BOUW VAN TACHTIG WONINGEN IN „DRIE-JARENPLAN" Musicus Jac M. Luykenaar ontvangt ere-penning der stad 559ste STAATSLOTERIJ 4e klas 11e lijst Beter Wonen" gaat venier uitbreiden in „Malta" Algemene sportvereniging „Brouwershaven" 35 jaar Woningen aan de Zuidhoek zullen worden afgebroken ZIERIKZEE, 29-5. De woning bouwvereniging „Beter Wonen" gaat in een drie-jarenplan trachten de bouw van 80 woningen te realise ren. Deze woningen, van verschil lend type, zullen worden gebouwd op de nog beschikbare ruimte van het bouwplan „Maltha" en wel aan de Caustraat, de Kempsraat, de Ple- vierweg, Callandweg en Mulock- straat. Van deze 80 woningen zullen er 37 worden toegerust met een ga rage. Dit naar de mening van het bestuur zeker „haalbare" plan be rust momenteel voor goedkeuring bü de Prov. Directie Volkshuisves ting te Middelburg. De aanbesteding kan zeer binnenkort worden ver wacht; getracht zal worden nog dit jaar met de bouw van 19 stuks wo ningen van start te gaan. Tijdens de dinsdagavond -in „Mon- dragon" gehouden algemene verga dering van „Beter Wonen" werd dit bestuursvoorstel met algemene stem men goedgekeurd. De voorzitter, de heer J. Coumou, gaf een uitvoerige toelichting op de bestaande plannen. Aanbesteding van slechts een ge ring aantal woningen levert vele moeilijkheden op, zodat uien na rijp beraad tot dit drie-jarenplan geko men is, hetgeen de zaken veel een voudiger maakt dan het bouwen met kleine aantallen tegelijk. Uit de mededelingen van de voorzitter bleek voorts dat de bouw van de 40 woningwetwoningen (5 blokken van acht) aan de Calan'dweg vrij voor spoedig verloopt en dat de opleve ring binnen niet al te lange tijd kan worden tegemoet gezien. Inmiddels is ook een aanvang gemaakt met het aanbrengen van de fundatie voor de 26 woningen die komen te staan aan de Plevierstraat (achterzijde van de Moggestraat). Deze zg. wkeuze-plan- woningen" zijn woningwetwoningen van een groter type. Momenteel 'heeft „Beter Wonen" dus 66 wonin gen in aanbouw. Met de 434 wonin gen die reeds in exploitatie zijn maakt dit aantal de 500 vol, waar mee in het 15-jarig bestaan van „Be ter Wonen" een mijlpaal wordt ge passeerd. Afbraak Zuidhoekwoningen Voorts deelde de voorzitter de vergadering mee dat een oplossing is gevonden voor de woningen in de Zuidhoek, zij het dat deze oplossing 'het definitieve einde van deze wo ningen - gebouwd in 1920 - zal gaan betekerten. „Beter Wonen" heeft de ze huizen in exploitatie van de ge meente overgenomen, reeds een aantal jaren geleden. Vooral na de ramp was het met deze „gemeente lijke nalatenschap" moeilijk gesteld. De totaalkosten voor een grondig herstel van de Zuidhoekwoningen zouden een bedrag gaan vragen van ptm. f 12.000 totaal per stuk. De voorzitter wees er op dat nieuwbouw van gelijksoortige woningen niet veel hoger behoeft te komen en achtte het dan ook onverantwoord nog aan herstel te beginnen. Voor een grondig herstel 'is bijv. verzwa ring van de fundatie noodzakelijk en daartoe zouden de huizen met de grond gelijk moeten worden ge maakt. Bij nieuwbouw kan gerekend worden op de inbreng van f 6000 per woning voor zoutschadeherstel. De bedoeling is dat volgend jaar de eerste zes woningen in de Zuidhoek zullen worden afgebroken. Voor deze huizen is een vervangend vo lume (begrepen in de genoemde 19 woningen van het driejarenplan) toegewezen gekregen. De heer Cou mou deelde voorts mee dat de be woners met voorrang in aanmerking dienen te komen voor een andere woning. Uit het openingswoord van de voorzitter bleek voorts dat „Beter Wonen" kan bogen op een voorspoe dige gang van zaken, welke tot uiting komt in een levendige bouw activiteit. Overigens is het een pas sen en meten om de vereniging fi nancieel gezond te houden. Binnen niet al te lange tijd zal getracht worden een spectaculair plan voor een nieuwe vorm van bejaarden- huisvesting gereed te krijgen. Over leg hierover is momenteel gaande. Besloten is voorts het buitenwerk van 400 woningen te laten schilderen, warmeea een bedrag gemoeid is van bijna 46.000 gulden. Ledenvergadering Alg. Bond van Gepensioneerden te Zierikzee kreeg toelichting op nieuwe pensioenen ZIERIKZEE, 30-5. Dinsdagmiddag vond in het Gereformeerd Jeugdhuis aan de Sint Domusstraat alhier on der voorzitterschap van de heer M. Haverhoek de jaarlijkse ledenverga dering plaats van de Alg. Neder landse Bond van Gepensioneerden, afdeling Schouwen-Duiveland. Tien leden zjjn de afdeling in 1962 door overlyden ontvallen. Hun heengaan werd met enige ogenblikken stilte herdacht. De voorzitter kon mededelen dat het ledental in het afgelopen jaar tamelijk op peil is gebleven, maar betreurde het dat er op Schouwen- Duiveland nog altijd een 25-tal per sonen, ondanks herhaald aandringen zich als lid van de afdeling op te geven, ver van de Bond blijven 9taan. Uit het jaarverslag van de se cretaris, de heer A. Sies, bleek het ledental per 31-12 '62 te zijn 164. Zeven personen, leden van de afde ling, namen deel aan de in de Hout- rusthallen in Den Haag gehouden protestvergadering. Uit het financi eel verslag bleek per 1 jan. '63 in kas te zijn een bedrag van f 457,55. De uitgaven waren in het afgelopen jaar vrij hoog, nl. f 612,52, terwijl de inkomsten bédroegen f 489,85. Penningmeester van de afdeling is momenteel de heer A. Sies, aange zien mevrouw Kosten-Bijloo haar functie wegens ziekte heeft moeten neerleggen. De nieuwe pensioenen In deze vergadering behandelde het hoofdbestuurslid de heer S. F. Mollemberg uit Amsterdam de toe komstige nieuwe pensioenen. Het betreffende wetsontwerp van minis- "ter Toxopeus is inmiddels in de Tweede Kamer aangenomen. De heer Mollenberg meende dat het be treffende staatsstuk geen reden tot juichen geeft, omdat er aan dit kluifje echt niet zo veel vlees zit als wel wordt gedacht. De heer Mol lenberg lichtte enige onderdelen uit dit bijzonder moeilijke stuk met tal loze lastige detailpunten en behan delde achtereenvolgens het bodem- pensioen, de zg. welvaartsvastheid, DECENTRALISATIE SUCCESVOL Schoolkorfbaldagen op Schouwen-Duiveland Begunstigd door fraai weer von den te Kerkwrve, Sirjansland en Renesse onder auspiciën van de S.D. K.B. de schoolkorfbaldagen voor de lagere scholen plaats. Op sportieve wyze heeft de jeugd van Schouwen- Duiveland zich op deze wedstrijden naar hartelust kunnen uitleven, waarbij met groot enthousiasme voor een zo eervol mogelijk resul taat van hun school werd gestreden De decentralisatie door de S.D.K.B. van dit tournooi mag zeker geslaagd worden genoemd. Zowel de deelne mende jeugd als het onderwijzend personeel stelden de genomen maat regel ten zeerste op prijs. Op alle drie de plaatsen bleek de organisa tie prima voor elkaar, zodat het programma in een vlot tempo kon worden afgewerkt. Te Sirjansla'nd toonde de o.Ls. van Nieuwerkerk, gevolgd 'd'oor o.'l.s. Dreischor, zich het sterkst. Op za terdag 8 juni a.s. zuilen deze twee scholen uitkomen op de finale welke te Zierikzee zal worden 'gespeeld1. Te Kerkwerve kwam de o.l.s. van Kerkwerve in poule A als overwin naar uit de bus. In poule B eindigde de c.n.s. Zierikzee op de eerste plaag waardoor beide scholen zich in de finale wisten te plaats. Te Renesse werd zowel in poule A als B een spannende strijd' voor de bovenste plaat9 geleverd;, waar door in beide poules uiteindelijk strafworpen beslisten wie er straks naar Zierikzee zullen gaan. De aiLs. Haamstede en o.l.s. Renesse waren hier de gelukkigen. De uitslagen waren als volgt: Sirjansland: oJl.s. Dreischor-ojLs. Ouwerkerk 1-0; o.Ls. Ni euwerkerk - o.l-s. Sirjansland 2-0; o.'Ls. Ouwer- keik-ojl.s. Nieuwerkerk 0-1; o.l.s. Sirjansland-o.'l.s. Dreischor 1-1; oj1.s. Ouwerkerk-o.l.s. Sirjansland 2-1 oJLs. DreisChor-Ulls. Nieuwerkerk 0-1. Eindstand: 1. Nieuwerkerk 6 p.; 2. Dreischor 3 p.; 3. Ouwerkerk 2 p; 4. Sirjansland! 1 p. Renesse: poule A: ohs. Burgh- o.l.s. Haamstede 0-0: c.n.s. Haam- stede-'c.n.s. Scharendijke 2-0; o:l.s. Noordwelle-o.l.s. Burgh. 0-0; 0,'l.s. Haamstede-c.n.s. Haamstede 1-1; c.n.s. Scha ren dijke-o.l.s. Noordwelle 0-0; o.Ls. Burgh-c.n.s. Haamstede 0-0; cm s. Scharendij'ke-o.Ls. Haam stede 1-2; ojI.s. Noordwelle-c.ns.. Haamstede 0-2; ojI.s. Burgh-c.n.s. Scharendijke 3-1; o.'l.s. Haamstede- 0.1.9. Noordwel'le 2-1. Eindstand: 1. ojLs. Haamstede 6 p.; 2. c.n.s. Haamstede 6 p; 3. o.Ls. Burgh 5 p.; 4. o.l.s. Noordwelle 2 p.; 5. c.n.s. Scharendijke 1 p. Poule B.; o.l.s. Ellemeet-'o.l.s. Se- rooskerke 0-0; oj1«. Renesse-c.rus. De eerste aardappelen BROEK OP LANGENDIJK, 30-5. Aan de groenteveiling te Broek op Langendijk is vanmorgen de eerste partij vroege aardappelen van de koude grond aangevoerd. De pari ij, zestig kg., was van tuinder C. Smit in Broek op Langendijk. De aard appelen, die voor binnenlands ge bruik zijn verkocht, brachten f 1,52 tot f 1,57 per kg. op. Borrel mag duurder DEN HAAG, 29-5. De minister van economische zaken heeft er geen bezwaar tegen, wanneer na 5 juni 1963, op welke datum de prijzenbe- schikking dranken afloopt, de prij zen in ide Horeca-sector worden ver hoogd. Dit blijkt uit een mededeling van het ministerie van economische zaken over het overleg, 'dat de mi nister heeft gepleegd met vertegen woordigers van werkgevers- en -nemers-organisaties in het Horeca bedrijf in verband met het aflopen van de prijzenbeschtkkinig dranken 1962. De prijsverhoging in de Hore ca-sector zal echter niet meer mo gen bedragen dan twee procent van de omzet per bedrijf. de tabellen en de welvaart9vaste grensbedragen. Sprekende over de toegepaste kortingen wees de heer Mollenberg er op dat hoe lager het aantal dienstjaren is méér A.O.W. wordt getrokken, maar minder pen sioen. Het aantal gepensioneerden dat bij de nieuwe wet geen of bijna geen profijt heeft bedraagt 8 a 9 procent. De heer Mollenberg behan delde voorts de berekening van het weduwenpensioen. Een winstpunt van de nieuwe wet is -dat thans wet telijk is vastgelegd (dat verhoging van de salarissen moet doorwerken in de pensioenen. De heer Mollen berg aöhtte het echter niet juist dat de Kroon zich het recht voorbehoudt zelf te bepalen wanneer er sprake is van zo'n algemene verhoging. Wel meende spr. te mogen con cluderen dat de nog werkende amb tenaren „happy" kunnen zijn, omdat allen op een hogere grondslag ko men. De kleintjes leggen echter het loodje: zij gaan helemaal niet of wei nig vooruit, aldus de heer Mollen berg, die het een moeilijke zaak achtte hiervoor actie te voeren om dat de Bond wat dit betreft geïso leerd staat en wel niet op steun zal kunnen rekenen. Ingezonden mededeling Fabrieken Zevenbergen Haamstede B 1-0; c.n.s. Scharendijke B-o.i.s. Ellemeet 0-0; o.l.s. Seroos- kerke-o.Ls. Renesse 1-1; c.n.s. Haam stede B-c.n.5. Scharendijke B 2-0; 0.1.5. EHemeet-o.Ls. Renesse 1-0; c.n.s. Haamstede B o.L. Serookerke 0-0; c.n.s. Scharendijke B-o.Ls. Re nesse 0-4; o.Ls. El'lemeet-c.n.s. Haamstede B 0-0; o.Ls. Serooskerke- c.n.s. Scharendijke B 0-0. Eindstand 1. ois. Renesse 5 p.; 2. o.l.s. El'le- meet 5 p.; 3. o.'l.s. Serooskerke 4 p.; 4. c.n.s. Haamstede B 4 p.; 5. c.n.s. Scharendijke B 2 p. Kerkwerve. Poule; A: o.Ls. Noord- gouwe-oJLs. Kerkwerve 0-2; o.l.s. Zierikzee-'oJLs. Brouwershaven 0-0; o.l.s. Kerkwerve-'o.Ls. Zierikzee 1-0; o.l.s. Kerkwerve-'O.i.s. Boruwersha ven 1-0; ot.s. Noordgouwe-o.Ls. Br. haven 1-0; o.Ls. NooTdgouwe-'o.Ls. Zierikzee 2-0. Eindstand; o.l.s. Kerk werve 6 p.; 2. o.l.s. Noordgouwe 4 p.; 3. o.l.s. Zierikzee 1 p.; o.l.s. Br' haven: 1 p. Poule B: o.l.s. 'Noordgouwe B-o.Ls. Kerkwerve B 3-0; o.l.s. Kerkwerve B-o.Ls-. Brlhaven B 0-1; o.l.s. Kerk werve B-c.n.s. Zierikzee 0-2; o.l.s. Brihaven Bc.n.s. Zierikzee 0-0; o.Ls. Noordgouwe B-c.n.s. Zierikzee 0-1; o.Ls. Noordgouwe B o.Ls. Br'haven B 0-0. Eindstand: 1. c.n.s. Zierikzee 5 p.;<- 2. o.Ls. Brlhaven B 4 p.; 3. o.'l.s. Noordgouwe B 3 p.; 4. o.Ls. Kerkwerve BOp, Onbekende satelliet CANBERRA, 30-5. Drie astrono men in Canberra hebben donderdag verklaard, dat zij een geheimzinnig fel verlicht voorwerp aan de 'hemel hebben waargenomen. Het voorwerp dat ziCh recht boven het Stromlo observatorium bewoog, is volgens ide geleerden zonder twijfel door mensen gemaakt. Het voorwerp kon een minuut lang worden waargeno men. Volgens de in Nederland gebo ren professor B. Bok, een van Üe drie waarnemers, gaf het veel meer licht dan een normale satelliet, de kleur was oranje-rood en de 'bewe ging van west naar oost. De prijzen van de aardbeien DEN HAAG, 29-5. Ook dit jaar zal er weer een minimumprijs-regeling gelden voor aardbeien op de Neder landse veilingen. Deze gaat uit van het Centraal Bureau van de Tuin bouwveilingen in Nederland. Bene den 50 cent per kg. zullen geen aard beien worden verkocht. Kan deze prijs niet gemaakt worden dan wor den de aardbeien uit de m'arkt ge nomen en verwerkt. De teler krijgt dan voor aardbeien zonder dop, 'klasse extra, 1 en 11 een vergoeding van 50 cent per kg. en voor aard*- beien met dop 40 cent per kg. Voor afwijkende aardbeien wordt resp. 20 cent en 15 cent per kg. bèta aid. Er- zal geer. heffing op de aardbeien worden ingehouden dit jaar. STAD EN PROVINCIE OOSTERLAND Late uien Als een grote zeldzaamheid kan worden vermleld, dat bij een uien- sorteerinridhjting hier ter plaatse op maandag 27 mei de 'laatste uien werden gedraaid. Dit 'is sedert men- denlheugeniis nog nimmer voorgeko men. Meestal is het einde maart -of begin 'april dat de voorraad van de telers is geruimd. SPORT VOETBAL K.N.V.B. Zomeravondcompetitie Rayon Zierikzee Van der Wekken-Neptunus 2-3; PTT-Van Aken's Bouwbedrijf 4-1; Smit Bolnes-Zeelandia 1-2. Het programma voor de volgen de week 'luidt: Dinsdag 4 juni: Rijkswaterstaat- Neptunus en Van der Wekken-CWS. Woensdag 5 juni: Smit Bolnes-Van Aken's Bouwbedrijf en PTT-Zierik- zeeveteranen. Aanvang van alle wedstrijden: 7.15 uur. Sclieepvaartlierichten Kenia (t.), 28-5 van Rotterdam naar Thameshaven. Korenia (t.), 29-5 van New York naar Curagao. BROUWERSHAVEN. 29-5. De Algemene Sportvereniging „Brou wershaven" hield haar jaarvergade ring in hotel Ringelberg, onder voor zitterschap van de heer P. de Moor, die de schamele opkomst zeer be treurde. Naar aanleiding van het feit, dat de vereniging 28 mei haar 35-jarig bestaan vierde ,gaf de voor. zitter een resumé over het wel en wee der vereniging Destijds werd de vereniging, toen nog R.O.D.A. genoemd, opgericht door een 20-tal personen en is thans uitgegroeid tot 125 leden. In ver gelijking met vroeger, moest de voorzitter constateren, had men meer bfegrüp voor elkaar en waarde ring voor 't bestuur had dan heden ten dage. Ondanks de vele ups en downs vroeg de heer de Moor de leden hun steun te blijven geven aan de vereniging, opdat met aller krachtsinspanning weer een op gaande lijn verwacht kan worden. Aan het slot-van zijn rede feliciteer de de heer de Moor het bestuur, le den en donateurs met dit jubileum, hierbij de sportvereniging nog een lang en gezond bestaan toewensend. Goedgekeurd werden de notulen en het jaarverslag van de sekreta- ris, de heer J? van Stein. Uit het laatste stippen we aan, dat diverse seniorenleden afvielen wegens ver trek, maar jeugdleden weer toetra den. Bij de aanvang der nieuwe competitie zal ook weer een junio ren-elftal kunnen worden gefor meerd, wat voor 'de afdeling voet bal weer een 'lichtpuntje betekent. Weinig- donateurs Het donateursaantai bedraagt slechts 50. wat voor een gemeente als Brouwershaven veel te laag ligt, gezien de verhouding bij an dere clubs op het eiland. De resul taten van de afdeling 'korfbal waren zeer bevredigend; die van de voet bal. met name het eerste elftal, zeer bedroevend. Thans as dit elftal weer gedegradeerd naar de eilandelijke 2e klasse. Wat de medische sportkeuring be treft werd meegedeeld, dat voor de korfbal niet alle spelers (stère) zijn gekeurd door de plaatelijke arts dr. Terpstra, die een danlcwoord kreeg voor de ondervonden medewerking. Uit het jaarverslag kwamen ook nog enige dringende behoeften naar voren voor wat 'betreft de wasgele genheid op het sportveld en het ont- fodeken van een lokaliteit voor de heren scheidsrechters. Er zal con tact worden opgenomen met de betreffende instanties om deze on gemakken uit de wereld te helpen. Ter gelegenheid van het 35-jarig bestaan der vereniging heeft het be stuur" gemeend aanstaande najaar voor leden en donateurs een feest avond te organiseren. Bij voldoende deelname zal op 15 juni a.s. een aspirantentoumooi korfbal worden georganiseerd. Een heuglijke mededeling was, dat van de gemeente 'bericht was ont vangen, dat achter de doelen een af rastering zal worden geplaatst als bali'envangers. De vorig jaar gehouden wandel tocht mocht zich in een stijgende be- tfangst^Mng verheugen. Ei- nomen 378 wandelaars aan deze tocht deel. De voorlopige datum voor de aan staande toch is gepland op 29 juni a.s. Dank werd gebracht aan de heer L. J. v. d. Wielen voor- het beheren en uitvoeren der afdeling voelbai- toto'en aan de heer A. Langendijk voor het verzorgen der voetbat rai ning. Bij de bestuursverkiezing werden de aftredende leden mevr. Bokelaar- v.d. Velde en de heer A. P. Drijgers herkozen- In' de elftal commissie werden her benoemd de heren C. Slager en P. Constandse. De heren J. van Stern en J. van Schelven stelden zich niet meer beschikbaar, 'terwijl de heer A. Dumhouwer niet meer werd herbenoemd. Alg nieuw gekozen le den kwamen in de commissie de heren M. v. d. Weelb en W. van Dienst, terwijl voor de vijfde zetel geen persoon ■werd gevonden. Het bestuur zal op de najaarsvergade ring met een candidaat komen om de elftal-eommissie te completeren. Met de rondvraag, waarin nog diverse sportzaken aan de orde wer den gesteld, besloot de heer de Moor- met een propaganditisch woord deze vergadering. APELDOORN. Omdat hij weiger de aan zijn verplichtingen ten op zichte van het Landbouwschap te voldoen is de landbouwer G. A. uit Apeldoorn door de politie in deze gemeente gearresteerd en later over gebracht naar Zutphen om er een gevangenisstraf van zeventien dagen uit te zitten. Muziekavond in Concertzaal ZIERIKZEE, 29—5. „Dat muziek iets essentieels is en muziekonderwijs in feite even belangrijk als rekenen en schrijven is een stelling, die nog niet erg ter harte wordt genomen. Het is echter duidelijk dat U juist in deze richting werkzaam bent geweest, teneinde de plaats die de muziek in de samenleving inneemt hoger op te schroeven". Deze woorden sprak de heer mr. F. Th. Dijckmeester woensdagavond in de Concertzaal tot de musicus de heer Jac. M. Luykenaar, die op grootse wijze werd gefêteerd, in verband met het feit van zijn 25-jarige vestiging te Zierikzee. Na een geslaagd jubi leum-concert, waaraan de jubilaris zelf een belangrijk werkzaam aandeel had, werd de heer Luykenaar op treffende wijze gehuldigd. De heer mr. Dijckmeester, burgemeester en voorzitter van het ere-comité zilveren jubi leum Jac. M. Luykenaar, deed mededeling van het besluit van het gemeente bestuur de jubilaris te begiftigen met de ere-penning der stad. Na deze onder applaus aangehoorde mededeling overhandigde mr. Dijckmeester de heer Luykenaar, die met zijn gezinsleden op het toneel had plaats geno men, de fraaie penning. In. zijn toespraak maakte mr. Dijckmeester onder meer de opmer king dat de muziek feitelijk de aller beste mogelijkheden biedt om uit drukking te geven aan de gevoelens. Spreker echter moest zich „met het,, gesproken woord behelpen", want hij begreep dat na het fraaie concert op deze avond een antwoord nodig is, al zijn dan ook volgens Mendelsohn woorden te zeer voor allerlei uit leg vatbaar. De muziek is daarvoor beter ge-eigend en zulks is ook uit gesproken door talrijke vooraan staanden in de wereldgeschiedenis. Op de weg naar het doel te komen tot het geven van een hogere plaats aan de muziek in de samenleving, is de jubilaris, zo vervolgde spreker, vaak over onbegaande wegen gegaan en het heeft de nodige moed vereist om die wegen in te slaan. Het is nu eenmaal veel gewaagder die wegen te kiezen dan andere, meer ge-ijkte paden. „U hebt de muziek uit zijn isolement gehaald en er naar gestreefd de muziek een karakteris tieke plaats in ons bestaan te geven". Markante eigenschappen Daarvoor beschikt de jubilaris over een aantal markante eigen schappen, als vakbekwaamheid, een onuitblusbaar enthousiasme en een spreekwoordelijke geestdrift en bo vendien een bijzondere tact om met jeugd en ouderen te kunnen omgaan; waarbij nog gevoegd een grote dosis overredingskracht om de muziek op anderen' over te brengen. Dit heeft landelijke en zelfs buitenlandse aan dacht getrokken, aldus mr. Dijck meester, die herinnerde aan de suc cesvolle Orff-plaat, die vooral mu- ziekpaèdagogisch van grote waarde is. Ook de andere aktiviteiten van de heer Luykenaar, als dirigent van het Oratorium-koor, organist en klokke nist betrok spreker in zijn betoog. Hij stelde dat de jubilaris er in ge slaagd is de muziek dichter bij de mensen van Schouwen-Duiveland te brengen en de gemeenschap is de ju bilaris hiervoor oprecht dankbaar. Het merkwaardige aan de verleende onderscheiding is dat deze is ver diend met professioneel werk, maar bij een musicus kan dit feitelijk ook niet anders, zo-besloot de voorzitter van het ere-comité, die jubilaris en familie hartelijk feliciteerde. Uitvoerig schetste 'daarop ook de voorziitter van 'hét Werkcomité mr. K. A. Keuning 'de verdiensten van 'de jubilaris en diens typische eigen schappen, waarvan een belangrijke ■is diens onverwoestbaar gevoel voor humor, 'een 'humor, die nooit gaat ten koste van de ander, maai' die vaak het karakter krijgt van een vorm van zelfspot. Spr. wist talrijke komische situaties uit het leven van de heer Luykenaar op smakelijke wijze te vertellen en „d'e zaal" 'kreeg 'daarbij heel wat te Lachen. „We zijn U dankbaar voor de wijze waarop U de muziek hier hebt gebracht en zeer velen op het eiland stemmen daarmede in". Mr. Keuning kon dit zonneklaar bewijzen, want hij 'bood daarop de jubilaris een cheque aan van f 1000, welk bedrag werd ver kregen uit giften van eilandbewo ners. Het Werkcomité had aanvan kelijk gedacht de jubilaris voor dit bedrag een buitenlandse reis aan te bieden, maar bij naider inzien bleek het beter de besteding van het geld maar aan de jubilaris over te laten. Onmiddellijk na deze bekendma- king werd een enontie ere-krans aangevoerd, die de intussen wat be duusd geworden jubilaris eveneens in ontvangst mocht nemen. Mr. Keuning deed hierna medede ling van de binnenkomst van tal rijke gelukstelegrammen, orni. van het lid van G.S. mr. A. J. J, M. Mes en de 'inspekteur .bij het Muziekon derwijs. Het Professor Zeeman-ly- ceurri stuurde een platenbon. De jubilaris dankte - mede uit naam van echtgenote en dochter - voor de enorme verrassing hem be reid. Hij zeide het werk niet altijd gemakkelijk te hébben gevonden en herinnerde aan 'de „stempeltijd" uit ide dertiger jaren, toen het ontvan gen van muziekonderwijs doorgaans sleoh'ts was weggelegd, voor de kin deren van zeer welgestelden. Met waardering dacht spr. terug aan zijn ouders, die hem een muzikale opvoe ding gaven, ten koste van grote op offeringen. Hij geloofde dat een mu sicus er slechts 'kan komen als hij zich voor 200 pot. geeft. Over de ontvangen onderscheiding en het jubileumgeschenk zeide de heer Luykenaar: „Ik sta uit alle woor den, hartelijk dank voor deze prach tige avond!" Het concert Aan :de huldiging ging - gelijk ge meld - een vokaal en instrumentaal concert vooraf, waarbij veel schoons wiel te beluisteren. Als inzet van het concert speelde de muziekschool- leraar de heer J. W. Fonds het ada gio en andante uit Bach's vioolso- nate, gevolgd door quatremain-spei van mej. M. van Lit en Jac. M. Luy kenaar. De leraren J. W. Fonds en W. S. M. de Kort speelden Corelli's Sonate in E-moll voor viool en gi taar, een weinig gehoorde combina tie, die wel pastte bij het exclusieve kara'kter van deze muziekavond. Bij zonder fijntjes was de zang van de jeugd. De zangklasse bracht een programma van volksliedjes, dat bijzonder aansloeg. Uitermate moei lijk had de stemvormingsMasse o.Lv. J. Mendels hetzich gemaakt, met „Schmück't das Fest mit Maien" van. G. Raphaël, met fluitbegeleiding van P. Dogger en F. Slager. De Zierik- zeese Oratorium Vereniging bracht Schubert's „Mirjams Siegesgesang", een oud repertoirestuk, het feestelijk karakter waarvan bijzonder goed aansloot bij de bestemming van deze avond. Als soliste trad op mevr. Rie de Braa'l-Steijn te Haarlem, vroeger te Haamstede. Het koor zong zich dapper door talrijke - vooral fuga- tische - moeilijkheden heen; de so liste bleek over een warme, be schaafde stem te (beschikken en 'hoedde zich voor theatrale effekten. Een vrolijk en imponerend sluitstuk vormde het optreden van de orkest klasse met „Nursery Frolics" van Joy Bell, een stuk als geschreven voor de typische orkestratie van het jeugdorkest. Na hét concert en de huldiging van de jubilerende dirigent, drukten ve len in de foyer de heer Luykenaar de 'hand op een geanimeerde recep tie. Zowel zaal als foyer waren prachtig met .bloemen versierd. Aan het begin van de avond dankte mr. Keuming allen, 'die hadden medege werkt aan de uitgebreide voorbe reiding van deze avond. HOGE PRIJZEN /o1°A° -,6.%9 '15?° 11529 11759 16967 ƒ1000 7816 17177 18284 20284 f 400 2357 4854 6405 143°° 14902 16531 16699 18263 20258 20767 f 200 1324 3186 3801 5554 5707 6994 7613 9031 9714 10224 10469 10827 11027 11772 12571 12671 13912 14727 15336 15821 15971 17057 17560 17688 17834 18116 18165 206» 2122321719 1071 082 113 345 564 701 801 2179 195 301 497 660 673 794 8250 358 384 403 404 428 468 532 556 569 659 724 782 924 992 4001 024 152 167 252 306 404 423 483 646 796 838 893 964 5000 6037 247 319 322 379 452 461 512 546 602 664 679 723 918 921 948 «092 095 177 262 272 308 343 433 564 694 771 799 845 914 7016 034 104 124 295 325 421 458 616 718 853 897 8016 026 059 109 120 143 165 241 353 432 689 837 9122 235 261 331 347 423 549 777 901 934 10016 113 213 272 420 459 503 542 72S 749 TO3 865 958 972 PRIJZEN VAN 80.— 188 263 451 481 11033 034 037 747 752 1212S 144 236 329 363 424 746 850 867 939 13096 262 283 301 313 439 761 777 823 888 14006 053 078 364 418 440 448 457 576 624 696 775 949 15015 052 255 285 677 696 16035 072 146 170 213 314 866 17029 116 172 204 262 355 387 394 456 657 18016 082 154 235 240 418 501 535 557 578 720 S12 8» 19153 251 347 509 589 621 624 672 707 804 954 984 20054 055 251 387 464 512 661 962 21026 202 251 254 283 304 328 416 500 507 512 565 636 702 763 782 803 829 S60 912 918 957 NIETEN 1005 009 042 052 060 069 076 086 188 267 287 304 328 393 395 404 411 459 497 516 541 560 593 636 644 664 687 694 707 717 741 770 778 803 819 823 834 8-13 893 968 *044 061 072 143 171 211 231 248 249 281 287 307 370 381 393 463 511 587 702 721 722 730 744 773 793 805 895 947 967 984 3017 018 031 033 034 060 078 094 107 117 139 145 155 170 195 216 266 310 311 312 341 352 355 356 385 456 469 477 483 537 562 639 669 708 728 732 760 774 840 844 SIS 911 954 963 969 990 4013 028 029 067 073 084 094 105 107 113 124 144 178 236 243 309 336 369 401' 403 409 424 517 546 576 596 610 622 632 672 978 992 743 813 831 840 844 867 967 B0}5 1°1 118 140 158 194 236 280 291 295 316 334 342 348 381 421 437 476 513 536 oa- 598 609 649 668 698 877 S86 89o 906 910 931 933 954 993 ®°20 034 057 060 125 187 235 243 279 313 331 347 420 435 505 523 551 592 676 700 712 769 777 779 819 874 875 900 901 975 '033 047 101 10S 142 163 187 202 229 239 247 31| 344 359 374 403 407 411 416 439 523 525 536 573 577 598 625 635 681 687 730 773 S38 852 861 984 986 8007 °34 097 108 157 15S 176 213 257 268 282 310 329 349 351 391 443 453 490 515 521 532 536 548 577 621 638 672 674 687 704 744 770 773 799 883 894 917 930 973 8019 °6° 066 115 119 194 251 259 2S4 403 ilï 453 501 527 544 565 593 626 630 10000 735 750 903 946 970 983 10O22 050 053 142 161 163 182 212 256 268 S3 S3 2R2 234 426 453 483 539 543 seè 575 582 606 678 682 696 704 70S 711 777 811 838 852 S63 864 877 884 921 931 941 821 828 883 0(58 132 "6147155 178 191 220 236 279 294 299 365 370 417 453 473 576 585 599 635 641 675 702 737 775 831 849 857 859 870 885 952 986 988 120S5 103 113 123 143 151 203 239 280 281 313 326 332 337 342 347 392 470 489 523 563 566 56S 602 636 644 654 662 670 713 747 780 853 860 907 933 949 9S5 9S7 990 13018 055 094 124 164 188 20S 209 211 222 316 343 390 403 430 442 450 458 460 597 610 614 637 709 724 766 809 810 814 S55 922 965 14014 034 048 114 146 165 167 16S 169 173 £28 848 420 481 505 513 534 587 591 599 646 697 706 723 734 743 7S2 791 801 309 826 839 864 869 906 945 960 98S 15001 006 051 057 088 090 134 150 184 203 219 257 296 297 320 347 355 406 429 439 452 470 485 503 534 593 610 635 703 709 72S 747 756 774 816 S27 922 930 988 10222 2^ 076 119 122 184 158 163 177 192 226 245 270 279 370 395 399 440 449 454 474 480 509 526 574 592 639 664 705 741 ,.75l 782 822 828 848 863 891 936 974 998 222 1% U5, l74 176 238 289 261 271 276 278 847 |34 341 371 395 406 472 4S3 520 552 599 6°1 070 694 804 814 849 864 865 oB.4 ïsöo 890 18089 043 040 134-149 158 164 177 181 214 222 288 30-o 321 345 352 365 370 469 -175 488 546 548 560 5S4 618 654 686 692 725 720 770 785 S14 841 S46 864 880 885 893 904 915 932 949 960 964 969 971 19081 045 129 133 165 172 208 213 291 309 323 360 381 394 405 412 422 456 460 479 485 505 523 536 544 578 585 602 609 614 684 701 720 764 769 960 20039 125 148 153 177 179 188 219 223 226 2a7 294 304 346 347 385 389 392 403 404 424 425 497 540 546 565 590 599 645 649 079 711 732 776 819 825 834 835 843 S47 21652 069 085 095 100 124 221 250 256 262 308 349 403 404 421 442 516 545 567 603 704 739 765 785 827 834 835 901 942 959

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1963 | | pagina 6