VOLOP POLITIEKE BEDRIJVIGHEID IN DEN HAAG Verletbestrijding in het bouwbedrijf PHILIPS 559ste STAATSLOTERIJ 4e kias 4e njst Brabant blij met Schelde-Rijn verdrag Heden vrijdag beginnen de consultaties rond de komende kabinetsformatie DE KERKDIENSTEN VOOR ZONDAG DEN HAAG, 16-5» Naar uit parle mentaire kring vernomen wordt zal koningin Juliana, vrijdagochtend (vandaag) tussen tien en twaalf uur achtereenvolgens de voorzitters van de Eerste en Tweede Kamer, mr, J. Jonkman en mr. F. J. van Thiel, ont vangen. Rond het middaguur zal de vice-president van de Raad van State, pref. dr. L. J. M. Beel, zyn opwachting cp Huis ten Bosch ma ken. Daarmee kunnen de consulta ties rond de komende kabinetsfor matie als begonnen worden be schouwd. Het stond donderdagavond nog niet vast of de koningin reeds vrij dagmiddag een begin zou maken met de fractieleiders uit de Tweede Ka mer bij toerbeurt bij zich te ontbie den. Met deze mogelijkheid wordt rekening gehouden. Deze consulta ties zouden waarschijnlijk zaterdag voortduren. Zoals men weet dragen de adviezen van de fractieleiders een zeer persoonlijk karakter. De fractieleiders DEN HAAG, 16-5. Reeds de dag na de verkiezingen gonst parlemen tair Den Haag van politieke bedrij vigheid. Donderdagmiddag om 4 uur kwam de K.V.P.-fractie bijeen. Niet alle nieuw-gekozenen waren aanwe zig en ook de ministers Luns en Cals ontbraken. Voorts kwam cp dezelfde tijd de fractie van de V.V.D. bijeen. Een uur later ging de fractie van de Partij van de Arbeid in vergadering. Om 6 uur kwamen de Anti-Revolu tionairen bijeen en om 8 uur de frac tie van de Christelijk Historische Unie. Donderdagmorgen heeft de Kamer-voorzitter, mi\ F. J. van Tiel, een zeer langdurig onderhoud Beter clan Kreekrak-plan DEN BOSCH, 16-5. De, Commis saris der Koningin in Noord-Bra bant, dr. Kcrtmann, heeft in de ver gadering van Provinciale Staten ver klaard, dat de ondertekening van het Schelde-Rijnverdrag op 13 mei vreugde bracht in Brabant over de zekerheid voor de ontwikkeling van plannen cn kansen voor YVcst-Bra- bant. Het is duidelyk, dat de uitvoering van het oude „Kreekrakplan" thans onmogelijk is geworden, maar de, re- geringsVeiMaring waarborgt een reële mogelijkheid in de Ooster- schelde. Hoewel op dit moment nog geen gefundeerd oordeel over de si tuatie is te vellen, zo zei de com missaris, zijn er toch enkele punten pro en contra. Als duidelijk voordeel noemde hij de gretere dimensie, ook de minis ter heeft dit plan er een van natio nale allure genoemd. Technisch en nautisch is het plan 'beter gesitueerd dan 'het oude en 'het heeft tenslotte het voordeel van een rechtstreekse verbinding met de zee via de Wes- terschelde. Als nadelen noemde hij de gro tere 'kosten en de lange termijn waaraan de totale realisering ge bonden zal zijn (de afsluiting van de Oosterschelde is in het Deltaplan gesteld' op 1978). De Commissaris bracht oprechte dank aan minister Korthals voor zijn begrip voor de 'Brabantse be hoeften, Hij was er van overtuigd, dat Brabant 'het de regering bij de onderhandelingen met België niet gemakkelijk 'heeft gemaakt, doch hij was steeds meer begrip dan geprik keldheid tegen gekomen. „Studie, geduld, geld". Nog veel stud'ie, geduld' en geld zullen nodig zijn, eer het eerste zee schip de Brabantse haven zal kun nen bevoorraden, doch wie van- ons zal niet hopen, dit zelf nog mee te maken? zo 'besloot dr. Kortmann. Statenleden hebben daarop hun vreugde uitgesproken over 't thans bereikte stadium. Zij hoopten tevens dat er spoedig omtrent de plannen en mogelijkheden' meer 'klaarheid zal kunnen komen. De 'heer Willem-s (P.v.d.A.) noem- Voor 55 jaar.... Z1ER1KZEE. De installatie van de nieuwbenoemde burgemeester mr. H. C. Moolenburgh zal plaats vin den op zaterdag 6 juni a.s. SCHARENDIJKE. Het muziek korps scheepte zich in om met een 100-tal feestgangers een vaartocht naar Flakkee te maken. ZIERIKZEE. V.V.V. heeft het Middelburgse!: Mannekoor" afge wisseld door strijkkwartet en so praan, voor het concert alhier uit genodigd. ZIERIKZEE. Uit een nalatenschap is aan Kunst en Eer" een bedrag van f 2500 vermaakt, vrij van suc cessierechten. SCHOUWEN. Een tiental burge meesters heeft gedaan gekregen dat onderwijzers kunnen worden aange steld als ambtenaren van de burger lijke stand in de zin der wet. BRUINISSE. Bij graafwerkzaam heden vond een arbeider een tand van een voorwereldlijk dier. De tand woog twee kg. BRUINISSE. Gisteravond zwom men voorbij de gemeente een groot aantal tonijnen in de richting van het Zijpe. Deze vissen worden hier slechts zelden gezien. ZIERIKZEE. Het R.K.-zangkoor „St. Cecilia" ondernam een reisje naar Domburg, met het jacht „He lena". RENESSE. De Il.T.M. heeft de concessie van de tramlijn Bronwers- havcn-Burgh overgenomen. gehad met «de fractieleider van de Partij van de Arbeid, prof. dr. A. Vondeling. Als voorzitter van de fractie van de C.H.U. in de Tweede Kamer is aangewezen mr. H. K. J. Beemink. Tijdens de liberale fractievergade ring, die vijf kwartier duurde, werd mr. E. H. Toxcpeus tot voorzitter ge kozen. In de donderdagochtend gehouden fractievergadering van de Pacifis tisch Socialistische Partij te Ouder kerk aan- de Amstel is de heer H. J. Lankhorst herkozen als fractievoor zitter. In de gehouden vergadering van de Tweede-Kamer fractie van de A. R.P. is de heer H. van Eijsden aan gewezen als voorzitter van de fractie. Dr. De Kort fractieleider K.V.P. Na afloop van de vergadering van de nieuwe K.V.P.-fractie in Den Haag wex-d bekend, dat dr. W. L. P. M. de Kort het presidium van deze fractie blijft voeren. Men kreeg na afloop van de vergadering de indruk, dat de fractie zeer geanimeerd vei'ga- derd heeft. Wat in de bijeenkomst werd be sproken bleef verder geheim. Welin gelichte kringen kunnen zich echter niet aan de indruk onttrekken, dat wellicht gepoogd zal worden met de fracties van de C.H.U. en de A.R. (samen een krappe meerdei-heid van 76 zetels) tot samenwerking bij de formatie te komen, zij het niet in de vorm van een officieel christen-de- mocratisch fx-ont. Een der-gelijke sa menwerking zou tot resultaat kun nen hebben, dat zowel t.o.v. de V.V. D. als t.o.v. de P.v.d.A. een sterke de 'het vooral bijzonder vaag, dat de regering haar toezegging tof mede werking 'bindt aan de olausule: „voor zover te zijner tijd verant woord". Hij 'begreep tevens, dat 'het verle nen van een rijksbijdrage op korte termijn uitgesloten is. Het feit. dat blijkens persberichten het gi-ootste deel van 'het nieuwe plan niet op Bx-aibants gebied is gesitueerd, mag volgens hem voor G.S. geen reden zijn cm in hun activiteiten te ver flauwen. kleurtjes Mttó? ket binnen[<m.d AMSTERDAM. Tot t-wee maal -toe heeft een chauffeur van een vracht wagen een 9toptCken van een Am sterdamse agent genegeerd. Een van de agenten moest zic'h met een snelle sprong in veiligheid stellen, toen de chauffeur plotseling gas 'gaf. HAARLEM. In 600.000 gezinnen zal men in de loop van de komende tien jaar moeten omschakelen op aardgas. Dat betekent, dat bij al deze verbruikers de gasmeters en gastoestellen zullen moeten worden vervangen of aangepast. ARNHEM. Hondei'd 'beelden en 70 tekeningen van dertig Franse beeld houwers zullen onder de titel „Van Rodin tot heden" van 22 juni tot 30 september in de zalen en de tuin van het Arnhemse gemeentemuseum worden tentoongesteld. DEN HAAG. Op 24 mei zal de staatssecretaris van economische za ken, drs. F. J. W^pijzëls het zeven'de kantoor van de' Algemene Neder landse Vereniging voor Vreemdelin genverkeer (ANW) in het buiten land: het te Züx-iCh gevestigde kan toor voor Zwitseidanld en Noord- Itatlië, openen. DEN HAAG. In de Betuwe, het Land van Maas en Waal er, de pro vincies Utrecht en Limburg zullen het komend weekeinde de appelbo men in volle bloei staan. In Limburg zullen naar verwachting bovendien di't weekeinde en de volgende week ock de late perebomen volop bloeien DEN HAAG. De inspecteur-gene raal van 'het onderwijs mr. ir. M. Goote, heeft de officiële opening verricht van de geheel uitgebreide en verbouwde christelijke lan'dbouw- huishoudschool Nij'enhove te Bols- ward. Aan deze middelbare nijver heidsschool is de enige in ons land 'bestaande christelijke opleiding voor de akte N 21 (tuinlbouw'lerares) ver bonden.. AMSTERDAM. Zeven van diefstal en vier van 'heling verdachte jonge lui in de leeftijd van 18 t.m. 30 jaar uit Amsterdam-West verschenen voor de rechtbank in de hoofdstad waarr de officier van justitie tegen beide groepen respectievelijk straf fen variërende van 2 jaar met aftx-Ck tot 20 weken waarvan 14 voorwaar delijk plus aftrek van het voorarrest en 6 maartden onvoorwaardelijk tot één maand voorwaardelijk eiste. AMSTERDAM. „Hét puibliek mag eisen, dat revolvers bij 'de politie 'in 'handen worden gesteld van scherp schutters en niet van agenten die op luttele passen afstand op de be nen van éen ordeverstoorder richten en de darmen 'in de buik aan flat den schieten", deze felle aanval op 'het jMchtvaardig en gevaarlijk schieten" door de politic deed de Haagse advocaat mr. M. H. Huyigens voor de Amsterdamse rechtbank waar Ihij de van bedreiging 'met doodslag en poging töt zware mis handelingen van twee Amsterdamse agenlten beschuldigde Frits J. S. ver dedigde. ASSEN. Bij de firma Schuitema aan de Industrieweg in Assen is een bedrag van ongeveer f 16.000,ge stolen. Door het forceren van een x'aampjc aan de voorkant van het gebouw heeft een onbekende zich toegang verschaft tot het kantoor. onderhandelingspositie zou worden ingenomen. Uit verkiezingsredevoe ringen is gebleken, dat de drie con fessionele groepen zowel als de V.V. D. zich duidelijk hebben uitgespro ken vcor doortrekking van het beleid van het kabinet-De Quay. DEN HAAG, 16-5. Bij de bestidj- ding van het verlet in het bouwbe drijf kunnen alleen goede resultaten worden bereikt, als ook de moeilijk heden in het administratief-organi- satorische en in het financiële vlak op afdoende wijze worden opgelost. Dit heeft de ministei* van volks huisvesting en bouwnijverheid, mr. J. van Aartsen, verklaard in een toespraak tct de permanente com missie veidet bestrijding bouwbedrijf, die donderdag met haar werkzaam heden is begonnen. De oplossing van het verletvi'aag- atuk kan volgens de minister alleen bereikt worden door een voldcen'de aanpassing van alle betrokken par tijen bij het te wijzigen bouwproces. Dezè aanpassing zal, voordat zij een vaststaand gebruik is geworden, heel wat jaren vergen. Een voortdu- ren'de stimulans tot verletbestrijding vanuit een centx-aal punt is dan ook 'cnontbeex'lijk. Loonsproeiwagen sloeg over tie kop Bestuurder om het leven gekomen HORST, 16-5. Donderdag ;is 'de 36- jarige 'heer Cox uit Blerick op de Ver.loseweg on'der Grubbenvorst verongelukt. De achterband van de door hem bestuurde loonsproeiwa gen klapte, waardoor de wagen over 'de kop sloeg. De heer Cox, die be klemd raakte in de cabine, was op slag dood. Een naast hem zittende inwoner van Grpbbenvorst 'kon zich tijdig in veiligheid stellen door uit de wa'gen te springen. De heer Cox was gehuwd en vader van drie kin- dsren. Zelfbeschikking bevolking NLcuw-Giiinea NEW YORK, 17-5. Aoht of negen functionarissen van de Verenigde Naties, die 'deel hebben uitgemaakt van 'het voorlopig 'bestuur over West-Irian, zullen zich periodiek naar dat gebied begeven om zich er van te verzekeren, idat in 'Indonesi sche regering zich houdt aan haar akkoord met de V.N., in het bijzon der wat 'betreft het zelfbeschik kingsrecht van de bevolking. Dit heeft de Chef van het kabinet van seci-etaris-generaal Oe Thant, Nara- simhan, donderdag op een perscon ferentie in New York verklaard. Negers in Birmingham veroordeeld tot 190 dagen gevangenisstraf BIRMINGHAM, 17-5. Een recht- bank te Birmingham, in de Ameri kaanse staat Alabama, heetf don derdag ongeveer 80 negers wegs het deelnemen aan betogingen zonder vergunning veroordeeld tot 190 da gen hechtenis. Bepaald werd dat de beklaagden tegen betaling van ge middeld 1.000 dollar per persoon in vrijheid kunnen worden gesteld. He schijnt d'at 'de stedelijke auto riteiten door dit proces willen laten zien, dat zij' rich niet storen aan het tussen negerleiders en zakenlieden bereikte akkoord tot geleidelijke op heffing van d'e rassenscheiding in dé stad. De veroordeelde negers behoorden tot de naaf schatting 2.000 arrestan ten, d'ie naar aanleiding van de re cente demonstraties tegen de ras senscheiding waren aangehouden, maar die vorige week na de tot standkoming voorlopig in vrijheid werden .gestéld. Voetbalsupporters reizen per vliegtuig Druk luchtverkeer boven de SchouWsc Westhoek WESTERSCHOUWEN, 16-5. Het luchtruim boven de Schouwse West hoek gonsde woensdag van de vlieg tuigen, die in grote getale naar Rot terdam vlogen. Normaal richten een 15-tal toestellen dagelijks hun koers vanuit Southend en Londen op het radiobaken dat zich bij de vuurtoren van Westenschouwen bevindt, doch op 15 mei kwamen daar nog een 35-tal vliegtuigen van vcrsohillcndc pluimage bij. Irx de avonduren werd n.l. in Rot terdam in het Feijenoordstadion de grote Europese finale voor beker winnaars 'gespeeld! tussen Totten- ham Hotspur uit Londen en Atle- tico uit Madrid. Een 1000-tal sup porters der Engelse ploeg voelde zich gedrongen 'hun club aan te moeten moedigen, wat later niet te vergeefs bleek te zijn geweest. ;De K.L.M., de British United Air Fer ries Limited, de British United Air ways en Channel Airways hadden hun handen vol 'om al deze voetbal liefhebbers over te vliegen. De te rugtocht begon reeds in de nacht, doüh hier hebben de Westhoekers niets van gemerkt, omda't de route meer noordeli.jker ligt, n.l. over Goe- ree. Het overvliegen van al 'die ver schillende toestellen. waaronder veel viermotorige, deed veilen even 'het 'hoofd' omhoog 'heffen omdat ze buiten de normale diensttijden vlo gen. De route naar Zestienhovcn loopt bijna op de minuut, zodat men 'het horloge er op gelijk kon zetten. Verruiming gemeentelijk belastinggebied DEN HAAG. 16-5, Teneinde de gemeenten op korte termijn een be perkt vrije zoom in haar belasting gebied te verschaffen is een voor lopige voorziening getroffen, die is neei gelegd in een aan de Tweede Kamer aangeboden wetsontwerp. Deze vooxziening houdt een „schoonmaak" van gemeentelijke opcenten op de personele belasting en de grondbelasting in. De bestaan de gemeentelijke verordeningen tot 'het opheffen van opcenten zullen, aldus het voorstel, vervallen. Het daaxaan voor de gemeenten verbon den middelenverlies van ruim 65 miljoen gulden per jaar zal door het rijk aan de gemeenten worden ver goed. Door tevens de bevoegdheid van de gemeenten om nieuwe op- centenverordeningen vast te stellen, te laten bestaan ontstaat voor de ge meenten een vrije zoom van even eens 65 miljoen gulden. „Twist" in Burgerzaal Rotterdam's stadhuis ROTTERDAM. 16-5. Vermoedelijk voor het eerst in de veertigjarige geschiedenis van het Rotterdamse stadhuis is er donderdagavond in de Burgerzaal getwist, niet met woor den maar met daden. De deelnemers aan het Rotterdamse jeugdfestival waren door de loco-burgemeester, mej. mx\ Zeelenberg, uitgenodigd voor een ontvangst na afloop van het Promenade-orkest door hel Rot- tei'dams Philharmonisch Orkest in de diergaarde. Vrijwel alle 450 deel nemers en deelneemsters waren met andei'e genodigden in de Bui^gerzaal bijéén. Nadat officiële toespi-aken wax-en gehouden, duurde het niet lang of de pittige dansmuziek bracht heel wat parer. tot twisten. Heden (vrijdag)ochtend zal prin ses Beatrix een deel van de discus sies tussen de deelnemende wei-ken de jeugd en kunstenaars aan boord van het m.s. „Waterman" bijwonen. Zaterdag wordt er gevai-en en dan is de koek op. Prins Bernharil opende congres in Wageningen WAGENINGEN, 16-5. Prins Bern- 'hard' heeft donderdag irx Wagenin gen het congres „Democi-atie in West-Europa" geopend. Hij deed dit •in 'de aula van de 'landbouwhoge school, nadat hij 'buiten een uit 15 man bestaande erewacht van de stu- dentenschietvereniginig „Transvaal" had geïnspecteerd. Het congres, d'at wordt georgani seerd' door de Nederlandse Staat kundige Studentenfederatie, duurt drie dag. Het werd donderdag in Wageningen gehouden, vandaag in Utrecht en zaterdag in Amsterdam. Vele studenten, onder wie een aan tal Indonesische, nemen eraan deel. De meesten van d'e Indonesische jongeren studeren in Duitsland. De prins gaf in zijn, openingstoe spraak een overzicht van waf men in de Westerse landen onder het be grip democratie verstaat. Hij schet ste 'in grote lijnen de kenmerken van ide democratie. STAD EN PROVINCIE ZIERIKZEE De verkiezingsuitslag Naar aanleiding van de verkie zingsuitslag, waarbij 216 stemmen cp Sc'houwen-Duivelanid werden uit- gebi-ac'h't op de Boerenpartij, schre ven wij in een commentaar: ,,'er zijn dus op dit eiland een dikke twee honderd boeren, die het met het Landbouwschap niet kunnen vin den". Men maakt er ons op attent, dat deze opmerking niet geheel kan kloppen en inderdaad is deze regel wat al te vlot uit 'de pen gevloeid. Bij 'het maker, van de opmerking is te cijfermatig gedacht, want-in het tötaa'l van 216 stemmen zijn immers ock de dames-kiezeressen begrepen plus een percentage niet-agrariërs. die hun stem aan de onderhavige partij gaven. In bevoegde landbouw- kringen heeft men 'het aantal (man nen) boeren-stemmers op genoemde partij berékend op 60, hetgeen ove rigens niet wegneemt dat er ten slotte 216 stemmen zijn uitgebracht, hetgeen wij 'in het 'kader van het commentaar wilden verademen. ELLEMEET Plattelandsvrouwen bezochten Brussel De afdeling Noorchvelle e.o. van de Nederlandse Bond van Platte landsvrouwen 'heeft dinsdag de half jaarlijkse reis gemaakt. Het 'doel van de reis was ditmaal buiten de lands grenzen gelegen, til. Brussel, waar een bezoek werd gebracht aan de 'koninklijke 'kassen in 'het pa'leis- park Laeken. Uier werd bijzonder geno'ten van de onvoorstelbare bloe men- en plantenweelde 'die er te be wonderen was. Na een lunchpauze en een rondrit dooi" Brussel - die langs de voornaamste bezienswaar digheden voerde - werd naar Ter- vui-en gereden, om daar het Afi:i- kaans museum te bezoeken. De te- rugreis werd gemaakt via Mechelen en Antwerpen. In Bergen op Zoom wei'd d'e tocht onderbroken voor ihet gebruik van een warme maaltijd. Aan hét einde van de trip spi-ak me vrouw Elenbaas-Kiik een hartelijk woord van dank tot de Chauffeur van de fa. Van Oevei'en, de heer Tuin man, die de dames voort reffcl ij fyhad voorgelicht op deze mooie i"eis. Tot dusver zijn in Zweden tien gevallen van pokken geconstateerd, zo heeft de dix-eoteur-generaal van volksgezondheid in Stockholm don derdag meegedeeld. LOCHEM. Donderdag is 'de 43- jari'ge 'heer A. J. van den Briel uit Haren (Gr.) op de rijksweg tussen Lochem en Goor dodelijk veronge lukt, toen hij mot zijn auto tegen de achterkant van een langzaam rij dende vrachtauto .'botste. Ned. Hervormde Kerk Zierikzee: Grote Kerk: 10 uur ds. K. Ooms, Leexdam (bev. ds. A. Lam) 3 uur ds. Lam (intx-ede). Kerkwerve: 11 uur ds. Zonneveld Serooskerke: 9.30 uur ds. Zonneveld. Burgh: 10 uur ds. Don. Haamstede; 10 en 7 uur ds. Boer. Renesse: 11 uur ds. van Liere. Noordxvelle: 9.30 uur ds. van Liere. Eikerzee (Scharendijke): 10 uur ds. Van den Ban. Brouwers haven: 10 uur ds. Ooi-t. Zonnemaire: 10 uur vicaris J. D. M. A. Heijkoop, Zwolle. Noordgcuwe: 10 uiu' vicaris Kclling. Dreischor: 9.30 uur ds. van der Sar. Ouwerkerk: 10 uur de heer Franse, Assen. Nicuwerkerk: 10 uur ds. Westerhof. Oosterland; 10 en 6 uur ds. Groenewegen. Sirjansland: 10 uur ds. Van Vliet. 6.30 uur lees- dienst. Bruinisse: 10 uur ds. A. v. d. Most, Rottei-dam, 5.30 uur ds. Van der Sar. Lutherse Kerk Zierikzee: Geen dienst. Gereformeerde Kerken Zierikzee; 10 en 5 uur ds. Tiemer- sma. Haamstede: 10 en 5 uur ds. BoeiTna. Scharendijke: 10 en 2.30 u. ds. Van Til, Middelbui-g. Brouwers haven: 10 en 2.30 uur ds. Wentzel. Zonnemaire: 10 en 2.30 uur dr. Eecker. Nieuwerkerk: 10 en 5 u. ds. P. Boes, Nieuw-Loosdrecht. Ooster land: 10 en 3 uur dx-s. W. Steunen berg .Rotterdam. Bruinisse: 10 en 5 uur ds. Den Heeten. Gereformeerde Kerken (Vrijgemaakt) Brouwershaven: 10 en 3 uur ds. Keizer. Chr. Geref. Kerken Zierikzee: 10 en 6 uur ds. van der Klis. Kerkwerve: 10 uur leesdienst, 6 uur ds. W. A. Zijlema, em. px-ed. Hoogeveen (bed. H.A. en dankzeg ging). Haamstede; 10 en 3 uur ds. Zijlema. Nicuwerkerk: 10 uur lees dienst, 3 uur ds. Van der Klis. Gereformeerde Gemeenten Haamstede: 10 en 2.30 uur 'leesdienst. Nieuwerkerk: 10, 2.30 en 6 uur lees dienst. Oosterland: 10, 2.30 en 6 uur leesdienst Gereformeerde Gemeenten in Nederland Zierikzee: 10, 2 en 6 uur leesdienst. Renesse: 10 en 2.30 uur leesdienst. Nieuwerkerk: 9.45 en 2.30 uur lees dienst. Bruinisse: 10 en 5 uur lees dienst. Man verdronken onder trekker in sloot GIETHOORN, 16-5. De 33-jarige gehuwde arbeider R. Bruinenberg uit S'teenwijk is donderdagavond te Nijeveen verdironken, toen. de door hem bestuurde trekker irx een sloot terecht kwam. Hij'kwam ondter de ti-ekktr terecht. De man was «ge huwd en vader van een kind. Te huur aangeboden: Opslag- en/of garageruimte door TOON DE RIJKE, Zie- rikzee. Gevraagd te Zierikzee: net meisje of flinke werkster voor halve dagen, in een ge riefelijk huis. Hoog loon. Brieven onder no. 1800 aan het bureau van dit blad. Oud-Gereformeerde Kerkeu Oosterland: 9.30, 2 en 0 uur lees- dienst. Bruinisse: 10 on 5 uur lees dienst. Leger des Heils Zierikzee: 10 uur iheiligingsdienst, 12 uur jeugdsamenkomst, 7.30 uur ver- lossi ngssamenkomst. Rooms-katholieke Kerk Zierikzee: Eucharistievieringen op zondag te 7.30 en 10 uur. In de week Eucharistievieringen te 7.15 cn 8 uur. Haamstede: Euchai-istieviering op zondag te 9.30 uur. KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk. Aangenomen naar 's-Gravelduin- Capelle: R. T. Huizinga te Ouder kerk a. d. IJ&sel. Bedankt voor Woudenberg: D. van dép Berg te Veenendaal. Geref. Kerken. Beroepen te Emmelooi-d (N.O.P.) (vac. J. C. Schouten): E. Jansen te Goes; te Lewedorp: G. Manenschijn, kand, te Amsterdam; te RilJand- Bath: G. Manenschijn, kand. te Am sterdam, die geen verdere beroepen in overweging lean nemen. Examens: De classis Airxsteixlam 'heeft praep. geëxamineerd en be roepbaar verklaard de 'hei"en H. G. A. Meinders, kand. te Amstei"dam-C en D. Sloot, id. te Amsterdam-W. Geref. Kerken (vrijgemaakt). Beroepen te Schildwolde: R. te Velde te Ommen. TONEEL EN FILM Deze week (c Haamstede: Daar droomt elk meisje van Te Haamstede dx-aait deze week in bioscoop hotel „Bom" de vrolijke muziekfilm „Daar droomt elk meisje van", met medewerking o.a. van Mai'ion Michael, Hax-al Juhnke en de „Blue Diamonds". Deze amusan te film gaat over jonge meisjes in een pensionaat in de buurt van een badplaats die kans zien cm een bijna failliete club weer op de been te helpen door er bezoekers heen te lokken, die er vergast worden op een daverende muzikale show. Dit is een kan9 om de nodige attx-acties te bieden, zoals o.a. Ga'by King, Peggy Brown, het Cornel Tx-io en niet te vergeten de roemruchte „Blue Diamonds" met hun succes nummer „AU of me". De complica ties zijn niet van de lucht en uiter aard speelt ook Amor een rol mee in dit verhaal van jonge mensen en van sdhlagei-muziek. (Dc bespreking van de te Zierikzee te vertonen film moet deze week he laas - wegens het ontbreken van de benodigde gegevens - achterwege blijven. - Redactie). HOGE PRIJZEN 5000 1618 2000 13521 f 1500 1974 16224 1000 2663 3282 4020 8291 13906 16469 18266 400 1646 1898 2348 4824 565S 6297 6558 21910 200 1731 2926 3070 3254 4205 4659 6026 6520 71S1 8969 9823 9949 10108 10446 10471 11290 12722 13572 14S29 15211 15678 15S78 15987 17930 18446 18990 19407 19875 20518 21120 21123 21161 21427 PRIJZEN VAN 80.— 1064 127 213 243 396 424 764 2190 218 226 288 330 356 398 475 548 565 636 655 685 698 778 30S4 173 244 354 509 543 712 4003 023 033 039 043 120 195 260 271 290 342 344 593 848 898 899 922 929 5102 242 284 3S0 446 507 519 631 667 679 S26 988 997 6109 134 148 167 248 271 296 409 442 544 573 688 706 753 807 811 863 981 7014 036 046 196 206 224 225 266 404 579 591 646 657 665 817 890 898 8052 224 301 345 354 465 516 570 696 723 771 912 999 9028 124 199 273 307 415 443 585 615 61S 783 797 938 980 10157 200 202 206 237 262 338 419 664 667 747 759 888 11031 053 077 566 778 889 890 913 966 1050 056 066 093 110 1S2 186 197 217 232 354 359 374 387 389 450 494 499 506 508 514 518 515 546 582 590 602 633 649 715 726 768 777 792 822 827 866 894 901 2057 075 124 135 163 206 230 252 255 258 295 297 320 369 401 436 516 537 556 561 614 621 626 684 728 76S 799 879 887 896 8010 027 038 062 218 367 370 376 449 489 549 589 612 635 636 647 691 694 750 767 768 798 799 806 850 858 874 882 902 918 947 962 986 989 4017 036 044 070 11S 163 226 227 281 291 292 299 326 335 346 363 396 399 416 447 460 464 488 520 545 555 563 567 569 5SS 633 650 7SS 790 S05 818 S27 835 860 861 907 910 938 944 948 959 962 6054 115 119 136 153 181 226 22S 237 274 279 315 330 347 361 383 -109 454 498 527 552 652 661 674 683 702 708 730 712 730 749 751 790 SIS S24 855 872 8S5 915 970 980 6024 063 067 123 143 149 176 190 232 263 316 333 340 366 385 391 400 404 462 499 501 514 518 5S6 62S 629 644 672 691 765 767 7S7 813 815 822 839 872 923 936 995 7001 072 133 353 154 205 228 254 280 378 391 405 413 429 449 457 480 487 514 518 533 589 599 611 638 640 673 70S 740 753 768 782 781 894 905 910 937 956 8033 040 078 148 152 207 218 270 332 393 401 454 497 523 533 566 573 647 652 653 693 702 707 741 777 793 S43 867 898 925 985 951 8094 099 140 367 372 207 216 227 239 258 294 306 317 362 367 391 393 450 457 479 528 554 557 558 576 582 593 658 661 696 709 732 S17 851 S55 8S4 10009 030 069 076 086 143 155 233 258 263 292 357 365 381 437 438 499 512 530 561 578 603 6.12 619 623 670 673 709 722 737 818 831 843 872 SS2 907 11017 049 093 221 292 306 317 356 385 404 455 553 557 603 604 706 710 711 723 73S 12015 026 035 047 093 154 234 240 437 439 447 658 743 760 834 837 924 13182 189 319 44S 622 679 716 840 866 920 14029 065 297 332 361 517 613 632 789 834 899 967 13064 104 253 260 373 397 402 466 521 536 592 595 63S 789 953 16055 10S 139 193 195 252 267 379 442 587 654 701 896 17025 050 126 44S 501 563 6S9 693 708 723 18069 238 241 254 294 380 381 397 404 407 515 540 595 599 601 625 856 875 1910S 17S 40S 594 644 6S6 746 854 20027 132 191 239 454 461 567 670 921 969 7S9 790 803 838 852 877 S98 899 926 956 963 999 12054 060 120 124 167 221 226 247 251 276 336 3S5 400 444 4S0 556 579 637 638 661 679 680 69S 72S S04 S47 852 18023 044 047 058 079 103 10S 140 145 213 246 257 350 3S6 393 395 402 414 478 523 526 539 571 5S3 617 672 683 768 831 838 843*859 89S 948 956 969 979 140S5 130 204 227 247 304 319 369 460 509 539 540 570 573 585 605 651 6S9 692 714 722 762 795 811 819 862 876 914 919 952 96S 971 983 15005 017 056 080 141 177 312 343 375 390 394 414 474 483 486 496 526 556 55S 591 619 645 646 670 692 705 719 738 759 773 779 796 S07 819 826 S32 855 869 874 S75 903 923 963 975 10026 030 070 089 094 161 183 276 297 311 319 381 430 446 467 501 522 535 5S1 605 646 667 668 6S4 736 764 800 805 807 812 835 851 860 861 S99 902 921 939 946 950 959 976 990 17040 089 121 185 193 219 224 232 235 297 365 415 481 519 521 528 529 558 588 605 70-1 742 770 790 841 S59 89S 911 965 973 18012 033 062 094 109 110 127 137 160 163 171 221 226 234 236 237 261 267 296 328 369 378 423 549 590 643 664 690 701 722 739 766 790 807 823 828 S50 866 874 876 900 906 923 945 962 19004 039 081 124 151 157 158 161 201 232 233 252 257 283 354 357 373 383 506 513 522 545 554 574 622 628 636 713 761 786 7,88 845 852 S74 888 94.3 962 964 .968 991 20011 127 200 286 366 372 41S 435 489 491 505 511 525 547 557 60S 611 627 637 644 671 720 737 741 760 S31 875 923 944 960 21003 010 012 017 068 072 097 11S 144 233 247 252 28 1 286 322 313 311 317 390 106 411 456 460 463 509 513 533 543 546 562 581 635 693 711 731 753 801 SÜ1 90S 950 971 Verbetering lijst van 15 mol. Prijzen van 400 20051 moet zijn 2051.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1963 | | pagina 6