-aanval dikwijls in de vroege ochtend ligt, na een nacht van ongestoorde rust. Uit de be schreven verschijnselen zal het vol doende duidelijk zijn dat migraine iets anders is dan „gewone hoofd pijn". Migraine is nogal eens een fami liekwaal; men meent dat hier spra ke kan zijn van een overgeërfde vat baarheid voor die soort hoofdpijn. Sommige mensen krijgen een aanval van migraine na het gebruik van een of ander voedingsmiddel waar voor zij overgevoelig zijn. Allergie, nervositeit en karakter In dergelijke gevallen is er dus een overeenkomstige ontstaanswijze van de stoornis als die welke bij lij ders aan astma, hooikoorts en an dere allergische ziekten soms kan worden vastgesteld. Intussen speelt nerveusheid voor vele migraine-pa- tiënten ook een grote rol bij het ontstaan van de aanvallen. Menige lijder of lijderes aan deze kwaal heeft een nauwgezet karak ter, is geneigd om meer werk te ver zetten dan hij of zij eigenlijk wel kan doen en gaat daarenboven onder een al te groot gevoel van verant woordelijkheid gebukt. Zodoende leiden deze mensen een geforceerd, veel te druk leven en hun plichtsgevoel noopt hen om er steeds meer werk bij te nemen. Wanneer men deze levensinstelling eenmaal heeft, is het niet gemakke lijk daar verandering in te brengen. Ook kan het wel zijn dat moeilij ke levensomstandigheden, bijvoor beeld een slecht huwelijk of onenig heid met superieuren, hen nopen tot het aannemen van zulk een kramp achtige houding, waarbij zij altijd „flink" willen zijn en nooit iets van emoties willen laten blijken. Verschillende medikamcnten Gemeenlijk kan een opkomende aanval van migraine worden onder drukt met behulp van een genees middel: een anti-histaminum wordt in zulke gevallen vaak met succes toegepast.In andere gevallen waar- WASHINGTON, 5-6. President Kennedy van de V.S. heeft bij de opening van het Wereld-Voedsel- congres in Washington, dat door de F.A.O. (Voedsel- en Landbouworga nisatie van de V.N.) is georgani seerd, gezegd, dat men over de mid delen en mogelijkheden beschikt om de «honger van het aanschijn der aarde te verdrijven en dat alleen de wil er toe nog nodig is. Het congres wordt door meer dan duizend afge vaardigden van meer dan honderd landen bijgewoond. ZIER1KZEE. V.V.V. stelde het feestprogramma op voor de komen de Z.L.M.-landbouwtentoonstelling. ZIER1KZEE. Begin juli zal het ge heel gerestaureerde gebouw van hotel Juliana in gebruik worden ge nomen. BROUWERSHAVEN. De partiële aanbesteding van de verbetering van de weg naar Zierikzee heeft plaats gehad. ZIERIKZEE. De heer S. kocht een aan de Appelmarkt staand pand aan. Hierin zal een melksalon worden ingericht. ZIERIKZEE. Een dertigtal kunst werken van de schilder Tiele zijn tentoongesteld in het 's-Gravensteen BRUINISSE. Alhier geraakte een hond in het hok van een varken. Een dodelijke vechtpartij volgde, ivaarbij het varken het onderspit moest delven. ZIERIKZEE. Vernomen wordt dat de Z.L.M.-tentoonstelling zal wor den geopend door minister mr. J. B. Kan. HAAMSTEDE. Door verwijdering van een raamhor heeft een onbe kende zich toegang verschaft tot het P.T.T.-kantoor en er diefstallen ge pleegd. ZIERIKZEE. Op 25 juli zal het 100 jaar geleden zijn dat in het pand naas$ de Gasthuiskerk een zaak in levensmiddelen werd gevestigd. ZIERIKZEE. Op een terrein aan de Zuidhoek maakte een militair vliegtuig een noodlanding. Het was een tweedekker. TONEEL EN FILM Deze week in de Concertzaal: GEEN GEWONE HOOFDPIJN Een arbeidsverboil voor 14-jarigen DEN HAAG, 6-6. Een 'absoluut arbéidsvenbod voor 14-jarigen zal een gevolg moeten zijn van, leer- plidhtverlenging met betrekking tot volledig dagonderwijs. Oorzaak en gevolg zijn hier niet omkeerbaar. Dit zegt de staatssecretaris van sociale zaken en volksgezondheid, de heer RooLvink, dn zijn memorie van ant woord aan de bijzondere commissie uit de Tweede Kamer, over het wetsontwerp tot een voorwaarde lijk arbeid'sverbod voor 14-jarige jongens. Vele «leden van de commis sie hadden namelijk 'hun teleurstel ling uitgedrukt over 'de strekking van het wetsontwerp. HELMOND. Per 'helikopter kwam prins Bernhard gistermorgen om kwart over tien in Helmond aan om de heer J. Fentener van Vlissingen ter «gelegenheid van zijn zeventigsite verjaardag geluik te wensen. De prins bracht aan de N.V. van Vlis- Singen en Co.'s katoenfabriéken te Helmond een bezoek. bij op toediening van dit middel niet wordt gereageerd, kunnen andere medikamenten worden beproefd. Dan worden bijvoorbeeld met rust gevende middelen nog al eens gun- stigè resultaten bereikt. Deze mid delen moeten vaak in de hoofdpijn- vrije tussenperioden worden inge nomen. Daarnaast is het vanzelfsprekend zeer gewenst dat iemand die gere geld met aanvallen van migraine te kampen heeft, eens nagaat of hij misschien te veel hooi op zijn vork genomen heeft en zo ja, of de om vang van zijn aktiviteiten ook dras tisch beperkt zou kunnen worden! Dr. H. W. Scalongne. Ingezonden mededeling SPORT VOETBAL Zomeravondvoetbal rayon Zierikzee Rijikswaterstaat-Neptunus 0-0; Van «der Wekken-CWS 1-5; Smit Bolnes- Van Aken's Bouwbedrijf 1-3; PTT- Zierikzeeveteranen 2-1. Het programma voor volgende week luidt: Maandag 10 juni: Rijkswaterstaat- CWS. Dinsdag 11 juni: PTT-Zcelandia; Van dea* Wdkken-PZEM. Woensdag 12 juni: Van A'ken's Bouwbedrijf JNeptunus; Smit Bolnes -Zieri'kzeeveteranen. Donderdag 13 juni: PZEM-Zee- iandia. Alle wedstrijden vangen aan om 7.15 uur. 99J Hoofdfilm in het programma voor het a.s. weekeinde van de Zierikzee- se Concertzaal is de groots opgezette avonturenfilm „Hercules verovert Atlantis", met in de hoofdrollen Reg Park, Fay Spain, Ettore Manni en vele anderen. De film gaat over het oude Griekenland, bedreigd door eén onbekend volk, dat geheimzinnige macht bezit van dood en vernieti ging. Van a-ïie Griekse koningen vaart alleen de koning van Thebe, vergezeld door zijn vriend Hercules, uit tegen de vijand. Hercules wordt door de muitende bemanning echter op een verlaten kust aan land gezet, waarop het schip door een ver schrikkelijke storm wordt meege sleurd. Na vele angstwekkende avonturen slaagt Hercules er in het geheim van Atlantis te ontdekken: diep in de „heilige berg" bevindt zich een versteende druppel bloed van Uranus, 'die een vreselijke macht 'heeft over mensen en dingen. Her cules verneemt van de oude pries ter Zenith, dat alleen een zonne straal die de steen bereikt zijn ma gische kracht «kan vernietigen en Atlantis te gronde richten. Dank zij zijn enorme kracht slaagt Hercules er in een opening te maken in de 'heilige berg, zodat er op de steen een zonnestraal valt, hetgeen het einde betekent va«n Atlantis en zijn koningin. In «de Concertzaal, en voorts in bioscoop 'hotel Bom te Haamstede, draait deze week de Duitse klucht „Drie dolle tantes" met Gunther Philipp en Trade Hen* in de hoofd rollen. In deze muzikale komedie «gaat het over enige musici die met «hongerige magen op straat komen te staan en hun toevlucht zoeken in een sportschool aan 'de Wörthersee, waar het hun echter helemaal niet «bevalt omdat er een ijzeren disci pline heerst. Verder gaat het in die film volgens het gebruikelijke cha piter en komt er bijv. een meisjes pensionaat aan te pas, waar - na tuurlijk -v 'herenbezoek uit de boze is. De muzikanten komen in moei lijkheden, maar uiteindelijk keren hun kansen en wordt de stemming op het nippertje gered. Deze vrijdag komt Oreste Pinto weer met een spannende aflevering uit de contra-spionage. Johnny Kraaykamp moest deze week erva ren dat zijn boulevardprogramma dreigde te vervallen i.v.m. het over lijden van paus Joannes, maar aan gezien de televisie niet als de radio in de rouw ging, blijft er een kans dat het voorgenomen showtje nor maal zal doorgaan.. Voor zaterdag heeft de AVRO in- plaats van de roemloos heengezon den sterren en streken een afleve ring van de Duitse „Lieben Sie Show?" aangekocht. Zondagavond vermag ons alleen een klein caba- retje van de NCRV te boeien. De Nederlandse speelfilm (maan dag) is „Twelve angry men". Dins dag kunen wij dank zij de KRO een eenacter en een tweede Kommöd- chen (onvertaald Duits cabaret) zien. Woensdag presenteert de VARA een eindexamenklasje van de toneel school en Perry Mason. Het kijkspel van donderdag wordt gebracht door de toneelgroep Het Centrum met o.a. Cruys Voorbergh als de planter in „Plantage Tamarinde", dat de op komst van de olie op Curagao be handelt met alle complica,ties daar omheen. Het is een historisch spel i.v.m. de afschaffing van de slaver nij 100 jaar geleden. KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk Beroepen te Hil'legom (vac. J. Veenendaal)P. A. Lefeber, Alphen a.d'. Rijn. Ger. Kerken Beroepbaar: kand. P. van dep Berg, 's-Gravenhage. Beroepen te Spijkendsse (2e pred. pl.)Qhr. van Ul'den, Sint Laurens; ite Zwij n'drecht-Groöte Lindlt (2e pred.pl.): J. Te vel, Zwaagwesteinde; te Anjum: C. A. Verhoog, Winsum (Fr.), 'die bedankte voor Doezum (Gron.); te Arïdijk (vac. H. Kwast): J. Wolven, Urk. Aangenomen naar Coevorden (2e pred.pl.): C. «die Jong, Nee'de; naar Broek onder Akkerwoude: ikanld1. G. Maneschijn, Amsterdam, «die be dankte voor Emmer-Compascuum, Lewedorp; Rüllamd-Ba'tlh en voor Schoondijke. Ger. Kerken (vrijgemaakt) Bedankt voor «Hiliegersberg- Straatweg: J. v. Bruggen, Koekan- ge-Ruinerwol'd. Ohr. Ger. Kerken Tweetal te Zaam9la'g: J. Brons, Bunschoten en Joh. de Waal, Klun- dert; te Hilversum-Oost: J. Brons, Bunschoten en K. J. Velema, Hoo- gesveen. Beroepen 'te Schiedam: J. id'e Waal, Klun'dert. Aangenomen naar Broek op Lan- gen'dijk: W. van Heest, Emmen; naar Den Helder: D. Goppoolse, Hengelo (O.). Ger. Gem. in Nederlan'd Beroepen te AlbTasserd-am: kand: M. v. Beek, Ed'erveen. Weekeinde ARTSENDIENSTEN ZIERIKZEE: dbkter C. M. van Hoorn, telefoon (01110)^2080. MIDDENSCHOUWEN: dokter J. L. Braiber, Dreischor, telefoon '(01112)-280. BRUINISSE-OOSTERLAND: dokter K. van Leeuwen, Bruinisse telefoon (01113)-280. DIERENARTSEN dokter W. A. «M. Kalkman, Renesse, telefoon <Ö1116)-310. Ned. Hervormde Kerk Zierikzee: Grote Kerk: 10 uur ds. C. J. van Royen, Scheemda. Gast huiskerk: 10 en 7 uur «ds. Lam. Kerkwerve: 11 uur ds. Zonneveld. Serooskerke: 9.30 uur ds. Zonneveld Burgh: 10 uur ds. Don. Haamstede: 10 en 7 uur ds. Boer. Renesse: 9.30 uur ds. Van Liere. Noordwelle: 11 uur ds. Van Liere. Eikerzee (Scharendyke): 9.30 uur ds. Duvekot Brouwershaven: 10 uur ds. Oort, 11.45 uur kindierdienst. Zonnemaire: 11 uur dS. Duvekot, bediening H.D. Noordgouwe: 10 uur vicaris Kelling. Dreischor; 11 uur ds. Groenewegen. Ouwerkerk: 11 uur ds. Westerhof. Nieuwerkerk: 10 uur ds. Westerhof. Oosterland: 9.30 en 6 uur ds. Groe newegen. Sirjansland: 10 uur legs- dienst, 6.30 uur de heer Sijthoff. Bruinisse: 10 en 5 uur ds. Van der Sar. Lutherse Kerk Zierikzee: Geen dienst. Gereformeerde Kerken Zierikzee: 10 en 5 uur ds. Tierner- sma. Haamstede: 10 en 5 uur ds. H. J. van Duinen, 'Zwijndrechlt. Scharendijke: 10 en 2.30 uur ds. J. Offers', Si'ttard; Brouwershaven: 10 en 2.30 uur ds. J. Nieuwsma, Oude Pekela. Zonnemaire; 10 en 2.30 uur dö. Wentzel. Niêuwerkerk: 10 en 5 uur dr. Becker. Oosterland: 10 en 3 uur «dr. W. H. van Zuijl'en, Rotter dam. Bruinisse: 10 en 5 uur ds. Den Heeten. Gereformeerde Kerken (Vrijgemaakt) Brouwershaven: 10 en 3 uur ds. Keizer. Chr. Geref. Kerken Zierikzee: 10 en 6 uur ds. van der Kti'S. Kerkwerve: 10 en 6 uur dhr. Bliksem sloeg in boerderij DEN HAM, 6-6. Om kwart over vier gisternacht werd de «boerderij van de heer W. Bonthuis aan de Daarleseweg te Den Ham tijdens een kort onweer door de bliksem getrof fen. Even later waarschuwde een buurman, dat het dak dn brand stond. Een uur later was van de boerderij niets meer over dan een puinhoop. De «brandweer ran Den Ham slaagde er in de «bijgebouwen te redden. De heer Bonthuis was slechts ten dele voor brandschade verzekerd. Er was geen vee in de betrekkelijk kleine boerderij. In Winston-Salem en Raleigh dn Noor^-Carolina is de rassenschei ding in hotels, motels en cafetaria's opgeheven na besprekingen tussen 'blanken en negers. Ook in Spartan burg in Zuid-Carolina gebeurde dit in vele restaurants. WELLINGTON. In het slotcommu niqué ran een in Wellington gehou den bijeenkomst van de Anzus-raa'd 'heet 'het, «dat de voornaamste toedrei- «ging van de -vrede in zuid- en zuid oost Azië en het gebied van de Stille oceaan nog steeds van de commu nistische mogendheden, in het bij zonder China, uitgaat. Scheepvaartberichten Katsedijk, 6-6 te Rotterdam. Ingezonden mededeling Geeft Fasto Nee, jongen, héét water alleen maar in de keuken en lekker warm water, warm water onder de baas? douche. Da's makkelijk en..veiligI C. G. Ouwerkerk, Niewwpoort. Haamstede: 10 uur Jeesdïenst, 3 uur dhr. Ouwerkerk. Nieuwerkerk: 10 uur godsdienstoefening, 3 uur ds. Van der Klis. Gereformeerde Gemeenten Haamstede: 10 en 2.30 uur «leesdienst. Nieuwerkerk: 10 uur leesd«ienst, 2.30 uur dS. Wisse, Elspeet. Oosterland: 10 en 6 uur ds. Wisse, 2.30 uur lees dienst. Gereformeerde Gemeenten in Nederland Zierikzee: 10, 2 en 6 uur leesdienst. Renesse: 10 en 2.30 uur leesdienst. Nieuwerkerk: 9.45 en 2.30 uur lees dienst. Bruinisse: 10 en 5 uur lees dienst. Oud-Gereformeerde Kerken Oosterland: 9.30, 2 en 6 uur lees- dlienst. Bruinisse; 10 en 5 uur lees dienst. Leger des Heils Zierikzee: 10 uur heiligingsdienst, 12 uur jeugdsamenkomsit7.30 uur ver- hucrirQ-m^aJt VANAF f 169,50 UW VASTE KEUS.-W FASTO GEISER Rooms-katholieke Kerk Zierikzee: Eucharistievieringen «op zondag te 7.30 en 10 uur. In de week Eucharistievieringen te 7.15 en 8 uur. Haamstede: Eucharistievieringen op zondag: 8.30, 10 en 11 uur. ZIERIKZEE Vergadering B.O.S.K.-afdeling Op donderdag 13 juni a.s. wordt ini de Beatrixschool een vergadering gehouden) van de B.O.S.K.-afdeling. Het woord za«l worden gevoerd door dr. H. A. Roebers', «geneesheer-di recteur van „Zonneveld", «die zal spreken over het onderwerp: „Het dagelij'ks wel en wee van het ge handicapte «kind". Eekhoorn beet vrouw LAREN (N.H., 6-6. Een uit Amsterdam afkomstige dame is in een tentenkamp in Bla- ricum door een half verlamde eekhoorn gebeten. Zij moest zich onder doktersbehandeling stellen. De behandelende arts die vermoedde dat de eek hoorn wel eens aan hondsdol heid zou kunnen lijden, gaf de vrouw in overweging aangifte te doen bij de politie. Dat heeft ze gedaan en de plaat selijke veearts heeft het dier voor onderzoek opgezonden. ZEEUWS-VLAAMS FEUILLETON 44 Kees had rustig en beheerst ge sproken, «maar aan zijn zware adem haling kon je merken, dat zijn rust maar schijn was. Moeder was óók rusti'g. 'Ze was op een stoel gaan ziltten en keek «het raam uit alsof dit allies haar n«iet «aanging. Maar nu draaide ze zich «om op haar stoel en zei: „Misschien is dat wel zo, Kees. Maar nog «liever «zad a«k een proces verliezen en de «kosten 'betalen dan iets te doen wa't je vader als hij leefde «niooit zou «hebben goedge keurd. Ails jij wilt trouwen met een zuster van de «moordenaar van je vader moet je «dat zelf maar weten. Over een jaar 'ben j«e idertig, dus dan kan ik ie niet meer tegenhouden. Ma'ar zo lang «ik «leef za«l «ik doen wat ik «kan om je van «deze stap te weer- «houden, voor je eigen «bestwil". Kees haalde de schouders «op. „Ik «betwiifel heel steik", zei «hij klam, „dat vader zich op den1 duur had blijven verzetten tegen Jannie. Zelfs a«l zou bet waar zijn, dat het KareTs schuld was, dat vad'er verongelukte, iets wat nog helemaal niet vaststaat al dijlkt bet er nog zo veel op, dan nog «ga«a«t «het «niet aan, Jammie daar van de sdhuldl 'te «geven. Zii «heeft nooit aan de zaken van «haar broers meegedaan en is tenslotte van VOld- Zicbt' weggegaan. En alsof dat alles nog niet «genoeg «is: Karei Pauwels ontloopt zijn straf toch niet. Zijn voorwaardel ijke veroordeling wordt nu onvoorwaardelij«k. Maar zelfs al zou dat «rniet «het <geva«l zijn, er is nog een Andere Rechter dan de aardse. door W. Geldof Dat schijnt moeder «helemaal «te ver geten. En dan heeft ze zeker óók nooit «geboord dat wij onze schulde nlaren moeten vergeven?" „Dat beeft «er allemaal niets m«ee te maken!" meende moeder vinmig. „Het «gaat niet om eikaars schuld «al of niet vergeven. Waar bet «hier om gaat «is: of Jannie een geschikte vrouw voor je «ia!" „Goed moeder, anaar ik ben negen en twintig. Zou ik «dat zo zachtjes aan «niet zélf mogen beoordelen? Wij l'even toch niet meer in de vorige eeuw. toen de oud«ers de huwelijken van «hun «kinderen klaar maakten?" En toen moeder niet antwoordde, ging hij voort: „Kort en goed, ik wil weten wat «er tegen Jannie Pauwels is en zo niet, dan moeten er maar spaanders va«lien. Ons buis is vóór november «klaar en ik «ben heus niet van plan te wachten 'tot «de «gemeen te het opvordert] «omdat het leeg staat. De «kantonrechter zal mij wel toestemming «geven om te trouwen als moeder «dat weigert". „A'Hes goed en wel", mengde Henk ziöh nu 'in bet gesprek. „Je begrijpt Kees, döt 'het niet «mijn taak is me in deze dingen te mengen. Maar je 'krijgt een «biezonder goede «betrek king, die veel «meer opbx-engt dan wat ik als douaneman «verdien, zelfs als ik straks promotie maak. Kun je hot «geld niet «beter «laten rusten tot later? Komt tijd1, «komt raad!" Dat vonden «de meisjes óók. In wendig hoopten zo natuurlijk, dat moeder S«ni de loOp der jaren wel zou «bijdraaien en dan zou alles vanzelf wel weer «terecht komen. Hoeveel ouders hebben zich niet tevergeefs tegen bet «huwelijk van 'hun kind verzet om «later toöh toe te «geven? Maar Kees verstoorde die hoop wreed. „Dat zou 'best «kunnen, «maar er zij«n een paar dingen, «die jullie vergeten. Allereerst «ken ik moeder wel zó «goed, dat «ze nooit ofte nim mer zal «toegeven. Haar haat tegen a'l'les wat Pauwels heet. is onbe schrijfelijk, al vanouds zoals ik «heb bemerkt. Ik weet dus wat mijn lot is, ails ik met Jannie trouw; dan zal ik moeten «vechten om «later nog iets van «de erfenis te krijgen. In de tweede «olaats moet i'k vóór 1 augus tus «aanstaande vijf en «twintig hon derd gulden storten als borgstelling anders «gaat de benoeming niet door. Je begrijpt «dat «dat wel nodig is, om dat «ik de beschikking «krijg over machines en trakteren die «ramen een kapitaal vertegenwoordigen. En in dte derde plaats «wil ik nog even dit zeggen. I'k h«eb van mijn acht tiende jaar vad«er «trouw «gediend. Ik kreeg een 'beetje zakgeld natuurlijk en als «i«k «ergens naar toe wilde zeii i'k: „Vader! Geef me even een tien tje, want ik heb niks meer en dan was 'het «goed. Maar je snapt, dat «i«k onder deze omstandigheden lóón wil ziOn en bet volle pond eis. Op de «bank staat tweeduizend «gul den. die vader op mijn naam heeft gezet «bij «de inlevering van het oude geld. Die «heb ii«k al nodig voor de boiigstoring en dan 'kom ik nog vijf honderd «gulden tekort. Bovendien wil ik mijn «huis «behoorlijk inrich ten en daa«r reken «ik eveneens twee duizend gulden voor. Voor de lo pende onkosten in de «eerste tijd re ken ik vijfhonderd «gulden en zo den'k ik alles bij elkaar vijf duizend «gulden nodig te hébben. Tweedui zend heb «iik van «mijzelf, maar de resterende drieduizend bad ik «graag van móéder. Begrijpen jullie?" (Wordt vervolgd)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1963 | | pagina 6