00 Met Pinksteren reizen is een genot VERHAGE'S galanterie- en speelgoedhuis „Mondragon" TIJD METEN ÖAC.MOURER dat hele eind lopen? C.VAN TILBURG DEN BOER VERTON'S Schoenen M0NARSC00T Garage C. VAN DEN BOUT De kabinetsformatie •'vv<"X'->X,vv'X,\,W"XK,wW-XK"X"WWw*X"X"^,XSvWK,W'X,v*X"W"*M,-;"X,'X*v y X als U goed verzorgd weggaat. X Wij zullen U graag helpen! Voorziet U eerst van een goed reiskoffer Deze in maten 45-50-55-60 tot 75 cm - in fiber en hartplat - in vele kleuren. f Speciaal voor tie dames: koffers van stof in mooie streep- en ruitdessins (met ritssluiting). Deze ook in donkerbruin Skai en.wat een genot: ze zijn licht in gewicht. Voor de jeugd: leuke weekend koffertjes met ritssluiting f 10,95 y j' Wilt U geen koffer, maar wel een goede reistas? Wij. hebben deze in vele soorten (ook in Skai Flor, een tas x die ieder graag verlangt!). Wilt U gezellig gaan winkelen? Koopt dan één van onze leuke Italiaanse stromandjës of Ijl -tassen. Voor de teenagers een leuk sortiment schoudertassen ijl Ijl in streep- of ruitdessins uitgevoerd - reeds vanaf f 6,75 j' tot f 15,75. x y Zierikzee - Telefoon 2123 i Hótel-café-restaurant biedt U zaterdag en de beide Pinksterdagen: sfeer, muziek en gezelligheid Onze keuken en wijn kelder geven U waarborg voor een verzorgd diner Voor U treedt op: Nico Sclioolenberg met o.a. het grote originele Hammondorgel vleugel elektronisch accordeon ais parodist en in een ipiniatuur- en goochelshovv Wij mogen U verzoeken uw tafel tijdig te reserveren Telefoon (01110) 2670 SVCCESJES Diversen: Linotan- Captan, T.H.T.D., Maneb, Lirozate, Artho Mix, Ortiho Fhaltan enz. M. J. Goudzwaard, Kadewég 14. ZJierikzee, tel. 2997. Laat uw kachels vakkundig schoonmaken en repareren, uw oude mica vervangen door Jena-glas. Sinds jaren erkend 'kachelsmid. M. Mu- Muller, Lammermarkt 24, tel. 2296, Zierikzee. Teerprodukten, groene glans carbolineum, Silo-lak, In dustrieverven Landbouw. W. Beije, Haamstede, tel. 378. Grote sortering kwasten, witborstels, rolborstels. P. Sohults, „Verf en Kleur", tel. 2100, Zierikzee. Verkoopkantoor van balen pers- en bindertwine, touw. W. Beije, tel. 378, Haamstede Alle „Li/o" bestrijdingsmid delen verkrijgbaar bij M. J. Goudzwaard, Kadeweg 14, Zierikzee, tel. 2997. Komt met de Paardenmarkt even bij ons kijken! Wij heb ben een ruime sortering in haarden en kachels, o.a.: Bocal, Brionco, Davo, Etna, enz. enz. Wij verstrekker. U geheel vrijblijvend alle in lichtingen. „De Warmtebron" speciale kadhelsmederij. M. Muller, Lammermarkt 24, telef. 2296, Zierikzee. Chr. Contact Bureau (C.C.B.) voor Nederland, Lindelaan 32, Krommenie (N. H.). Huwe- lijksbemidd. en briefw. Voor inl postz. bijsluiten. Sneldienst 'Koophandel'. Van Rotterdam: Centraal Bode huis, 10 uur Leuvehaven, Zekveld 12 uur; Dordrecht: Van Putte, 12.30 uur. Aan komst Zierikzee 4 uur. J. Kosters, tel. 2517, Zierikzee vraagt te koop: gehele of ge deelten van inboedels, anti quiteiten, porcelein en koper werk. Overal te ontbieden! Ons uiterst moderne lesma teriaal bestaat uit de wagens: „Bedford" vrachtwagen, „Re nault Dauphine" en „Opel Rekord". Autorijschool Lem- som, Kerkwerve, tel. (01110) 2259 (b.g.g. 2917). Erkend en gedipl. door de F.N.O.P. Sigaren- en cigarettenkokers in alle prijzen (ook voor da mes). Sigm. D. C. Viergever, Zierikzee en Haamstede. Voor de beste les naar auto rijschool „Succes", tel. (01112) 439, Dreischor. KERKNIEUWS Gcref. Gemeenten in Nederland BRUINISSE. Maandag 3 juni, 2c Pinksterdag, 10 uur: cand. Van Beek, Edervccn. ZIERIKZEE. Maandag 3 jurri, '2e Pinksterdag, 3 uur 's middags: can- didaat Van Bcok. Voor verf met de juiste voor lichting: Mol, Nieuwe Boo- gerdstraat, Zierikzee. Nog vóór Pinksteren 'n nieuwe brommer! Kiest een „SPARTA", de beste op de weg! Leverbaar vanaf f 498, RÜwiel- en bromfietshandel v. d. Hoek en Hart Kerkweg 15, Kerkwerve Telefoon (01110) 2248 LET OP! In september aanstaande verschijnt: Barend de Graaff Omnibus Drie boeiende romans: 1. Gebrandmerkt (zeer boeiende roman over Brouwershaven in oude tijden). 2. Een erfenis in de Prui kentijd. 3. De vrouw in 't Wynvat Samen 512 bladzijden in één band voor slechts f 5,90 Bestelt NU en U ontvangt het boek direct bij ver schijnen franco thuis. Teken NU in bij: H.H. fruitkwekers! Voor een goede schurft- en insecteubestrij ding leveren wij U de volgende middelen: „Captan" - „S.M. 55" - „Metu I Systox" - „Aateck" - „Kel- thane" - „Aadrinam" - „Aa- pirsul" - „Rogor AA" - ..Aa- system" - „Gusathion" - „Gesidon" - „Karathane" enz. Steeds voorradig W. van Sluijs Haamstede Abr. de Rijke Renesse Diversen: Veenmollen best rij ding „Cor- rilan". Koolvlieg, wortelvüeg enz. „Aldrin", sieeds voorra dig. W. van Sluijs, Haam stede, Abr. de Rijke, Renesse een kwestie van VAKMANSCHAP Een goed horloge, ook geschikt voor heel zwaar werk is het resultaat van dit vakmanschap Laat U bij Uw aankoop deskundig adviseren en kies een horloge geschikt voor Uw dagelijkse bezigheden of sierlijk voor het uitgaan erkend Juwelier moderne: dames en heren*horloges HRVENPLEIN f TEL:2443 ZIERIKZEE Aan het uiterlijk van een hor loge kunt U moeilijk de kwali teit van het uurwerk bepalen. Koopt U dus niet zo maar een horloge! JUWELIER - HORLOGEN Meelstraat 3 - Tel. 2488 - Zierikzee footsaversl De door notaris J. J. VAN DEN ENDE te Zierikzee ge annonceerde openbare verkoping op 14 juni 1963 gaat niet door SUCCESJES Diversen: Scharendijke. - A.s. zaterdag haalt de sportver. weer oud papier op. Wilt u het a.u.b. gereed zetten? Aanvang: 9.00 uur. Modeling! De moderne onder steuning voor het moderne kapsel. Kapsalon „Pandora", telefoon 2183. Zierikzee. Mooie collectie colliers in bergkristal en parels, 1-, 2-, 3-rij. Geschenkenhuis R. den Boer, Dém 11, telef. 2174, Zierikzee. H.H. Fruitkwekers! Wij kun nen U leveren alle bekende soorten bestrij dlngsmiddelen voor uw bedrijf. Tevens di verse onkruid'bestrij dings- produ'kten. Uw juiste adres 'hiervoor is W. van Sluys, te lefoon 437, Haamstede; Abr. de Rijke, Renesse. De Zweedse Het ideale vervoer middel voor dagelijks ge bruik in een zondagse uitvoering Prijs f 798,- Mol 11 Telefoon 2464 Zierikzee Reparaties kunstgebitten. - Zitdag C. Limburg, elke don derdag van 9.00 tot 2.00 uur. Korte Sint Janstraat 2, Zie rikzee. Wegens vakantie van 4 tot en met 13 juni gesloten. Kapsa lon Bal, Nieuwerkerk. „Vapo", onze natuurperma- nent, geeft voldoening; zit steedsc patent! - Kapsalon Murk, telefoon 2767. Brommers, als nieuw, alle merken '61, '62 en '63 en prij zen. Wouwsche weg 239, tel. 5763, Bergen op Zoom. Feestelijke viering jaardag Herv. vrouwen vereniging Het wordt zo langzamerhand een traditie, dat de „verjaardag" van de herv. vrouwenvereniging „Helpt El kander" te Bruinisse in intieme kring feestelijk wordt herdacht. Dit was ook deze week weer het geval, toen men de zestiende verjaardag herdacht. Begonnen werd met het serveren van een kop 'koffie met cake, waar na 'd'e presidente, m'evrouw Van der Sar-Van' Vliet, d'e l'eden (hartelijk welkom Iheette. Na d'e gebruikelijke opening met gébed en 'het zingen van een psalmvers, was het woord aan mevrouw H. M. d'e Kon'ing-Ju- mel'et, die een meditatie hield over Handelingen 2, (de Pinkstergesühiie- denis). De gezamenlijke maaltijd (koffie tafel) met een kop soep vooraf, was als gewoonlijk een aangelegenheid, die tot een gezellig 'evenement werd gemaakt. Declamatie, -afgewisseld door een brei wedstrijd' van zes da mes, voordtradhten, zangstukjes, enz. waren uitstekend geschikt om. d'e avond' om te doen vliegen, voóra'l omdat eeni en ander telkens Werd onderbroken door de nodige trakta ties -van zelf 'gebakken of -vervaar digde lekkernijen', koekjes, enz. Een jarige trakteerde zelfs op een ijsje. Na een heerlijk „slaatje" eindigde ds. Van dei' Sar <j-e avond met een kort slotwoord en diankgiebed. Het jaarlijkse zemerreisje werd vastgesteld op 25 junii. Doel: Gent, Brugge, Antwerpen via het veer Vlissingen-Breskens. Op dinsdag 11 juni zal een vertegenwoordiger van de „Fl'oogstoffen" vertellen over 'het ontstaan van 'deze 'bijzondere fabriek en waarbij dia's 'het gesprokene zul- 'l'en verduidelijken. PRIMEUR VOOR HE1DE-MIJ. Elektronisch tekenen van bodemprofielen DEN HAAG, 30-5. De Koninklijke Nederlandse Heidemaatschappij gaat de bodemprofielen, nodig ter voor bereiding van de aanleg van wegen en waterlopen, langs elektronische weg tekenen. Zij is er vrij zeker van dat zij daarmee, behalve een Nederlandse ook een Europese primeur heeft. Door de nieuwe methode heeft de elektronische rekenmachine, die de Heidemaatschappij al sinds 1957 voor haar administratie gebruikt, er een taak bij gekregen. Aan deze ma chine wordt een tekenmachine ge koppeld, die het tegen dertig teke naars kan opnemen. Naar uertoach- ting zullen dit jaar 3500 kilometer lengteprofiel voor wegen en water lopen en v ijftigduizend dwarspro- KERKNIEUWS Geref. Kerken NIEUWERKERK: zondag 2 juni (Pinksteren) 9 en 5 uur dr. Becker. (Verbeterde opgave). Scbeepvaarlberichlen Kenia (t.), 30-5 van Thameshaven naar Rotterdam. fielen ge maakt moeten worden. De nu in bedrijf gestelde tekenmachi ne zal daarvoor niet meer dan vijf tig werkdagen, tien werkweken dus, nodig hebben. Van „full employ ment" voor de machine is dus voor lopig nog geen sprake, maar toch achte de Heidemaatschappij de nieu we werkwijze nu al economisch ver antwoord. Ook bij het maken der profielen nodige rekenwerk wQrdt elektronisch verricht. KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND DEN HAAG. De Indonesische mi nister van burgerluchtvaart, Raden Iskander, komt maandagochtend 17 juni per K.L.M.-toestel uit Parijs op Schiphol aan voor een kort infor meel bezoek aan Nederland. AMSTERDAM. Volgens de pers dienst van 'hdt RAl-gebouw in Am sterdam is de kans groot dat Am sterdam met de concerten van het Concertgebouworkest in de RAI een traditie krijgt die te vergelijken is met bijv. de Londense Promenade- concerten. ELSPEET. Het 'hoofd van 'de land bouwschool uit Epe (GKd.), de 48- jarige heer Otte( is op id'e weg Els- peet-Vierhouten in. zijn- auto, waar schijnlijk aan een hartverlamming, overleden. AMSTERDAM. De 22-jarige scheepsbediende J. J. Middeldorp uit Roermond is bij een auto-onge luk in de buurt van Le Havre om het leven gekomen. ROTTERDAM. De 61-jarige ha venarbeider H. Kurk' uit Rotterdam is tijdens werkzaamheden aan moord van het Nederlandse m.s. „Andijk", dat aan de Wilhelminakade ligt, van een ruimtrap op het 8.5 meter lager liggende 'tussendek gevallen. Hij is in het Dijkzigtziekenhuis aan d'e op gelopen verwondingen overleden. TILBURG. In het St. Elizabeth ziekenhuis te Tilburg overleed de 75-jarige E. van Pinxteren uit Hil- varenbeek. De man was op tien mei op de Hilvarenbeékseweg door een bestelauto aangereden toer. hij met zijn bromfiets geen voorrang ver leende. DEN HAAG, Bij Koninklijk Be sluit is mr. J. J. Jonkman met in gang van het nieuwe zittingsjaar per 5 juni herbenoemd tot voorzit ter van de Eerste Kamer. SPORT VOETBAL ZIERIKZEE I-DE SCHUTTERS I Zaterdagavond ajs. om half zeven (18.30 uur) begint een van de be- i'aogrijkste wedstrijden voor het rood-zwarbe Zierikzee. Immers, het degradatie-spook dat naar de afde ling Zeeland kan voeren' ds onheil spellend' genaderd. Maar een fris en tot de laatste minuut voluitspeltend Zierikzee kan zéker door het beha len Van 'eèn overwinning d'it minder prettige vooruitzicht al 'een heel eind van zich afstoten. Gerekend wordt dan ook mede op de onmisbare steun van ib'et 'thuisfront. VOETBAL K.N.V.B. District Zuid I Vierde klasse G: Zaterdag 1 juni wordt gespeeld: Zieri'lczee-De Schut ters (aanvang 18.30 uur). Voor maandag 3 juni (Tweede Pinksterdag) luidt liet programma: Oude Molen-Burgh; S.C. Gastel- Kruisland; Vosmeer-De Schutters; Hal sferen- NV.S,N.S.V.-Sprundel Zierikzee - Clu zon a 'is uitgesteld). Zwaluwen '61 B I-Renesse B I 0-1 Renesse had 'in deze wedstrijd 'aan één puntje genoeb om beslag op het kampioenschap te 'leggen. De thuisclub had dn 'de eerste helft het voordeel van ide wind, waarbij de 'bezoekers een verdedigende 'taktiek toepasten. Met snelle uiWall'en probeerden ze hierbij verwarring te stichten in de Zwaluwen-Verdedi ging. Al sopedig bleek dat de defen sie van >de dïimbewoners uitstékend op dreef was en slechts sporadisch slaagde d'e thuisclub er in het doel van keeper Simons ernstig te bela gen. Na een kwartier spelen wist Renesse het eriige 'doelpunt uit de wedstrijd te scoren, toen rechtsbui ten 'Moermond een uitstekende voor zet gaf, welke door midvoor H. Simons hard en -onhoudbaar werd 'ingeschoten f0-l). Met Renesse in d'e 'aanval brak de rust aan. Na de hervatting een gelijk opgaande strijd. Zwaluwen stelt hierbij alles in het werk om d'e achterstand' nog weg te werken. Door het 'gevaarlijk ver opdringen van haar achterhoede ontstaan er enige gevaarlijke situa ties voor 'het doel', welke wonder- goed aflopen. Een paar minuten voor tijd schi'èt Plandsoen nog kei hard over de lat, ma'ar in de stand 'komt geen verandering meer. Mevo-Chrislandia 2-0 In een goed gespeelde Wedstrijd is Mevo er op verdiende wijze tin geslaagd 'beslag te 'leggen op 'de kostbare winstpuntjes, waardoor de kans om de degradatie te -ontlopen blijft 'behouden .De oranje-witte de fensie heeft wel een 'groot aandeel in deze 'overwinning gehad. In de eerste helft, toen de bezoekers de wind in' de mg hadden, werd er steeds een zware druk op hen uit geoefend. Door goed en tijdig 'in grijpen slaagden zij er evenwel steeds wéér dn meester van hun ter rein te blijven. Mevo beperkte zich dn de le (h'elft tot uitvallen welke vaak n'iet geheel van gevaar waren ontbloot. Na een: half uur spelen wist Lup'gens succes te boeken toen hij een sOlo 'ondernam, welke hij met een onhoudbaar schot afrondde (1-0). Bijna Werd het 5 min. voor de thee nog 2-0, maar nu ging het schot van Lupgens rakelings naast. In de tweede helft heeft Mevo overwe gend het beste van hot spel gehad. In de 20è minuut wist midvoor Hoek na aangeven van de Jong fraai in te koppen, waarmee hij de overwinning voor clo thuisclub vei lig stelde. Door zelfontbranding van blok ken schuimrubber is donderdag een kunststoffenfabriek in Oberla'hnstein bij Koblenz, uitgebrand. De schade wordt geschat op verscheidene mil joenen marken. Dordtse politie neemt scholieren „in de boot" DORDRECHT, 30-5. De politie in Dordrecht heeft 2000 scholieren die vlak voor hun eindexamen staan per briefkaart een uitnodiging gestuurd om op 1 juni, 4 juni of 25 juli naar Dordrecht te komen, voor een zes uur durende vaartocht door het prachtige watergebied rond het eiland van Dordt op een boot van het gemeentelijk veerbedrijf. Als gasten van het politiekorps van Dordrecht. De reactie op deze invi tatie was bijzonder verrassend. Men had hoogstens op 105 jongens gere kend, -maar binnen ttuee dagen had den zich al 146 liefhebbers aange meld. Nog steeds komen er op het politiebureau van Dordrecht meldin gen binnen en de grote belangstel ling heeft de leiding van het korps dan ook verplicht het hele plan op nieuw te bezien en er een oplossing voor te zoeken, dat zo min mogelijk jongens behoeven te worden teleur gesteld. De gastheren, politiefunctionaris sen uit alle rangen krijgen nu tol taak de jongens die ze „in de boot willen nemen" een dermate plezie rige indruk van politiemensen te geven dat vooroordelen en verkeer de ideeën omtrent het politiewerk verdwijnen. DEN HAAG. 30-5. De kabinets informateur mr. dr. C. P. M. Romme ■heeft heden (vrijdag)middag met de fractieleiders van de vijf grote frac ties uit dc Tweede Kamer een sa menkomst. Dl*. Romme 'bleef donder dag in Bloemendaal om de antwoor den op zijn leidraad van de fractie leiders te bestuderen. Om half zes donderdagavond ontving dr. Romme staatssecretaris van financiën dr. Van den Berge voor liet geven van inlichtingen. Heden (vrijdagjmorgen zou de informateur 'de minister van volkshuisvesting en bouwnijverheid mr. J. van Aarisen, ontvangen.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1963 | | pagina 6