GEVALLEN Negers winnen terrein in Birmingham Drie kinderen omgekomen bij brand Onzekerheid over Italiaanse politiek Werkhervatting in West-Duitsland Akkoord Schelde- Rijnverbinding Japanse auto in Nederland Het kolonialisme Verkiezingen op t.v. grens Bouwvakantie 1964 Programma voor zomerseizoen is gereed ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Maandag 13 mei 1963 No. 19376 De rassenscheiding in de V.S. BIRMINGHAM. 11-5. - Dominee Martin Luther King heeft meege deeld dat tussen negerleiders en een onofficieel comité van burgers een overeenkomst is bereikt, waarbij te gemoet wordt gekomen aan de eisen van de negers in de door rassenhaat verdeelde stad Birmingham In de Amerikaanse staat Alabama. Dominee King legde er tijdens een persconferentie de nadruk op, dat de bereikte overeenstemming geen offi cieel karakter draagt, hij hoopte ech ter, dat de stad er naar zou hande len. Massademonstraties als die welke enige dagen geleden door de politie, brandweer en honden werden be streden, zijn als gevolg van de be reikte overeenstemming .opgeschort in afwachting van een officiële re- aktie. Volgens dominee King behelst het akkoord: 1. Opheffing van de rassenscheiding in lunchrooms, snackbars en der gelijke. Deze opheffing van de rassenscheiding zal geleidelijk binnen de komende drie maanden worden uitgevoerd. 2. Het bevorderen tot en aanstellen van negers ais winkelassistent en vertegenwoordigers binnen de ko mende twee maanden. KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk Beroepen te Akker- en Murmer- woude: vicaris J. Schol te, Meppel; te Beetsterzwaag (wijkgemeente Nij- beets); G. J. Droppers, Mensinge- weer. Aangenomen naar Brielle (vac. J. W. Falkettburg)W. S. Duvekpt, Zonnemaire; naar Zevenhoven: F. de Jonge, kamd. te De Bilt (U.). Ger. Kerken Beroepen te Diemen: W. Dekker, Noordwijk; te Grijpskerke: kanri. H. Reeniders, Katwijk aan Zee; te Alte- veer: karrd. H. Reenders, Katwijk aan Zee. Bedankt voor Zwijndrecht-Groote Lindt (2e pred.pl.): J. Dijkstra, Kla- zienaveen. Ger. Kerken (vrijgemaakt) Bedankt voor Zuidbroek: B. de Vos, Bruchterveld. Ohr. Ger. Kerken Beroepen te Vlaardingen: C. Ver- ihage, Hilversum-Cen/fcrum. Ger, Gemeenten Bedankt voor Oostikapelle: A. Hofman, Zeist. SPORT VOETBAL Het programma voor zaterdag 18 mei luidt als volgt. Ie klas: AZVV II-Hoek (4.15 uur); Bruse Boys-Yerseke III( scheidsr. Th. Sies, 4.15 uur); Kats-Kapelle (4.15 uur). 2e klas C: Brouwershaven III- MEVO II (sdheidsr. A. Dorst, 2.30 uur); Zeemeeuwen-Dudvelanid, (2.30 uur, sdheid9r. N. Speelman). Junioren Geen wedstrijden op SChouwen- Duiveland. Het programma voor zondag 19 mei luidt als volgt. Ie klas: Dreischor-Patrijzen (sch.- rechter G. v. d. Wielen); Hansw. Boys -Brouwershaven (sdheidsr. A. v. d. Rest); Robur-Noormannen. De wedstrijden op zondag 'begij nen om 2.30 uur. MARKTBERICHTEN Ei er prijzen V.E.C.E. In de periode van 6-5 tot 14-5 werd door de Coöperatieve In- en Verkoop Centrale voor Eieren, V.E. C.E., uitbetaald f 1,62 per kilogram. Voor vuilschalige en gewassen eie ren werd één cent per stuk minder uitbetaald. Nieuwe aardappelen PURMEREND, 10-5. Op de veiling in Purmerend zijn de eerste nieuwe aardappelen aangevoerd. Het waren twee partijtjes van elk vijf kilogram, die werden verkocht voor respektie- velijk f 1,39 en f 1,66 per kilogram. De aardappelen werden opgekocht door grossiers uit Amsterdam. De secretaris-generaal van de Verenigde Naties, Oe Thant, 'heeft een dringend beroep gedaan op de Franse regering om haar toesluit tot het nemen van proeven met water stofbommen in de Stille oceaan te herzien. De 36-jarige majoor van de Ame rikaans luchtmacht Leroy Gordon Cooper 'heeft de naam „Faith 7" (ge loof 7) uitgekozen voor ihet ruimte vaartuig, waarin hij volgende wedk dinsdag in 34 uur 22 omwentelingen om de aarde hoopt te maken. DEN HAAG. Blijkens een versla'g van het Landbouw Economisch In stituut over de resultaten van de tuirtbouw in het Zuidhollands 'glas- district over 1962 is de tuinbouw in het Westland en in de Kring gemid deld Winstgevend geweekt. Dit geldt echter niet voor alle bedrijven; 'in het Westland en de Kring hadden gemiddeld resp. 20 en 35 pet. van de 'bedrijven geen sluitende exploi tatie. DEN HAAG. Zaterdag a.s. zal hët jaarlijkse bloemencorso als een lang en fleurig lint weer door de bollen streek rijden. Dat gebeurt dit jaar maar in één richting, namelijk van af Sassepheim naar Benndbroek. Om 13 uur vertrekt het corso van de Warmohderdam. 3. Vrijlating van alle tijdens de de monstraties gearresteerden tegen borgtocht of op de persoonlijke belofte zich ordelijk te gedragen. 4. Het contact tussen de negers en blanken zal in het openbaar en binnen twee weken worden her steld. KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND DEIN HAAG. - Met zijn ontwerp ziekenfondswet heeft de minister van Sociale ZaZken en Volksgezondheid veel lof uit de Tweede Kamer ge oogst. In het voorlopig verslag dat de voor dit wetsontwerp speciaal in gestelde Kamercommissie heeft uit gebracht, is de waardering voor des ministers initiatief algemeen. DORDRECHT. - De vereniging van havenmeester in Nederland houdt op maandag 13 en dinsdag 14 mei in Dordrecht haar jaarvergadering. CULEMBORG. De 19-jarige zand- schipper H. A. G. is van zijn schip de „Maria I" uit Utrecht over boord gevallen. Zijn 20-jarige echtgenote, mevrouw A. G.-G., dook haar man, die niet zwemmen kon, na. Het ge lukte haar echter niet hem te red den. BLOEMENDAAL. Op de ere-be- graafplaats aan de Zeeweg in Over- veen (gemeente Bloemèndaal) heeft Expoge (Nederlandse vereniging van ex-politieke gevangenen uit de be zettingstijd) voor de achttiende keer de jaarlijkse bijeenkomst ter her denking van de gevallenen gehouden. 's-HERTOGENBOSCH. - H.K.H. prinses Margriet heeft in de Isabella kazerne de prijzen uitgereikt van de vierde Europese politie schermkam- pioenschappen, die afgelopen week in deze kazerne zijn gehouden. DEN HAAG. Naar de Haagse po litie eerst thans heeft medegedeeld zijn half februari in Den Haag een vrouwenarts en een zenuwarts gear resteerd op verdenking behulpzaam te zijn geweest bij het plegen van abortus. HOOGEVEEN. In Hoogeveen is de vijfjarige R. L. in een zij wijk van de Hoogeveense Vaart verdronken. De jongen struikelde over een gat in het smalle fietspad vlak langs de wijk en schoot het water in. KAMPEN. Het vijftien maanden oude dochtertje van de familie W. is bij een verkeersongeval gedood. DEN HAAG. Het Tweede Kamer lid de heer Franssen (P.v.d.A.) heeft de ministers van Defensie en Justitie schriftelijk gevraagd wanneer de wet gewetensbezwaren militaire dienst" in werking zal treden. DORDRECHT. Oud-militairen van het voormalige 28ste regiment infan terie, dat in de meidagen van 1940 op het eiland van Dordt verbeten heeft gevochten tegen de Duitsers hebben in Dubbeldam weer hun ge vallen strijdmakkers herdacht. SCHIPHOL. Een gezelschap van 38 hooggeplaatste militairen en an dere vooraanstaande funktionarissen van Thailand is uit Londen op Schip hol aangekomen. DEN HAAG. „Met het huidige vestigingsbesl uit levensmiddelenbe- drijven zijn we geheel op 'de ver keerde weg". Aldus wordt gesteld in 'het jaarverslag 1962 van de „Alge mene Nederlandse Kruideniersbond" (A.N.K.B.), welke bond op 12 juni in Amersfoort zijn jaarvergadering zal houden. ZIERIKZEE, 11-5. Al was de afge lopen winter ijzig en bar en werden de gedachten aan water en zwemmen wel erg ver teruggedrongen, het be stuur van de Zierlkzeese zwemver eniging „De Zeepaardjes" heeft zich toch bezonnen op de zomerse toe komst en de nodige plannen gemaakt om het verenigingswerk in het zoele seizoen zoveel mogelijk verder uit te bouwen. „De Zeepaardjes" heeft een officieel tintje gekregen door aan sluiting als lid van de Koninklijke Nederlandse Zwem Bond. Het bestuur klampt zich voorlopig vast aan de hoop dat op 18 mei het zwembad weer voor het publiek zal worden open gesteld. Wil het er vap komen dan zal de temperatuur uiter aard nog wel wat milder moeten worden. Er is echter toch al weer een datum genoemd en dat geeft de zwemlustigen moed. Is het eenmaal zover dan kan de vrijdagavond weer beschikbaar komen voor de zwem- training, waarmede de leden zich vorig jaar dapper hebben bezig ge houden. Vanaf zes uur op vrijdag avonden was het bad voor de leden der vereniging gereserveerd en dit zal ook in het komend seizoen het geval zijn. Schoolzwcmwcdstrijden Vorig jaar werden plannen ge maakt de zwemtraining tijdens de wintermaanden voort te zetten in 'n overdekt, zwembad elders. Deze plan nen konden echter in verband met de uitzonderlijke weersomstandigheden geen doorgang vinden. T.z.t. in het na de komende zomer volgend win terseizoen wil men dit echter wel proberen. Op 5 juli a.s. zullen weer school- zwcmwedstrüden worden gehouden. Men heeft de datum zo geschikt mo gelijk gekozen met het oog op de hierna niet lang meer op zich laten de wachten zomer-schoolvakanties. Ongeveer aan het einde daarvan ROME, 11-5. - Volgens Italiaanse politieke kringen ziet het er naar uit dat Italië de eerstvolgende maanden noodgedwongen een passieve rol in Europa en de Westerse alliantie gaat spelen. President Kennedy zal, wanneer hij in juni een bezoek aan Italië brengt, geen politicus vinden die toezeggingen voor een politiek op langere termijn kan doen. Deze toe stand zal, zo meent men, zeker tot na het partijcongres van de Nenni-so- cialisten, in juli, voortduren. De pe riode van onzekerheid begon na de algemene verkiezingen op 28 april, toen de christen-democraten, die se dert de oorlog een dominerende rol in de Italiaanse politiek speelden, ze venhonderdduizend stemmen verlo ren en de communisten een miljoen stemmen wonnen. STUTTGART, 11-5. - De vakbond van metaalarbeiders in noord-Würt- temberg/Noord-Baden en zuid-Würt- temberg/Hohenzoliern heeft zich met een meerderheid van 73 procent uit gesproken voor aanvaarding van het begin dezer week tussen werkgevers en vakbondsleiders van de metaalin dustrie bereikte compromis over een nieuwe loonregeling. DEN HAAG, 11-5. Het ministerie van Buitenlandse Zaken deelt mee: „Op 6 mei j.l. hebben de Neder landse en de Belgische delegaties, welke tezamen werden belast met de onderhandelingen inzake het vraag stuk van de Schelde-Rijnverbinding, hun eindverslag aan de beide rege ringen uitgebracht in de vorm van een voor ondertekening gereed ge maakt ontwerp-verdrag. De voorgestelde oplossing is inmid dels door de regeringen van Neder land en België goedgekeurd. Deze hebben besloten tot ondertekening van het verdrag over te gaan op 13 mei te Den Haag". UTRECHT, 11-5. Binnenkort ver schijnt de eerste Japanse personen auto op de Nederlandse markt. Een Utrechts automobielbedrijf introdu ceert de Isuzu-Bellel deze week offi cieel in ons land. Het betreft hier een vier-deurs wagen, die tussen de tien en twaalf duizend gulden gaat kos ten. De Nederlandse importeur treedt tegelijkertijd op al9 importeur voor België en Luxemburg. De Isuzu-Bel lel wordt ook in West-Duitsland en in Frankrijk op de markt gebracht. Kabouterleidsterscongres BAARN, 11-5. Onder auspiciën van de Nationale Padvindsters Raad zal van 24 tot en met 31 mei op het N.P.G.-centrum .Buitenzorg' te Baarn een internationale bijeenkomst ge houden worden voor leidsters die in hun land verantwoordelijkheid dra gen voor het werk met kabouters (de jongste leeftijdsgroepen in de gidsen- en padvindstersorganisaties). Ruim twintig landen zenden afge vaardigden naar deze bijeenkomst, die als thema heeft: „De waarde van het spel voor deze leeftijdsgroep". eind augustus-begin september zal weer een lange afstand-prestatie zwemtocht in de Nieuwe Haven ge houden worden, iets later in het jaar ditmaal, omdat het bestuur verwacht dat de temperatuur van het water dan iets milder zal zijn dan vorig jaar. Een met al een aantrekkelijk programma van de jonge vereniging „De Zeepaardjes", die het houdt op het zilte nat. NEW YORK, 11-5. - De speciale commissie van de V.N. inzake kolo nialisme heeft haar voorjaarszitting afgesloten met formele eisen voor „de zo snel mogelijke" onafhanke lijkheid van Malta, een „V.N.-aan- wezigheid" in zuidwest-Afrika en het sturen van een commissie van onder zoek naar het Britse protectoraat De commissie riep een sub-commissie voor de. kwestie-Aden in het leven, waarmee zij de herhaalde Britse waarschuwingen, dat een dergelijke commissie geen toegang Zdl krijgen tot het gebied aan de Perzische Golf, negeerde. Feest bij radio-Kootwijk KOOTWIJK, 11-5. Dinsdag 1 mei j.l. was het veertig jaar geleden dat het eerste radio contgct tot stand kwam tussen Nederland en het toen malige Nederlands-Indië. De P.T.T. heeft in dit feit geen aanleiding ge vonden om er uitgebreide feestelijk heden aan te wijden, maar voor het ongeveer 220 man tellende personeel van radio-Kootwijk is het feit toch niet onopgemerkt voorbij gegaan. Er is de gehele dag een klein beetje feest gevierd in en om het zendsta tion. Reddingspogingen vergeefs NIJMEGEN. 11-5. - BU een felle brand in een kleine woning aan de Valkenburgseweg in Nijmegen zijn drie meisjes om het leven gekomen, een tweeling van acht jaar en een meisje van vier jaar. De slachtoffers zijn kinderen uit het gezin van de 46-jarige schillen- ophaler M. F. S., die het kleine huis bewoonde met zijn vrouw, zijn moe der en twaalf kinderen. De brand is ontstaan in de buurt van de schoorsteen. Het staat niet vast of de oorzaak is gelegen in spe len met vuur of in een defekt aan de schoorsteen. Toen de beide jongens die dichtbij de trap op zolder sliepen, de brand ontdekten, zijn ze in paniek naar be neden gerend. Direkt daarop zijn ze echter teruggekeerd, maar toen was het al te laat om de meisjes, die op een afzonderlijk zolderkamertje slie pen, dat het verst van de trap was verwijderd, te redden. Ook de buren hebben nog pogingen daartoe gedaan maar vergeefs. De heer S. was piet thuis toen de brand uitbrak. De slachtoffers zijn José en Ans, beiden acht jaar, en Beppie (vier). HILVERSUM, 11-5. - Het N.T.S.- programma op woensdag 15 mei is tot ongeveer middernacht gewijd aan de verkiezingen voor de Tweede Ka mer. In samenwerking met het Al gemeen Nederlands Persbureau wor den uit studio Irene te Bussum in hoofdzaak de stembusuitslagen gege ven van de grote gemeenten, afge wisseld met tussentijdse totaalover zichten. Bovendien worden in Amsterdam op zeven plaatsen camera's opgesteld op de Dam en in de zes zalen waar de vergaderingen worden gehouden van de K.V.P., de P.v.d.A., de V.V.D., de A.R.-partij, de C.H.U. en de P.S.P. Na het bekend worden van de eind uitslag zullen belangrijke vertegen woordigers van de politieke partijen worden geïnterviewd. Strijd tegen de pokken Nederland schenkt entstof aan Wereldgezondheidsorganisatie DEN HAAG, 11-5. In verband met de campagne van de Wereldgezond heidsorganisatie om uitroeiing van pokken te stimuleren, heeft de Ne derlandse regering besloten een tweede schenking van gedroogde pokstof, thans van. een miljoen doses, aan de directeur-generaal van deze wereldorganisatie ter beschikking te stellen. In december 1959 gaf de regering voor de eerste keer twee miljoen do ses gedroogde pokstof aan de We reldgezondheidsorganisatie. Op aan wijzing van de directeur-generaal van de Wereldgezondheidsorganisa tie gebruikt in India, Nepal, Somali- land' en Togoland. De Nederlandse regering meent, dat de nog steeds grote aantallen slachtofffers van pokken het recht vaardigen om van Nederlandse zijde gehoor te geven aan het dringend verzoek van de directeur-generaal van de Wereldgezondheidsorganisatie om opnieuw een Nederlandse schen king gedroogde pokstof aan te bie den. Deze schenking zal, evenals in 1959, uit de bij het Rijksinstituut voor de Volksgezondheid aanwezige voorraad kunnen worden gedaan. Dit instituut moet een bepaalde produktiecapaciteit aanhouden, die aanmerkelijk groter is dan de nor male behoefte van de Nederlandse bevolking. Door deze omstandigheid staat continu een grote voorraad pokstof ter beschikking voor tijden van nood, die met het oog op de noodzakelijke regelmatige vernieu wing van tijd tot tijd wordt afge stoten. 2EEUW5.VLAAMS FEUILLETON 33 „Halt Almekftnders. Dat gaat niet" Het was een forse 'douanier. „Mag ik m'n eigen land op of mag ik het niet? Nou nog mooier". Kees vond hét welletjes. „Zeker wel, maar als je er niets op tegen Ihebt, zou ik je gezelsahap willen houden". Kees werd er kregelig van. „Maar wat doen jullie toch raar? Vertrou wen jullie mij niet? En waar tz!it Herik toch, is "die er niet bij?" „Henk Geeriings, bedoel je? Die is al lar*g de polder in met de com mandant om de nodige aanwijzingen te geven. Maar ük heb opdracht jou in de gaten te houden. Begrijp me goed: we vertrouwen je best, maar het kon zijn, dat je door onvoorzich tigheid de boel 'in tie war schopte. Dat risico kunnen wij nu niet meer nemen, dat zul je tooh zelf moeten toegeven". Kees dacht even na. „Ben jij be kend in de polder?" „Ik zou het wel denken. Missohien niet zo goed als jij, maar ik weet de weg". „Kunnen wij er samen heengaan?" „Dat is helaas verboden uit voor- zioh'tigheïdsoverwögingen". Kees moest toegeven, dat de dou ane gelijk 'ha'd. „Kom -dan 'binnen een kop koffie drinken. Dan kun je zien, dat. ik binnen blijf en dan wachten wij daar het einde af". Do ander lachte. „Dat was uigen- De moeder, in verwachting van haar dertiende kind, heeft voorlopig on derdak gevonden bij haar ouders in Nijmegen; de andere kinderen zijn ondergebracht in 't jeugdhuis .Graal burcht' te Nijmegen. Geen zeeverbinding meer met Australië? DEN HAAG, 11-5. De minister van Verkeer en Waterstaat deelt in zijn memorie van antwoord aan de Eer ste Kamer mede, dat de rederij „Trans-Oceaan" na het afstoten van de „Zuiderkruis" naar de marine aan het begin van dit jaar, van plan is met ingang van de komende herfst de afvaarten op Australië en Nieuw- Zeeland stop te zetten. De rederij grondt dit besluit op te verwachten ongunstige resultaten. Aan de minis ter blijken suggesties te zijn gedaan om ook de huurloop van de „Grote Beer" en de „Waterman" te beëindi gen, doch de bewindsman heeft nog geen besluit ter-zake genomen. Het vlaggen op 5 mei DEN HAAG, 10-5. Het lid van de Tweede Kamer de heer Aantjes (A. R.P.) heeft schriftelijk aan de muris- ter-president gevraagd of de regering het als regel heeft aanvaard dat in dien een gelegenheid waarbij de vlag wordt uitgestoken op een zondag valt op de maandag daaraanvolgend dient te worden gevlagd. Als dat juist is, zo zegt de heer Aantjes, wil de mi nister dan meedelen waarom op zon dag 5 mei deze regel niet door de rijksdiensten is gevolgd. LAND- EN TUINBOUW Wordt het een bladluizen-jaar? Vaak treden na strenge winters hete zomers op en dan vormen de bladluizen naast rupsen en kevers een groot gevaar voor de land- en tuinbouw. Het is noodzakelijk dat steeds wordt gewezen op het grote belang van de bestrijding. Wil men een goede oogst verkrijgen, dan moe ten aanwezige bladluizen en andere insekten worden bestreden. Vooral de partikulier wacht daar dikwijls veel te lang mee en begint pas met de bestrijding als het te laat is. De vermenigvuldiging der luizen gaat zeer snel vooral bij droog én zonnig weer. Maar al te dikwijls hoort men, dat het middel ter bestrijding niet heeft geholpen en dat tegen bladlui zen geen lmrid gewassen is. Deze bewering is niet altijd juist. Wan neer mén de bestrijding goéd en vroegtijdig uitvoert en daarbij het juiste middel gebruikt, is men zeker van een goed resultaat. Nog maar al te vaak worden middelen gebruikt als o.a. D.D.T;, waarmede de bladluis niet afdoende kan worden bestrèden, of parathion dat voor mens en dier (vogels) zéér giftig is en op sommige planten schade kan geven. Men kan de bestrijding ter hand nemen met Basudine op basis van diazinon welk middel voor de bestrijding van blad luizen en andere insekten zoals blad- vlooien, zaagwesp, bladwésp, trips e.a. uitstekend voldoet. Naast het twee procent stuifmiddel waarvan de werking gelijk is aan die-van para- thionstuifmiddelen, is het grote voor deel dat Basudine zelfs tot tien da gen voor de oogst kan worden toege past. De toepassing kan geschieden door middel van een. zeer handige spurtbus welke onder druk van een drijfgas 'staat, deze leent zich. bijzon der goed voor bestrijding van insek ten op sierplanten in huis, kantoor, tuin, serré en kas. Hierdoor houdt men het gehele jaar 'de planten vrij van ongedierte en daardoor gezond en in onbelemmerde groei. door W. Geldof lijk ook m'n bedoeling, Aümekin- ders. Het verveelde me hier al lang". Een minuut later zaften Kees en de douanier (binnen. En toen lichtte Kees zijn verbaasde moeder en zus ters volledig in. Het was een lang verhaal en hot bevredigde moeder maar half, dat, Kees er in had' toe gestemd, dat ook hun huis doorzocht werd, alleen om de schijn te redden. Maar. Cor glom van voldoening, al wist ze op dat ogenblik nog niet -of Henk zo volledig zou slagen als ze wel hoopten. Hoofdstuk 6. Een avontuur met gevolgen. Was de avond tot dusver voor Kees en de zijhen niet. zonder con sternatie verlopen, ook 'Henk kreeg rijkelijk zijn deel. Nu was hij ge wend aan plotselinge ontdekkingen en verrassingen. Wanneer ergens een uitgebreide actie werd 'gevoerd door de douane, dan gebeurde het wel eens meer, 'dat de mannen niet precies wirten wat er aan tt handje was. Ze kregen dan ieder een onder deel van ide opdracht toegewezen en hoorden dan later wel wat er eigen lijk te doen was geweest. Deze maatregel was noodzakelijk Sinds enkele gevallen van verraad. Het 'kwam 'hoogst zelden voor, maar- in deze jaren was het tx>ch een en kele nraal gtibeurd, dat een doua- DEN HAAG, 11-5. Dat niet alleen regeren maar ook bouwen „vooruit zien is" blijkt uit een dezer dagen door de bedrijfsraad voor het bouw bedrijf genomen besluit over de va kantie van de bouwvakarbeiders in 19 6 4. Voor dat jaar is de vakantie bepaald in de periode van 20 juli tot 1 augustus. Flitsen uit het buitenland Een groep Amerikaanse evacué's heeft toestemming gekregen Haiti te verlaten. Naar van de zijde van de Amerikaanse ambassade werd ge zegd, is de toestemming verleend, nadat de gezant had gedreigd, dat Amerikaanse oorlogsschepen die voor de kust kruisen, de haven zou den binnenvaren. De Indische regering heeft be sloten tot de aanleg van een grote marinebasis te Visjakapatnam, aan de oostkust van India, zo heeft de minister van defensie, Chavan, in het Indische Lagerhuis meegedeeld. De plannen verkeren In een verge vorderd stadium. m De ministerraad van de E.E.G. heeft tijdens een vergadering welke tot diep in de nacht voortduurde besloten de verdere uitbouw van het gemeenschappelijk landbouwbeleid te koppelen aan de komende onder handelingen met de Verenigde Sta ten over verlagirtg van de douane tarieven. BUENOS AIRES. Uit goede bron werd in de Argentijnse hoofdstad vernomen, dat de minister van Bin nenlandse Zaken, generaal Enrique Rauch, waarschijnlijk zijn ontslag zal indienen. LÓNDÊN. De Britse politie zoekt naar de moordenaar van een 45-ja- rige vrouw, haar twee dochters en haar vijf maanden oude kleinzoon. Alle vier werden dood in een huls in Stockbury, in zuidoost-Engeland, ge vonden. Volgens de politie zou zij in verband met deze misdaad graag eens dè schoonzoon van de 45-jarige vrouw aan de tand voelen. NEW YORK. Secretaris-generaal Oe Thant zal binnen korte tijd de Ie- den van de Volkerenorganisatie vra gen bijdragen te storten in het V.N.- fdnds voor ontwikkelingshulp aan West-Irian, het voormalige Neder lands Nieuw-Guinea. PEKING. Het communistisch-Chi- nese „Vólksdagblad", officieel partij- orgaan, heeft een scherpe aanval ge daan op Zuidslavië. NEW YORK. Cuba is bereid tot èeh gesprek om een basis voor betere betrekkingen met de Verenigde Sta ten te zoeken. Premier Fidel Castro van Cuba verklaarde dit in een tele- visievraaggesprek dat in New York werd. uitgezonden. Het filmverslag was een maarxd geleden in Havanna opgenomen- DAMASCUS. Het Syrische kabinet is afgetreden. Het ontslag van de re- gering-Salah Bitar is aanvaard door de nationale revolutionaire raad. Dit werd door radio-Damascus bekend gemaakt. BOEDAPEST. Zestig tot zeventig van de omstreeks honderd priesters die rich in Hongaarse gevangenissen bevinden, rijn de laatste dagen door de Hongaarse regering vrijgelaten. KAAPSTAD. - De Zuidafrikaanse volksvertegenwoordiging heeft een wetsontwerp aanvaard volgens het welk aan de provincie Transkei een beperkte mate van zelfbestuur zal worden verleend. Transkei is de eer ste Bantóestaat in Zuid-Afrika. PARIJS. Een oefening, die door de Amerikaanse en de Franse marine gezamenlijk onder de naam „Fair Game" in de Middellandse Zee werd gehouden,is onverwachts afgelast. Dit heeft een woordvoerder van de Franse admiraliteit bekend gemaakt nier in verbinding «bleek te staan met smokkelaars. De 'heren werden dan. tegen grof geld natuurlijk, re gelmatig op de hoogte (gehouden van de plannen der douane, met (het ge volg, dat alle acties vruchteloos ble ken, Door deze teleurstellende erva ringen -geleerd, had men een nieuwe werkwijze ontwikkeld en wél «deze, dat alleen in de hogere regionen volledig bekend was wat stond te gebeuren en dat de mansahappen slechts op de hoogte waren met "hun eigen taak. Dat was odk «nu -het igeval. De af- deling, die bij de Almökindevs ver-/ geefs, dodh bij de Slof met onver-1 waobt succes had (gezocht, bad geeri andere opdracht, dan te blijven waar zé was en daar nadere instructies af te wachten. De groep waarin Henk opereerde én die zes man sterk was. was bet huis van de Slof voorbij 'gereden en had even- verder balt gehouden. Zij had tot opdracht zo stil mogelijk «het smokkelpunt aan de 'grens te berei ken, waar de commandant aanwezig zou zijn en nadere instructies eou geven. Vandaar, dat Henk en zijn kameraden in hevige spanning ver keerd enover wat zich intussen aan het eind van -de smokkelsloot had afgespeeld. Zij hadden ongeveer een half uur nodig om 'daar te (komen. Toen bleek dat alles totdusver naar wens was verlopen. Odk de Belgen waren op tijd aanwezig geweest en 'hadden drie mannen, die Zich vol moed naaf het bosje begaven, ingerekend. Even latei- was van Nederlandse kant tic uitkijkpost van de Pauwels versche nen. Het bleek een jongeman aiit j Nieuwkerke te zijn, die voor dc f Pauwels «hand- en spandiensten ver- richtte. Hij was rich 'bijna doodge- s'ahrdkken, toen -hij. midden in 'hetf voor hem zo bekende 'bosje door drie stevige douaniers werd overvallen f en -weggevoerd. (Wordt vervolgd). ZWEMVERENIGING „DE ZEEPAARDJES"

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1963 | | pagina 5