(sabel) Prof. Witteveen over partijverschillen Wat en hoe is de overheidstaak? Israël en Jordanië KIPPEGAAS H. J. BAX G. J. Wilbrink Rondomatic fa. De Korte L&O V.V.D.-vergadering te Zierikzee ZIERIKZEE, 20-4. „Bij alle ver- vhillen die er tussen de politieke partijen bestaan, zijn er ook duide lijke overeenkomsten. Dat is een gelukkig verschijnsel, want tenslotte heelt geen enkele partij de absolute meerderheid en is dus samenwer king geboden". Zo sprak het Eerste Kamerlid prof. dr. H. J. Witteveen op de in de Concertzaalfoyer door de Statencentrale Schouwen-Duive- land van de V.V.D. belegde verga dering, waarin hij sprak over het onderwerp: „Wezenlijke verschillen tussen de V.V.D. en andere partijen" Prof. Witteveen stipte in een be schaafd en bijzonder verhelderend be toe g, enkele belangrijke politieke vraagstukken aan, na ingeleid te zijn door de voorzitter van de Centrale, de heer H. v. d. Zande. „De bestaande verschillen tussen de V.V.D. en de andere partijen vindt men vooral op het sociaal- economische en financiële vlak", zo betoogde prof. Witteveen. Hierbij gaat het voorail om de rol die de overheid moet spelen in het open bare leven. Uiteraard 'is de geeste lijke vrijheid een 'belangrijk begin sel van de V.V.D. dn d'it opzicht staat de P.v.d.A. het dichtst bij de op vattingen van sprekers partij, maar juist op 'het sociaal-economisch ter rein divergeren de standpunten en vindt men met name duidelijke te genstelling tussen P.v.d.A. en V.V.D. die heil verwacht van een vrije 'krachtsontplooiing van het individu en van de verschillende groepen in de maatschappij. Bij een groeiende welvaart gaat het er vooral om dat het 'belastingstelsel niet te veel die activiteiten afremt. Spr. meende dat ztüks nu wel1 'geschiedt, waarvan met name de middengroepen lijden, die hoog worden aangeslagen. Van het extra inkomen, dat door extra inspanning wordt verkregen, gaat een groot deel naar de betasting en spr. vond 'dit ongezond. Belastingverlaging. Belastingverlaging staat daarom bovenaan 'het verlanglijstje van de V.V.D., maar men 'beseft zeer wel dat dit ikonsekwentieg 'hebben moet voor de begrotingspoli Wek. De V.V.D.- S'tellling hierbij is dat het bedrag verkregen -ui/fc extra belasting maar voor een gedeelte voor extra-over heidsuitgaven mag worden aange wend. Verder diient te worden op gepast dat het ambtenarenapparaat nüet te groot wordt. In tegenstelling met de P.v.d.A. gelooft de V.V.D. niet d'at d'e 'kwaliteit van het 'be staan wordt vergroot door uitbrei ding van de overheidsdiensten. Dit laatste zou 'bovendien konsekwenties hebben in de sector van de particu liere consumptie. De consumptie. Blijkens becijferingen van de Wi- ardi Beekman-Stichting zou deze consumptie tot 1970 met 15 18 pro cent kunnen (mogen) stijgen, maar prof. Witteveen wees er op dat de consumptie in de laatste vier jaar reeds met 15 procent is gestegen, zodat men bij deze gang van zaken in een soort bestedingsbeperking zou belanden. Deze 'konsekwentie wordt - naar het inzicht van spr. - door de P.v.d.A. niet duidelijk getrokken. Ten aanzien van deze problematiek doet ook de A.R. een duidelijke uit spraak en komt daarmede het V.V. D.-standpunt nabij. De C.H.U. is op dit punt vager en de K.V.P. het minst duidelijk. Bij deze partij is spiake van een afwegen van priori teiten. en wordt bij een eventuele belastin°,verlaging de nodige hulp aan de onderontwikkelde gebieden in het geding gebracht. De woningbouw Uitvoerig stond prof. Witteveen verder stil bij de kwestie van de wo ningbouw, waarbij hij poogde een antwoord 'te geven op de vraag hoe nu deze woningbouw feitelijk dient te worden georganiseerd. Ook ten aanzien hiervan poogt de V.V.D. meer vi'ijheid te scheppen. Het is toch wel merkwaardig, aldus spr., dat juist in die ene uxgente sector, zulke grote tekorten bestaan. Dit 'kon wel eens mede juist zijn oorzaak vinden, in allerlei remmende maat- ï-egelen, die op dit gebied zijn en worden genomen. De V.V.D. staat een krachtige ontplooiing van de vrije bouw voor en ook het kabinet de Quay is in die richting gegaan. Leggen de meeste andere partijen het accent op de bouw van woning wetwoningen, de V.V.D. ziet in de vrije bouw heil, want de vrije bouw is - zoals de praktijk bewijst - reeds sterk gericht geworden op een be trekkelijk goedkope bouw. Als be langrijk winstpunt wordt daarbij ge boekt dat vrije woningen aanmerke lijk beter zijn in kwaliteit. Juist hierdoor verwacht de V.V.D. dat doorstroming van bewoners naar de ze betere woningen in de vrije sec tor zal plaats vinden. Geen overbesteding Sprekend over het optreden van het kabinet de Quay achtte spr. het een verdienste dat hét niet is geko men tot een overbesteding, waar door de noodzaak van bestedingsbe perking uitbleef. Dit is vooral te danken aan de 'beheerste ibegrotings- politie'k van minister Zijlstra, die de belastingverlaging wist uit te stellen, hetgeen een daad van politieke moed mag worden genoemd. Zodoende immers kunnen reserves worden ge vormd, die van pas komen als het met de economie wat slechter zou gaan. Eer. ander punt dat prof. Wit teveen te berde bracht betrof de P.B.O., die alweer in vrijheid moet worden opgebouwd en zeker niet mag ingaan tegen het algemeen be lang. Zo vond spr. het ondemocra tisch dat niet-georganiseerden in de P.B.O. niets te zeggen hébben. Ten slotte wijdde hij aandacht aan de kwestie der commerciële t.v. Het V.V.D.-standpunt is vooral 'gericht tegen de monopoliepositie der om- roenveremgmgen. Hij stelde dat wa terdichte voorwaarden zijn 'gescha pen, dat ook de commerciële t.v. vol doet aan "hoge morele en culturele ei'sen. Na de causerie ontspon zich een breedvoerig debat, waarbij ander maal de woningbouw en verder de bedreigde oester- en mosselcultuur en de agrarische problemen ter spra ke kwamen. DE „WELVAARTSSTAAT" DELFT, 22-4. De minister van sociale zaken en volksgezondheid dr. G. M. J. Veldkamp, ziet als be langrijke aspecten van de overheids taak in de welvaartsstaat het ken nen van en het rekening houden met de bi de maatschappij werk zame processen, het beïnvloeden van deze processen, het aanbrengen van een normatief element en het verschaffen van de materiële en im materiële middelen. De bewindsman zei dlit in een red'e bij de opening van het congres over het thema „welvaartsstaat" bij gele genheid van het 13e lustrum van de R.K. studentenvereniging „Sanctus V'irgiliius" te Delft. Dr. Veldkamp constateerde dat vooral d'e laatste tijd de studenten 'blijk geven de geest en 'de noden van deze tijd te verstaan. Onder „welvaartsstaat" wi l d'e de minister verstaan zowel een staat waarin een relatief welva rende economie heerst als een „ver zorgingsstaat" (overheidszorg voor het collectieve sociale welzijn van de onderdanen). Behoeften en bevredigingsmogeiykheden Dr. Veldkamp wees er op, dat de overheid erop bedacht moet zijn, dat - bii een groei van behoeften en bevredigirtgsmogelijkheden beide - de groei niet steeds en niet voor ieder in een gelijk tempo verloopt en dat de welvaartsgroei niet be hoeft te 'leiden tot een tevreden zijn met de beréikte situatie. Hij stipte enkele impulsen aan, diie de behoef ten van de mensen bepalen, zoals de „cultuurdwang", hét steeds weer ontwikkelen van een nieuw cultuur patroon door de leidende sociale groep, als de opvolgende groep dit cultuurpatroon heeft overgenomen. LONDEN, 22-4. Een woordvoerder van het Britse ministerie van bui tenlandse zaken heeft de berichten tegengesproken volgens welke En geland en de Verenigde Staten be reid zijn in het nabije oosten mili tair in te grijpen als een omverwer ping van het bewind van koning Hoessein in Joi'danië het uitbreken van een conflict in dit gebied ten gevolge zou kunnen hebben. Van welingelichte zijde is nog ge zegd, dat deze berichten absoluut ongegrond zijn.. Opgemerkt is, dat door de opzegging door Jordanië in 1957 van het Brits-Jordaanse bond genootschapsverdrag Engeland geen enkele juridische verplichting heeft om het Hasjemitisohe koninkrijk te hulp te komen. De bewindsman wees er voorts op, wanneer tussen 'groepen gapingen dreigen te ontstaan, die kunnen lei den tot verscherping van de rnaat- schappélij'ke tegenstellingen, het een zaak van sociale politiek is om deze gapingen op te vullen, hetgeen kan betekenen dat de hehoeftenbevredi- ginig van „uitlopende" groepen moet worden afgeremd. De overheid zal zich dan tevens voor de taak zien gesteld om de gemeenschap van de rechtvaardigheid en juistheid' van d'ergelijke maatregelen te overtuigen en zij za'l mede de bereidheid tot het brengen van offers moeten zien aan te kweken. Verbinding Rotterdam— Voorne en Putten BRIELLE, 22-4. In een verklaring over het vervoersvraagstuk van Voorre en Putten zeggen b. en w. van Vierpolders het te betreuren dat de streék tot nu toe geheel bulten het overleg is gehou'den. Het huidige vervoersapparaat, de R.T.M., vol'doet niet meer aan de eiser.. De Groene Kruisweg is voor al tijdens de spitsuren overbelast. Naar verhouding neemt de tram een steeds kleinere plaats in in het re- creatie-verkeer van deze streek, al dus de verklaring. Ook als woonge bied zou Voorne en Putten gediend zijn met een snelle en accuraat uit gevoerde verbinding met Rotterdam. Op het moment willen ib. en w. zich niet uitspreken voor een bus- of tramverbinding. Een onderzoek, waarbij de gehele streek ingescha keld dient te worden, achten b. en w. noodzakelijk. ONDERWIJS Praktjjkdiploma machineschrijven Op de te Breda gehouden examens slaagden voor het prakitijkdiploma machineschrijven de volgende per sonen. Uit Bruinisse: de dames C. Hoo- gerwerf, J. C. de Waal en M. de Waal. Uit Duivendijke: mejuffrouw M. W. Verton. Uit Renesse: dhr. C. W. Bakker. Uit Scharendijke: mejuffrouw C. J. van Oeveren. Uit Sirjansland: mej. J. Mol. Allen werden opgeleid door de heer K. Koetsdijk. KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND HAARLEM. Mejuffrouw Greta Zettels uit Haarlem, lerares aan een nijverheidsschool in Aalsmeei*. was de vijfduizendste die slaagde voor het diploma zwemonderwijzer(es). OOSTERBEEK. De 22-jarige L. T. Cörvers uit Oosterbeek is in het ge meenteziekenhuis te Arnhem maan dag bezweken aan de verwondingen, die hij eerder bij een verkeei'songe- luk had opgelopen. AMSTERDAM. De Kon. Ned. Maatschappij voor Tuinbouw en Plantkunde bestaat 90 jaar. Dit feit zal zonder feestelijkheden herdacht worden tijdens een algemene verga dering die op 24 april in hotel „Kras- napolsky" in Amsterdam wordt ge houden. HENGELO (O.). In een groot deel van Hengelo rinkelden zondagavond de ruiten, toen een gedeelte van het compressorenbedrijf H. A. Wennink aan de Parallelweg S.S. (staatsspoor) bij de spoorbaan naar Enschedé door een ontploffing werd verwoest. VLISSINGEN. Op de werf van de N.V. Koninklijke Mij „De Schelde" te Viissingen vond de te waterlating plaats van het 14.800 ton metende motorvrachtsohip „Sea Coral". Het schip is bestemd voor Hongkong. DEN HAAG. Drs. C. D. Barkman, de nieuwe Nederlandse zaakgelastig de in Indonesië, zal op woensdag 1 mei naar Djakarta vertrekken, zo heeft het ministerie van 'buitenlandse zaken in Den Haag desgevi-aagd aan het A.N.P. verklaard. BUNNIK. De Nederlandse Jeugd- heiherg Centrale zal een enigszins gewijzigd beleid gaan voeren. Meer dan tot dusver zal het accent gelegd worden op de gastvrijheid. Dfe jeugd- herbergouders hebben reeds meege deeld voor deze nieuwe ontwikke ling.geheel open te staan. Dit zei de voorzitter van de stichting Neder landse Jeugdherberg Centrale, drs. J. van Dis Hz., op de in Bunnik ge houden jaarvergadering van de stichting. ROTTERDAM. De havensteden Rotterdam en Southampton, belang rijke schakels in 'het transatlantische verkeer, zijn door een nieuwe lucht lijn van de Fairways Rotterdam N.V. dertien uur dichter tot elkaar ge komen. Scheepvaartberichten Esso Amsterdam (t.), 20-4 te Rasta- nura. Katsedij'k, 21-4 te Antwerpen (van Rotterdam). Leiykerk, 20-4 te Hamburg. Willem Ruys, 21-4 van Wellington naar Pitcairn. De bevelhebber van de Ameri kaanse strijdkrachten in het gebied van de Stille Oceaan, admiraal Feit, is zendagavond onverwacht van Ha waii nara Bangkok vertrokken. Men brengt het overhaaste vertrek van admiraal Feit in verband met de ge spannen situatie in Laos. Het Israëlische 'kabinet zal van daag bijeenkomen. Aan deze verga dering, die gewijd is aan de toe stand in Jordanië, nemen ook de chef van de generale staf en het hoofd van de inlichtingendienst deel. SPORT VOETBAL K.N.V.B. Afdeling Zeeland Het programma voor zaterdag 27 april luidt als volgt. Ie 'klas: AZVV II-Kats; Hoek- Kapelle; SVD-VCK; Wolfaartsdij'k- Bruse Boys (scheidsr. Th. Sies). 2e klas C: Brouwershaven III- Duiveland (2.30 uur, scheidsr. N. Speelman); MEVO li-Zeemeeuwen (scheidsr. J. v. d. Linde). Bovenstaande wedstrijden begin nen, indien niet anders aangegeven, om 4.15 uur. Junioren Groep A VII: SKNWK A I- Burgh A I (3 uur, scheidsr. A. Dorst). Groep B XI: Zonnemaire B I-SK- NWK B I (3 uur, zelf voor scheidsr. zorgen); Duiveland B I-Bruse Boys B I (3 uur, zelf voor scheidsr. zorgen) Groep B XII: Zwaluwen '61 B I- WIK B I (3 uur, zelf voor scheidsr. zorgen); Zeemeeuwen B I-Burgh B I (3 uur, zelf voor scheidsr. zorgen). Het programma voor zondag 28 april is als volgt. Ie klas A: Patrijzen-Noormannen; Renesse-Zierikzee II (scheidsr. G. v. d. Wielen); Broixwershaven-Robur (scheidsr. J. Lubbers); Han'sw. Boys- Domburg; Dreischor-Kruiningen (S. VerdaaSdonck scheidsrechter). De wedstrijden van de zondagcom petitie vangen aan oxn 2.30 uur. KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk. Bexoepen te Oosterwodde (Fr.): C. J. van Roy en te Scheemda; te Zui- ichem-Nieu waaiP. J. Bos te Sprang. Gereformeerde kerken Beroepen te Oost- en West Sou burg: J. C. van Egmond, Tholen- Poortvliet. Aangenomen naar De Lier (vac. H. B. Weyland): B. Wentsel, Oude- watei'; naar Nij-Beets: J. A. H. van der Vinne, Eikenhof bij Johannes- bui'g (Zuid-Afrika). Bedankt voor Bevei'wijk-Heems- kerk Ode pi*ed.pl.)H. Riezebos. Lut- telgeest-Kuinre. Chr, Ger. Kei'ken Beroepen te Rotterdam-Kralingen: C. van der Weele, Ermelo-Putten; te 's-Gravenhage-Rijswijk: Joh. Prins, 'Groningen. Bedankt voor Harderwijk: M. Vlietstra, IJmuiden; voor Ede: J. J. Rebel, Haarlem-noord. Nieuwe gezangenbundel DEN HAAG, 22-4. De nieuwe her vormde proefbundel met gezangen zal binnenkort het licht zien. ZU zal 102 nieuwe gezangen bevatten, die in de tegenwoordige bundel niet voorkomen. Naast de oude Latijnse hymnen en l'iedereen uit de reformatorische kerken in Duitsland', de Grieks-or thodoxe en de Angl'ikaanse kerk, worden er ook berijmde schriftge deelten Jn opgenomen. De proefbun del zal totaal ongeveer 600 gezangen bevatten. Met de, deputaten van de gerefor meerde kertken werd overeengeko men, 'dat men 'in beide 'kerken geen overeenkomstige liederen op vex*- sCh'i'llende toonzétting zingen zal. Met de algemene doopsgezinde so- eieteit, de remonstrantse broeder schap en de Unie van Baptistenge- meenten onderhoudt de commissie eveneens contact. MARKTBERICHTEN Aardappelbcurs Rotterdam. ROTTERDAM, 22-4. Klei-aai-dap- pelen 38 mm. opwaarts voor het bin nenland: Bintje f 16,00-18,75. Klei-aardappélen 35 mm. opwaarts Bintje f 16,00-18,25. Voor export: Bintje 35 mm, op waarts van de -kleigrond (in 2 maten gesorteerd): f 16,00-17,50; Furore 40 mm. opwaarts f 13,00-14,00. Binnenlandse handel rustig, ex- port'handel rustig. Voeraai'dappelen f 2,50-4,00. Prijzen 'berekend per 100 kg. en op de 'handelsvoorwaarden, vastgesteld voor de verkoop van consumptie aardappelen op wagon, schip of auto Graanbeurs Rotterdam. ROTTERDAM, 22-4. Tarwe - door- sneekwalïteit 17 pet. vocht f 34,80, deze week franco per schip Rotter dam; zomergerst tot f 27; haver tot f 25,50; rogge tot f 24; groene erw ten f 35-40; schokkers f 40-55, fran co Rotterdam. Flitsenn uit het buitenland DUS'SELDORF. De loonbesprekin- gen tussen werkgevers en werkne mers in de Wéstduitse metaalindus trie in Noórdrijnland-Westfalen zijn mislukt, zodat een staking nog nader is gekomen. De metaalarbeiders eisen acht procent loonsverhoging. PORTSMOUTH. De Amerikaanse mai'ineraad van onderzoek naar het vergaan van de atoomonderzeeër Thresher*, die tien dagen geleden met 129 man aan boord in de Atlantische oceaan verdween, heeft zaterdag van een getuige-deskundige te horen ge kregen, dat een groot stuk plastic, afkomstig van de onderzeeër, brand- sporen vertoonde. HONG KONG. Te Hong Kong verschijnende Chinese dagbladen meldden dat een kanonneerboot van de Chinese communisten een jonk met meer dan 20 opvarenden - man nen, vrouwen en kinderen - ter hoogte van de Chinese provincie Kwantoeng met mac'hinegeweervuur tot zinken heeft gebracht. PRAAG. Josef Sohuster, een Tsjech, die beschuldigd werd van spionage voor west-Duitsland, is tot tien jaar -gevangenisstraf veroor deeld, 'aldus meldde het Tsjechische persbureau Ceteka. LONDEN. De in Londen geboren filmster Elizabeth Taylor zal de som van ongeveer een miljoen gulden ontvangen voor optreden in een kleurenfilm over haar verblijf in Londen die voor de televisie-verto ning bestemd is. SCHIPHOL, 22-4. Voor hy maan dagavond per vliegtuig van Schiphol naar Hamburg vertrok, heeft dr. Si mon Wiesenthal, de 54-jarige direc teur van het Joodse documcntatic- bureau in Wenen, die zo'n belang rijke rol speelde btf de opsporing van Rajakowitsch, 's middags in het Pa leis van justitie te Amsterdam een onderhoud gehad met de procureur- generaal, mr. II. R. de Zaajjcr, met wie hij tot nu toe over de zaak-Ra- jakowitsch uitsluitend schriftelijk contact had gehad. Het zelfde gold voor het Rijksin stituut. voor oorlogsdocumentatie, dat hij 's ochtends opzocht en waar hij voor het eerst dr. L. de Jong ont moette. „Ik heb veel gereisd in de wereld", zei de onvermoeide speurder naar oorlogsmisdadigers op Schiphol, Met grote blijdschap geven wij kennis van de geboorte van onze dochter ELVIRA ADRIAN A H. SCHAAP C. SCHAAP-ANKER MARIJKE FRANK Ziei'ikzee, 23 april 1S63 Graehtweg 25 A Tijdelijk: Zweedse Rode Kr. ziekenhuis. Zo de Heere wil hopen vrijdag 26 april a.s. onze x 't geliefde ouders, groot- ouders ouders: P. A. VAN DER MEET en overgroot- W. M. VAN DER MEET- MOL hun 50-jarige echtver- J eniging te herdenken. j Dat zij nog lang ge- spaard mogen blijven is de wens van hun dank- 1 bare kinderen, kleinkin- deren en achterkleinkin- deren. "j Gelegenheid tot geluk- j wensen van 5 tot 6 uur l en van 7 tot 8 uur in het Verenigingsgebouw, I. M. «j v. d. Bijlstraat. Zonnemaire, 23 april '63 Veerdijk 21 Cp vrijdag 26 april a.s. X D.V. hopen onze geliefde oudei*s, behuwd- en X X grootouders: K. v. d. SCHELDE X, v X en. M. J. V. d. SCHELDE- X FREDERIKS j X hun 45-jarig huwelijks- feest te vieren. X Dat zij voor elkaar en X voor ons nog lang ge- v spaard mogen blijven, is V de wens van hun dank- X bare kinderen,, behuwd- •j* en kleinkinderen. Renesse. 23 april 1963 Wilhelminaweg 17 Receptie in het Evange- lisatiegebouw te Renesse van 16.30 tot 17.30 uur. Heden overleed te Oos- terland, onze geliefde zus ter, behuwdzuster en tante mevr. MARTINA DE RIJKE echtgenote van de heer J. P. van Djjk Namens de familie De Rijke: Wed. F. P. VAN GORSEL- DE RIJKE Schuddebeurs. 22 april '63 De begrafenis zal plaats vinden donderdag 25 april a.s., des namiddags 2 uur te Oosterland. Heden overleed te Ooster land, onze geliefde schoon zuster en tante, mevr. M. DE RIJKE echtgenote van de heer J. P. van Dijk in de ouderdom van 76 jaar. P. A. G. VAN DIJK E. A. VAN DIJK- BOUWMEESTER en kinderen Zierikzee, 22 april 1963 Onze hartelijke dank, mede namens onze kinderen en klein kindei*en, voor de grote belangstelling, ontfei*vonden bij onze 40-jarige echtvereni ging. Inzonderheid aan de muziekvereniging „Apollo" voor de gebradhte serenade. L. BOS. J. J. BOS-DE VOS. Brouwershaven, april 1963. Dr. S. Wiesenthal zeer getroffen door vriendschap „maar nimmer en nergens ben ik met zoveel echte vriendelijkheid en vriendschap ontvangen als hier in dit land. Het is overweldigend ge weest en dat meen ik eerlijk. Ik voel dat ik in dit land onder werkelijke vi'ienden ben". In Hambui'g verscheen hij maan dagavond voor de televisie in een soortgelijk vraaggesprek als zondag avond voor de K.R.O. en de V.A.R.A., waarin hij o.a. onthulde dat de Duitse arts Horst Schumann, die in het con centratiekamp Auschwitz de beruchte en veelal dodelijke experimenten toe paste op weerloze Joodse gevange nen en die na de oorlog de gerech tigheid wist te ontlopen, thans in Acci*a hoofd van de medische dienst is van Ghana. Vandaag (dinsdag) keert dr. Wie senthal van Hamburg terug naar Wenen. BONN. Een éénmotorig sportvlieg- tuig is in de buurt van Wermelskir- ohen in Noordrijnland-Westfalen neergestort. De vier inzittenden, de bestuurder en drie vrouwen, zijn om het leven gekomen. CALCUTTA. B'i een wervelstorm in een deel van de Indische staat Bi'har zijn 26 mensen om het leven gekomen en ruim 100 gewond. Dui zenden huizen zouden vernield zijn en honderden stuks vee omgekomen. OSLO. Een dreigende staking en uitsluiting van ongeveer 141.000 ai*- beiders in de 'belangrijkste Noorse industrieën, is afgewend na vei*schei- dene dagen van onderhandelingen tussen vertegenwoordigers van de werkgevers en vakbondsleiders over looneisen. MILAAN. Premier Chroesjtsjef acht een snelle oplossing van de kwestie Berlijn van essentieel be lang voor de wereldvrede, aldus schreef maandag het Milanese blad „II Giorno". CAIRO. Het 'gezaghebbende Egyp tische dagblad „Al Achi*am" heeft gemeld, dat bij 'betogingen, die in dc afgelopen vier dagen in Jordanië zijn 'gehouden, tussen 130 en 140 perso nen zijn gedood of 'gewond. k ''ERVEN de vakman kent ze de vakman verkoopt ze DEALERS voor Schouvven-Duiveland BRUINISSE: M. C. v. d. BERG. Pr. Irenestraat 8 KERKWERVE: D. PASSENIER; Weelweg 18 ZIERIKZEE: GEBR. KOSTER, Nw. Boogerdstraat 47 Harmonica Horregaas Asfalt Rubberoid Spijkers Krammen Havenplein 2 Zierikzee Tel. No. 2778 fantastisch eenvoudig eenvoudig fantastisch Vraagt vrijblijvend demonstratie bij: Korte St. Janstraat 1-4 Telef. 2923 - Zierikzee De was-volautomaat met elf volautomatische wasprogramma's, staat voor U klaar bij Telefoon 227 - Bruinisse Coöperatieve Boe ren leenbank Bruinisse Donderdagavond 25 april geen zitting UW drukker voor faniiliedriikwerk

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1963 | | pagina 7