Studie van de kosten van levensonderhoud De Kennedy's mé x STEM OVER INDIA Propaganda op z'n Amerikaans Nieuwe planeet HOE DUUR IS HET IN EUROPA? PAKIJS, 18-4. Van de voornaam ste Europese landen is Italië het land waar de kosten van het levensonder houd het afgelopen jaar het meest ■zijn gestegen. Op de tweede plaats komt Frankrijk. Dit blijkt uit een rapport van de Kamer van Koop handel en Fabrieken in Parijs in haar maandelijks conjunctuurover- ■zicht. In de meeste Europese landen is een niet onbelangrijke stijging van de kosten van het levensonderhoud geregistreerd. Van eind 1961 tot eind 1962 was dit in Italië 7,5 procent, in Frankrijk 5,1 procent, in Nederland 4 procent, in West-Duitsland 3,6 pro cent, in Engeland 2,6 en in België 2 procent. De snellere stijging in Frankrijk Ingezonden mededeling en Italië moet volgens de samenstel lers van het rapport worden toege schreven aan de stijging van de le- vc-nsmiddelenprijzen en de huren. De stijging van de huren bedroeg in de cember 1962 ten opzichte van 1958 in Frankrijk 64 en in Italië 51 pro cent, tegen in West-Duitsland, Ne derland en Engeland 20 a 25 procent. De lonen De lonen in de industrie zijn vol gens het rapport verleden jaar in Italië met 18 procent gestegen, in Nederland met 12, in West-Duitsland met 11, in Frankrijk met 10 en in België cn Engeland met 4 a 5 pet. Hieruit blijkt dat sedert een jaar de grootste reële loonsverhogingen tot stand zijn gekomen in de Europese landen met de laagste levensstan daard cf waar de industrialisatie pas kort geleden is begonnen, zoals in Italië en Nederland. De stijging van lonen was zwakker in de oudere in dustrielanden, zoals België en Enge land. Het schijnt dus dat de nivellering van de lonen als gevolg van het libe- raliseren van de buitenlandse handel snelle vorderingen maakt, zo merkt de Kamer van Koophandel in Parijs verder op. Frankrijk en West-Duits land bevinden zich in een midden positie; de reële stijging van de lo nen bedraagt in deze landen onge veer 5 a 6 procent. Komende baby eerste op Witte Huis sedert 1893 WASHINGTON, 18-4. Het kind dat de Amerikaanse presidentsvrouw Jacqueline Kennedy later in augus tus aanstaande, zoals gemeld, ver wacht, zal het eerste sedert 1893 zijn dat een president tijdens zijn ambts periode wordt geboren. In het Witte Huis zijn tot nog toe slechts twee kinderen ter wereld gekomen en de kleine Kennedy's Caroline en John zijn de eerste kinderen die daar wo nen sedert vijftig jaar. Evenals bij die geboorte van de thans vijfjarige Caroline en de ruim tweejarige John is igebeurd, zal ook bij de «komende «bevalling van me vrouw Kennedy de keizersnede moe ten wordleni toegepast. Mevrouw Kennedy maakt het op 'het ogenblik goed ofschoon zij in 'het verleden op dliit gebied' reeds veel tegenslag 'heeft gehad. In. 1955 werd haar bij een spcediverlossing met de keizersnede, een maand voor de tijd, een kind doodgeboren. Een jaar daarna had zij na een inwendige bloeding weer een miskraam. Ook de echtgenoten van twee broers van de president, de minister van Justitie Robert en de senator Edward, zijn in verwachting, zodat eind komende zomer de „Kennedy- clan" in totaal 23 kindieren kan tel len. Robert heeft er al zeven, Ed- MARKTBERICHTEN Aardappclmarlit Emmeloord EMMELOORD, 18-4. De officiële noteringen luiden als volgt (in gul dens per 100 kg-, telersprijs af-boer- derij): Consumptie-aardappelen binnen land: Bintje 35 mm. klei opwaarts f 16,00-18,00. Voeraardappelen f 2,50-4,00. 'efmanciën economie De K.L.M. in 1962 DEN HAAG, 18-4. - Het boekjaar 1962 moest door d'e K.L.M. worden afgestoten met een verlies van f 75,5 miljoen (vorig jaar f 76,7 miljoen). Dit verlies kon slechts gedeeltelijk uit de reserves worden gedekt. Dien tengevolge paradsseert op de balans per ultimo 1962 'een saldo Verlies van f 59 miljoen. De dekking uit d'e re serve geschiedde doordat aan d'e per* ultimo 1961 aanwezige reserve ad' f 12,2 miljoen in 1962 f 4,3 miljoen, vrijgekomen uit de voorziening assu rantie éigen risico, werd toegevoegd. Het totaal van f 16,5 miljoen werd aangewend ter gedeeltelijke dekking van het verlies over 1962. Derhalve werd f 59 miljoen als saldoverlies op de balans opgevoerd. b In Nieuw-Guinea is thans de post zegel van 1 cent met opdruk „U.N. T.E.A." uitverkocht. Alle an'dére waarden zijn nog verkrijgbaar. DEN HAAG. Op 76-jarige leeftijd is te Bi Who ven overleden prof. dr. J. J. Koopmans, hoogleraar van de Johan Calvijn Academie te Kampen. ward twee, en de zusters van de pre sident Eunice, Patricia en Jean res- pektdevelijk drie, vier en twee. Het presidentieel gezinsrecord in Amerika staat 'op naam van John Tyler, die van 1841 tot 1845 in funk- tie was en vijftien kinderen had. SPORT KORFBAL WIK II-DOSKO 5-2 WIK II heeft met deze wedstrijd een uitstékend debuut gemaakt in de 2e klasse. DOSKO, dat met 4 inval lers binnen de lijnen verscheen, stond reeds na 10 min. met 2-0 aoh- ter door treffers van H. v. Lange- raad (de beste speler bij WIK) en W. Berrevoets. Na de vakverwisselmg kwam DOSKO dn 't offensief, maai de aanval van de rood-zwarten was hierbij bijzonder onproduktief. Na vele vergeefse pogingen slaagde de jeugdige Frans de Vrieze er in tegen te scoren (2-1), met welke stand ook de rust aanbrak. Een 'kwartier na de hervatting kwam DOSKO door een schitterend schot van A. Jonker weer naast WIK (2-2). Eén min. later kreeg WIK evenwel de leading weer in handen toen Willie v. d. Have een fout in de DOSKO-verdediging wist af te straffen (3-2). Na 28 min. spe len kwam WIK door D. Feitel op 4-2, waarna H. v. Langeraad' 2 min. later de eindstand op 5-2 bracht. Prins Bernliard vloog/ voer met Hovercraft AMSTERDAM, 18-4. Enthousiast stapte prins Bernhard donderdag middag aan de steiger van het Am sterdamse Havengebouw uit de Ho vercraft VA-2, waarmee hij onder meer in het gezelschap van de bur gemeester van Amsterdam, mr. G. van Hall, gedurende een half uur over het IJ een proeftocht had ge maakt. De prins vertelde, dat (het een 'bij zondere sensatie was geweest: „Het merkwaardigste gevoel 'is dat als je over het waiter «glijdt". Welk gevoel st erker wag geweest dat van vliegen of varen? „Het zit er tussenin". De prins vertelde tenslotte, dat hij gro te mogelijkheden voor deze ver voersmiddelen voor ons land ziet. „Vergeet U mffiét, dat h'et z'ioh nu dn een ontwikkelingsstadium bevindt, te vergelijken m'et de eerste jaren van het vliegtuig. Er zulten «echter, ook voor ons land, een onnoemelijk groot aantal toepassingsmogelijkheden zijn bijvoorbeeld als veerboot en ten dienste van. d'e havenpolitie". Ingezonden mededeling VOOR WIE I ym/. GEZELLIG WIL FRITUREN ZONDER SPATTEN - ZONDER WALM D. 100.112X5 De „anti-kraaieii-actie" DEN HAAG, 18-4. Het resultaat van de anti-kraaienaktie" waarvoor subsidie werd verleend door de Ko ninklijke Nederlandse Jagersvereni ging, het Jachtfonds en het Land bouwschap, is beneden de verwach tingen gebleven. Nu bijna alle cijfers bekend zijn, blijkt namelijk dat 12.292 kraaien of kraai-aehtigen werdén „afgeschoten" tegen een raming van 20.000 vogels, te weten kraaien, roeken, kauwen, eksters en Vlaamse gaaien. Het aan tal afgeschoten eksters en Vlaamse gaaien 'is, in verhouding, bijzonder greot. De provinciale cijfers over deze „kraaienmars" tonen aan, dat Over ijssel de kroon spant en 'in de pro vincie Zeeland slecht „gemikt" werd. De cijfers zijn als volgt: Friesland 500 (nog niet definitief), Drenthe 2.506, Overijssel 3.179, Gelderland 2.472, Utrecht 626, Zeeland 36, Noord- Brabant 2.516 en Limburg 458. De Nederlandse vereniging tot be scherming van dieren had bezwaar tegen deze aktie gemaakt. KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk Beroepen te Woerden (vac. dr. C. Graafland): J. J. Poot, De Bilt; te Zaandam (vac. A. de Jonge): G. F. A. Carstens, Spannum en Edens (Fr.) Aangenomen naar Heinenoord: G. den Boer, Beesd; naar Kampei-land (toez.): A. van den Ban, Elkerzee- Scharendijke; naar Apeldoorn (vac. Berg en Bos): C. H. van Rhijn, Vlaar- dingen; naar Driel: vicaris Joh. Geursen, Lisse. Bedankt voor Nijbeets c.a.: Joh. W. ten Kate, Eenrum (Gron.); voor Zunderdorp: H. S. J. Kalf, Benne- broek. Ger. Kerken Beroepen te Groningen-Zuid (vac. A. van Wijngaarden): R. J. Beuke- ma, Ermelo en (vac. 4e pred.pl.)G. Vaeneman, Amersfoort; te Ezinge: L. Weerman, Halle (Geld.); te Tijnje: J. A. C. Rullmann, kand. te Amster dam; te Stad aan 't Haringvliet: H. de Valk, Katwijk a.d. Rijn. Aangenomen naar Diever: H. Dijk stra, Wieringerwerf; naar Vrouwen polder: kand. J. Bosman, Amster dam; naar Meliskerke: J. H. Meijer, Oud-Beijerland. Bedankt voor Ede (5de pred.pl.): Joh. Dijkstra, Klazienaveen. Ohr. Ger. Kerken Beroepen te Oud-Beijerland: M. W. Nieuwenbuijze, Amsterdam-West. Aangenomen naar Broek onder Akkerwoude: J. M. Visser, Dokkum. Bedankt voor Sliedrecht (Middel diepstraat) C. van der Wee'le, Ermelo -Putten; voor Rotterdam-Charlois: L. S. den Boer, Sassenheim. ZWOLLE. De rijkspolitie heeft in de gemeente Ermelo een actie onder nomen tegen dertig „vrije boeren", van wie er vijftien werden gearres teerd. ROERMOND. Bij Kelpen (gemeen te Grathem) zijn 'eeni Duitse en een Nederlandse ■•auto met elkaar in 'bot sing gekomen. Daarbij werd de 20- jariiige Duitser P. R. D. uit Wupper- 'fcal, dii'e op thuisreis was van een tocht door Nederland, op slag ge dood. Flitsen uit het buitenland AMSTERDAM. - De commissaris der koningin in d'e provincie Noord- Holl'antE, dr. M. J. Prinsen, heeft het nieuwe gebouw van 'die N.V. uitge versmaatschappij Elsevier aan de Jan van Galenstraat in Amsterdam west officieel geopend, ROTTERDAM. De 58-jarige A. K. uit Rotterdam, isolCerd'er van beroep •is met zijn bromfiets dodelijk veron gelukt. De man raakte bij het passe ren een andere bromfiets. Viel en kwam terecht voor d'e wielen van een vrachtwagen. NEW YORK. De Sow jet-Unie heeft voorgesteld' d'e soevereiniteit dn de ruimte en op hemellichamen: niet te verblinden aan het gebruik of de be- zétitiing daarvan. 'Zij' drong er voorts op aan h'et gebruik van d'e ruimte voor spionage of militaire doelein den te verbieden en ruimtevaarders ats „vertegenwoordigers van de mensheid'" te beschouwen. LONDEN. Hitlers verjaardag 20 april' zal volgens dé Britse natio nale socialistische beweging door al le nationaal-socialisten ter werelld wordien gevierd met vergaderingen „om d'e solidariteit en h'et geloof in de ide'al'en van (hun geestelijke leider Adolf HMter" te 'bevestigen. BRUSSEL. Koningin Elisabeth van Belgd'ë, d'e 86-jarige grootmoeder van koning Boudewijn, heeft volgens dé Belgische radio een telegram gezon den aan generaal Franco met de vraag genade te verlenen aan de Spaanse communlistenleider Ku«liüen Grdmaiu. WASHINGTON. Het Amerikaanse ministerie van Defensie heeft drie Amerikaanse maatschappijen aange wezen voor de onjtWakkélmg van een rakelt met vaste brandstof die een stuwkracht van ruim 2.200 ton moet hébben. Dergelijke raketten zouden over grote afstand'ladingen1 van: meer dan 450 ton kunnen vervoeren. ROME. Duizenden Zuiditaliaanse arbeiders hebben geprotesteerd te gen' het feit dat zij door de dokters niet langer a>ls fonds- maar als par- tlikul'ier patiënt behandeld worden. De d"ckterg hebben hun banden met d'e aiekteverzekeringsmaatsch appij en veilbrdken omdat zij vinden dat deze maatschappijen) le weinig betalen'. PARIJS. Vier gewapende bandie ten 'hebben ii.ni Parijs een roofoverval gepleegd op een zaak in onroerende goederen en tachtigduizend' frank buit gemaakt. De rovers ontkwamen in een 'klaarstaande auto. LOS ANGELES. De filmster Jayne Mansfield heeft besloten; zich toch van haar man, Mickey Hargitay, te laten scheiden, zo heeft haar advo- kaat meegedeeld'. Zij zal daarvoor de echtscheidingsdöcumertten gebruiken die bij e'en vorige gedegenheid waren ■opgesteld, maar wéér waren opge borgen toen 'er een verzoening tot sitand kwam. Opbouw strijdkrachten gaal veel tijd en geld kosten WASHINGTON, 18-4. Generaal Maxwell Taylor, voorzitter van de Amerikaanse commissie van staf chefs, heeft voor de ondercommissie voor de toewijzingen van het Ame rikaanse Huis yan Afgevaardigden verklaard dat India zijn weermacht jaren lang heeft verwaarloosd. „Een wezenlijk op modern peil brengen van de Indische strijdkrachten zal veel geld en tijd vergen", verklaarde hq. In een commentaar op de commu- nisti'sch-Chinese aanvallen in het In- disch-Ohinese grensgebied verklaar de generaal Taylor: „Het fis noodza kelijk dat ook de Verenigde Staten India enige militaire hulp verlenen, ook al staat het vast dat dit in de eerste plaats een,1 zaak ds van het Britse Gemenebest". In antwoord op de vraag 'of India inderdaad fin de herfst van 1962 mi- Mtafire operaties tegen de Chinese Volksrepubli'ök was begonnen, ver klaarde generaal Taylor: „De Indiërs hebben in die tijd in het omstreden „Gratis" logeren APELDOORN, 18-4. De 62-jarige mevrouw M. C. S.-D. is in Apel doorn gearresteerd verdacht van flessetrekkerijGedurende ongeveer vijf jaar heeft ze in hotels en pen sions gelogeerd zonder daarvoor ooit te betalen. In Apeldoorn en Twello zou zij verscheidene hotel- en pen- ienhouders voor vele honderden gul- öenes hebben benadeeld. Ook in an dere delen van het land, onder an dere in hotels en pensions in Dord- drecht, Utrecht, Rotterdam, Gouda en Den Haag, zou deze vrouw gratis gelogeerd hebben. Mevrouw S., die zonder vaste woon- of verblijfplaats is, werd- in Apeldoorn gearresteerd, toen ze, na geruime tijd in een hotel gastvrij heid te hebben genoten, wilde ver dwijnen zonder te betalen. LAND- EN TUINBOUW De voergraiien De hoofdafdeling Akkerbouw heeft in het verleder, meermalen trachten te bewerkstelligen, dat bij de prijs regelingen voor tarwe en voergranen in voldoende mate rekening zou ge houden worden met de gemiddelde kwaliteit en het vochtgehalte van de Nederlandse oogst. Bij de tarwe is hiervoor reeds enkele jaren geleden een bevredigende oplossing gevon den. Bij de voergranen dient nog een correctie te worden aangebracht, het geen een wijziging zou betekenen van de voergraanprijs bij standaaixl- 'vochtgehalte. Hier is binnen het Landbouwschap tussen de groeperin gen Veehouderij, Akkerbouw, Pluim veehouderij en Gemengd Bedrijf uit voerig overleg gepleegd, het bestuur heeft zich met de conclusies ver enigd en dienovereenkomstig voor stellen bij de minister aanhangig ge maakt. STUNT IN BRABANT 's-HERTOGENBOSCH, 18-4. De bevolking van oostelijk Noord-Bra bant zal tijdens de komende periode van verkiezingscampagnes op onver wachte momenten, in straten, in su permarkets enz., kamerkandidaten voor de K.V.P. zien verschijnen die speeches zullen afsteken of zo maar iemand op straat zullen aanspreken om hem of haar een cadeautje tc overhandigen en de aandacht voor de K.V.P. op te vragen. Vijftien Ka merkandidaten zullen op cleze Ame rikaans aandoende wijze trachten in een speciaal voor dit doel gehuurde autobus, die uiteraard met verkie zingsleuzen zal worden beschilderd. In hun wervingstaak zullen dc Ka- merkandidatcn bijgestaan worden door zes zogenaamde present-girls, die mot. de bus meereizen en een menigte 'kleine geschenken, zoals balpuntpennen, bierglazen, sleulel- etuitjes enz., 'bij zich hebben om uil. lu 'delen. «gebied meer vooruit geschoven posi ties «ingenomen". Hij voegde hieraan toe dat dit fin noord-oost-India gele gen berggebied dermate woest en af gelegen is, dat er geen nauwkeurige 'kaarten van bestonden; terwijl de Indisch-Chinese 'grens hier nimmer nauwkeurig is afgebakend. TUCSON (Arizona), 18-4. De Ame rikaanse astronoom Peter van Kamp directeur van het observatorium van Sproul, 'heeft donderdag bekend ge maakt dat hij een planeet heeft ont dekt die zich buiten 'het zonnestelsel bevindt en die een massa heeft die anderhalf maal zo groot is als die van Jupiter. De astronoom heeft de planeet nog niet kunnen waarnemen. Dc planeet bevindt zich op zes licht jaren afstand van. de aarde. Het be staan ervan heeft hij «geconcludeerd uit de schijnbare «beweging van de ster van Barnard, waarvan de pla neet een satelliet is. Bijzondere postzegel DEN HAAG, 18-4. Ter gelegenheid van het feit, dat het op 11 mei 100 jaar geleden zal zijn, dat de eerste internationale postale bijeenkomst te Parijs werd gehouden, zal de P.T.T. van 7 «mei tot en met 6 juni een bij zondere postzegel in de waarde van 30 cent zonder bijslag uitgever- Het ontwerp van de zegel is van de kunstenaar Wim Crouwel te Am sterdam, De zegel wordt «in de kleu ren 'blauw en groen «gedrukt, terwijl een cirkel in wit is uitgespaard. De tekst die op de zegel voorkomt, namelijk „30 cent", „Nederland" en „100 jaar internationaal postaal over leg 1863-1963" wordt in zwart uit gevoerd. Zadkine in Apeldoorn APELDOORN, 18-4. - De bekende Franse beeldhouwer Ossip Zadkine zal in d'e l oop vain die volgende maand 'een bezoek brengen aan Apeldoorn. Deze 'stad' bezit twee 'beeldhouw werken van Zadkine: de grote Or pheus en de Drie Schonen, die enige tijd geied'en. door de gemeente zijn aangekocht. 0 In Italië is maandag jl. 300 kg. plaliina ter waarde van een half mil joen dollar gestolen, zo is eerst thans bekend geworden. HONGEREN OM EEN HUIS AMSTERDAM, 1S-4. De 31- jarige Amsterdamse lasser J. de Roode, die sinds 1 april in hongerstaking is om de aan dacht le vestigen op zijn woon omstandigheden, heeft beslo ten alleen nog maar water te drinken. Tot nu toe bestond zijn dagelijks menu uit sinaas appelsap. De huisarts van de lasser, dokter L. Koekenheim, die zijn patiënt elke dag on derzoekt, zei ons dat het tot nu toe niet slecht gaat met de heer de Roode. „De vraag is alleen hoelang houdt de man het vol", aldus de huisarts. De heer de Roode, die sinds 11 november 1960 in het bezit is van een nrgentieverklaring van het C.B.H., wenst een iets ruimere woning dan zijn hui dige driekamerwoning op de vierde etage aan de J. M. Kemperstraal 21. Hij moet daarin leven met zijn vrouw cn reven kinderen. De urgen tieverklaring werd gegeven omdat dc vrouiv van de lasser becnklachten heeft en geen trappen mag lopen. Door zijn hongerstaking hoopt de lasser, die een voorbeeld heeft geno men aan Ghandi, le bereiken dal het C.B.H. hem een bene denwoning of een woning op een eerste etage zal toewijzen. Dan hoopt hij ook weer zes van ~iin kinderen die voorlo pig in een tehuis zijn onder gebracht in zijn gezin le kun nen opnemen. Op de pier in Scheveningen is woensdagochtend een introductie- actie gehóuden voor de actie „een heitje voor een karweitje" van de Nederlandse padvinders, welke dit jaar op woensdag 18 en donderdag 19 april zal worden gehouden. Vijf tig padvindsters en padvinders hiel pen de pier een opknapbeurt ie ge ven. - De foto loont de ploeg enthou siast aan het werk. kleintjes uit/', het bi>\i\e>\4.ahd DEN HAAG. De «beperking van de industriële bouw dg momenteel in 'n stadium gekomen, waarvan men 'be paalde ongewenste «gevolgen voor de economische on t wikkeling van ons land mag verwachten; zo schrijft 'het verbond van Nederlandse werkge vers in zijn orgaan, „De Nederlandse industrie". DEN HAAG. De stewardess van «het Noorse tankschip „Trollfoss" (12.488 but. van Skibs a/s Thor Tho- resens Linde 'te Oslo) is overboord geraakt tussen de 'lichtboei ten noor den van het Duitse Waddeneiland Spiek er oog en IJmuiden. DEN HAAG. Een plotseling opge komen onweersbui, die aan zware plensbuien gepaard ging, «heeft veel kinderplezi'er «bedorven. Uitgerekend tijdens het tv.-kinderuurj te sloeg 'de bliksem in een« «hoogspannlingsleiding en verstoorde daarmee de stroomle- verlnig aan Naarden-Bussu«m en dus cok van de televisi'e-sfcudao'sTwin tig «minuten 'lang bleven d'e kijkkast jes duister. BIG (GETJE) Voor topnieuws uit de dierenwe reld moet men ditmaal te Bruinisse zijn. Het begin van een biggenidylle lag daar op 6 maart toen de zeug (maar het ivas ook een stamboek zeug) het leven schonk aan veertien roze nakomelingen. Als een wrieme lende hoop lagen ze tegen moe aan- gevleid. Het laatste biggetje, een ty pisch nakomertje, kon men maar moeilijk de kwalifikatie welvarend meegeven. In de strijd om het be staan - men zag het zo - had dit diertje de slechtste kansen; sterker nog het was nauwelijks levensimt- baar. De boer xiertelde hier en daar in de buurt het nieuws van zijn big getjes en één der (vrouwelijke) huur lieden schoot meteen vol deernis over het zielige nakomertje. Zij zei het diertje best te willen hebben en zo kreeg zij hel 625 gram wegende biggetje in de kost. Het werd „Knor- rie" genoemd, hetgeen iels heeft te maken, zo men zal willen aannemen, met de accoustische ontladingen, ivaaraan vooral ook biggetjes zich veelvuldig schuldig maken. De buur vrouw heeft met laaie wil zich ach ter Knorrie gezet en het biggetje om de twee uur als een baby met de fles gevoed. Twaalf keer per etmaal was zij met het deerniswekkend mormel in de weer, maar dal bleef gans en al niet zonder resultaat. Het biggetje is thans zes weken en hel is een kittig varkentje geworden, dat zijn broertjes en zusjes bij de boer al lang heeft ingehaald. Zes we ken lang is Knorrie huisdier geiveest. maar nu gaat de big een beetje groot- worden. Weken lang heeft het in een poezemand gelegen en daarna in een- kist, muar de big ivordt vet. en groeit overal uit. En hoe is dat nu. zo'n big als huisdierDat valt hard tegen, zoals de kostjuffrouw van Knorrie heeft moeten ervaren. Aanhankelijk heid en liefde a la hond of kat zijn er niet bij. Wel herkent Knorrie de slem van zijn meesteres, maar on danks de flesjes en de goede zorgen heeft Knorrie haar toch in de han den gebeten. We hoorden daarvan op, xvant het is meer gebeurd met zo'n big, zij het niet hier. Dat dier evolueerde in de huiskamer lol compleet varken. Hij was dol op het vrouwtje en als hij haar slem hoorde, holde hij blinde lings op het geluid af. Dat heeft een keer noodlottige gevolgen gehad. Het beest, nam een keer zijn draai niet goed en is toen als een tank te gen het dressoir gebotst. Alles erop or er in roos non pnueiemerten. Onder droefheid moest, het dier - evenals Knorrie nu - het veld rui men en kreeg de spekdrager een an der onderkomen. Overigens pleiten wij er toch warm voor... meer biggen of varkens als huisdier. Het is althans voorlopig nog bijzonder origineel. EILANDMAN.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1963 | | pagina 2