Westhoeks vliegseizoen reeds begonnen U kunt niet ajles weten. Vechtpartij tussen G.G.D. en politie in Amsterdam over een gevonden lijk L)ruk zweefvliegen in komende zomer 1LAAMSTEDE Ir Tuynman sprak op V.V.D.-jbijeenkomst HAAMSTEDE. 11-5. - Vlak na de vorst zijn de leden der V.Z.A.C., dit zijn de zweefvliegers die het Haam- steedse vliegveld tot hun beschik king hebben, reeds begonnen om al les klaar te maken voor het komen de vliegseizoen. Ze kregen de be schikking over een Rhönlerche, een tweezitter-trainer, zodat al spoedig daarna de eerste vluchten gemaakt konden worden. Andere toestellen die reeds toegezegd zijn, kwamen nog niet aan, doch voor Pinksteren hoopt het ijverige bestuur de leden ook met een één-persoons prestatie toestel te kunnen laten vliegen. Inmiddels draait gedurende de week-ends de Rhönlerche zijn rond jes ert hiermede zijn inmiddels en-- kele opvallende prestaties geleverd. Zo bleef een der neg jongere leden. Ad 'Hollestelle, niet minder dan een uur in de lucht. Hij, had nog langer boven kunnen 'blijven, doch beneden wachtten anderen, ook op een beurt. Er was die dag -veel thermiek zodat deze C-vlieger rustig 'n lange vlucht kon maken. Voor het zilveren C-di- ploma moet een vijf uursvluoht ge maakt worden, wat 'een heel zware opgave 'is. Voor dergelijke vluchten is natuurlijk een goede opwaartse luchtstroming nodig, die nu niet elke dag voorradig' is boven de Schouwse Westhoek. Deze stroming is meestal aanwezig onder een flinke stapel wolk. De zilvermeeuwen maken hier oolc gebruik van en indien deze wit te vogels zich zonder ook maar één vleugel/beweging te maken zich steeds hoger en hoger in de lucht bewegen, dan kan gesproken worden van een flinke thermiek en hiervan moet door de zweeftoestellen na tuurlijk gebruik gemaakt worden. C-diploma's Op deze zelfde dag konden nog 2 andere leden hun C-ddploma beha len. Het waren de heren G. Kuijer uit Renesse en G. van Maanen uit Noordgouwe. De opgave voor het 'behalen van dit diploma 'is het zich langer dan vijf minuten hoven de afkoppelhoogte in 'de lucht te hou den. Wordt dus op 400 meter de ka bel losgegooid dan moet de vlieger zeker vijf minuten gebruik zieri te AMSTERDAM, 13-5. In een am bulance-auto van de Amsterdamse G.G. en G.D. is zaterdagnacht een woordenwisseling tussen broeders van deze .dienst .ejx 'enkele politie agenten over het vprvoer. .yaii egn gevondenwaarschijnlijk dode man - uitgelopen"óp een véchtparftyi Levertransplantatie In een ziekenhuis te Denver In cle Amerikaanse staat Colo rado heeft men de vorige week zondag de lever van iemand, die pas overleden was, over geplant in het lichaam van een 47-jarige patiënt, wiens lever weggehaald was omdat hij aan leverkanker leed. De patiënt maakt het goed volgens de artsen van het ziekenhuis. ER BESTAAN speciale kleine va- kantie-wringertjes, die met zuig nap j es aan een glad oppervlak kunnen worden bevestigd. Er zijn er ook, die op een emmer gelegd kunnen worden en zo het wringen vergemakkelijken. Een belangrijke vondst voor reizende moeders met jonge kinderen. BIJ LOGEREN, kamperen of het verblijven in gehuurde huizen, geeft de zorg voor de baby wel een problemen. Er bestaat een handige opvouwbare bed-box. Ba by is op deze manier altijd verze kerd van een goed en veilig plaatsje. EET THUIS biefstuk met gebakken aardappelen en appelmoes, maar doe dit niet in Engeland, Oosten rijk, Italië of waar u ook naar toe mag gaan. Kies daar de nationale gerechten. ER BESTAAN voor kampeerders droogscheerapparaten, die op de auto-accu kunnen worden aange sloten. VOOR EEN LANGE REIS per auto moet u uitgerust en voldoende ge voed zijn. Ca nooit met een lege maag weg en probeer onderweg een hongerig gevoel niet met het roken van een sigaret te onder drukken. Eet liever wat, al zijn het maar biscuitjes of een stukje chocolade. OM U ONDERWEG TE VERFRIS SEN zijn er de spuitflacons met eau de cologne en eau de cologne- stiften. Een van te voren natge maakt washandje in een plastic zakje komt ook heel goed van pas. VOORAL VOOR KAMPEERDERS is het pretitg te weten, dat er tegen woordig instant aardappelpuree bestaat. Gemakelijk mee te nemen en gemakkelijk te bereiden. BEDENK DAT VER WEG trekken en veel nieuwe dingen beleven niet de juiste manier van vakan tie houden is voor hen, die nodig eens lot rust moet enkomen. maken van de thermiek en bijvoor beeld op 500 meter of meer blijven kruisen. Dit wordt gecontroleerd met een meegenomen ba rograaf die na de vlucht uit 'het toestel wordt ver wijderd, waarna 'het strookje waar op het hoogtegrafiekje is aangege ven. opgestuurd wordt naar de Kon. Ned. Ver. voor Luchtvaart, die dan op zjjn beurt de laatste controles verricht en d'e vlieger zijn diploma toezegt. Het gaat de V.Z.A.C. goed en be gonnen met bijna alle materialen van een andere vereniging, zonder onderdak, hebben de 'leden nu de beschikking over een flinke hangar met clubgebouw, een eigen lier en de nodige terreinwagens. Speciaal de jeugdleden kunnen nog een flin ke uitbreiding hebben en de vereni ging wacht op verdere toeloop van jongelui die na de lagere school te hebben doorlopen, hun studies in Zierikzee voortzetten. Het bestuur is altijd bereid toekomstige leden na dere inlichtingen te verschaffen en deze de gang van zaken op het vlieg veld te laten zien. kans voor de jeugd Voorbijgangers hadden langs het fietspad van >de Jan Evertsenstraat bij de Jan Tooroplaan een man roer loos met zijn gezicht in het zand Tzjxef),.. :if£g&jLén dë p'ö.litieï.'gew.aar- ?$jjavy:d.' Deze;vaarsQhüwdé '.'pp 'hajjr '.bè.urt' '.<ié- GiG.D. Det- triad blë$k'. d'e 39-jarige'ongehuwde Séhï-éyer1 te 'zijn, poetser van het gemeente- ver- vogÉpedrijf. Dé ruzié'órttstoh'd'toén "dé- broeders vbor wié'"niet Vaststond •óf d'e'man'al'dan'rtiet'hoig- ih léven was, op een brancard in de ambu lance brachten en de politie ver langde dat hij op de oorspronkelijke plaats werd 'teruggebracht en daar zou blijven tot rechercheurs hadden vastgesteld of een misdrijf was ge pleegd. De tijdens de ruzie ter plaatse aan gekomen recherche constateerde d'at de man was overleden. Een d'oor de politie opgeroepen arts van 'de G.G. D. stelde vast dat hartverlamming de doodsoorzaak was. Eerst daarna verlieten de agenten de ambulance- wagen, waarmee het 'lijk naar het Wilhelminagasthuis wend overge bracht. Zowel de directeur van de G.G.D. als de tijdens het weekend dienst doende hoofdcommjisaris van het bureau Lodewijk van Deysselstraat menen; voorshands dat hun mannen geheel volgens de 'in zulke omstan digheden voor hen geldende voor schriften hebben gehandeld. Van de zijde van beide .instanties is een on derzoek ini deze lonveikwikkelijke zaak begonnen. Van één der bij de ruzie betrok ken agenten is de pantalon 'geheel vernield. Scheepvaartbericliten Alchiba, pass. 10-5 Kaap Canaveral naar New York. Ameland (t.), 11-5 van Maracaibo naar Curagao. Esso Amsterdam (t.), 10-5 van Suez anar Mena Al Ahmadi. Willem Ruys, 11-5 te Bermuda verw. KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk Beroepen te Leerbroek: A. J. Mul der, Lage Vuursehe. Ger. Kerken Beroepbaar verklaard: G. J. Ter- laak, Scheveningen. Beroeper, te Harderwijk (Fr.): C. A. Verhoog, Winsum (Fr.). Ger. Kerken (vrijgemaakt) Beroepbaar verklaard: D. J. van Stelten, Kampen. Beroepen te Amersfoort (3de pred. pi. (2e maal): J. Kók, Ensöhedé-zuid. Ohr. Ger. Kerken Beroepen te Papendrecht: M. Vlietstra, IJmuLden; te Arnhem: J. Keuning, Veenendaal. De Sowjet-Unic zal met ingang van 15 mei twee -maanden lang ra ketproeven gaan nemen boven de Stille oceaan, zo 'heeft het persbu reau Tass meegedeeld. Er zullen verbeterde raketten voor onderzoek in de ruimte worden beproefd'. Spe ciale schepen van de Sowjet-vloot zullen in de gebieden waarin de aandrijfrakebten, die zonder laatste trap worden afgevuurd, zullen Ion- den metingen verrichten. Studentenbetogingen in Leuven LEUVEN, 11-5. Een beloginS van vlaamse studenten van de katholieke universiteit van Leuven om klacht bij te zetten aan taaleispn, is in de nacht van vrijdag op zaterdag uitge lopen op opstootjes en vernielingen. De studenten - ongeveer 1500 in getal - hadden besloten een stille mars te maken, maar de gemoederen werden als spoedig zeer verhit en toen daarbij nog enkele leuzen wer den aangeheven was het hek van de dam. Onder kreten als „Walen bui ten" trokken de betogers met fakkels "naar de woningen van verscheidene franskiljons, onder wie een advocaat en een hoogleraar, en begonnen daal de ruiten in te gooien, waarvoor zij stenen uit het plaveisel haalden. Zij raakten slaags met fransgezinde stu denten die cp het rumoer waren af gekomen, maar deze laatsten bliezen spoedig de aftocht. In de loop van de nacht keerde de rust in Leuven weer. De vlaamse studenten zijn onte vreden over de faciliteiten die op de tweetalige universiteit aan de franssprekende studenten verleend worden. Eerste kersen geveild; vijftien cent per stuk ELST, 13-5. Aan cje veiljng Ovef- Betuwe in Eist zijn heden (maandag) morgen de eerste kersen geveild. De kweker T. P. Rij kens uit Eist bood het doosje met vijftien ltaskersen aan. De koper was de heer Sander Pclak uit Arnhem, die er vijftien cent per stuk voor betaalde. Veemarkt Rotterdam Herdenking slachtoffers nazisme in Keulen KEULEN, 12-5. Op de tweede zon dag in mei worden in de grote zaal van het raadhuis in Keulen elk jaar de slachtoffers van het nazisme her dacht. Tijdens de zondag in aanwezigheid van het Keulse gemeentebestuur en vele genodigden gehouden herden king', heeft de heer H: Wielek uit Amsterdam een redevoering gehou den, waarin bij o.m. persoonlijke her inneringen ophaalde. Hij waar schuwde voor onverschilligheid en illusionisme, die hij gevarën noemde zowel voor de enkeljng, als dg demo cratische samenleving. In dit ver band oefende de heer Wielek kritiek uit op het Duits-Nederlandse ver drag. Financiën en Economie Claim-uitgifte Nederlandse Aanneming Maatschappij AMSTERDAM, 13-5. Het bestuur van de N.V. Nederlandsohe Aanne ming. Maatschappij voorbeen firma 'Hr, F-Ëöersma deelt méde 'idat op korte termijn zal worden overge gaan tot de uitgifte van 750 aande len aan toonder el'k groot nominaal f 1000 tot de koers van 225 procent met voorkeursrecht voor oude aan deelhouders in dier voege, d'at 'inle vering van drie cla'imbewijzen recht geeft op inschrijving op één nieuw aan'deel. Na de mislukte poging van twaalf Oosfberlijners' om met een autobus naar west-Berlijn te ontsnappen'zijn bij alle grensovergangen tussen oost en wes't-Berlijn aan de oostelijke zijde pantserwagens gestationeerd, die verdere pogingen om langs deze wegen te ontsnappen moeten ver hinderen. De wagens zijn zo dicht bij de grensoverganen geplaatst, dat zij deze onmiddellijk kunnen blok keren. HAAMSTEDE/BURGH Land- en tuinbouwers naar Liempde Een twintigtal leden van dc Coöp. landbouwvereniging „C. et C." en van de Vereniging van oud-leerlin gen „Pomona" bezochten de Werk tuigendag van de Tuinbouwbond N. C.B. te Liempde. Elk jaar wordt deze expositie, waar by byna ieder werk tuig in bedrijf kan worden gezien, groter. Zowel voor de landbouw als voor de fruitteelt zjjn werktuigen, waaronder de allermodernste, aan wezig. Het aantal bezoekers is dan ook enorm en loopt in de tienduizenden. Zo groot werd de toeloop in de laat ste jaren, dat de Ned. Spoorwegen een tweetal perrons aan de spoorlijn Den Bosch-Eindhoven lieten aanleg gen om het de bezoekers zo gemak kelijk mogelijk te maken. De spoor lijn loopt n.l. vlak langs het terrein dat welwillend beschikbaar gesteld is door de familie Van Boeckel van Rumpt, en een onderdeel is van het landgoed „Velder". Het wordt de kwekers steeds ge makkelijker gemaakt en de modern ste werktuigen en apparaturen wor den hier gedemonstreerd.. Het is dan ook een lawaai van jewelste door de motoren die al deze werktuigen aan drijven. Belanghebbenden kunnen hier dan ook ruimschoots hun keuze doen uit de enorme verscheidenheid, die niet alleen afkomstig is uit eigen land doch ook uit Duitsland, Frank rijk, België en zelfs uit Italië. Voor een juist algemeen overzicht komt men niet in één dag klaar, waarop de directie dan ook besloot de ex positie twee dagen te houden. Op de terugreis sprak in Steenber gen, waar gedineerd werd, de vice- voorzilter van „C. et C.", de heer M. O. Hanse, een algemeen dankwoord voor het welslagen van. deze dag, waarna de voorzitter van „Pomona", de heer J. C. do Feil er, zich hierbij aansloot. SPORT VOETBAL Burgh—Ou»l Gastel 3—3 Spannend was de wedstrijd tegen Oud Gastel, doch de uitslag geeft de verhouding niet goed weer. Buvgh had hier toch zeker een verdiende overwinning moeten behalen, doch er werden in de vooxboede en in de achterhoede fouten gemaakt. Talloos waren de kansen die de voorhoede miste en waar keeper Keepers enorm veel naar vrouwe Fortuna had ge keken. Bij Burgh maakte keeper Ver ten geen al te betrouwbai-e indruk, wat z'n gevolgen had bij de verdere achterhoedespelers, die het vertrou wen volkomen misten. Scheidsrech ter v. Belzen maakte een zeer zwakke indruk. Beide ploegen komen volledig in het veld. In de vierde minuut straft v. Oers "een fout van de Burgh-spil af (0-1). Geen drie minuten later schiet Bart Siesse hard in en hier heeft Keepers geen antwoord voor (1-1). Dezelfde speler kogelt dan hard tegen de paal. Aan de andere kant verricht Verton een achtei*waartse redding, wat reeds een doelpunt ge leek. In de 16e minuut geeft Joop Hanse, die voor het overige van de wedstrijd nergens was een pass naar Nico de Graaf, die de bal al vallend onder de keeper doorschuift (2-1). Toon Rijnberg doorbrekend, wordt aan zijn truitje teruggehaald. De vi'ije trap vliegt in handen van de keeper. Jan van Nieuwenhuijze doet enorm veel werk in deze periode. Jammer dat bij de gi-oen-witten het plaatsen zo slecht is, want voor het overigeis het een goede wedstrijd. De rood-zwarten komen gevaarlijk voor het Bui'gh-doel en Wessels redt eenmaal op de doellijn. Een buiten spel-doelpunt van v. Gulden wordt afgekeurd. Nico de Graaf mist dan in één minuut twee droomkansen. Na de rust zitten, beide ploegen di rect fel op de bal. Een aantal vrije trappen waren hier het gevolg van. Als Burgh een vrije trap mag nemen wegens gevaarlijk spel, schiet Toon Rijnberg de bal hard in de touwen (3-1). Een fout in de Burgh-achter- hoede wordt noodlottig en Gomme ren verkleint de achtei-stand (3-2). Burgh wordt in de verdediging ge drongen, want Gastel ruikt een ge lijk spel. Tien minuten voor tijd lost Gulden een zacht rollertje, waar Ver- ton overheen duikt (3-3). Hoe beide ploegen ook zwoegen en naast schie ten, in de stand komt geen verande- ring meer. Volgende week speelt Burgh uit tegen Gastel. DUIVENSPORT P.V. „Gevleugelde Vrienden" Wedvlucht uit Neufvilles. Afstand 124 'km. Gelost om 8 uur; aankomst lste duif 9.23, laatste 9.47. Fe'leus-van Westenbrugge 1, 6, 7, 12, 13; J. Dekker 2; A. Hagertey 3, 4, 5, .10, 15, 16; J. A. ten Haaf 8; L. v. d.i Hoek 9, 18; C. Wilienburg 1.1; W. v. 'd. Ende 14; L. Heijboer 17; J. Verwest 19; J. Bolier 20, 21, 22. Wedvlucht uit Creil.Afstand 289 km. Gelost om 6.45 uur; aankomst lste 'duif 9.46, laatstp. 9.58. Feleus-Van Westenbrugge 1, 3, 12; Gëbr. Krijger 2, 7, 8, 11, 17, 19, 20; L. Heijboer 4; Fr. Maijs 5, 6, 9, 16; C. Wallenburg 10; L. v. d. Hoek 13, 14; J. Vex~west 15; J. A. ten Haaf 18; A. Hage^teijn 21, 22. Donderdagavond van 7-7.45 uur i'nikorven voor St. Denis. STAD EN PROVINCIE ZIERIKZEE In memoriam D. Quant In de nacht van vrijdag op zater dag overleed in het ziekenhuis 'de heer D. Quant. In zijn leven liet de 'heer Quant, buiten de sfeer van zijn ■werk, vooral zijn interesse uitgaan naar het Groene Kruis-werk. Voor de plaatselijke afdeling van de Kruisvereniging was 'hij een belang rijke steunpilaar. Niiet minder dan 17 jaar wijdde ihij zijn krachten aan deze vereniging, op geen vergade ring waarvan 'hij ontbrak. De heer Quant - li'd van de Chr. Gereformeerde Kerk - 'heeft zich veel op kerkelijk terrein bewogen. Jarenlang was hij diaken. Hij be kleedde de funktie van 'kerkmeester, was lid1 van de Nieuwbouwcommfis- sie en voorzitter van de orgelcom missie. De teraardebestelling vindt plaats woensdag a.s. op de algemene be graafplaats alhier. In memoriam S. Zoeter Heden (maandag)middag woi-dt op de Algemene begraafplaats het stof felijk overschot ter aarde besteld van de heer S. Zoeter, die zich in zijn leven buiten, de sfeer van zijn werk extra verdiensten 'heeft ver worven voor Zierikzee. 'De heer Zoe ter drager van- de ere-medaille in brans behorend bij de Orde van Oran'je-Nassau heeft niet minder dan 47 jaar de Koninklijke Harmo nie „Kunst eni Eer" op voortreffelij ke 'wijze gediend. De heer Zoeter droeg de harmonie een warm hart toe en Ibij gelegenheid van zijn 40- jarig muzikanten'j ubi'leum werd hij begiftigd met de ere-medaille in brons van de stad' Ziei'ikzee. Led'en van „Kunst eni Eer" zullen hun trouw 'lid op zijn laatste tocht ver gezellen. Meer „Zonnehuizen" (Ingezonden) Van 13 tot 20 mei wordt een open bare kpllekte gehouden voor de ver eniging „Hot. Zonnehuis", 'de vereni ging die christelijke verpleging be oogt van langdurig zieken en ern stig invaliden van alle leeftijden en ongeacht godsdienst of gezindte fin „Zonnehuizen.". Deze „Zonnehuizen" zijn speciale ziekenhuizen voor chro nische patiënten. Thans zijn er drie van deze huizen, namelijk te Beek bergen, Doom en Schiedam. In deze Zonnehuizen worden in totaal 230 ziekten en 'invaliden verpleegd. HAAMSTEDE. 11-5. - De V.V-D. hield vorige week een verkiezings- propaganda-vergadering te Haam stede in hotel Bom. waar als spre ker optrad ir. D. S. Tuynman uit Den Haag. Wegens ziekte van de voorzitter, de heer P. L. Vis, weid de vergadering geopend door de heer N. A. Krijnse Locker, die de vele aanwezigen, afkomstig van het gehele eiland, hartelijk welkom heet te. Ir. Tuynman sprak over 'het agra risch bedrijf. Verschillende faktoren uit de huidige 'landbouwpolitiek zit ten in de moeilijkheden, zo begon ir. Tuynman zijn redevoering. Van boerenzijde wordt groot gewicht ge legd in het prijsbeleid, dat echter maar een aanvulling is van het gro te landbouwbeleid. De V.V.D. heeft in 'haar partijprogramma weer grate aandacht geschonken aan de land bouw, zoals ze dit in voorgaande ja ren ook deed. De huidige akties te gen het Landbouwschap noemde de spreker een afreageren van mensen die zich bedreigd voelen. Economi sche en sociale elementen spelen hier door elkaar. Spreker noemde verder de 'beëindigingsmaati-egelen van landbouwbedrijven, zoa'ls die door andere partijen voorgesproken worden. De V.V.D. werkt niet mede aan elke maatregel van. dwang, doch zal een vrijwillige maatregel wel voorstaan. Zoals in andere branches zal In de landbouw ook altijd een zeker „ondereinde" blijven bestaan. Over het algemeen gesproken moe ten we niet het idee 'krijgen van een marginale, aan de rand levende be roepsgroep. Van verschillende landbouwpro ducten is een teveel in ons land, bij voorbeeld melk. Dit is en blijft voor lopig een probleem. Een simpele op lossing zou zijn om de produktie aan te passen aan de vraag. Deze weg is echter onmogelijk omdat deze inter nationaal gezien, geblokkeerd is. Het is bijzonder belangrijk om in ons land te kunnen beschikken over vol doende produktën, omdat de wereld bevolking per jaar toeneemt met 50 miljoen. De landbouw kan deze toe name ternauwernood bijhouden. Op veel plaatsen leeft de landbouwbe volking nog in het stenen tijdperk, zoals in het Verre Oosten. Wii moe ten vooral denken, aan 'die generaties die achter ons komen- Onze landbouw deelt voor 25 pro cent mede in. het export-pakket. De landbouwpolitiek moet dan ook ge richt zijn. 'op een efficiënt 'landbouw bedrijf, waarin het zelfstandig on dernemersschap volkomen tot ont plooiing moet kunnen komen. Hoge prioriteit moet verder gegeven wor den aan .het wetenschappelijk on derzoek in de landbouw. Andere landen 'hebben gezien hoe wij dit doen en1 vooral Frankrijk deed hier ba'ar voordeel mee. Het zal voor Ne derland een reuze toer .zijn om deze behaalde voorsprong te'kunnen hou den, 'De lan'dbouwpraduktie nam zeer toé' in ons land, dóch daarentegen nam het aantal' agrarische arbeiders zeer af. .Zodra 'een prijsbeleid.begint maakt het de producent los van de markt. Dit heeft tot gevolg dat de boeren concurreren tegen 'de prijs maatregelen van 'de regeringen, in- plaat'S van tegen elkaar. Bij uitvoering van de huidige plannenizullen dit erbinnen 10 jaar ongeveer duizend kunnen zijn. Deze plannen omvatten het bouwen van de volgende tehuizen: te Zuidhom (Groningen) met 136 bedden, dat fin de loop van dit jaar officieel zal worden geopend; te Vlaardingen met 204 bedden (met de bouw wordt dn 1963 begonnen) en te Amstelveen met 250 bedden. De Vereniging „Het Zonnehuis" verricht 'haar zegenrijk werk reeds meer dan veertig jaar. Het is een grote landelijke vereniging die op ihaar terrein zeer aktief is. Dit laat ste is wél nodig want er is nog heel veel te doen. De behoefte aan ge specialiseerde verpleging van lang durig zieken en ernstig 'invaliden in ons land is zeer groot. Het grootste deel dezer lijders (meer dan 10.000!) wordt thans onvoldoende verpleegd of verzorgd op een onverantwoor de wijze. Er zijn in Nederland nog té weinig goed ingerichte en sociaal in gestelde verpleeggelegenheden voor 'deze ménsen. Vandaar dat het stre ven der Vereniging „Hét Zonnehuis" allerwegen grote waardering ont moet en de Zonnehuis-k'ol'lekte bij zondere aanbeveling verdient. HAAMSTEDE Vrouwenvereniging op reis Uiit Haamstede vertrok een auto bus met als passagiers de meeste leden van de Herv. vrouwenvereni ging ,Parisoilla' uit Haamstede. Voor dat de bus vertrok wenste de pre sidente, mej. v. d. Werf de deelne mers een prettige reis toe. Over Bergen op Zoom werd naar Breda gereden waar de koffie werd ge bruikt. Over Tilburg en 's-Herto- gen'bosdh bereikte hét gezelschap de omgeving van Nijmegen' en Arnhem met de bekende hoogtepunten, die eik jaar een .massale toeloop van be zoekers krijgen. Berg en Dal was hier natuurlijk bij, een recreatieoord bij uitnemendheid. In de Wester- bouwing werd aan boord gestapt van oen salonboot voor het maken van een korte tocht over de Rijn. Vervolgens reed de ibus de dames weer langs een dei- mooiste streken van dit gebied', nl. de tocht langs de Rijn van Wageningen tot Rhenen. Via Tiel werd 'hierop de terugreis aanvaard die over Breda en Steen bergen liep. In de bus dankte mej. Vt d. Werf allen voor dé prettige dag °n trok daarin ook de chauffeur de heer Joh. v. Aken van het Touning- carbedrijf Van Oevercn uit Zierik zee. Huishoudschoolmeisjes op reis Een zestigtal meisjes van de prat. chr. huishoudschool zocht vrijdag morgen vroeg een plaatsje in de „Fazant", cent tder enorme gelede bussen der R.T.M. voor het maken van ren uitstapje. Onder leiding van leraren en leraressen werd dit jaar De E.E.G. Daar we rekening moeten houden met een Europees prijsniveau moe ten we de Nederlandse landbouw niet zien om een concurrerende po sitie in te nemen in de E.E.G. We zitten ongeveer in het midden, voor vlees wat laag en voor de melk in het midden. Frankrijk voert alles op, en als we er niet in slagen de afzetproduktie 'goea te regelen, dan wordt dit een' grote moeilijkheid. Grote waakzaamheid is dan ook ge bóden. Spreker -is dan ook van me ning dal we hot. mot prijsregelingen alleen niet radden. Op cultuur-technisch ge'bied zal veel spoed gemaakt moeten worden met verdere ruilverkavelingen en andere werken, omdat vele gebie den nog ver achter liggen. De pro- duktie-vooiwaarden moeten zo snel mogelijk verbeterd worden, des noods een grove verkaveling maar met een goede ontwatering. De kredietverschaffing Is een ge deelte van het verkiezingsmanifest der V.V.D., waarin de partij op dit gebied verontrust is door de manier van wer ken in hot buitenland, voor al Duitsland en Frankrijk. Nog an dere landen zorgen dat hun land bouw hecht in het zadel 'komt te zitten. Ook het belastingstelsel van ons land zal beter aangepast moeten wo id en aan het vrije ondememings- sóhap. De vermogensaanwas-belas- ting wijst de V.V.D. uitdrukkelijk af. De 'hoge grondprijzen hebben van ons land langzamerhand' een gek kenhuis 'gemaakt. Deze liggen som tijds zo hoog dait het voor een boer onmogelijk gemaakt wordt een be drijf met zulke dure gronden ren dabel te maken. Het Landbouwschap Over het Landbouwschap zei spre ker dat de V.V.D. niet blind is voor de fouten die er aan d'e P.B.O.'s kle ven. Spreker, zelf 'bestuurslid van het Landbouwschap, heeft de gehele ontwikkeling van nabij gevolgd. De grootste bezwaren van landbouwers- zijde hiertegen is nog steeds de por- temonnaie. Het is echter gevaarlijk om in Nedgrland het recht in eigen hand' te nemen (anarchie). De kern vragen die zich voordoen na het ge beurde 'in Hollandse Véld zijn wel dat 'd'e straf in geen geval in over eenstemming is met de feiten. Wel ziet de V.V.D. in de P.B.O. een ze kere mogelijkheid en de algemene vergadering der V.V.D. stelde dat deze mogelijkheid herzien moet wor den. De V.V.D. staat niet op het standpunt dat de P.B.O. een on rechtmatig iets zou zijn omdat ze „gefilterd" is door de S.E.R. en de volksvertegenwoordiging. De V.V.D. laat in haar verkiezingsmanifest de gedachte naar voi-en 'komen, die er bij de 'landbouwers en tuinders op het platteland leeft. Met uitzonde ring van de A.R. zijn de andere par tijen vrij summier om hun uitlatin gen over de landbouw in hun mani festen. „We moeten blijven beschi le ken over een goed toegeruste land en tuinbouw -in ons 'land". Met deze woorden besloot ir. Tuynman zijn rede. Na de pauze werden vragen ge steld die door spreker duidelijk be antwoord werden. allereerst „Keukenhof" te Lisse be zocht. Afkomstig u'it d'e Westhoek van Schouwen zijn de meisjes wel wat bloemen gewoon, doch deze massale kleurenpracht overtrof de stoutste verwachtingen. Na de bus- maialtijd' met speciaal' vervaardigde limonade werd 'Rotterdam opgezocht voor eeru haventocht van een groot uur met 'eem Spido-rondvaartboot. Ook deze vaartocht viel bijzonder fin de smaak en opgewekt vertrok het gezelschap op 'huis aan doch niet, voordat in Bergen op Zoom in de bekende speeltuin nog eens naar hartelust genoten was. Omstreeks negen uur kwam het gezelschap weer in Haamstede aan. na een feil loze rit met chauffeur Quist aan het stuur. BROUWERSHAVEN Man in roeiboot gered Tijdens het vissen bemerkte de be manning van de BrouwershaVense garn'alenbotter „De Twee Gebroe ders" voor de kust bij Sehai-endijke een persoon in 'een roeiboot, die 'kennelijk wegens de 'harde wind en ötehke stroom in moeilijkheden ver keerde. De bemanning van de B.H. 7 haalde direct de netten binnen boord en stoomde er op af, om de sloep vast te maken en in de haven van Scharendijke binnen te slepen. Het bleek de heer B. uit Zierikzee te zijn, die zich met een roeiboot naar de plaa't had 'begeven om wormen te spitten. Door de slechte weersge steldheid b'leek liet voor 'de heer B. nie tmogelijk de veilige kust te be luiken. Gelukkig dat de gebroeders de Ncoijer in ;de buurt waren om de onfortuinlijke spitter op te pikken. BRUINISSE De heer S. C. de Braaff, sinds vele jaren bestuurslid van de kleu terschool. had de uitstekende ge dachte, de kleuter mee te laten ge nieten van de feestelijkheden ter gelegenheid van zijn zilveren brui- lolt. De kinderen werden vorige week ven-ast met een zak heerlijk lékkers. ZANDVOORT. Een bos in het noordelijk gedeelte van Zandvoort is zo ernstig door de dennenscheer- dcr aangetast, dat als enig middel om te voorkómen, dat de dennen- scheerder overvliegt naar een nabij gelëgen bos, is besloten alle bomen te rooien. De i-egering van de Argentijnse president Jose Maria Guido staat, voor de mogelijkheid van een nieuwe politieke crisis, nu Argentijnse le gerleiders, die verleden maand een militaire staatsgx-eep hebben ver ijdeld. do ois van eon wijziging dor regeringspolitick hebben gesteld.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1963 | | pagina 2