Van de wieg tot de school. „Vebutex"-filiaal te Nieuwerkerk werd officieel geopend KNIPOOG NAAR HET KIND Goedkeuring pensioen- en spaarfondsen Industrialisatie in Duiveland Ingezonden mededeling NIEUWERKERK, 13-5. - In het in recordtijd opgetrokken „prefub"-ge- bcuw aan de Burgemeester Boumanstraat te Nieuwerkerk, 'heeft mevrouw Van Eeten-De Vries, echtgenote van de burgemeester van Duiveland, tijden,; een opwekkende plechtigheid, maandagmorgen het nieuwe filiaalbedrijf van „Vébutex" te Rotterdam eigenaar de firma Verhaert-Buytendijk offi cieel geopend, in aanwezigheid van verschillende autoriteiten onder wie burgemeester Van Eeten, de wethouder de heer C. P. Kuyper, de direktie van het bedrijf en verschillende andere genodigden. „Ik vind het een vererende invitatie dit nieuwe bedrijf te mogen openen en bovendien betreft het hier een buitengewoon typische vrouwelijke aan gelegenheid, want het borduren van baby- en kleuterkleding is toch wel iets, dat door alle vrouwen zal worden gewaardeerd". Zo zei mevrouw Van Eeten in haar hartelijk openingstoespraakje, na ingeleid te zijn door de di- rekteur de heer P. J. Verhaart. leerde de directie met het genomen besluit en de tot nu toe bereikte re sultaten. NIEUWERKERK, 13-5. Ter wijl buiten gistermorgen de regen in stromen neerviel, pas seerde Duiveland een mijlpaal in zijn eeuwenoude geschiede nis. De kern Nieuwerkerk kreeg er een industrietje bij, in de vorm van een Rotter dams bedrijf, de directie waar van „iets heeft gezien" in deze aan de vaderlandse peripheric gelegen streek. Duiveland en industriehet moet nog wennen, maar terecht zei bur gemeester van Eeten in zijn •toespraak: „Als er één schaap over de dam is Overigens was mevr. Van Eeten wel wat bevreesd, dat het nu voor de Duivelandse huisvrouwen nog moeilijker zal worden cle beschik king te krijgen over huishoudelijke hulp, maar - «éi zij - „we moeten dit offer maar met een blij gezicht brengen". Zij zag nl. ook een lichtpunt ten aanzien hiervan, want de bindende kracht van de industrie maakt het mogelijk, dat de meisjes niet meer naar eLders wegtrekken en voor de moeders is het toch wel een prettig idee, dat hun dochters op het dorp blijven. Spr. had waardering voor de wijze waarop de firma hét vrou welijk personeel heeft aangetrokken en ook bij de meisjes, die zich reeds aan 'het bedrijf 'hébben verbonden, bestaat daar veel voldoening over. Zij 'hoopte dan ook dat „Vébutex" een goede toekomst tegemoet zal mogen -gaan en dat'het bedrijf even zeer naar de volwassenheid zal groeien, als de kinderen waarvoor de kleding bestemd is, die nu hier vervaardigd wordt. Zij verklaarde hiermede het nieu we bedrijf voor geopend en felici- Dankwoord aan college Hierna sprak de bedrijfsleider de heer R. J. Smits, die repte van eer. eerste contact met het eiland, dat niet zo moedgevend verliep. In Dui veland echter ging alles goed en spr. wilde niet nalaten met name het college \(an b. en w. hartelijk dank te zeggen voor de orïdsrvon- den steun en medewerking. „Het is allemaal bijzonder plezierig gegaan" aldus de heer Smits, die een speci aal dankwoord richtte tot burge- meester en mevr. Van Eeten. Een huisvriend van de familie, de heer Beerens te Rotterdam, sprak hartelijke woorden van gelukwens en meende dat :de Zeeuwse spreuk: „Luctor et Emergo" met name ook van toepassing is op de firma Ver haert-Buytendijk, waarmede hij reeds zolang vriendschappelijke con tacten onderhoudt. In die tijd hegft hij met zijn echtgenote het wel en wee van de firma kunnen gadeslaan en thans overheerst bij spr. een ge voel van bewondering voor hetgeen hier tot stand kwam. Het is een spe cimen van durf en energie, die de firma aan de dag legt, na eerder ge houden exploratietochten, daar Rot terdam zelf voor de uitbreiding van het bedrijf belemmeringen opriep. Hij hoopte dat de wensen en ver wachtingen m.b.t. dit filiaal geheel in vervulling zullen mogen gaan en de naam „Vébutex" in schittering zal mogen toenemen. Verstandig besluit Burgemeester Van Eeten gaf uit naam van het gemeentebestuur, uit ing aan zijn vreugde over de tot standkoming van 'het nieuwe be drijf- Hij meende dat er voor een tweede bedrijf op „vrouwelijke ba sis" 'geen plaats 'is 'hier, maar hij Schouiven-Duivelandse Sportspiegel Zierikzee trok aan het kortste eind tegen Sprundel (2-0) Renesse sloot competitie met nederlaag SVD zorgde voor grote verras sing tegen AZVV II Duiveland was ouderwets op dreef tegen Brouwershaven III Regenval stak spaak in competitierad van de S.D.K.B. VOETBAL K.N.V.B. ZONDAG COMPETITIE. In de 4e klas G ver overde Burgh in zijn voorlaatste thuiswedstrijd, tegen S.C. Gastel, een kostbaar puntje (3-3). De kans om beslag op de volle winst te leggen heeft er in deze ontmoeting voor Burgh zeker in gezeten. Direct moet daar evenwel aan worden toegevoegd dat ook de bezoekers, die technisch bezien de Burgh-spelers de loef af staken, met de zege naar huis had den kunnen keren. Zierikzee trok in de uitwedstrijd tegen Sprundel met 2-0 aan het kortste eind. Gelukkig voor de rood-zwarten voelden De Schutters er weinig voor in aanmer king te moeten komen voor de wei nig begerenswaardige laatste plaats. De mannen uit Stampersgat lieten dit duidelijk blijken door hun spre kende 7-2 overwinning op hekke- sluiter Oude Molen. Vosmeer, uitste kend op dreef, versloeg NVS in eigen huis met 6-2. NVS maakte bij Kruis land geen vergissing en won met 3-1 terwijl Cluzona in Wouw met 2-1 de baas bleef over Halsteren. NSV 18 15 1 2 56-20 31 Cluzona 18 II 4 3 39-25 26 NVS 18 9 5 4 41-33 23 Vosmeer 18 8 4 6 44-34 20 Halsteren 18 8 1 9 46-45 17 Sprundel 18 6 5 7 30-31 17 Kruisland 18 7 3 8 46-51 17 De Schutters 18 5 5 8 32-34 15 S.C. Gastel 18 5 5 8 32-40 15 Burgh 18 3 7 8 37-47 13 Zierikzee 18 4 4 10 25-41 12 Oude Molen 18 3 4 31 22-49 30 AFD. ZEELAND. ZONDAGCOM PETITIE. In de le klas A kan Drei- schor zich definitief in veiligheid stellen door tegen Brouwershaven met 1-1 gelijk te spelen. Theoretisch heeft Brouwershaven nu nog de kans gelijk met Zierikzee II te ein digen maar dan zou de uitwedstrijd tegen Hansweertse Boys en thuis van Dreischor moeten worden ge wonnen. De kans hierop is evenwel bijzonder klein. Voor Zierikzee II staat nog de thuiswedstrijd tegen Hansweertse Boys op het program ma. Renesse heeft de competitie be ëindigd zoals het ook is begonnen, nl. met een nederlaag. In de uitwed strijd tegen Noormannen verscheen Renessedoor een misverstand was J. Geleijnse in Goes onvindbaar, maar met 10 spelers waaronder 5 eerste elftal-spelers binnen de lijnen. In dit licht bezien kan de 1-0 neder laag welke werd geleden nog als een eervol, resultaat worden bezien. Kruininqen besloot de competitie met een 3-2 overwinning op Domburg dat eveneens voor de laatste maal in het veld kwam. Door de 1-0 neder laag van Renesse werd Hansweertse Boys, zonder dat het zelf in het veld kwam kampioen. Hansw. Boys 16 15 0 1 56-15 30 Renesse 18 14 1 3 89-24 29 Noormannen 17 12 0 5 54-25 24 Domburg 18 10 2 6 50-41 22 Kruiningcn 18 8 2 8 47-53 18 Robur 17 7 1 9 39-48 15 Patrijzen 17 6 2 9 42-48 14 Dreischor 16 3 2 11 24-49 8 Zierikzee II 17 3 1 13 29-69 7 Br.haven 16 1 1 14 20-77 3 ZATERDAGCOMPETITIE. In de le klas steeg Bruse Boys een trede op de competitieladder door een ver dienstelijke 3-2 overwinning op het bezoekende Kats. Door deze zege zijn de Boys nu ook geheel buiten ge vaar. SVD zorgde voor een grote verrassing door de reserves van AZ VV, nog wel in Axel, met maar liefst 7-3 te kloppen. Door dit onverwacht resultaat van de club uit Driewegen wordt het onder aan de ranglijst nog een spannende finish daar SVD nu gelijk is gekomen met Wolfaartsdijk. VCK bracht de uitwedstrijd tegen Yerseke II tot een goed einde (0-3), terwijl Kapelle met 5-2 zijn meer dere moest erkennen in het bezoe kende Meeuwen. De wedstrijd VCK- Meeuwen zal hier wel de beslissing moeten brengen voor de bovenste plaats. VCK Meeuwen Kapelle Hoek Yerseke II Bruse Boys Kats AZVV II 17 13 3 1 55-23 29 17 12 3 2 72-38 27 17 9 4 4 61-48 22 16 10 0 6 61-35 20 16 5 3 8 37-52 13 17 5 3 9 40-40 13 16 5 2 9 33-44 12 17 5 2 10 27-56 12 Wolfaartsdijk 16 4 1 11 31-53 9 SVD 17 4 1 12 47-75 9 In de 2e klas C was Duiveland te Oosterland tegen Brouwershaven III weer eens ouderwets op dreef. De geel-zwarten schoten zaterdagmid dag veel en goed wat de bezoekers op een 14-2 nederlaag kwam te staan. Door deze overwinning heeft Duive land de 2e plaats nu stevig in han den genomen. De ontmoeting MEVO U-WIK ging wegens terreinafkeu ring niet door. WIK 14 12 1 1 80-25 25 Duiveland 14 8 2 4 85-31 18 Br.haven III 14 7 1 6 49-58 15 Zeemeeuwen 15 5 2 8 42-75 12 MEVO 11 13 0 0 13 19-89 0 KORFBAL. De overdadige regen val in het afgelopen weekend stak een lelijke spaak in het competitie rad van de SDKB. Zaterdagavond vond alleen, in de 2e klas, de ont moeting tussen ZSC en WIK II door gang. De puntjes in deze wedstrijd werden broederlijk gedeeld (1-1), wat voor WIK haar eerste verlies- puntje betekende. Vrijdagavond vond alleen de wedstrijd WIK U-Burg III geen doorgang. In de 3e klas eindig de de ontmoeting tussen Brouwers haven II en ZSC II in een punten verdeling (2-2), terwijl de reserves van SKNWK met 3-0 van buurtge noot SVOWK wist te winnen. In de 4e klas schoot Zeemeeuwen II met scherp tegen hel bezoekende Unitas II (14-0). Te Serooskerke trok Re nesse met 3-0 aan het langste eind tegen Velocitas, terwijl NOAD II en DES precies eender eindigden dan zij waren begonnen (0-0). verwachtte toch wel nu het eerste industrialisatieschaap over ,de dam is gekomen, andere zullen volgen. Er steken in Duiveland nog vele an dere mogelijkheden en zo gezien, passeert de gemeente op deze dag een mijlpaal, aldus de burgemeester die de vestiging van „Vébutex" een verstandig besluit noemde. In de naaste toekomst 'komen er betere verbindingen en dan zal „Vebutex"' een slag voor zijn op andere bedrij ven. die plannen 'hebben zich hier te vestigen. Hij zegde gaarne de voortdurende steun toe van het gemeentebestuux-, voor zover zulks mogelijk is en sprak de hoep uit dat de zaak zal uitgroeien en goede financiële resul taten zal mogen afwerpen. Personeelsvoorziening Aansluitend hierop zei de heer P. J. Vei'haert te 'hopen, dat het per- soneelsgetal in ongeveer anderhalf jaar zal verviervoudigen. Zich rich tend tot de bedrijfsleider, de heer Smits, prees de 'heer Verhaerl de uitstekende samenwerking, waar voor hij betrokkene dankte. In zijn dankwoord 'betrok de direkteur ook de heer De Jong van de verkoops staf, die er in geslaagd is in korte tijd alle in'koopcombinaties tot klant te maken. Na deze woordenvloed, brachten allen staande een toast uit op het - nieuwe bedrijf, waarin nieuw (en ingewikkeld) de machines reeds staan te glanzen, wachtend op rappe Duivelandse dameshanden ter be diening. Oorlogsongevallen- regeling Indonesië DEN HAAG, 13-5. De uitkeringen krachtens de Algemene Oorlögsonge- vallenregeling Indonesië (A.O.R.) zullen worden verhoogd met 12 pet. Aan deze verhoging zal terugwer kende kracht worden verleend tot 1 januari 1963. De regering is van mening, dat hierdoor in voldoende mate rekening is gehouden met de gestegen kosten van 'levensonderhoud en de gestegen welvaart. Een en ander is meege deeld door minister Klompé in ant woord op schriftelijke vragen van 'het Tweede Kamer-lid mej. Ten Broecke Hoekstra. ECHT. In 'het Julianakanaal na bij de brug van Stevensweert is maandag 'het stoffelijk overschot ge- vcnd'en varn de 36-jarige ongehuwde J. Ververs uit Echt. De man was sinds 8 mei jl. vermist en blijkt le zijn verdronken. Afgelasting van twee kernontploffingen in de Verenigde Staten WASHINGTON. 14-5, De Amerl- fcaanse commissie voor 'kernenergie heeft bekend gemaakt, dat dé plan nen om d eze maand in Nevada twee kleine kernontploffingen teweeg te brengen zijn afgelast. Een reden voor de afgelasting is niet gegeven. Diplomatieke waarnemers zijn echter van mening, dat zij verband houden met 'het verlangen van dé regering Kennedy de ontketening van een nieuwe ronde van kernwa penproeven te voorkomen. Golf greep toeristen Zes mensen verdronken LISSABON, 14-5. In Portugal zyn maandag zes mensen verdronken, na dat zij in een grot nabjj Lissabon door een hoge golf waren meege sleurd. Onder de slachtoffers bevindt zich een Nederlander, de heer Jacob Blokker uit de Zwitserse plaats Biessbach. Een gezelschap van ongeveer der tig toeristen, dat op 4 mei uit Zürich was vertrokken, bezichtigde bij Cas- cais, op 20 km ten westen van de Portugese hoofdstad, een grot die be kend staat als de „Boca do inferno", de „muil van de hel", toen een grote golf acht van hen meesleurde. Slechts drie vrouwen konden door een vis sersboot worden gered. De overige vijf - de heer Blokker, twee Oosten rijkers, een Zwitser en de Franse chauffeur van de autobus - kwamen om het leven. Dit lot trof ook een Portugese fotograaf, die in het wa ter was gesprongen om hulp te ver lenen. Ingezonden mededeling Het gezellige boekje VOOR DE VROUW (t/m 18 mei) Het ligt voor u klaar bij uw foto handelaar! Zolang ze nog in ae wieg liggen, zyn kinderen niet lastig. Ze mogen loei eens een poosje huilen, maar de rust keert gewoonlijk spoedig terug wanneer baby een schone luier krijgt ■of wanneer de honger wordt gestild. De jonge moeder mag het dan dikxvijls druk hebben met wassen en voedingen klaar maken, zij kan haar gevulde dagprogramma echter af werken zonder stoornissen. Een gezonde zuigeling wordt in de wieg neergelegd of in de kinderwa gen meegenomen naar buiten. Het kleintje laat zich zonder protesten verzorgen en het stuurt geen ge maakt plan in de war. Overal aanzitten Maar zodra ze kruipen of rond lopen is de toestand helemaal ver anderd! In het begin zijn alle huis genoten vertederd over de eerste wankele pasjes van de peuter. Ze raken evenwel spoedig in paniek. Want de kleine handjes graaien naar vele dingen, die nu in hun be reik zijn gekomen. Er worden vaas jes met bloemen omgegooid en het tafellaken, met alles wat erop staat, wordt naar beneden getrokken. En toch is deze levensperiode nog niet eens de allermoeilijkste: de peu ters kunnen aanvankelijk immers nog een groot gedeelte van de dag in de box verblijven en zich daar opperbest vermaken met wat speel goed. Te weinig woonruimte Veel erger wordt het als zij wer kelijk te groot zijn geworden voor de box. Ondernemende kinderen klimmen er al uit en tonen daarmee aan, dat ze niet langer genoeg heb ben aan een gebied van een vier kante meter. Zij willen op onderzoek uit! Er is zo vreselijk veel te leren door kijken, luisteren en betasten. Dat is goed en noodzakelijk voor de ontwikkeling, het rhag daarom niet worden be lemmerd. Helaas ontbreekt het in de meeste gezinnen aan voldoende speelruim te. Eén kamer om in te eten, te wer ken en te slapen is maar al te dik wijls het enige terrein dat beschik baar is voor vader, moeder en kroost tezamen. Voortdurend bezig Natuurlijk valt er voor het kind ook in die ene kamer genoeg te le ren, maar de ouders en de eventuele broertjes en zusjes worden stapel gek van de experimenten die de kleuter uithaalt: overal op klauteren, overal aan peuteren. Vooral moeder heeft daar last van, want tot regelmatig werken komt zij nu niet meer. Een kind van twee of drie jaar kan in zulke omstandig heden geen ogenblik zonder toezicht zijn of er komen de grootste onge lukken van. Daar komt nog bij, dat het kleine jongetje of meisje er bijzonder ner veus van wordt, want iedereen heeft weer wat anders te verbieden. Het geroep van „afblijven", „laten staan" „niet doen" en „mag niet" toetert de hele dag in de kleine oortjes. Huisje met een tuintje Benijdenswaardig zijn de gezinnen, die een tuintje of desnoods maar een veranda bij hun woning hebben. De kleuter kan dan in grotere vrijheid spelen en profiteert bovendien nog van de buitenlucht. Allereerst dient daarbij natuurlijk voor de veiligheid zorg te worden gedragen. Op het balcon moet een hoog hek zijn, het tuinpoortje moet afgesloten zijn, een eventuele put op het plaatsje moet goed worden be dekt. En zelfs wanneer dit alles volko men in orde is, mag men een jong kind nog niet uren achtereen aan zijn lot overlaten. Het is goed als er steeds iemand gaat kijken of er iets nodig is en als moeder af en toe een vriendelijk woordje komt zeggen. Op straat spelen? Hebben de kleuters de leeftijd van drie of vier jaar bereikt, dan biedt het tuintje hun dikwijls niet meer voldoende mogelijkheid tot ontplooi ing van hun activiteit. Ze komen dan elk ogenblik aanzeuren of ze op straat mogen spelen. Tegen de straat als speelterrein kunnen echter ernstige bezwaren be staan en dat om zeer verschillende redenen. Verder kan ook het weer le slecht zijn om de kidneren bui tenshuis te laten rondscharrelen. Dikioijls ivordt het dus toch maar weer binnenshuis „hangen". Bezig zijn met allerlei huishoudelijke werk jes is dan de prettigste en beste ma nier om werkelijk lastig worden van het kind te voorkomen, tot aan het vierde jaar wanneer het bezoek aan Stofdoekje leggen de kleuterschool uitkomst biedt. Het betreft dan natuurlijk werk, dat de krachten van het kind niet te boven gaal. Zelfs de allerklein sten kunnen al een stofdoek of an der gereedschap gaan halen. Iets ouderen helpen graag bij het baden of aankleden van het jongere broer tje of zusje. Zichzelf een jasje aantrekken, de eigen schoenveters dichtknopen zijn vaardigheden, die een kind best wil aanleren. Als het er maar voldoende tijd en gelegenheid voor krijgt. Meedoen met schoonmaken vinden zowel kleine meisjes als kleine jon gens heerlijk! Ze moeten daarvoor kunnen beschikken over deugdelijk materiaal, waarmee ze moeder kun- navolgen bij dweilen, wrijven, schrobben en wat er verder zoal te doen .valt. Dr. Alfreda Briedé. m Kening Saoed van Saoedi-Arabië is maandag in Wenen aangekomen om medisch te worden behandeld. Prins BernharH bij R.A.F.-jiersoneel AMSTERDAM. 13-5. Prins Bern- hard zal zondagochtend 26 mei a.s. jm negen uur in Ostende aanwezig iijn bij een herdenkingsdienst en een parade van de Royal Air Force As sociation (R.A.F.A.) die daar gedu rende het weekend haar jaarlijkse conferentie houdt. Deze organisatie die 89.000 leden van 56 nationalitei ten telt, vergadert op 24, 25 en 26 mei in de ICurzaal van Ostende en zal zich dan hoofdzakelijk bezgi hou den met pensioenregelingen voor oudstrijders van de R.A.F. Naar be kend maakten in de tweede wereld oorlog ook allerlei buitenlanders deel uit van de Britse luchtmacht, zowel op de grond als in de lucht. Zij allen hebben het recht thans deel uit te maken van de R.A.F.A. Ook in ons land zijn twee R.A.F.A. afdelingen, nl. in Amsterdam en Den Haag. DEN HAAG, 13-5. In antwoord op schriftelijke vragen van het Tweede Kamer-lid Van Eibergen (A.R.P.) deelt minister Veldkamp mee, dat sinds 1 januari 1954, datum van in werkingtreding van de pensioen- en spaarfondsenwet, ruim 2.200 pensi oenfondsen zich- 'hebben aangemeld en goedkeuring op de statuten en reglementen hébben gevraagd!. In de loop der jaren zijn deze succes sievelijk alle in behandeling geno men en kon aan circa 1.625 fondsen de vereiste goedkeuring worden ver leend. Naar schatting zijn thans nog een 150 a 200 pensioenfondsen in be handeling, welke voornamelijk in de latere jaren hun statuten en regle menten ter goedkeuring hebben voorgelegd. De overige fondsen zijn in de loop der jaren opgeheven of in liquidatie. Wat de door fondsen ter goedkeu ring voorgelegde wijzigingen in de statuten of reglementen betreft kan worden opgemerkt, dat hiervan ge middeld circa veertig wijzigingen per kwartaal worden afgehandeld. Stijgend aantal verwijzingen naar het ziekenhuis UTRECHT, 13-5. De Nederlandse huisartsen verwezen in 1961 gemid deld ruim 33 procent van de op hun naam ingeschreven patiënten naar specialisten. Dit schrijft dr. H. J. P. M. Dijkhuis in „De Zie'kenfcndsgids" het maandblad van de federatie van door verzekerden en medewerkers bestuurde ziekenfondsen. Een derde deel van de verwijzin gen had betrekking op oogheelkun dige specialistische hulp, in'de mees te gevallen ging het om een normaal onderzoek van het 'gezichtsvermo gen. Een kwart van de verwijzingen betrof opneming in een ziekenhuis. Dr. Dijkhuis becijfert, dat ongeveer 15 procent van de Nederlandse be volking eens per jaar een specialist bezoekt (exclusief de oogarts) en aan de hand van de beschikbare ge gevens komt hij 'tot 'de conclusie, dat de huisarts per jaar een van de vijf problemen waarvoor hij wordt ge steld naar een specialist verwijst. Merkwaardig noemt dr. Dijkhuis •het, dat het percentage per 'huisarts enorm wisselt: sommigen verwijzen nog niet de helft van het landelijk gemiddelde, anderen tweemaal zo veel. In de stad Nashivlle in Tennes see zijn maandagavond 200 negers, die een protestdemonstratie hielden bij twee restaurants die de rassen scheiding hadhaven, door jonge blan ken met stenen bekogeld. De politie kwam tussenbeide en hield een neger aan. Van gewonden werd geen mel ding gemaakt. Radio-Cairo meldt- dat zich maan dag op nieuw relletjes hebben voor gedaan in Damascus en andere Sy rische steden. Er zouden hierbij ver scheidene slachtoffers gevallen zijn. kleintjes uit A.et bintxen DEN HAAG. H.K.H. Prinses Bea trix is voornemens op zaterdag 18. mei in het nieuwe RAI-gebouw te Amsterdam een concert bij te wonen dat gegeven wordt door het Natio naal Jeugdorkest 'ten bate van de actie Doesadj. TILBURG. In het St. Elisab eth- ziekenhu'is te Tilburg overleed 'de 19-jarige H. van Hooff uit Tilburg, die op 3 mei jl. in de Koestraat met zijn bromfiets tegen een lichtmast is gereden. DEN HAAG. Op verzoek van het hoofdbestuur van de Chrirtelijk-His- torische Unie, heeft de midden standscommissie van deze Unie een middenstandsprogram voorbereid, dat een leidraad wil zijn voor het in de komende vier jaren te voeren mi'ddenstandsbeleid. DEN HAAG. Oefensmaldeel 5, be staande uit Hr. Ms. „Karei Door man" (vlaggesdhip), Hr. Ms. jagers „Amsterdam" en „Overijssel" en Hr. Ms. onderzeeboot „Walrus", hebben dit weekeinde een bezoek gebracht aan Schotland na een oefening op de Noordzee. AMSTERDAM. Hulp aan ontwik kelingslanden in 'de vorm van ken nisoverdracht zal in de komende ja ren een veel groter accent moeten 'krijgen. Grotere aandacht vergt ook de agrarische problematiek. Een versnelde economische ontwikkeling in de landen van Azië, Afrika en- Latijns-Amerika is alleen mogelijk wanneer de produktivïtelt in de ag rarische sector minstens even.eer groeit. Dit staat 'in 'het rapport. „Hulp Koos Vorrink Instituut van de Par ti) van de Arbeid. AMSTERDAM. In zijn woning te Naarden is plotseling overleden de 'heer A. F. K. Paree, secretaris van l'i'd van het bestuur van de federatie van Nederlandse journalisten. NIJMEGEN. Het onderzoek le po litie, justitie en brandweer in het af gelopen week'einde hebben ingesteld naar de oorzaak van de brand, die vrijdagnacht in Nijmegen drie kin deren het leven heeft gekost, heeft nog geen resultaten opgeleverd. De aanvankelijke indruk dat de kinde ren op de slaapkamer met vuur zou den hebben gespeeld, is door niets bevestigd. Inmiddels zijn ter plaatse hulpacties voor het gezin opgezet. TAARTJES De familie wilde taartjes hebben en er was een waterdichte afspraak met een buurman, dal die de taartjes uit Zierikzee zou meebrengen. Toe gegeven de voorgeschiedenis is wat ingewikkeld, lijkt zelfs op een ver zonnen verhaal, maar de werkelijk heid overtreft de fantasie, gelijk be kend. De buurman had de beschik king over een auto met een buiten lands nummerbord. Hij zou de wagen op hel Havenplein parkeren en één der leden van het taartlustig gezin zou de lekkernijen kopen en in die uitheemse auto zetten, omdat hij er niets voor voelde met zijn bromfiets „onder de room" thuis te komen-, zo als hij het zelf zei. Het plan-de-campagne was scherp genoeg uitgedokterd om in de prak tijk te kloppen. Het gezinslid kocht de taartjes, liep met de doos onder de arm naar de parkeerplaats, zag de buitenlandse auto, deed het por tier open, zette de doos op de ach terbank en reed huiswaarts. Toen het avond ivas getvorden werd zus naar buurman gestuurd, om de doos op te halen. Maar dat zat niet lekker, want buurman was helemaal niet blijmoedig gestemd. Had hij daar twee volle uren bij zijn auto lopen ijsberen, maar niets kwam opdagen, geen mens en geen taar tendoos. Derhalve keerde zuslief onver- richterzake naar huis en liet de mededeling als een plasticbommetje in de vreedzame, op taart beluste icoonkamer ploffen. ,,'k Weet in ieder geval zeker, dat ik de doos in de wagen heb gezet", zei het (kopende) familielid en - na deze overtuigende mededeling restte de familie niet anders dan te berusten in het kwalijke verlies. Later op de avond gaat de tele foon en is de bakker aan de lijn. „Of men de taartjes wel had ont vangen?" Nee, die lekkere dingetjes waren niet gearriveerd. De toestand ontwikkelde zich hierop bepaald koortsachtig. Er be steeg een man een brommer op weg naar de zoetigheid. Aangekomen hoorde hij het verhaal van de bak ker. De taartjes waren ivel in een auto met een buitenlands nummer gezet, maar laten er nu uitgerekend twee auto's op het plein staan, beide uit hetzelfde Europese land. Met vriendelijke mensen aan boord ove rigens, want ze brachten hun zoete vondst netjes bij de bakker terug. Zo iets bestaat nog gelukkig! EILANDMAN.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1963 | | pagina 2