Hoofdpijn FEIJENOORD MOEST KANS OP EUROPACUP PRIJSGEVEN Nederlands schip gezonken Indringer randt vrouw aan P.v.d.A.- statenleden bezochten Bruinisse Koud water ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Donderdag 9 mei 1963 No. 19371 Benfica plaatste zich voor fiuale Rotterdamse vuurlinie kon beslissende schot niet vinden LISSABON, 8-5. - De tweede wedstrijd voor de halve finales van het toernooi om de Europese beker voor landskampioenen tussen Benfica en Fetjenoord, welke woensdagavond in Lissabon werd gespeeld? is geëindigd met een 3-1 zege voor de Portugezen. De ruststand was 2-0. Benfica, dat in de eerste ontmoeting met 0-0 gelijkspeelde, heeft zich hiermede geplaats voor de finale, die op 22 mei a.s. in Wembley zal worden gespeeld. De tegenstander daarin zal Milaan zijn, dat in de halve finales het Schotse Dundee uitschakelde. Een veel gehoorde mening voor de wedstrijd was: wie het eerste doel punt maakt ligt een straatlengte voor op de weg naar de finale. Van het eerste fluitsignaal af heeft Feij- enoord erop gespeeld dit doelpunt op zijn naam te kunnen brengen. Het heeft niet zo mogen zijn.met de wind als goede bondgenoot kwam Feijenoord wel in het offensief en toen na tien minuten de eerste vloeiende Rotterdamse aanval de Portugezen enigszins tot de werke lijkheid had teruggeroepen - in een roes waren zij naar deze wedstrijd toegeleefd met de 'gedachte diie „Hol landers" onder de voet te lopen - openden zich voor het Nederlandse legioen gunstige perspectieven. De druk groeide en al is paniek in deze een te groot woord, verwarring ont stond er wel in de Benfica-verdedi- 'ging. Geen opening te vinden. Het beslissende söhot kwam echter Gelijk gemeld is de heer B. M. den Bleijker te Noordwelle onderschei den met de ere-medaille in zilver, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau. De onderscheidene was veertig jaar werkzaam op de boer derij Welland" van de familie Hogenboom. niet uit de Rotterdamse vuurlinie, die trouwens de gehele avond het droge kruid niet kon vinden. De Portugezen hielden hun verdediging voortreffelijk gesloten en vergeefs probeerden de Feijenoorders hierin openingen te vinden. En daarmee kwamen de tekortkomingen in het aanvalsspel van onze landgenoten aan het licht. Te weinig werden de vleugelspelers in het spel betrokken, vooral Moulijn, terwijl de passes, die de bressen in de vijandelijke verdedigingsgordel moesten maken, te slecht opvmaat waren gesneden. De schermutselingen in het Portu gese strafschopgebied hadden meer weg van verkenningsacties dan van een doeltreffende strijdmethode. Met Coluna als de dirigent en de grote inspirator van zijn aanval, waarin de zwervende Euseibio en Sant ana voortdurend de aandacht vast hielden en de razendsnelle bui tenspelers Simoes en Augusto geen moment vrijheid konden worden ge laten werd het steeds duidelijker: in deze voorhoede school groter ge vaar dan in die van Feijenoord. En toen in de twintigste minuut San- tana Benfica op 1-0 bracht, was dit de beloning voor beter aanvalsspel niet alleen, maar van beter voetbal door een homogener team. Portugezen superieur. Feijenoord had zijn greep op het middenveld moeten prijs geven en niemanld was bij machte deze te heroveren. De atletisch en ook teoh- niisdh begaafdere Portugezen waren superieur en Feijenoord1 moest terug De aanvalskracht vloeide uit Feijen oord weg en de druk op de defensie werd sterker. Een weliswaar aan vechtbaar doelpunt - Torres zou volgens de Feijenoord verdedigers de bal met de 'hand hebben gespeeld al vorens José Augusto 'twee minuten voor de rust de bal achter Pieters Graafland kopte - besliste de strijd definitief dn het voordeel van Ben fica. Voor het ingaan van de twee de helft reeds was de strijd beslist. De Portugezen konden zich na de rust ontspannen vooral nadat na ruim een kwartier Santana met het derde 'Benfica-idaelpunt zijn ploeg op nog veiliger afstand van de ver twijfelde tegen richzelf en tegen een superieure tegenstander strijdende Rotterdamse ploeg Ihad gebracht. De Feijenoorders kenden hun on macht tegenover de Portugese kam- STAD EN PROVINCIE Voorlichtingsavond P.T.T. In de foyer van de Concertzaal vond dinsdag een algemene voor lichtingsavond plaats, welke 'gege ven werd door de P.T.T. in samen werking met de Koninklijke „Zee- landia" N.V. alhier. Er werden deze avond enige films vertoond, terwijl daarnaast een demonstratie werd gegeven met de telefoon. De 'bijeen komst, waarvoor slecfhts een matige belangstelling bestond, werd namens „Zeelandia" igeopend door de 'heer J. Coumou, die herinnerde aan het grote belang van de P.T.T. De ont wikkeling en verbetering van de communicatiemiddelen heeft de we reld op enorme wijze vooruit ge holpen. De avond stond vender onder lea ding van de 'heer G. Bh. Schoof, chef van de voorlichtingsdienst van de P.T.T. in het district Breda, die een korte toelichting gaf op een kleur rijke tekenfilm waarin de ontwikke ling van telefoon, telex, radio, radar en nog veel meer communicatiemid delen door de loop der eeuwen heen op originele wijze tot uitbeelding was gebracht. Overigens had de heer Sdhoof nog een hartig woordje te zeggen over het dagelijks gebruik van de telefoon. De mensen groeien er. van jongs af aan mee op, maar dat wil nog niet zeggen dat allen het ook goed doen. In de praktijk blijkt er aan een goed gebruik van de telefoon mogal 'het een en an'der te mankeren. De opvoeding in het telefoongebruik laat in veel bedrij ven nog te wensen over, aldus 'de heer Sdhoof, die vervolgens nader inging op 'de uitvinding van dit on misbare instrument (in 1875) en de ingebruikstelling van de eex*ste. auto matische telefooncentrale in 1892. De P.T.T. voorlichtingsambtenaar meende wel te 'kunnen stellen dat fouten in de verbinding meestal hun oorzaak vinden bij de abonné's Zelf. In dit verband wees de 'heer Schoof er op dat het bijv. verkeerd is on nodig beslag te leggen op de appa ratuur. Met het bekende „opzoeken" van een nummer gaat dikwijls veel kostbare tijd verloren, gesprekken dienen zo kort en zakelijk mogelijk te worden gehouden. Al deze oravol- komendheden - in de 'dagelijkse praktijk worden zoals gebleken is bij het telefoneren vele fouten ge maakt - waren voor P.T.T. aanlei ding een film te laten maken waar- Ingezonden mededeling pioensploeg en om de score te be perken en Benfica in toom te hou den namen zij soms hun toevlucht tot wanhoopsmaatregelen die niet altijd door de beugel konden. De scheidsrechter greep onverbiddelijk in en het fanatieke Portugese pu bliek drukte zijn afkeuring uit in scherpe protesten. Het werd van beide kanten onvriendelijker, waar door de strijd in kwaliteit terugliep. Het tegenpunt van Bouwmeester was van geen 'betekenis meer. Moe gestreden hoog Feijenoord het hoofd. Eervol verloren. Het was geen schande van deze tegenstander te verliezen. De ver dediging had zidh tot het uiterste geweerd en vooral Hans Kraay -heeft in het centrum een grote rol ge speeld. Maar in zijn totaliteit was Benfica een klasse beter en de Por tugezen hebben hun finaleplaats alleszins verdiend. Feijenoord heeft het Nederlandse voetbal in deze competitie om de Europese beker waardig vertegen woordigd. Nimmer tevoren drong een Nederlandse ploeg in het toer nooi om de fel begeerde cup tot de halve finales door. De rol is nu uit gespeeld, maar in de herinnering zal lang blijven voortleven de hero ïsche strijd die Feijenoord in Zwit serland, in Duitsland, in Hongarije, in België, in Frankrijk en op eigen grond heeft gestreden. Ingezonden mededeling in duidelijk wordt aangetoond hoe het wel en 'hoe het niet moet. In deze film „Ik zal u doorverbinden" ging het vooral over het werk van de telefoniste, charmant uitgebeeld door Teddy Scholt'en. Na de pauze werd het filmprogramma voortge zet met „Nederlandse Miniaturen", waarin ons land tot leven kwam, ge zien door z'n postzegels. Tot 'besluit, werd gedraaid „Post in de Biesbos", evenals 't voorgaande filmpje een Nederlands produkt in kleuren. Tus sen de films door verleenden de aan wezigen hun medewerking aan een telefoon-test, waarbij 'het in de film getoonde met behulp van de nodige apparatuur in de praktijk werd ge bracht. OOSTERLAND Jeugdverkeersexamen De 'leerlingen van de hoogste klassen der beide lagere scholen al hier hebben te Nieuwerkerk dit jaar hun verkeersexamen afgelegd met medewerking van de rijkspolitie. Al len slaagden ditmaal. Het waren er van de openbare lagere school 9, te weten Danie van der Have, Henk van der Maas, Marja van der Maas, Jacomientje Otté, Maarten Otte, Joke Roks, Lia Stouten, A-drie Voor- beijtel en Jannet van de Zande. Van de christelijke school slaagden alle 13 leerlingen, t.w. Tonnie Bakker, Suzan de Bruine, Mientje de Brui ne, Corrie de Bruine, Wam Dooge, Piet Dooge, Adrie van Driel, Suzan Goudzwaard, Ada Hi r des, Adrie Hendrikse, Leo van 't Hoff, Maarten Otte en Adrie Verhoek. Gouden huwelijksfeest Het echtpaar C. van der Maas- van der Maas mocht -dezer dagen zijn vijftigjarig huwelijksfeest herden ken. Het echtpaar is woonachtig in één van de ouden van dagenwonin gen aan de Sint Joostdiijk alhier. BRUINISSE Man viel in haven Toen de oud-schipper P. C. van de Linde Uit Bruinisse van boord' van het sdh'ip van zijn zoon stapte, welk schip in de reparatie-haven bij de machinefabriek Maaskant lag, stapte hij mis en maakte een val van en kele meters en kwam in de modder van de droog -gevallen ba ven te recht. Door de heer P. Maaskant jr. werd de man weer op de vastt» wal geholpen. Dokter van Leeuwen die later eerste hulp verleende consta teerde enkele 'gekneusde ribben. Ingezonden mededeling neemt HOBOKEN, 8-5. De bemanning van het Nederlandse vrachtschip „Pinta", dat dinsdagavond voor de kust van New Jersey na een aanvaring is ge zonken, is woensdag in Hoboken aan gekomen. De kapitein van het schip, Arie Korpershoek, zei: „Ik ben blij, dat mijn bemanning in veiligheid is". Hij weigerde echter in te gaan op de toe dracht van de aanvaring. Tegenover, verslaggevers zei hij: „We zijn er met z'n allen in geslaagd in één redding boot te ontkomen. Meer kan ik niet zeggen". De bemanning bestaat be halve de kapitein, uit tien leden, w.o. een vrouw. Een Pakistaanse zeeman aan boord van de „City of Perth", het schip waarmee de „Pinta" in botsing kwam en dat de bemanning heeft overgenomen, zei, dat na de aanva ring de „Pinta" sterk naar bakboord begon over te hellen. Na enige tijd kapseisde het schip en verdween on der de wateroppervlakte. Elke week voor f 10,— vlees meegenomen AMSTERDAM, 8-5. De Amster- damse politie heeft een 58-jarige controleur bij een groot slagersbe- dirijf in d'e hoofdstad gearresteerd, 'dlie heeft verklaard dat bij 'geduren de tien jaar Welke hij hij dit bedrijf werkt, wekelijks voor circa tien gul den vlees mee n'a'ar huis heeft ge nomen. Dit betekent, zo becijferde de politie, dat d'e man zijn patroon voor tenminste vijif mille heeft be nadeeld. Voorts hield de politie een 40-jarige Chef-slager van dit bedrijf aan, dlie daar ongeveer drie jaar Werkt, en die de controleur behulp zaam was geweest bij het wegne men en zich daaraan ook zelf schul dig zou hebben gemaakt. Toen de controleur een dezer dagen met vlees in zijn tas voor een waarde van. f 17,50 weg wiilide gaan, werd hij dbor zijn patroon gesnapt. KERKNIEUWS Ger. Gemeenten NIEUWERKERK. Dinsdag 14 mei om 7.30 uur n.m.: ids. W. Suijker, Krabbendijke (bed. H.D.). DEN HAAG. Met ingang van 1 juli is mr. J. F. M. Homulle, sedert 1956 directeur van 'het Nationaal Ka tholiek Thuisfront, benoemd tot di recteur van de Stichting Nederland se Federatie voor Vluchtelingenhulp. DE KATER Mensen, viel dat even tegen, Heel ons land rond de tee-vee; Maar het heeft niet mogen baten, Het zal Feijenoord niet mee. De supporters uit twee schepen Maakten wel genoeg gerucht, Bijgestaan door landgenoten Aangevoerd vanuit de lucht. Doch het heeft ons niet geholpen, Feijenoord is uit de Cup, Deze woorden zónder daden Kweekten geen hup-Holland-hup. Nee, zo'n ramp is het nou ook niet, Het was toch een leuk besluit, En van Kiebooms mooie boompje Bot wel weer een takje uit. Gauiv de kater overwonnen, leder zag dat het niet kon En sportief toch allen kijken Straks naar 't Wembley-stadion! JAAP M1JDERW1JK. Veel nieuwigheden op werktuigendag te Liempd LIEMPDE, 8-5. Minister Marijnen was woensdagmorgen aanwezig bij de opening van de werktuigendag in Liempde. De heer P. Dobbelsteen, voorzitter van de commissie van uitvoering zei in zijn welkomstwoord, dat de be langstelling voor Liempde binnen en 'buiten de grenz ennog steeds groei ende is. De 'hoofdtaak van de werk tuigendag te Liempde is de aanpas sing van 'het boeren- en tuindersbe- drijf te verwezenlijken, die het hui dige economische beleid vergt. De heer Dobbelsteen legde de na druk op de nieuwe dingen die er dit jaar te zier, zijn. Nieuw is onder meer de demonstratie van 85 ma chines voor de hooibouw en voor het aardappelrooien. Verder zijn ook nieuw de bonenplukmadhines, die overigens 'bij gebrek aan bonen in dit jaargetijde niet kunnen worden gedemonstreerd. De Koninklijke Nederlandse Hei demaatschappij toont een monorail, een bezandingsmaohine voor sport velden, islootreirügingsmatih'ines en laders. Voorts zijn op de werktuigenda'g vaak eenvoudige, handige vindingen te zien van boeren-uitvinders. HEERLEN, 8-5. In de nacht van dinsdag op woensdag is de 22-jarige echtgenote van de mijnwerker V. uit Nieuwenhagen tijdens afwezig heid van haar man in haar woning door een indringer aangerand. Omstreeks half drie werd: er op de deur geklopt. Toen de vrouw, moe der van, twee kinderen, de deur opende, zag zij een man die haar vroeg om een kop koffie. De vrouw gaf de man te verstaan hiertoe niet bereid) te zijn, daar haar man niet thuis was en smeet de deur voor de nachtelijke bezoeker dicht. De man, die op de kermis te Waubach had vertoefd en veel had gedronken. wandelde hierop naar 'de achterzij de van de woning, waar hij door éen raam naar 'binnen kroop. Er ontstond een felle worsteling in d'e woning daar de vrouw zich met -alle macht verzette. Op het moment, dal de vrouw door de indringer was overweldigd, kwam haar man thuis. Een hevige vechtpartij tussen beide mannen ontstond', tijdens welke -de indringer kans zaïg te ontvluchten. In samenwerking met enkele om wonenden slaagde de heer V. er in de dader in de hossen van 'Nieuwen hagen te grijpen. Toeristisch hord Enkele partikulieren ontwierpen een toeristisch bord van de Westhoek. Hierop staan allerlei voor de vreemdeling belangrijke indikaties en natuur lijk een plattegrond van hel betreffende gebied. De verwachting leeft dat het bord in de zomermaanden goede diensten zal bewijzen. (Foto: Zierikzeesehe Nieuwsbode).! Problemen kwamen aan de orde De warme zeestrom'ing langs de Japanse kust, bekend als de „Zwar te stroom", heeft zidh verplaatst, waardoor de temperatuur van het zeewater ter plaatse dretien graden lager is dan gewoonlijk. Als gevolg hiervan is veel vis in het gewoon lijk rijke viswater (doodgegaan of heeft het warmere water opgezocht. De meningen 'over de oorzaak van de temperatuurswijzaging zijn vele. Prof. F. A. Vening Meinesz, oud- directeur van het K.N.M.I. in De Bilt, is woensdagavond verkozen' tot ere-lid van de Amerikaanse acade mie voor kunsten en wetenschappen. Een deputatie van Staten- en Ka merleden behorende tot de P.v.d.A. heeft dinsdag een rondreis gemaakt over ons eiland om bij de gemeente besturen te informeren naar de pro blemen rondom het Streekplan, dat DODELIJKE ONGELUKKEN Almelo. De 59-jarige J. Kort man uit Almelo is als gevolg van eer. verkeersongeluk overleden. Hij kwam op de fiets 'in botsing met een bestelauto. De heer Kortman over leed op weg naar het ziekenhuis. BERGEN OP ZOOM. Ter 'hoogte van de Kreekrakdam op de rijksweg Bergen op Zoom-Goes is een ver keersongeval gebeurd, waarbij me juffrouw Goossens, kermisexploitan- te uit Bergen op Zoom zwaar werd gewond. ALMELO. Na'bij Bornerbroek op de provinciale weg van Almelo naar Delden is een auto met vijf inzitten den tegen een links van de weg staande 'boom gereden. Een der in zittenden, de 5-jarige Jan Otlen- sdhot uit Ber.telo, werd zo ernstig gewond, dat hij 'kort na 'het ongeval overleed. ASSEN. Bij Rhee (gem. Vries) is een personenauto, 'bestuurd door de 69-jarige S. B. uit Hilversum fron taal tegen een boom gebotst. De echtgenote van de 'heer B., die naast 'hem in de auto zat, was op slag dood. De heer B. is met vrij ernstige verwondingen overgebracht naar het Wilhelrmnaziekenhuis te Assen. De auto kwam uit de richting Assen. Toen 'de auto tegen de boom reed, was er geen ander verkeer in de 'buurt. Lonen en arbeidstijden in de land- en tuinbouw voor het contractjaar 1 mei 1963 t/111 30 april 1964 GOES, 7-5. In de Sociale Com missie van het Landbouwschap is overeenstemming bereikt over de nieuwe lonen en arbeidstijden voor het contractjaar 1 mei 1Ö63 t/m. 30 april 1964. De betreffende voorstellen zijn in de op 7 mei j.l. gehouden verga dering van de Gewestelijke Raad voor Zeeland goedgekeurd en zullen thans via de Hoofdafdeling Sociale Zaken aan de Stichting van de Ar beid ter goedkeuring worden voor gelegd. De nieuwe lonen en arbeidstijden zijn eerst officieel nadat ze door ge noemde stichting zijn bekrachtigd. De belangrijkste wijzigingen zijn: 1. Invoering van 52 vrije zaterdagen waarbij is bepaald 'dat op een aantal zaterdagen, variërende van 8-10, welke in onderling overleg moet enword'en vastge steld, kan worden gewerkt tij dens de zaai- en oogstjeriode en in 'de pluktijd, alsmede in de bloembollenteelt en de boomkwe kerij. 2. Een Verkorting van de arbeids tijd met 80 uur per jaar. Dit ds 30 uur meer dan door de Hoofd afdeling Sociale Zaken is gead viseerd, 'hetgeen echter noodza kelijk was door de invoering van 52 vrije zaterdagen. 3. In verband' met het gestelde on der 1 en 2 zijn alle stoptijden ko men te vervallen, en mogen de schafttijden niet als arbeidstijd worden beschouwd. 4. Op basis van het loonadVies een loonsverhoging voor alle catego- riën volwaardige mannelijke ar beiders van 23 tot 65 jaar van 13 cent per uur, met daarnaast een verhoging van 2% cent per uur voortvloeiende uit de extra ar beidstijdverkorting van 30 uur. Alle compensatietoeslagen W.W., A.O.W. en A.W.W. zijn in de nieuwe lonen verwerkt, waar voor 2 cent per uur is ingecal culeerd. De huurcompensatiebijslagen 1960 en 1962 moeten afzonderlijk wor den betaald. Deze bedragen voor de 4e en 5e gemeenteklasse in totaal f 5,75 per week. 5. Een verhoging van de tarieven voor akkoordwerkzaamheden ge baseerd op een uurloonvcrh'oging van 15 cent. 6. Verhoging van alle diplomatoe- Slagen en de toeslagen voor de voormannen in de tuinbouw. 7. Een gelijk weekloon over het ge hele jaar voor de vaste arbeiders in de tuinbouw. 8. Een vermindering van het ver schil tussen zomer- en Winter- loon voor wat betreft de week lonen voor de vaste arbeiders in de lanldbouw van f 4,- op f 2,- per week. FLEURIG NIEUWS Voldoende bloemen voor- Moederdag DEN HAAG, 8-5. Er zullen dit jaar voldoende bloemen en planten voor moederdag aan de markt ko men voor in het al gemeen redelijke prijzen. Dit heeft de voorzitter van de Vereniging Nederlandse Bloemis terij, dr. A. J. Verhage, in een pers conferentie in Den Haag medege deeld. Natuurlijk 'kan hot weer 'in 'de ko mende dagen 'een wat verstorende 'invloed uitoefenen, maar met de mógelijkheid van redelijke prijzen zaterdag a.s. kan rekening worden gehouden. Dit geldt vooral voor bloemen, zoals tulpen, narcissen, anemonen, irissen en potplanten. De aanvoer van anjers is niet zo groot als vorig jaar, omdat na ide strenge winter een grote snede an jers tegelijk is geoogst. De produk- tie is daarna snel 'teruggelopen. De strenge winter is er ook de oorzaak van dat lathyrus nog niet -in grote hoeveelheid' aan 'de markt komt. De kwaliteit van de bloemen is goed, aldus dr. Verhage, omdat, de groei tengevolge van het koude weer zeer langzaam is verlopen. De hel was losgebroken bij dc in- teiTahdweds'trijd Schotland-Ierland die woensdagavond in Glasgow 'ge speeld werd. Na 79 minuten, toen Schotland met 4-1 de leiding had. staakte de Britse scheidsreohter Finney de wedstrijd nadat hij tevo ren twee spelers uit het veld had gezonden. volgende week in de Provinciale».' Staten wordt behandeld. Het gezelschap bestond uit de he ren: Jhr. mr. T. A. J. W. Schorer. Middelburg; Th. J. Westerhout, Mid delburg; M. J. van Poelje, VTissin- gen; .7. Schippers, Ki'uiningen; P. J. Bom, Oolijnsplaat; C. Hoek, Goes; J. Visser, Goes; mr. K. Keuning. Zieri'kzee en mevrouw E. J. van den Broecke-de Man, Aardenburg. De tweede helft van de middag werd besteed met een bezoek aan de Deltawerken, via de in aanleg zijn de Grevelingendam. Vooraf werd echter met het da gelijks bestuur der gemeente, be-, staande uit de burgemeester, de ge meentesecretaris en de beide wet-?- 'houders, een bespreking gehouden over het streekplan voornoemd waaruit opnieuw naar voren kwam' dat Bruinisse voor het gehele streek plan eigenlijk weinig of niets voelt Burgemeester C. H. van de Linde; wees hierbij op het Drie-Provinciën plan, waarbij ook Bruinisse betrok ken is en dat veel breder van opzet is. Door het streekplan zoals dat door de P.P.D. in Zeeland is uitge-j werkt, wordt Bruinisse - feitelijk irj een keurslijf gedrukt. Bruinisse heef bovendien een goed uitbreidings plan en dus weinig behoefte mee», aan een streekplan, dat geen enke voordeel biedt, daar 'geer. aandach is geschonken aan recreatiemogelijk heden voor Bruinisse en waar oo'l!: de mogelijke industrievestiging tc, weinig uit de verf komt. Over deze industrievestiging te Bruinisse en de voor en n^deler van het huidige plan daarvoor, were! uitvoeriger gediscussieerd. Een ander punt waarover diep gaand werd gesproken was de uit valsweg van de Grevelingendam affl naar Bruinisse. De uit Holland kol mende toerist moet mogelijkhedei hebben om bij de vissershaven naa Bruinisse af te buigen. Deze mogeV' lijkheden zijn op eenvoudige wijz te realiseren. Voor Bruinisse is dez uitvalsweg van groot belang. De mosselcultuur Een 'derde punt van groot belanj voor Bruinisse was de mosselcultuu: op de Grevelingen, c.q. het verwate ren van mosselen in Zeeland, eer onderwerp, dat burgemeester v. d Linde op zijn 'duimpje kent, omda hij daarmee het laatste jaar zo dik wijls is geconfronteerd in zijn kwa liteit van bestuurslid van de veren! ging Zevibel. Wethouder van Gilst bracht te; sprake de 'industrievestiging en d< voor nieuwe bedrijven te berekend grondprijs. Het is de vorige maanc voorgekomen, dat een door Bruinisse bedongen prijs door Ged. Staten t< laag werd geacht, zodat een beslui om grond te verkopen niet weix goedgekeurd. Nadat al 'deze gemeentelijke pro blemen waren besproken en toege licht, werd de maquette bezichtigt van de kabelbaan, zoals die is op gesteld in het 'kantoor van de Del tadienst. Nadat m'en aldus een over zicht en een inzicht had gekreget van het werk in miniatuur, were naar de Oost'kop gereden en weix een toelichting igegeven bij het werl zoals dat momenteel in uitvoering is Het gezelschap was hierbij de gas van het hoofd van de dienst, ir. P H. van der Weele, d'ie daarbij per soonlijk de toelichting gaf. Ingezonden mededeling vol plezierige verrassingen. Uw fotoliandelaar weet er alles van!

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1963 | | pagina 5