HERO niemand de deur uit zonder een s GEVALLEN Schouwse R.T.IVI.-b«s nam deel aan elfde toerwagenrallye Belgisch vorstenpaar bezoekt Engeland Overstromingen in Perzië grens 3 Droogte in Azië Restauratie van Catshuis Eist de originele Ceta-Bever RIIITPNRIITQ „Toekomst land- en tuinbouw niet somber" ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Donderdag 16 mei 1963 No. 19378 Geslaagde K.N.V.T.O.-dag ingezonden mededeling Als uw Kinderen zo dol zijn op HERO, wéét u dat ze iets goeds, iets gezonds drinken! Verkwikkend, ver frissend, fruitzuiver Hero, de parelendste aller dran ken. En smaak voor tien: Cassis, Cerise, Ana nas, Grapefruit, en boven dien: Perl, Sinas, Citroen, Appelsap, Frambozen en Tomatensap óók in grote gezinsfles. Grootse ontvangst in Londen ARNHEM, 14-5. - Dit jaar was Arnhem centrum van railey-aktivi- teit bij gelegenheid van de elfde toerwagenralley, die de Kon. Ned. Vereniging van Toerwagen Onder nemers organiseerde, ter inleiding van het nieuwe toerwagenseizoen- In tegenstelling met andere jaren was ditmaal een centrale startplaats gekozen namelijk Apeldoorn en voor chauffeurs en passagiers was het daarom vroeg opstaan geblazen, om tijdig in die stad aanwezig te zijn. Uiteraard had dit ook matineuze konsekwenties voor de bestuurders en passagiers van de Schouwen- DuiveUmdse R.T.M.-bus, die reeds om zes uur te Zijpe moesten over varen. De andere R.T.M.-bus ver trok uit Rotterdam en deze kon iets later van start gaan. Te Utrecht ontmoetten beide bussen elkaar en vol moed ging men gezamenlijk het rallye-avontuur tegemoet. Uiteraard was de drukte te Apeldoorn enorm, want men telde tientallen grote toer- wagens en vele honderden gasten, die heel wat vertier teweeg brachten. De voorbereidende moeite bleek niet voor niets geweest, want op tijd kon de rallye beginnen aan het ochtend programma, dat een rit inhield over en rond het in lentetooi pronkende Voluwegebied. Met behulp van ont vangen aanwijzingen en foto's moest de roete worden opgezocht, hetgeen niet eenvoudig bleek. Ter onderbre king moest op de Hoge Vei uwe een proef over kortere afstand worden afgelegd en hierbij kwam het vooral aan op goede 'kennis van de ver- keersvoorschriften. Verkeersproblemen Voor vele bussen bleek dit de „bottle-neck" ran de rallye-affaire, want in deze verkeersopgave waren heel war weglistigheidjesverpakt, zodat er heel wal fouten werden ge maakt. Ze vormden evenzovele aan sporingen de verkeersvoorschriften nog eens grondig in studie te nemen. De lunchpauze werd gehouden in Arnhem's Openluchtmuseum. Voor sommige "bussen, die nog al 'wat tijd hndclen verloren, viel die pauze vrij kort uit, daar uiteraard op tijd voor de middagrit moest worden gestart. Ook ditmaal reed men door het Ingezonden mededeling Als u nü een nieuwe foto- of filmcamera koopt, is uw oude fototoestel 7.50, 10.-- of 15.-- waard DODELIJKE ONGELUKKEN LAREN. In Laren is overleden de 77-jarige A. J. Hoogeboom uit Laren die bij een verkeersongeval werd ge wond. De man kwam per fiets uit een zijstraat. Daar "hij een auto van rechts zag naderen, bleef hij op het linker wegdeel, waardoor hij in aan rijding'kwam met een hem tegemoet r. omen da bromfietser. AMSTERDAM. De 84-jarige heer W. Dijst, die op de Admiraal de Ruyterweg in Amsterdam bij 'het oversteken op een zebrapad door een personenauto, bestuurd door een 21- jarige leerling-verpleeg9ter werd aangereden, is in het Wilihelmina- gasthuis aan zijn opgelopen verwon dingen bezweken. AMSTERDAM. De 72-jarige heer G. Voorn uit Amsterdam is tenge volge van een verkeersongeval om het leven gekomen. L UTTELGEEST. Een botsing tus sen twee personenauto's op het Kruispunt Kuinderweg-OoSterrinig- wL-g in Luttelgeest (N.O..) heeft aan een der bestuurders, de 41-jarige vertegenwoordiger van een zaadhan- d;l. M. Verhulst uit Bant, het leven gekost. PURMEREND. De 25-jarige D. Kuiper uit Beemster, die bij een slippartij op de provinciale weg Purmerend-Amsterdam nabij de ge meentegrens van Amsterdam slipte en daarbij ernstig werd gewond, is in het Binnengasthuis te Amster dam aan zijn verwondingen bezwe ken. REUVER. Op de rijksweg te Reu ver is de 37-jarige vertegenwoordi ger G. Thijssen uit Venio met zijn personenauto in volle vaart tegen en stilstaande vrachtauto gereden. Hij was op slag dood. De auto werd vernield. De vrachtwagen stond ge parkeerd omdat er een reparatie aan moest worden verricht. BAARLE-NASSAU. De 72-jarige E. Lauwers uit Axel is op het kruis punt Rapenburg-Tol-de Stoppeldijk bij de provinciale weg verongelukt. De heer Lauwers verleende met zijn 'bromfiets geen voorrang aan een auto. XNNERVEENSEKANAAL. In An- ncrveersekanaal is de vijfjarige Bartje Korfchuis vlakbij zijn woning van een loopbruggetje gevallen en verdronken. Het hoofd dei- school, de heer van Dam, die in de nabij heid woont, slaagde er in het kind uit het water te halen, doch kunst matige ademhaling mocht toen al niet meer 'baten. fraaie Veluwegebied. De in de roete weggestopte opgaven bleken wat eenvoudiger, zodat de klok een min der belangrijke rol speelde dan in de morgenuren. Na de finish werden in Musis Sacrum" door burgemees ter Matser van Arnhem de prijzen uitgereikt. Winnaar werd de EMA N.V. uit Valkenswaard met tien strafpunten. De R.T.M. viel dit jaar niet in de prijzen, maar door het veelzeggende feit van de hernieuw de deelname, droeg de streekver voersmaatschappij weer een steentje bij tot het welslagen van deze rallye, waardoor de band tussen R.T.M. en passagiers werd versterkt. De terugreis van de Schouwse bus ging via Rotterdam, waar een ge zamenlijke maaltijd werd gebruikt. Het was in de kleine uurtjes, toen d-* bus weer veilig te Burgh op stal stond. UTRECHT, 15-5. De direkteur-ge- neraal van de landbouw, ir. J. W. Wellen, ziet de toekomst voor de Nederlandse land- en tuinbouw niet zo somber in. HU zei dit in Utrecht waar hg sprak op de algemene ver gadering van de Coöperatieve Cen trale Raiffeisenbank. Ir. Wellen, die zijn persoonlijke meningen weergaf, verklaarde dat het in bepaalde sectoren, zoals de akkerbouw en de tuin/bouw niet slecht gaat. Men moet de za'ken niet te somber voorstellen, zo zei "hij. Het 'is hem 'bijvoorbeeld opgevallen, dat zich nauwelijks enige moeilijk heden voordoen 'bij de 'betaling van rente en aflossing voor landbouw kredieten. Terwijl ook de cijfers voor de'besparingen in de agrarische sector niet ongunstig zijn. Dat het huidige prijspeil het nakomen van bepaalde financiële verplichtingen door de land- en 'tuinbouwers on mogelijk zou malken, wordt, volgens hem, door de feiten gelogenstraft. De 'bedrijfsresultaten hangen niet alleen af van 'het prijsbeleid, aldus ir. Wellen, maar ook van de kwali teit van de ondernemer en van de' externe produktie omstandigheden. Meer voorlichting Hij 'is van oordeel, dat er nog heel veel kan gebeuren op het. gebied van de voorlichting door overheid en organisaties. Volgens ruwe schattin gen komt zestig procent van de land- en tuin'bouwondernemers nooit in aanraking met adviseurs. Ir. Wel len pleitte voor het aanstellen van vertrouwensmensen, die de boer op kunnen gaan om de vele problemen die er zijn te bespreken. Met het oog hierop acht ihij een betere sa menwerking tussen de adviseurs van de organisaties, de banken en de overheid noodzakelijk. Ir. Wellen is ervan overtuigd, dat tien tot twintig procent van de on dernemers in de agrarische sector niet bekwaam genoeg is om hun Flitsen r J ARNHEM, 14-5. De bekende i' toemvagenrallye van de K.N. i' V.T.O. is weer achter de rug. i Voor de elfde maal traden de i bussen (in totaal 33) uit alle 1 delen des lands weer tegen elkaar in het strijdperk. Om i' precies te zijn voor de elfde i1 keer. want met uitzondering f van 1962 vond sinds 1952 dit i1 J rallye-evenement jaarlijks i1 plaats. Ook ditmaal was de i' R.T.M. weer present met een <i tweetal autobussen. Ditmaal i1 f gingen de prijzen niet de Rot- 1 terdamse kant uit, maar dat <i deed aan de echte rallye- i f vreugde op deze geslaagde dag J .geen afbreuk. <i bedrijf zodanig te leiden, dat de re sultaten bevredigend zijn. Dat is hun schuld niet, zo zei hii. en deze mensen hebben het hardst hulp en voorlichting nodig. Ingezonden mededeling v brinta Ontbijt Groot verlies aan bijen in afgelopen «inter BRUMMEN, 15-5. De strenge win ter heeft de bijenteelt in Nederland een groot verlies bezorgd. Ruim dertig procent van de bijen is ge storven. De felle koude belemmerde de bijen namelijk zich in de korf te verplaatsen, zodat zij het contact met de wintervoorraad verloren. Dit zei de heer J. F. Verhoeven uit Beekbergen op een in Brummen gehouden vergadering van de ver eniging tot verbetering van de bij enteelt in Nederland. Spreker zag de toekomst van de bijenhouders niet rooskleurig in. De bijenvolken die wel de strenge win ter goed doorgekomen zijn. zijn na de vorstperiode geleidelijk uitge dund tot kleine en zeer kleine volk jes, die absoluut geen waarde meer hebben. Zeker is. zo besloot de heer Verhoeven, dat dit jaar 'tengevolge van de strenge winter geen voor- jaarsoogst verwacht kan worden. Koningin en prins voeren met „Pieter Caland" ROTTERDAM, 14-5. H.M. konin- gin Juliana en Z.K.H. prins Bern- hard der Nederlanden hebben zich dinsdagmiddag aan boord van de salonboot „Pieter Caland" bij de ko ninklijke roei- en zeilvereniging „De Maas" in Rotterdam ingescheept. In gezelschap van een aanfal ge nodigden maakten zij een tocht van Rotterdam naar Hoek van Holland over de Nieuwe Waterweg. Dit be zoek aan. het havengebied van de Maasstad houdt verband met de vie ring in Rotterdam van het haven- jaar 1963, een feest ter 'gelegenheid van het 100-jarige bestaan van de Nieuwe Waterweg, een schepping van Pieter Caland, naar wie het sChip dat koningin en prins rond vaart, is genoemd. Varkensmarkten verboden tot 15 juni DEN HAAG, 15-5. Met ingang van vrijdag 17 mei worden op last van de minister van landbouw en visse rij de varksmark'ten in het gehele land geschorst en wordt een verbod van kracht varkens ibijeen te bren gen voor bijvoorbeeld verkopingen, keuringen en tentoonstellingen. Deze maatregelen gelden voorlo pig tot 15 juni en zijn 'bedoeld om uitbreiding van het mond- en klauwzeer naar het westen van het land tegen te gaan. De betreffende maatregelen zullen in de Staatscourant van donderdag 16 mei worden afgekondigd. Meet vaartuigen voor Rijkswaterstaat OEGSTGEEST, 15-5. De studie- dêenst der Rijkswaterstaat te Vl'is- singen heeft opdracht verstrekt voor de 'bouw van twee en'kelschroef meetvaarbuigen bij de scheepswerf Gebr. Akerboom N.V. te Oegstgeest. De vaartuigen zullen een lengte heb ben van 20.80 m. er» een breedte van 4.75 m. en een diepgang van 1.75 m. Het motorvermogen 'bedraagt 260 p.k., snelheid van de vaartuigen cir ca 10 knopen. De vaartüigen worden uitgerust met radar, decca en radioing, 6 elek trische meebdavits en 2 elektrische laadmasten. Er is dag- en naciht- accomodatae voor 4 bemanningsle den en 8 meebtechnici. ZEEUWS-VLAAMS FEUILLETON 35 De volgende morgen nam hij, na dat 'hij de knechts aan het werk had gezet, de jeep en reed naar Oost burg naar het huis van Jannie's tan te. Jannie bleek nog var niets te weten en ondanks de zwakke pro testen van tante Ja-tn. had hij een 'ang gesprek met haar in de keuken. Ti'"wijl hij zijn verhaal deed, min derden de onvriendelijke opmerkin gen al gauw, want nieuwsgierigheid is een té menselijke eigenschap om zich niet te laten gelden. ..En nu", besloot Kees zijn verhaal, jnu ga ik eerst even aan bij je moe der, die zal natuurlijk totaal over stuur zijn en misschien zijn ze drin gend om hulp verlegen. Ik wil na tuurlijk 'helpen zoveel i'k 'kan. Ik voel heit ten slotte ook aan als mijn schuld, dat ze in deze toestand zijn a "raakt en wellicht is het nu het "O'xle ogenblik om alles terug in het "•node spoor te leiden. Vind je ook ivot?" Met ren dankbare blik zag ze hem aan. „Ik ga met je mee", zei ze re soluut. „Kleed je dan goed aan", zei hij. „In mijn jeep heb je niet veel be schutting en het is nog geen zomer buiten". Maar wat deed het er loc. dat 'de We sneeuwvlokken nog om hen heen dwarrelden, terwijl zij over de straatweg voortstoven? Jannie had vlug afscheid genomen van haar tante en uitgelegd, dat ze wed een naar dagen weg kon blijven. De oude dome had daar weinig tegen in kun nen brengen, maar de boze 'blikken in de rioht'inig van Kees waren veel zeggend genoog. Jannie moest er nog LONDEN, 14-5. Duizenden Londc- naars stonden dinsdagmorgen in de regen bij het Victoria-station om koning Boudewijn en koning-in Fa- biola van België bij hun aankomst voor een officieel bezoek van drie dagen te begroeten. Dit is het eerste bezoek van een Belgische vorst aan Engeland sinds ruim een kwant eeuw. Zes Hunter- straaljalgers van de Britse lucht macht 'hadden de koninklijke Cara- velie over het Engelse kanaal naar het vliegveld Gatwick ten zuiden van Londen geëscorteerd. Daar werd het koninklijk paar begroet door prinses Margaret en baar echtge noot lord Snowdon. Ook de Belgi sche ambassadeur in Engeland, Jac ques de Thier, was 'ter begroeting op het vliegveld aanwezig. Na een snélle inspektie van de erewacht stapten de 'hoge gasten in een ko ninklijke trein die hen naar Londen bracht, waar koningin Elizabeth en de hertog van Edingburgh hen op Verkiezings- herinnering j ZAANDAM. 15-5. Twee klei- l' ne Nederlandertjes v.it Zaan- F dam hebben tevergeefs een F tocht naar de stembus ge- r maakt. Ze hadden w.el een op- F roep ontvangen. Het waren F Nicolaas Zonjee, één jaar en f Joannes Zonjee, bijna drie jaar. Onder de hoede van va- i der ging het tweetal naar het a stemlokaal aan de Kweker- 1 straat te Zaandam. De voor- i zitter van het stembureau, de a heer E. P. Klijnk, liet de beide i jeugdige kiezers, die ten on- i rechte waren opgeroepen, in i het bezil van hun kaart als i herinnering voor latere jaren. 1 door W. Geldol om lachen, terwijl ze dicht tegen el kaar aangedrukt voor de tocht, de oprijweg naar haar ouderlijk huis 'insloegen. Daar aangekomen verging haar het lachen echter wel. Ook Kees ver keerde in een onrustige toestand, want ten slotte wist hij nog niet precies wat er -hier vannacht was gebeurd. Nu, dat bleek al gauw. De achtergebleven vrouwen waren to taal overstuur en het hele huis stond op z'n kop. Schuw gaven Fie. Marie en hun moeder hem en Jannie een hand. Alle bravour was verdwenen, sdhaamte en spijt waren er voor in de plaats gekomen. Onder de tranen van hun mótder kwam het hele verhaal er in stukjes en brokjes uit. Inderdaad waren de jongens overmoedig geworden, door dat de douane de afgelopen winter niets had kunnen ontdekken en door dat zij zulk een originele smokkel- weg hadden ontdekt. In de tas van de schuur, onder hooi en stro ver borgen, hadden ze een hele opslag plaats gemaakt voor smokkelwaar. Die was nu ook ontdekt, want de po litie en de douane hadden letterlijk alles overhoop gehaald. Maar dat was nog niet alles. Er waren vuur wapens gevonden en er waren spul len. die van diefstal afkomstig wa ren. Dat had men de vrouwen bars in het gezicht gezegd, toen ze hui lend vroegen of vader niet thuis kon blijven. Het 'hele bedrijf zou er door worden ontwricht en hij had zich toch nooit met smokkelen bezig ge houden. „Dat is juist onze bedoeling, dal jullie smokkelbedrijf eens goed ont- helemaal üw smaak I het Victoria-station verwelkomden. Het hoge gezelschap reed daarna in rijtuigen door Londen naar het Buckingham paleis. MAASTRICHT. Prins Bomhard zal op 7 juni te Maastricht een uit breiding in de produktie-er.pacileit van do Koninklijke Nederlands? Pa- p'crfshriek !e Maastricht officieel in gebruik komen stellen. DEN HAAG. De minister van volkshuisvesting en bouwnijverheid, mr. J, van Aartsen, heeft op zijn de partement de minister van justitie, mr. A. C. W. Beerman, het ontwerp voor een nieuw paleis van justitie te Den Haag aangeboden. SINGAPORE, 15-5. In verband met de droogte, die al drie maanden in de slaat Singapore heerst, heeft de regering de hulp van Australië ingeroepen om 'kunstmatig regen te veroorzaken. Volgens Canton radio maakt de provincie Kwantoeng een der ergste droogteperioden in haar geschiede nis door. De landbouwers moeten hard vechten om hun oogsten te redden. Ook Binnen-Mongolië heeft, vol gens radio Peking, van droogte te lijden. Prinses Beatrix bij het leger DEN HAAG, 15-5. Prinses Beatrix bracht woensdag een bezoek aan de school technische dienst in de Krom houtkazerne te Utrecht. Prinses Bea trix is voornemens op 30 mei het depót cavalerie in "de Bernhard-'ka- zerne te Amersfoort te bezoeken. Op 11 juni zal de prinses op de Ve- luwe een oefening bijwonen van en kele parate onderdelen. wricht wordt", had een douanier ge snauwd en de politie had er aan toe gevoegd: „Dan had uw man maar beter moeten uitkijken. Maakt u dat de 'kat maar wijs, dat hij nergens aan meedeed en nergens van wist". Het zwartste zag de toekomst er echter uit voor Karei, want die had, sinds dat ongeluk van vorig jaar, nog een voorwaardelijke veroorde ling van twee jaar lopen en dat zou er dus bij hem nog bovenop komen. Kees betrapte zich er op, dat het horen van deze woorden hem bijna een gevoel van voldoening gaf. Maar onmiddellijk verwierp hij deze ge dachte. Hier moest geholpen worden en goed ook. Er was nu een kans, dat het in de toekomst anders werd. „Luister nu eens goed, vrouw Pau wels". Hij aarzelde even. voor hij verder ging. „Wat hier gebeurd is, is natuurlijk ook de schuld van u en van uw man. Maar blijf nu niet bij de pakken neerzitten. Wees liever blij. dat er eindelijk een eind is ge- konten aan dat leven. U hebt drie flinke dochters thuis en u zult u best kunnen redden. Dat beetje vee dat u Ihebt, kunnen ze gemakkelijk melken en verzorgen en anders moe ten ze thet maar leren. Wat het land betreft, hot meeste is bewerkt en in gezaaid, dus daar 'hebt u de eerste maanden geen omkijken naar. De aardappelen zijn gepoot en ik zal ze wel schoonhouden. De bieten moe ten nog worden gezaaid, maar als u er niets op tegen 'hebt, zal ik er straks zomergerst zaaien, dat vraagt veel minder werk. Wat er op hel land te doen is, zal ik waarnemen zo goe-d als i'k kan. Dan zal de boel heus niet verwaarloosd worden. En als hel waar is, dat uw man buiten de smokkel stond, zulleh ze hem gauw genoeg weer vrij laten. Hij komt er dan best met een boete en een voorwaardelijke veroordeling af. De jongens zullen voorlopig ivel niet thuis komen, maar gelooft u mij dat is maar goed ook. U en uw man moeten eerst eens leren baas te wor den en te blijven en geen verkeerde dingen toe te laten. Als u dat 'kunt, komt alles op de duur weer terecht". (Wordt vervolgd» uit het buitenland PRAAG. De berichten over be sprekingen tussen Vatilkaan ener zijds en Palen anderzijds, om tot een modus vivendi te geraken, hebben in katholieke kringen in Tsjecho- Slowakije onrust en teleurstelling gewekt. In dit land is geen enkele wens tot coëxistentie te bespeuren. STUTTGART. In een oude graf heuvel in de buurt van Stuttgart is een levensgroot stenen beeld van een man gevonden, dat uit de zesde eeuw voor Christus moet stammen. NIEUW DELHI. India en Pakistan zijn in Nieuw Dél'hi hun zesde serie besprekingen over de kwestie-Kasj mier begonnen. Hét voornaamste struikelblok bij deze besprekingen, die reeds in december jl. begonnen, betreft het gezag over de Kasjmier vallei. BONN. De Westduitse politie heeft een twaalftal in 'de bondsrepubliek werkzame correspondenten van van Oostduitse publiciteitsorganen gearresteerd en hun kantoren door zocht. SALTA. Doordat een vrachtwagen bij Sa'lta, in Argentinië, van een berghelling stortte, zijn dinsdag ne gen personen om het leven gekomen er. vijf ernstig gewond. Het voertuig maakte een val van vijfenveertig meter. STOCKHOLM. In een ziekenhuis in Stockholm is een 57-iarige vrouw overleden aan een ziekte, waarvan vrijwel vaststaat dat het pokken is. Dit heeft de Zweedse gezondheids raad bekend gemaakt. Haar man en een neef zijn met dezelfde ziekte verschijnselen in een ziekenhuis op genomen. KEULEN. In Keulen is een ver eniging opgericht, die in west-Duits- land op ernstige misdrijven weer de doodstraf gesteld wil zien. Tot de oprichters behoren vier Keulse ju risten. een hoge politiefunctionaris, een legerofficier en twee echtparen, van wie kinderen door misdadigers zijn vermoord. MOSKOU. Premier Ohroesitsief van de Sowiet-Unie heeft Amerika en Engeland laten weten. dat zün land voldoende concessies heeft ge daan in de kwestie van een verbod van kernproeven, zo wordt van wel ingelichte zijde te Moskou vernomen. DJAKARTA. Art tarn meid da t er bii de anti-Obinese relletjes, die zich vorige week in Tegal en Bandoeng on Java hebben voorgedaan, zes mensen om het leven zijn gekomen. De vorige week maandag kwamen vier mensen om bij relletjes in Tegal. TEHERAN, 15-5. Als gevolg van zware regenval 'hebben zich in Per zië de afgelopen vierentwintig uur ernstige overstromingen voorgedaan. Volgens dg eerste berichten zouden tientallen personen zijn omgekomen en zou er ernstige schade zijn aan gericht. In dorpen in de omgeving van Is pahan 'in centraal Perzië zijn meer dan honderd ihuizen weggespoeld en vijftien lijken geborgen. In Zahidan in 'het oosten van Perzië zijn tien mensen verdronken en in Mesjkin- sjar in het noorden zijn reeds twaalf doden. In de zuidelijke steden aan de Perzische Golf zouden duizenden dakloos zijn geworden. DENHAAG, 15-5. Binnen enkele maanden is de aanbesteding te ver wachten van verbouwing van het vroegere Catshuis in 't park „Sorgh- vliet" in Den Haag, dat de ambts woning van de minister-president zal worden. De werkzaamheden zullen bestaan uit een grondig herstel met inbegrip van verbetering van de sanitaire in richting en de installaties en verho ging van de brandveiligheid van het pand. Verder uit het maken van een ontvangruimte door samenvoeging van de middenkamer en de aange bouwde tuinkamer, bet verbouwen van de huidige garderobekamer tot dienkamer 'bij de aanwezige keukens en 'het verbeteren van de accomoda- tie op de slaapverdieping. Het ex terieur zal geen verandering onder gaan. Het gebouw werd in 1652 voor Ja cob Cats gezet, eigenlijk als een ver bouwing van een bestaande hofste de. Eerste Kamer behandel t onderwijsbegroting DEN HAAG. 14-5. De Eerste Ka mer is begonnen met d'e behande ling van de begroting 1963 van het departement van onderwijs kunsten en wetenschappen. Achter de rege ringstafel 'hebben plaats genomen minister dr. M. A. M. Klornpé, d'ie de wegens ziekte afwezige minister Cals vervangt, en de staatssecreta rissen mr. Y. Scholten en prof. dr. H. H. Janssen. Kamor-voorzititer mr. J. A. Jonk man merkte op het te betreuren dut minister Cals bij do behandeling van deze begroting niet in de Eerste Ka mer aanwezig kan zijn. Namens de Kamer wenste hij de bewindsman algeheel herstel toe. Aan de beraadslagingen namen elf senatoren deel. Ingezonden mededeling Voor bungalows, tuinhuisjes enz. DU! I Uil DIJ I U Uitspraak van ir. J. W. Wellen:

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1963 | | pagina 7