50.000.- Verkoudheid DUBBELE A blijf jong..: blijf fiLf^b fiets! Voorboden van pensioensverbetering Burgeroorlog dreigt in Guyana GEVALLEN Kennedy 46 jaar Verrassend nieuws voor de Nederlandse huisvrouw De rassenstrijd in de V.S. PINKSTERTOTO l&m tmuhag Uu/- fowwlmm in Een goede fiets koopt u alleen bij de vakman! Dat spreekt vanzelf! grens ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Donderdag 30 mei 1963 No. 19385 WASHINGTON, 29-5. President Kennedy vierde woensdag zijn 46ste verjaardag. Hij had voor deze dag geen vrij-af" genomen en geen en kel punt van zijn druk bezette agen da afgevoerd. De enige feestelijkheid was een „etentje" 's avonds aan boord van hot marinejacht „Sequoia", dat de Potomac rivier opvoer. Kennedy had 25 personen - familieleden en vrien den - uitgenodigd. Expositie Louis Couperus DEN HAAG, 28-5. Ter herdenking van het feit dat Louis Couperus hon- d.rd iaar geleden werd geboren wordt van juni tot en met 28 juli in het gemeentemuseum in Den Haag een tentoonstelling gehouden, geti- A .Vijf werelden van Louis Cou perus". In afzonderlijke zalen vindit men rd.r meer „De Haagse wereld", „De Indische wereld", „De wereld van legende, mythe en sprookje", „De wereld van het zuiden" en „De an- t' i':e wereld". Bij hot Nederlands Letterkundig •i ••m en documentatiecentrum in Den Haag, dat de tentoonstelling verzorgt, verschijnt tegelijkertijd in c'e reeks „Schrijvers Prenteboeken" hot dool „Louis Couperus", dat le- \en en werk van de schrijver in brok! brengt en dat, hoewel het een 'f:'andige uitgave is, dienst doet r.ls catalogus bij de tentoonstelling. Rode Kruis heeft bungalow SOMEREN. 29-5. De commissaris van de koningin in Noord-Brabant, dr. C. N. M. Kortmann, heeft in aan wezigheid van een groot aantal auto riteiten. leden van het hoofdbestuur van het Nederlandse Rode Kruis, geestelijken en predikanten, de Rode Kruis bungalow te Someren officieel geopend. De bungalow, naar een ontwerp van 'het architectenbureau Van dei- Berg te Eindhoven, ligt op een heu vel, temidden van heide, bossen en weilanden en biedt plaats aan acht langdurig zieken, die daar een week of twaalf dagen vakantie kunnen houden. Staking in Engelse C C automobielindustrie LONDEN, 28-5. De nog steeds voortdurende staking in de Britse automobielindustrie heeft verschil lende toeleveringsbedrijven genood zaakt 22.000 arbeiders naar huis te sturen. Een dertligduizendtal andere arbeiders wordt eveneens met werk loosheid bedreigd indien er niet snel verbetering komt in de hind'ee situatie. Tot nu toe zijn vier toe leveringsbedrijven door deze stak in v. voor herziening van de lonen, ge troffen. BLIK DOOR HET WERELD Ingezonden mededeling Ingezonden mededeling WASWATER NU ZO ZACHT ALS MEIREGEN U bent vaak niet helemaal tevre den over uw wasen u hebt er toch zó uw best op gedaan. Is het wasmiddel de schuldige? Neehet zit in het water zélf! Bijna overal in Nederland is het leidingwater veel en veel te hard. Dat remt de was kracht van elk normaal wasmiddel. Met zacht regenwater zou alles veel beter gaan. Maar wie hccfl nog 'n regenton in deze moderne tijd! Hier is de oplos sing! Het is het nieuwste wasmiddel Castelia Actief Blauw. Hierin is na melijk de ideale water-zachtmaker, het Antical-3 verwerkt. Een sensa tionele Castelia vinding! Zie het zelf: nog nooit was uw goed zo werkelijk in-schoon. 't Vuil vliegt gewoonweg uit het goed! Voel het ook zélf: uw textiel is na het wassen niet stug zoals vroeger. Het nieuwe Castelia Actief Blauw is een revolutie in wassen. Probeer het. Vraag uw winkelier Castelia Actief Blauw. U zult er enorm enthousiast over zijn! (Van een soc.-econom. medewerker} Een i'an de grote voordelen van het welvaartsvaste pensioen voor overheidspersoneel, waartoe onlangs is besloten, is dat hiermee dll vraag stuk ook in de kring van het be drijfsleven op gang werd gebracht. Dit is reeds bij de behandeling in de Tweede Kamer opgemerkt terwijl vele publikaties over dit ondenverp eveneens in die richting wezen. Een liberaal kamerlid zei zelfs bij die gelegenheid dat een ivelvaartsvast pensioen bij het bedrijfsleven voor alsnog uitgesloten is, maar men gaat wel in de richting van het waarde vast pensioen werken. De eerste tekenen vinden wij al in het toepassen upn een eindloon- systeem en in het geven van onver plichte toeslagen. Bij het eindloon- systeem werden de werknemers ge pensioneerd op basis van het loon dat zij aan het eind van hun produk- tieve periode verdienden of men neemt het gemiddelde van het loon over de laatste jaren als basis. Behoud van de koopkracht De vele publikaties en uitspraken over pensioenvraagstukken, die in d laatste roeken zijn gedaan, vormen het bewijs voor de stelling dat het waardevaste pensioenschip van sta pel is gelopen en dat wij alleen be- nieuivd zijn naar het moment waar op het veilig het ruime sop kiest. De welvaartsvastheid van pensioe nen vindt nog slechts zeer weinig aanhangers in kringen van het be drijfsleven. Deze gaat immers ook verder dan de waardevastheid. Bij waardevastheid gaat het om het be houd van de koopkracht als de gelds- waarde daalt. Bij welvaartsvastheid gaat het om het verkrijgen van meer koopkracht omdat andere groepen ook royaler kunnen leven. Hierbij worden dus nog fioger eisen gesteld aan premie en fondsvorming en het is begrijpelijk dat men nog niet aan verzadiging denkt voordat de eerste hap is genomen. Het jaarverslag van het Verbond van Prot. Christ. Werkgevers staat in beginsel afwijzend tegenover een waardevast pensioen. Er worden fondsen uit de investeringssfeer in de consumptieve sfeer gebracht en omdat dit economische nadelen schept, is dit niet verantwoord. Bo vendien acht dit verbond het aan vaarden van persoonlijke verant woordelijkheid voor een redelijke oudedagsvoorziening essentieel. Dit moet in het persoonlijke vlak liggen. Verouderd standpunt Het komt ons voor dat dit stand punt aan het verouderen is. Onze tijd eist dat een redelijke oudedags voorziening een zaak wordt van al gemeen belang, waarbij verdedigd- kan worden dat het individu zelf maar zorgen moet voor alles dat daar boven uit gaat. Toch is ook dat ver bond van mening dat een verhoging van de ouderdomspensioenen buiten het vraagstuk van de bedrijfspensi- oenen staat. Ziet men ook in deze kringen de uitkering volgens de A. O.W. in^le komende jaren stijgen? In ieder geval zijn de gedachten der iverkgevers in deze hoek geladen met pensioenvragen. Niet minder vol met pensioenvra gen zijn de sociale afdelingen van het Centraal Sociaal Werkgevers Verbond. Hier wordt gevreesd voor Brits-Guyana, sinds kort een ko lonie met zelfbestuur, bereidt zich voor op onafhankelijkheid op een manier die het ergste doet vrezen. Weken lang verlamt een staking het land, dat ai niet bepaald rijk was, maar nu zijn beetje welvaart hele maal ziet verschrompelen. Formeel hebben de vakbonden de strijd aangebonden met premier dr. Cheddi Jagan over een wet waar- van de bonden vrezen dat de rege ring er de macht door zou kunnen krijgen werknemers voor te schrij ven bij welk vakverbond ze zich mogen aansluiten. Dat wil zeggen, dat die wet er volgens hen de mo gelijkheden toe opent: volkomen dui delijk staat het er niet in. De oppositie in het parlement pro testeerde tegen die mogelijkheid en de logische volgende fase in de par- mentaire behandeling zou geweest zijn dat door overleg de oneffenhe den in het voorstel werden gladge streken. Machtsvertoon Dat gebeurde echter nietde oppo sitie besloot de regering haar macht te tonen. De staking met aanver wante dreiging van relletjes - zoals die al eens eerder in Georgetown zijn losgebarsten met enorme bran den en vernielingen - maakte op Ja gan wel zoveel indruk dat hij ijlings aan de Britten, die hij doorgaans a's imperialisten zo zwart mogelyk pleegt af te schilderen .troepen vroeg om de orde te komen beiva- ren. Dit alles is nog maar de uiterlijk heid van de strijd. In feite gaat hier achter schuil dat een groot deel van de bevolking, de negers, een poging doet om de regering die ze door hun nederlaag aan de stembus niet heb ben kunnen voorkomen, met premier en al aan de kant te zetten. De premier is zelf van Indiase af komst en zijn meerderheid in het parlement dankt hij aan de stemmen an de vele Hindoes die op de land bouw- en bo.sbednjuen werken. Het rassenprobleem Tussen deze Hindoes en de vooral in de steden ivonende negers tras altijd al wrijving, gedeeltelijk een kwestie van ras, gedeeltelijk een kwestie van het neerzien der stads bevolking op de plattelanders. Onder Brits bestuur, toen geen Ingezonden mededeling Voorkom een te sterke uitbreiding van de so cial e maatregelen. De vergrijzing van de bevolking leidt al tot een verhoging van de premie A.O.W. Voeg hierbij de levende wens voor het verzekeren tegen zware risico's zoals wij die vinden neergelegd in het ontwerp arbeidsongeschiktheids verzekering. Stapel hier bovenop de verhoging A.O.W. voor optrekken van het bodempensioen tot een so ciaal-minimum, dan komt men al tot een gedwongen inkomensbeste- ding ran 25 pet. va,n het inkomen. Hoe willen wij hier nog een waarde vast (bedrijfs)pensioen op bnuw&n. zo vraagt het C.S.W.V. zich af. Ztfn wü bereid te offeren? Wij moeten dan naar een kapitaal dekkingsstelsel met bereidheid tot offeren voor de oxideren. Voor waar devaste pensioenen boven de 6000 is er helemaal geen mogelijkheid. Hier worden dus de kansen voor xoaardevastheid van een pensioen tot f 6000 per jaar al positief ge acht ?Dan zijn we al een flinke slap verder. Ook deze werkgevers mediteren over de mogelijkheid van waarde vaste bedrijfspensioenen. Daarbij achten zij de toepassing van een om slagstelsel niet mogelijk. Uiteindelijk komen zij bij de overweging terecht dat de middelen bij de overheid zul len moeten worden gevonden. Van zelfsprekend ziet dan iedereen di rect belasting spoken en daar zijn wij ook beslist niet vrij van. Toch is het interessant daarbij de vraag op te werpen of er misschien een finan- cieringsweg open staat uia de indi recte belastingen. Naar onze mening kan daar eerst verder over gefiloso feerd worden wanneer eerst een op lossing is gevonden voor verlaging van de directe belastingen. Wie zal dit- bealen? In andere publikaties vinden wij gedachten over de heffing van in- flatie-opcenten op een pensioenpre mie en andere concepties, die alle op het thema inflatie-heffing neer komen. Hoe hoog al die opcenten moeten zijn en wie ze moet betalen, ivordt meestal niet duidelijk omdat dat nu juist de wrijfpunten opwerpt. In dit stadium achten wij dat nog niet zo belangrijk. Uit a ld ie discus sies blijkt dat ér gezwoegd wordt om een oplossing te vinden voor de toekenning van waardevaste pensi oenen aan werknemers in het be drijfsleven. Tal van belanghebben den zullen er nog hun licht over moeten laten schijnen, onder meer de werknemersorganisaties. Niet alleen in Nederland leeft de problematiek inzake hogere en waar devaste pensioenen. In Engeland bjj- voorbeeld pronkt labour met plan nen voor een staatspensioen van on geveer f 75 per week voor iedereen. Dit pensioen zal gekoppeld worden aan een uitkering van half loon bij ziekte en werkloosheid. Al deze voorboden betekenen stel lig niet dat wij binnen enkele jaren in de midzomer van het zorgenvrije ouderdomspensioen zullen toeven maar zij bewijzen ons wel dat een deel van verdere xvelvaartsverbete- ring zal worden besteed aan een slotfase in het leven der mensen, die voor velen waardevoller zal zijn dan in heden en verleden. Dr. Hermes. Rillerig? Onprettig? Vlug: „Flitsen" uil het buitenland PARIJS. Koning Gustaaf Adolf en ■y.i agin Louise van Zweden zijn d'ü.-dag per vliegtuig te Parijs aan- ome:, voor een officieel bezoek - n. vi'.r dagen aan Frankrijk. Dit vrste officiële Zweedse ko- -'rlijke bezoek aart Frankrijk se dert 50 jaar. BERLIJN. Z.K.H. de Prins der Nederlanden zal vandaag (donder dag) de te Berlijn in jaarvergade ring bijeen zijnde leden van de „In ternational Public Relations Associ ation" toespreken aan een diner dat die leden wordt aangeboden -door de senaat van Berlijn. LONDEN. Een Rus genaamd Za- vo'dovsky heeft in een uitzending van radio-Moskou gezegd, dat hij ge schokt was toen hij hoorde dat in Amerikaanse persberichten melding werd gemaakt van zijn docd bij een mislukte Russische ruimtevluóht. WASHINGTON. Minister Luns heeft in het W.ftte Hulis eer. onder houd gehad van bijna een uur met president Kennedy, dat de twee staatslieden in de gelegenheid stelde in het algemeen van gedachten te wisselen, vooral ever de politieke ','tuatie in Europa en over de toe komst van de Navo. WASHINGTON. De Amerikaanse marine beschikt over geen enkele aanwijzing, waaruit zou blijken dat de atoomduikboot „Thresher" niet grheel zeewaardig zou zijn geweest op de dag voordat het vaartuig met 129 opvarenden verloren ging. TEHERAN. In Teheran zijn en kele vervalsers van cheques van de Nationale Bank van Iran gearres teerd. Er bevinden zidh twee kapi teins van de politie onder 'hen. De politie had valse cheques voor een waarde van 25 miljoen realen ont- c' (ongeveer anderhalf miljoen gulden) MOSKOU. De Sowjet-Unie heeft op 18 en 25 mei met succes nieuwe lange-afstandsrakebten voor de ver- '-erwng van de ruimte beproefd, zo heeft het Russische persbureau Tass bekend gemaakt, 'het resultaat van r' proeven was zo groot, dat er geen nieuwe proeven nodig zijn. TAIPEI!. Op Formosa is dinsdag en zekere Albert Yuan, correspon dent van hot Franse persbureau AFP gearresteerd, op beschuldiging van spionage. WENEN. Een transportvliegtuig van de Oostenrijkse luchtmacht is in de omgeving van de luchtbasis Lan- gelebarn, op 25 km. van Wenen, neergestort. De zes inzittende mili tairen kwamen om het leven. der beide groepen behoefde te vre zen voor overheersing door de an der, bleven deze tegenstellingen vrij beperkt. Nu op het spel staat wie in het toekomstige onafhankelijke Guyana de lakens uit zal delen, draait het op stakingen als deze uix en als van buiten aangevoerde troe pen het niet verhoeden, op vechten. Onder de negerbevolking in de ste den is door de uitlatingen van Ja gan - die een overigens nogal wazig soort privé-marxisme belijdt - de tegenstelling niet verzacht. Integen deel: men beschouwt hem daar als een soort Castro, wiens gezag ze niet wensen te dulden. Nu kunnen de Britse soldaten nog voorkomen dat een rechtstreekse burgeroorlog uitbreekt. Veel hoop dat die toch niet zal komen als het land volkomen los van Londen komt, is er niet. HIGH POINT. 29-5. Te High Point in de Amerikaanse staat Noord-Ca- rolina zijn rond 500 negers, die een stille betoging hielden voor rassen- g; rijkheid, aangevallen door een dui- endbal blanken. De blanken beko- g 'Jden de negers met stenen en had den het speciaal gemunt op een blanke, die met de negers betoogde. De politie greep spoedig in. Drie blanken zijn gearresteerd. VAN DE met naast de gewone prijzen een bijzondere prijs van p voor deelnemers aan beide toto's STICHTING de NATIONALE SPORTTOTAUSATOR KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk Benoemd tot vicaris te Zuidzande (Zld.): mej. B. H. de Neeling, vic. te Bil'.'hoven. Beroepen te Leeuwarden (vac. Ph. Loggers): W. Koole, Wissenkerke; te IJsselmuMen (vac. G. Biesbroek) (toaz.): C. van den Bergh, Polsbroek; te Lelden: W. van Herpen, Niemv- Lekkerland. Aangenomen naar Beetsterzwaag (wijkgemeente Nijbeets) (toez.): G. J. Droppers, Mensingexveer. Bedankt voor Boven -Ha rdi n x veld. J. van der Haar, Sint Maartensdijk. Ger. Kerken Beroepen te Hardenberg (vac. D. Pasman): A. A. Klapwijk, Bove.n- smilde. Bedankt voor Haulerwijk (Fr.): C. A. Yerhoog.Winsum (Fr.). Chr. Ger. Kerken Beroepen te NoordschesehutT. Harder, Kornhorn. Bedankt voor Vlaardingen: C. Ver- ha ge, Hilversum-O. Ger. Gem. in Nederland Tweetaj te Groot-Ammers; L. Anngeenbrug, Rijssen en kand. M. van Beek, Ederveen. Diefstallen van bromfietsen AMSTERDAM, 28-5. De razzia die enige 'tientallen Amsterdamse re chercheurs en geüniformeerde poli tiemannen vrijdagavond in cafeta ria's e.d. in de omgeving van de Jan Evertsenstraat - in verband met de vele diefstallen van bromfietsen en onderdelen - zijn begonnen en die op minder grote schaal worc'! voort gezet, heeft tot nu toe als resultaat gehad dat negen jeugdige verdach ten zijn ingesloten. Deze knapen zul len een der komende dagen voor de officier van justitie worden geleid. Een 'hunner heeft niet minder dan dertig diefstallen bekend van zes- ti'.en bromfietsen en voorts allerlei, o.m. kostbare, onderdelen. AMSTERDAM. Gezien de grote •belangstelling voor de landelijke ac tie der Europese Werkgroep om gel den bijeen te brengen voor de her bouw van het tijdens de aardbeving van - 1. september -J962 verwoeste Iraanse dorp Dousadj, is besloten deze actie gedurende de gehele maand juni voort te zetten. President Sotkarno van Indonesië wordt op 2 juni in Wenen verwacht voor een onofficieel bezoek van „ver scheidene dagen" aan Oostenrijk, zo is woensdag van de zijde van de In donesische ambassade in Wenen meegedeeld. Nadere bijzonderheden zijn niet bekend gemaakt. Veel wilei in nieuwe polders DRONTEN, 28-5. Het jaehttoezicht in de Noordoostpolder en Oostelijk Flevoland heeft bekend gemaakt, dat tijdens het jachtseizoen 1962-'63 in 'beide polders tezamen 34.854 stuks wild werd afgeschoten. Hieronder bevonden zich meer dan 10.000 fa zanten e»? ruim 600 hazen. Voor de rest bestond het afschot grotendeels uit waterwild. De Noordoostpolder heeft een bui tengewoon goede stand reewild, die constant op 300 tot 400 dieren wordt gciTCuden. In het afgelopen seizoen moesten in deze polder om de schade aan de landbouw te beperken ruim 100 reeën worden afgeschoten. Ook Oostelijk Flevoland heeft reeds een zich sterk uitbreidende reewildstand. DEN HAAG. Prins Bernhard gaat vrijdag 31 mei voor een privé- bezoe'k naar Genève. Des avonds zal de -prins in kleine lering dineren met de Engelse minister van finan ciën Reginald Maudling en de Fran se 'bankier Jacques Leon Rueff. APELDOORN. Prins Bernhard heeft een bezoek gebracht aan het eerste legerkorps in Apeldoorn, ter gelegenheid van de legerkorpstroe- pendag die daar wordt gehouden. Ingezonden mededeling Van 30 maart tot en met 1 juni: Elke dag een fiets voor niets! Hoe? Vraag het uw fietsenhandelaar ZEEUWS-VLAAMS FEUILLETON 41 Jannie was het daar volkomen mee eens. Wel voelde ze nog steeds de oude wrevel opkomen, als Kees vertelde van de tegenstand van haar aanstaande schoonmoeder. Maar ze had geleerd haar akelige trots te overwinnen en uit liefde tot Kees cck dit geduldig te verdragen. Toen ze O' e avond afscheid van elkaar na- n en aan het eind van de oprijlaan raar de straatweg vond dit heel wat hartelijker plaats dan op die zater dagavond van de vorige zomer. Ze wisten nu, dat ze, er kon gebeuren wat wilde, op elkaar konden reke nen. Met de armen om elkaar stonden ze nog even aan de kant van de weg. „Mijn eigen,\lieve .klein'e Jannie". Haar tranen van geluk waren het enige antwoord. De dingen ontwikkelden zich nu snol en grondig. Do volgende zater dag verloofden Cor en Henk zich, nadat Kees had beloofd toch aanwe zig te zullen zijn. Het was een reuze fuif geworden. Enige ooms en tan- les, d'e allemaal uit het land van Ccdzand 'kwamen, een aantal neven en nichten, tuk op een feestje, een heel stel douaniers en de nodige buurtgenoten waren er geweest. TTenk's ouders en twee zusters wa ren eveneens aanwezig geweest en die waren tot 's maandags gebleveh. Er was van alles te krijgen ge- woest, een accordeonist had voor de vrolijke sfeer gezorgd en er waren talrijke en uitgelaten spelletjes ge daan tot diep in de nacht. Het was een feest geweest, dat klonk als een klok en juist dat had Kces een beet- door W. Geldol je verbitterd. Dat hij met zijn meisje niet werden aangenomen en hij hier alleen moest zitten, scheen niemand te deren. Goed, als ze het zonder hem en Jannie konden, konden ze het ook zonder hen. Tegen een uur of twaalf had hij er schoon genoeg van gehad en was hij stiekum er tussen uitgeknepen en naar bed gegaan: Wel was even later Henk bij hem gekomen om te vragen of er wat aan haperde, maar hij had geantwoord: „Laat me maar, Henk. Je begrijpt toch zeker wel, dat ik mijn plezier wel op kan?" Dat wel. Maar dat kunnen Cor en ik toch niet helpen?" - „Natuurlijk niet. Ik ben ook niet kwaad op jullie". „Nou, wel te rusten dan". En daar mee was de kous af geweest. Maar in de volgende week waren de eerste conflicten begonnen. Hij had de twee knechts ontslagen, om dat hij genoeg had aan de lopende karweitjes en geen groot werk meer aannam. 's Maandagsmorgens, toen Henk's familie was vertrokken en Kees in de schuur aan het opruimen was. had moedei- gevraagd waar Faas en Piet, de knechten, bleven. „Die 'béhooven niet moer te ko men, moeder. Over acht weken ga ik toch naar Oostburg, dus ik ga de zaken hier langzaam opruimen". „Je schijnt te vergeten, dat de zaak nog altijd op mijn naam staat", had ze gezegd. Dat schot was raak geweest. Oei, dat hij daaraan niet had gedacht. Dat kon nog een heleboel moeilijk heden geven. Maar hij beheerste zidh. „Dat is goed, moeder! Neemt u ze dan maar weer aan, maar betaalt u dan zaterdagavond ook 'het loon uit? En wilt u dan maar meteen alle lopende zaken overnemen, want zó bedank ik er voor om verder te werken!" „Zoals je wilt!" Ze zei 'het kalm en onbewogen, „En wil je er tevens aan denken, dat hier niets op te ruimen valt? Als er wat te verkopen of af te rekenen valt zal ik dat wel doen!" Het was Kees alsof zijn hart even stil stond. Op dit soort dingen had hij niet gerëkend. Met moeder kwam je toch altijd -voor verrassingen te staan. Hij bedacht zich even. „Als 'ik het goed begrijp, moeder, ben jij de eigenares van deze zaak. Dan zal ik je straks alle boeken en rekeningen geven en d!an moet je alles maar verder regelen. Maar wil je dan zo goed zijn mij mijn salaris zo gauw mogelijk uit te betalen?" Het was even stil in de grote schuur, waar alles nog de aanblik van een drukbezette werkplaats - maar nu zonder mensen - leverde. Dan antwoordde ze koeltjes: „Als jij er voor bedankt om verder te werken, kan ik niet 'inzien waarvoor ik je salaris zou moeten betalen! Komende zaterdag wil ik daar wel eens over nadenken, als ik zie wat jij ondertussen hebt uitgevoerd. Tot zolang zou ik zeggen; Betaal jij eerst je kostgeld maar eens!" Het was alsof er een waas voor zijn ogen trok. Hoe lachwekkend was dit hele gesprek. Je zou zweren, dat het allemaal maar gekheid was, zoals ze vroege r elkaar wel eens meer met koddig-erostige gezichten kwasi-beledigende dingen hadden toegevoegd, not zolang tot. er één in lachen uitbarstte. Dat was altijd Kees geweest. En het 'belachelijkste van dit gesprek was nog wel, dat er maar één behoefde te zeggen dat het maar gekheid was en dan was hot gekheid. 3. (Wordt vervolgd)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1963 | | pagina 9