Doya\CWb Op school te Renesse gaat het om de jeugd-karaktervorming Foto's van Getto-opstand H.M. de koningin op bezoek bij Tante Pos Debat over „sensatie" bij skelterraces op Koninginnedag Tienjarig bestaan Rotaryclub Zierikzee Outward Bound Scliool-leerlingen naar Zierikzee ZIERIKZEE, 25-4. Op Koninginne dag: zal Zierikzee de mannen van de Outward Bound School aan het werk zien in de Nieuwe Haven en er is dus wel aanleiding over de hoedanigheid van deze school nog eens iets te zeggen, temeer daar ook op Schouwen-Ouiveland met betrek king tot deze school nog wel enig misverstand voorkomt. Dit misver stand zou ook juist in de hand ge werkt kunnen worden door de oefe ningen, die worden gehouden. Men ziet dan de flinke en ruige kant van de zaak, maar zo'n oefening - hoe interessant ook - kan uiteraard nog geen beeld geven van hetgeen op de Outward Boundschool in zijn totali teit geschiedt. Het gaat hier slechts om enkele (overigens interessante) lichamelijke activiteiten, die op ge lukkige wijze in het Z.O.V.-program- ma konden worden ingelast. Gelijk bekend ging in juli van het vorig jaar de Outward Bound School van start met de eerste cursisten, een groep „eerstelingen" van 46 man in de leeftijdsgroep van 15 tot en met 21 jaar, stammend uit alle maatschappelijke geledingen van het volk. Een cursus aan de school duurt 26 dagen en beoogt een bij drage te leveren tot de karakter vorming van de jongeman. Op school krijgt de jeugd gelegenheid zichzelf te vormer, door zelf iets te constate ren, te ervaren ,te ontdekken en con clusies te trekken, zelfs al zouden 'die conclusies wellicht onjuist zijn. De school wil in deze zorgvuldig ge regelde en opgebouwde maatschap pij de jongeman de kans geven een steentje bij te dragen tot een har monische ontwikkeling op basis dus van het - reeds genoemde - zelf constateren, ondervinden en ervaren, zulks in het licht van zijn plaats in de maatschappij en"*zijn verhouding tot zijn medemens. Voor „normale" jongens De sdhool is in beginsel niet be stemd voor jongens die niet deugen; integendeel wil zij normale jongens, natuurlijk met alle fouten en on deugden, doch ook met de goede eigenschapper. en deugden van de •mens, helpen in het 2oe'ken naar de juiste koers voor het leven; het symbool van de school een uitva rend zeilschip („Outward Bound") omgeven door een scheepskompas geeft dit duidelijk aan. De vorming welke de O.B.S. beoogt is niet strijdig met er.ig an der vormingsstelsel, noch met enige gddsdienstige gedachte; zij vult KERKNIEUWS Gouden jubileum ds. A. K. Straatsma (Van 1913 tot 1917 te Eikerzee) Zaterdag 27 april a.s. zal het 50 jaar geleden zijn, dat ds. A. K. Straatsma uit Wassenaar werd be vestigd als predikant in de Neder landse Hei-vormde Kerk. Anne Klaas Straatsma werd op 5 oktober 1886 in de hervormde pas torie van Biervliet in Zeeuws-Vlaan deren geboren. Zijn jeugd) en jonge lingsjaren bracht hij door in Fries land. Toen Anne Klaas ongeveer an derhalf jaar oud was nam zijn vader een beroep aan naar Makkum en naderhand stond zijn vader tot zijn overlijden in 1914 nog ongeveer 17 jaar te Ferwerd. De jonge Straatsma bezocht eerst 'het stedelijk gymna sium in de Friese hoofdstad en stu deerde daarna nog theologie aan de Rij'kg Universiteit te Utrecht. Nadat de heer Straatsma in 1912 door het provinciaal kerkbestuur van Gro ningen was toegelaten tot de evan geliebediening in de Nederlandse Hervormde Kerk en 'hii in de winter 1912-1913 eerst enige tijd te Aarlan- derveen werkzaam was 'geweest als hulpprediker, werd hij op 27 april van het daaropvolgend jaar (1913) door zijn vader, wijlen ds. KI. Straatsma uit Ferwerd bevestigd als predikant van de 'hervormde ge meente van Eikerzee in de classis Zierikzee. Daarna diende de jubilaris verder nog de hervormde gemeen ten van Oosterveen en Echten in de classis Heerenveen 1917 tot 1920; Meppel 1920 tot 1925, Zandvoort 1925 tot 1929 en tenslotte tot 8 oktober 1951, twee en twintig jaar, die van 's-Gravenhage. Na zijn 'emeritaat was ds. Straat sma nog ongeveer vijf jaar mede- redakteur van het weekblad „De Hervormde Kerk. Ds. Straatsma was indertijd één van de meest gevierde 'kanselrede naars van Den Haag. wij kunnen ge rust zeggen van het gehele land. Wanneer ds. Straatsma vroeger in Den Haag preekte waren de kerken tjokvol en velen moesten genoegen nemen met den staanplaats. DEN HAAG, 25-4. Donderdagmid dag heeft koningin Juliana een werk bezoek gebracht aan het staatsbe drijf der P.T.T. Kort na half drie kwam zy in het gebouw van de cen trale directie aan de Kortenacrkade in Den Haag aan. De minister van verkeer en waterstaat, drs. II. A. Korthals, de burgemeester van Den Haag, mr. H. A. M. Th. Kolfschoten, dc directeur-generaal van de P.T.T. G. II. Bast, dc vijf hoofddirecteuren en dc secretaris in algemene dienst, waren ter begroeting aanwezig. De lö^jarige Hans Schuitema bood koningin Juliana bij haar aankomst bloemen aan. Prof. Ba$t heeft in zijn werkkamer een inleiding gehouden over de or ganisatievorm cn de functie van de P.T.T. in dc samenleving. Het bezoek aan het hoofdgebouw van de centrale directie werd ge volgd door een rondleiding door het Postmuseum in de Zeestraat. De voorzitter van de „Stichting Neder lands Poslmuscum", ir. A. J. Elinle, slechts aan op 'gebieden welke an ders moeilijk of niet te bereiken zijn, gebruikt andere middelen en past wellicht een andere wijze van benaderen toe; in de ruime, naar verhouding tot andere vormingsme thoden. beschikbare tijd slaagt zij er in een vruchtbare voedingsbodem te maken, waarop volkshogescholen, levensscholen en andere vormings instituten, doch ook ouders en an dere opvoeders kunnen voortbouwen. Scala van activiteiten Men poogt dus op basis van eer lijkheid, loyaliteit, kameraadschap en vertrouwen, de jeugd te brengen tot een actieve houding. De daarbij gebruikte methodes zijn middelen Aanstaande zaterdag 27 april hoopt de Rotaryclub, die te Zierikzee ge vestigd is, maar die het hele eiland bestrijkt, te herdenken, dat zij tien jaar geleden, op 11 april 1953 door gouverneur Voute werd geïnstal leerd. De genoemde datum roept herinneringsbeelden op: Zierikzee een bedreigd eilandje te midden van de golven, door de „droge corridor" gebrekkig verbonden met de duin streek. De tientallen rotariërs uit al le delen van het land, die de plech tigheid van de installatie bijwoon den, kwamen diep onder de indruk, vooral toen zij in schuiten met bui tenboordmotoren van de Duiveland- se dijk naar Ouwerkerk vervoerd werden. De plannen tot oprichting van een club dateerden a'l van vóór de ramp. Ingezonden mededeling Alleen 't beste... VeeMess Binnenvering 4/ooitwill Schuimrubber HAZET FABRIEKEN ZEVENBERGEN werd aan Hare Majesteit voorge steld, evenals de directeur dr. R. E. J. Weber. In de historische zaal wer den enkele modellen van de ontwik keling van het postvervoer bekeken, onder meer een postkoets. Verder werden de zalen van het postbedrijf, de telegrafie en de telefonie bezocht. Men bezichtigde daar oude en nieuwe telefoonapparaturen, de ontwikke ling van de telegrafie en verder de reeksen wei-kzaamheden van het postbedrijf. In de historische zaal werd tenslotte het principe van de straalverbinding tussen televisiezen ders gedemonstreerd. Om vier uur arriveerde Hare Ma jesteit bij de postcheque- en giro dienst aan het Spaarneplein in Den Haag. DEN HAAG. De voltooiing van de thans in. uitvoering zijdde plannen inzake de modernisering van de pa rate d/ivisies van (het 'legercorps zal nog ongeveer drie jaren vergen. om initiatief, zelfstandigheid, zelf vertrouwen u it houdingsvermogen, verantwoordelijkheidsgevoel, disci pline e.d. aan te kweken. Het pro gramma der activiteiten zelf is ge varieerd en afhankelijk van weer- en andere omstandigheden. Het be vat waterwerk (roeien, zeilen e.d.), lichamelijke oefening (hindernisba- nen, athletiek. judo, terreinwerk, voettochten enz.), gemeenschaps- werk (corvees, onderhoud sloten en wegen, hulp aan Domeinen, brand bestrijding e.d.) en avondwerk (le zingen, diskussies, voordrachten, eigen werk, filmvertoningen e.d.). Een heel programma dus, waarvan wij wat het waterwerk op koningin nedag dus een er. ander te zien zul len krijgen. Het zou niet verwonderlijk zijn 'ge weest als men ze nu (had iaiten val len. Integendeel bleek sterteer dan ooit de behoefte <te 'bestaan tot on derling contact om samen (het hoofd te 'bieden aan de uitzonderlijke pro blemen, waarvoor de eil'andelijke bevolking geplaatst werd. De oprichters 'hebben er 'geen spijt van gehad dat ze «hebben doorgezet. Juist door de bijzondere omstandig heden werd een hechte 'kring ge vormd, «die op 'allerlei manieren hiet d'ienstdd'eaa'l van de rotarybeweginig heeft nagestreefd. Want dat as zoals men weet 'de bedoeling: dat verte genwoordigers van verschillende be roepen door wekelijks samen te lun chen elkaar 'beter leren kennen en dat zij steeds klaar staan om hulp te bieden waar de nood aan de man is. Uit dankbaarheid) voor de onder vonden vriendschap in de afgelopen tien jaren heeft de club, 'die nu 29 leden telt, ter gelegenheid van haar jubileum een belangrijke 'gift gere serveerd ten 'behoeve van de spas tische ktinderpn, welke opgenomen zijn in het zeëhospitium „Zonneveld" te Oostkapelie. AMSTERDAM, 25-4. De eerste se cretaris van de Poolse ambassade in ons land, 'de heer W. Rolski, heeft in het Joods historisch museum in het Waaggebouw te Amsterdam een kleine, sobere, maar aangrijpende fototentoonstelling geopend over de opstand in het Getto van Warsohau, nu 20 jaar geleden. Het stichtings bestuur 'heeft deze tot 6 me'i duren de expositie georganiseerd' in sa menwerking met het Nederlands Auschwitz comité. De 105 foto's, waarbij enkele wereldbekende, zijn ter beschikking gesteld door het Joods historisch instituut te War schau. Sir Ralph Grey, gouverneur van Brits Guyana, heeft zich tot het volk gewend in verband met de staking der ambtenaren. In een radiotoe spraak vroeg de gouverneur zich on der meer af wat de ambtenaren voor een resultaat van een dergelijke sta king verwachten. Openbare bekendmaking Burgemeester en wethouders van Zierikzee maken bekend 'dat dn ver band «met Koninginnedag het huis vuil 'in deze gemeente volgens 'be kende schema op dc volgende dagen zal worden opgehaald: Week van 28 april tot cn met 4 mei: inplaats van maandag en dins dag op maandag en woensdag. Zierikzee, 26 april 1963. Burgemeester cn wethouders voornoemd, w.g. F. TH. DIJCKMEESTER, burgemeester w.g. R. VAN OMMEREN, secretaris BURGERLIJKE STAND Zierikzee Geboren. 18 april: Cornells, z. van A. Hagesteijn en K. A. Snijders, Zierikzee; 20 april: Geertruida. d. van L. van Klinken en H. C, Cor- bijn, Duiveland; 21 april: Hendrik, z. van H. Willemse en W. Ravia, Zierikzee; 23 april: Elvira Adriana, d. van H. Y. Schaap en C. F. L. Anker, Zierikzee. Overleden! 18 april: Jacob Bolijn, 4 jaar, Westerschouwen19 april: Jakoba Cornelia Berrevoets, 57 jaar, Zierikzee. Gehuwd. 24 aprilMachiel Cor- nelis Evertse, 23 jaar en Cornelia Martha WBheimina Staal, 22 jaar, beiden te Zierikzee. ZIERIKZEE, 25-4. Op de donder dagavond gehouden vergadering van de gemeenteraad, onder voorzitter schap van burgemeester mr. F. Th. Dyckmeester informeerde de heer bij de Vaate naar de nieuwe tarie ven van de Waterleiding-Maatschap, py. Vragensteller meende, dat tegen over enkele verlagingen, ook flinke verhogingen bij anderen staan cn wilde hierover geïnformeerd wor den. De voorzitter merkte op, dat de nieuwe regeling eerst minstens een jaar moet zijn gebruikt, voordat afdoende inlichtingen kunnen wor den verstrekt. De voorzitter zegde toe t.z.t. deze inlichtingen te zullen verstrekken. De raad bes-loot - op voorstel van «b. en w. - een viertal kavels van het industrieterrein te verkopen aan de Kon. Zeeland'ia N.V. ten behoeve var» bedrijfsuitbreidinig. Voorts kreeg genoemde N.V. een voorkeurrecht van koop op nog een kavel. Eén dei vier eerstgenoemde kavels was reeds 'bij eerder raadsbesluit verkocht aan de N.V. Timmerman Verbeek. Deze N.V. berichtte echter af te zi'en van de aankoop van deze kavel. Ver zocht werd om voorkeursrecht van koop op een aangrenzende kavel. De reeds eerder verkochte kavel aan de N.V. Timmerman Verbeek, kan dus thans ophieuw worden verkocht en wel a'an 'die Kon. Zeelanxiia N.V. Een voorstel een perceel 'grond in Malta 'in erfpacht uit 'te geven aan de heer P. Karman (eigenaar van het op deze grond gebouwde win kelpand), ging onder de hamer door. De voorzitter van de Museumcom. rnSssie, mr. W. E. van Vloten, zond bericht voor deze functie te willen bedanken. Daarinl zijn schrijven wordt gespróken van „een beperking zijner werkzaamheden1", informeerde mr. Keuning in welke zin «dit moet worden opgevat. De voorzitter deelde triedie, dat het college de betrokkene m.b.t. deze 4uruktie geeni enkele (beperking heeft opgelegd, zodat diet motief tot be danken moet worden gezocht in de privé-sfeer. M.a.s. werd in de va'ka- iure gekozen de heer J. Cournou. Mr. Keuninlg sprak er nog zijn bevreem ding over uit, dat de aangevraagde voordracht zo lang op ziCh heeft la ten wachten. Tenslotte is er dan nog ma'ar eeni voordracht van één per soon uJit de bus gekomen. Rumoer om scelterrace. Een voorstel' tot wijziging van de rechtspositieregelingen in verband met de nieuwe kilndertoelageregeling voor overheidspersoneel, werd als routinezaak afgedaan. Hierna kwam in behandeling een voorstel' de Z.O.V. voor de op Ko ninginnedag te houden skeltérraces, een subsidie te verlenen, gelijk aan de Vermakelijkheidsbelasting voor dit evenement. De heer Dankers zeidie aan di't voorstel zijn steun niet te 'kunnen geven. Hij vond 'dat deze voorgeno men races wat op de T.T.-races ga'an lijken en meende dat gespeculeerd wordt op 'die 'Sensatiezucht van de jeugd. Spr. stelde dat de Z.O.V. met een programma had moeten komen, dat voor alle lagen, van die bevolking acceptabel is. De voorzitter zeide het spijtig te Vinden, dat 'bepaalde groe pen van de bevolking, die steelterraces niet kunnen accepteren. Hij wilde echter wél' eens weten welke sen- (satiegevoeiens daar dan bij «naar bo- veni teamen. Er wordt absoluut geen sensatie 'bedreven. De heer Fennema geloofde - zij Ih'et in mindere mate dan zijn fraktiegenoot - dat toch wel een zekere hartstocht bij de ra ces tepas komt. Mr. Keuniirg merk te op, dat zulk9 bij alle soorten sport het geval' is. De heer Fennema was wel wat geschrokken van de hoge snelheden, die de skelters ontwik kelen en hij achtte de gevarenfac- tor groot gelet op de genomen voorzorgsmaatregelen'. De studerende Papoea- jongeren in Nederland DEN HAAG, 25-4. „De ImJonesi- sche regering zal Zéker 'geen dwang uitoefenen op de (in ons land nog studerende Papoea-jongeren, om naar Irian Barat (Nieuw Guinea) te rug 'te keren". Dit vertelde dr. m. Sjarif, de Indonesische zaakgelas tigde 'in Nederland, 'die vanmorgen desgevraagd commentaar heeft wil len geven op de Situatie rondom de moeilijkheden van in 'ons land stu derende jonge Papoea's. Of de jonge Papoea iin Nederland zijn studie zal voortzetten 'hangt dn de allereerste plaats van (hemzelf af, aldus de zaakgelastigde. Hij heeft wel enkele Papoea's het advies ge geven om naar Nieuw Guinea terug te keren. Naar mijn mening 19 dat belangrijk, met name ook voor de toekomst van de student zelf. Dr. Sjarif stelde uitdrukkelijk dat Indo nesië ook studiokanscn biedt aan jonge Papoea's. Voorts wilde hij dc mogelijkheid niet uitsluiten, dat in dc toekomst zowel Indonesiërs als Papoea's onder auspiciën van het „Fellow .Scholarship" 'in Nederland zullen gaan studeren. De voorzitter bestreed dat men uit deze voorzorgsmaatregelen een onverantwoorde risicofactor zou mo gen concluderen. Er is niets meer gevaar 'bij dan bij paardenrennen, hardlopen of wielrennen. De heer Doeleman wees op de uit stekende 'beveiliging van het circuit, waarvoor - mede door toedoen van de voorzitter - niet minder dan 1500 stropakken werden gerequireerd. Het publiek krijgt een plaats op de dijk en inrijden op de mensen is ab soluut uitgesloten. De vergadering ging 'hierna accoordl mét het voorstel waarbii de heer Dankers geacht wil de worden te hebben tegengestemd. De rondvraag Bij de rondvraag vroeg mr. Keu ning of de gemeente reeds een soort gelijke brief van G.S. heeft ontvan gen over de Centrale Dienst, als deze STAD EN PROVINCIE ZIERIKZEE De Jongeren Hulpdienst Belangstellende reacties zijn bin nengekomen op de publicatie over de Jongeren Hulp Diénst, ingesteld in het Zweedse Rode Kruis-zieken- hu'is. De d'ienist werd ingesteld door het Jeugd Rode Kruis alhier. Jon gens en meisjeg 'in de leeftijd van 16 tot en met '25 jaar kunnen zich Voor déze Jongeren Hulp Dienst op geven. Opgave evenwel is niet mo gelijk aan het zJi'ékenhüiis, maar uit sluitend bij de (Juegd) Rode Kruis- funktionarissen te Zierikzee. Skelterrace-demonstraties In verband met 'de op koninginne dag te houden skelterraces, zullen morgen (zaterdag)-middag om 2.30 uur 'demonstraties met skelters wor den gegeven op het Havenplein. NOORDGOUWE In de keurslagerscompetitie, •georganiseerd door de internationale organisatie van keurslagers, behaal de de heer C. Quist twee erediplo ma's voor zijn inzending: bijzonder fijne kwaliteit leverworst en ge kookte worst. DODELIJKE ONGELUKKEN ARNHEM. Ds 22-jarige A. W. B. nit Arnhem is om het leven geko men', 'toen hij emt zijn bromfiets op 'het V'él'perpiein in Arnhem tegen 'een trekker met oplegger botste. Hij 'kwam onder een der achterwielen van de zware vrachtwagen terecht en was op slag dood. DE NHAAG. De 85,-jarige heer J. B. uit Den Haag 'is om 'het levén ge komen na een botsing met 'een tram wagen van iij'ni 7, bestuurd d'oor de 38-jarLge G. van B. uit Den Haag. DIVERSE BERICHTEN UTRECHT. Het bestuur van 'de stichting het Reveil-archief zal op 9 juni aanstaande een „xeviel-zon- dag" houden in de 'kapel van Blauw kapel te Utrecht. De dag zal' gewijd zijn aan het Zwitsers en Nederlands reveil. DEN HAAG. Er wordt thans een onderzoek ingesteld naar de oorza ken van de betrekkelijke geringe be reidheid tto vrijwillige dienstneming als militair. Dit heeft de mnster van defensie 'de Eerste Kamer meege deeld. Zendag 28 april zullen in Italië verkiezingen voor 630 leden van liet Huis van Afgevaardigden cn 315 se natoren worden gehouden. Voor dc samenstelling van dit vierde na-oor- logsc parlement mogen 34 miljoen Italianen hun stem uitbrengen. DEN HAAG. Prins Bernhard zal in zijn hoedanigheid van bescherm heer een 'gedeelte van ide jaarverga dering van de Nederlandse Tafel ronde bijwonen, die dit jaar op za terdag 18 mei in Zulphen zal wor den georganiseerd. Een 28-jarige moeder en 'haar twee zoontjes van vier jaar en 'acht maanden zijn donderdag bij een gas ontploffing 'in Gent om het leven gekomen. India cn Pakistan hebben don derdag besloten op 15 mei in Nieuw Delhi weer overleg te plegen over dc kwestie Kasjmier. week in de raad van Westerschou wen is ter sprake gekomen. De voorzitter deelde mede, dat een dergelijke brief inderdaad ds geko men, maar op deze vergader ing nog niet in behandeling kon komen. De heer Cournou attendeerde op de penibele situatie in het Maar- straatje. Wethouder Koevoels deelde mee„dal op verzoek de eigenaar het pand zo ver 'heeft hersteld, dat er geen ge vaar meer bestaat. Afbraak van het pand is niét mogelijk, daar het op d'e Monumentenlijst staat. De heer Doel'eman doelde mede, dat het betreffende pand van deze lijst is afgevoerd, zodat afbraak zou kunnen vol'gen. De wethouder deelde nog med'c, dat afbraak van het aangetaste pand in de Schufctershofstraat, zal plaats vinden. Verkiezingen in Oostenrijk WENEN, 26-4. De 3 kandidaten vcor de Oostenrijkse presidentsver kiezingen, die komende zondag ge houden worden, hebben hun cam pagne vrijwel beëindigd. Net zoals in elke naoorlogse verkiezing in Oostenrijk belooft het een „nek aan nek race" te worden tussen de bei de coaiitienpartijen, de socialisten en de conservatieve partij. Ingezonden mededeling Op Koninginnedag wordt in Zierikzee geen melk aan huis bezorgd. De Melkhandelaren van Zierikzee FOTO In een lommerrijke Zierikzeese achtertuin werd eenmaal de foto ge maakt, een romantische plaat, waar voor de fotograaf van toen nog on der een zwarte doek moest kruipen, voordat het vogeltje uit de lens wipte. Het was in het begin van de eerste wereldoorlog en de foto zeilt zachtjesaan naar de vijftig jaar. Het jonge mevrouwtje zat in een tuin stoel, met in haar handen een speel se, jonge hond, een dartel dier dat de echtelieden een eindweegs heeft begeleid op hun huwelijkspad. Het was een scherpe foto, onbegrijpelijk scherp zelfs, want die vierkante plaatjeskisten van vroeger konden stiekumweg hele beste dingen doen. De foto had tientallen jaren een plaatsje in de doos en soms werd hij nog wel eens ter hand genomen een zichtbare herinnering aan ver vlogen tijden. Een korte inspectie na de oorlogsevakuatie wees - spij tig genoeg - uit, dat ook die foto verdwenen was in het geweld van een tijd, die zich steeds moeilijker denken laat. Deze week stond een oude man bij de bejaarde echtelieden aan de deur. Hij belt, ivordt binnengelaten, grijpt geheimzinnig tiaar zijn porte feuille en haalt er een foto uit. „Kent U die?" Onbegrijpelijk aan vankelijk, maar het was de oude foto van de jonge mevrouw, in de tuin met de hond. In opperste verbazing vraagt me neer: „Hoe is het mogelijk Het leven is vol verrassingen en de weergekeerde foto is er één van. Er moet destijds een tweede af druk zijn gemaakt en hoe die dan ivel bij de vriendelijke oude man terecht komen kon? Dat heeft ook alweer met de wereldgeschiedenis te maken. Destijds logeerde tijdelijk by het jeugdig echtpaar een Belgi sche vluchtelinge en een vriendin van haar was ondergebracht in het gezin van de man, die op zo won derbaarlijke wijze de foto tevoor schijn toverde. Uiteraard kwamen de vriendinnen in de respektievelij- ke kosthuizen vaak bij elkaar over de vloer. Zij kenden wederzijds hun tijdelijke stiefmoeders en als herin nering kreeg het meisje een afdruk van die grappige foto met de hond. Toen hel moment aanbrak van te rugkeer naar hel Belgenland, ver gat zij de foto mee te nemen. De afdruk kwam in een (andere) oude doos en by de voorbereidingen tot een verhuisparlij vond dc oude man deze week de foto van toen. Hij her kende de echtelieden-stadgenoten en toog op weg. Evenals tientallen jaren geleden hebben deze beiden die oude plaat in de door de herinnering zacht ge stempelde sfeer - nog eens aandach tig bekeken. Totdat manlief zei: „Dal is lang geleden vrouw". Zij zei bijna onhoorbaar hem va: „Ja, dat is lang geleden!" EILANDMAN. Ingezonden mededeling Voor mensen die kwaliteit verlangen1 QyiNlNE BOTTLEDV^^S^^^^lJNDER APPOINTMENT BY TIMS ROTTERDAM Gemeenteraad Zierikzee By het „waterwerk" speelt de zeilboot een belangrijke rol. Gift voor spastische jeugd

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1963 | | pagina 2