Daarom BPI super Mix benzine Kies de soort die bij Uw auto hoort Dame vond diamant ONZE PUZZELRUBRIEK iiiiiiiiiai iiiiiniiiiii ZIERKZEESCIIE NIEUWSBODE Vrijdag 10 mei 1963 No. 19375 zierirzei: OVERDENKING „De Warmtebron" - nieuwe zaak - officieel geopend beheersing ZIERIKZEE. 9-5. Donderdag Is weer eens gebleken dat niet alleen de Zlerikzeese zakenlieden in het centrum van de stad over de nodige ondernemingslust beschikken, maar dat ook de middenstand in de meer aan de rand gelegen wijken het oog gericht houdt op de toekomst en met durf en rantasie belangrijke vernieuwingen tot stand weet te brengen. Uiteraard betekent het ge reedkomen van een dergelijk werk een hoogtijdag voor de betrokken zakenman en zijn ïamilie. Een ver bouwing geeft niet alleen veel be slommeringen maar betekent toch ook een tijdelijke belemmering van de normale activiteiten, zodat zo wel de ondernemer als de aanne mers gebaat zijn bij een spoedige oplevering van het werk. Voor de heer M. Muller was gis teren de dag dat hij verheugd de deur van zijn nieuwe zaak in haar den en kachels „De Warmtebron" aan de Lammermarkt nr. 24, kon openzetten voor 'belangstellenden en „officiads", die ter 'gelegenheid van de officiële opening een kijkje kwa men nemen in 'dit westelijk stads deel, dat toch bepaald niet iedere dag 'fan 'het nieuws komt. 'De aanwe zigen werden in de nieuwe winkel welkom geheten door de heer Mul ler, die in 't bijzonder wethouder H. Koevoets 'begroette. De heer Koe voet» sprak hierna namens het ge meentebestuur enige woorden, waarmee aan deze opening een of ficiéél tinltje werd 'gegeven. Wethou der Koevoets wees er op dat iedere zakenman voor de vraag komt te staan, hoe hij zijn zaak het best kan uitbreiden. Deze vraag is door de heer Muller met deze fraaie nieuwe Ditmaal weer eens een flinke sta pel inzendingen, waarin het puzzel- zweet van onze lezers en lezeressen, d-ie trouw blijven aan de wekelijkse jrubriek. De eerste prijs is deze week be stemd voor: de heer J. Timmerman, St. Domusstraat 19, Zierikzee. De tweede prijs 'gaat naar: mej. J. Verseput, Nieuwe Haven 101, Zierikzee De oplossing van de puzzel luidt als 'VOllgt; Horizontaal: 1. brompot; 6. Brus sel; 11. ra; 12. serie; 14. l.o.; 15. liaan; 18. lot; 19. kolom; 21. ja; 22. •De nieuwe puzzel luidt als volgt: Horizontaal: 1. gelofte; 3. naar aanleiding van (afk.); 5. steekwapen 10. tentoonstellingsgebouw in Am sterdam; 12. oppervlaktemaat; 13. liefkozing; 14. losplaats; 16. 'boom; 18. jong dier; 19. plaats op de Ve- luwe; 21. dwaas; 23. verschoten; 25. familielid; 26. rookartikel; 28. hen nepbraak; 30. op de wijze wn; 32. lof en eer; 34. land in Europa; 36. vouw; 39. gelooide huid1; 41. oude li teratuur; 43. ongebroken; 45. vorm van eren; 47. fraai; 49. torn; 51. bloem; 54. geluid; 56. paradijs; 58. opening; 60. Indisch vleesgerecht; 62. volkomenheid; 65. kledingstuk; 66. heilige stier; 68. Duitse 'badplaats; 69. hier; 70. vaartuig; 71. niet kun nende spreken; 73. heilige (afk.); 75. vod'; 77. eerste vrouw; 78. lucht strijdkrachten (afk.); 80. ongeveer genomen; 81. beletsel; 82. schelle kreet. winkel vandaag positief beantwoord aldus de wethouder, die de gekozen naam „De Warmtebron" een vin ding achtte, een felicitatie waard. Met zijn nieuwe zaak heeft de eige naar tevens 'blijk gegeven vertrou-» wen te hebben in de ontwikkeling van Zierikzee, hetgeen de wethou der niet alleen verheugend maar ook gerechtvaardigd achtte. „Uw vakmanschap is de waarborg dat de mensen zullen komen", aldus wethouder Koevoets, die zijn toe spraak met een gelukwens namens het gemeentebestuur besloot. Na mens de aannemers die deze keuri ge verbouwing uitvoerden, dankte de heer J. L. van den Houten voor de ontvangen opdracht. Verder wa ren er felicitaties van vertegen woordigers der firma's J. G. de Zeeuw uit Dordrecht en J- Richter uit Delft. De verbouwing werd ver richt door J. L. v. d. Houten, C. W. van Velthoven en P. Sohults. De nieuwe winkel, in frisse kleu ren geschilderd, kon worden inge richt door een ingrijpende verbou wing van de oorspronkeb'ke voor kamer van het pand. Aan de straat zijde kon een groot raam worden aangebracht, waardoor men een vrij uitzicht iheeft op vele moderne staal tjes van verwarmingsapparatmir. De uitstalling van de diverse soor ten haarden, 'kachels, convectors en bijbehorende apparaten, komt in de nieuwe zaak zeer goed uit. Het spreekt vanzelf 'dat de nieuwe zaak mede deze 'buurt een nieuw en mo dern aanzicht geeft. nul; 24. tak; 25. ibm; 27. tin; 28. ook; 29. use; 30. walm; 33 kenner; 34. ap.; 35. handvol; 38. er; 39. sr; 40. ga; 41. ei; 42. v.s.; 43. dr 45. poetsen; 49. Ie; 50. reiger; 51. borg; 53. rem; 54. leb; 56. 'lea; 57. ut; 59. wel; 61. les; 63. nr.; 64. zwaan; 66. dom; 68. linda; 70. ar; 71. toren; 75. r.o.; 74. luister; 75. ellende. Verticaal: 1. .baljuw; 2. ora; 3. maan; 4. os; 5. tel'; 6. bit; 7. re; 8. slok; 9. sol; 10. lemmer; 13. rok; 16. ia; 17. nut; 19. 'kakelen; 20. obser verend; 23. lila; 24. toko; 26. elp; 29. une; 31. aarde; 32. d.d.; 35. 'ha peren; 36. nee; 37. vos; 44. rib; 46. orel; 47. t.t.; 48. edel; 49. lol; 50. reu zel; 52. garage; 55. bel; 58. t.w.; 59. wars; 60. oor; 62. sire; 65. aai; 66. dor; 67. mee; 69. non; 71. te; 72. nl. Verticaal: 1. eikenschors; 2. titel (afk.); 3. kleine slok; 4. omroepver eniging; 5. mooie (Fr.); 6. betreu renswaardig; 7. onder andere (afk.); 8. geen persoon; 9. Engels lidwoord 11. deel van de kachel; 15. vriend (Fr.); 17. omroepvereniging; 20. val lei; 22. opgeld; 24. behoeftige; 26. vruchtennat; 27. jongensnaam; 29. aarde (Fr.); 31. vogel; 33. meisjes naam; 35. klein beetje; 37. jongens naam; 38. staat der V.S.; 40. vogel; 42. aaniw. voornaaimw.44. Europese vulkaan; 46. uiteinde; 47. insect; 48. plaats op de Veluwe; 50. strook; 52. openbaar vervoermiddel; 53. op stootje; 55. godin der 'lente; 57. ver langt; 59. gegroet (Lat.); 61. hijs- werktuig; 63. water in Groningen'; 64. ezel (Eng.); 67. zijrivier van de Donau; 67. plantaardige afscheiding; 72. iboom; 74. speelgoed; 76. rivier ïn Siberië; 79. gewicht (afk.). 1 Cor. 9 24, 25. Aan de christenen wordt dikwijls door andersdenkenden verweten, dat zij slap en lauw zijn. Dat is dikwijls juist. Wij gaan misschien zondags trouw naar de kerk, maar wij heb ben soms een scheiding gemaakt tussen ons christen-zijn op zondag en ons doen en laten gedurende de rest van de week. Paulus verwijt ons dan, wanneer wij dat doen, dat wij meelopers zijn in de renbaan. Mensen die er wel bij willen zijn, maar die zich niet inspannen om de prijs te behalen. Onze weg door het leven wordt vergeleken met een renbaan, waarin alle christenen mee lopen. Maar dit meelopen alleen is nu juist rtiet genoeg. Want: loopt dan zó, dat gij dien (prijs) behaalt! Paulus vermaant ons, ons terdege in te spannen om de prijs: het Ko ninkrijk Gods te behalen. Hij roept ons op ons te beheersen in alles, om dat'gene wat niet in overeen stemming is met Gods Koninkrijk uit ons leven weg te bannen. Dit lijkt ons toch wel erg moeilijk. En ook vinden wij deze woorden van Paulus helemaal niet zo aange naam. Want wij schrikken op uit onze rustige zekerheid. Het is dtis niet voldoende dat wij christenen zijn. Evenmin dat 'het voldoende is voor de hardlopers, dat zij meelopen in de wedstrijd. Want zij weten ter dege dat zij zich hebben in te span nen, willen zij de prijs behalen. Evenzo wordt er van ons, christe nen, gevraagd dat wij ons geheel inzetten om het doel van ons leven te bereiken', de prijs fe behalen die God ons wil schenken: Zijn Konink rijk. Doordat Hij ons daartoe riep, gaf Hij ons dit doel aan van ons leven, waarnaar wij te streven 'heb ben. Gods Koninkrijk, dat betekent: Gods toekomst. Maar een afschadu wing van dit hemelse Rijk kunnen wij reeds ervaren in dit leven hier op aarde, Moor Christus' nabijheid. Daarom ook mogen wij niet alleen meelopers zijn in de renbaan. Om Christus' nabijheid in ons leven werkelijk te ervaren, hebben wij ons in te spannen, ons te beheersen 'in alles. De hardlopers weten wat het be tekent zich voor te bereiden op een wedstrijd. Zij moeten rich vele din gen ontzeggen om in goede vorm te zijn, wanneer zij in de renbaan moe ten lopen. Wij, als christenen, diie de prijs: Gods Koninkrijk, toch wil len behalen, zullen bereid moeten zijn cm ons, ten dienste daarvan, te beheersen in al'les. Dat is heel moei lijk. Want het betekent gróte in spanning, een dagelijks bezig zijn met d'ït doel van ons leven. Een uit voerige lijst met verboden en gebo den is ons niet gegeven. Want voor een 'ieder kan het zwaartepunt van deze beheersing anders liggen: voor de één kam het betekenen: afzien van het roken; voor de andere: af zien van de drank; strijden tegen eerzucht en prikkelbaarheid. Maar voor ons allen geldt: train uzelf! Lees uw 'bijbel; bid; steun de ge meente door uw financiële en per soonlijke 9teun; getuig voor anderen die Christus miiet meer willen ken nen, wat Hij voor u betekent; over win uw angst voor het leven, want Christus is met u. Deze training is geen wereldverachting. Maar het is het weten, dat u uzelf in de hand moet hebben, om u te stellen in de dienst van uw Heer. Toon in uw leven, wat het bete kent, een christen te zijn. Z. W. S. D. ROTTERDAM, 9-5. Een dame heeft aan het politiebureau Straat weg als gevonden voorwerp een ge- Slepen steen gedeponeerd, die ver moedelijk uit een ring of broche af komstig is. Zij vond de steen in de Keratant van de Bergsela'an. Men dacht aanvankelijk te maken, te hebben mét een stuk geslepen glas, maar bij nader<on'derzoek bleek dat het hier een 0,826 karaat 'diamant betreft met een doorsnee van 6 mm. De steen 'is ca. f 1.500 waard'. Trieste dood van dertig zwervers NEW YORK, 9-5. De New Yorkse politie heeft een 65-jarige winkel bediende gearresteerd in verband met het overlijden van een 'dertig tal zwervers. De zwervers ha'd'den methylalcohol gedronken 'die zij ge- kodh't zouden hebben van de winkel bediende. De 'houtgeest was ver kocht tin flessen, waarop een doods hoofd stond, 'hetgeen betekent dat het om een vergif ging. Rond 20 zwervers woilden nog in het ziekenhuis behandeld. Voor 35 jaar.... ZIERIKZEE. De Belgische ple zierboot „Mercator" bracht met een gezelschap zuiderburen een bezoek aan de haven. ZIERIKZEE. Na een grondige res tauratie werd de boekhandel aan het Kraanplein heropend. SEROOSKERKE. De „Weeshuis- weide" bj; het dorp, eigendom van de diaconie, werd verpacht voor 80,50 per pent et. REN ESSE. Ook in deze gemeente werd onder voorzitterschap van de burgemeester een grote vergadering gehouden, waarin werd opgeroepen tot vrijwillige aansluiting bij de waterleiding. N1EUWERKERK. De Chr. Meis jesvereniging Marthahield de jaarlijkse uitdeling van gemaakte kledingstukken. Negen en zestig stuks werden weggeschonken. ZIERIKZEE. Tijdens stormweer sloegen tuigage en zeilen van twee schepen op de Oosterschelde, waar door de boten in nood kwamen te Verkeren. OUWERKERK. Bij gelegenheid van de installatie van de nieuwbe noemde burgemeester zal „Nieuw Leven" in de avonduren 'een serena de brengen. ZIERIKZEE. Het district Zeeland van de Bond van Bedrijfsautohou ders in Nederland, hield alhier de jaarvergadering. ZIERIKZEE. Op een hier gehou den vergadering is opgericht een mannenkoor, dat de naam draagt „Zierikzee's Vrijzinnig Mannenkoor" ZIERIKZEE. V.V.V. zocht contact met verschillende verenigingen, ten einde enkele manifestaties te orga niseren bij gelegenheid van de Z.L. M.-landbouwtentoonstelling in de zomer. Weekeinde ARTSENDIENSTEN ZIERIKZEE: dokter W. BontkeS, tel. >(01110)-2280. MIDDENSCHOUWEN: dokter J. L. Braber, Dreischor, telefoon (01112)-280. OOSTERLAND-BRUINISSE: dokter K. van Leeuwen, Bruihisse, telefoon (01113)-280. DIERENARTSEN dokter C. J. H. Söheuerman, Zie rikzee, telefoon (01110)-2180. kleintjes uitÉjP A,ef bin>\enlöt\d SCHIPHOL. De 'heer Narasimham, kabinetschef van de 'secretaris-ge neraal der Verenigde Naties, Oe Thant, is met een lijntoestel van 'de K.L.M. uit Londen op Schiphol aan gekomen. AMSTERDAM. Ongeveer- 400 oud-strijders en familieleden van gevallen geallieerde militairen uit Zuid-Afrika, hebben bij het natio naal monument op de Dam in Am sterdam een krans gelegd. UTRECHT. Een inwoner van Utrecht, die onbekend wenst te blij ven, 'heeft het centraal museum dn Utrecht een schilderij van Vincent van Gogh aangeboden. Het doek stelt reen landschap bij avondlicht voor en is gedateerd 1885. AMSTERDAM. Op initiatief van de Nederlandse ambassade te Ma drid zal Nederland met een collec tieve zending vertegenwoordigd zijn op de Internationale Jaarbeurs te Barcelona, die van 1 'tot en met 20 juni a.s. wordt gehouden. GELEEN. Een autobestuurder uit Geleen, de 59-jarige P. Si'l'len, wond zich na 'een ongelukje zodanig op, dat hij in elkaar zakte en overleed. TERNEUZEN. De vierjarige Evert Bakker uit Terneuzen werd door een auto overreden, 'toen hij plotse ling de rijweg overstak. Het kind was op slag d'ood. 'DEN HAAG. De iin Munster-lager (Duitsland) gelegerde 20-jarige Ne derlandse soldaat F. Baas uit Win schoten is in de gemeente Trauen d'oor een vrachtauto geschept en aan de opgelopen verwondingen overle den. DEN HAAG. Hare Majesteit 'de Koningin heeft in pa'leds Soestdijk zijne excellentie Jayme Sloan Cher- rnorit, de nieuwe ambassadeur van Brazilië ontvangen ter overhandi ging van zijn geloofsbrieven. DE NIEUWE PUZZEL HET GEHEIM VAN TURTON TOWER Ingezonden mededeling 64. „Kapitein Olivier, het doet mij genoe gen je terug te zien, mijn waarde", zegt Williams met voorgewende vriendelijkheid. „Dat is dan niet wederzijds, Williams", bijt de ander terug. „Jij hebt me nooit ver teld, dat de wapens, die ik vervoerde, niet voor de kolonisten, maar voor de roodhui den bestemd waren! Jij bent verantwoor delijk voor de dood van tientallen kolonis aan roodhuiden te verkopende wet weet niet eens van het bestaan van de Nieuwe wereld". Tijdens dit twistgesprek is Agua scherp rondkijkend de kamer doorgelopen. Hij trekt, nieuwsgierig, een gordijn terzijde en achter het gordijn bevindt zich een zware deur. Benzine? ten, die door de indianen met jouw wapens neergeschoten zijn! Je bent,erbij, Williams, op wapensmokkel staat de galg!" „Je vergist je, vriend", zegt Williams rus tig. „Ik heb een uitvoervergunning voor die wapens, getekend door de raadsheren voor de scheepvaart te Londen! En er staat niet in de wet, dat het vefboden is wapens Deze auto heeft uitsluitend een privé-leven. Korte ritten voor bezoek of boodschappen. Verder alleen-voor-het-weekend. MT# fïlSf,: Deze auto heeft overwegend een beroepsleven. Iedere dag uren achtereen in touw. In de stad en dan weer op de buitenweg. U ziet: beide auto's zijn aan elkaar gelijk. In merk, type en bouwjaar. Maar onder de motorkap houdt de gelijkenis op. Beide motoren hebben zich anders ontwikkeld. Hetzelfde geldt voor uw auto. Ook uw motor heeft een eigen karakteristiek. BP Super Mix komt er aan tegemoet met 5 verschillende soorten benzine. Voor elke motor de juiste individuele voeding. Probeer het zelf. Na twee- of driemaal tanken bij een BP-pomp merkt u het verschil. Uw motor loopt inderdaad soepeler, reageert scherper en accurater! Kies zelf uit: BP benzine - BP Super Mix 25 - BP Super Mix 50 - BP Super Mix 75- BP Super.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1963 | | pagina 5