Doodslag na bruiloftsfeest Succesvolle (23ste) wandeltocht Schouwen-Duiveland Natuur-wandeltochten door de Schouwse Westhoek Vlotte 25 km na start te Zierikzee Voor de 23ste wandeltocht op Schouwen-Duiveland, die zaterdag werd gehouden, hadden 145 tippe laarsters) ingeschreven, van wie er drie niet opkwamen, zodat, toen de voorzitter van het organisatiecomité, dr. J. C. RShner, om even twee uur het sein tot vertrekken g3f, 142 wan- delaars(ters) het Havenplein te Zie rikzee verlieten om de tocht van 25 km te gaan volbrengen. Voorafgegaan door de signaalaf deling van de G.V. „Rust Roest" trok het legioen de Zuidhavenpoort uit om via de Julianastraat en de Rijksweg door het Gouweveer rich ting Ouwerkerk te trekken, dat echter niet werd aangedaan, want te voren ging de tocht rechtsaf naar Nieuwerkerk. Vandaar ging het naar Dreischor, waar in ..De Drie Scha pen" gerust werd en de inwendige mens jkorr worden verfrist of ver sterkt? Hier 'kwamen ook de Rode Kruishelpers in actie, want het bleek dat er al enkele blaren waren „opgelopen". Van Dreischor ging het via Schud debeurs en 'langs 'het Rode Kruis- ziekenhuis terug naar Zierikzee, waar de eersten zich reeds te 5 uur 40 meldden. Ging -het eerste gedeel te van de tocht met de wind in de rug, het tweede gedeelte was de wind tegen, wat voor velen de laat ste loodjes ook 'hier 'het zwaarst deed wegen. Het duurde dan ook nog ruim een uur eer de laatsten in „Concord-ia" arriveerden. Het bleek echter, dat niemand was uitgeval len en dat zelfs de enig deelnemen de viervoeter, de hond „Hannibal" (die zijn naam dus wel eer aan deed) de tocht goed 'hadi volbracht. Dv. Röhnev reikte hier de diplo ma's en onderscheidingstekens uit, die varieerden van een wandelkruis tot en met 'het cijfer 13. Deze 'laat ste bewijzen overigens wel dat er op ons eiland toch ook nog trouwe deelnemers aan deze wandeltocht zijn. Overigens waren er ook velen die voor de eerste maal deelnamen- Moedgevend was het ook dat er dit maal ook nogal deelnemers waren van buiten het eiland, n.l. van Noord Beveland. uit Middel/burg, Kapelle 'bij Goes en Breda. Allen waren het er over eens dat .'het een mooie wan deltocht was geweest, niet alleen wat het weer 'betreft (al was er wel iets teveel wind), maar ook door de 'goede wegen en 'het uitgestippelde parcours. De uitslag. Het aantal deelnemende groepen bedroeg slechts twee, n.l. de G.V. „Rust Roest" uit Zierikzee en de S.V. „Duiveland" uit Oosterland, die heide een groepsprijs ontvingen Van de ind'iv. deelnemers liepen 31 dames en 47 iheren voor de eerste maal, 6 dames en 16 heren voor de 2e maal. 8 dames en 12 'heren voor de 3e maal, 4 dames en 1 heer voor de 4e maal', 4 dames en 2 heren voor de 5e maal, 2 dames en 2 heren voor de 6e maal. 1 heer voor de 7e maal. SPRAAK TERUG Een 24-jarige doofstomme uit Chesterfield, die sedert zijn achtste jaar zijn gehoor- en spr eekvermogen kwijt was, heeft dit na een auto-ongeluk waarbij hij ernstig aan het hoofd gewond werd, terugge kregen. Hij piel uit een boom toen hij acht jaar was en liep toen eveneens hoofdwonden op GRONINGEN, 18-5. De bruiloft van een dochter van de familie B. in Groningen is in de vroege morgen van zaterdag triest geëindigd. Een zoon van de familie, de 26-jarige H. B.. sloeg voor de woning aan de Heesterpoort een der bruiloftsgas ten tegen de grond. De man, de 49- jarige B. Hermse uitGroningen, was op slag dood. De dader werd in 'de loop van de morgen in de stad aan gehouden. De vechtpartij zou zich razendsnel voltrokken hebben. De heer Hermse kreeg een kaakslag en sloeg tegen de 'grorïd. Over de aanleiding tot dit drama is nog niets bekend. Het hu welijksfeest was tamelijk rustig ver lopen en er zuden geen wanklanken gehoord zijn. Het stoffelijk overschot van het slachtoffer is door de G.GJD. naar het academisch ziekenhuis gébracht. Er zal sectie worden verricht. Bezoek van Kennedy aan de Paus? WASHINGTON, 18-5. Kringen die in nauw contact staan met het Witte Huis hebben meegedeeld, dat presi dent Kennedy, tijdens zijn bezoek aan Italië, volgende maand, Paus Joannes hoopt te ontmoeten. De Amerikaanse president zal ver moedelijk op 20 juni uit Washington vertrekken voor bezoeken aan Italië, West-Duitsland, West-Berlijn en Ier land. Volgens gezaghebbende kringen was Kennedy eerst van plan zijn be zoek aan Italië tot Milaan te beper ken. Hij zou echter naar aanleiding van de uitslagen van de jongste al gemene verkiezingen in Italië van dachten veranderd zijn. KERKNIEUWS Oud Ger. Kerk OOSTERLAND. In de Oud Ger. kerk aan het Groenendaal alhier hoopt ds. L. Gebraad reeds op woensdagavond 22 mei, aanvangende half adht, de Hemelvaartspredikatie te houden. Ds. Gebraad is pred. te Sint Philipsland. 1 heer voor de 8e maal en l dame voor de 9e maal. Voor de 10 maal liep de heer Joh. J. Geleijnse uit Breda, voor de 12e maal de heer Ant den Boer uit Zonnemriae, voor de 13e maal mej. A. E. Korsten en cte heer J. Bloem, beiden uit Zie rikzee. En nu kunnen de wandel liefheb bers weer gaan trainen voor de vol gende wandeltochten zoals de Avondvierdaagse op 10, 11, 12 en 13 juni a.s., de tochten van „Brouwers haven" en in de Westhoek en de tocht over Noord-Beveland, welke laatste op 27 juli a.s. gehouden zal worden. Prinses Paola verwacht een baby BRUSSEL, 18-5. Prinses Paola, de echtgenote van prins Albert van Luik, verwacht in oktober een baby, zo is vrijdag officieel meegedeeld. Prins Albert, een broer van koning Boudewijn en prinses Paola hebben reeds een zoon en een dochter. Soekarno naar Europa DJAKARTA, 18-5. President Soe karno zal woensdag a.s. naar Europa vertrekken. Hij zal een maand va kantie doorbrengen in Italië en Oos tenrijk. Zijn artsen hebben hem rust voorgeschreven. De president zal op zijn reis wor den vergezeld door de minister van buitenlandse zaken, dr. Soebandrio. Besparing door twee wekelijkse loonbetaling EINDHOVEN, 18-5. Voov olie per- soneelsleden van Philips, die gewend zijn per week loon te ontvangen, zal in juli een tweewekelijkse loonbeta ling worden ingevoerd. Eén van de voornaamste overwegingen die ertoe leidden de invoering van een langere betalingstermijn in studie te nemen, was de kostenbesparing die daarmee wordt verkregen, zo meldt de „Phi lips Koerier". Een zeer belangrijk deel van de besparing schuilt hierin, dat de elek tronische rekenmachines voortaan slechts 26 maal per jaar voor de loonberekeningen behoeven te wor den ingezet in plaats van 52. In to taal verwacht Philips een besparing van ruim 800.000 gulden te kunnen bereiken. Een overschakeling meteen op een betaling per maand stuit op verschil lende bezwaren en moeilijkheden. Het ligt echter wel in de bedoeling hiertoe t.z.t. te komen. Volgens 'het officiële Indonesi sche persbureau Antara zijn vrijdag in het dorp Garoet ten zuiden van Bandoeng twaalf jongeren en twee politie-a'gerïten gewond geraakt bij betogingen tegen de Chinezen. „Karei Doorman" in Zweden GOTHENBURG, 18-5. - Hr. Ms. vliegkampschip „Karei Doorman". Hr. Ms. jagers „Amsterdam" en „Overijssel" en Hr. Ms. onderzeeboot „Walrus", onder commando van schout bij nacht L. E. H. Reeser, zijn vrijdag voor een vierdaags onoffi cieel bezoek in de Zweedse haven stad Gothenburg aangekomen. Het bezoek onderbreekt de oefeningen, die de schepen op het noordelijk deel van de Noordzee houden. Premier Chroesjtsjov naar Zweden MOSKOU, 18-5. Premier Chroesj tsjov van de Sowjet-Unie heeft een uitnodiging voor een officieel bezoek aan Zweden aanvaard. Het tijdstip van dit bezoek zal later worden vast gesteld. Dit heeft de Zweedse minister van buitenlandse zaken, Torsten Nilsson, vrijdag meegedeeld. Hij had een onderhoud van bijna drie uur gehad met de Russische leider over internationale vraagstuk ken. Het Russische voorstel van twee of drie inspecties per jaar was een ma ximale concessie van de Sowjet-unie geweest in de onderhandelingen ovei een verbod op kernwapenproeven. Wat Berlijn aangaat had minis ter Nilsson de indruk dat de re gering van de Sowjet-Unie van plan is deze kwestie binnenkort opnieuw aan de orde te stellen. Scholier doodgeslagen VOORBURG, 17-5. Bij een ruzie tussen twee groepen jongens, op de Van Pabstlaan in Voorburg, heeft de 18-jarige scholier B. A. B. uit deze gemeente, de 17-j. winkelbediende A. G. G. M. Diepstraten uit Den Haag zo'n klap gegeven, dat deze dood neerviel. B. is door de politie in Voorburg aangehouden en voor geleid voor de officier van justitie in Den Haag. De anatoom-patholoog dr. J. Zel- denrust uit Den Haag heeft sectie verricht op het stoffelijk overschot van het slachtoffer. B. was met zeven andere scholie ren aart voetballen toen 4 jon gens, onder wie Diepstraten, voor bijkwamen. Er ontstond een woor denwisseling, die uitliep op een vechtpartij tussen B. en D„ met het gemelde noodlottige gevolg. UTRECHT. De Britse lord-zegel- bewaarder, onder-rrtinister van bui tenlandse zaken, Edward Heath, die op 'het paleis Soestdijk de lunch ge bruikte met Z.K.H. Prins BernhaPd iheeft na afloop hiervan hetf uit 1831 doterende Batz-orgel in de Domkerk in Utrecht bespeeld'. TWEEDE KAMER Noodwet Arbeids voorziening ingediend DEN HAAG, 18-5. In geval van oorlog, oorlogsgevaar of in buiten gewone omstandigheden zal op alle Nederlanders en inwoners van Ne derland een burgerdienstplicht rus ten. Deze burgerdienstplicht is een uiterste maatregel, die alleen dan zal werden toegepast wanneer het niet mcgelijk blijkt op minder ingrijpende wijze in de personeelsbehoeften van vitale bedrijven of dienst te voor zien. Een wetsontwerp van deze strek king, de „Noodwet arbeidsvoorzie ning" is bij de Tweede Kamer inge diend. Aanbesteding werken kanaal Terneuzen—Gent MIDDELBURG, 18-5. In Middel- buig is donderdag aanbesteed het verruimen van 'het kanaal van Ter- neuzen naar Gent, tussen Sluiskil en de Belgische grens, met bijbehoren de welken in de gemeenten Sas van Gent, Wcstdorpe en Zuiddorpe, Axel en Terneuzen. De laagste inschrijver was aan- r. ermngsmaatsehappij Jac. G. van Oord N.V. in Utrecht met f34.834.000 De hoogste inschrijver was S. A. Sanders aannemingsbedrijf N.V. in. Rijswijk vor f 46.000.000. Herdenking Franse gevallenen in Zeeland VLISSINGEN, 18-5. Op de Fran se militaire begraafplaats in Ka pelle bij Goes is de jaarlijkse her denking gehouden van de in de mei dagen 1940 en in het tijdvak 1940- 1945 in ons land gesneuvelde Franse militairen. Bij deze plechtigheid wa ren, behalve vele nabestaanden en oud-strijders, ook aanwezig de Fran se ambassadeur in ons land en de commissaris der koningin in de pro vincie Zeeland. Falale kotsing eist drie mensenlevens HARLINGEN, 18-5. Drie doden en vijf gewonden in d!e trieste balans van een verkeersongeluk, dat op de afsluitdijk nabij Kornwerderzand is 'gebeurd. Een personenauto met vier inzit tenden, die richting Den Oever reed, ging na een inhaalmanoeuvre slin geren en kwam op de linker weg helft terecht, juist toen uit tegen overgestelde richting een auto met -vijf inzittenden naderde. In völle vaart reden 'beide auto's op elkaar 'iri. a Zaterdag as het Amerikaanse vrachtschip „Surveyor" met nog 759 Cubaanse ballingen in Florida aan gekomen. EEN ROETE MET ONTDEKKINGEN HAAMSTEDE, 19-5. Een dertigtal wan dele nth ousiaste n waren zater dagmiddag aanwezig cm deel te ne men aan een der landelijke wandel tochten van het I.V.N., hier in de Westhoek geoi'ganiseeid door de Vo gelwacht Schouwen-Duiveland. Vooidat de deelnemers vertrekken konden ze de.,gesloopte Slotbrug van het Haamsteedse slot in ogenschouw nemen. De voorzitter van de Vogel wacht, de heer J. P. C. Boot, sprak de deelnemers toe en wenste hen een prettige tocht toe. Onder de deelnemers was een groep NJ.N.-ers, doch ook de eilandbewoners waren opgekomen om te genieten van de prachtige na tuur in deze omgeving. Er waren mensen uit Zierikzee. uit de West hoek en een 'gezelschapje niet zo jong meer zijnde inwoners uit Nieu werkerk, die speciaal gekomen wa ren om de koekoek te horen. Deze laatste gaf gehoor aan de roepstem en galmde zijn eentonig geluid dooi de Haamsteedse bossen. Eerst werd een wandeling gemaakt door de prachtige paadjes van het Slotbos, waar al spoedig de spotvogel zich deed horen. De Nieuw Weg (een weinig bekende naam), werd over gestoken naar het andere deel van het 'bos. Zeer nauwkeurig werden hier enige minder bekende planten onder de loep genomen, waaronder de Stinkende Gouwe, een plant die vroeger gebruikt werd om oogziek tes te 'helen. Ook de Ereprijs of Ve ronica komt in de 'bossen voor, even als de Hondsdraf en een der minder bekende paddestoelen, de Morielje's. Deze laatste werden vroeger door de schooljongens gezocht en voor een cent per stuk aan de Slotibewoners verkocht. Ook Look zonder* Look kon zich in de belangstelling van de deelnemers verheugen. Blik op „Het Zeepe". Voor de Vertonsweg werd het Groenoordswegje ingewandeld waar na het 'bekende wandelpad werd ge volgd tot aan het oude Torenpad. Dit was vroeger de kortste verbin ding-voor de bewoners van de vuur toren en omgeving met de dorpen Haamstede en Burgh. Voor de klim- l'ustigen was er even gelegenheid om van een van de zich aldaar bevin dende hoge duinpieken een kijkje te nemen over het fraaie natuurgebied „Het Zeepe". Door het Slotbos werd nu via de zuidzijde weer het eind punt 'bereikt, Tuinfluiiiters, enkele fitissen en tjif-tjafjes zorgden op de gehele tocht voor een muzikale be geleiding, een teken dat deze kleine zangers zich in grote getale in de bessen bevinden. Voor de eerste maal in het seizoen vertoonde zich ook het fraaie vuurvlindertje. Deze tocht d;ie zondagmiddag her haald werd. eveneens door een der tigtal wandelaars, werd aan 'het ein de besloten met een duilkwooid van de voorzitter. De heer Boot was er van overtuigd dat de beide wande lingen geheel aan het gestelde doel hebben voldaan. In het najaar volgt nog een wandeling maar dan over een andere roete. Ongeluk met vuurpijl AMSTERDAM, 20-5. De twaalf jarige C. van Richteren uit Amster dam is zaterdag ernstig gewond ge raakt toen hij een soort vuurpijl ontstaak. die in z(jn rechteroog kwam. De jongen is in het Wil hel- mina gasthuis opgenomen. Zaterdag "had hij met twee vrien den in een reddingboot van de Duit se 'kustvaarder „Partner", gemeerd in de Oude Houthaven, gespeeld. De jongens hebben toen enkele zoge naamde valscherm-noodsignalen meegenomen, waarvan er eeri hel ongeluk veroorzaakte in de Nova Zemblastraat. De jongens beweren maar twee vuurpijlen te hebben meegenomen. De kapitein van het schip mist echter nog drie noodsig nalen. De rijkspolitie to water vreest dat nog drie van deze ge vaarlijke apparaten bij de jeugd in omloop zijn. SPORT VOETBAL K.N.V.B. Afdeling Zeeland. Het programma voor zaterdag 25 mei luidt als volgt. Ie klas: Kats-Meeuwen; Yerseke III-Wolf aartsdijk. 2e klas C: MEVO II-Duiveland I (2.30 uur, scheidsr. Th. Sies); WIK I-Brouwershaven III (2.30 uur, G. v. d. Wielen scheidsr.). Het programma voor zondag 26 mei is als volgt. Ie klas A: Brouwers'haven-Dréi- sdhor (2.30 uur. sdheidsr. N. Speel man); Zierikzee II-Hans w. Boys (2.30 uur, scheidsr. A. Dorst). District Zuid I 4e klas C: Zieriikzee-Sprundel 3-0; S.C. Gastel-Burgh 1-1; Vosmeer- NVS 3-0; H'alsteren-Cluzona 3-1 NSV-Kruislan'd 5-2 ((NSV kampi oen). Afdel'ing Zeeland le klas A: Dreischor-Patrijzen 2-3 Hansw. Boys-Brouwershaven 12-0 (Brouwershaven degradeert); Robur- Noormannen 5-2. Zaterda'geompetitie 4e klas B: Spu'i-MEVO 2-1; Din- teloord-AZVV 0-1; SW-Middelburg 3-1; Nieuwdorp-VVN 2-4; Zwaluw- se Boys-Arnemuiden 2-3; Chrislan- dia-Tèim. Boys 0-0. cte heer en mevr. C. Nolct-Terwis- scha mol 72% M.P. Winnaar van de wisselbeker voor het seizoen 1962-'63 het paar de heer era me vr. Lrupcn-van Ockel le Goes. BILJARTEN De Carambole won van D.O.S. In hotel „De drie Schapen" te Dreischcr werd Cen biljartwedstrijd gespreid tussen het kampioensteam „De Carambole" en het Ouwerkerk- se „D.O.S.". De gedetailleerde uit slag was als volgt: P. van Mieilo-A. Vijverberg 0-2 Kr. Dorst-1. den Boer 2-0 Joh. Steenland-J. Bom 2-0 K. L. v. d. Werve-L. Raamsdonk 2-0 A. H. -de Waaij-Vijveibeig 2-0 J. J. de Bil-J. Bom 0-2 C. W. Kommer-I. den Boer 0-2 A. J. van Mierlo-L. Raamsdonk 1-1 C. Lodewijk-P. Vijverberg 2-0 De Carambole won deze revanche- ontmoetöng met 11-7. Het ligt 'in de bedoeling dat binnenkort een tegen bezoek aan Ouwerkerk wordt ge bracht. O.K.K. (Nieuwerkerk) wint gewestelijke titel Bij de gewestelijke kampioen schappen voor viertallen heeft hel derde team van het Nieuwerkerkse O.K.K. zatei dag voor een zeer fraaie prestatie gezorgd door beslag te leg gen op de gewestelijke titel. O.K.K. begon met een overtuigen de 9-0 zege op Nooit Volleerd uit Langeweg waarna in de halve fi nale De Valken uit Tilburg er met dezelfde cijfers aan moest geloven. De finale gaf een bijzonder spannen de strijd te zien tussen O.K.K. en Steeds Beter uit Roosendaal, welke met 5-4 door de Nieuwerkerkers ge wonnen werd. O.K.K. zal nu in juni te Amsterdam deelnemen aan de fi nale wedstrijden om het kampioen schap van Nederland. In de 2e klasse eindigde het eerste team van O.K.K. cp de 3e plaats. Er werd' uitstekend gestart met een 7-2 overwinning op De Krulleken uit Eindhoven. In de halve finale werd zij evenwel uit geschakeld door Tilburg dat met 5-4 wist te winnen van onze mensen. In de nacht van zaterdag op zon dag zijn elf mohammedaanse pel grims uit Afghanistan en Irak om het leven gekomen, toen de autobus waarin zij zaten over de kop sloeg. Het ongeluk 'gebeurde op de weg tussen Amman en Jeruzalem. 22 pel grims werden gewond. Zij waren op de terugweg na een bezoek aan het graf van de profeet in Mekka. Minstens 27 landarbeiders zijn zaterdag in de buurt van Pahokee, in. de Amerikaanse staat Florida, verdronken toen de autobus waarin zij zaten door een passerende vrachtwagen werd geraakt en in een langs de weg lopend 'kanaal te recht kwam. Vijftien inzittenden konden worden gered. AMSTERDAM. In tegenwoordig heid van de Japanse ambassaderaad, de heer N. Takase en de directeur van de Japan External Trade Orga nization, de heer Y. Munakata, is in het Hiltonhotel te Amsterdam de Isuzo-Bellel, de eerste Japanse auto op de wegen van het Europese vaste land, 'geïntroduceerd. AMSTERDAM. Met honderden jeugdige Amsterdammers heeft prin ses Beatrix in de RAI in Amsterdam een concert bijgewoond van het Na tionaal Jeugdorkest onder leiding van Nico Hermans, ten bate van de actie voor de hei bouw van het Per zische dorp Doesadj. MARKTBERICHTEN Eierprijzen V.E.C.E. In de periode van 13 tot 18 mei werd door de Coöp. In- en Verkoop- centrale voor Eieren V.E.C.E. uitbe taald f 1,60 per kg. Voor vuilschalige en gewassen eieren werd 1 cent per stuk minder uitbetaald. ZAANDAM. De 62-jarige wiel rijder F. Boddenberg uit Zaandam is verongelukt toen hij op de hoek Zuiddijk-de Savornin Lohmanstraat aldaar trachtte een vrachtauto rechts te passeren. De wielrijder weid door de vrachtauto geraakt, kwam te vallen en kreeg het ach terwiel van de wagen over zijn hoofd. De man was op slag dood. De onderhandelingen in Geneve tussen Amerika en een delegatie van de Europese zes hebben zondag avond nog niet tot een akkoord ge leid over het Amerikaanse voorstel tot een algemene tariefsverlaging. Het overleg wordt maandag en zo nodig dinsdag voortgezet. Men heeft voortgang gemaakt. Jaarvergadering fanfare „Con Amore" - Noordgouwe NOORDGOUWE, 18-5. Donderdag j.l. hield het fanfaregezelschap „Con Amore" in de oude o.l. school de jaarvergadering. Op deze bijeen komst waren ook aanwezig de heren Th. Ganzeman, J. L. Vis en N. A. van Wijk als leden vaii de commis sie van toezicht. In zijn openings woord gewaagde de voorzitter, de heer D. Viergever,, van de vele moeilijkheden waardoor het jaar 1962 werd gekenmerkt. Door ziékte van de 'directeur en verschillende leden, alsmede allerlei familie-omstandigheden kon dit jaar geen uitvoering worden gegeven. Het repetitie-bezoek was hierdoor - met het tooh al kleine aantal leden - •van dien aard dat weken niet kon worden gerepeteerd, waardoor de in teresse en 'het muzikale peil sterk 'daalden. De voorzitter wekte de' mu zikanten op vooral de repetities weer trouw te bezoeken nu momenteel de moeilijkheden weer voorbij zijn. Hierbij sprak de voorzitter de hoop uit dat 1963 voor „Con Amore" meer mogelijkheden zal brengen dan het afgelopen jaar. De voorzitter memo reerde verder het overlijden van de heer Hage, waannee een zeer trouw en actief lid heenging. Met enkele ogenblikken stilte werd1 zijn heen gaan herdacht. Uit het jaarverslag van 'de secre taris bleék dat ook in de afgelopen zomer weinig hoogtepunten konden worden vermeld. Het bleef bij één concert te Schuddebeurs en enkele serenades bij jubilea. De penning meester moest een nadelig saldo ver melden, hetgeen echter niet betekent dat de financiële positie alarmerend is. Van de in 1960 aangegane lening in stukjes van f 50 en f 25 't.b.v. het uniformenfonds kon weer een drie tal worden uitgeloot. De aftredende bestuursleden de heren D. Viergever (voorz.) en 'de heer J. J. Romijn (penningm.) werden herkozen. De heren J. de Wit en J. C. Bos wissel den van functie, de heer de Wit wordt secretaris en de heer Bos vice- voorzitter. De heer C. Koopman za'l als bibliothecaris en de heer M. v. d. Weele als controleur op de muziek instrumenten en uniformen optre den. Concerten Door de Cult. Vereniging is weer muzikale medewerking gevraagd bij de collecte 'rijtoer ouden van dagen en bij de te organiseren feestelijk heden op 29 juni bij gelegenheid van de verjaardag van prins Bernhard. Voorgesteld wordt deze zomer geza menlijk een uitstapje te riiaken. Dit stuiit edhiter, door 'het kleine aantal leden, op grote financiële bezwaren, zodat het merendeel van de leden dit niet te verwerkelijken achtte. Nu „Con Amore'4 vermoedelijk weer over z'n dieptepunt her. is zal ge tracht worden weer enige concerten te verzorgen te Noordgouwe en Schuddebeurs, waar men zich het 'bestaan van het korps nauwelijks meer bewust is. Daar de belangstel ling bij concerten dn de kom van het dorp er gering is, werd besloten voor het eerstvolgende concert de tent te plaatsen op het plein van de oude o.l.-school. De muziekliefhebbers in de dorpskom zullen zeer zeker wel luisteren, maar zij kunnen dit ook deen als zij binnen blijven. De muzi kanten hebben echter graag de be langstelling tastbaar rondom de tent Als mocht blijken dat dit geen re sultaat oplevert behoeft dit natuur lijk niet te worden herhaald daar de tent overal te plaatsenis. Nadat door de directeur nog enige nieuwe muzieknummers waren uitgereikt sloot de voorzitter met een dank woord voor de belangstelling en aangename besprekingen deze ver gadering. le klas: Bruse Boys-Yerseke III 6-1; Kats-Kapelle 2-3; AZVV II- Hoek 4-6. 2e klas C: Brouwershaven III- MEVO II 3-1; Zeemeeuwen-Duive- land 2-5. Groep B XI: Zierikzee B II-Zie- Tïkzee B I 0-13 (Zierikzee B I kam pioen). Groep B XII: WIK B I-Zwaluwen '61 B I 0-0. KORFBAL S.D.K.B. le klasse: Bungh-Zeemeeuwen 7-1; SKNWK-WIK 5-3; Unitas-Br.haven 3-5. 2e klas:WIK II-Burgh II 1-3; NO- AD-ZSC 0-2. 3e klas: ZSC II-WIK III 3-4; SVOWK-Br.haven II 3-1; Burgh III- SKNWK II 2-2. 4e klas: Unlitas II-Velocitas 2-10; Renesse-NOAD II 6-1; DES II-Zee- meeuwen II 2-3. A'dspiranten SKNWK-Unitas 4-0; Burgh B- Re- nesse 2-0; Burgh A-Zeemeeuwen 6-2; ZSC-DOSKO 4-1. Wedstrijd te Zierikzee De laatste wedstrijd van het brid- geseizoen weid zaterdag gespeeld. De uitslag was tevens bepalend voor de toewijzing van de wisselbeker. De uitslag was als volgt: Oneven groep: le. de heren L. Canters en P. A. Riibbens met 68% M.P.; 2-3 de iheer en mevr. Leupen te Goes en de heren A. Rodoe en J. van Tlchelhoven, ieder met 75% M.P. Even groep*, le. de heren J. van Urk en J. Schaap met 69% M.P.; 2e. HET GEHEIM VAN TURTON TOWER Languit ligt Olivier in de greppel aan de voet van de toren-muur. Juist als hij zich kreunend het hoofd wrijft en pogingen doet om overeind te krabbelen, komen Aram en de anderen door de duisternis toesnellen. „Voorzichtig aan. Olivier", zegt Aram, „waar heb je pijn?" „M'n kop en m'n rechterschouder", gromt de ander, terwijl hij, gesteund door Aram en Agua, overeind krabbelt. „Bij Neptu- nus, ik zal die Williams! Laat me los! Ik zal die vervloekte schurk een pak slaag verkopen, dat hem nog lang heugen zal!" „Rustig aan, rustig aan", bezweert Agua de woedende kapitein. „We laten het hier heus niet bij, maar we moeten voorzichtig te werk gaan, nietwaar Aram?" „Heel voorzichtig", beaamt Aram, die peinzend naar het sombere silhouet van Turton-Tower kijkt. „We hebben geen schijn van bewijs tegen hemnog niet tenminste

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1963 | | pagina 2