3 Valstrik van vopo's aan de Berlijnse muur Huidverzorging ONZE PUZZELRUBRIEK w®- Kant- en randfineren Ceta-Bever SNELF1X BERLIJN, 23-5. Twee Oostduitse grenswachten hebben donderdag een 21-jarige West-Berlijner ontvoerd. Zij hadden de man, die in gezel schap was van een vriend en een vrouw, toegeroepen dat zij naar het westen wilden vluchten en verzoch ten hem het prikkeldraad door te knippen aan de Westberlijnse kant van de muur. De jongeman voldeed aan het verzoek en begon de draad door te knippen. De Oostduitse grenswachten bedreigden hem toen plotseling met machinepistolen en sleepten hem op Oostduits gebied. De beide andere Westberlijners wis ten zich in veiligheid te stellen. Dit voorval is gerapporteerd door de Westberlijnse politie. Ingezonden mededeling zacht-zuiver-gezond ruisljes drogen in met Purolpoeder STAD EN PROVIN(TE Vakantietochtje VéGé-klantenkring Dinsdagmorgen vertrokken een viertal touring-cars met VéGé-khin ten van hot gehele eiland voor hun jaarlijkse vakantie-toüht. Te Brou wershaven was het de VéGé-winke- lier de heer J. de Nooijer, die zijn oliiünltèle middels een spaaractie deze reis kon aanbieden. De toctht ging allereerst naar Breda, waar de kof fie werd gebruikt cm van 'hier via Tilburg, Vught en Den Bosch naar Heeseh te rijden, waar in de bossen de 'benen werden gestrekt. Vervol gens ging het naar Berg en Dal waar allen van de uitzonderlijk mooie om geving genoten en ook van de auto scooters, raske&baun, waterorgel, lachspiegels, dwaaltuinen enz. Van af deze omgeving had mer. prachti ge vergezichten over de grens welke :tot ver in Duitsland reikten. In Arn hem werd een uurtje gewinkeld om dan verder te rijden naar de Post bank, een uniek stuk natuurschoon. De terugtocht ging via het natuur reservaat „De Hoge Veluwe", Otter- loo, Ede en de Betuwe om tenslotte voor oen uitgebreide Brabantse kof fietafel in Oosterhout te stoppen. Het was al zeer laat in de avond toen de reizigers, voldaan over de prachtige todht, die hun werd gebo den, weer in hun woonplaatsen te rugkeerden, boordevol herinnerin gen aan deze onvergetelijke dag. SEROOSKERKE Jeugd-verkeersexamens Dinsdag stond Serooskerke in het teken van het Veilig Verkeer. Dooi de afd. Schouwen van het Verbond Op een ander punt aan de Oost duitse grens met West-Berlijn heett de politie in de nacht van woensdag op donderdag ongeveer vijftig scho ten gehoord, die vlak bij de muur werden afgevuurd. voor Veilig Verkeer werd nl. van 150 leerlingen van de diverse scholen het praktisch verkeersexamen afge nomen. Vele kinderen wisten het uitgezette parcours foutloos te rij den. Percerttagegewijs werd de o.l.- schccl te Serooskerke no. 1, o.L- schod Kerkwerve no. 4, o.l.-school Noordwelle no. 5, Chr. Nal. school Haamstede nc. 6, o.l.-school Renesse no. 7, o.l.-sohool Burgh no. 8, Chr. school Scharendijke no. 9 en o.l.- sdhool Ellemeet no. 10. Alle leerlin gen werden na afloop op een ijsje getracteerd. Geslaagd voor het verkeersxamen Aan het jeugdverkeersexamen uit gaande van het Verbond voor Veilig Verkeer namen 6 leerlingen van d:* o.l.-schooi te Serooskerke deel. Alle deelnemers wisten het verkeersdi- plcma te behalen. De namen van de leerlingen zijn: Jan Kloet, Johan Hart Cz., Elly de Rijke, Joke Bod bijl, Ina van den Hoek en Corrie Bouwman. Kollekte De alhier gehouden kollekte voor Sonnevanek en Zonnegloren bracht f 27,80 op. WESTERSCHOUYVEN Zomer-excursies „Pomona" Nu het winterseizoen met de vele vergaderingen voorbij is zoeken de Pomon'a-leder. het gedurende het zo merseizoen weer buiten. In de diver se bedrijven der leden worden de bcmen weer bekeken en de werk zaamheden besproken. Het is altijd interessant op deze excursies cm te horen hoe of de een dit en de ander dat doet. Zo zal in de ziektebestrij- c' ng wel altijd verschil.van mening blijven bestaan, omdat de Plan ten- ziektekundige Dienst in totaal 1600 middelen goedkeurde. De fruitkwe ker kan uil deze middelen kiezen. Zaterdagmiddag houdt „Pomona" de eerste zomerexcursie op het be drijf van de 'heer Leeuwe aan de Hcge Zoom te Haamstede. HAAMSTEDE/BURGH Hemelvaartsdag waterdag Het is nog niet dikwijls voorge komen dat een. Hemelvaartsdag zo door hét sledhte weer werd beïn vloed, als deze feestdag in 1963. De gehele dag door heeft het praktisch geregend met een lage temperatuur, zodat velen binnen bleven. Het weerbericht van woensdagavond was hoopvol en de meesten hadden ge rekend op een zonnige dag. Hét vreemdelingen'bezoek beperkte zich tot walt buitenlanders, in hoofdzaak Wij ontvingen weer een groot aan tal inzendingen met slechts een klein percentage foutieve oplossin gen. Zodoende is er weer geloot bij het toekennen van de prijzen. De eerste prijs gaat deze week naar: mevr. Koster-Klippel, Rode Dorp 5, Zierikzee. De tweede prijs is bestemd voor: de heer H. E. Braber, Korte Ring, Bruinisse. De oplossing luidt als volgt. Horizontaal: 1. stok; 4. lak; 6. lok; 8 .si; 10. To; 11. ooi; 12. lea; 13. iets; 15. oer; 17. keu; 19. spon; 21. pipet; 23. nis; 24. otter; 26. paraat; 28. pro; 29. nee; 31. enk; 32. rui; 33. sar; 35. neg; 37. beuk; 38. opa; 40. stoel; 41. ion; 43. raat; 45. lel; 47. era; 49. lip; 50. vel; 51. ore; 53. big; 54. lekker; 56. kwaad; 58. rot; 59. eland; 61. laan; 63. pek; 65. ina; 66. sier; 68. une; 69. alt; 70. ad; 72. tt; 73. nel; 74. rit; 75. eire. Verticaal: 1. sl; 2. tooi; 3. korea; 4. lik; 5. kluit; 6. las; 7. kioto; 8. st; 9. isar; 14. ent; 16. eppe; 18. enak; 20. porie; 21. pen; 22. tree; 25. eva; 27. angstig; 28. publiek; 30. esp; 33. ski; 34. rijn; 36. don; 38. ode; 39. ara; 42. oor; 44. alida; 46. elke; 48. ruw; 50. vste; 51. oran; 52. eed; 53. •baarn; 54. loper; 55. elite; 56. kist;* 57. ale; 60. naar; 62. mil; 64. kat; 67. it; 71. de. DE NIEUWE PUZZEL De nieuwe puzzel 'luidt als volgt. Horizontaal: 1. eer. der staten der V.S.; 5. muziekteken; 9. afbeelding; 11. gissen; 12. spoedig; 14. jongens naam; 15. tijdperk; 16. overheidsin stelling; 19. of eerder (afk.); 20. als eerder (afk.); 21. deel v. d. vinger; 23. inhoudsmaat (afk.); 25. onder officier (afk.); 26. luizenei; 28. li- caamsholle; 30. Europese hoofdstad; 32. soort klei; 34. verharde huid; 36. Nederland (afk.); 37. jongensnaam: 40. plaats der oudheid; 41. water in Utrecht; 42. deel v. h. hoofd; 43. de onbekende (afk.); 44. uitstalkast; 48. duur van eb en vloed; 50. meisjes naam; 52. geen uitgezonderd; 55. oningewijde; 57. drinkgerei; 60. iédere; 62. geogr. aanduiding (afk.); 63. jongensnaam; 65. lofdicht; 66. jongensnaam; 67. het Romeinse rijk (afk.)", 68. Europeaan; 70. voorzetsel; 72. kloosterzuster; 74. klein roof dier; 75. hoffelijkheid; 77. propje; 79. uitgestrekt; 80.'reet. Verticaal: 1. familielid; 2. heer (afk.); 3. dunne; 4. Engels telwoord; 5. treiler; 6. plaats in Noord-Holland; 7. Frans lidwoord; 8. persbureau; 10. vertaler; 11. toespraak; 12. klei ne veertjes; 13. herkauwer; 17. speel goed; 18. klank; 20. godheid; 22. zij rivier v.d. Donau; 24. wegversper ring; 27. narigheid; 28. familielid; 29. watering; 31. onbeholpen per soon; 33. keukengerei; 35. deel vJh. been; 38. vogel; 39. thee (Eng.); 45. deel v.e. boom; 46. metaal; 47. ijle stof; 49. uitheemse plant; 51. in orde; 53. stremsel; 54. vrucht; 56. meisjes naam; 58. cirkelvormig; 59. water vogel; 61. omroepvereniging; 64. jongensnaam; 66. tegen; 69. seconde; 71. boos; 73. eveneens; 74. afgelegen; 76. hevel; 78. pers. voornaamw. Duitsers, doch dit was zeer gering. Het wordt nu toch hoog tijd dat het weer zich van een meer zomerse kan laat kennen, daar het anders niet onmogelijk is dat de geplande vakantiespreiding met mei en juni als „meegenomen" maanden, even als vorig jaar weer komt te misluk ken. Het was stil in de dorpen, nog stiller dan op een gewone zondag. ELLEMEET Met bromfiets tegen auto Dinsdagmiddag omstreeks 13 uur kwam de bromfietsrijder <Je heer A. W. bij het oversteken van de Kuij- erdamseweg in aanraking met een personen-auto, bestuurd door de heer v. d. V. uit Renesse. Met een gebro ken been werd de heer W. naar het Rode Kruis-ziekenhuis te Zierikzee overgebracht. De auto van de heer v. d. V. kreeg eer. gebroken voor ruit en schade aan de voorzijde. Het ongeval is vermoedelijk te wijten aan het onvoldoende acht slaan op het veikeer bij 'het verlaten van zijn erf door de heer W. BROUWERSHAVEN Bejaarden maakten tocht over het eiland Als voorproefje op de ,,-grcte reis" hebben de ouden van dagen van Brouwershaven op woensdagmiddag jl. met de grote gelede R.T.M.- bus een tocht gemaakt over het eiland. Begunstigd door zeer fraai weer vertrok het gezelschap via Scharendijke naar Renesse, om van daar langs de Hoogezoom met zijn prachtige in bloei staande boom gaarden naar de vuurtoren en om geving te rij'den. In Burgh aange komen werd in hotel Bakker de thee genuttigd, waar de bejaarden dooi de .hotelier allerhartelijkst werden verwelkomd. Evenals vorig jaar was ook de 85-jarige heer Jan Kloet, oud Brouwen aar aanwezig om zijn oude Stadgenoten te ontmoeten en verschillende herinneringen uit „de goede oude tijd" op -te .halen. Het gezelschap ging van Burgh via de Schelphoek en Zierikzee naar Ouwerkerk, waar met grote bewon dering naar de caissons werd geke ken. Na een rondrit door Ouwer kerk, Nieuwerkerk en Oosterland werd gestopt in de „Blauwe Keet", waar de koffie werd geserveerd. Ook hier waren de oudjes direct „thuis". De terugtocht 'ging via Drei- sohor naar Brouwershaven. Namens het comité Ouden van Dagen sprak mej. S. Grootjans een dankwoord tot allen en hoopte, dat de bejaar den ook in goede gezondheid de grote reis naar Baarle Nassau mee zullen kunnen maken. Een bijzonder dankwoord kreeg chauffeur Quist voor zijn kundig rijden en prettige toelichtingen gedurende de tocht. DREISCHOR Jaarlijkse rundveekeuring Dinsdagmiddag werd op dé hoeve van de heer A. M. de Vileger aan d-e Wel'leweg te Dreischor de jaar lijkse rundveekeuring gehouden. De keuringscommissie bestond uit de heren Ir. W. L. Harmsen uit Goes, J. G. Vos, Goes, J. A. C. de Rijke, Sluis, terwijl ook de inspecteur van hét stamboekivee in Zeeland1, de heer W. van Sluijs uit Goes op de keuring aanwezig was. In totaal werden veertien koeien aangevoerd. Door diverse instanties waren geld prijzen beschikbaar gesteld', terwijl de C.A.V. te Zierikzee drie prijzen had uitgeloofd, wel'ke bestonden uit veevoeder en likstenen. Deze laat ste prijzen waren bestemd' voor de beste dieren De uitslagen zijn als volgt: Groep kalfskoeienAnneke 40, eigenaar L. M. Moermond', -prijs la; Gré 29, eig. L. M. Moermond, prijs l'b; Marie, eig. A. M. de Vlieger, prijs lc; Jel 45, eig. P. J. van Schel ven, prijs 2a; Nora 5, eig. P. J. van Schelven, prijs 26; Annie 11, P. J. van Schelven, prijs 2c. Groep ka'lfskoeien II: Jel 44, van P. J. van Schelven, la; Anneke 39. van L. M. Moermond, 2a. Groep kalfskoeien III: Anneke 38, L. M. Moermond!, la; Fokje, A. .M. dé Vlieger, 2a; Corrie, eig. A. M. de Vlieger, 2b. Groep kalfskoeien IV: Fokje 6. eig. L. M. Moermond, la. Oudere koeien: Jannie. L. M. Moermond, la. Vaarzen: Jannie, A. M. de Vlie ger, la. De 'beste drie 'koeien, welke de prijzen van de C.A.V. ten dec'l vie len waren; Anneke 38, Anneke 40 en Jannie, van de heer L. M. Moer mond- OOSTERLAND SAKOR-collecte De zegeltjesverkoop ten bate van de SAKOR, welke -hier ter plaatse onder leiding van mevr. Stuij-ter Heiden werd gehouden door de jon gedames Heieen Capelle, Corrie Dooge, Corrie van 't Hoff, J-annlie van 't Hoff, Miéke Stouten en Jannie Verhoék, bracht op de som van f 52,10. Vierde leerkracht chr. lagere school Met -ingang van 1 september a.s., het begin van het nieuwe school jaar, is in vaste dienst benoemd tot onderwijzeres aan de Christelijke la gere school 'alhier mevr. Laurens- Pluijster. De nieuwbenoemde onder wijzeres, die de vierde leerkracht wordt aan de chr. school, is in déze functie geen onbekende. Zij was na melijk geruime tijd in tijdelijke dienst werkzaam. Omdat er toen echter nog niet voldoende leerlingen waren mocht nog geen vierde leer kracht worden aangesteld, zodat mevr. Laurense toen moest worden ontslagen. Er zijn nu echter voor de komende leergang reeds 27 nieuwe leerlingen ingeschreven, hetgeen eön Ingezonden mededeling recoid betekent sedert de oprichting van de school (het hoogste aantal was 24). ET- gaan 16 leerlingen de school verlaten, zodat het aantal, met de 27 nieuwe, dan 114 gaat be dragen. Voor een benoem.'r.g vaneen vierde leerkracht zijn 111 leerlingen nodig. RRUINISSE Eend en kuikens verdronken in fuik Een niet alledaagse, maar wel tra gische vondst deed de sportvisser C. Kik Wz. maandag in een dcor hem bij de werkhoven uitgezette paling fuik. Soms is het een inktvis, soms ook een kat. die een visje heeft wil len verschalken, maar dit keer was het een eend' met zes jongen, die de langs de kant opgestelde fuik zijn binnengezwommen en zich niet meer hebben kunnen bevrijden, zo dat de verdrinkingsdood hun deel werd. Geitenhouders-vereniging opgericht Al is door de steeds wassende melkstroom, die de koe ook op Schouwen-Duiveland levert, de gei- tenhcaderij de laatste kwart eeuw hard achteruit gegaan, toch vindt men hier en daar nog wel een ge zin, waar de géit in ere wordt ge houden en dit heeft in een deze week gehouden vergadering in café Mol in Oosterland weer geleid tot hot oprichten van een geitenhou- dersvereniging, omvattende de ge meenten Bruinisse, Duiveland en de kem Dreischor. Tot voorzitter van deze vereni ging werd gekozen de heer W. van Gilst te Bruinisse, lot secretaris de heer A. Verwijg Wz., Bruinisse en tot penningmeester de heer Marinus Beije, Sirjansland. De contributie werd gesteld op f 3,- per jaar, terwijl getracht zal worden donateurs te vinden, die de, geitenhouderii willen steunen. -De vereniging zal wanneer het grootste deel der geitenhouders in Duivelan'd toetreedt, ongeveer 17 le den tellen, dit aantal werd echter, staande de vergadering, nog niet be reikt. Bokhouder is de heer M. Beije te Sirjansland. Het dekgeld zal voor leden f 5,- bedragen, voor niet-leden f 15,-. UTRECHT. Z.K.H. Prins Bern- hard heeft in de Margriethal in Utrecht twaalfduizend jongens en meisjes toegesproken 'die 'daar wa ren samengekomen om het 75-jarig bestaan van. 'het -gereformeerd jeugd werk lm 'Nederland te vieren. De prins sprak er zijn vreugde over uit dat de Bond van Gereformeerde Jeugdverenigingen ook na 75 jaar nog jong is gebleven. Goshutfjde wandeltocht Srhouwcn-Duiveland v. J;:*» -'A ■v>..--- r Zaterdag jl. vond een geslaagde 23ste wandeltocht op Schouwen-Duiveland plaats waaraan door 142 wandelaars(ters) werd deelgenomen. Voorafgegaan door de signaal-afdeling nan de g.v. „Rust Roest" oertrok de stoet van het Havenplein te Zierikzee, via Zuidhavenpoort richting Ouwerkerk. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode). kleintjes uit0Z) ket binnenland SCHOONHOVEN, In de raadzaal van Schoonhoven is woensdag het feit herdacht dat gedurende 200 jaar leden van de familie Sperna Wie- land 'het ambt -van „doeken's stel- der's" te Schoonhoven hebben ver vuld. Middelpunt van de feestelijk heid' was de 78-jarige heer Geruit Jan Sperna Weiland, die nog dage lijks de 'klokken van de St. Barto- lpmeuskerk en van het stadhuis ge lijk zet. SCHIPHOL. Met. een enorme klap is donderdagmiddag omstreeks 5 uur hoo-g boven de Noordzee 'de bo venste helft van de achterdeur weg geslagen uit een Viscount lijnmachi- ne van de Ierse Luchtvaart Maat schappij Air Lingus. Wél werden twee uniformjassen van de stewar dessen uit 'het gat gezogen en mo gelijk nog en'kéle gebruiksvoorwer pen uit de achter He deur gebouw de 'boordkeuken, doch niemand van de 'bemanning of van de 26 passa giers 'liep enig letsel op, mede dank zij het feit, dat zij zich geen van al len bij de deur 'bevonden. Het gehavende 'toestel' met het spectaculaire 'gat bij de staart land de kort na ha'lf zes veilig op Schip hol'. ROTTERDAM. Nederlandse im migranten in Hawke's 'Bay in N. Zeeland hebben het plan om een bedrag van 40.000 gulden bijeen te brengen met 'het doel op de boule vard van Napier een Nederlandse windmolen te plaatsen, aldus een publikatie in het maandblad van het Nieuw Zeeland-Instituut. Een Nederlandse firma za'l worden ge vraagd de molen le leveren. HAARLEM. De 25-jarige ban ketbakker A. M. C. uit Midden- meer is, vermoedelijk tengevolge van een onjuiste inhaalmanoeuvre cp de Delft'laan (de verbinding Haailem-Velsertunnel) van de weg afgeraakt en met zijn auto tegen de gevel van een vijftig meter verder gelegen woonhuis gebotst. De be stuurder en zijn echtgenote werden met een 'hersenschudding en ern stige hoofdwonden naar een zieken huis vervoerd'. BUDEL. Aan de legerplaats Bu- del zal nog voor enkele miljoenen guldens „vertimmerd" moeten wor den, -voord'at ze voldoet aan de nor men zoa'lg die in de Nederlands- Duitse overeenkomst zijn vastge legd. In principe 'is het zo, dat wat de Nederlandse troepen die naar Seed'orf gaan daar aan outillage krij gen, in Budel ook voor de Duitse troepen ter 'beschikking moet ko men. Ingezonden mededeling Sporttoto Hemelvaartsdag DEN HAAG, 23-5. De uitslagen van de voetbalwedstrijden, die gel den voor de sporttoto van Hemel vaartsdag (no. 34) waarin de toto- spelers het aantal treffers (doelpun ten) in tien wedstrijden moesten ra den, luiden: 1. Willem II-PSV 0-2 2. DOS-Fortuna '54 0-2 3. Volewijckers-Heracles 3-4 4. Blauw Wit-Ajax 0-3 5. Enschedé-Volen'daim 1-1 6. Sparta-ADO 1-1 7. MVV-NAC 1-3 8. GVAV-Feijenoord 1-1 9. RBC-Veendam 5-3 10. SHS-RODA JC 4-0 De winnende kolom was: 2-11- 16 - 22 - 32 - 36. Wat biedt de BEELDBUIS? Dit week-end is nadat vrijdag alles om moeder en wat riedels en fiedels gedraaid heeft, zaterdag de beurt aan Dorus in een ouderwetse Saint Germain des Prés. Om half 8 eindelijk weer eens dat gezellige persbureau niet Jim Backus. Inspec teur Leclerc volgt om 9.35. Zondag The Flintstones, een eenactertje en o.a. het Kunstmaandorkest. Enkele tips voor de vijfdaagse: maandag als hoofdfilm de Engelse rolprent Take a giant step met Johnny Nash en Estelle Hemsley, een film van I960 dus geen oudje ditmaal. Dinsdag de detectivefilm i?x de reeks Dial 999 (het no: van Scot land Yard). Woensdag Real Madrid- Santos als dat lukt, en anders een onzer symfonie-orkesten in rondo synfonico. Donderdag het toneel stuk Gevaarlijke vlucht door ton.- groep Theater. E. Eeckhoff. Door auto gedood BAARN, 23-5. Donderdagmiddag omstreeks twaalf uur is de 64-jarige J. Euverdams uit Baarn bij het oversteken van de Amsterdamse straatweg aldaar door een personen auto gegrepen. De man, die doof was, werd zo ernstig gewond, dat hij ter plaatse is ovcrleHen. Schouwen-Duivelandse Sportspiegel Burgh i:cg niet buiten degradatie-gevaar Mevo speelt laatste thuiswedstrijd tegen Chrislandia Belangrijke wedstrijd SKNYVK- Burgh in eerste klas SDKB Zaterdagmiddag aanstaande school- kcrfbalwedstrijden vcor lagere scholen te Kerkwerve, Sirjansland en Renesse Reumatiek TOGAL HELPT Griep TOGAL HELPT Migraine TOGAL HELPT Menstruatiepijn TOGAL HELPT Verkouden TOGAL HELPT Hoofdpijn TOGAL HELPT Spit TOGAL HELPT President Kennedy 'heeft de Amerikaanse minister van landbouw Orville Freeman, een speciale mach tiging verstrekt om dumping van Amerikaanse tarwe op de wereld markten te voorkomen, zo heeft hét Witte Huis donderdag bekend ge maakt. VOETBAL K.N.V.B. ZONDAG COMPETITIE. Het is Burgh in de 4e kl. G niet gelukt in de wedstrijd tegen Halsteren een winstpuntje le bemachtigen. Met 1-0 trokken de groen-witten aan het kortste eind waardoor hun positie nog steeds zor gen baart, temeer daar Oude Molen ook nu weer niet binnen de lijnen kwam. Sprundel kwam geheel bui ten schot door een 2-0 overwinning op Cluzona, terwijl NSV met 5-3 de baas bleef over NVS. De stand on der aan de ranglijst ziet er nu als volgt uit: S.C. Gastel 19 5 6 8 33-41 16 De Schutters 18 5 5 8 32-34 15 Zierikzee 19 5 4 10 28-41 14 Burgh 20 3 8 9 38-49 14 Oude Molen 18 3 4 11 22-49 10 Zondag speelt Burgh zijn laatste thuiswedstrijd en wel tegen het de laatste tijd uitstekend op dreef zijn de Vosmeer. Om haar positie wat te verbeteren zon Burgh minstens op de helft van de inzet beslag moeten leggen. Zierikzee gaat op bezoek bij NVS ivaar het hard zal moeten aan- pakken om er iels uit te halen. Gas tel kan haar positie geheel veilig stellen door thuis van Oude Molen te winnen. Clxizoxxa zal de xoinst wel moeten afstaan aan NVS, terwijl Kruisland voor eigen publiek niet geheel kansloos is tegen Sprundel. De Schutters, ook nog niet geheel veilig, zal tegen het bezoekende Hal steren zeker zijn uiterste best doen om de winst te bemachtigen. ZATERDAGCOMPETITIE. In de 4e klas B speelt MEVO morgenmid dag tegen Chrislandia zijn laatste thuiswedstrijd. De bezoekers, die al tijd nog een kleine kans hebben op promotie, zal het MEVO zeker niet gemakkelijk maken. Arnemuiden gaat thuis ivinnen van Spui, terwijl Dinteloord zijn kleine kans op de titel zal willen behouden door de uitwedstrijd tegen SVV '54 tot een goed einde te brengen. Bij Middel burg-Tem. Boys en VVN-Zwaluwse Boys slaan wij de kansen van de thuisclub iets hoger aan. AFD. ZEELAND. ZONDAGCOM PETITIE. In de le klas A gaat Drei schor op bezoek by Brouwershaven. De thuisclub heeft hierbij wel een kleine kans het nu niet bepaald suc cesvolle seizoen toch nog met een- overwinning af te sluiten. De ont moeting tussen Zierikzee II en Hans- weertsc Boys is uitgesteld en zal waarschijnlijk wel niet meer worden gespeeld. ZATERDAGCOMPETITIE. In de le klas kan Meeuwen nog op gelijke hoogte komen met VCK als het de thuiswedstrijd tegen deze club weet te winnen. Bij een puntenverdeling is VCK reeds kampioen. Yerseke III kan nog op gelijke hoogte komen met Bruse Boys als het haar laatste wedstrijd tegen Wolfaartsdijk in winst iveet. om te zetten. In de 2e klas C zullen de MEVO-reserves de winst wel aan het bezoekende Dui veland moeten afstaan. WIK heeft le Kerkwerve de beste troeven in handen tegen Brouwershaven III. KORFBAL. In de le klas van de SDKB staat te Nieuwerkerk de be langrijke ivedstrijd tussen SKNWK en Burgh op het programma. Weet de club uit de Westhoek ook deze wedstrijd weer tot een goed einde te brengen dan zouden wij niet we ten welke club de groen-witten in hun opmars nog zou kunnen stuiten. Zeemeeuwen heeft le Haamstede de beste papieren tegen Uxxitas, terwijl WIK hard zal moeten aanpakken als het Brouwershaven van het lijf zal willen houden. In de 2e klas kan Burgh II de puntjes bemachtigen op hel bezoekende NOAD. DOSKO heeft in eigen omgeiiing wel een kansje op een puntenverdeling- tegen WIK II. In de 3e klas zullen Brouwers haven 11 en WIK 111 wel na aan el kaar zyn gexvaagd. SKNWK II staat zeker voor geen gemakkelijke taak bij het bezoek aan ZSC II, terwijl SVOWK hard zal moeten aanpakken voor een gunstig resultaat tegen Burgh III. In de 4e klas zien wij Zeemeeuwen II van Velocitas win nen. Unitas II krijgt het weer niet gemakkelijk tegen NOAD II, terwijl Renesse het thuis spelende DES II zeker niet. zal moeten onderschatten. Morgen (zaterdag)middag zullen te Kerkwerve, Sirjansland en Renesse de schoolkorfbalwedstrijden voor de lagere scholen xoorden gespeeld. Te Kerkwerve zullen hieraan deelne-- men: o.l.s. Noordgouwe A en B; o.l.s. Kérkwerve A en B; o.l.s. Brou wershaven A en B; o.l.s. Zierikzee en c.n.s. Zierikzee. Te Sirjansland: o.l.s. Dreischor: o.l.s. Ouwerkerk; o.l.s. Nxexxxcerkerk en o.l.s. Sirjaxxs- lavd. Te Renesse: o.l.s. Burgh: o.l.s. Haamstede: c.n.s. Haanxstede A en B; c.n.s. Scharexxdijke. A en B; o.l.s. Noordwelle: o.l.s. Serooskerke; o.l.s. Ellexxxeet en o.l.s. Renesse. Op alle drie de plaatsen zal om 1 xiur met de wedstrijden een aanvang worden gexxxaakt.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1963 | | pagina 2