Milder tracé voor Streekplan-ontsluitingsweg in Westhoek Moderniseer uw meubelen met Ceta-Bever PRACHTBIJTS^^ Vergadering Groene Kruis Renesse, Noordwelle en Serooskerke De Smeroe werkt Negers in Amerika blijven protesteren Werkloosheid gedaald Brabant brengt kunst aan „gewone man" Renesse I verloor kans op kampioenschap Gevaar voor Donieinhossen verminderd Ingezonden mededeling Zo makkelijk - 18 fraaie houttinten I liriwl I I l/IJ W U-—- Besluit contributie te verhogen lot f 10,— per jaar WESTERSCHOUWEN, 6-5. Van de zijde van G.S. van Zeeland wordt be richt dat het wegplan door de Do meinen, zoals oorspronkelijk gepro jecteerd in het Streekplan Schou- wen-Duiveland, althans in die ge dachte vorm, van de baan is. Er komt nu een geheel andere weg, die het Domeingebied belangrijk minder schade zal berokkenen. Het nieuwe besluit is resultaat van een samenspreking tussen het col lege van G.S. en de Staten-commis- sie voor de ruimtelijke ordening, volkshuisvesting, recreatie en na tuurbescherming voor het Streek plan Schouwen-Duiveland. Men mag veilig aannemen dat de wijziging in het tracé van de desbe treffende weg. mede te danken is aan de kritiek die zowel uit de offi ciële als de partikuliere sector hier op is uitgeoefend. Als gevolg van bovengenoemde sa menspreking is bovendien een wijzi ging voorgesteld in een wegtracé bij Ouwerkerk, maar de belangrijkste is toch de wijziging in de in het plan geprojekteerde Zuidweg. Het nieuwe tracé van deze Zuidweg zal de Do mein-bebossing niet meer doorkrui sen. Genoemde weg was aanvanke lijk gedacht door de duinen, meteen doorkruising van het zgn. „Rode Dal", een prachtig natuurgebied, dat zonder twijfel door deze wegaanleg ernstige schade zou hebben opgelo pen. Nieuw tracé De Zuidweg wordt een doortrek king van en verbreding van de Moer- weg, de Crayesteinseweg en Dinge- nesweg, om dan met een boog noordwaarts enige boomgaarden te kruisen en aan te sluiten opdeHoge- weg, in plaats van die te doorkrui sen, zoals oorspronkelijk was be doeld. DJAKARTA, 7-5. De vulkaan de Smeroe, de hoogste van Java (3.700 meter) is maandag begonnen te wer ken. Er stroomt lava langs de hel lingen. Het is nog niet bekend of er gevaar voor dorpen bestaat. Een vlieger die de berg passeerde, heeft het nieuws wereldkundig gemaakt. BREDA, 6-5. De provincie Noord Brabant krygt deze zomer haar eigen festival. De eerste activiteiten die de onlangs opgerichte „Stichting Bralbant Festival" op touw zet, zijn uitvoeringen van Shakespeare's „Naar het U ljjkt" in zes Brabantse openluchttheaters. 'Het festival' wordt gehouden in augustus in de theaters van Luik gestel, Someren, Best, Heeswijk, Oisterwijlk en Roosendaal. De be doeling is om in Wet 'kader van dit festival 13.000 Brabanders in recht streeks contact ,te brengen met de toneelcultuur. De voorstellingen worden gegeven door de toneelgroep Ensemble. De gedachte om in Brabant een eigen festival te organiseren is ge boren naar aanleiding van een rap port, dat en/ige tijd geleden is uitge- Deze belangrijke 'wedstrijd' voor de bezetting van de bovenste plaats in de le 'klas A, is voor Renesse uitgelopen op een ware desillusie. Ni®t omdat Hansweertse Boys over een elftal 'beschikken waar de duin bewoners niet tegen opgewassen zouden zijn. Hadden de duinbewo ners met 'hun volledig elftal kun nen aantreden dan Wadden zij zo goed als zeker beslag op de zege kunnen leggen. Door het ontbreken van de rechts- en linksbuiten Goossens en Boerma was de voorhoede geheel vleugel lam, daar hun plaatsvervangers er geen moment in slaagden hen te doen vergeten. Goossens, die vrij dagmiddag bij een ongeval zijn been 'brak. is tot Wet volgend sei zoen uitgeschakeld. Ook doelman de Vrieze ontbrak op het appél, al dient hieraan direct te worden toe gevoegd, dat Wij op waardige wijze door Joh. Geleijnse werd vervan gen. Voor een talrijk publiek, waar onder een groot aantal supporters van de bezoekers, werd afgetrapt, waarbij beide elftallen nogal hinder van hun zenuwen schenen te heb ben. Da Boys, die de wind in de rug hadden, wisten een veldover- wicht te nemen, maar door goed in grijpen wist de Renesse-defensie steeds weer meester te blijven over haar terrein. Aan de andere kant zagen wij een vrije trap van J. Ver boom rakelings 'langs de staander vliegen. Nadat doelman Geleijnse cp uitstekende wijze een schot van de midvoor had weten te stoppen, werd hij even later gepasseerd, maar de op de doellijn staande Da lebout wist Wet leder nog uit het doel te koppen. Verzuimde kans Midvoor Matthijsse wist door de defensie van de bezoekers te bre ken, waarbij hij oog in oog kwam met de doelman, maar door te lang treuzelen ging deze 'kans voor Re nesse verloren. In de 35e minuut viel het beslissende doelpunt toen linksbuiten Poortus een voorzet van rechts op fraaie wijze inkopte (0-1). De Boys bleven nog even druk uit oefenen, maar door goed ingrijpen wist de rood-wïtte achterhoede er ger te voorkomen. De onvermoei bare en beste speler in de Renesse- voorhoede. Jaap Verboom, gaf een uitstekende pass aan v. d. Hoek, waardoor een prachtige kans ont- De Zuidweg volgt dan 1 km de Hcgeweg, buigt bij de ingang van de Domeinen bij Westenschouwen naar rechts, loopt langs het kantoor der Domeinen en volgt verder gedeelte lijk het zandpad langs de Domein- rand, ook een prachtig stukje na- Tegen rassenscheiding BIRMINGHAM, 7-5. De negerlei ders In de Amerikaanse staat Ala bama zgn vastbesloten door te gaan met het organiseren van massale be togingen tegen de rassenscheiding, hoewel de gevangenissen in de stad Birmingham nu al overval zgn. Maandag werden nog ongeveer duizend betogers gearresteerd, waar mee het totale aantal arrestaties op 2.400 is gekomen. Negentig procent van de maandag gearresteerde de monstranten bestond uit kinderen. Laat in de avond trok een groot aantal negers in optocht naar de ge vangenis. De menigte ging echter uit een, toen dominee Martin Luther King de verzekering had gekregen dat de kinderen in de gevangenis goed worden behandeld. Het grote aantal arrestaties en het Het K.L.M.-vliegtuig DC-8 terug uit Djakarta SCHIPHOL, 6-5. Met een vijftien tal passagiers aan boord is de DC-8 „Sir Frank Whittle", na een voor spoedige retourtocht van ruim twee dagen, uit Djakarta op Schiphol te ruggekeerd. Onder de passagiers be vond zich een der directeuren van de H.V.A., de heer P. Cellarius,,->^v een tiental leden van de r.k.-missfe, die Indonesië nimmer heeft verlaten. „Ik ben hier voor het eerst in twaalf jaren met verlof", vertelde pastoor Bartels van de Congregatie van de Lazaristen uit Breda. „Men heeft ons in Indonesië nimmer ge haat. Ze hebben enkele Nederlandse pastoors zelfs tot aalmoezenier bij het Indonesische legei* benoemd". bracht over de relatie van het to neelgezelschap Ensemble, het Zui delijk Toneel en 'dé pronvineie Bra bant. Andere vormen van kunst In het raam van Wet festival pro beert men volgend jaar oo'k andere vormen van kunst aan, de man te brengen. Als het zover 'komt, zal uiteraard wel bij verschillende in stanties moeten worden aangeklopt om de nodige financiën Wij el'ka'ar te krijgen. Dit jaar vormt dit zake lijk aspect nog geen probleem. Men springt uit de kosten als eenderde van de beschikbare plaatsen bezet is. Voor alle zekerheid! Weeft de stichting overigens subsidie aange vraagd Wij Wet Anj'er Fonds en de vrienden van Het Zuidelijk Toneel zijn 'bereid een 'bijdrage in de kos ten te geven. stond', welke evenwel niets ople verde. In dé 2e 'helft Wad Renesse het beste van Wet spel, waarbij de Boys zich in hoofdzaak tot uitval len moesten 'bepalen. De aanvallen van Renesse waren bijna allemaal veel te doorzichtig en veel te traag van opzet, zodat de achterhoede van Hansweertse Boys steeds weer de gelegenheid kreeg in te 'grijpen. Een uitstekend schot van Verboom wist de doelman op fraaie.wijze onscha delijk te maken, terwijl een hard schot van Dorreman rakelings over dis kruising vloog. Dit waren wel 'de grootste wapenfeiten van de anders zo productieve voorhoede van Re nesse. Hiermede werd nog eens dui delijk onderstreept dat door het ontbreken van beide doortastende vleugelspelers de voorhoede aan kracht had ingeboet. Voor 'dit seizoen is de 'kans op de titel voor Renesse verkeken, maar met frisse moed zullen zij ongetwij feld volgend 'seizoen met wat meer geluk een poging wagen om te sla gen. Actie voor bedlegerige patiënten HILVERSUM, 6-5. De stichting „De Zonnebloem" en de K.R.O. zullen in de periode van 12 mei tto 1 juni gezamenlijk een nationale actie voeren onder hel motto: „Har ten Vijf". Het doel van de actie is: een groot aantal bedlegerige chronische zie ken -in de gelegenheid te stellen een vakantie van acht dagen door te brengen in vel'e in de zomermaan den daarvoor gratis beschikbaar ge stelde 'inrichtingen en tehuizen. De ze actie van de stichting „De Zon nebloem" wordt ondersteund door K.R.O.-radio en -televisie. In de programma's van de K.R.O. voor ra dio err televisie zal regelmatig aan dacht aan deze actio worden be steed. Joaquin Satrustegui en Jaime Miralles, twee leiders der konings gezinde Spaanse groepering „Union Esparola" zijn per vliegtuig uit Las Palmas, de 'hoofdstad der Canarische eilanden, in Madrid teruggekeerd. tuur, dat feitelijk onaantastbaar zou moeten zijn. In vergelijking echter met de schade die het oorspronke lijk tracé zou hebben teweeg ge bracht, worden door deze wijziging de nadelen toch duidelijk beperkt gehouden. feit dat de meeste negers zich niet tegen borgtocht in vrijheid willen la ten stellen, stellen de autoriteiten in Birmingham voor grote problemen. In het afgelopen weekeinde waren de gevangenissen al bijna vol en toen er maandag nog zoveel gevangenen bijkwamen, kon de toevloed niet meer worden verwerkt. Een aantal arrestanten is daarom naar het ten toonstellingsgebouw gebracht. KLANK- EN LICHTSPEL IN BREDA BREDA, 6-5. Onder regie van Johan de Meester zal Breda op 16 augustus de première beleven van een klank- en lichtspèl, dat bij het historische Spanjaardsgat tto me dio september iedere avond zal ver toond worden. Met dit spel worden de gebeurte nissen rond 1813, bet jaar waarin Nederland een onafhankelijk ko ninkrijk werd, gesymboliseerd. Het spel zal worden opgenomen in het programma van 'het 'landelijk ter gelegenheid van de onafhankelijk- beidsviering zal worden opgesteld. Een jubilerende Bredase industrie biedt het spel aan de stad aan. Jo han de Meester heeft voor dit spel, gebaseerd op de 'effectwerking van gclU'ids- en belichtingscombinaties, de verbindende teksten geschreven. Het Nederlands Kamerkoor onder leiding van Felix de Nobel en enke le bekende acteurs, die fragmenten uit bestaande poëzie voordragen, werken aan de geluidsopnamen mee. Zoals gemeld wordt dit spel ook opgenomen in het programma dat ter gelegenheid van het tot stand1 komen van de „Untie van Oranjesteden" (Breda, Diest, Oran ge en Dillenburg) op 31 augustus in Breda zal worden uitgevoerd. Weer koperen naaldjes de lucht in WASHINGTON, 6-5. De leiding der Amerikaanse luchtmacht heeft mee gedeeld dat in de naaste toekomst een nieuwe poging zal worden ge daan om een vierhonderd miljoen koperen naaldjes in een baan om de aarde te brengen. De Amerikanen willen nagaan wat de uitwerking van een dergelijke „koperen-naaldjes-gordel" is op de radioverbindingen ovei" lange af stand. Reeds in oktober 1961 is een eerste proef genomen, die toen echter mis lukte doordat zich een hapering ver toonde bij het mechanisme, dat de naaldjes in een baan om de aarde had moeten brengen, nadat het door een raket, op de vereiste hoogte was gebracht. Het is nu de bedoeling dat een ra ket het mechanisme, met de onge veer 22 kg wegende vierhonderd mil joen koperen vezels, op een hoogte van omstreeks 3.200 km boven de aarde in een cirkelvormige baan, met een omtrek van 64.000 km zal brengen. DEN HAAG, 7-5. De geregistreerde arbeidsreserve is in april terugge lopen met ruim 10.000 mannen. Volgens een opgave van het mini sterie van sociale zaken en volksge zondheid was de geregistreerde ar beidsreserve voor mannen eind april 24.706 tegen 35.041 eind maart. Het aantal openstaande aanvragen was eind april voor mannen 76.389 (eind maart 71.344) en voor vrouwen 38.614 (36.473). Verdeeld over de provincies was de geregistreerde arbeidsreserve: Groningen 2.753 (maart 3.898), Fries land 1.779 (3.414), Drenthe 2.462 (3.886), Overijssel 1.987 (2.921), Gel derland 1.983 (2.754), Utrecht 1.073 (1.342), Noord-Holland 3.454 (4.516), Zuid-Holland 4.048 (4.945), Zeeland 1.021 (1.388), Noord-Brabant 3.146 (4.563) en Limburg 1.000 (1.415). UTRECHT. De 24-jarige spoorweg monteur L. G. ten Brink uit An- dij'k is vannacht door een stroom van 1500 volt gedood. NOORDWELLE, 6-5. De afdeling Renesse, Noordwelle en Serooskerke van het Groene Kruis kwam onder voorzitterschap van de heer J. M. de Nooger in vergadering bijeen. De voorzitter verwelkomde in het bgzonder burgemeester jhr. R. Röell van Westersehouwen. Overigens drukte de heer de Nooger zgn spijt uit over de geringe belangstelling van de leden voor deze vergadering. Het afgelopen verenigingsjaar was bevredigend. De financiële stand van zaken is echter zorgelijk. Lof had de voorzitter voor het gemeen tebestuur n.a.v. de verbeterde sub sidieregeling, waarvoor de vereni ging dankbaar is. Met nadruk con stateerde de heer de Nooijer echter dat wethouder L. v. d. Klooster on juiste woorden had gebruikt door tc zeggen dat de afdeling Renesse-Se- rocskerke-Noord welle van het Groe ne Kruis niet getracht heeft schuld af te ldssen. De voorzitter deelde mee, dat in de jaren van 1950 tot 1960 een bedrag van f 19.000 is af gelost en bovendien in 1960 nog een bedrag van f 4.000.-. De heer de Nooijer betreurde de woorden van wethouder van der Klooster ten zeerste en vroeg zich af waarom de wethouder zich tevoren niet van de stand van zaken op de 'hoogte had gesteld alvorens zich hierover uit te laten. Het financiële gedeelte van deze vergadering kon intussen niet nader worden afgewerkt in ver band met 'het feit dat de controle commissie nog niet bijeen was geko men. Vertegenwoordigers van kerk voogdij en gemeente voor deze com missie dienen nog le worden aange wezen. Uit het jaarverslag van de secretaris, de beer B. Boot, bleek, dat de vereniging 445 'leden lelt en 74 gezinsleden. Verhoging van de contributie Aan de orde kwam vervolgens een voorstel van het bestuur de contri butie- te verhogen van f 8,50 tot f 10,-Ondanks deze verhoging zal de begroting 1963 dan echter nog niet geheel sluitend zijn, maar het neemt niet weg dat men dit jaar in grote lijnen toch zal kunnen uitko men. De heer A. J. Vasseur merkte cp.idat 'als die contributie volgend jaar weer verhoogd zal moeten worden, en wel tot f 12,het dan beter is dit maar direct te doen tot f 11, De voorzitter beaamde dat het be stuur het voor dit jaar niet aan durfde hoger te gaan dan f 10, Besloten werd vervolgens conform het bestuursvoorstel de contributie vast te stellen op f 10, In bespreking kwam hierna de ex ploitatie van het wijkgebouw te Noordwelle. Hierover werd na een toelichting door de voorzitter, uit voerig van gedachten gewisseld. Hieruit bleek o.a. dat van het col lege van b. en w. al eens de sugges tie had gedaan om het gebouw over te nemen voor de schuld die nog rust op bet gebouw in Renesse, namelijk f 10.000,Het gebouw zou dan kun nen blijven zoals het nu is, n.l. met magazijn, kleuterbureau, consulta tiebureau en ten behoeve van school arts en schooltandarts. Burgemeester Röell lichtte hierop toe .dat het initiatief dient uit te gaan van de vereniging. B. en w. hadden in dit verband gedacht - al was het maar een suggestie - aan een combinatie van wijkgebouw en dorpshuis. De heer M. C. Moermond meende dat bet wijkgebouw meer dan thans het geval is gebruikt zou kunnen worden. Moeders gaan met hun baby's naar het consultatiebureau in Renesse, hetgeen toch eigenlijk niet juist is. Bovendien heeft Noordwelle een dorpshuis wat met geschenkgel- den tot stand is gekomen. De voor zitter merkte op dat wat het gebouw eventueel gaat worden, geen zorg is voor de vereniging als zodanis. De heer D. Kooman stelde voor dat er eerst overleg wordt gehouden tus sen Óroene Kruis en b. en w., waar- bij 't Greene Kruis voorstellen doet. In een speciaal te houden ledenver gadering zouden dan definitieve voorstellen kunnen worden gedaan. De voorzitter was het hiermee eens, er zijn nog geen omlijnde voorstel len, slechts oriënterende besprekin gen zijn mogelijk. De heer J. C. Hendrikse achtte het voor 't belang van de vereniging wenselijk dat aan blijvend gebruik voor de zittingen en bureau's aan dacht wordt besteed en dit duidelijk bij de onderhandelingen wordt om schreven. De periodiek aftredende bestuurs leden, de heren M. Geluk, C. Goense en B. Boot werden herkozen. Als ge woon lid tot nazien van de rekenin gen werd benoemd de heer D. Koo man. Rondvraag Bij de rondvraag wees de voorzit ter er op dat het feit dat voor de hoge onkosten die gemaakt moeten worden tijdens vervanging, geen rijkssubsidie wordt verkregen, nu ook landelijk de aandacht heeft ge trokken. Met financiële zorgen kam pen vele - in hoofdza'ak kléine - Kruisverenigingen. Daarom wordt er wel gesproken over fusie en samen gaan, maar ook dit geeft weer pro blemen. De heer J. van dpn Houten wees er op dat het hoog tijd wordt dat de kwitanties worden aangeboden, hetgeen werd onderstreept door de heer J, C. Hendrikse. De voorzitter zegde toe dat dit zal worden bespoe digd, zodat het halfjaarlijks betalen cok meer nut kan afwerpen. Naar aanleiding van een opmer king van de heer Hendrikse zal na gegaan worden hoe een en ander geregeld is m.b.t. het vervoer van kinderen uit Serooskerke en Noord welle die op medisch advies een President Juan Bosch van de Do minicaanse republiek beeft maandag opnieuw een troepenmacht van en kele duizenden naar de grens met Haiti gezonden voor een eventuele invasie, aldus berichten van New- Yorkse radiozenders. De raad van de Organisatie van Amerikaanse Staten, die maandag avond bijeen was om de gespannen verhouding tussen Haiti er. de Do minicaanse republiek te bespreken, heeft geen besluiten genomen om handelend op te treden. UTRECHT. Het centraal comité van de Anti-Revolutionaire Partij heeft de Utrechtse oud-hoogleraar en voorzitter van- de Gereformeerde Bond in de Nederlandse Hervormde Keiik, prof. dr. J. Severijn, benoemd tot erelid. STAD EN PROVINCIE BRUINISSE De kiezerslijsten Op de 'kiezerslijsten voor de ver kiezing van de leden der Tweede Kamer der Staten Generaal zijn te Bruinisse voor stembureau I 759 na men vermeld en voor stembureau II 704 namen. Rechtskundig advies voor Zevibel-leden De leden van de vereniging „Ze- viibel", de overkoepelingsorganisatie van de Zeeuwse visserij, waarin di verse takken van visserij in Zeeland verenigd zijn, kunnen gratis eenvou dige juridische adviezen, inwinnen ten 'behoeve van hun bedrijf. Hier voor is door „Zevibel" een overeen komst aangegaan met mr. A. J. van der Hoeven, advocaat te Tholen. Op diens 'kantoor is eveneens werkzaam mr. J. Reitb, advocaat en procureur (belastingdeskundige). Toch vlaggetjesdag Heeft men te Yerseke 'besloten de jaarlijkse „Vlaggetjesdag" van de Zeeuwse visserij, dit jaar, dn verband met de slag die door de vorst aan de oester cultuur is toegebracht, niet te houden, in Bruinisse zal men de ze dag nog wel houden. De opening van bet mosselseizoen zal weer als vanouds gepaard gaan met een imposante vlootschouw, een vaartocht over de Grevelingen met •bezoek aan de Deltawerken, waarbij de toeristen, die ter gelegenheid van deze dag naar Bruinisse komen, gra tis mogen meevaren. De mossel'kwekers hebben een propagandafonds gevormd; waaruit de onkosten, die niet voor rekening van 'het Bedrijfschap komen, zullen worden, bestreden. Als datum is - gelijk gemeld - zaterdag 27 juli ge kozen. hoogtezonkuur moeten volgen. In antwoord op een vraag van ds. van Liere deelde de voorzitter mee dat de ledengrens van de vereniging meestal samenvalt met de gemeen tegrens. Wal dit betreft zijn er geen moeilijkheden met de vereniging Burgh-Haamstede. Op verzoek van de heer K. v. d. Maas gaf de voor zitter vervolgens nog een toelichting op de stand van het materiaal. In zijn slotwoord bracht de voor zitter dank aan dokter Simons en wijkzuster van Boveren voor bet vele werk voor de vereniging ge daan. mede ook aan de vervangster mevr. Priemis-Meijer. Scheepvaarlberichtcn Katsedijk, 7/5 te Vera Crus Sommelsdijk, 6/5 van Rotterdam naar Bremen. SPORT VOETBAL K.N.V.B. Zomeravondcompetitie Rayon Zierikzee Van der Wekken-PTT 3-10; Zie- rikzeeveteranen-PZEM 2-2. Heden (dinsdag)avond wordt ge speeld: Rijkswaterstaat-Van Aken's Bouwbedrijf; C.W.S-Zeelandia (7.15) JONGETJE Het u>as buitengewoon druk bij de kapper, maar de wachtenden hielden zich roerloos, al of niet weggedoken in tijdschriften en kranten, die zo welig voor de pak lagen. Men zon het tikken van de scharen en 'l gon zen van de tondeuses als enige gelui den hebben kunnen meepikken, ware het niet dat een jongetje onder han den was, dat schreeuwde als een speenvarken. Een tandarts kan het met jongetjes niet erger beleefd hebben. Het prille knaapje zat bij moeder op schoot, terwijl de kapper poogde het kruintje te ontharen. Maar dat viel niet mee. Dit Pietje zat te draaien alsof zijn broek vol spelden stak. Het hoofdje zag zo rood als een kreeft, dikke tranen- druppels hepen langs zijn wangen. Hij wiebelde met het hoofd heen en weer om los te komen en het huil- thema had als grondtoon langgerkte „maammmaaa's" in een eindeloze li- tlianie. De figaro paarde het paeda- gogisch inzicht van Künkel aan het geduld van Job en ging onverstoor baar, door, zodat hij dediepste bewondering van het publiek oogst te. Men zou zeggen dat bij het han teren van de schaar het geluid iels afzwakte, maar wie zich daarmede wilde troosten, kreeg bij het aan rukken van de tondeuze een dubbele portie toegemeten. De kapper bracht zijn als martelwerktuig onderkend apparaat echter niet zonder meer naar Pietjes hoofd. Hij zei: „Nu gaan we autorijden", doelend op liet gon zen der tondeuze en er van uitgaan de dat autorijden prettig is voor kleuters. Een misvatting blijkbaar, want Pietje zette de huilsirene nog wat harder aan. Bewondering intussen kreeg ook de moeder, die zacht en lief bleef voor haar kind. De omstandigheden in aanmerking genomen sprak dit boekdelen over haar karakterologi sche noblesse. De hele salon zat de accoustische produktie van dit jongetje fanatiek te consumeren, maar gelukkig kwam toch eindelijk de slotfase, die de kapper inleidde met een bezwerend: „Zo, zo, het is al gebeurd", hetgeen hij verschillende malen herhaalde. Toen de scharen en de tondeuses zwegen, wipte Pietje abrupt van moeders schoot en stond even be dremmeld te kijken. Zijn gezichtje was gezwollen. Een paar keer snikte hij nog hardgrondig na. Toen liep hij naar de wachtende mannen en keek hen veelbetekenend aan, alsof hij zeggen wilde: „Zo doe ik dat nou". Vrijwel onmiddellijk daarop kreeg hij een bijzonder wit en eigenwijs petje opgedrukt, dat fel afstak te gen zijn rode kopje. Toen zeilde hij weg met zijn ma. „Dag vent", riep de kapper hem nog na in een toe stand van absolute vergevingsge zindheid. De mannen zuchtten diep toen de deur dicht viel .Eén zei: „Die hoort thuis in de rubriek zware gevallen". De kapper knikte met het hoofd, maar zei niets! EILANDMAN. HET GEHEIM VAN TURTON TOWER 62. Terwijl de oude butler aan de deur met Aram en de anderen staat te praten, wacht de tweede bezoeker, de ruiter, die hen dicht bij het landgoed passeerde, in de hall. Het is graaf Turton, de vroegere eigenaar van Turton-Tower, die, met de koopsom op zak, vol ongeduld wacht op het moment dat hij het kasteel weer zijn eigendom mag noemen. Achter de zware deur, die toegang geeft tot de toren, klinkt het gedempte geluid van stemmen. De stemmen klinken steeds luider, alsof het tweetal daarbinnen in een heftig debat gewikkeld is. Voorzichtig buigt de graaf zich naar de deur om iets van hel gesprek op te vangen. Dan klinken achter hen de voetstappen van de butler en op hetzelfde moment klinkt binnen een schot!" In de toren, op de trap, die naar de don kere keldergewelven loopt, ligt het roer loze lichaam van bootsman Drummond Hansweertse Boys won van Be duinbewoners met 1—0

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1963 | | pagina 2