Loiwlile I 'k' BPVisco-Stolic een nieuwe motorolie mei vee! langere levensduur Boeiende en instruktieve film over het Schouwse vogelleven lx ot&— j mJ Subsidie aan ANWB voor bewegwijzering Verf met voldoening STAD EN PROVINCIE Weer een St'houwie clokunientaire HAAMSTEDE, 2«J—5. Met meer dan normale belangstelling voor een film, is woensdagavond een groot aantal genodigden naar hotel Dom getrokken, om de nieuwe t'ilmdoku- mentaire „Bewoners van de inla gen" van de heer J. F. J. v. d. Berge te zien. Na afloop van de vertoning mocht het gulle applaus als graad meter dienen voor de wijze waarop het publiek de film heeft ondergaan. „Bewoners van de inlagen" is in teressant voor de „eigen mensen", maar vooral voor d'e vreemdelingen. De film is rijk aan „shots", die uniek mogen worden genoemd. Op deze film komen vogels op het doek, die opvallend realistisch in hun doen en laten zijn 'getroffen. De sterns, kok meeuwen, visdiefjes en zelfs zwa nen zijn werkelijk betrapt door de lens en dat geeft de nieuwe film een bijzondere levendigheid en echtheid. De maker van de film heeft echter ingezien dat „alleen maar vogels" toch wat teveel van het goede zou worden on daarom is het draaiboek vorder opgehangen aan het leven van de heer Gerrit v. d. Hoek, die zijn boerderij vlak bij de inlagen heeft. Ook diens buren spelen in de film een rol en zo gunt de film de kijker oen blik in een modern land bouwbedrijf, waarop in vergelij king met vroeger feitelijk all'es is veranderd. Voldoende stof Belangrijk facet van deze wijzi ging is de mechanisatie. Ook de vee teelt komt in deze film aan zijn trek ken cn deze op zichzelf eveneens boeiende aspekten van het landleven gaven de cineast stof genoeg voor zijn 16 m.m.-film, die met de mo dernste apparatuur is opgenomen. De heer J. P. C. Boot geeft een KERKNIEUWS Geref. Kerken Beroepen te Vlaardingen (vaca ture): Y. J. Tiemersma, Zierikzee. Ingezonden mededeling deskundig commentaar bij deze film die tal van originele vondsten telt. Bij de eerste vertoning waren in een aardig versierde zaal talrijke genodigden aanwezig, o.w. burge meester Francke van Middenschou- wen, wethouder v. d. Klooster, de secretaris van Westerschouwen d'e heer J. W. de Jonge, de dijkgraaf van het Waterschap Schouwen-Dui- veland de heer A. M. Geluk en ver der raadsleden, een deputatie van het V.V.V.-bestuur en een groot aan tal buren van de familie v. d. Hoek. Ook de bejaarde ornitholoog de heer J. Vijverberg bevond zich onder de aanwezigen. Een dia-serie Een welkomstwoord werd gespro ken door de heer J. P. C. Boot, waar na dfe heer v. d. Berge een uiteen zetting gaf over d'e totstandkoming van de film, waarbij hij een fraaie serie dia's gebruikte. Vooral de vreemdelingen vroegen ,naar meer over vogels" en zo kwam spreker terecht bij de familie v. d. Hoek, een typisch Schouwse familie, die even als velen vroeger in Schouwen leven van vogelarij, landbouw, veeteelt en visvangst. Reeds de dia's voerden het publiek naar de 'boerderij aan de Bootsweg (Bozeweg) aan welke weg de drie boerderijen uit de film staan, namelijk van d'e families v. d. Hoek, Boot en Bij de Vaate. De heer v. d. Hoek was rechtuit in zijn reaktie op de filmplannen. Hij zei: „je doe ma 'in aje mu noad'ig eit, dan roep je ma". De dia's gaven verd'er een beeld van de palingvis- serij van a tot z, tot op het moment dus dat de palingen goudbruin ge bakken zijn door de heer J. Brou wer- te Zierikzee. Na de pauze (waarin rijkelijk ge trakteerd werd) volgde het tweede deel van de film. Na de vertoning sprak do diiréküeur van-Agfa-Neder land de heer G. D. Bovendorp, die de makers van de film en de familie v. d. Hoek dankte. Hij bood present jes aan als stoffelijke blijk van waardering. De heer v. d. Berge dankte daarop een groot aantal me dewerkers, die hielpen bij de tot standkoming van de film, o.m. de rijkspolitie te Kerkwerve. In zijn dankwoord betrok hij ook zijn va der de heer W. v. d. Berge, die hem bij de vervaardiging met raad trouw terzijde stond. De familie v. d. Hoek trad hierna naar voren en mocht een 'geschenk in ontvangst nemen. Burgemeester Francke noemde de film een reklame op zichzelf. Spre ker zeide trots te zijn op het feit dat d'a film zich in zijn gemeente afspeelt. Hij bood de familie v. d. Hoek een bloemstuk aan. De nestor der vogelfotografen de heer Vijver berg zorgde voor een geestige speech. Ver ging hij terug naar de jaren 1912 toen de stormmeeuw pas in ons land verscheen en voor de eerste maal werd! 'gefotografeerd door de spreker. Grote hulp kreeg hij bij djeze opnamen van „Laris ICanis" (zo heet de vogel in het Latijn), van de vader van Gerrit v. d. Hoek, wijlen de heer A. v. d. Hoek. Deze had reeds een vreemde naam gehoord en op zekere dag zeide hij tot de heer Vijverberg: „Kanis zit op dun il". Ook deze spreker feliciteerde een ieder met deze film. Wethouder v. d. Klooster veront schuldigde burgemeester Röell. Ook hij bracht hulde aan deze kundige cineast en hoopte dat bet succes in het aanstaande seizoen groot mag zijn. Aan mevrouw v. d. Berge-Ver- boom bood hij bloemen aan. Aan het slot dankte de heer J. P. C. Boot, die nu reeds kon constate ren dat d'e film een succes gaat wor den. Een ieder bleef nog geruime tijd na om zich tegöed te dben aan een ankier produkt uit de inlagen-, namelijk d'e Schouwse vogeleitjes. GEMEENTERAAD ZIERIKZEE neming in de borgstelling voor de betaling van rente en aflossing van door in de gemeente woonachtige tuinders, op te nemen kredieten voor investeringen in tuinderijen. De heer J. v. d.-Male werd m.i.v. 1 september benoemd tot onderwij zer in vaste dienst aan de openbare uJ.o.-sohool, ter voorziening in de vakature P. J. ten Haaf. Voorstellen m.b.t. 'de wijziging van akten van aanstelling keurings- personeel Vleeskeuringsdienst, wij ziging van de gemeenschappelijke regeling van de Vleeskeuringsdienst en het aangaan van een rekening- courant-overeen'komst met de Vlees keuringsdienst gingen onder de ha>- mer door. De raad ging 'hierna in besloten zitting. Weekeinde ARTSENDIENSTEN Zierikzee: Dokter W. Bontkes, telef- foon (01110) 2280. Middenschcuwen: Dokter G. J. van der Waarden, Noordgouwe, telefoon (01112) 480. Bruinisse-Oosterland: Dokter J. W. de Putter, telefoon (01114) 280. DIERENARTSEN Dokter C. J. H. Scheurmann, Zierik zee, telefoon (01110) 2180. Ingezonden mededeling ZIERIKZEE, 30—5. Op de donder dagavond gehouden vergadering on der voorzitterschap van burgemees ter mr. F. Th. Dljckmeester, behan delde de gemeenteraad een korite agenda. De raad ging akkoord met een verzoek van de zijde der juweliers- horlogers de halvedagsluiting te be palen op maandagmorgen, met uit zondering van de maanden juni, juli en augustus en enkele andere uit zonderingen. Besloten werd aan de A.N.W.B. een éénmalige subsidie toe te ken nen van f 447,23, zijnde de kosten van de aangebrachte wijziging in de bewegwijzering, zulks in verband met de gewijzigde verkeerssituatie door de aanleg van de rotonde in de rijksweg bij de Lange Blok weg. Mr. Keuning vond het vreemd dat in het kader van de voorbesprekin gen over deze materie de Verkeers- commissie niet is geraadpleegd. De voorzitter zeide, dat de gemeente gevraagd was zijn visie kenbaar te maken en in het vooroverleg zijn toen betrokken, de politie, 'de Prov. Waterstaat en de A.N.W.B. Aan de Verkeerscommissie is - zo gaf de voorzitter toe - niet gedacht. Mr. Keuning 'had raadpleging béter ge vonden, gelet op 'het feit dat hierin Zierikzeese mensen zitting hebben. Zowel de heren mr. Keuning als Fennema waren het er intussen over eens, dat de verkeerssituatie ibij de rotonde nog niet zo gemakkelijk ligt. De heer Dankers meende dat veel zich zal oplossen a'ls de nieuwe ver keersweg in gebruik is. Mr. Keuning wees nog op de voorrangsregeling voor van de Blokweg 'komend ver keer. Borgstelling voor tuinders Akkoord ging de raad met het voorstel zich te verbinden tot deel- Een produkt van de Sikkens Groep. Schouiven-Duivelandse Sportspiegel Vcor Zierikzee staat tegen De Schutters veel op het spel Burgh gaat op bezoek bg hekkesluiter Oude Molen In de korfbalcom petitie heeft S.K.N.W.K. de beste kansen tegen Unitas VOETBAL K.N.V.B.. Zondagcomp. Morgen (zaterdag)avond speelt Zierikzee op het sportpark Bannink de belangrijke wedstrijd tegen De Schutters. Zierikzee is met zijn 14 punten nog steeds niet veilig en een overwinning, waartoe de kans ze ker aanwezig is, zou zeker welkom zijn. Maandag gaat Burgh op bezoek bijhekkensluiter Oude Molen. De groen-witten zullen in deze wed strijd reeds dik tevreden zijn met een puntenverdeling, waarmee zij zich geheel veilig zouden kunnen stellen. Bij de verdefe ontmoetingen heeft N.S.V. thuis de beste kansen tegen Sprundel. Halsteren kan baas in eigen huis blijven tegeit NVS, ter wijl Vosmeer de beste troeven in handen heeft tegen De Schutters. S.C. Gastel en Kruisland zullen el kaar niet veel ontlopen, zodat de uitslag niet ver van een gelijk spel zal afliggen. AFDELING ZEELAND. Zaterdag- competitie.. In de le klas gaan Meeuwen en VCK in een beslissings wedstrijd met elkaar uitmaken wie volgend jaar in de K.N.V.B. zal mo gen uitkomen. In de competitie heeft Meeuwen tweemaal, 3-6 en 3-1, een overwinning weten te boeken. De laatste competitie-wedstrijd tus sen Hoek en Wolf aartsdijk kan be slissend zijn voor de bezetting van de onderste plaats. Slaagt Wolf aarts dijk er in één puntje te bemachti gen, dan is SVD gedoemd le degra deren. Verliest Wolfaartsdijk daar entegen dan zal in een beslissings wedstrijd met SVD moeten worden uitgemaakt wie volgend seizoen in de 2c klas zal moeten uitkomen. In de 2e klas C wordt de competitie af gesloten met de ontmoeting tussen Mevo II en WIK. Voor de beker competitie moet SKNWK op bezoek bij Meeuwen, een opgaaf die voor de Nieuw erkerkers wel te zwaar zal zijn. JUNIOREN. Vóór de kampioens competitie welke op 8 juni a.s. te Goes plaats zal vinden, speelden Zierikzee B I en Renesse B I gister (donderdag)avond te Scharendijke een beslissingsioedstrijd. Na een spannende en gélijkopgaande strijd was bij het beëindigen van de nor male speeltijd de stand 1-1. In de verlenging wist Zierikzee te scoren waardoor de rood-zwarten aan de kampioenscompetitie zullen deelne men. KORFBAL. In de le klas van de S.D.K.B. geven wij SKNWK de bes te kansen bij het bezoek aan Unitas. Brouwershaven is in eigen huis ze ker niet kansloos tegen Zeemeeu wen, terwijl Burgh de beste papie ren op zak heeft tegen het bezoeken de WIK. In de 2e klas zxdlen ZSC en de Burgh-reserves elkaar niet veel ontlopen. Bij NOAD-Dosko ge ven wij de bezoekers de beste kan sen. In de 3e klas is SVOWK bij het bezoek aan WIK III niet kansloos. SKNWK II zal op moeten passen te gen Brouwershaven 11 geen misstap te begaan, terwijl ook Burgh III de handen i>ol krijgt aan ZSC II. In de 4e klas kan Velocitas baas in eigen huis blijven tegen DES II, evenals Renesse tegen Unitas II. Voor Noad II zal het niet meevallen het bezoe kende Zeemeeuwen II de helft van de inzet te ontfutselen. ZIERIKZEE De heer J. Rameys, adj. di- rekteur Van de Technische School „Schouwen-Duiveiand" te Zierikzee is met ingang van 1 september a.s. benoemd tot direkteur van de Ha venvakschool te Amsterdam. Onze vroegere stadgenote me juffrouw H. M. Goettsoh slaagde te Utrecht aan de rijksuniversiteit voor het artsexamen. Openstelling speeltuin Mer. deelt ons mede dat dinsdag a.s. de speeltuin „Molleman" weer officieel voer de jeugd zal worden opengesteld. Kinderen van leden dei- speeltuinvereniging hebben gratis toegang; andere kinderen kunnen tegen een kleine vergoeding de speeltuin betreden. De paardenmarkt Woensdag 5 juni a.s. wordt op de Varremarkt-Lammermarkt en bij de St. Lievens Monstertoren weer de jaarlijke paardenmarkt gehouden. De belangstelling van de zijde dei- markt kooplieden is dit jaar zeer groot. want op het marktterrein zul len meer dan 100 kramen een plaats vinden, een aantal wat lang niet elk jaar voorkomt. Ook zullen, diverse standwerkers aanwezig zijn om hun koopwaar aan de man of de vrouw te brengen. Er zal dan ook een grote verscheidenheid van artikelen te be komen zijn en bij gunstig weer mag op grote belangstelling van de zijde van hot publiek gerekend worden. BURGH De Vogelwachtvergadering In d'e convokati'e voor de heden (vrijdag)-avond te houden jaarver gadering van de Vogelwacht Schou wen-Duiveiand 'is een onvoorziene fout geslopen. Aangekondigd was de vertoning van de film „Pan" van Herman van der Horst. Deze film gvenwel 'is sléchts beschikbaar op bioscoop-breedite, zodat deze niet kan worden 'gedraaid1. In plaats hier van wordt de nieuwe film van dé heer J. v. d. Berge „Bewoners van de 'inlagen", met commentaar van de heer J. P. C. Boot vertoond. Wij wekken de leden gaarne op tot een •bezoék aan 'deze vergadering. HAAMSTEDE Concert „Witte van Haemstede" Zaterdag(avond) a.s. zal de Kon. Harmonie „Witte van Haemstede" concerteren op de Prinses Beatrix- weide. Ook wordt een optreden aan gekondigd van het kinderkoor. Aan het concert gaat een muzikale mars door Haamstede en Burgh vooraf. Het vertx-ök uit Burgh vindt plaats om 7.15 uur. RENESSE Concert „Luctor et Emergo" Zaterdagavond a.'s. geeft het fan farekorps „Luot'or 'et Emergo" het eerste concert van het nieuwe sei zoen op de muziektent op het Dorps plein. Het programma is samenge steld als volgt: 1. Buglers and drums on parade (mars), B. Drukker, H. C. van Lijnschoten; 2. Kermesse, Gus- tave d'e Roeck; 3. Die lustige Witwe, Franz Lehar (selectie uit de operet- tè); 4. Retraite Frangaise, H. C. van Lijnschoten; 5. Washington Post, Sousa. Pauze. 6. Half-time Strut (mars), Harold Walters; 7. Wiener Blut (wals), Johan Strauss; 8. Teen ager-fantasie, Mothieu Everaarts; 9. Katoenplantages (selectie van negro spirituals), J. 'H. Blom; 10. Bi-asses to the fore, Harold Walters. BRUINISSE Chr. school wordt opgeknapt Het gebouw van d'e Ohr. school zal de eei-stkomende weken een flinke opknapbeurt' ondergaan. In het 'kader van .het zoutschade-herstal zullen 'de muren worden hersteld en salpétervrij worden gemaakt. (Een naadloze vloerbedekking zal even eens worden 'gelegd. De verschillende klassen zullen worden ondergebracht in het Ned. hervormd verenigingsgebouw, in de hal van het Groene Kruisgebouw en in het arbeiderskamp in de Stoof- polder. Bru voor de radio Op woensdag 5 juni zal in een V.A.R.A.-u'itzending voor de radio, 's middags 5 uur gedurende 12 minu ten over Bruinisse worden gesproken in de toeristische rubriek. Een en ander is bet gevdlig van de bemoeiingen van de ak'l'ieve V.V.V.- afdeling. De nieuwe Neptunus De restauratie van de stadhuistoren bereikte deze week een belangrijke mijlpaal met de komst van de nieuwe „gouden" Neptunus, die trots op de spits van de toren staat, als een prachtige bekroning van een groots her stelwerk, dat zeer tot de verbeelding spreekt. Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) NIEUWERKERK Bejaarden maakten rit over Schouwen-Duiveiand Als sluitstuk van de bejaarden- bijeenkomsten alhier werd met de dubbele bus van de R.T.M. een rond rit over het eiland gemaakt. In gezelschap van de leidsters werd met 65 personen om half twee van het dorp vertrokken. Aller eerst reed men over Ouwerkerk naar en door Zierikzee. Verder langs de oude inlagen naar Haamstede met een bezoek aan de Torenhoeve, waar de thee werd ge dronken. Op de terugtocht naar Haamstede brachten enige personen een kort bezoek aan hel Rusthuis Ingezonden mededeling BURGERLIJKE STAND Zierikzee Geboren. 23 mei: Hendrik Jo hannes, z. van Adrianus Leendert Capelle en Tannetje Roks (Brui nisse); 26 mei: Fi-ouke Margreet, d. van Roelof Jan Visser en Gretha Frouke Groenendal (Duiveland); 27 mei: Pieter Cornelis, z. van Hendrik Johannis Hage en Janna Magdalena Elenbaas (Middenschouwen). Gehuwd. 24 mei: Jan Lege- maate, 24 j. en Pietex-nella Wilhel- mina van Bux-g, 22 j. (Zierikzee); 28 mei: Cornelis Max-cus Knuist, 22 j. en Jannetje Cornelia Stoutjesdijk, 22 j. (Ziei-ikzee); 31 mei: Hendx-ikus Hermanus van der Wolf, 27 j. en Ja- comina Coi-nelia Vijverberg, 24 j. (Zierikzee). Overleden. 23 mei: Anthonia van den Berge, 81 j., geh. geweest met Johannes Machiel Jumelet (Brui nisse); 24 mei: Adx-iana Kesteloo, 92 j., ongehuwd (Ziei-ikzee); 24 mei: Willemina Johanna Logmans, 89 j., ongehuwd (Zierikzee). Beslissingswedstrijd kampioenschap van Schouwen-Duiveiand B-juniorcn Renesse B I—Zierikzee B I 1—2 (na verlenging) Het uitstekend verzorgde Zwalu wen-terrein te Scharendijke zag in deze beslissingswedstrijd - zoals ook bij senioren het geval is - beide ju- niorenploegen een ietwat nerveuze start maken; vooral de Zierikzee- jeugd kampte met een zwak begin. Gelukkig stond spil Schiettekatte vaak als de x-ots in de bx-anding bij aanhoudende aanvallen van de duin bewoners, die in linksbuiten en mid denvoor gevaarlijke troeven bezaten. Zierikzee smaakte evenwel het ge noegen van de openingstreffer. Uit een handig door Schilp dooi'ge- speelde bal kon Visser de bal achter doelman Simons deponeren (0-1). In de volgende minuut bracht de snelle linksbuiten De Rijke de partijen reeds op gelijke voet (1-1). Voor de rust werd niet meer gescoox-d. Na de rust was Zierikzee minstens gelijkwaardig aan Renesse. Er wex-d nu veel meer dix-ect gespeeld, geen onnodig gepingel meex\ Zelfs heeft Zierikzee meer doelrijpe kanseh ge had en Visser was een doox-lopend gevaar. Doelman. Simons keepte uit stekend. Een schot van Visser werd door de paal gekeex-d. Aan de andere zijde kwam middenvoor Simons al leen voor doelman Verkaart, die op de goede plaats stond, en een schol van linksbuiten De Rijke ging juist naast toen de gehele vex-dediging (de doelirxan incluis) uit positie gespeeld was. Eindstand: 1-1. Daax-door moest de wedstrijd twee maal 7 Vz minuut vex-lengd woi'den, met dien vex-stande dat bij het eerste döelpunt de wedstrijd beëindigd zou worden. In de eex-ste veiienging schoot Visser al spoedig de bal in de touwen, doch dit doelpunt werd terecht wegens buitenspel afge- keux'd. Even daarna volgde voor Zierikzee een vrije-trap, juist buiten de rand van het strafschopgebied, waaruit Visser voor het doel plaat- 'ste, waar rëchtsmidden Chris Smol ders klaar stond om de beslissende inzet van deze sportieve wedstrijd, uitstekend door scheidsrechter N. Speelman geleid, te geven (1-2). Hét winnende elftal, dat nu aan het Zeeuwse 'kampioenschap voor B- junioren te Goes kan deelnemen, was als volgt samengesteld: van links naar x-echts: C. A. M. Verkaax-t d.; H. v. d. Westen (aanv.) en Chr. van Spx-undel a.; F. Vis, A. Schiettekatte. en Chr. Smolders m.; C. Struijk, T. B. Vissex-, E. Schilp, P. v. d. Hulle Az. cn B. Linders v. „Duinoord", waarin een oud-Nieu- wex-kei^kse verblijf houdt. Aohtex-eenvdlgens -werd gereden over Burgh, Westensdhouwen, Re nesse, Brouwershaven, Zonnemaire, Dreisdhor en via het Dijkwater naai de Grevelinger.dam, die tot aan het eind werd gereden. Hier gaf mevr. Westex'hof enige inlichtingen om trent de kabelbaan en de a.s. werk zaamheden van deze baan. Via Bruinisse wexd nog een be zoek gebracht aan de „Blauwe Keet" waar nog een consumptie werd ge bruikt, waai-na men hoogst voldaan naar het dorp terugkeexde. Namens de bejaaiden sprak de heer Joh. van Dijke een hai-telij'k dankwoord aan het comité, voor de aangenamen rit. Het comité heeft deze dank verdiend voor de goede zox-gen tij'dens de rit en ook op de gewone 'bijeenkomsten, die altijd zo gezellig zijn. Ook zuster van den Bux-g die altijd zo behulpzaam is voor de gebrekkige bejaarden kreeg een dankwooi'd. De chauffeur, de heer Viergever, werd dank gebracht voor de uitste kende 'manier waarop hij het gezel schap heeft vex-voerd. Jammer dat mevr. van Eeten 'door ziekte deze trip niet heeft kunnen meemaken. Voorlichting Wat weet men elders toch verruk kelijk hoe Zeeland geografisch in elkaar zit. Dat is roerend, vooral in de residentie, waar met name V.V.V. het precies weet te vertellen. Daar om zat hier ook in een Schouwse bus een als een citroen uitgeknepen gezin, waarvan de groteren zicht baar landerig waren en de kleintjes het zochten in duimzuigen. De ouders hadden de brand van harts tochtelijke teleurstelling in de ogen. Het gezin kwam uit Den Haag en daar had men voor Schouwen-Dui veiand bij V.V.V. aangeklopt. Nu dat wisten de heren haarfijn uiteen te zetten. „Naar Numansdorp me neer en dan met de boot". Soms klopt dat wel - gelijk bekend - maar lang niet altijd. Wee de gedoemde, die aan de gouden kust van het Hollandsch Diep komt te staan, zon der een boot langs de kaai. Men krijgt de Zeeuws-aardrijkskundige schrik van zijn leven en de hele fa milie was er door bevangen, tot pa de ban brak en de kaart ging raad plegen. Het. werd een over steek je naar Willemstad en vandaar naar Dinteloordberoemd om en rijk aan suiker, maar arm aan verbindingen. Pa nam weer maar eens het initia tief en belde een Dinteloordse taxi, die de fameuprompt naar Steen bergen bracht en daar moest dan nog eindeloos gewacht tot er een bus arriveerde. Op naar Schouwen- Duiveiand per bus, per boot en ein delijk daar aangekomen weer in de bus. Pa koos voor zijn pension als halteplaats „Boschlust", maar het zomers onderkomen blee knog vier kilometer daarvan verwijderd. Lo pen dus maar, landerig zijn en duim zuigen om de geneugten van de va kantie deelachtig te worden. Kan men nu in het knappe, alles wetende en efficiënt regelende „Hol land" de zaken niet eens ernstig be studeren en ten naastenbij - of lie ver precies - Schouwen-Duiveland- reizigers vertellen hoe de vork in de steel zit. Hoe men het doen moet. en hoe niet, want het trieste voor beeld staat niet alleens Er zijn zelfs nu nog eilandenspringers. Ze gaan van het Rotterdamse naar Voorne Pullen en dan naar 't teerbesnaarde Goeree-Overflakkee om via de „hoek van Sint Jaepe" eindelijk eens hier aan te komen. Èen uitzondering? Goed, maar de voorlichting" aan het Haagse gezin is schering en in slag. De V.V.V.-ers ginds hebben te veel in hun eigen voorlicht gekeken. Ze ziin verblind de lieden. Dat is erg, maar ze treden op als leidslie den van anderen en dan wordt hel pas triest. Men vrage het dc familie, die nu nop wat Westhoeklucht snuift en hopelijk bekomen is van de schrik! EILANDMAN.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1963 | | pagina 2